Jump to content

Hâla dünya düzdür diyen insanlar var

Recommended Posts

• İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dokunmayınız @gariban_derviş´e.

Sabırlı olunuz.

Hele bir Güney Afrikaya yada Avusturalya´ya gitsin, görsün ve bizzat kendisi ay dedeminizin resmini çeksin.

Ancak o zaman anlayacak anyayı konyayı.

Bașka yolu yok, bekliyoruz. :D

tüm yapması gereken, bir deniz kıyısına gidip, karşı kıyıyı dürbün/teleskop ile izlemek. eğer karşı kıyı 5 kmden uzakta ise, karşı kıyıyı değil, ancak yüksek binaları, tepeleri ya da yalnızca gökyüzünü görecek ve inandığı tüm saçmalıklar yerle bir olacak. yapmıyor. yapmaz da. bunun gibi akıl hastaları için bir saçmalığa inanıp, hiçbir kanıt sunmadan tartışarak ömür tüketmek daha rahatlatıcı çünkü. 

Sitelerde Paylaş

Ama confiç şimdi iftira atıyorsun sana  obamanın açıklamasının olduğu videoyu sana gösterdim böyle dersen bende derim ki o zaman yolladıklarıma bakmamış bile ayrıca o sana gösterdiğim videoda hala nasada aktif çalışanlar allen kuşağını geçemediğini söylüyor yapma gözünü seveyim mal ortada ha illa bul diyorsan obamanın bunu söylediği sahneyi yine bulur gösteririm gereksiz zaman öldürmeyelim confiç o gördüğün videoların tamamı gerçek kardeşim :)

Çok güzel, o zaman ben de sana Putin'in 2.5 saatlik Rusça konuşmasını vereyim, altına da kanıt diye yazayım: işte Putin Allen kuşağı 60 yıl önce geçildi diyor. :lol:

Hakikaten garibansın be derviş. :) 

Sitelerde Paylaş

Şu Hassasiyetinizi  Bilimin kesin kuralları üzerinde degilde birazda Dini metinler üzerinde göstermenizi tavsiye ederim.Mesela kayadan nasıl deve çıkar?Yada Odun nasıl ejderha olur?Babasız döllenme olmadan kadın nasıl hamile kalır?

bu çok derin bir ilimdir yeniçeri kardeş yalnız burda neye dikkat edeceksin biliyormusun özellikle hz. Musa anlatımına dikkat çekmek isterim. Hz. Musanın dağa çıktığında Allah ile konuştuğu ayetleri bir okumanı tavsiye ederim. Orda ki anlatımın mükemmelliği ve samimiyeti bambaşkadır. Hz. Musa eli,nde ki asayı fırlatır tabi ondan hemen önce Allah ona seslenir Ya Musa ben Alemlerin Rabbi olan Allahım gel ve asanı yere at der. Okudukça böyle içime işler ve sanki o anı bende yaşar gibi olurum hz. Musa asayı fırlatınca tabi asası ejderhaya dönüşür ve arkasına bakmadan korkuyla kaçmaya başlar hakkaten mükemmek ve yalan olması imkansız olacak kadar samimi bir anlatımdır sonra Allah hz. Musaya yeniden seslenir ya Musa korkma sen güvencedesin gel buraya o sahneyi düşündükçe o anı hayal eder ve bir gülümseme ile hz. Musayı düşünürüm gerçekten kuran bambaşka bir kitap ve o samimiyeti gerçekten ikna edicidir.

Şimdi ben sana şöyle öyleyim kardeş olay ne biliyomusun ister inan ister inanma ama olay aslında basit hepimizde var olan genetik kodlarımız bir yerlerde hali hazırda kayıtlı büyük ve belkide sınırı olmayan bir veri tabanının içinde aslında var ya gerçekten mantık olarak o kadar basit ki siz kendinize zorlaştıyorsunuz Allah bize bunuda haber veriyor yani ana bir kitapta herşeyin kayıtlı olduğunu haber veriyor belkide canlı ve çok güçlü bir bilgisayardan bahsediyor belkide çok ileri ve aklımızın hayalimizin alamayacağı bir kayı deposundan ve dnalarımı genetik kodlarımız orda kesin kayıtlı Allah ol diye emri verdiğinde bu sistem bizi kodlarımızı veritabanından alıp gerekli maddelerle karıştırıp bizi yeniden var edecek.

