Jump to content

Din İçin Vatanı Satmak

Recommended Posts

Başlıktan da anlaşılacağı gibi konu din için vatanı satmaktır.

AKP özelleştirme adı altında ülkeyi yağmalatmaktadır. Seçimlerden sadece birkaç gün önce oğluna gemicik almıştır.

Seçimler yapılıyor ve AKP tekrar iktidar oluyor. Peki neden, insanlar vatanın satıldığını görüyor, diğer AKP’lilerin devletten neler aldığını görüyor ve daha birçok şeyi görüyor ve biliyor. Demek ki insanların tüm bunları görmezden gelmesinin bir sebebi var.

İstedikleri şeyse hiç şüphesiz şeriattır. Yani din için vatanın yağmalanmasına göz yumuyorlar.

Ülkeyi parti değil vatandaşları satıyor.

Evet, insanlar din için vatanı satıyor, şeriatın gelmesi için buna göz yumuyorlar. Buradan da din’in milliyetçiliği desteklediği değil sadece kendi çıkarını düşündüğü, kendisi için insanların bağımsızlıklarını feda etmelerini isteyen bir ideoloji olduğu ortaya çıkıyor.

Din ülkeye düşmandır, onu sömürür ve yok eder. Bir insanın hem milliyetçi hem de dindar olması mümkün değildir. Din insana her şeyi yaptırır; vatanını da sattırır, bağımsızlığını da.

Elvis

tarihinde Elvis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.

Din ülkeye düşmandır, onu sömürür ve yok eder. Bir insanın hem milliyetçi hem de dindar olması mümkün değildir. Din insana her şeyi yaptırır; vatanını da sattırır, bağımsızlığını da.

Elvis

sen tersten mi kalktın ? din için vatan nasıl satılır anlatımısın ? hiç bir millet dinsiz yaşayamaz bunu bilmen lazım.

kendini 1000 sen öncesine at ve gel ta 100 sene öncesine kadar. şimdi kim vatan için dini satar bir gör .

Sitelerde Paylaş

Din için vatanın satıldığı falan yok.

Din kılıf.

kimi milleti kullanır,kimi dini kimi bilmemneyi vs......

Sonuçta hepsi aynıııııı

Ha din kullanılmış ha başka bişet

Ne farkeder?

Sitelerde Paylaş
sen tersten mi kalktın ? din için vatan nasıl satılır anlatımısın ? hiç bir millet dinsiz yaşayamaz bunu bilmen lazım.

kendini 1000 sen öncesine at ve gel ta 100 sene öncesine kadar. şimdi kim vatan için dini satar bir gör .

Elvis çok güzel bir noktaya değinmiş....

Bu bir gerçektir.. Ve günümüzde bile geçerlidir...

İslam acendası olanlar için vatan millet bahanedir.

Onlar için önemli olan İslam'ın hükmetmesidir..

HACI

Sitelerde Paylaş

HACI

eğer islamiyetin hakikatlarına inansadın islamiyetin gelmesinden başka insanlara bir kurtuluş aramazdın..mesela hapishaneler neden katillerle doludur.hırsızlık neden had safada kara kara babalar neden haksızlık yaptıkları halde iyi yaşarlar korunurlar.neden tecavuzler çoğalmış. bunların bütün sebebi din ve vicdanın tamamen sukut etmesidir. ahiretten korkmayan herşeyi yapar .(istisnalar bahsimizin dışındadır) ahirete nisbeten dünya saadeti bir nefestir.

Sitelerde Paylaş

din için vatan satılmaz eğer satılıyorsa o hem dinine hemde vatanına ihanettir.Dini kılıf olarak kullanıyorlar.Vatanını satan insanlardan ateist olanlarda var bunların bazıları forumlarda pkk nın niçin mücadele ettiğini anlıyorum ve sizi gördükçe onlara sempatim artıyor diyebililenler vede sadece ezan sesi duymak istemediklerinden bu toprakları terk etmeyi düşünen ateistlerde vardır.Araştıran topic başlıklarında görebilir.Din vatan satmak değildir...

Sitelerde Paylaş

AKP'nin İslam'ı kullanarak Müslümanları sömürmesi,

Ülkedeki aydın grubun(zümre) halkla içiçe olamamasından kaynaklanan bir sorundur. Bu gerçek , Cumhuriyet Devriminden bu yana tedavi edilemez acı bir yara halini almıştır. Maalesef eski kuşaklarla yeni yetişen kuşakların bağlantısını sağlayan kitaplar, yeni dile ( alfabeye ) yeterince hızlı uyarlanamadığından köklerini reddeden/ondan utanç duyan bir nesil yetişmiştir. O bağı kendi kendine kurmaya çalışanlar da aidiyet olgularını (atalarını başkalarından tanımak gafleti yüzünden ) kaybetmiş/kaybetmek üzeredirler. Neyin doğru ve neyin yanlış olduğu bilinemeyen kaostan ibaret bir dünya ! öncelikle de Türkiye !

bizler kendi tarihimizi yazmak ve anlatmak konusunda çok zayıf (tembel) bir milletiz.

