Jump to content

Kürt sorunu

Recommended Posts

4 hours ago, malta erigi said:

Bu yazdiklarina kaynak gosterebilir misin? Mumkunse de perincek yayini olmasin. Benim bildigim su linkteki sartlar vardi ve bu yazdiklarindan cok uzak: http://www.hurriyet.com.tr/10-madde-diyor-ki-28334292

1- Hangi yazdığıma kaynak istiyorsun?

2- Bugüne kadar hangi "Perinçek yayını"nın yalanlandığını gördün? Neye istinaden Aydınlıkçıların yalanlarını güvenilmez ilan ettin? Bunu bu konudan bağımsız olarak söylüyorum. Açılım ihaneti döneminde ortaya dökülen talepleri birçok kaynaktan teyid edebiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 315
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, Robespierre said:

1- Hangi yazdığıma kaynak istiyorsun?

2- Bugüne kadar hangi "Perinçek yayını"nın yalanlandığını gördün? Neye istinaden Aydınlıkçıların yalanlarını güvenilmez ilan ettin? Bunu bu konudan bağımsız olarak söylüyorum. Açılım ihaneti döneminde ortaya dökülen talepleri birçok kaynaktan teyid edebiliriz.

O yazdigin 4 maddeyi soruyorum. 10 maddeli istekler vardi, onlar da mesajimda verdigim linkte mevcut. Aslinda o 10 madde de onemli degil. Bir anlasma icin taraflar maksimum isteklerle oturur, muzakere edilir, bir noktada bulusulur.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hürriyet'teki 10 madde son derece sade suya tirit, saçma sapan bir metin. Hiçbir PKK militanı orada yazanlar için ölmedi. Bunu benim kadar sen de biliyorsun.

Yazdığım maddelere gelince. Bunların linkini sana araştırıp veremem. Herbiri için tek tek araştırma yapmam lazım. Hatırladığım kadarı ile söyleyim.

1- Bölge madenleri ve petrolünün bölge belediyelerine (dolayısı ile PKK'ya) bırakılması gerektiğini Aysel Tuğluk ve birçok HDP yöneticisi defalarca söyledi.

2- PKK'nın bölgenin kolluk kuvveti haline getirilmesi önerisi, Apo tarafından yazılan birçok metinde vardır. Nitekim Hürriyet'teki metinde dağdakilerin indirilmesi bölümünde üstü örtük şekilde bu konudan bahsediliyor.

3- Kürt kökenli yurttaşlara pozitif ayrımcılık talebini şimdi AKP'li olan sümüklü bir herif söyledi. Adını hatırlamıyorum şimdi. Musa Anter'i katillerinin yanına götüren adam. 

4- Etnik kökene göre makam paylaşımı HDP programında vardır.

Bu talepler açılım ihanetinin herhangi bir belgesinde toplu şekilde bulunmayabilir. Ama bütün bunlar söylendi ve müzakere edildi. HDP'liler muhataplarının muhabbetinden öylesine şımarmışlardı ki, ağızlarına geleni söylemekten kesinlikle çekinmediler. Söyledikleri sözlerin ülkede barış ve birliğe hizmet etmediğini akıl edemeyecek kadar hülyalara dalmışlardı. Özellikle bölge madenlerine el koyma meselesi harlandığı dönemlerde Selocan diye yağlanan herif "bu ülkeyi Kafkaslardan ve Balkanlardan gelenlere bırakmayacağız" gibi ultra ırkçı bir söz etti.

PKK asla azı ile yetinmeyecek. Asla hak hukuk peşinde olmayacak. Suriye'de yedikleri herzeleri görüyoruz. ABD ordusunun av köpeği olarak şımarıkça sağa sola havlıyorlar. 

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, malta erigi said:

Birseyci olmak zorunda miyim? Abd ile bir problemim yok. Bu yaz da gidip abd'de yasayacagim. Keske benim ulkem de abd gibi olsa.

Evet, eyalet verilmesini kabul ediyorum. Bunun neden kabul edilemez oldugunu da anlayamiyorum. 

