Jump to content

George Orwell ve romanı "1984" hakkında yazdığım entry

Recommended Posts

Tam tersi. Allah senin var demenle olmuyor.

Hani nerde Kuranda verdiği o kadar söz. Müslümanlara şöyle yardım ederim, böyle yardım ederim, savaşlarda melekler gönderirim.

Benim(Allahın) adına yalan söyleyeni şöyle yaparım, başkasına tapanı böyle yaparım...

Yok, hepsi boş laflar. Müslümanlar dünyada ezik bir hayat yaşıyorlar. Yolsuzluk, savaş, terör, zilüm, adam kayırma vs her pislik müslümanların olduğu yerde. Allah nerde???

Buraya gelip islam şöyle güzeldir, böyle barışı emreder felan...

Gına geldi artık. Bunları niye gidip kafirlere kin kusan müslümanlara anlatmıyorsunuzda gelip zaten hurafelere cinlere, minlere inanmayan insanlara anlatmaya çalışıyorsunuz?

Allah dediğiniz tanrınız zaten kendini ve yaptığı zulümleri, şiddeti kitabında anlatmış. Bir cümleyi (ayeti) on sayfa açıklamaya çalışıp Allahın kitabında yazdırdığının tam tersini anlatmqk neyin nesi?

Allah istemedikce sen isteyemezsin.

Biz onu yazdırdığı kitabından çok iyi tanıyoruz.

Bitti!!!!

Allah kime de hidayet ederse, artık onu saptıracak yoktur. Allah, mutlak güç sahibi ve intikam alıcı değil midir?

ya iyide zaten aynı şeyleri diyoruz poi sadece sen farklı açıdan bakıyorsun ben farklı açıdan olay bu sende kendi mantığına göre akıl yürütüyorsun bunda ters bir durum yok :=)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet olaylara Hitler de ayrı açıdan bakıyordu, milyonlarca insanın ölmesine neden oldu!!!

Eğer dileseydik, herkese hidayetini verirdik. Fakat benim, “Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım” sözüm gerçekleşecektir. Secde-13

Allah ama dilememiş çünkü şeytana cehennemi dolduracağım diye sözü varmış.
Sonra?

Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Tekvir-29

Peki ne olacak, Muhammed ne yapsın?

Yeryüzünde ağır basıncaya (küfrün belini kırıncaya) kadar, hiçbir peygambere esirleri bulunması yaraşmaz... Enfal 67

Veya kafirleri gördüğün yerde öldür
Veya haram ayları çıkınca öldür
Veya elini ayağını çarpraz kes.

Ha ayrı açılardan bakıyorduk. Orda öldür demiyor, öp diyor. Kes demiyor, küs diyor. Kafirler maymun, hayvan vs değil, sadece değişik görüşlü insanlar.
Kadınlar, erkekler, köleler vs hiç biri diğerinden üstün değil, kitapta yazan birçok şey çeviri hatası. Nuh tufanında ölen çoluk çocuk herkes kötü insanlardı, ölmeyi hak etmişlerdi. Kitapta homoseksüellere karşı bir önyargı da yok....

İslam barış dinidir :D
Ve Muhammede inanmadın diye seni ebediyen yakacağını söylese de çoook merhametlidir. :D

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Şurada temel olarak anlatıyorum:

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2011/07/armagedon.html

Ayrıca yazımda verdiğim diğer linklerde de bahsediyorum.

Komünizm spiritüalizm kaynaklıdır.

Bir de şurada güncel bilgilere de değiniyorum:

http://vekilsizmeclis.com/viewtopic.php?f=23&t=726

Selam

Sitelerde Paylaş

Ekşi Sözlük'e şöyle yazmıştım:

Spectre

ian fleming'in muhtemelen illuminati örgütünü anlattığı temsili teşkilatın adı.

dünyayı ele geçirme planları içerisinde olan spectre'nin başındaki blofeld tek gözünden yaralıdır. ayrıca bond filmlerinde diğer kötü adamlar da genelde illuminati'nin tek göz işaretini taşır.

ve yine eski bond filmlerinde açılış sahnesinde bond tek gözü anımsatan bir objeye ateş eder ve kana bulardı.

eğer durum böyleyse ian fleming illuminati karşıtı idi ve insanlığı uyarmak istiyordu bu zalim teşkilat hakkında denilebilir.

ama fleming'in vefatından sonra çekilen bond filmlerinde işler tersine dönmüş gibi gözüküyor. hollywood ve ingiliz sinemasını ele geçiren illuminati bond filmlerine de hakim olup bu sefer tam tersine kendine hizmet eden bir maşa haline getirmeye çalışmış olabilir.

Sitelerde Paylaş

Kurtlar Vadisi izleyip öyle oy vermeye koşan bir salaklar toplumundan fazla da bir şey beklemeyin arkadaşlar...