Irık Bitigleri, Orhun anıtlarını başkalarından öğrendiğimiz, onlar tercüme ettiği için bu böyle .

Cumhuriyetle gelen dil devrimi, bir neslin sahipsiz kalmasını sağlamış gibi gözükse de Türkiye'de tepeden halka inen devrim modeli 70-80 yıllık öngörüsünü kaybetti . Şu an bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Atatürk 70-80 yıl zarfında onun devrimlerini daha ileriye götürebilecek bir kuşağın oluşmasını düşünmüş/hayal etmiş olmalı. ( peygamber adına konuşabilen sizler bırakın Biz Müslümanlar Atatürk üzerine düşünebilelim )

neyse, bu dil devriminin ana düşüncesi, her şeye rağmen batı taklitçiliğine eninde sonunda kapılacak olan bir toplumun içinden çekirdek halkanın ciddi biçimde kendini sarmalayan gruptan sıyrılacağı ve devrimi ikame ettireceği prensibine dayanıyordu.

Bizim kuşağımızda ( 80 sonrasi depolitize edilmiş kuşak ) , bu ayrışmalar görülmeye başlandı.

Ancak zaman çok kısıtlı ve AKP ülkeyi 3-4 yıl içerisinde AB müstemlekesi yapmaya hazırlanıyor.

Hayır, Bizim kuşağımız bu gaflete düşmeyecek. Her şeye rağmen aydın sınıfını eleştirebilen, kendini yetiştirmiş bir Türk genci var. sayıları çok az da olsa . Atatürk'ün güvendiği bu nüve idi . ve sanıyorum yanılmayacak ( inş. ) , Ateisti , pragmatisti , materyalisti, müslümanı bu vatana, henüz son kale elden gitmemişken sahip çıkacak.

Ekonomik İşgal tüm hızıyla gidiyor. Ancak bir yere kadar. Kapitalizm kendi kendini nasıl tıkayacaksa ( buakıbetten Türkiye de kendi üstüne düşen payı alacak ) , Türk gençleri de özlerine dönüp, geçmişten ders çıkarıp geleceği okumaya başlayacak ve gerekeni yapacaktır.

ama bir manifesto ama ütopya kabul edin. 3-4 yıl içinde AKP nin o yakıcı kılıcı kendi üzerine dönecek.

umarım zamanı gelmeden ortaya çıkmaz, etrafını örgütleyebilecek olan teist/ateist sizler zamansız ekinler gibi erken biçilmezsiniz.

Zaman, biraz sabır zamanı, kapitalizm in kaleleri düşmeye başladığında vatanın gerçek sahipleri, oraları yeniden ele geçirmek için tereddüt etmeyeceklerdir.

İş bilenin, Kılıç Kuşananındır.

AyKeyPi'nin zulmüne, Fethoş un yalakalığına ve vatikana hizmetine ! , Ayd. Doğn ın paraperestliğine, batıdan dayatma taklitçi bilime, kapitalizm in salt tüketici unsuru olmaya, Türkçeyi Amerikalılar gibi konuşmaya, emperyalizme ve faşizme , katıksız " H A Y I R " .

uyanın, müslümanların içinde sessiz bir grup var uyandığı halde. Ama sistemin kendilerini yok etmelerine izin vermeyecekler.

elbet bir gün bu kokuşmuşları hep beraber kovalayacağız ait oldukları anglosakson beldelerine .

ama vatan için üzülen biz müslümanları ( uyanan ) karalamak sevdasına düşmeyin.

o günler için buradayız. dostu düşmanı ayırt edebilmek için.

İyi günler..

Sitelerde Paylaş
Seçimler yapılıyor ve AKP tekrar iktidar oluyor. Peki neden, insanlar vatanın satıldığını görüyor, diğer AKP’lilerin devletten neler aldığını görüyor ve daha birçok şeyi görüyor ve biliyor. Demek ki insanların tüm bunları görmezden gelmesinin bir sebebi var.

İstedikleri şeyse hiç şüphesiz şeriattır. Yani din için vatanın yağmalanmasına göz yumuyorlar.

Ülkeyi parti değil vatandaşları satıyor.

