Jump to content

şizoid teşhisinin tedavisi varmıdır?

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 year later...
On 12.05.2017 at 12:19, Türk Ateist yazdı:

Bir de sağda solda şizoidin, şizofreninin öncüsü olduğu ve genetik bağlar bulunduğuyla ilgili görüş veya iddialar duyar veya okursanız hiç ciddiye almayın, endişeye kapılmayın. Bu kuramlar uzun süredir dikkate alınmıyor ve tercih edilmiyor. Çünkü doğru değil, olmadığı net olarak biliniyor.

Bozukluğun şizofreni başlangıcı veya sadece çok hafif bir şekli olabileceğini gösteren kanıtlar vardır.Birçok ciddi kaynakta yazıyor bu, ben önceki cümleyi şuradaki üçüncü paragrafın sonundan çevirdim:

https://www.psychologytoday.com/us/conditions/schizoid-personality-disorder

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 14.01.2019 at 20:31, Kör Saatçi said:

Bozukluğun şizofreni başlangıcı veya sadece çok hafif bir şekli olabileceğini gösteren kanıtlar vardır.Birçok ciddi kaynakta yazıyor bu, ben önceki cümleyi şuradaki üçüncü paragrafın sonundan çevirdim:

https://www.psychologytoday.com/us/conditions/schizoid-personality-disorder

Uzmanı mısın işin?

Belirtilerden biri olabilir sadece.

Bak böyle bambaşka şeyler de var:

Sitelerde Paylaş

Psikiyatristler sağlam adamı hasta yaparlar.

Şu anda ilaçlar yüzünden sürekli kusuyorum.Bazen çok gerçekçi halusinasyonlar görüyorum.

Halusinasyon gördüğüm zaman hata ararım hep.

Bir ara odamın ortasında küçük bir fil dans ediyordu.Gölgesinin ışığa uygun yönde olmasını anlamıyorum.Nasıl bu kadar gerçekçi oluyorlar?:)

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, priest of nature yazdı:

Psikiyatristler sağlam adamı hasta yaparlar.

Şu anda ilaçlar yüzünden sürekli kusuyorum.Bazen çok gerçekçi halusinasyonlar görüyorum.

Halusinasyon gördüğüm zaman hata ararım hep.

Bir ara odamın ortasında küçük bir fil dans ediyordu.Gölgesinin ışığa uygun yönde olmasını anlamıyorum.Nasıl bu kadar gerçekçi oluyorlar?:)

Hastalığın nedir? Tedavi işe yarıyor mu?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, adalet123 yazdı:

Hastalığın nedir? Tedavi işe yarıyor mu?

Hastalığım yüksek tansiyon.Kalp kapakçığının biride tam kapanmıyor.Doğuştanmış.

Psikiyatrik hastalığım yok.

Diğer doktorlar tedavi edemeyince veya bir neden bulamayınca gönderiyorlar psikiyatriye.

Tansiyon yüzünden geçici körlük yaşadım.Cam kırıkları arkasında bakıyorum gibi görmeye başladım.Göz doktoru neden bulamayınca psikiyatriye yönlendirdi.Neymiş onlar halusinasyonmuş.:smashfreak:

Kulak çınlamasının tedavisi yokmuş kulak burun boğaz norolojiye norolojide pskiyatriye yönlendirdi.

Raporum var şimdi ağır depresif psikotik belirtili.

Halusinasyonlarımın kusmamın sebebi depresyon ilaçları bırakınca düzeliyorum.

İlaçları almazsam bütün doktorlardan fırça yiyorum.Gene gidecem yakında tedaviyi kabul etmeyeceğim artık.:)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 06.05.2017 at 14:32, Lucifers yazdı:

Değerli arkadaşlar bana şizoid tanısı kondu.Şizoid kişilik bozuklugunun tedavisi varmıdır?Bilinen bir tedavisi varmıdır? ''

yakın arkadaşı olmayan, cinselliğe ilgisiz kalan, sosyal ilişki gerektirecek her tür ortamdan uzak kalmayı tercih eden ve bunun sebebinin küçüklüğünde ebeveynler tarafından istenmemiş olmakla büyük ölçüde ilgisi olan kişilik bozukluğuna sahip kişi.''
Bilmeyenler için yazdım..
Bu kişilik bozukluğunda ne yapılması gerekir?

teşhisi varsa tedaviside mutlaka vardır. tedavi için doğru psikoterapisti bulmalısın,yani sana hitap etmeli, bol şans...