Mecliste kendilerini ifade eden olusumun genel baskanlari nerede? Bana maval okuma. "Bu ulkede kurt cumhurbaskani oldu" masallarini akp tabaninin koyunlari yer. Turgut cumhurbaskaniyken kurtce sarki soylemek bile yasakti. Kurtce mahkeme tutanaklarina "bilinmeyen bir dil konustu" diye gecerdi. Ben Turkiye'de 80'ler ve 90'lari yasadim, masallari baskasina anlat. Kulturel zenginligi bastaci yapacaginiza yerin dibine sokup, terorizmi koruklediniz. O dagdaki maymunlarin ekmegi-suyu, sizlerin nefreti. onlari hayatta tutan senin gibiler.

Sen bu ülkede TC tabelalarının indirilmesinden memnun musun arkadaşım? Atatürk heykellerinin yakılmasından, kırılmasından memnun musun? Milliyetçiliğin ayaklar altına alınmasından, katil sürüsünün aramızda dolaşmasından memnun musun?

Kimsenin kürt halkıyla bir sıkıntısı yok. Kimse etnik kimliğinden dolayı dövülmesin bu ülkede. Bu konuda itirazımız zaten olamaz. Ama eline silah alıp da bu ülkenin askerini, polisini şehit eden itlerle de anladığı dilden konuşulsun diyorum. Bu kadar net.

Bu ülkenin evladı bu vatanı savunmak için canını versin, bizde onun anasına babasıma dönüp; Boşverin, unutun diyelim. Ve bu katil sürüsü elini kolunu sallayarak aramızda dolaşsın. Varmı böyle bişey? Var mı böyle bir namussuzluk?

Sitelerde Paylaş
Just now, Kuranınizinde said:

Sen bu ülkede TC tabelalarının indirilmesinden memnun musun arkadaşım? Atatürk heykellerinin yakılmasından, kırılmasından memnun musun? Milliyetçiliğin ayaklar altına alınmasından, katil sürüsünün aramızda dolaşmasından memnun musun?

Kimsenin kürt halkıyla bir sıkıntısı yok. Kimse etnik kimliğinden dolayı dövülmesin bu ülkede. Bu konuda itirazımız zaten olamaz. Ama eline silah alıp da bu ülkenin askerini, polisini şehit eden itlerle de anladığı dilden konuşulsun diyorum. Bu kadar net.

Bu ülkenin evladı bu vatanı savunmak için canını versin, bizde onun anasına babasıma dönüp; Boşverin, unutun diyelim. Ve bu katil sürüsü elini kolunu sallayarak aramızda dolaşsın. Varmı böyle bişey? Var mı böyle bir namussuzluk?

Neden memnun olayim? Hepimiz turkuz, buna bir itirazim yok benim. Evet milliyetcilik ayaklar altina alinsin, ben "turkum" derken milliyetcilik yaptigimi dusunmuyorum.

Kan davasiyla birsey cozulmez. Birbirimizi affedecegiz. Pismanlik yasasi dedikleri sey de zaten bu degil mi? Pismanlik yasasindan yararlananlar icin bir yaygara koptugunu gormedim.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, malta erigi yazdı:

Kurt devleti kurulmasini savundugum tek mesajimi gosterir misin lutfen? Ustune bir de kurt irkciligi demissin, buna da kanit isterim. Eger turk veya kurt irkciligi yapmissam, forum kurallarini cignedigim icin atsinlar beni. Milliyetcioik ve irkciliga alerjim var benim. Irkcilik yapabilecegimi dusunmen komik. Biji flan demem, kurtce bilmem ama turkce'yi gayet iyi konusurum. Bu sebeple de dusuncelerimi gayet acik ifade ettigimi dusunuyorum, sorun senin anlayisinda. Kurtlerden nefret etmek istemiyorum, zorla mi? Ben cehaletten nefret ediyorum, onun da milleti yok. Insanlar olmesin dedim, suc mu bu? Bu forumda bulundugum sure icerisinde sadece 2 defa pkkcilik yapan tip gordum, ikisine de hep beraber tepki gosterdik ve atildi. Ancak turk irkcilarinin bini bir para. Ipin ucunu kacirmadikca da hepsini tolare ediyorsunuz. 

