Jump to content

Amerika'da PKK'lilara Erdogan'nin korumalari tarafindan meydan dayagi.

Recommended Posts

Tehdit tabi, selefi akımların tamamı Dünya'ya tehdittir. Erdoğan, IŞİD gibi örgütlere sempati duyan, Müslüman Kardeşler sepmatizanı bir İslamcı teröristtir. Mültecilerle Avrupa'yı tehdit ediyor, aralarında katili, tecavüzcüsü, teröristi ve daha nicesi var bunların. Üstüne, ordaki halkı nezninde Batı'ya karşı nefret körüklüyor. Bulunduğu coğrafyayı zaten yeterince destabilize etti, sabah akşam fetih hayalleriyle yatıp kalkan bu oluşum Dünya'ya tehdittir.

Hayır efendim, din insan olmanı falan emretmez. Din zehirdir, çürütür. Yozlaştırır. Ateist bir forumda sizin tatlısu müslimlik numaralarınız sökmez. Daha önce bu forumda ''burdakilerin İslam takıntısı var'' dediğini hatırlıyorum. Doğru, aslanlar gibi de İslam takıntımız var. Biz, köküne kadar, sapına kadar İslam düşmanıyız. Buraya gelip de, ahlaksızlığın vücut bulmuş hali olan İslam'ı, kur'an kursları aracılığıyla çocuklarımıza dayatmayı falan öneriyorsun, ordaki korumalar ve korudukları zihniyet de aynen bu işte. Kur'an kurslarına gidenler böyle zalim ve insafsız yaratıklar olur, İslam kanseriyle indtoktrinasyona maruz kalanlar köpek gibi zulmeder. Kur'an kurslarının düzgün olanı yoktur, hepsi tımarhanedir. Hepsinin de kapılarına kilit vurulmalıdır.

ABD'de, polis şiddeti yaygın ve eleştirilen bir problemdir. Oranın polisi, Avrupa ülkelerindekilerin aksine teçhizatlıdır. Fakat, orada 'bodycam'(vücut kamerası) uygulaması olduğu için, polislerin görev esnasındaki ihlal ve ihmallerinı kamuoyu rahatça gözlemleyebilir. Hukuk yollarını tüketerek, mağdur olduklarında dava da açabilir. Bizde, astığımı astım, kestiğimi kestim misali keyfi görev yapan polisler, cinayet bile işleyerek para cezasıyla yırtabilmektedir. 

Yapma ya? Sen, kendi korumaların aracılığıyla barışçıl protestoculara, farklı kanunların yürürlükte olduğu farklı bir ülkede tekme tokat dal, sorumlusu ABD olsun. Yersen.

Sen istedin diye önlem alacak değiller, orası babanın çiftliği değil. Terör örgütü yandaşlarına protesto hakkı vermek diye birşey yok, bu hak, anayasalarında yazılı. PKK'lılar geliyor yaşasın diye süratle onlar için izin çıkartdıkları yok. 

Her zaman öyleydi, ifade özgürlüğü anlayışı ''benim duygularımı incitmeyecek fikirdaşlarım serbestçe konuşabilir'' olan mahlukatlar anlamaz.

Biz ABD ve batının gücüne değil, değerlerine (senin değişinle)tapıyoruz. 

Değil. Ancak, demokrasiyi sandıktan ibaret sananlar için demokrasi. Demokrasi, seçilmiş bir figür için ''milletin iradesine saygı duymuyorum'' diyebildiğni rejimin adıdır.

tarihinde Godless Crusader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Godless Crusader said:

Biz ABD ve batının gücüne değil, değerlerine (senin değişinle)tapıyoruz. 

Ehe. Yunusçu musun lan sen ibiş? Yüzen memeli he mi? Ehe ehe. Ezikmişin la sen bebe.

Ezik olduğun için neye tapıyorsun, neyi destekliyorsun karıştırman normal. 

demokrasiyi sandıktan ibaret sananlar için demokrasi.

La allaın StalinciMaocuKızılgomonistine demokrasi dersi mi veriyorsun? Ben mi demokrasiyi sandık sanıyorum? Vay babalar. La oğlum, ben sizin o sandığınıza ..çarım lan. Biz sizin demokrasi tiyatronuzun tamamını bir eğlencelik olarak görürüz. Ne anlatıyon? 

Ben bir çelişkiyi dile getirdim. Protesto demokratik bir haktır deyip terör örgütünü arkalıyorsun, Tayyip Erdoğan'ın çıktığı sandığı beğenmiyorsun. Onu yemezler aga.

ABD'de, polis şiddeti yaygın ve eleştirilen bir problemdir. Oranın polisi, Avrupa ülkelerindekilerin aksine teçhizatlıdır. Fakat, orada 'bodycam'(vücut kamerası) uygulaması olduğu için, polislerin görev esnasındaki ihlal ve ihmallerinı kamuoyu rahatça gözlemleyebilir.

Amerikalılar senin gibiler için burnu bok kokuyor derler. Niçin? Kıç yalamaktan dolayı.

Ayıp lan bu kadar Amerikan kıçı yalamak. Yemin ediyorum ayıp. Delikanlı çocuksundur, bu kadar alçalmaya gerek var mı? Ne olacak, cebine üç beş dolar mı sıkıştırıyorlar böyle yapınca? Bozma karakterini bu kadar evladım.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, seremın said:

Ordaki KÜRT kardeşlerme dayak atıp,yerde tekmeleyen ORUSPU ÇOCUKLARI hepinizin sonu yaklaşıyor.

Kürt Savaşçılarımız bunun cevabını vereceklerdir.

Kimse kimseyi Kürt olduğu için dövmüyor. Onlar orada bir provokasyon yaptılar, sonuçta bir ardebe çıktı. Abartma! Gaza da gelme!

Bu yalanlara inanıp kendinizi gaza getirdiğiniz için Kürt milliyetçiliği emperyalizmin basit bir oyuncağa dönüştü. Yapmayın böyle. Böyle gaza gelmeyin. Kendinizi Türkiye'den ayrı bir halk olarak görmeyin. Bu ülkeyi oluşturan kültürün bir parçası da Kürtlerdir. Kendinizi Türkiye'den ayırdığınız oranda uçuruma düşersiniz.

Sitelerde Paylaş

Soru şu: "Sen yabancı bir ülkede, terörist diye nitelediğin bir örgütü desteklemek için gösteri yapıyorlar diye kendi ülkenin vatandaşlarını dövmeyi hak görebilir misin?"

Gösteri yapanlar şiddet kullanmışlar mı? Silahları var mıymış? Hiç kimseye taş, sopa vb. ile saldırmışlar mı? Slogan atmaktan başka ne yapmışlar?

Bu soruların birine bile evet diyemeyip de, "Ama..." diye devam edecek olanlara söyleyeyim ki siz demokrat falan değilsiniz. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Satsuma54 said:

Soru şu: "Sen yabancı bir ülkede, terörist diye nitelediğin bir örgütü desteklemek için gösteri yapıyorlar diye kendi ülkenin vatandaşlarını dövmeyi hak görebilir misin?"

Gösteri yapanlar şiddet kullanmışlar mı? Silahları var mıymış? Hiç kimseye taş, sopa vb. ile saldırmışlar mı? Slogan atmaktan başka ne yapmışlar?

