Jump to content

islam tanrısı sadisttir.

Recommended Posts

Cehennem dünyada bir yerin adıdır. Ge-hinnom or Gehenna vadisi

Böyle cehennemler her toplumda vardı. Toplumlar sadece insan yerine koydukları ve öfkelendikleri kişileri normal şekilde öldürürlerdi. Kilisenin işkence ederek öldürdüğü cadıların bile ruhu !!! şeytandan !!! kurtarılmaya çalışıldığı için işkence edilirdi!

Fakat bazı kişileri insan yerine koymaz, bunları elleriyle cezalandırmaya tenezzül etmezlerdi. Onları böyle "cehennem"lere atarak kendi kendilerine ölmelerini sağlarlardı. Bu tarz bir yerin Selçuklu Devletinde de olduğunu kazıda gözlerimle gördüm. Bunu görme şansını elde etmiş çok ender kişilerden biriyim. Basın yayın kesinlikle görmedi. Ne yazık ki bu tarihi kalıntılar orijinal halleriyle korunamayıp ranta kurban edilerek yok oldu. Öyle alıp taşları müzeye koymakla tarihi koruyamazsınız.

Selçuklu cehennemini ayrıntılı anlatmamayım, içiniz kararır. Korkunç bir yerdi. Ömrümde böyle korkunç bir şey görmedim.

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, democrossian said:

Böyle cehennemler her toplumda vardı. Toplumlar sadece insan yerine koydukları ve öfkelendikleri kişileri normal şekilde öldürürlerdi. Kilisenin işkence ederek öldürdüğü cadıların bile ruhu !!! şeytandan !!! kurtarılmaya çalışıldığı için işkence edilirdi!

Fakat bazı kişileri insan yerine koymaz, bunları elleriyle cezalandırmaya tenezzül etmezlerdi. Onları böyle "cehennem"lere atarak kendi kendilerine ölmelerini sağlarlardı. Bu tarz bir yerin Selçuklu Devletinde de olduğunu kazıda gözlerimle gördüm. Bunu görme şansını elde etmiş çok ender kişilerden biriyim. Basın yayın kesinlikle görmedi. Ne yazık ki bu tarihi kalıntılar orijinal halleriyle korunamayıp ranta kurban edilerek yok oldu. Öyle alıp taşları müzeye koymakla tarihi koruyamazsınız.

Selçuklu cehennemini ayrıntılı anlatmamayım, içiniz kararır. Korkunç bir yerdi. Ömrümde böyle korkunç bir şey görmedim.

Benim söylediğim mecazi bir şey değil. Arap yarımadasında belli bir yerden söz ediyorum Ge-hinnom ya da Ge-hanna vadisi olarak bilinen yer. Bugün hala gidip gezebilirsiniz. Tamamen olduğu gibi fiziksel bir yeri kastediyorum hiç soyut filan değil.  

Sitelerde Paylaş

Benim söylediğim mecazi bir şey değil............ fiziksel bir yer.....

Benim söylediğim de mecazi veya soyut değil. Eskiden zindanlar cehennem olarak kullanılırdı. Girenin cesedi bile dışarı çıkmaz, zindanın toprağına karışırdı. Bu bazen çıkılması olanaksız derin bir çukur veya vadi gibi doğal bir cehennem de tabii ki olabiliyor. Sonuç olarak dini cehennem kavramı bundan kaynaklı. Konunun özü bu...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, democrossian said:

Benim söylediğim de mecazi veya soyut değil. Eskiden zindanlar cehennem olarak kullanılırdı. Girenin cesedi bile dışarı çıkmaz, zindanın toprağına karışırdı. Bu bazen çıkılması olanaksız derin bir çukur veya vadi gibi doğal bir cehennem de tabii ki olabiliyor. Sonuç olarak dini cehennem kavramı bundan kaynaklı. Konunun özü bu...