Pkklilar terorist. Bomba falan patlatip cinayet isliyor. Utanmiyor musun beni boyle insanlarla iliskilendirmeye? Ben size ulkucu katiller diyor muyum? Bana ne arkadas hayatim boyunca gidip yasamayacagim yerlerde insanlarin hangi dilde konustugundan? Kantonlar, eyaletler halinde yonetilen bir cok ulke var. Bunda bir tuhaflik gormuyorum ben. 

Yoo, ben sana Kürtlerden nefret et demedim ki. Türklerden ettiğin kadar onlardan nefret etmediğin açık ama. Anadolulu öküzler lafını pek bir tuttuğunu, kendini bu ülkeye ait hissetmediğini, hiç sevmediğini vs vs defalarca yazdın, söyledin. Aynı anda bu başlıkta Kürtleri savunmak için söylediğin o klasik "amanın da Diyarbakır cezaevinde onları yaptılar, askerde birine bunca eziyeti ettiler" gibi dramatik hikayeler anlatmaktan kendini alamıyorsun. Kürtler cezaevlerinde işkence gördü de Türklere mangolar ananaslar ikram edildi çünkü...

PKK'lı olduğunu veya onu savunduğunu söylemedim. Öyle olmadığını zaten biliyorum. Kürtçülük yaptığını söylüyorum senin. Milliyetçilikten bu denli iğernirken onlara özerklik verilsin, eyalet olsunlar demen, sora bizi Ortadoğulu diyerek aşağılarken sırf Kürtlere Güneydoğuyu verelim diye Suriye ve Irak gibi iğrenç ülkelerle kanka olmaya güzelleme çekmen filan korkunç. 

Ayrıca karşılıklı cinayet işlediğimizi yazmışsın.

Ülkenin silahlı kuvvetlerinin en başta gelen görevlerinden biri de ülkesi içindeki teröristle mücadele etmektir. Bu her ülke için kesin bir haktır ve silahlı kuvvetler dibine dek legal kurumlardır.

Dağdaki itin köpeğin gelip şehirlerde masum insanları patlatması, askere polise, öğretmene doktora pusular kurarak öldürmesi cinayet bile değil, katliamdır ve bunları yapanlar dibine dek cezalandırılır.

Yani asker cinayet filan işlemiyor. İti köpeği, dağdaki teröristi, benim katilimi öldürüyor.

Sözlerini dikkatli seç. Ondan sonra ben nerede ne demişim deme.

Sana söylediğim tek bir sözden bile utanmıyorum tabii. Sen utan.

Sen bana ülkücü katil diyemezsin zaten. Hiç kimse diyemez. Ben ne ülkücülere oy veririm ne de onları savunurum. Irkçılardansa, Türk Kürt farketmez, hiç hoşlanmam. Ben vatanseverim, Kürtlere özerklik falan verilmesini, bölünmeyi, Ortadoğunun geri kalmışlarıyla en küçük bir yakın ilişki istemeyen, Kürtlerin de her ne istiyorlarsa politik arenada insan gibi istemesi gerektiğini düşünen ve bunu destekleyen Atatürkçü biriyim.

Yani ben netim, ne olduğum ortada. Sen ve senin gibiler gibi Türk'ü aşağılayıp Kürt'e güzelleme çekmem, milliyetçilikten iğrendiğimi söylerken bir tarafın yaptığı adice milliyetçiliği hoş görmem. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Neden memnun olayim? Hepimiz turkuz, buna bir itirazim yok benim. Evet milliyetcilik ayaklar altina alinsin, ben "turkum" derken milliyetcilik yaptigimi dusunmuyorum.

Kan davasiyla birsey cozulmez. Birbirimizi affedecegiz. Pismanlik yasasi dedikleri sey de zaten bu degil mi? Pismanlik yasasindan yararlananlar icin bir yaygara koptugunu gormedim.

Valla benim hiç kimseyi affetmek gibi bir niyetim yok. Katil katildir, benim canıma kasteden ve benden ölesiye nefret hiç kimseyi bağrıma basmam. Bana ve benim gibilere "M. Kemal'in itleri" diyen adam benim düşmanım olmayı kendisi istemiş ve ilan etmiştir. Asla aynı yolda yürümem bu insanlarla. Asla. Onları affetmemek gidip öldürelim, kan davası sürsün demek değil ayrıca. Ama geberseler de zerre kadar üzülmem, kılım kıpırdamaz. 