Evet, insanlar din için vatanı satıyor, şeriatın gelmesi için buna göz yumuyorlar.

Yanlış...

Hep yanlış değerlendiriyorsunuz halkı.

Kimsenin dini için bişey sattığı yok.

AKP'ye oy verenlerin olsa olsa 1/4 ü şeriatçıdır.

Halk oy verirken ideolojik pencereden bakarak ve adayları kendi inancına göre değerlendirerek oy vermiyor.

İdeolojik pencereden bakıp particilik yapanlar sizlersiniz,ve bu ülkede çok azınlıktasınız.

Halk sizin gibi değil ,ideolojilerin ve dinlerin geleceği halkın şeyinde değil (umrunda)

Sol görüşlü biri AKP ye oy veriyor,yada sağ görüşlü.

Neden veriyor ?

Particilik yapan,adayları ideolojik değerlendirip oy verenler yani sizler (çoğunlukla entellektüeller) azınlıktasınız.

Solcuysanız hiç bir karizması ve çekiciliği olmayan lider ruhu taşımayan mal gibi bir adama sırf solcu olduğu için oy verebilirsiniz.

Ama halk (çoğunluk) öyle değil,onlar duygusal hareket ediyor.

İddia ediyorum cumhuriyet mitingine katılıp yine de AKP ye oy verenler var.

Ve yine iddia ediyorum sürekli AKP'ye sövüp atıp tutup yine ona oy verenler var.

Çekicilik mi karizma mı nedir bilmiyorum.

Ama AKP de halkı etkileyen cazip gelen bişeyler var.

Ayrıca sürekli halkı cahillikle,vatanı satmakla suçlayan sizler yeri gelince en başta satarsınız bu vatanı.

Deniz Baykalsınız hepiniz.

Deniz Baykal ve CHP ilişkisi nasılsa sizinle vatan ilişkisi de öyle

Deniz baykalda ego ve hırs var bu yüzden partiye zarar verdiğini bile bile bırakmıyor.

Sizler de sırf ideolojileriniz,inançlarınız yada inançsızlığınız için fanatikçe bu vatanı uçuruma sürükleyebilirsiniz.Çünkü değerlendirmenizi ideolojik yapıyorsunuz.

Halk öyle değil...

Sitelerde Paylaş
din için vatan satılmaz eğer satılıyorsa o hem dinine hemde vatanına ihanettir.Dini kılıf olarak kullanıyorlar.Vatanını satan insanlardan ateist olanlarda var bunların bazıları forumlarda pkk nın niçin mücadele ettiğini anlıyorum ve sizi gördükçe onlara sempatim artıyor diyebililenler vede sadece ezan sesi duymak istemediklerinden bu toprakları terk etmeyi düşünen ateistlerde vardır.Araştıran topic başlıklarında görebilir.Din vatan satmak değildir...

Onlar ateist değil, ateist ayağına yatıyorlar ama gizliden inanıyorlar. İnanmasalar da bizim için farketmez çünkü onlar terörist. Teröristleride ateist sınıfına alamazsınız. Bir dinciden nasıl nefret ediyorsam ateist bir teröristtende aynı derecede nefret ederim.

Birileri akp islamı kullanıyor yazmış. Ama bakın ben yukarıda ne dedim; insanlar şeriat için vatanın satılmasına göz yumuyorlar. Akp şeriatçı bir parti, geçmişleride öyle. Amaçları cumhuriyeti yıkmak ve şeriatı getirmektir. Devleti satıyorlar emperyalizmin uşağı ve vatan düşmanı oldukları için. Bütün dinciler vatan düşmanıdır. Hiçbir şeriatçı vatansever olamaz. Şeriat isteyen hiçkimse de vatanını sevmez ve ona düşmandır.

Sitelerde Paylaş
Ayrıca sürekli halkı cahillikle,vatanı satmakla suçlayan sizler yeri gelince en başta satarsınız bu vatanı.

Neye dayanarak söylüyorsun. Din arabındır bizim değil, eğer Türkler müslüman olmasaydı bunlar olmazdı. İnsanlar teist değil de dinsiz olsaydı şimdi en gelişmiş ülkelerinden biri olurduk. Türkler dinsiz oldukları zamanlarda nasıldı şimdi nasıl.

Sitelerde Paylaş
Teröristleride ateist sınıfına alamazsınız.

haha nedenmiş o ?

ateist sınıfı diye herkesin aynı görüşe sahip olduğu bir sınıf mı var?

İşte bir önceki iletimde anlatmak istediğim tamda buydu.

Fanatiksiniz,ateizmi bile sınıf haline getirecek ateistcilik yapacak kadar fanatiksiniz.

