Jump to content

ÇOK DALGA GEÇİLEN/ MÜLK SURESİ 5. AYET

Recommended Posts

Darth Vader ışın kılıcıyla haaaayt dedi mi hallederdi cinleri yahu! Yıldız atmak fazla israf olmuş! Bu allah da iyice bir embesil ha! Yarat bi Darth Vader, ver eline bir ışın kılıcı, yolla cinlerin üstüne, çil yavrusu gibi kaçışsınlar yahu! Koskoca yıldızlar da atılmaz ki kardeşim, embesil misin yahu! :lol::lol::lol:

Lan var ya bu Müslüm milletine bakıp bakıp gülmekten yarıl ha! Her baktığında gülmekten bir porsiyon götürmüş kadar ol, ne iyi iş be! Allahın nimeti lan bu Müslümler! :D

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Koca koca yıldızları avuçlayıp avuçlayıp "alın lan pis cinler! Alın! Alın! Alın!" diye dünyaya fırlatan allahı hayalimde canlandırdım da... :D

"Anaaaa! Nereye gitti lan bu dünya? Tamam cinlerin işi bitik de! Dünya nereye gitti onu anlamadım!" :lol:

Ya böyle var ya koptum ya! Günün neşesi oldu bu şeytan taşlama işi! :D

Sitelerde Paylaş
On 05.05.2017 at 15:51, robertobaggio said:

merhaba arkadaşlar gördüm ki forumda mülk suresi 5. ayetle ilgili çok dalga geçenler olmuş bu konu hakkında argümanlarımı sunucam...

MÜLK SURESİ 5 - Ve andolsun ki biz, en yakın olan dünyâ göğünü ışıklarla bezedik ve onları, Şeytanlara atılacak şeyler olarak halkettik ve Şeytanlara, yakıp kavuran bir azaptır, hazırladık.

evet bu ayeti okuyan insanlar ben de dahil '' ya allah yıldızla cin mi vuruyor star wars mu bu kardeşim'' tarzında düşünüyorlar ben de bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ve olayın tamamen farklı olduğunu anladım zaten bazı alimler meallerinde bu konuyu açıklamışlar onlardan bazılarını aşağıya atıyorum

Abdullah Parlıyan: Ve andolsun ki, biz en yakın olan dünya göğünü ışıklarla bezedik, bu yıldızları ilâhî haberleri çalmaya çalışan şeytanlara atış taneleri yaptık ve yine o şeytanları yakıp kavuracak bir azap da hazırladık.

Ahmed Hulusi: Andolsun ki dünyanın (düşünce) semâsını, aydınlatıcılar (hakikat bilgileriyle) olarak donattık! Onları meydana getirdik ki, şeytanları (şeytanî fikirleri) taşlayıp uzaklaştırmaları için! Onlar için alevli ateşin azabını hazırladık.

Ahmet Tekin: Biz dünya semasını parlayan yıldızlarla süsledik. Bunları şeytanlara, şeytanî güçlere karşı göğü koruyan mermiler haline getirdik, insanların ve cinlerin şeytanlarının bir değer ifade etmeyen tahminlerine konu yaptık. Onlara bir de körüklenen, alev püsküren, dehşetli cehennem ateşi azâbı hazırladık.

İlyas Yorulmaz: Biz dünyanın semasını ışıklarla donattık ve göğü, aldatıcı güçlerin (şeytanların) insanları aldatan (burçlarla geleceği yönlendirme gibi) malzemeleri yaptık. Bizde o (aldatıcı) şeytanlar için ateşli bir azap hazırladık.

