Jump to content

AHZAP 37 NUR 31 AHLAKSIZLIĞINI HİÇ BİR MÜSLÜMAN YORUM GETİREMEZ

Recommended Posts

Nur-31 ve Ahzab-37 Ayetlerinin ZIRVALIĞINI, ÇELİŞKİSİNİ Hiç Bir İLAHİYATÇI Ortaya Koymaz..

Nur-31 ve Ahzab-37 Ayetlerinin ZIRVALIĞINI, ÇELİŞKİSİNİ Hiç Bir İLAHİYATÇI Ortaya Koymaz.. Aslında SAPIKLIĞIN Sözleridir Bunlar..

Ahzab-37 Ayet İle Nur-31 Tamamen Çelişki İçindedir..

Nur-31 İle Ahzab-37 Ayetlerini birlikte İnceleyelim..

AHZAB SURESİ: 37

Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Not: Parantez içindeki yazılar Kur'anın orjinalinde yoktur, diyanet veya mealcilerin kendi eklemeleridir.

Ahzab-37 ayetine göre EVLAT EDİNMENİN önü KAPATILMIŞTIR..

Yani Kur'ana göre EVLAT edinmek YASAKTIR..

NUR SURESİ: 31

Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Görünen kısımlar müstesna, zînetlerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. ===>>> Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut ÜVEY OĞULLARINDAN, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları KÖLELERDEN, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. <<<=== Gizledikleri ZİNETLER bilinsin diye AYAKLARINI YERE VURMASINLAR. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

Yani Ahzab-37 ayetine göre ÜVEY OĞULLARIN veya ÜVEY KIZLARIN boşadığı EŞLERİNİ Nikahlamak MEŞRU hale gelmektedir.. Ve aynı zamanda üvey oğullar, üvey kızlar ile NİKAH yapmanında ÖNÜ açılmaktadır.. Nur Suresi-31 ayetinde ise üvey oğullarından ZİNETLERİNİ saklamanın SAKINCASI olmadığını söylemektedir.. Burada özellik arz eden diğer bir durumda şudur;"Gizledikleri ZİNETLER bilinsin diye AYAKLARINI YERE VURMASINLAR.. " cümlesi de zinet'in takı anlamında olduğunu İŞARET etmektedir.. Yani ayağı yere vurmakla belli olan ne olabilir.. SES çıkaran bir takıdır.. HALHAL gibi..

Nikah düşen bir erkekten ZİNETİNİ (Zinet kadının göğsü ve avret yerleri ise) saklamamak ÇELİŞKİSİ vardır... Ayrıca KÖLE bir erkek nasıl oluyor da EVLAT, BABA ile bir tutulabiliyor.. Yani KÖLE erkeğin CİNSELLİĞİ yok mu?!. Köle ERKEK savaşlarda GANİMET olarak alınan Müslüman Olmayan erkektir.. Müslüman ise ZATEN köle DEĞİLDİR.. Yani burada diğer bir konuda İSLAMDA KÖLELİĞİN kalkmadığıdır..  Örtünme konusuna gelinde ZİNET ne demektir?!

Zinet el, yüz, ayak haricinde ki yerlerin haricinde kalan kısımlar ise,  diğer yerleri ÜVEY OĞULLARA ve KÖLELERE göstermesi NORMAL olduğu anlamına gelmektedir..

Şayet Zinet takı, süs, gibi değerli eşyalar ve giyim ise daha büyük bir mantıksızlık ortaya çıkmaktadır..

Bu durumda A'raf suresi - 31 ve 32 ayetlere bakmamız gerekmektedir..

Şöyle ki;

A'RAF SURESİ:

31. Ey Âdemoğulları! Her mescitte ziynetinizi takının (güzel ve temiz giyinin). Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez.

32. De ki: “Allah’ın, kulları için yarattığı zîneti ve temiz rızkı kim haram kılmış?” De ki: “Bunlar, dünya hayatında mü’minler içindir. Kıyamet gününde ise yalnız onlara özgüdür. İşte bilen bir topluluk için âyetleri, ayrı ayrı açıklıyoruz.”