Halkı da kendiniz gibi sandığınızdan onları dinleri için AKPyi seçmekle suçluyorsunuz.

Halbuki onların adaylarda aradığı şey ideolojiden ziyade,inandırıcılık ve çekicilik.

AKP inandırıcı mı geliyor diyeceksiniz belki,neden bas bas bağırıp kendini yırtan herşeye mualefet baykaldan daha az inandırıcı olsun?

Sitelerde Paylaş
haha nedenmiş o ?

ateist sınıfı diye herkesin aynı görüşe sahip olduğu bir sınıf mı var?

İşte bir önceki iletimde anlatmak istediğim tamda buydu.

Fanatiksiniz,ateizmi bile sınıf haline getirecek ateistcilik yapacak kadar fanatiksiniz.

Halkı da kendiniz gibi sandığınızdan onları dinleri için AKPyi seçmekle suçluyorsunuz.

Halbuki onların adaylarda aradığı şey ideolojiden ziyade,inandırıcılık ve çekicilik.

AKP inandırıcı mı geliyor diyeceksiniz belki,neden bas bas bağırıp kendini yırtan herşeye mualefet baykaldan daha az inandırıcı olsun?

Ateistler sınıf değil, din değil. Ben arkadaşa terörist ateistleri bizimle bir tutmasın dedim.

Akp nin ne gibi çekiciliği var da halk ona oy veriyor. Tayyibin savaş tanrısı(Nicolas Gaged'nin filmi) gibi poz vermesine mi hayran kalıyorlar.

Ayrıca biz baykalcımıyız ikide bir baykal yazıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Ateistler sınıf değil, din değil. Ben arkadaşa terörist ateistleri bizimle bir tutmasın dedim.

Akp nin ne gibi çekiciliği var da halk ona oy veriyor. Tayyibin savaş tanrısı(Nicolas Gaged'nin filmi) gibi poz vermesine mi hayran kalıyorlar.

Ayrıca biz baykalcımıyız ikide bir baykal yazıyorsunuz.

Özellikle baykal yazıyorum,diğerlerinin taraftarı daha azınlıkta.

Kardeşim neden çekici geldiğini anlayamayız.

Hele sen hiç anlayamazsın.

Fanatik bakıyorsun olaya.

Sitelerde Paylaş

HACI

Bu konuyu Hacı ile konuşmak isterim.

Halk ve AKP konusunu.

Önemli konu.

Neden AKP'ye oy verirler.

Sürekli hep aynı suçlamalar halka,sıkıldım bu akp ve halk muhabbetinden.

AKP oy verme nedenleri sizin vermeme nedeniniz ile aynı değil.

Siz inançsız olduğunuz için oy vermiyorsunuz.

Ancak onların oy vermesinin inançlı olmaları ile ilgisi yok.

Neden siz en önce vatanı satarsınız dedim ?

Sitelerde Paylaş
Neden siz en önce vatanı satarsınız dedim ?

Ateistler vatanı mı satar, yine vatan sevgisini dinle bağdaştıran birisi çıktı.

Ben de soruyorum Türkler dinsizken vatanı satıyorlar mıydı?

Sitelerde Paylaş
Ateistler vatanı mı satar, yine vatan sevgisini dinle bağdaştıran birisi çıktı.

Ben de soruyorum Türkler dinsizken vatanı satıyorlar mıydı?

Ben yazımın neresinde ateistler vatanı satar demişim.

Sizler derken ateistlerden bahsetmiyorum,nasıl bahsedeyim çeşit çeşit ateist var.

Olayları ve adayları kendi ideolojilerine göre değerlendirip ona uygun davranan fanatiklerden çoğunlukla entellektüellerden bahsediyorum.

Türkler dinsizken vatanı satıyorlar mıydı?

ne saçma soru bu

satacağı olan türk dinliyken de dinsizken de satar.

Sitelerde Paylaş

HACI

abi,

bu bi genelleme ise doğru.

ancak şuan başımızda bulunanların derdi

ne din,ne de vatan bence.

sonrasında geride kalanlar ne yapar diye düşünmeden

durmaksızın bu ülkenin nesi var nesi yok

hızla talan ediyorlar.

işlerinin her an bitebileceği ihtimaliyle de,

bu işi pervasızca yapıyorlar... ;)

Sitelerde Paylaş

yada vatan için dini satmak. .birbirine nekadar benziyor değilmi

zeka seviyeni gerçekten merak ettim bir an...

ateistizm için vatan satmak

vatanı için ateistizm i satmak...

ne kadar çok benziyor değilmi diye bende sana senin zekan seviyesinde bir soru sorayım.

tarihinde Erlikhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...