Kardeş görün yaw yapmayın yazık ediyosunuz kendinize siktiriboktan sihirbazları izliyorsunuz neler yapıyor adamlarda düşün ki herşeyi yaratmış çok geniş her türlü ilimi olan bir varlık her istediği değişikliği nasıl yapmasın yaw.

Az önce sizin yerçekimini bulan newton ile ilgili bir video izledim orda dahi newtonun kendi itirafı olan gizli ilimlere herşeye nasıl borçlu olduğu anlatılıyor yazık değilmi yeniçeri herşey ortada yaw nasıl inkar ediyorsunuz bilimi getirenler bile ya kabalacı ya simyacı ya da ikisi birden ya niye kör olmaya çalışıyorsunuz herşey ortada yaw yani diyorum ya aklım almıyo göz göre göre adamların endi itiraflarına rağmen herşeyi inkar ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

tüm yapması gereken, bir deniz kıyısına gidip, karşı kıyıyı dürbün/teleskop ile izlemek. eğer karşı kıyı 5 kmden uzakta ise, karşı kıyıyı değil, ancak yüksek binaları, tepeleri ya da yalnızca gökyüzünü görecek ve inandığı tüm saçmalıklar yerle bir olacak. yapmıyor. yapmaz da. bunun gibi akıl hastaları için bir saçmalığa inanıp, hiçbir kanıt sunmadan tartışarak ömür tüketmek daha rahatlatıcı çünkü. 

bunu yapacağım akil_insan zaten yapmışlar sonuçlar ortada ama siz gördüğünüzü inkar ediyorsunuz kafaya koydum adamlar p900 nikon marka kamera ile ispatlamışlar kafaya koydum sırada ki hedefim bu kamerayı alıp size özel video çekmek dua et haklı çıkmıyım :)

Sitelerde Paylaş

bunu yapacağım akil_insan zaten yapmışlar sonuçlar ortada ama siz gördüğünüzü inkar ediyorsunuz kafaya koydum adamlar p900 nikon marka kamera ile ispatlamışlar kafaya koydum sırada ki hedefim bu kamerayı alıp size özel video çekmek dua et haklı çıkmıyım :)

haklı çıkmayacaksınız, rahat olun.

şuna dikkat edin: ortalama bir insan boyuna göre, deniz kenarında 5 kmden ötesini ufuk çizgisinde yitirmeye başlarsınız. bu yüzden, 5 kmden kısa mesafeyi görüntüleyip ahana da düz işte diye çıkıp gelmeyin. örneğin marmara kıyısındaysanız, fatihten yalovayı, bandırmayı vb görebildiğinizden emin olun. kıstasınız, sahil şeridini, suyla karanın birleştiği, evlerin vb yerden bittiği noktaların olduğu görüntüler olsun. bulunduğunuz noktayı ve baktığınız noktayı da google maps üzerinden işaretlerseniz ve bulunduğunuz noktanın da, baktığınız noktanın da fotoğraflarını, bulunduğunz noktadan çekerseniz, biz de karşılaştırmalı olarak görebiliriz. kolay gelsin.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 hours ago, gariban_derviş said:

bu çok derin bir ilimdir yeniçeri kardeş yalnız burda neye dikkat edeceksin biliyormusun özellikle hz. Musa anlatımına dikkat çekmek isterim. Hz. Musanın dağa çıktığında Allah ile konuştuğu ayetleri bir okumanı tavsiye ederim. Orda ki anlatımın mükemmelliği ve samimiyeti bambaşkadır. Hz. Musa eli,nde ki asayı fırlatır tabi ondan hemen önce Allah ona seslenir Ya Musa ben Alemlerin Rabbi olan Allahım gel ve asanı yere at der. Okudukça böyle içime işler ve sanki o anı bende yaşar gibi olurum hz. Musa asayı fırlatınca tabi asası ejderhaya dönüşür ve arkasına bakmadan korkuyla kaçmaya başlar hakkaten mükemmek ve yalan olması imkansız olacak kadar samimi bir anlatımdır sonra Allah hz. Musaya yeniden seslenir ya Musa korkma sen güvencedesin gel buraya o sahneyi düşündükçe o anı hayal eder ve bir gülümseme ile hz. Musayı düşünürüm gerçekten kuran bambaşka bir kitap ve o samimiyeti gerçekten ikna edicidir.