Muhammed Esed: Biz, yeryüzüne en yakın olan gökleri ışıklarla süsledik ve onları (insanlar arasında bulunan) şeytan ruhluların boş ve anlamsız spekülasyonlarına konu yaptık ve onlar için yakıcı alevden bir azap hazırladık;

Mustafa İslamoğlu: Doğrusu Biz, en yakın göğü kandillerle süsledik; onları, Şeytan(lığa soyunan)lar için gayba dair spekülasyon aracı kıldık; ve onlar için yakıp kavuran bir azap hazırladık;

Bu ayetin mana olarak göklere bakıp gelecekten haber verme yani astroloji diye bildiğimiz akımlara yahut ilimlere sebep olarak cinlerin olduğunu söyleyebiliriz... ki 15 temmuz darbesini önceden bilen bir kadın vardı daha başka olayları bilen insanlar da zaten dünyada mevcut bunlara kahin denilir...

Ruh çağırma seanslarında da gelen Varlığın Cin olduğu ve geçmişten ve gelecekten haberler getirdiği söylenir ki Mustafa Kemal bile Kurtuluş Savaşı esnasında Fatih Sultan Mehmet'in Ruhunu çağırmıştır... (kaynak isteyen olursa vereceğim)

Cinlerin atmosfer dışında da yaşadığı bilinir çünkü onlar ateşten yaratılmış varlıklardır bizim gibi oksijene ihtiyaç duymazlar...

Cinlerin gelecekten haber alma yetenekleri olduğu bilinir 

tarihin arka odası isimli programın bir bölümünde bu konu işlenmiştir izlemek isteyenler için : 

https://www.youtube.com/watch?v=kGnPLZFyqUM

1960'lı yıllarda Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın ve Dönemin Başbakanı'nın da katıldığı celse kayıtlarından bazılarını izleyebilirsiniz...

amacım burada kahinlerin veya astroloji uzmanlarının yaptıkları yorumlarla ilgili ''MUCİZE'' OLARAK ADLANDIRILAN TAHMİNLERİN ASLINDA CİNLERLE İLGİLİ OLABİLECEĞİYLE İLGİLİDİR... SAYGILAR...

Belgesele bakın, hizaya gelin. Bunu belge diye sunan zatın hali pür melalini görün. Programın adı; "Tarihin Arka Odası" ama tarihten başka her şey var. medyumluk, ruh çağırma, çalgı-çengi...

Adamın dediğine göre; medyumluk, ruh çağırma bilimselmiş. Hipnotik-manyetik olarak insanların ön tarafları artı, arka taraffları eksi imiş. Aynı şekilde sağ tarafları artı, sol tarafları eksi imiş. Bu nedenle yıldırımlar insanların hep sol taraflarına düşermiş.

Gerçekliğine iman ettiğin bu zırvalardan o kadar eminsen yapabileceğin basit bir test var. Şöyle ki; yıldırımlar, insanların sol taraflarına düştüğüne göre pozitif yüklü olmalılar. Malum aynı kutuplar birbirini iter, zıt kutuplar çeker. Hal böyle olunca senin, sağ (artı kutbun) elinin bir parmağını evindeki elektrik prizlerinden birinin artı kutbuna dokundurmanda hiç bir sakınca olmamalı. 

Bana sorarsan "Sakın ola böyle bir çılgınlık yapma" derim. Kendine sorarsan inancını, tezini ispat etmek için başka çaren yok gibi...

Tezine destek olarak verdiğin videonun cin konusunda sana destek değil, tam tersi köstek olduğunu bile anlamamışsın. Adam, medyumların ve ruh çağıranların, Allah'ın yarattığı özel yetenekli insanlar olduklarını, bu yeteneklerini içsel dünyalarında kullanarak sonuca gittiklerini, cin gibi insanüstü metafizik yaratıklarla ilişkiye geçmek gibi akıl-bilim dışı:) iddialarla işlerinin olmadığını vurguluyor. Yani tamamen bilimselmiş :)

Sitelerde Paylaş

Hicr Suresi

16 - Andolsun biz, gökte birtakım burçlar yarattık ve bakanlar için onu süsledik.

17 - Ve göğü taşlanan bütün şeytanlardan koruduk.

18 - Ancak kulak hırsızlığı eden şeytan hariç, onu apaçık bir alev sütunu takip eder.