Sitelerde Paylaş
On 10.05.2017 at 22:17, Khan yazdı:

Hasta rolü değil de; şizoid belirtilerini okuyup daha sonra kendisinin şizoid olduğuna inanıp, doktora şizoid belirtilerindeki şikayetleri sıralamış olabilir.

psikoterapistin hastasının kendi koyduğu teşhise uyup ,sen kendine şizoid teşhisi koymuşsun senin hastalığın şizoid olsun diyeceğinimi sanıyorsun nasıl bir kafa bu?

tarihinde Zihinsel Orgazm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Zihinsel Orgazm said:

psikoterapistin hastasının kendi koyduğu teşhise uyup ,sen kendine şizoid teşhisi koymuşsun senin hastalığın şizoid olsun diyeceğinimi sanıyorsun nasıl bir kafa bu?

Belirtilerden bahsetmesini istediğinde, şizoid belirtileri üstünde çok fazla üzerinde durdu veya hakkında çok fazla okudu ise bunları sıralamaya başlaması olabilir.

Sosyal bilimler, doğa bilimleri kadar kesin yöntemlere ve tanımlamalara sahip değil. Psikoloji de sosyal bilimlerden biri ve tanımlar çok iç içe geçmiş durumda.

Sonuç olarak söyledikleri ile var olan tanılar arasında bir tanesine doğru yönlendirme yapabilir.

11 hours ago, Zihinsel Orgazm said:

burası ingilteremi ?

Makedonya.

Sitelerde Paylaş
On 27.03.2019 at 23:42, Khan yazdı:

Belirtilerden bahsetmesini istediğinde, şizoid belirtileri üstünde çok fazla üzerinde durdu veya hakkında çok fazla okudu ise bunları sıralamaya başlaması olabilir.

Sosyal bilimler, doğa bilimleri kadar kesin yöntemlere ve tanımlamalara sahip değil. Psikoloji de sosyal bilimlerden biri ve tanımlar çok iç içe geçmiş durumda.

Sonuç olarak söyledikleri ile var olan tanılar arasında bir tanesine doğru yönlendirme yapabilir.

Terapist onu ayırır.

Sitelerde Paylaş
On 17.03.2019 at 16:20, priest of nature said:

Hastalığım yüksek tansiyon.Kalp kapakçığının biride tam kapanmıyor.Doğuştanmış.

Psikiyatrik hastalığım yok.

Diğer doktorlar tedavi edemeyince veya bir neden bulamayınca gönderiyorlar psikiyatriye.

Tansiyon yüzünden geçici körlük yaşadım.Cam kırıkları arkasında bakıyorum gibi görmeye başladım.Göz doktoru neden bulamayınca psikiyatriye yönlendirdi.Neymiş onlar halusinasyonmuş.:smashfreak:

Kulak çınlamasının tedavisi yokmuş kulak burun boğaz norolojiye norolojide pskiyatriye yönlendirdi.

Raporum var şimdi ağır depresif psikotik belirtili.

Halusinasyonlarımın kusmamın sebebi depresyon ilaçları bırakınca düzeliyorum.

İlaçları almazsam bütün doktorlardan fırça yiyorum.Gene gidecem yakında tedaviyi kabul etmeyeceğim artık.:)

Sana bir tavsiye. Nasılsa tutmayacaksın, o yüzden bol bol tavsiye vereyim. Ne de olsa, tuttum tavsiyeni, her şeyde b...a sardı diye bana çatamazsın nasılsa. 

Öncelikle, birinci tavsiye olarak, benim söylediklerimi kulağına küpe et. Sana, bak bunda saçmalıyorsun, ediyorsun falan diyorsam, emin ol ki öyledir ve bunu sana hakaret olsun diye yapmam. BU tavsiyeyi tutarsan, yakında hayata, çevrene falan bakışın değişir, bu mevzularda ciddi şekilde rahat edersin.