Bu duruma göre A'raf -31,32 ayetler ile Nur suresi 31 ayet tamamen ÇELİŞKİ içindedir..

Bu ayetlerde ZİNET takı, giyim, süs anlamındadır..

Yani ZİNET kadının avret yerleri veya kadının  GÖĞSÜ anlamında değildir.. 

Sevgi ve Saygıyla,

Metin Korkmaz

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, güven said:

Hani birileri bos bos konusunca desteksiz atiyo deriz ya, evlat(lik) edinmek yasaktir demek iste öyle bisey. Desteksiz atmak. Bununla ilgili Ahzâb 4'te söylenen ise şudur:

Allah

"ziharla"yip anneniz saydiginiz eslerinizi anneniz yapivermez

ve evlat saydiginiz evlatliklarinizi özevladiniz yapivermez.   

mâ ceale ezvâcekumullâî "tuzâhır"ûne min hunne ummehâtikum,

ve mâ ceale ed’ıyâekum ebnâekum.

Yani yasak olan sey

esinizi "zihar"lamak suretiyle anneniz saymaniz

ve evlatliginizi özevladiniz saymanizdir.

Allah'in

sizin "zihar"ladiginiz esinizi anneniz yapivermemesi sizin evlenip es edinmenizi ne kadar yasak kilarsa  

evlatliginizi özevladiniz yapivermemesi de evlatlik edinmenizi ancak o kadar yasak kilar. 

Evlenip es sahibi olmaniz yasak midir ki

evlatlik edinmeniz yasak olsun?

Uygulamasi da yok bu bos iddianin. Benim köyüm müslümandir. Benim köyümde evlatlik edinen aileler var. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Hani birileri bos bos konusunca desteksiz atiyo deriz ya, evlat(lik) edinmek yasaktir demek iste öyle bisey. Desteksiz atmak. Bununla ilgili Ahzâb 4'te söylenen ise şudur:

Allah

Yani yasak olan sey

Allah'in

sizin "zihar"ladiginiz esinizi anneniz yapivermemesi sizin evlenip es edinmenizi ne kadar yasak kilarsa  

evlatliginizi özevladiniz yapivermemesi de evlatlik edinmenizi o kadar yasak kilar. 

Uygulamasi da yok bu bos iddianin,

benim köyüm müslümandir

ve evlatlik sahibi olan aileler var. 

YA PEZEVKLİYİDE SAVUNABİLİYORSUN YA HELAL OLSUN SANA

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Allah

Yani yasak olan sey

Allah'in

evlatliginizi özevladiniz yapivermemesi de evlatlik edinmenizi ancak o kadar yasak kilar. 

Uygulamasi da yok bu bos iddianin. Benim köyüm müslümandir. Benim köyümde evlatlik edinen aileler var. 

“Allah, evlâtlıklarınızı oğullarınız gibi tutmanızı meşru kılmadı. Bunlar, sizin dillerinize doladığınız boş sözlerdir. Allah ise gerçeği söyler ve doğru yola O eriştirir. Onları (evlât edindiklerinizi) babalarına nisbet ederek çağırın. Allah yanında en doğrusu budur. Eğer babalarının kim olduğunu bilmiyorsanız, bu takdirde onları din kardeşleriniz ve görüp gözettiğiniz kimseler olarak kabul edin. Yanılarak yaptıklarınızda size vebal yoktur.” (Ahzab, 33/4-5)

İşte bu âyet-i kerime ile evlâtklık âdeti kaldırılmış oldu. Meşru olmayan bu âdet haram kılındı. Çünkü, evlâtlıkla ne hakiki bir evlat olunur ne de evlâtlık edinen kişi gerçek bir baba olur.

Bunu islami siteden aldım

Sitelerde Paylaş

Sevgili güven, şu iki konu birbirinden ayridir:

1.Bir müminin evlatlik edinmesi (33:4, 33:5)

2.evlatliginin eski esiyle evlenmesi (33:37)

Evlatlik edinmek "Kuran'daki islam"a göre helaldir. Bunun açiklamasini bir önceki iletimde yaptim. Buna ragmen sen "pezevenklik"ten söz ettigine göre konulari birbirine kaistiriyorsun. Lütfen biraz dikkat.