Burçlar = Takımyıldızları

Şeytanlar = göktaşıyla(yıldızlarla) taşlanan şeytanlar 

Kulak hırsızlığı eden şeytan = Astroloji "yapan" kişi

Astroloji M.Ö. 2500 yılından beri var. Ve Kuran yazarları astrolojiyi sevmiyor.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, poiuz said:

Hicr Suresi

16 - Andolsun biz, gökte birtakım burçlar yarattık ve bakanlar için onu süsledik.

17 - Ve göğü taşlanan bütün şeytanlardan koruduk.

18 - Ancak kulak hırsızlığı eden şeytan hariç, onu apaçık bir alev sütunu takip eder.

Burçlar = Takımyıldızları

Şeytanlar = göktaşıyla(yıldızlarla) taşlanan şeytanlar 

Kulak hırsızlığı eden şeytan = Astroloji "yapan" kişi

Astroloji M.Ö. 2500 yılından beri var. Ve Kuran yazarları astrolojiyi sevmiyor.

Taşlanan şeytan değil de kovulmuş şeytan olarak çevirmek daha doğru.

15:34 Kâle fahruc minhâ fe inneke recîm(recîmun). 

"Öyleyse çık oradan, çünkü kovuldun." 

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
36 minutes ago, ANTİATEİST said:

Ve hafıznâhâ min kulli şeytânin racîm(racîmin).

min kulli: hepsinden

Çoğul!?!

Şeytanlar

Sitelerde Paylaş

Şeytan taşlama özellikle geleneksel dinde yer edinen bir durum.

Geleneksel din Kuranla sık sık zıtlaştığı için geleneksel olan herşeye hurafe mantığı ile bakıyorum ben. :)

Gelenek şeytan taşlama diyorsa büyük ihtimal o hurafedir :)))

Bu sebeple Kuran'da şeytan taşlama anlamında kullanılmıyor bence.

Sitelerde Paylaş
49 minutes ago, ANTİATEİST said:

Kovulmuş şeytanlar diyebiliriz o halde :)

Şeytanı taşlamak ne demektir, şeytana taş mı işliyor :) 

Kovulmak daha mantıklı geliyor bana.

Kovulan bir tane şeytan var.

Meleklere, 'Adem'e secde edin!,' dediğimiz zaman hepsi secde ettiler; yalnız İblis hariç. Rabb'inin emrine karşı geldiği için cinlerden oldu. Beni bırakıp onu ve soyunu mu dostlar ediniyorsunuz? Oysa onlar, sizin düşmanlarınızdır. Zalimler için bu ne kötü bir değişmedir.

Kehf 50

Taşlanan şeytanlar! 

Soyu!

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, poiuz yazdı:

Kovulan bir tane şeytan var.

Meleklere, 'Adem'e secde edin!,' dediğimiz zaman hepsi secde ettiler; yalnız İblis hariç. Rabb'inin emrine karşı geldiği için cinlerden oldu. Beni bırakıp onu ve soyunu mu dostlar ediniyorsunuz? Oysa onlar, sizin düşmanlarınızdır. Zalimler için bu ne kötü bir değişmedir.

Kehf 50

Taşlanan şeytanlar! 

Soyu!

şeytanların soyu iyiymiş. şeytanlara nasıl bir soyağacı ve aralarında geçen masallar uydurdu bu akıl hastaları acep?

Sitelerde Paylaş

3 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

şeytanların soyu iyiymiş. şeytanlara nasıl bir soyağacı ve aralarında geçen masallar uydurdu bu akıl hastaları acep?

:lol: Anlaşılan bunların hasta kafalarına göre şeytan yeryüzüne iner inmez cinlerden bir harem kurdu ve üreme işlerine hız verdi! :D

Bunların kafa gidik değilse ben bir şey bilmiyorum. Bunların bütün derdi gücü; "millet düdük işleriyle uğraşıyor!" Bütün dertleri güçleri bu! Şimdi şu anda nerde kim kiminle düdük çalıyor, bundan başka kafalarında bir şey yok! Hasta bunlar, bildiğin manyak, dengesiz.

