Jump to content

Ramazan ve oruç sorunu

Recommended Posts

Merhabalar ben eski deist, yeni agnostiğim :) 

Malum ramazan geliyor, muhafazakar bir şehirde yaşıyorum iş yerimdeki herkes müslüman, inançlı olmadığımı biliyorlar ancak yinede açıkça oruç tutmadığımı göstermek iş yerimdekilerle aramda sorun yaratacaktır. Yerimde olsanız ne yapardınız, ne önerirsiniz?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Genç_deist yazdı:

Malum ramazan geliyor, muhafazakar bir şehirde yaşıyorum iş yerimdeki herkes müslüman, inançlı olmadığımı biliyorlar ancak yinede açıkça oruç tutmadığımı göstermek iş yerimdekilerle aramda sorun yaratacaktır. Yerimde olsanız ne yapardınız, ne önerirsiniz?

Dikkat et derim,şu an müşrik pozisyonundasın ve seni "güzellikle" öldürebilirler...

(Hz. Şeddad bin Evs (ra)’den nakledildiğine göre Sevgili Peygamberimiz (sas) şöyle buyurmuştur: “Şüphesiz ki Allah her şeyde güzelliği yazmış; farz kılmıştır. O halde öldürdüğünüz zaman öldürmeyi güzel yapın. ”Müslim 1955/57)

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Genç_deist yazdı:

Şöyle ödlek olma, bizim inaçsız insanımızın sorunu da aynen bu işte. Ay aman ben nasıl görünürüm, ay bana kötü gözlü bakarlarsa napcam, ay ya bana 'kafir' derlerse ayyy

S.tir et, umursama senin yiyip içmene karışan olursa. Böyle, kişisel tercihlerine karışacak kadar yobaz insanların kendin hakkındaki görüşünü niye umursayasın? Neden, bu forumda bize fikir danışacak kadar değer veriyorsun bu adamların görüşüne?

Baskın pozisyonda ol, utangaç ve çekingen değil. Ben öyle yapıyorum. Hatta geçen ramazanda inat olsun diye müslüman bir arkadaşımın yanında dürümü gözüne soka soka yedim. İşte böyleee, madem kendisini aç bırakmayı marifet görüyor, o zaman iştahı kabarsın p*çin.

Sitelerde Paylaş

Atatürk trende rakı içerken onu  uğurlamaya gelen halka yanındakiler"Aman paşam elinizdeki rakı kadehini görmesinler"şeklinde uyarırlar.Ama Atatürk aksine elindeki kadehi kaldırarak halka mukabelede bulunur.Yaşamda mücadele etmeden ne rahat edebilirsiniz nede çevrenizi düzeltebilirsiniz.Ne yapabilirlerki size?Sizin İş gücünüz kuvvetli dürüstlüğünüz yerinde ise?Bakın onlar bu cesareti gösterdiler."Alışacaksınız" dediler bayrakları olan Türbanın her yerde mücadelesini yaptılar.Şimdi Türban TSK da dahi serbest oldu.Adam otobüste gözüyle dahi namaz kılma caiz iken Otobüsü durdurdu ve herkesin gözü önünde namaz kıldı.Vapurda İnsanların oturduğu yerleri kaplayıp seccadesini serdi namaz kıldı.Demokrasi dedik ve onlara aval aval baktık.Okulda çocuklarımızı aman laf söylemesinler diye Seçmeli olan Din dersini seçtirdik.Nedir bu rahatlığa düşkünlüğümüz vede korkaklığımız?Ondan sonra CHP oy alamayınca kusuru sadece Partide ve Genel Başkanda aramayalım kendimizede bakalım.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Genç_deist yazdı:

takma ya biz onların aç durmalarına bişe diyomuyuz ekmek alıpda ağzına sokmadığımıza göre onlarda bizi zorla yemek yememeye zorlamayacak ya zaten zorlasa sorun orda ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...