Bu soruların birine bile evet diyemeyip de, "Ama..." diye devam edecek olanlara söyleyeyim ki siz demokrat falan değilsiniz. 

Kendi adıma, ciddi olarak demokrat sözünü hakaret kabul ederim. Devrimciyim ben. Liberal demokrasiyi bir sahne sanatı olarak görüyorum. Önce buna açıklık getireyim.

Soruya gelecek olursak, insanların şiddete maruz kalmasına teorik olarak taraftar olmam mümkün değil. Demokrat olmadığımı belirttiğim için "ama" kelimesini rahatlıkla kullanabiliyorum sanırım. *Ama" orada bir provokasyon olduğunu düşünüyorum. 

Türkiye cumhurbaşkanı ABD ile PKK/PYD ilişkisini konuşmak üzere gidiyor. ABD kör gözüm kör parmağına der gibi, cumhurbaşkanının önüne PKK'lıları dikip ona bayrak sallatıyor. Burada ABD'nin çok çirkin ve kaba bir davranışından söz etmeliyiz. ABD en usta olduğu işi yapmış ve bir provokasyon gerçekleştirmiştir. Sonuçta kimin kimi dövdüğü önemsiz bir detaydır. Dayak yiyenler sadece PKK'lılar değil, karşı tarafta da kafa göz yarılmış. Hatta anladığım kadarı ile PKK'lılar cumhurbaşkanını desteklemeye gelenlere saldırıyor, korumalar bu duruma müdahale etmişler. Durup dururken saldırma yok gibi görünüyor.

Silah var mıymış diyorsun, e korumalar da silah kullanmadı ki. Yumruk yumruğa girmişler. Zaten sonra araya ABD polisi girip korumaları da jopluyor. Öyle çok da zırlayacak bir durum yok gibi Satsuma. Ama tabii sizin mağduriyetiniz dağlar, denizler gibi devasa Satsuma. Ağlamanız bitmez.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Robespierre said:

Kendi adıma, ciddi olarak demokrat sözünü hakaret kabul ederim. Devrimciyim ben. Liberal demokrasiyi bir sahne sanatı olarak görüyorum. Önce buna açıklık getireyim.

Soruya gelecek olursak, insanların şiddete maruz kalmasına teorik olarak taraftar olmam mümkün değil. Demokrat olmadığımı belirttiğim için "ama" kelimesini rahatlıkla kullanabiliyorum sanırım. *Ama" orada bir provokasyon olduğunu düşünüyorum. 

Türkiye cumhurbaşkanı ABD ile PKK/PYD ilişkisini konuşmak üzere gidiyor. ABD kör gözüm kör parmağına der gibi, cumhurbaşkanının önüne PKK'lıları dikip ona bayrak sallatıyor. Burada ABD'nin çok çirkin ve kaba bir davranışından söz etmeliyiz. ABD en usta olduğu işi yapmış ve bir provokasyon gerçekleştirmiştir. Sonuçta kimin kimi dövdüğü önemsiz bir detaydır. Dayak yiyenler sadece PKK'lılar değil, karşı tarafta da kafa göz yarılmış. Hatta anladığım kadarı ile PKK'lılar cumhurbaşkanını desteklemeye gelenlere saldırıyor, korumalar bu duruma müdahale etmişler. Durup dururken saldırma yok gibi görünüyor.

Silah var mıymış diyorsun, e korumalar da silah kullanmadı ki. Yumruk yumruğa girmişler. Zaten sonra araya ABD polisi girip korumaları da jopluyor. Öyle çok da zırlayacak bir durum yok gibi Satsuma. Ama tabii sizin mağduriyetiniz dağlar, denizler gibi devasa Satsuma. Ağlamanız bitmez.

Açıklamakta biraz zorlanmışsın gibi görünüyor. İfadeler pek rahat akmamış. Soruların karşılıkları yok.

Gördüğüm kadarıyla sen devrimci olurken demokratlık aşamasını atlamışsın. 'Tayyipci devrimci' böyle olunuyor demek ki.

Sitelerde Paylaş

Ehe. Yunusçu musun lan sen ibiş? Yüzen memeli he mi? Ehe ehe. Ezikmişin la sen bebe.

Ezik olduğun için neye tapıyorsun, neyi destekliyorsun karıştırman normal. 

Sanırım çok sürmeden rengimi belli ettim :)

Evet lan, yunusçuyum lan! Liberalim lan, var mı bir diyeceğin?

Şu forumda, misafir vasfıyla gezinirken bir şey fark ettim. Liberallere karşı anlam veremediğim bir tiksinti var. Bu forumda liberal değince, milletin aklına, zamanında hafiften muhalefet etmiş de şimdi en azıllı AKP destekçisi olmuş pelikancılar, ya da tam aksine zamanının, İslamcıları hoşgören saf 'yetmez ama evet'çileri geliyor. Liberalizmi bilmiyorsunuz siz, anlayamazsınız. Bu ülkenin LDP'si, 2010 referandumunda hayır vermekle beraber, geldiğimiz günlerde zamanının evetçilerinden olmadığı için övünmektedir. Siz, liberalleri kime neye göre yargılıyorsunuz bilmiyorum ama keyfi olarak sevmediğiniz herkese 'liberal' damgası yapıştırma saplantınızdan acilen vazgeçmeniz gerekiyor.

Hazır ideoloji konusuna girdik, Robes'da geçen başlıkta ne olduğumu sormuştu. Merkezin hafif solunda, sosyal demokratların sağında bir pozisyondayım. Kapitalizm ile sosyalizm arasında(kapitalizme daha çok eğilmek suretiyle) sentezci bir bileşimi savunuyorum. Mesela, serbest piyasaya karşı değilim ama klasik liberallerin aksine daha fazla regülasyon istiyorum. LDP'nin her yanını sevmiyorum, hastaneleri özelleştirme maddesi tüzüklerinde mevcut mesela. Ekonomist değilim ama, sanırım asgari ücret, hiç değilse açlık sınırının üstüne(sınır 1600tl, ücet 1400tl) yükseltilirse dünyanın sonu olmaz.

Bir de farklı coğrafyalarda doğan ideolojilerin Türkiye'ye tam uygulanmasının imkansızlığı sorunu var. İslamcılara liberal değilim, onlara STK, basın hürriyeti, seçme ve seçilme hakkı yok, hepsini suistimal ediyorlar zaten kendi gerici doktrinlerini nüfusun geri kalanına empoze etmek için. İslamcı itler dışındaki kesimlere liberalim.

Ben bir çelişkiyi dile getirdim. Protesto demokratik bir haktır deyip terör örgütünü arkalıyorsun, Tayyip Erdoğan'ın çıktığı sandığı beğenmiyorsun. Onu yemezler aga.

Hiçbir tutarsızlık söz konusu değil. Eylemcilerin darp edilmesini antidemoktarik bir uygulama diye kınadığım gibi, antidemokratik bir sandığın doğurduğu canavarı da beğenmiyorum. Güçler ayrılığı, denge ve denetleme mekanizmaları, hukukun üstünlüğü ilkeleri sağlanırsa tamam razıyım, tayyip gibi art niyetli itler gelsin. Gelse de zaten o durumda istediğini bize empoze edemez.  