"Hurilere ne zaman kavuşacaz allağaaaaaam" diye beklemekten, huriler için namaz kılıp oruç tutmaktan bunalmış salaklar...

Sitelerde Paylaş

Şimdi şöyle bir şey var: Cinsellik insanların çoğunu, hatta neredeyse hepsini daima rahatsız etmiştir. Nedeni ne biliyor musunuz, cinselliğin insana yakıştırılamaması. Sığırlar, koyunlar, kediler, köpekler gibi bizim de aynı şekilde ürememiz, insanların ağrına gitmekte ve hayvanlar gibi üremek için cinselliğe muhtaç oluşumuzu insana bir türlü yakıştıramıyorlar.

Çünkü bu, hayvanlar olduğumuzun en açık göstergelerinden biri! Ama insan en güzel surette yaratıldı? Hatta allah kendi suretinde filan yarattıya kadar işi götürenler var? Allahın suretinde yaratılan insan, hayvanlar gibi seks yapıyor!!! İşte bundan çok fena halde rahatsız oluyorlar. Bu hepimizin hayvanlar olduğumuzu apaçık gösteriyor çünkü.

Bu kadar kesin bir gerçeği örtmek için kullanılacak ancak uyuşturucu olabilir. O uyuşturucuların en güçlüsü ise din...

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, ANTİATEİST said:

Kovulma bir kere olur, şeytan cennetten kovuldu zaten. Beraberinde kovdurduğu salak adam Adem ve şeytani karısı Havva'nın neslini kıyamete kadar saptırmakla izinli ve görevli olarak...

Siz de Allah'ın ayetlerini saptırarak şeytana uymuş ve ona hizmet etmiş oluyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş

Taş atarak düşmanlarını kaçırmak, insan türünün milyonlarca yıllık alışkanlığı. O yüzden Arapçada da taşlamak ve kovmak çok fazla iç içe girip özdeşleşmiş. Modern yaşamda böyle bir özdeş görme aklımızdan geçmez, işten kovduğu birini patron taşlamaz. O yüzden bize özdeş kavramlar olmaları acayip geliyor ama recm taşlamak demek açıkça ve racim kovulmuş.

Burada önemli olan, kelimenin anlamı değil, gökte iz bırakan parlak ışıkların, şeytanlara karşı yapılan bir atak olarak yorumlanması. İsterseniz bunlara Darth Vader'in ışın kılıcı hamleleri deyin yani, farketmez. Bunlara atmosfere girip sürtünme nedeniyle yanan göktaşları demedikçe diğer söyledikleriniz yanlış olacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Göğün oturulabilir yerlerine oturup melekleri dinleyen cinlerin alev toplarıyla vurulduğunu söyleyen,göğün korucularla dolu bir din var ortada.Bu dine göre dünya düz ve üst üste yedi kat gök var.Yer ve yedi gök 6 günde yaratılmıştır.Yıldırımlar Allah ile uğraşanlara atılır.Koca koca yıldızlar da şeytanlara atılmalık taşlardır.Eğip,bükmeye,vay efendim orda anlatılmak istenen şu demeye,kendi islamını oluşturup bu islamı gerçek islam diye pazarlamaya gerek yok.Her şey apaçık ortada.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Yıldızlar, avuçlanabilir hacimde taş kadar küçükler.Kuran'ın bilimselliğine göre gökyüzünde şihab - meteor ve yıldızlar, şeytanlara atılan taşlardır. Cin 8 - 9 ayetlerinde allah, dünyadan büyük yıldızları ve meteorları, şeytanları dünya semasından uzaklaştırmak için yaratmış. Yıldızlar, avuçlanabilir hacimde taş kadar küçükler. Çünkü insanlar, sosyolojik olarak avuçlarına taş alıp yırtıcı hayvanları kovmuşlardır her kültürde. işte insanın bu sosyolojik deneyimini allah almış, şeytan ve cinleri kovalama tekniği olarak, tekrar insana vermiş. Gökte yıldızları allah, insan avucuna sığan taşlar olarak betimlemiş. allah yıldızları ve meteorları, şeytanların dünya semasına yaklaşmalarını engellemek için yaratmış. 