Kürt halkı başka mesele. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yine bir suru yanlis iddia. Ben kurt guzellemesi falan yapmadim. Tabiatim geregi hanzoluktan hoslanmam. Icanadolu insani nasil hanzoysa, dogulularin cogu daha da hanzodur. Yazmadigim seylerle itham ediliyorum surekli.

Yok yok, var güzellemelerin. Onlara karşı pek bir bağışlayıcı, hoş görülüsün, onların ağır milliyetçilik yapmasından asla rahatsız değilsin.

Bu çelişkinizden hiçbir zaman kurtulamayacaksınız. N'aparsın, liberal olunca mecbur...

Sitelerde Paylaş
Just now, Türk Ateist said:

Yok yok, var güzellemelerin. Onlara karşı pek bir bağışlayıcı, hoş görülüsün, onların ağır milliyetçilik yapmasından asla rahatsız değilsin.

Bu çelişkinizden hiçbir zaman kurtulamayacaksınız. N'aparsın, liberal olunca mecbur...

Cok yaniliyorsun. Onlarin yogun yasadigi semtlere bile gitmiyorum ben. Baskalarini "niyet okuma" konusunda elestiriyorsun ama bu yaptigin da farkli degil.

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, malta erigi yazdı:

Cok yaniliyorsun. Onlarin yogun yasadigi semtlere bile gitmiyorum ben. Baskalarini "niyet okuma" konusunda elestiriyorsun ama bu yaptigin da farkli degil.

Ben özelin veya genel tercihlerin hakkında bir yorumda bulunmadım ki. Niyet okumadım yani.

Burada, bu konuda yazdıklarından sözediyorum. İlk defa tartıştığın bir mesele değil bu.

Zaten çok farklı düşünüyoruz, bu açık. Ben ne özerklik ne de federasyon vb verilmesinden yanayım. Kesin olarak istemediğim, Kürtler dışındaki halkın da istemediği bir şey bu

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Robespierre yazdı:

Hürriyet'teki 10 madde son derece sade suya tirit, saçma sapan bir metin. Hiçbir PKK militanı orada yazanlar için ölmedi. Bunu benim kadar sen de biliyorsun.

Yazdığım maddelere gelince. Bunların linkini sana araştırıp veremem. Herbiri için tek tek araştırma yapmam lazım. Hatırladığım kadarı ile söyleyim.

1- Bölge madenleri ve petrolünün bölge belediyelerine (dolayısı ile PKK'ya) bırakılması gerektiğini Aysel Tuğluk ve birçok HDP yöneticisi defalarca söyledi.

2- PKK'nın bölgenin kolluk kuvveti haline getirilmesi önerisi, Apo tarafından yazılan birçok metinde vardır. Nitekim Hürriyet'teki metinde dağdakilerin indirilmesi bölümünde üstü örtük şekilde bu konudan bahsediliyor.

3- Kürt kökenli yurttaşlara pozitif ayrımcılık talebini şimdi AKP'li olan sümüklü bir herif söyledi. Adını hatırlamıyorum şimdi. Musa Anter'i katillerinin yanına götüren adam. 

4- Etnik kökene göre makam paylaşımı HDP programında vardır.

Bu talepler açılım ihanetinin herhangi bir belgesinde toplu şekilde bulunmayabilir. Ama bütün bunlar söylendi ve müzakere edildi. HDP'liler muhataplarının muhabbetinden öylesine şımarmışlardı ki, ağızlarına geleni söylemekten kesinlikle çekinmediler. Söyledikleri sözlerin ülkede barış ve birliğe hizmet etmediğini akıl edemeyecek kadar hülyalara dalmışlardı. Özellikle bölge madenlerine el koyma meselesi harlandığı dönemlerde Selocan diye yağlanan herif "bu ülkeyi Kafkaslardan ve Balkanlardan gelenlere bırakmayacağız" gibi ultra ırkçı bir söz etti.

PKK asla azı ile yetinmeyecek. Asla hak hukuk peşinde olmayacak. Suriye'de yedikleri herzeleri görüyoruz. ABD ordusunun av köpeği olarak şımarıkça sağa sola havlıyorlar. 