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Godless Crusader said:

Yapma ya? Sen, kendi korumaların aracılığıyla barışçıl protestoculara, farklı kanunların yürürlükte olduğu farklı bir ülkede tekme tokat dal, sorumlusu ABD olsun. Yersen.

Daha önceki olaylarda ne olduğu belli olduğu halde bu adamlar orada Erdoğan lehine sloganlar atan kişilere saldırırsa ne olması beklenmeli?

Görünen köy kılavuz istemez. Durumun bu noktaya geleceği belli. Üstelik oradaki Erdoğan lehine slogan atanlara 'terörist', Erdoğan'a ise 'Bebek katili' diyen it sürüsüne saldırmamaları onların tabiatına ters.

Sen istedin diye önlem alacak değiller, orası babanın çiftliği değil. Terör örgütü yandaşlarına protesto hakkı vermek diye birşey yok, bu hak, anayasalarında yazılı. PKK'lılar geliyor yaşasın diye süratle onlar için izin çıkartdıkları yok.

Olayların öncesindeki haberlere bir gözat. Erdoğan lehine slogan atacaklara izin vermiyorlar.

Her zaman öyleydi, ifade özgürlüğü anlayışı ''benim duygularımı incitmeyecek fikirdaşlarım serbestçe konuşabilir'' olan mahlukatlar anlamaz.

Hukukta terörizm yasal ise o zaman istediğin kadar 'ifade özgürlüğü' olarak terör örgütleri lehine slogan atabilirsin. Türkiye'de bazı saftirik ve 'vur eline al ekmeğini' tipler liberalizmi 'her şeyi hoş gören bir ideoloji' sanıyorlar.

İfade özgürlüğünün ne olduğun bilmeyenler grubunda olduğun belli. LDP'liyim falan diye sallamışsın ama bu aralar LDP sosyal medyada popüler olduğu için 'LDP'liyim' diyorsun sanırım.

5 hours ago, Satsuma54 said:

Megafon ile vuruyor it yavrusu. 

Sitelerde Paylaş

Kimse kimseyi Kürt olduğu için dövmüyor. Onlar orada bir provokasyon yaptılar, sonuçta bir ardebe çıktı. Abartma! Gaza da gelme!

Bu yalanlara inanıp kendinizi gaza getirdiğiniz için Kürt milliyetçiliği emperyalizmin basit bir oyuncağa dönüştü. Yapmayın böyle. Böyle gaza gelmeyin. Kendinizi Türkiye'den ayrı bir halk olarak görmeyin. Bu ülkeyi oluşturan kültürün bir parçası da Kürtlerdir. Kendinizi Türkiye'den ayırdığınız oranda uçuruma düşersiniz.

Haklısın abi özür diliyorum.

Ama sen düpedüz şiddeti savunuyorsun.

Yav adamlar yerlerde tekmelendi görmedin mi?

Ben o PKK lıların kadınlara bile saldırdığını bilirim..

Ama 60 yaşında ki adamı bile yerde tekmelediler...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, seremın said:

Ben eski sosyalistim. Çok daha fazlasını gördüm.

Kürt'e sadece Kürt olduğu için birisi vurmaya kalkarsa, direkt olarak Kürdün yanına geçerim. Doğu Perinçek 93 yılında TRT'de liderler tartışma programına çıktı, "Kürde sıkılacak iki kurşununuz varsa, birini bize saklayın" dedi. Bugün Kürt'ler gerçekten bir haksızlığa uğrayacak olursa, biz yine aynı pozisyona geliriz. Ama mesele artık öyle değil.

Mesele şu Seremın, bir Kürt olduğun için kendini PKK ile özdeşleştirmek zorunda değilsin. Ben yarı Kürt'üm. Kendimi hiçbir siyasi parti ile özdeş görmem. Vatan Partisi'ni destekliyorum ama bu destek doğuştan kazandığım bir etiket ile bağlantılı değil. Fikirlerini mantıklı buluyorum, yarın fikirlerim değişebilir ya da parti benim tasvip etmediğim bir rotaya girer ve Vatan Partisi'ni bırakırım.

Doğuştan kazandığın etiketlere göre (Kürt, Türk, Sünni, Alevi, Erkek, Kadın vs.) kendine bir siyasi yönelim bulursan, aslında bir sürünün parçası oldun demektir. Bir ortaçağ sürüsünün  üyesi olmak ile aklının, mantığının sonucu seçtiğin bir parti ya da siyasi akımın parçası olmak farklı şeylerdir.

Kendini Kürt olarak görüyorsun, Kürtlerin hakkının yendiğine inanıyorsun, PKK'nın yaptığı herşeyin haklı olduğunu düşünüyorsun. Çünkü bu yönde çok ağır bir propaganda var. Sen doğuştan gelen etiketine göre kendine bir sıfat alırsan, bu propagandanın dışına çıkamazsın.

Şu Suriye'deki kantonlar meselesini biraz düşünelim. Suriye'de Kürt nüfus, en iyimser tahminle toplam nüfusun %5'i civarında. Bütün Kürt nüfus 400 bin'i geçmiyor. Bunun da çok küçük bir bölümü PKK taraftarı. Oysa bugün PKK kantonları Suriye'nin neredeyse 3'te 1'ini kaplamış durumda. Kantonların işgal ettiği arazinin Kürt kültürü ile Kürt tarihi ile hiçbir ilgisi yok. PKK bununla da yetinmiyor, Akdeniz'e çıkmakta ısrar ediyor, bunun için ABD ordusu ile içiçe geçmeyi bile kabul ediyor. Geçenlerde bir YPG yetkilisi kadının "Akdeniz'e çıkmak bizim yasal hakkımız" dediğini okudum. Hangi yasa?

Meselelere hep Kürt gözlüğü ile bakarsan bunları görmezsin. Bir de kendini Suriye'li bir Arap'ın yerine koy. Minicik bir azınlık, yabancı bir güçle işbirliği yaparak topraklarını işgal ediyor, ülkeyi talan ediyor. Herşeyi kendine hak görüyor ve bu süre boyunca sürekli olarak mağdur edildiğini dile getiriyor. Ne yaparsın? 

Gariban Kürt köylüsü emperyalist oyunun basit bir oyuncağı haline getiriliyor Seremın. Çevresi düşmanlar ile çevrili bir toprak parçasına hapsedilmek isteniyor. Sen tarihsel olarak hiçbir bağın olmayan bir toprağı niye istiyorsun Seremın? Nasıl koruyacaksın o toprağı? Kime karşı ve ne adına? Sen, oğlun ve torunun, aslında sana ait olmayan ve sana hiçbir faydası olmayacak bir toprak için ölmeye hazır mısın?

Benim bir sosyalist olarak bölgede yaşayan bütün halklara karşı bir sorumluluğum var. Bir Kürt neyse bir Arap, bir Fars, bir Türkmen, bir Ermeni de benim gözümde aynıdır. Bu halklardan herhangi birini korumak, gözetmek adına genel dengelerin alt üst olmasını kabul edemem, yüzyıllar boyunca sürecek kaos ve çatışmalara set çekmek isterim.

Kürt milliyetçiliği, hakkı olmayan şeyi istiyor. Emperyalizmin sözlerine fazla güveniyor. Bunları söylemek ve Kürt milliyetçiliğinin makul bir zemine oturmasını istemek benim ve bölgede yaşayan herkesin hakkıdır. 