Güzel klardesim, evlatlik edinmek pezevenklik degil insanliktir. Sana yakistiramadim ettigin bu lafi. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

33/4: "Evlatlıklarınızı da oğullarınız kılmamıştır".

Apaçık. Evlatlık alma kaldırılmış, yetim ve öksüzler beslemeliğe, yanaşmalığa mahkum edilmiştir, İslama göre artık kimseye anne ve baba deme şansları bırakılmamış, yok edilmiştir. Ömürleri boyu kimseye anne, kimseye baba dememeye mahkum edilmişlerdir. İslam bu korkunç cinayeti işlemiş ilkel vahşi bir yağmacı dinidir.

Sitelerde Paylaş

Bir ailenin evlatlık alması, kendi çocuklarını büyütmelerinden çok daha güzel bir davranıştır.

böylelikle kimsesiz çocuklar bir aileye kavuşmuş olur. Ancak ne yazık ki kuran'ı yazan adamlar, sadece kendi saltanatlarını düşünmüşler.   

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Sevgili güven, şu iki konu birbirinden ayridir:

1.Bir müminin evlatlik edinmesi (33:4, 33:5)

2.evlatliginin eski esiyle evlenmesi (33:37)

Evlatlik edinmek "Kuran'daki islam"a göre helaldir. Bunun açiklamasini bir önceki iletimde yaptim. Buna ragmen sen "pezevenklik"ten söz ettigine göre konulari birbirine kaistiriyorsun. Lütfen biraz dikkat.

Güzel klardesim, evlatlik edinmek pezevenklik degil insanliktir. Sana yakistiramadim ettigin bu lafi. 

Evlatlık edinse ne olur edinmese daha iyi olur büyütüp evlendirip sonra zavalının namusuna göz koyup karsını  yatağa atacaksa hiç  evletlık edinmesinler daha iyi  bir insan  evletlığının  namusuna göz koyup onun karsıyla velnmesi. o evletlık için ölüm olsa daha iyi olmazmı? bide cahiliye dönemi diye atar tutarsınız en iyi en güzel  insanlığı muhmmedin şeyi için ortadan kaldırılıyor bu ahlaksızlığın dibe vurmasıdır. insan bir arkadaşının bir komşusunun ve evli bir bayana bakmaya utanırken. kuranda pezeveklik tesicilenmiş

Sitelerde Paylaş
On 04.05.2017 at 12:52, güven yazdı:

Nur-31 ve Ahzab-37 Ayetlerinin ZIRVALIĞINI, ÇELİŞKİSİNİ Hiç Bir İLAHİYATÇI Ortaya Koymaz..

Nur-31 ve Ahzab-37 Ayetlerinin ZIRVALIĞINI, ÇELİŞKİSİNİ Hiç Bir İLAHİYATÇI Ortaya Koymaz.. Aslında SAPIKLIĞIN Sözleridir Bunlar..

Ahzab-37 Ayet İle Nur-31 Tamamen Çelişki İçindedir..

Nur-31 İle Ahzab-37 Ayetlerini birlikte İnceleyelim..

AHZAB SURESİ: 37

Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Not: Parantez içindeki yazılar Kur'anın orjinalinde yoktur, diyanet veya mealcilerin kendi eklemeleridir.