Orhan miroğlu nu mu diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kürt sorunu sanırım ilk olarak İngilizlerin kurcaladığı bir konuydu. Mevzu petrol kaynakları ile ilgiliydi. Bugün de Kürt sorununun iki konudan kaynaklandığını düşünüyorum.

Birincisi aynı şekilde petrol kaynakları ki tarihte ne zaman var olduğu belli olmayan Kürdistan'ın, Kuzeybatı Suriye ve Akdeniz kıyısında ikamet etmemiş Kürtlerin, Kuzey Suriye'den Akdeniz kıyısına çıkması, petrol kaynaklarının Avrupa'ya aktarılırken Türkiye'ye güvenilmemesinden böyle bir sınırın çizildiğini işaret ediyor. 

İkincisi İsrail'in güvenliği ile ilgili. @Robespierre'nin de ilk girdisinde bahsettiği çevresinde bulunan 4 devlet(Türkiye, Suriye, Irak, İran) veya 3 millet(Türk, Pers, Arap) ile kargaşa içine sokulması ve Arap devletlerinin ikisinde Arap olmayan yeni bir devlet kurmak. Daha önce de yazmıştım: Bu olaylar başladıktan sonra İsrail basınlarda yer almamaya başladı. İsrail kendisini yok etmeye yemin etmiş ülkeleri Yahudi Lobisi aracılığı ile Ortadoğu'da yeni politikalarla, dış baskılarla, askeri harekatlar ile zayıflatıyor. Zaten İsrail'in kendisi IŞİD'e karşı koalisyonda yok(Hayret!).

Diğer bir konu; eyalet, özerklik meselesine sıcak bakanların, coğrafi eyalet yapısı ile etnik eyalet yapısını bilmeden, etnisiteye dayalı eyalet oluşmasından ülkenin başına gelecekleri öngörmeleri için yakın tarihli iki örneğe bakmaları gerekir: Yugoslavya ve Irak. Türkiye'nin kültürü, bulunduğu coğrafya ve bu coğrafyanın bugün medeni toplum dediğimiz akılcı toplumlarla ilgisinin olmamasından dolayı Türkiye'nin durumunu Almanya veya İsviçre ile bir tutmak felakete davetiye çıkarmak ve akılsızlık neticesidir. Üstelik hiçbir devlet kimseye toprak vermez (Amerikan İç Savaşı'na bakabilirsiniz.) Bu eyalet, özerklik, yerinden yönetim palavraları Batı'nın "kazanda kaynayan kurbağa" anektodudur.

Başka bir konu siyasi haklarla ilgili. HDP/PKK sempatizanlarının mecliste bir sürü milletvekili var. Eğer tüm Kürtler olarak bakarsak AKP, CHP içindeki Kürtleri de katarsak siyasette yeterince yer alıyorlar. Ama silah ile bir şeyler elde edeceklerini umdukları için utanmadan akla hayale gelmeyecek, akılsızca ve kışkırtıcı isteklerde bulunuyorlar. Devlet muhatabı olmayan, eli silahlı terör örgütleri ile masaya oturmaz. Bundan medet umanlar akla ziyan pasifistlerdir, Eğer casus değilse saf ve "Vur eline al ekmeğini" kişiliğindeki insanlardır. 

Sitelerde Paylaş
On 30.04.2017 at 10:22, Kuranınizinde yazdı:

Bu ülkede kürtler cumhurbaşkanı olabiliyor mu? Kürtler başbakan olabiliyor mu? Mecliste kendilerine ait siyasi partileri var mı? E neyin sorunundan bahsediyoruz o zaman?

Turgut Özal açıkça ben kürdüm diyodu. Kimse bişey dedi mi? 

Sırrı Süreyya Önder güzel demiş;

’Bu ülkede cumhurbaşkanı, bir Kürt cumhurbaşkanı olabilir; doğrudur. Başbakan olabilir; oldu da. Bu ülkede bir Kürt’ün olamayacağı tek bir şey var; KürtKürt olamıyor… Yani, Kürt olmadığın zaman, bu memlekette her şey olursun. Bir tek Kürt olamıyor''
On 30.04.2017 at 09:14, Yurt yazdı:

Laik Filozof

Ne terörün nedeni ne de çözümü senin anlattığın gibi değil.