ABD'deki arbede, Kürt milliyetçiliğinin kendini en güçlü sandığı bir anda bile herşeyin ters gidebileceğini anlaması açısından bir örnek olmalıdır. Kürtlerin kültürel haklarına herkesin saygısı var. Tartışma ve talepler bu düzlemde yürümelidir. Kürt milliyetçiliği batıya dayanarak yaşadığı coğrafyayı parçalamaya niyet etmemelidir. Bir dağa dinamit atıp parçalayabilirsin. Parçalanan dağ, dinamitin malı olmaz. 

Son söz, ırkçı Türk milliyetçiliğini de eleştiriyorum Seremın. Yazdıklarımı arada bir görürsen, öyle mesajlarıma da denk gelirsin.

Sitelerde Paylaş

"Hayır efendim, din insan olmanı falan emretmez. Din zehirdir, çürütür. Yozlaştırır. Ateist bir forumda sizin tatlısu müslimlik numaralarınız sökmez. Daha önce bu forumda ''burdakilerin İslam takıntısı var'' dediğini hatırlıyorum. Doğru, aslanlar gibi de İslam takıntımız var. Biz, köküne kadar, sapına kadar İslam düşmanıyız. Buraya gelip de, ahlaksızlığın vücut bulmuş hali olan İslam'ı, kur'an kursları aracılığıyla çocuklarımıza dayatmayı falan öneriyorsun, ordaki korumalar ve korudukları zihniyet de aynen bu işte. Kur'an kurslarına gidenler böyle zalim ve insafsız yaratıklar olur, İslam kanseriyle indtoktrinasyona maruz kalanlar köpek gibi zulmeder. Kur'an kurslarının düzgün olanı yoktur, hepsi tımarhanedir. Hepsinin de kapılarına kilit vurulmalıdır."

- Ben o konuda kimseye bir şey demediğimi 100 kere söyledim. Ben kendime göre bir çözüm önerdim. Ben 4 yaşındayken bile bana "öyle yapılmaz, ayıptır, günahtır" filan diye beni eğiten büyüklerim oldu. Ben çözüm yolu olarak şey etmiştim. BUnları sil baştan ilkokula gönderemeyeceğine göre, iyi bir hoca bulacaksın, bir de kurstaki çocuklardan da birşeyler öğrenebilirler anlamında söyledim.

"Terör örgütünü savunmak ne zamandan beri ifade özgürlüğü oldu?"

- Godless: Adamın ettiği lafa bak. dediğim gibi dikkat edin. Ortam Troll kaynıyor.

"- Vallaha mı? E, ABD ve batıya tapıyorsunuz. O güce tapma değil mi? Sanki mazlumun, ezilenin yanındasın da beni güce tapmakla suçladın. 

- Biz ABD ve batının gücüne değil, değerlerine (senin değişinle)tapıyoruz". 

- Alıntı seçeneği nerde La.

Neyse: Saçma konuşmalara doğru gidiyoruz. Bence böyle laflara cevap vermek şart değil.

"Bu başlıkta cumhurbaşkanı korumalarının PKK'nın demokratik protesto hakkına müdahalesini tartışıp duruyoruz. Madem bu kadar demokrasiye meraklısınız, Tayyip Erdoğan'a da saygı duyun. O da seçimle geldi. O demokrasi değil mi? PKK'nın protesto hakkı demokrasi ise, Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı da demokrasi. Tutarlı olun tutarlı. "

- Bunlar hiçbir entelektüel içeriği olmayan laflar. gerçeken buna cevap vermeme gerek var mı?

Goddless: Böyle tipi düzgün olmayan adam kim yaw. Sabah sabah. Televizyona çıktı diye adama G.tümü vereyim mi? Onu mu istiyosun? Bu ne kardeşim yaw.

- Gösteri yapmak provokasyon değildir (hiçbir demokrasi ülkesinde değildir) Ne isterse yapar. Sen orada misafirsin, edebinle oturursun ya da uçağına binip gidersin.

Robes beni böyle yormayın. Kendi akranlarınızla oturun, aranızda konuşun işte, Masonik ABD, Şeytani kürdistan filan diye.

Elinde entelektüel sav yoksa gelme.

Ya da istiyosan gösterideki gibi karşılıklı slogan filan atalım. Da hiçbir şey söylemiyorsunuz. Benim bunlara cevap vermem gerekiyor mu bilmiyorum.

"Kendi adıma, ciddi olarak demokrat sözünü hakaret kabul ederim. Devrimciyim ben. Liberal demokrasiyi bir sahne sanatı olarak görüyorum. Önce buna açıklık getireyim."

- Bende onu diyorum. Demokrasiden bahsediyoruz ama siz demokrasiyi İskender / Lahmacun gibi bir şey sanıyorsunuz. Okulda sizi bu konuda eğitmemişler. Bu yüzden eski mesajlarımda bu öneriyi yapmıştım. Önce konuyu öğrenin. Öyle gelin. koskoca adamlarsınız, Ben internet forumu aracılığıyla size cumhuriyet anlatamam. Ya da bir gün hep beraber Ankara'Ya gelin. Size 2-3 saatimi ayırıp (sevabına) anlatmaya çalışayım. BUradan doğru, (evrime inanmayan adama) demokrasi anlatamam. En azından bilmediğini kabul et. Geç. Böyle bir eğitim sistemi olan yerde ben sizi hakir görmem. Ananızı, babanızı, öğretmeninize kızarım sadece. Sırık gibi adamlarsınız daha demokrasi nedir onu bilmiyorsunuz.

"Soruya gelecek olursak, insanların şiddete maruz kalmasına teorik olarak taraftar olmam mümkün değil. Demokrat olmadığımı belirttiğim için "ama" kelimesini rahatlıkla kullanabiliyorum sanırım. *Ama" orada bir provokasyon olduğunu düşünüyorum. "

- o kadar kasmana gerek yok. Daha cümlelerinde mantık zinciri, bir dediğini diğer dediğinin desteklemesi olayı yok. Yine söylüyorum, ben bunun için sana kızmam. Ama kendini eğitme şansın her zaman için vardır. Bir de burada benle laf yarıştırma çünkü belli ki eğitimli biri değilsin. Neyi ifade etmek istiyorsan onu ifade et (kendi kelimelerinle)

"Türkiye cumhurbaşkanı ABD ile PKK/PYD ilişkisini konuşmak üzere gidiyor. ABD kör gözüm kör parmağına der gibi, cumhurbaşkanının önüne PKK'lıları dikip ona bayrak sallatıyor. Burada ABD'nin çok çirkin ve kaba bir davranışından söz etmeliyiz. ABD en usta olduğu işi yapmış ve bir provokasyon gerçekleştirmiştir. Sonuçta kimin kimi dövdüğü önemsiz bir detaydır. Dayak yiyenler sadece PKK'lılar değil, karşı tarafta da kafa göz yarılmış. Hatta anladığım kadarı ile PKK'lılar cumhurbaşkanını desteklemeye gelenlere saldırıyor, korumalar bu duruma müdahale etmişler. Durup dururken saldırma yok gibi görünüyor.