NUR SURESİ: 31

Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Görünen kısımlar müstesna, zînetlerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. ===>>> Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut ÜVEY OĞULLARINDAN, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları KÖLELERDEN, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. <<<=== Gizledikleri ZİNETLER bilinsin diye AYAKLARINI YERE VURMASINLAR. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

Yani Ahzab-37 ayetine göre ÜVEY OĞULLARIN veya ÜVEY KIZLARIN boşadığı EŞLERİNİ Nikahlamak MEŞRU hale gelmektedir.. Ve aynı zamanda üvey oğullar, üvey kızlar ile NİKAH yapmanında ÖNÜ açılmaktadır.. Nur Suresi-31 ayetinde ise üvey oğullarından ZİNETLERİNİ saklamanın SAKINCASI olmadığını söylemektedir.. Burada özellik arz eden diğer bir durumda şudur;"Gizledikleri ZİNETLER bilinsin diye AYAKLARINI YERE VURMASINLAR.. " cümlesi de zinet'in takı anlamında olduğunu İŞARET etmektedir.. Yani ayağı yere vurmakla belli olan ne olabilir.. SES çıkaran bir takıdır.. HALHAL gibi..

Nikah düşen bir erkekten ZİNETİNİ (Zinet kadının göğsü ve avret yerleri ise) saklamamak ÇELİŞKİSİ vardır... Ayrıca KÖLE bir erkek nasıl oluyor da EVLAT, BABA ile bir tutulabiliyor.. Yani KÖLE erkeğin CİNSELLİĞİ yok mu?!. Köle ERKEK savaşlarda GANİMET olarak alınan Müslüman Olmayan erkektir.. Müslüman ise ZATEN köle DEĞİLDİR.. Yani burada diğer bir konuda İSLAMDA KÖLELİĞİN kalkmadığıdır..  Örtünme konusuna gelinde ZİNET ne demektir?!

Zinet el, yüz, ayak haricinde ki yerlerin haricinde kalan kısımlar ise,  diğer yerleri ÜVEY OĞULLARA ve KÖLELERE göstermesi NORMAL olduğu anlamına gelmektedir..

Şayet Zinet takı, süs, gibi değerli eşyalar ve giyim ise daha büyük bir mantıksızlık ortaya çıkmaktadır..

Bu durumda A'raf suresi - 31 ve 32 ayetlere bakmamız gerekmektedir..

Şöyle ki;

A'RAF SURESİ:

31. Ey Âdemoğulları! Her mescitte ziynetinizi takının (güzel ve temiz giyinin). Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez.

32. De ki: “Allah’ın, kulları için yarattığı zîneti ve temiz rızkı kim haram kılmış?” De ki: “Bunlar, dünya hayatında mü’minler içindir. Kıyamet gününde ise yalnız onlara özgüdür. İşte bilen bir topluluk için âyetleri, ayrı ayrı açıklıyoruz.”

Bu duruma göre A'raf -31,32 ayetler ile Nur suresi 31 ayet tamamen ÇELİŞKİ içindedir..

Bu ayetlerde ZİNET takı, giyim, süs anlamındadır..

Yani ZİNET kadının avret yerleri veya kadının  GÖĞSÜ anlamında değildir.. 

Sevgi ve Saygıyla,

Metin Korkmaz

1.  
    HEM EVLATLIĞININ EŞİNİ ALIYOR HEM DE EVLATLIĞI ZEYD'İ EŞİ ZEYNEB'E GÖNDERTİP KENDİSİNE İSTETİYOR.. BÖYLE BİR AHLAKSIZLIK OLUR MU?!.
    (Ayrıca bakınız: Ahzab-37)