Şimdi ben sana şöyle öyleyim kardeş olay ne biliyomusun ister inan ister inanma ama olay aslında basit hepimizde var olan genetik kodlarımız bir yerlerde hali hazırda kayıtlı büyük ve belkide sınırı olmayan bir veri tabanının içinde aslında var ya gerçekten mantık olarak o kadar basit ki siz kendinize zorlaştıyorsunuz Allah bize bunuda haber veriyor yani ana bir kitapta herşeyin kayıtlı olduğunu haber veriyor belkide canlı ve çok güçlü bir bilgisayardan bahsediyor belkide çok ileri ve aklımızın hayalimizin alamayacağı bir kayı deposundan ve dnalarımı genetik kodlarımız orda kesin kayıtlı Allah ol diye emri verdiğinde bu sistem bizi kodlarımızı veritabanından alıp gerekli maddelerle karıştırıp bizi yeniden var edecek.

Kardeş görün yaw yapmayın yazık ediyosunuz kendinize siktiriboktan sihirbazları izliyorsunuz neler yapıyor adamlarda düşün ki herşeyi yaratmış çok geniş her türlü ilimi olan bir varlık her istediği değişikliği nasıl yapmasın yaw.

Az önce sizin yerçekimini bulan newton ile ilgili bir video izledim orda dahi newtonun kendi itirafı olan gizli ilimlere herşeye nasıl borçlu olduğu anlatılıyor yazık değilmi yeniçeri herşey ortada yaw nasıl inkar ediyorsunuz bilimi getirenler bile ya kabalacı ya simyacı ya da ikisi birden ya niye kör olmaya çalışıyorsunuz herşey ortada yaw yani diyorum ya aklım almıyo göz göre göre adamların endi itiraflarına rağmen herşeyi inkar ediyorsunuz.

Maun suresi esasında Beyninin bir kısmının çok kuvvetli olup,O Kuvvetli olan kısmın Zayıf yetim kalmış kısmına yardım etmeyip onu desteklememesi yani ona namaz kılmaması yada kılar gibi, görünmesi halinde olan insanları anlatır.Misalmi? bak adam koskoca Beyin cerrahı olur ama herşeyini gider bir meczup Ednanına kurban eder.Serveti Gül gibi mesleği neyi varsa hepsini verir ama kendini hala çok zeki sanır.Çünkü beyninin o kısmı Onu Destekliyor gibidir.Yani bir nevi Beyin aldatmacası yapar onu Cerrah yapan beyninin o kahrolası kısmı.Ne demeli Şifa bulmalarını temenniden gayrı

Maun Suresi, Oku-Dinle- ekran görüntüsü

Sitelerde Paylaş

Maun suresi esasında Beyninin bir kısmının çok kuvvetli olup,O Kuvvetli olan kısmın Zayıf yetim kalmış kısmına yardım etmeyip onu desteklememesi yani ona namaz kılmaması yada kılar gibi, görünmesi halinde olan insanları anlatır.Misalmi? bak adam koskoca Beyin cerrahı olur ama herşeyini gider bir meczup Ednanına kurban eder.Serveti Gül gibi mesleği neyi varsa hepsini verir ama kendini hala çok zeki sanır.Çünkü beyninin o kısmı Onu Destekliyor gibidir.Yani bir nevi Beyin aldatmacası yapar onu Cerrah yapan beyninin o kahrolası kısmı.Ne demeli Şifa bulmalarını temenniden gayrı

Maun Suresi, Oku-Dinle- ekran görüntüsü

boşver anlamayacaksınız neyse az kaldı olaylar dünyada başlamak üzere Allah sonumuzu hayır eder inşallah büyük kıyamet alametleri başladı kabeyi ele geçirdiler yakında ya yıkılacak ya kapatılacak. deccalin ordusu kuruluyor kan gövdeyi götürecek tarafsız gözle dünyayı yoklayıpta içi ürpermeyen kesinlikle kördür veya akıl tutulması yaşıyordur. Büyük savaş kapıya dayandı kan oluk oluk akacak...

Sitelerde Paylaş

boşver anlamayacaksınız neyse az kaldı olaylar dünyada başlamak üzere Allah sonumuzu hayır eder inşallah büyük kıyamet alametleri başladı kabeyi ele geçirdiler yakında ya yıkılacak ya kapatılacak. deccalin ordusu kuruluyor kan gövdeyi götürecek tarafsız gözle dünyayı yoklayıpta içi ürpermeyen kesinlikle kördür veya akıl tutulması yaşıyordur. Büyük savaş kapıya dayandı kan oluk oluk akacak...

deniz kenarı, deniz... gidin görün uyduruk şeylere inandığınızı. bir uyduruk inanç yıkılınca gerisi gelir.

oturduğunuz yerden atıp tutmayın.