Silah var mıymış diyorsun, e korumalar da silah kullanmadı ki. Yumruk yumruğa girmişler. Zaten sonra araya ABD polisi girip korumaları da jopluyor. Öyle çok da zırlayacak bir durum yok gibi Satsuma. Ama tabii sizin mağduriyetiniz dağlar, denizler gibi devasa Satsuma. Ağlamanız bitmez."

Sabahtan beri alıntı düğmesi yok. Ben bu konuda diyeceğimi dedim.

Daha önceki olaylarda ne olduğu belli olduğu halde bu adamlar orada Erdoğan lehine sloganlar atan kişilere saldırırsa ne olması beklenmeli?

Görünen köy kılavuz istemez. Durumun bu noktaya geleceği belli. Üstelik oradaki Erdoğan lehine slogan atanlara 'terörist', Erdoğan'a ise 'Bebek katili' diyen it sürüsüne saldırmamaları onların tabiatına ters.

Olayların öncesindeki haberlere bir gözat. Erdoğan lehine slogan atacaklara izin vermiyorlar.

Hukukta terörizm yasal ise o zaman istediğin kadar 'ifade özgürlüğü' olarak terör örgütleri lehine slogan atabilirsin. Türkiye'de bazı saftirik ve 'vur eline al ekmeğini' tipler liberalizmi 'her şeyi hoş gören bir ideoloji' sanıyorlar.

İfade özgürlüğünün ne olduğun bilmeyenler grubunda olduğun belli. LDP'liyim falan diye sallamışsın ama bu aralar LDP sosyal medyada popüler olduğu için 'LDP'liyim' diyorsun sanırım.

- Bende defterle vuruyorum ona bakarsan, listeme hoş geldin.

- Ve internet üzerinden çoluk çocuk herkes bu görüntüleri izledi. Genç kuşaklar sorunları ele almanın en iyi yolunun bu olduğunu düşünerek büyüyorlar (Ebevenleri zaten öyle düşünüyor).

Size önerim: Gençseniz (ki öyle görünüyorsunuz) Üniversite ortamına girmeyi deneyin. Dünya'dan kopmayın. Dünyayı anlamak için biraz çaba gösterin, sonra ne isterseniz yine onu düşünün. Koyu sağcı bile olsanız, bence, öyle laflar etmemelisiniz. Türk heyeti o ülkenin misafiridir. ABD'de gösteri yapmak serbesttir. ve ilk defa da olmuyor. Çeşitli politikacılarımız, bu başbakan olacak adam dahil, çeşitli ülkelerde protesto edilmişlerdir. Yani manyak olmayalım. Ben size anlaşılması zor bir şey anlatmıyorum ki. Orta okul çocuğuna bile bunu böylece okutsan ne demek istediğimi anlar. Siz anlamak istemiyorsunuz. Öyle biliyorsunuz. Biz de öyle bildiğinizi bildiğimiz için, sizin her türlü siyasetten uzak tutulmanız gerektiğini biliyoruz. Maalesef Asker takımı bizimle değil, sizinle hemfikir, O yüzden sizi indirmiyorlar.

/Ben: O dayak yiyen insanlardan yanayım arkadaşım. Sözlükle cümle de kursanız bu böyle. Tamam mı?

Sitelerde Paylaş

Olay tamamen Diplomatlara Monşer gözüyle bakan bir zihniyetin marifetidir.Ben Diplomasiden anlamam,Devlet Terbiyesi bilmem .ABD başkanıyla topu 5 dakika oda başbaşa değil konuşabilen ve yersiz bir hayal kırıklığına uğrayan Bedevi bir Beynin  öfkesidir.Arada ABD polisi barikatı olduğu halde Korumaların Şeflerine orada talimat verilmiş ve olay meydana gelmiştir.Orada PKK sempatizanları yerine Ulusalcılar yada Çevreciler hatta hattta Femen aktivistler soyunan o kızlar olsaydı yine aynı saldırı yapılırdı.

Yazık çok yazık bu Fakir Milletin paralarıyla Askeri Uçaklara Özel zırhlı araçlar konularak gidiliyor.Ondan sonra Sıfıra sıfır elde var sıfır.Birde rezalet çıkarılıyor.Şayet bir provakasyon olsaydı O Korumalar tutuklanır Ülkeyede korumasız dönülürdü.Büyük Atatürk bu milletin servetini çar çur etmemek için hiç Yurt dışına çıkmamıştır.

Bürükselde bizim Bedevilerin karşısına Femen Aktivistler çıkmamasını temenni ederim

Arabım Fellahi

Severim Vallahi

Çekerim Silahı

VururumTallahi

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

- Gösteri yapmak provokasyon değildir (hiçbir demokrasi ülkesinde değildir) Ne isterse yapar. Sen orada misafirsin, edebinle oturursun ya da uçağına binip gidersin.

Robes beni böyle yormayın. Kendi akranlarınızla oturun, aranızda konuşun işte, Masonik ABD, Şeytani kürdistan filan diye.

Elinde entelektüel sav yoksa gelme.

Entelektüel sav nedir Leo ya? 

Son yazdıklarımı oku. Suriye'nin kuzeyindeki kantonlar nedir Leo? Araplar tarafından işgale uğrayıp sömürülmüş mazlum Kürt'lerin nihayet zafer kazanması mı?

Bazen gerçekten çok boş konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Entelektüel sav nedir Leo ya? 

Son yazdıklarımı oku. Suriye'nin kuzeyindeki kantonlar nedir Leo? Araplar tarafından işgale uğrayıp sömürülmüş mazlum Kürt'lerin nihayet zafer kazanması mı?

Bazen gerçekten çok boş konuşuyorsun.

- Müzik ve klip çok güzelmiş :)

- Başa sarmayı da deneyebiliriz. Tek tek ele alabiliriz. Orta doğuda şeytanca ya da masonik bir durum yoktur. BOP filan da yoktur. Saddam, Kaddafi, Esat gibi adamlar geçmişte Sovyetler birliğine yakın ülkelerdi (Mısır da öyleydi), Güneydeki Arap ülkeleri de ABD'ye yakın ülkelerdi. Arap baharında bunlar patır patır düştüler. Geçenlerde El*Cezire'de izledim. Esat rejiminin insanlık dışı uygulamaları gerçekten vardır ve aslında o rejimde çoktan düşmüştür. Türkiye'ye sığınan mültecilerin verdikleri işkence raporları oradaki "muhaberat" denen terör kuruluşunun hikayeleri vardır. Fosfor bombası ve kimyasal silahlar da halka karşı kullanılmıştır. Gerçek bu. Veriler / raporlar, çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler vardır.

Rusya nedir? Putin Rusya'sı, Kırım, Ukrayna ve Hatta Venezüella ve Küba'daki gibi, "Sovyetler birliğinin ne kadarını kurtarabilirim, ne kadar çok yeri geri alıp yayılabilirim" derdindedir. Anti-Amerikancı olduğu içi Çin ve İran bunun en önemli müttefikleridir.

Kürt sorununu bilemem. Ama Suriye'de Rus askerleri artık ülkenin sahibi gibi davranıp, dilediklerini tutuklayıp, istedikleri adama silah çekebiliyorlarmış. Trump dönemi nasıl olacak bilmiyorum. Ama Obama döneminde bölgede bir ABD-Rusya dama tahtası durumu olmuştur. Yani MHP / AKP kesiminin endişeleri çok da yersiz değildir. Kürtler bunun neresinde bilmiyorum. Rusya'da bunlarla düşüp kalkıyor. Herkes de biliyor.