Ben kulağımla kaç kere kaç salaktan duydum, nerden biliyorsun bunun böyle olduğunu diye sorduğumda "Kurtlar Vadisinde öyle dedi"!!! diye cevap verdiğini! Dehşetler içindeyim, Walking Dead'in göbeğinde yaşıyoruz diye boşuna demiyorum!

Hayır bu Müslümler her şeye maydanoz oluyorlar, karışmadıkları sezaryen mevzusu, çocuk yapma dahil hiç bir bok yok, ama ekranda pavyon işleten hoca hakkında ağız açmak bile yok! Değil yaptırım! Herif İslami pavyon işletmecisi, pavyonun da İslamisi çıktı allağamıza sonnnsuuuz hadü senalar, Müslümlerde hiç bir tane tık yok! Herif harıl harıl pavyon işletiyor!

Ha tabii cariye onlar değil mi... Pardon... Çok pardon. Dininize sizin denecek çok iyi laflar var ama neyse lafımı iteyim boşver...

Sitelerde Paylaş

Bence Huxley'in "Cesur Yeni Dünya" adlı kitabı günümüz gerçeğini daha iyi yakalımş, ancak 1984'ten daha çok bahsedilir.

Orwell'in anlattığı bir İran veya Kuzey Kore benzeri kontrol mekanizmesina zaten ihtiyaç yoktur, 8 milyar insana ulaşamazsınız, ama algılarını oluşturan kaynaklara ulaşabilirseniz bu yeterledir. Kısacası Orwell yeniktir, Huxley ve Chomsky 1-0 öndedir.

Sitelerde Paylaş

Ben Orwell hayranıyım. Ondan daha iyi bir yazar düşünmem ve kabul etmem çok zor ama şu var ki Huxley'yi okumadım! Son zamanlarda bu kitaptan çok bahsediliyor, merak ettim, okumam lazım! Kitap okumadığım bir gün olmaz, ama yetişemiyorum kardeşim, okunması gereken o kadar kitap var ki işi gücü bırakıp sadece kitap okusan yetmez!

Şimdi benim bunu okumam lazım ama ne zaman! Elimde halihazır bir kitap elbette var. Nereye gitsem de götürmeme rağmen bitmiyor. Çünkü bunu çok düşünerek okuyorum. Bu, Galileo'nun Buyruğu. Bilimin gelişimini çok güzel yansıtan bir kitap. Gerici yobazlar bu kurumun içine etmeden önce böyle enfes kitaplar tercüme edilip yayınlanırdı. İçine etmedik bir yer koymadılar. Bu zombilerden gel de nefret etme! 

Sitelerde Paylaş

Ben Orwell hayranıyım. Ondan daha iyi bir yazar düşünmem ve kabul etmem çok zor ama şu var ki Huxley'yi okumadım! Son zamanlarda bu kitaptan çok bahsediliyor, merak ettim, okumam lazım! Kitap okumadığım bir gün olmaz, ama yetişemiyorum kardeşim, okunması gereken o kadar kitap var ki işi gücü bırakıp sadece kitap okusan yetmez!

Şimdi benim bunu okumam lazım ama ne zaman! Elimde halihazır bir kitap elbette var. Nereye gitsem de götürmeme rağmen bitmiyor. Çünkü bunu çok düşünerek okuyorum. Bu, Galileo'nun Buyruğu. Bilimin gelişimini çok güzel yansıtan bir kitap. Gerici yobazlar bu kurumun içine etmeden önce böyle enfes kitaplar tercüme edilip yayınlanırdı. İçine etmedik bir yer koymadılar. Bu zombilerden gel de nefret etme! 

boşver ben de takılmıştım ama Bilim Teknik kitap serisi yine de iyidir.

Dergi maalesef. Çok bozdu, Darwin skandalından beri dehşettir kötüdür, belki son aralar biraz toparladı.

Orwell iyidir, Huxley daha zordur ama ben tahmini tuttu anlamında söylemiştim.

Sitelerde Paylaş

Darwin skandalından sonra tek sayısını bile tabii ki almadım, öldü benim için. En son o bayan yazı işleri sorumlusu vardı, adını şimdi unuttum, o istifa etmesiyle ben de dergiyi bıraktım. Sırf neredeyse çocukluğumdan beri okuduğum bu dergiden beni mahrum bıraktıkları için bu zombilerden nefret etsem yeterli gelir.

Yazarlar NTVBilim'e geçtiği için onu almaya devam ettim. Zombiler onu da yedi.

Şimdi Popular Science okuyorum. İyi yani, güzel, aratmıyor.

Sitelerde Paylaş

Hala arsızca, utanmadan dini inancınız olan evrimi bilim dergi ve kitaplarında görmek istediğinizi söylüyorsunuz yani.

Hani arsızlığı geçtim, insanlıktan da nasip olmayınca bu halde olunuyor demek.

Selam

Evrim, bir dini inanc degil. Din yuzunden bakis acin inanilmaz degistigi icin, belki aklin yetse de gercekleri goremiyorsun. Aklinin yettiginden de emin degilim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...