Sitelerde Paylaş

Son dönemlerde Türkiye’de “Düz Dünya” adı altında yeni bir şarlatanlık akımı baş gösterdi. Bu akım; Dünya’nın küresel yapıda değil, tepsi gibi düz olduğuna inanan insanlardan oluşuyor.

Bu temelsiz iddialarına göre, Dünya aslında küresel yapıda değil, dümdüz bir tepsi gibi. Söyledikleri şey ise, NASA’nın insanlardan Düz Dünya gerçeğini sakladığı. Bu insanların çoğu bilgisiz olduğundan, Dünya üzerinde uzayla ilgili tek kurumun NASA olduğunu zannediyor. Avrupa Uzay Ajansı ESA, Rus Uzay Ajansı RSA, Japon Uzay Ajansı JAXA ve Çin Uzay Ajansı (CNSA) gibi uzaya uydu ve araç gönderen NASA’dan bağımsız ülke kurumlarının varlığından haberdar bile değiller.

Hatta çoğu Hindistan’ın bile uzaya Dünya’nın fotoğraflarını çeken uydular, hatta Mars’a araç gönderdiğinden haberi yok. Dünya’nın her yanına dağılmış onbinlerce amatör astronomun çalışmalarını da elbette bilmiyor, takip etmiyorlar. Dediğimiz gibi, çoğu bilgisiz (ama bazıları sadece eğlence için bunu yapıyor)…

Burada tek tek iddialarına yanıt vermeyi elbette isterdik. Ancak, cehaletin ve saygısızlıklarının boyutu o kadar büyük ki, Türkiye Cumhuriyeti‘nin artık uzaya uydu gönderdiği bu devirde tek tek iddiaları ele almaya çalışmak vakit kaybından başka bir şey değil.

Evet, Türkiye artık uzaya uydu gönderiyor. Türk bilim insanlarının katkılarıyla hazırlanan Göktürk 1 ve Göktürk 2 uyduları, Dünya yörüngesinde dolanıyor, gezegenimizin ve ülkemizin fotoğraflarını çekiyorlar.

Hatta onlardan daha önce, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri ITUpSat-1 uydusunu inşa edip Dünya yörüngesine göndermiş, bilimsel araştırmalar gerçekleştirmişti bile.

Özetle, cahil Düz Dünya tayfası, “NASA bizden gizliyor” alt metni ile kendine taraftar toplamaya çalışırken, şu aralar uzay ajansı kurmaçalışmalarına başlamış olan Türkiye Cumhuriyeti’ni de “Dünya yuvarlaktır yalanı”na ortak olmakla itham ediyorlar.

Bu tayfanın iddiasına göre, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, NASA’nın başını çektiği bu küresel komploya ortak ve Dünya’nın düz olduğu gerçeğini halktan gizliyor. Uzaya gönderdiğimiz her uyduyu haklı bir gururla duyuran Cumhurbaşkanı ve Başbakan da, bu komployu biliyor ve halka yalan söylüyor”.

Evet, ne demiştik?

Artık uzaya Türkiye Cumhuriyeti’nin de araç üretip gönderebildiği bu devirde, Dünya düzdür saçmalığını ortaya atanlara cevap vermek, vakit kaybından başka birşey değil. İnternet ortamında NASA’yı yalancılıkla suçlayarak insanları aldatmaya çalışmak kolay. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ve hükümet görevlilerini de kurguladıkları sözde komployla itham etmek, suçtur.

Bu kişilerle girdiğiniz tartışmalarda, devlet ve hükümetimizi yalancılıkla suçlarken görürseniz, ilgili konuşmanın ekran görüntüsünü alıp EGM Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı‘na; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti ile, hükümet görevlilerine hakaret ve iftirada bulunmaktan ihbar edebilirsiniz.

http://www.kozmikanafor.com/duz-dunya-sarlatanligina-cevaplar/

Gariban derviş, dikkat etde bu düz dünya takıntın yüzünden seni cumhur başkanı ve devlet büyüklerine hakaretten içeri almasınlar :lol:

Sitelerde Paylaş

Gariban derviş, dikkat etde bu düz dünya takıntın yüzünden seni cumhur başkanı ve devlet büyüklerine hakaretten içeri almasınlar :lol:

o nası bir siteymiş ahahah düz dünyacıları egm ye şikayet edin demiş ya.