TC açısından, kendi sınırımızın ötesindeki Kürtlere müdahele edilmesi taraftarı değilim. Çünkü eski sömürgelerin sınırları hep keyfi olarak ve cetvelle çizilmiştir. KAfaları çalışsaydı, İngiliz ve Fransızlar oranın bir kısmını zatenKürdistan yaparlardı. Böyle yapmamışlar, o da ayrı bir saçmalıktır.

Avrupa'ya filan bak, İskoçlara bile soruyorlar "gitmek istiyor musunuz?" diye. Ermenilerin, Yahudilerin ülkeleri var. Bunların niye olmasın?

Türkçüler hemen derler ki "Çünkü gelecekte bizden toprak isteyecekler" - e istesin. Ülkeler artık sanayi ile, eğitim düzeyi ile, alt-yapı ve demokratik yönetimlerle büyük ve güçlü oluyorlar. Toprak ve asker ikinci derecede önemli.

-Yani araplar tarafından sömürülmüş kürt de yok. Fransızlar ve İngilizler öylece çekip gitmişlerdir, bir de oraya İsrail bırakıp öyle gitmişlerdir. Bu da sömürgecilik felsefesinin dahiyane tarafı işte. Başka bir şey değil.

Yurt dışında, benim dediğim nedenlerden ötürü, Kürdistan fikrine olumlu bakanlar var. Yani "desteklemiyorlar". Ama bana sorarsan onların ipinde bile olmaz. O toprakta yaşayan hariç, kimse önemsemez bile. Ben kendi görüşümü ifade ettim. 40 milyonuk filan millet sonuçta. Ülkeleri oldu diye dünyanın sonu gelmez.

- Suriye, Kırım olayı gibidir. Putin'İn buraada emperyalist hedefleri vardır. Rejim de insanlık dışı ve cani bir rejimdir. Batının tavrı da nettir. İran'In atom programı gibi, bu konuda da tek ses halinde "Esat gitmelidir" diyorlar.

Bizimkilerin de bu reel olayları çarpıtmalarına, gerçek dışı fantastik bir görünüme sokmalarına kızıyorum. Olaylar aşağı yukarı dediğim gibidir.

Bu kadar. Başka bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

- Müzik ve klip çok güzelmiş :)

- Başa sarmayı da deneyebiliriz. Tek tek ele alabiliriz. Orta doğuda şeytanca ya da masonik bir durum yoktur. BOP filan da yoktur. Saddam, Kaddafi, Esat gibi adamlar geçmişte Sovyetler birliğine yakın ülkelerdi (Mısır da öyleydi), Güneydeki Arap ülkeleri de ABD'ye yakın ülkelerdi. Arap baharında bunlar patır patır düştüler. Geçenlerde El*Cezire'de izledim. Esat rejiminin insanlık dışı uygulamaları gerçekten vardır ve aslında o rejimde çoktan düşmüştür. Türkiye'ye sığınan mültecilerin verdikleri işkence raporları oradaki "muhaberat" denen terör kuruluşunun hikayeleri vardır. Fosfor bombası ve kimyasal silahlar da halka karşı kullanılmıştır. Gerçek bu. Veriler / raporlar, çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler vardır.

Rusya nedir? Putin Rusya'sı, Kırım, Ukrayna ve Hatta Venezüella ve Küba'daki gibi, "Sovyetler birliğinin ne kadarını kurtarabilirim, ne kadar çok yeri geri alıp yayılabilirim" derdindedir. Anti-Amerikancı olduğu içi Çin ve İran bunun en önemli müttefikleridir.

Kürt sorununu bilemem. Ama Suriye'de Rus askerleri artık ülkenin sahibi gibi davranıp, dilediklerini tutuklayıp, istedikleri adama silah çekebiliyorlarmış. Trump dönemi nasıl olacak bilmiyorum. Ama Obama döneminde bölgede bir ABD-Rusya dama tahtası durumu olmuştur. Yani MHP / AKP kesiminin endişeleri çok da yersiz değildir. Kürtler bunun neresinde bilmiyorum. Rusya'da bunlarla düşüp kalkıyor. Herkes de biliyor.

TC açısından, kendi sınırımızın ötesindeki Kürtlere müdahele edilmesi taraftarı değilim. Çünkü eski sömürgelerin sınırları hep keyfi olarak ve cetvelle çizilmiştir. KAfaları çalışsaydı, İngiliz ve Fransızlar oranın bir kısmını zatenKürdistan yaparlardı. Böyle yapmamışlar, o da ayrı bir saçmalıktır.

Avrupa'ya filan bak, İskoçlara bile soruyorlar "gitmek istiyor musunuz?" diye. Ermenilerin, Yahudilerin ülkeleri var. Bunların niye olmasın?

Türkçüler hemen derler ki "Çünkü gelecekte bizden toprak isteyecekler" - e istesin. Ülkeler artık sanayi ile, eğitim düzeyi ile, alt-yapı ve demokratik yönetimlerle büyük ve güçlü oluyorlar. Toprak ve asker ikinci derecede önemli.

-Yani araplar tarafından sömürülmüş kürt de yok. Fransızlar ve İngilizler öylece çekip gitmişlerdir, bir de oraya İsrail bırakıp öyle gitmişlerdir. Bu da sömürgecilik felsefesinin dahiyane tarafı işte. Başka bir şey değil.

Yurt dışında, benim dediğim nedenlerden ötürü, Kürdistan fikrine olumlu bakanlar var. Yani "desteklemiyorlar". Ama bana sorarsan onların ipinde bile olmaz. O toprakta yaşayan hariç, kimse önemsemez bile. Ben kendi görüşümü ifade ettim. 40 milyonuk filan millet sonuçta. Ülkeleri oldu diye dünyanın sonu gelmez.

- Suriye, Kırım olayı gibidir. Putin'İn buraada emperyalist hedefleri vardır. Rejim de insanlık dışı ve cani bir rejimdir. Batının tavrı da nettir. İran'In atom programı gibi, bu konuda da tek ses halinde "Esat gitmelidir" diyorlar.

Bizimkilerin de bu reel olayları çarpıtmalarına, gerçek dışı fantastik bir görünüme sokmalarına kızıyorum. Olaylar aşağı yukarı dediğim gibidir.

Bu kadar. Başka bir şey yok.

2003 yılında Amerika Irak'a 'demokrasi' götürüyor diye geyikler vardı. Bunu kim yutar diye gülüyorduk. Demek ki yutanlar varmış.

@leonardo18 senin kadar saf bir adam ülkenin başında olsa -Ahmet Davutoğlu ile seni benzeştirebilirim- ülkeyi cehenneme çevirir. Ahmet Davutoğlu'nun politikaları ile Suriye'nin geldiği hal gibi. Bizim dış politikamızı getirdiği hâl de ortada.

Ortadoğu ile Büyük Britanya'yı bir olarak ele alıp, burada da Kürtlere 'Gitmek istiyor musunuz?' diye sorulabileceğini sanmak akılsızlığın son noktalarını zorlamaktır. Bir de Çekoslovakya örneğini ver istersen el ele sıkışıp yollarını ayırdılar diye. 