Fasıl : NİKAH BÖLÜMÜ
    Konu: Resulullah (sav)`ın Zevceleri
    Ravi : Enes

Hadis: Zeyneb'in iddeti tamamlanınca, Resulullah (sav), Zeyd (ra)'e: "Git onu bana (kendinden) iste" dedi. Zeyd gitti, Zeyneb'e geldiği zaman hamurunu yoğuruyordu. Zeyd der ki: "Onu gördüğüm zaman içimde bir zorluk hissettim, ona bakamaz hale geldim. Sırtımı ona çevirerek, geri geri yaklaştım ve: "Ey Zeyneb! Beni Resulullah (sav) gönderdi. Seni istiyor" dedim. Zeyneb: "(Ben (istihare yoluyla) Rabbimle istişare etmeden bir şey yapacak durumda değilim!" dedi ve kalkıp mescide gitti. Derken Resulullah`a vahiy geldi. Aleyhissalatu vesselam kalkıp izin almadan Zeyneb`in evine girdi. Zeyd der ki: Gündüzün ilerlemesiyle Resulullah (sav)'ın bize ekmek ve et yedirdiğini gördük. Yemekten sonra halk çıkmış, bazı kimseler evde kalmış sohbet ediyordu. Resulullah (sav) da çıktı, peşinden ben de çıktım. Hanımlarının hücrelerine birer birer uğrayıp selam vermeye başladı. Onlar: "Ey Allah'ın Resulü (yeni) hanımını nasıl buldun?" diyorlardı. Hz. Enes (ra) der ki: "Bilemiyorum, halk çıktı!" diye ben mi haber verdim, başkası mı haber verdi. Aleyhissalatu vesselam gelip evine girdi. Ben de beraber girmek istedim. Benimle kendi arasına perde çekti. Örtünme ayeti nazil oldu. Halk, kendilerine verilen öğütten derslerini aldı: "Ey iman edenler! Yemek için davet olunmadan Peygamber`in evine girip de orada yemek vaktini beklemeyin. Davet edildiğinizde ise girin, fakat yemeğinizi yedikten sonra sohbete dalmadan dağılın. Bu hareketiniz Peygamer'e eziyet verir. O da size bunu açıklamaktan sıkılır. Allah ise hakkı açıklamaktan çekinmez" (Ahzab 53).

HadisNo : 5615
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Hasan begin peygamberi ZEYDİ alıp çıkıyor kürsüye,Eyyyyyy Müslümanlar ben bu genç ZEYDİ EVLATLIK  olarak kabul ettim dedimi,dedi.Pekiiiiii bu nasıl peygamberki , Allahın EVLATLIK işini kabul etmediğini bilmiyür.

Ahzab 37 ayatını okuduğumuzda Muhammedin halktan korktuğundan uydurarak yazdığı kesin.Zatan TANRIYA  İFTİRA edebilen bir kişinin peygamberolduğunu iddie en hafifi üşütmüşlüktür.

TANRININ  kıtabı  insan ın  BEYNİDİR.

Kuransa ARABIN ve ARKADAŞLARININ uydurmasıdır.

Dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 hours ago, Hasan Akçay said:

Iddianizi lütfen kanitlayin.

Allah'in EVLATLIK isini kabul etmediginin kaniti 

hangi ayettir,

o ayetteki hangi kelime ya da kelimelerdir?

Hemen kanıtlayaım:

Allah'a soruyoruz şimdi: Allah efendi, evlatlık işini kabul etmiyorsun, değil mi?

Hmmm. Ses yok, demek ki sükut ikrardan geldiğine göre demek ki kabul etmiyor.

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Benimle kendi arasına perde çekti. Örtünme ayeti nazil oldu.

:lol: Yahu var ya, şu zırvaları saçmalamaları yok mu bu Müslümlerin, ben gülmekten yıkılıyorum yahu! Bu nasıl bir geri zekalılıktır, bu nasıl bir embesillik yahu! İnanamıyorum şu gezegeni bu kadar aptal geri zekalı mahluklarla paylaştığımıza inanamıyorum yahu! Demek perdeyi çekince.... Inını nııın... "Yaaaa eyyühaaaa...." tok, ekolu bir ses yankılandı ha! :D Lan bunlar da soytarı değilse artık bilemiyorum...

Yahu insan şunları var ya insan içinde anlatmaya ar eder, utanır, lan ben ne saçmalıyorum kafayı mı yedim diye bir yüzü kızarır, şu kepazeliğe bak yahu! Lan şunlar çıkıp anlatılır mı, bu ne rezillik be! Şunlara bakarak Kuran yine bir parça hadislere göre az düzgün gibi. Bu hadis kepazelikleri yani artık rezalet yahu, olacak şey değil. Müslümken de hadislerden nefret ederdim!