İlaçlarını kullan, özellikle tansiyona falan dair olanları. Depresyon ilaçlarını da aksatma. Ama onlar o kadar şey değil. Onlarla sorunun, öyle ha diyerek bırakamayacağın. Onları bırakmak iççin, hem psikolojini biraz daah düzeltmen, hemde bırakma programına uyman lazım. Psikolojini düzeltmek içinde, birinci tavsiyeye uyarak başlayabilirsin. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Zihinsel Orgazm yazdı:

Terapist onu ayırır.

Bazen ayıramayabiliyorlar. Mesela, DSM-V'e göre, diğer psikotik semptomları olan bozukluklar, Otizm, ilaca bağlı kişilik değişimi, madde kullanımı -"substance use"ve diğer kişilik bozuklukları bu kişilik bozukluğu ile karıştırılabiliniyor ve dikkât edilmesi gerekiliyor.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Bazen ayıramayabiliyorlar. Mesela, DSM-V'e göre, diğer psikotik semptomları olan bozukluklar, Otizm, ilaca bağlı kişilik değişimi, madde kullanımı -"substance use"ve diğer kişilik bozuklukları bu kişilik bozukluğu ile karıştırılabiliniyor ve dikkât edilmesi gerekiliyor.

Münevver karabulutu öldüren cem garipoğlunada şizoid teshisi koyan psikiyatrinin güvenirliği sorgulanmalı.

Dışa dönük eğlence mekanlarından çıkmayan birini şizoid yaptılar.

Şimdi şizoid teshisi konulan her kişi kendini  potansiyel katil olarak görüyor.

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, priest of nature said:

Münevver karabulutu öldüren cem garipoğlunada şizoid teshisi koyan psikiyatrinin güvenirliği sorgulanmalı.

Dışa dönük eğlence mekanlarından çıkmayan birini şizoid yaptılar.

Şimdi şizoid teshisi konulan her kişi kendini  potansiyel katil olarak görüyor.

Gene bir diğer laf söyledi bal kabağı...

Cem Garipoğlu, şizoid olabilir. Buna dair emareler de var zaten, yok değil. Öyle bir psikozu olmayan bir tipin, öyle bir cinayet işlemesi de pek kolay değil.

Sen buna değil, her an öyle bir cinayet işleyebilecek tonla şizoid ve şizofrenin aramızda nasıl gezdiğine kafa yorsan, daha iyi olur, diyorum.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Gene bir diğer laf söyledi bal kabağı...

Cem Garipoğlu, şizoid olabilir. Buna dair emareler de var zaten, yok değil. Öyle bir psikozu olmayan bir tipin, öyle bir cinayet işlemesi de pek kolay değil.

Sen buna değil, her an öyle bir cinayet işleyebilecek tonla şizoid ve şizofrenin aramızda nasıl gezdiğine kafa yorsan, daha iyi olur, diyorum.

şizoid hayal görmez.şizofren görür.

Şizofren gerçek ile hayali ayırt edemez.

@Türk Ateist  daha önce belirtti karıştırmayın diye.:)

Şizoid toplum içinde rahatsız olan kişiye denir.

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, priest of nature said:

şizoid hayal görmez.şizofren görür.

Şizofren gerçek ile hayali ayırt edemez.

@Türk Ateist  daha önce belirtti karıştırmayın diye.:)

Şizoid toplum içinde rahatsız olan kişiye denir.

Eee, bana ne söylüyon bunu?

Bu arada, herkes hayal görür, istisnası pek yoktur. Yani halüsinasyon ile hayali karıştırmışsın haliyle. Gerçi, her insan her ikisinide görebilir, o da ayrı mesele.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Eee, bana ne söylüyon bunu?

Bu arada, herkes hayal görür, istisnası pek yoktur. Yani halüsinasyon ile hayali karıştırmışsın haliyle. Gerçi, her insan her ikisinide görebilir, o da ayrı mesele.

Ben cem garipoğlu nun cinayet işlediğini düşünmüyorum bence aileden birisi işledi ve onun üstlenmesini istedi.

Zaten hapslisten çıkarılıp,yurtdışına götürüldü diye düşünüyorum.

Bu arada unutkanlığın genel olarak sebebleri nelerdir?

tarihinde adalet123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...