Cehalet ve saflık içinde yaşıyorsun. 

tarihinde Khan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada ben sadece Olayla ilgili fikirlerimi yazdım.Bunun Dışında Rusyayı Hatalarım kadar sevmesem dahi Büyük Atatürkün vasiyetidir ."Rusya ile aramızı daima iyi tutmalıyız"Nasihatla iktifa edelim .Müsibete maruz kalmayalım derim.Bu açıdan Sayın kardeşim Robespierre katılırım.Yani Suriye konusunda Merkezi Hükümetle mutlaka anlaşılması,İranla Irakla dalaşılmaması,Gerekirse İncirliğin ABD askerine kapatılması.Natodan çıkılmasada üyeligimizin tekrarar incelenmesi.Kardeşim ABD kararını vermiş PKK ya yani YPG ve PYD ye silah yardımı yapılacak.Sen daha ne ööörüp ABD ye gidersin? Gidersende ağır olda seni Adam sansınlar.

Sitelerde Paylaş

Olayı, tamamen Habertürk'ün merceklerinden takip edersen, böyle düşünmen doğal. Sen başta Türk medyasına skeptik bir yaklaşım sergilemeyi öğren, sonra hangi gazeteyi, hangi haber sitesini okuduğunu iyi belirle. Bu tür dış politik skandallarda dış basın ne demiş göz gezdir. Yoksa ben sana birşey anlatamam, Türk medyası olayı ''Türk korumaları kendini savundu, Amerikan polisinin yardımıyla provotörleri dağıttı'' gibi manşetlerle bulandırıyor. Agresörün de mağdurun da kim olduğu, görüntülerden gayet net anlaşılıyor. Benden bu kadar.

Kürt'e sadece Kürt olduğu için birisi vurmaya kalkarsa, direkt olarak Kürdün yanına geçerim. Doğu Perinçek 93 yılında TRT'de liderler tartışma programına çıktı, "Kürde sıkılacak iki kurşununuz varsa, birini bize saklayın" dedi. Bugün Kürt'ler gerçekten bir haksızlığa uğrayacak olursa, biz yine aynı pozisyona geliriz. Ama mesele artık öyle değil.

Mesele şu Seremın, bir Kürt olduğun için kendini PKK ile özdeşleştirmek zorunda değilsin. Ben yarı Kürt'üm. Kendimi hiçbir siyasi parti ile özdeş görmem. Vatan Partisi'ni destekliyorum ama bu destek doğuştan kazandığım bir etiket ile bağlantılı değil. Fikirlerini mantıklı buluyorum, yarın fikirlerim değişebilir ya da parti benim tasvip etmediğim bir rotaya girer ve Vatan Partisi'ni bırakırım.

Doğuştan kazandığın etiketlere göre (Kürt, Türk, Sünni, Alevi, Erkek, Kadın vs.) kendine bir siyasi yönelim bulursan, aslında bir sürünün parçası oldun demektir. Bir ortaçağ sürüsünün  üyesi olmak ile aklının, mantığının sonucu seçtiğin bir parti ya da siyasi akımın parçası olmak farklı şeylerdir.

Benim bir sosyalist olarak bölgede yaşayan bütün halklara karşı bir sorumluluğum var. Bir Kürt neyse bir Arap, bir Fars, bir Türkmen, bir Ermeni de benim gözümde aynıdır. Bu halklardan herhangi birini korumak, gözetmek adına genel dengelerin alt üst olmasını kabul edemem, yüzyıllar boyunca sürecek kaos ve çatışmalara set çekmek isterim.

Son söz, ırkçı Türk milliyetçiliğini de eleştiriyorum Seremın. Yazdıklarımı arada bir görürsen, öyle mesajlarıma da denk gelirsin.

Bunlar güzel sözler, ama neticeye gelince hiç.

Ben de çeyrek kürdüm lan, bana gelin.

- Ben o konuda kimseye bir şey demediğimi 100 kere söyledim. Ben kendime göre bir çözüm önerdim. Ben 4 yaşındayken bile bana "öyle yapılmaz, ayıptır, günahtır" filan diye beni eğiten büyüklerim oldu. Ben çözüm yolu olarak şey etmiştim. BUnları sil baştan ilkokula gönderemeyeceğine göre, iyi bir hoca bulacaksın, bir de kurstaki çocuklardan da birşeyler öğrenebilirler anlamında söyledim.

Çözüm önerin yersiz. Din, etik değerler için bir gereklilik olmadığı gibi, etiğe ve etik olana düşmandır. Bunlara, seküler bir ahlak anlayışı dikte etmek gerekiyor, kuran muran çare değil. O kitabı al, buruşturup çöpe at. Ait olduğu yer ora ortaçağ paçavrasının.

Felsefeyle falan ilgileniyorsun, ahlak felsefesine dair kitap falan öner hiç değilse heriflere. Yok, ben illa ''o günah, yaparsan yerin cehennem'' rotasına gireceğim. Öyle olmaz.

Goddless: Böyle tipi düzgün olmayan adam kim yaw. Sabah sabah. Televizyona çıktı diye adama G.tümü vereyim mi? Onu mu istiyosun? Bu ne kardeşim yaw.

Ne tuhaf adamsın sen Leo, bazen öyle çıkışlar yapıyorsun ki içimden ''bu herif mağarada mı yetişti'' falan diyorum. Neyse.

O adam, gayette şık ve yakışıklı Cem Toker. Yolladığım vidyo, 2015 seçimlerinden sonra çıktığı bir tv programına ait bir klip. Liberal Demokrat Parti'nin eski genel başkanı(kısa süre önce istifa etti). Gayette yakışıklı lan, sana adam mı beğendirecez. 

Geçenlerde El*Cezire'de izledim. Esat rejiminin insanlık dışı uygulamaları gerçekten vardır ve aslında o rejimde çoktan düşmüştür. Türkiye'ye sığınan mültecilerin verdikleri işkence raporları oradaki "muhaberat" denen terör kuruluşunun hikayeleri vardır. Fosfor bombası ve kimyasal silahlar da halka karşı kullanılmıştır. Gerçek bu. Veriler / raporlar, çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler vardır.

Bunlar, temelsiz ve dayanaksız iddialar, hatta uydurmalardır. Katar merkezli El Cezire'nin, geçmişte bir sürü skandalı var. Sahneye çağırıp, küçük kızın gözüne bez takarak, yaralı bir aile edası verip Esad rejimine yüklendiği montaj görüntüler. Çıplak elle, kimyasal saldırıya maruz kalmış sivillere 'beyaz beretler'in kamera önü müdahalesi falan. Esad, %70 üzeri oyla seçilmiş, otoriter ve seküler bir devlet başkanıdır. Demokrat olmaktan bir hayli uzaktır, gene de karşısındaki İslamcı teröristlere kolayca tercih edilebilir nitelikte olması, onun seküler rejiminin devam etmesi için gayet mantıklı bir sebeptir. Dış müdahelelerle gitmesinin Suriye'ye hayır getireceğini düşünüyorsan, şimdiki Libya'nın durumuna bir bak derim. 