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

deniz kenarı, deniz... gidin görün uyduruk şeylere inandığınızı. bir uyduruk inanç yıkılınca gerisi gelir.

oturduğunuz yerden atıp tutmayın.

şu senin için gelsin akil_insan sen dur daha neler yapacağım o fotoğraf makinası oldukça pahalı ama alacağım ben kendim görmeden tam olarak inanmıyorum kendimede ispatlamam lazım bu işi o zamana kadar diğer kanıtlarla devam edelim :)

bak bu çok ilginç nasa aya gittiği teknolojiyi kaybetmiş bak ben demiyorum valla ben demedim nasanın astronotu dedi şimdi ne diyeceğinizi merak ediyorum hadi bakalım :)

tarihinde gariban_derviş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak uydu videolarını iyi izle uydu hastalık kapmasın diye boneyle özel kıyafetlerle geziyorlar dikkatli olmak lazım en ufak mikropta Allah korusun koca uydu hasta olur sonra uzaya gidemez :)

videoyu eklemiştim sildim bayağı suç kapsamına almışlar bu işi ama youtubeda bulursunuz :)

Şaka bir yana ben uyduların olmadığı konusunda ayrılıyorum ancak mantıklı olarak düşünce gerçekten dünyanın etrafında binlerce uydu olması lazımdı ki bundan huylanıyorum ama balonlarla belli bir yere kadar belki gidilebilinir hatta belki allen kuşağının hemen alt noktasınada ulaşılabilir.

Birde şunu belirteyim fırlatma Çinden gerçekleşiyor :)

tarihinde gariban_derviş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şu senin için gelsin akil_insan sen dur daha neler yapacağım o fotoğraf makinası oldukça pahalı ama alacağım ben kendim görmeden tam olarak inanmıyorum kendimede ispatlamam lazım bu işi o zamana kadar diğer kanıtlarla devam edelim :)

bak bu çok ilginç nasa aya gittiği teknolojiyi kaybetmiş bak ben demiyorum valla ben demedim nasanın astronotu dedi şimdi ne diyeceğinizi merak ediyorum hadi bakalım :)

önümüzdeki bir haftasonu için plan yapıyorsunuz. deniz kenarında değilseniz, bilet alıyorsunuz ve deniz kenarında olan bir yere gidiyorsunuz. bir dürbün ya da kamera alıyorsunuz - burada biraz kaliteye dikkat etmeniz gerekebilir; ama bu insanlık için küçücük ve çoktan atılmış, ama sizin için büyük ve yeni bir adım olacağından, bence harcamadan çekinmeyin- sonra denizin tam kenarından, yani ayaklarınız suya değecek yerden, karşı kıyıya bakıyorsunuz. karşı kıyı eğer 5kmden uzakta ise, karşı kıyıyı göremeyeceksiniz, ama biraz daha yüksek yerlerini görebileceksiniz.  örneğin karşı kıyı ile aranızda 10km var ise, karşı kıyının ancak sizin boyunuza denk gelen kısmından başlayarak görebileceksiniz. Uzaklık daha az ise, daha da aşağıları görebilirsiniz. Daha fazla ise, sizin boyunuzdan da daha yukarılardan başlayarak görebileceksiniz.

kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Biruni dünyanın çevresini hesaplarken neden dağ kullandı?

1 metrelik bir hedefe 1 metre gibi bir yükseklikliği görebilmek için 10 km'den az olması gerek aradaki uzaklığın. Hatta belki daha da az. Bu ufuk uzaklığıyla da hesaplayabilirdi.

Dağı tercih etme sebebi yalnızca hassasiyeti artırmak mıydı?

Sitelerde Paylaş

Biruni dünyanın çevresini hesaplarken neden dağ kullandı?

1 metrelik bir hedefe 1 metre gibi bir yükseklikliği görebilmek için 10 km'den az olması gerek aradaki uzaklığın. Hatta belki daha da az. Bu ufuk uzaklığıyla da hesaplayabilirdi.

Dağı tercih etme sebebi yalnızca hassasiyeti artırmak mıydı?

Dunyayi duz saniyordu .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...