Edip Yüksel devleti ırkçılıkla suçlamaya devam etsin. Sizin gibiler de hak vererek(ne hakkı verecekseniz artık?) dağdaki teröristleri indirebileceğinizi düşünmeye devam edin. Zaten Türkiye üçe bölünmeli diye başlık açmışın konuyu bu şekilde yorumlaman pek şaşırtıcı gelmedi bana.

Binlerce yıldır Anadoluda yaşayan medeniyetmiş. ahahaha . Astığın yazı tamamen Kürtçü görüşlerin tipik bir özeti.

Ya geçmişte dediğim yöntemlerle terörü çözmüş yöntemler ülkeler hakkındaki düşüncelerin neler?

Evet ben o dediğim bölünmeyi savunuyorum,en iyi çözüm olacağını düşünüyorum,ve de oradaki asıl vurgu biz laik Türklerin batıda kuracağı ayrı bir devlet üzerineydi,sağcılar yüzünden gelişmiyor on yıllardır ülke yazık olan bizim potansiyelimize oluyor,sürekli birbirimizle didişeceğimize teröre bok gibi para harcayıp şehit vereceğimize bölünür hepimiz mutlu yaşar,biz laikler de ileri bir devlet kurarız.

Hem eminim bunu düşünenin bir tek ben olmadığına,bir ara CHP İzmir vekili de İzmir için AB'yi hedefleyerek benzerini demiş;
http://www.hurriyet.com.tr/silopide-polis-panzeri-eve-carpti-2-cocuk-oldu-40447043

Evet binlerce yıldır yaşayan medeniyettir,geri kalmış bir topluluk olsa da öyledir,nasıl biz Türkler de büyük medeniyete sahip topluluk isek Mezopotamya tarihsel ana yurdudur Kürtlerin,bizim Doğu da.Medeni ülkelerde referandum bile yaptırılıyor ayrılalım mı diye kimse sıkmıyor birbirine bu yüzden.

Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, Laik Filozof said:

Evet ben o dediğim bölünmeyi savunuyorum,en iyi çözüm olacağını düşünüyorum,ve de oradaki asıl vurgu biz laik Türklerin batıda kuracağı ayrı bir devlet üzerineydi,sağcılar yüzünden gelişmiyor on yıllardır ülke yazık olan bizim potansiyelimize oluyor,sürekli birbirimizle didişeceğimize teröre bok gibi para harcayıp şehit vereceğimize bölünür hepimiz mutlu yaşar,biz laikler de ileri bir devlet kurarız.

Ülke sağcılar yüzünden gelişmiyormuş, batıdaki laik Türkler daha iyi bir devlet kuracakmış, Kürtlere orası verilmeliymiş...

Ahmet Davutoğlu Yeni Osmanlı hayali ile bir, sen iki. Ahmet Davutoğlu için Wikileaks belgelerinde gerçeklikle ilgisi kopmuş deniyordu.

Batıda kurulacak o laik devlet dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girecek değil mi? Bir günde cahil kalmıştık, o ülke kurulduğu anda bir günde bilge olacağız.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Khan yazdı:

Ülke sağcılar yüzünden gelişmiyormuş, batıdaki laik Türkler daha iyi bir devlet kuracakmış, Kürtlere orası verilmeliymiş...

Ahmet Davutoğlu Yeni Osmanlı hayali ile bir, sen iki. Ahmet Davutoğlu için Wikileaks belgelerinde gerçeklikle ilgisi kopmuş deniyordu.

Batıda kurulacak o laik devlet dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girecek değil mi? Bir günde cahil kalmıştık, o ülke kurulduğu anda bir günde bilge olacağız.

Evet gelişemiyor yeterince,kimse inkar edemez bunu,bugünlere kadar anayasal,hayati,insani ilkeleri korunmuşsa ülkenin bu tamamen TSK'nin müdahaleleri sayesindedir.

Ben öyle bir şey demedim kuracağımız devletle ilgili,ileri olur dedim sadece o kadar,bu da zamanladır ancak,ve de .çok daha kesin olan şey bugünkü devletimize göre iyi niyet elçiliği gibi adası gibi olacağıdır orasının,önemli olan da bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...