Tevekkeli değil bu masalları bir bok anlatıyormuş gibi balllandıra ballandıra, ağlaya sızlaya anlatan geri tiplerin hep birer sümüklü palyaço ya da soytarı olmaları... Tahammül edilir şey değil bu Müslümler yahu! Bunlarla ne olacak bilmem... Sanırsın Walking Dead yani bunlarla yaşamak... Aynısı...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sayın AKÇAY,Senin Allah ,yani Muhammet, evlatlıh olayını Ahzab 37 ayatında  KABUL  etmiyür.Buyur:

AHZAB-37 ayeti

---------------AHZAB-37 Mustafa İslamoğlu (33/AHZÂB-37: Hani bir zamanlar Allah'ın kendisine ikram ettiği, senin de iyilikte bulunduğun kişiye diyordun ki: "Eşini bırakma ve Allah'a karşı saygılı ol!"
Ama Allah'ın açıklayacağı şeyi sen içinde saklıyordun; zira insanlardan çekiniyordun: oysa ki kendisinden çekinmen gereken sadece Allah'tı.
En sonunda Zeyd o kadınla ilişkisini tamamen kesip boşayınca
--------------Biz onu seninle evlendirdik ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kesip boşadıklarında kişilerin onlarla evlenmelerinin önünde hiç bir engel bulunmasın: sonuçta Allah'ın emri yerine gelmiş oldu.)
Tolonbey:Burda ne diyür,EVLATLIK  KARISIYLA birlikte olmak  SERBESTTİR.Peygamber Zeydin evine gidip karısına çok güzel gözlerin var derse.Zeydin karıda Zeyd geldiğinde peygamber bana çok güzel gözlerin var dedi derse.Bu ne oluyor?Zeyde kurulmuş bir tuzak.Zeydin karının Muhammede ve Muhammedin ilgiside Zeydin karıya zatan daha öncedende ilgileri varmış.Bunun açığa çıkmasıyla Zeyd karıya şöyle der.Muhammed sana ilgi duyuyor,onun ilgi duyduğu bir kadınla evli kalamam.Bana müsaade.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Adamda utanmazlık diz boyu,birde Zeydi karıya göndermezmı git karını iste bana diye,O hıyarda gidip karısından karısını istiyor Kureyşin en saygı değer Ahlaklı Muhammede.Evde 12 karsını dururken evlatlığının tek karısına GÖZ koyuyor.Arabın bu güzel AHLAKINA bizlerde ne yanıt verilir bilirsiniz.Adam TANRIDAN  korkmuyor, Allahıda g............başı yapıyor.Bizide Allahla korkutmaya çalışıyor.
                     Kur,anTanrıdan değil Muhammet ve 6 aarkadaşındandır.TANRININ kıtabı ınsanın beynidir.
Islam dünyasının yaşadığı FELEKETİN nedeni KENDİSİ ve yazdığı,yazdırdığı kitaptır.
Dedeniz
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

· 6 saat ·

Mustafa:BADECİ MÜSLÜMANLAR,BADECİ olmayanlara sözümüz yok.Yalnız bir sözümüz olacak.Çok dikkatlı olun,CENNET vaadıyla SİZİ BADELEMESİNLER, ERMİŞLER

bahceduvari.blogspot.com/2011/09/badelemek-ne-demek.html

...

13.09.2011 · Ancak "badelemek" kelimesinin anlamı "bade" kökünden çok farklı, ... diyen, üstüne üstlük dalga geçercesine "İslam'ın ilk emri 'Oku'dur" diyen?

Bu çokmu çok ermiş BADECİLERDEN biri.Okuyun bakın.Esasen Türkiye dışında ki müslüman ülkelerde BADECİLİK çok geçerli.Türkiyeyede yayılmaya başladı.Hele bir okuyalım.

Devamını Gör
safe_image.php?d=AQB5fd3wsqVaDjKg&w=158&
Halk arasında kullanılan bir söz vardır: "Türkçe lastik gibidir, istediğin yere çekersin." Bu ne demek? Bunun anlamı, Türkçe'de istediğin h...
bahceduvari.blogspot.com
Dedeniz
tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...