Sitelerde Paylaş

Yıldızlar, avuçlanabilir hacimde taş kadar küçükler.Kuran'ın bilimselliğine göre gökyüzünde şihab - meteor ve yıldızlar, şeytanlara atılan taşlardır. Cin 8 - 9 ayetlerinde allah, dünyadan büyük yıldızları ve meteorları, şeytanları dünya semasından uzaklaştırmak için yaratmış. Yıldızlar, avuçlanabilir hacimde taş kadar küçükler. Çünkü insanlar, sosyolojik olarak avuçlarına taş alıp yırtıcı hayvanları kovmuşlardır her kültürde. işte insanın bu sosyolojik deneyimini allah almış, şeytan ve cinleri kovalama tekniği olarak, tekrar insana vermiş. Gökte yıldızları allah, insan avucuna sığan taşlar olarak betimlemiş. allah yıldızları ve meteorları, şeytanların dünya semasına yaklaşmalarını engellemek için yaratmış. 

Sitelerde Paylaş

Şöyle demiştim.

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2016/05/goklerevrenler.html

Mülk Suresi 5 Yemin olsun ki, biz en yakın göğü kandillerle süsledik ve onları şeytanlara ateş taneleri yaptık. O şeytanlar için çılgın ateş azabını da hazırladık. Bizim evrenimizin yıldızlarla donatıldığını ve bu yıldızların üzerinde cehennemi andıran bir ateş ortamı olduğunu ayetlerin anlattığını belirtmiştik:

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2012/01/mucizelerin-devam.html 

Burada şuna dikkat edilmelidir; yıldızların üzerindeki bu ateş ve ışınların, içinde bulunduğumuz imtihan dünyasında bile şeytanlara azap edici ve engelleyici olduğu açıklanmaktadır. Yani bazı kimselerin iddia ettiği gibi yıldızlar taşa falan benzetilmiyor veya meteorlardan bahsedilmiyor, yıldızların üzerlerindeki ateşten, sıcaklıktan ve ışıktan bahsedilmektedir. Ayrıca yıldızların üzerindeki bu ateş ortamının Cehennemi andırdığına da vurgu var . Zaten konuyla bağlantılı diğer ayetlerde olay ıklığa kavuşmakta:

CİN SURESİ 

8. "Biz göğe gerçekten dokunduk da onu titiz ve güçlü bekçilerle ve kayıp giden ışınlarla/alevlerle doldurulmuş bulduk."

9. "Biz eskiden, onun, dinlemek için oturulan yerlerinde otururduk. Ama 
şu anda kim dinlemeye kalksa kendisini gözetleyen bir alev/ışık bulur."

Saffat Suresi

6. Biz o yak
ın göğü bir süsle, yıldızlarla süsleyip donattık.

7. Ve her türlü inatç
ı-âsi şeytandan koruduk.

8. Onlar ne kadar ç
ırpınsalar da o yüce konseyi dinleyemezler. Ve her taraftan atışa tutulurlar;

9. Kovulurlar. Ve onlar için, yakalar
ını bırakmayan bir azap vardır.

10.Bir söz kapan olursa, onu, delici bir 
ışın izler. 

Görüldüğü üzere atıştan kastedilen ışık/alevdir.

. *****

Bu yazımdan sonra yıldızların ışıktan/alevden atışlar yaptığı gözlenmeye başlandı:

Yani yıldızların ateş/atıış yerleri olarak neyin anlatıldığını keşiften evvel yazımda anlatıyorum. hani "keşif oldu sonra ahanda bu yazıyordu diyorsunuz" da diyemezsiniz. Evvelden yazmıştım yıldızların atış yaptığını.

Selam
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...