Bu açıdan Sayın kardeşim Robespierre katılırım.Yani Suriye konusunda Merkezi Hükümetle mutlaka anlaşılması,İranla Irakla dalaşılmaması,Gerekirse İncirliğin ABD askerine kapatılması.Natodan çıkılmasada üyeligimizin tekrarar incelenmesi.Kardeşim ABD kararını vermiş PKK ya yani YPG ve PYD ye silah yardımı yapılacak.Sen daha ne ööörüp ABD ye gidersin? 

ABD'ye gitmeyeceksen, nereye gideceksin, Rusya'ya mı? Gene aynı hikaye. Onlar da YPG'yi silahlandırıyor. Blok değiştirmek ya da denge yapmak çözüm değil. 

Suudlarla yapılan milyarlarca dolarlık silah antlaşmasını izah edin bakalım. Sonra gene demokrasi, Tayyib'in dünyaya tehdidi falan anlatırsınız.

380 milyar dolar. İngiltere ve Amerika başta olmak üzere, batı uzun bir müddet Suudlara yüklü miktarda silah satıyordu zaten, yeni birşey değil. ABD, müşterinin kimliğine bakmaz, gerekirse teröristlere de silah pazarlar. Silah sanayinin ekonomisinde önemli bir payı var. Bu aynı silahlar, Yemen'de, küçük çocukların okulları, fabrikalar, hastaneler ve cenazelerin üstüne yağdırılıyor da medyada pek kulak veren yok. Suudlarla Türkler de içli-dışlı, o yüzden biz de pek ABD'ye parmak sallayacak pozisyonda değiliz.

@Robespierre, tamam sen totaliter bir ideolojiye sahipsin seni de öyle kabul edelim. Peki madem demokrasi ve özgürlüğe falan inanmıyorsun, cinsiyet eşitliğine de mi inanmıyorsun? Ona da inanmıyorsan, hiç değilse görgü kurallarına, kadına ve yaşlıya karşı nezakete de mi inanmıyorsun? Savunmasız kadın ve ihtiyarları linç ediyorlar, ben böyle bir itlik görmedim.  Bir de olaya sembolik olarak yaklaşıyordun, değilmi? Bu, neyi sembolize eder, biliyor musun Robes'cum? Bizim nasıl görgüsüz haydutlar olduğumuzu sembolize eder. Zaten aynen de öyle karşılanmış medyada. 

tarihinde Godless Crusader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Godless Crusader said:

Olayı, tamamen Habertürk'ün merceklerinden takip edersen, böyle düşünmen doğal. Sen başta Türk medyasına skeptik bir yaklaşım sergilemeyi öğren, sonra hangi gazeteyi, hangi haber sitesini okuduğunu iyi belirle. Bu tür dış politik skandallarda dış basın ne demiş göz gezdir. Yoksa ben sana birşey anlatamam, Türk medyası olayı ''Türk korumaları kendini savundu, Amerikan polisinin yardımıyla provotörleri dağıttı'' gibi manşetlerle bulandırıyor. Agresörün de mağdurun da kim olduğu, görüntülerden gayet net anlaşılıyor. Benden bu kadar.

Bunlar güzel sözler, ama neticeye gelince hiç.

Ben de çeyrek kürdüm lan, bana gelin.

Çözüm önerin yersiz. Din, etik değerler için bir gereklilik olmadığı gibi, etiğe ve etik olana düşmandır. Bunlara, seküler bir ahlak anlayışı dikte etmek gerekiyor, kuran muran çare değil. O kitabı al, buruşturup çöpe at. Ait olduğu yer ora ortaçağ paçavrasının.

Felsefeyle falan ilgileniyorsun, ahlak felsefesine dair kitap falan öner hiç değilse heriflere. Yok, ben illa ''o günah, yaparsan yerin cehennem'' rotasına gireceğim. Öyle olmaz.

Ne tuhaf adamsın sen Leo, bazen öyle çıkışlar yapıyorsun ki içimden ''bu herif mağarada mı yetişti'' falan diyorum. Neyse.

O adam, gayette şık ve yakışıklı Cem Toker. Yolladığım vidyo, 2015 seçimlerinden sonra çıktığı bir tv programına ait bir klip. Liberal Demokrat Parti'nin eski genel başkanı(kısa süre önce istifa etti). Gayette yakışıklı lan, sana adam mı beğendirecez. 

Bunlar, temelsiz ve dayanaksız iddialar, hatta uydurmalardır. Katar merkezli El Cezire'nin, geçmişte bir sürü skandalı var. Sahneye çağırıp, küçük kızın gözüne bez takarak, yaralı bir aile edası verip Esad rejimine yüklendiği montaj görüntüler. Çıplak elle, kimyasal saldırıya maruz kalmış sivillere 'beyaz beretler'in kamera önü müdahalesi falan. Esad, %70 üzeri oyla seçilmiş, otoriter ve seküler bir devlet başkanıdır. Demokrat olmaktan bir hayli uzaktır, gene de karşısındaki İslamcı teröristlere kolayca tercih edilebilir nitelikte olması, onun seküler rejiminin devam etmesi için gayet mantıklı bir sebeptir. Dış müdahelelerle gitmesinin Suriye'ye hayır getireceğini düşünüyorsan, şimdiki Libya'nın durumuna bir bak derim. 

ABD'ye gitmeyeceksen, nereye gideceksin, Rusya'ya mı? Gene aynı hikaye. Onlar da YPG'yi silahlandırıyor. Blok değiştirmek ya da denge yapmak çözüm değil. 

380 milyar dolar. İngiltere ve Amerika başta olmak üzere, batı uzun bir müddet Suudlara yüklü miktarda silah satıyordu zaten, yeni birşey değil. ABD, müşterinin kimliğine bakmaz, gerekirse teröristlere de silah pazarlar. Silah sanayinin ekonomisinde önemli bir payı var. Bu aynı silahlar, Yemen'de, küçük çocukların okulları, fabrikalar, hastaneler ve cenazelerin üstüne yağdırılıyor da medyada pek kulak veren yok. Suudlarla Türkler de içli-dışlı, o yüzden biz de pek ABD'ye parmak sallayacak pozisyonda değiliz.

@Robespierre, tamam sen totaliter bir ideolojiye sahipsin seni de öyle kabul edelim. Peki madem demokrasi ve özgürlüğe falan inanmıyorsun, cinsiyet eşitliğine de mi inanmıyorsun? Ona da inanmıyorsan, hiç değilse görgü kurallarına, kadına ve yaşlıya karşı nezakete de mi inanmıyorsun? Savunmasız kadın ve ihtiyarları linç ediyorlar, ben böyle bir itlik görmedim.  Bir de olaya sembolik olarak yaklaşıyordun, değilmi? Bu, neyi sembolize eder, biliyor musun Robes'cum? Bizim nasıl görgüsüz haydutlar olduğumuzu sembolize eder. Zaten aynen de öyle karşılanmış medyada. 

Başka bir çözüm gösterin o zaman?Rusyanın YPG yi silahlandırmasının nedeni RTE nin Suriyedeki Mezhepçi  açmaz Politikasıdır.RTE olmasa Esadla anlaşarak Rusyayı ikna edeceğimizi düşünüyorum.Yoksa bu işin sonu Kobanide Kürdistan kurulur vee taa İskenderunun talebine kadar uzanır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...