Siz de haklısınız, zindanlar cehennem gibiydi. Ama benim dediğim 'gibi' değil. Cehennem denen yerin bizzat kendisi ortadoğuda bir vadi diyorum. Adı da Cehennem Vadisi (Ci-Hinnom ya da Ci-henna) vadisi, turistik olarak da gidip görebilirsiniz. Cehennem kavramı da o vadinin birebir kendisinden gelmektedir. Orada insanları birebir yakarak cezalandırıyorlardı. Aşağıdaki kırmızı yer ibrani dinlerde geçen cehennemin birebir kendisidir. Şehir büyüyünce Kudüs'ün içinde kalmış.591b6530d22e3_ScreenShot2017-05-16at2_45_57PM.thumb.png.f349120cb22deb860c40478ac5dd8b8b.png

Screen Shot 2017-05-16 at 2.47.10 PM.png

tarihinde kikima tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islamın tanrısı sadistte,doğanın da ondan aşağı kalır yanı yok.Canlıların birbirini yiyerek hayatta kaldığı sistem mi olur

pua aslında konuya yakınlaşmışsın ama gene Allahı katmışsın Allah merhamet edici affeden bir varlıktır yeterki ona asi olmak yerine adam gibi kul ol.

meleklerde senin tespitini yapmış zaten:

Yeryüzünde fesat çıkaracak bir ümmet mi yaratacaksın?

diye sormuşlar insanoğlunun fıtratında var fitne ve fesat çıkarmak.

aslında sonuç şudur dünya çok güzel ve debgeli bir ceza yeri.yeterli derecede acı ve keder ve de gam var.hala korkmuyorsak ve hala Allahın yasaklarını çiğniyorsak demekki cennetten kovuluşumuzdan ders almamamışız eh yani lafla uslanmayanın hakkı cehennemdir diyelim.

Sitelerde Paylaş

kikima yazdı:

kırmızı yer ibrani dinlerde geçen cehennemin birebir kendisidir. Şehir büyüyünce Kudüs'ün içinde kalmış.

Bu yeri harita üzerinde görmemiştim. Bu yeni bir bilgi oldu. Boş görünüyor, Kudüs'te pek rantçılık revaçta değil anlaşılan. Bahsettiğim Selçuklu zindanı şu anda çoktan yok oldu diyorlar. Üzerine katlı otopark yapıldığını söylediler en son. İşte bazı çanak çömlek, miğfer mızrak gibi eşyalar bulunmuş diyorlar, zindan nöbetçilerine ait, onlar da müzeye kaldırılmış. Fakat toprak ilk kazılıp zindanlar ilk ortaya çıkarıldığında gördüğüm şeyi ömrümde bir daha görmedim. Daha ertesi güne yok edildi bu kalıntılar. Çünkü rant duracaktı tabii ki. Bu kalıntılar yerinde durarak rantın sağlanması olanaksızdı. Nasıl bir ülke, hiç anlamıyorum. Tarih alelacele nasıl yok edilir anlamıyorum. O günden beri bu ülke asla olmaz diye karar vermişimdir.

Fakat oradan ayrılmadan çevre sakinleri ile konuşarak oranın tarihsel perspektifini çıkardım. Benim katlı otopark projesinden filan hiç haberim yoktu, bir kazı yapılıyor sanıyordum. Zindan eski şehir merkezine göre şehir dışında ve yaya olarak merkezden yirmi dakika uzaklıkta. Şehir merkezini arkanıza aldığınızda sağda bir bataklık, solda bir mezarlık ve bunların arkası zindan. Daha arkası bağlar bahçeler... Tabii şimdi çok katlı iş merkezleri ile dolu. Bataklıktan da mezarlıktan da zindandan da en küçük bir iz bile yok. Bağlar bahçelerden de iz yok.

Anladığım kadarı ile buranın altında zindanın bulunduğu elbette bilindiği için katlı otopark yapılması gündeme gelinceye kadar tek katın üstünde hiç bir yapıya yıllarca izin verilmemiş. Rant bastırınca her şeyin yok edilmesine karar verilmiş. Zindan bir ana bina ve altındaki dehlizler sisteminden oluşuyor. Bu kalıntıları yok edilmeden önce çok az kişi gördü, ben görme hatta inceleme şansını yakalayabildiğime şaşıyorum. Tarihi yaşadım, soludum ve hemen arkasından yok edildi.

Bahsettiğim yer tabii ki Konya... Bu şehirden nefret ettim. Tarihle dolu, Selçuklu başkenti ama turistleri Mevlana Müzesine götürüyorlar yahu, uyduruktan kıytırıktan türbeleri gezdiriyorlar! Belediye türbenin yanına aptes alıp öyle girsinler diye aptesane yapmış yahu!!! Rezillik yani, böyle saçma sapan bir şey ömrümde görmemiştim! Ömrümde gördüğüm en antipatik şehirdi. Berbat yani, saçma, banal, itici...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...