Jump to content

Ateist sloganları...

Recommended Posts

Veeeeee forumdaki dinci sloganlara alternatif yeni bir başlık geldiiii..

Favori ateist sloganları alalım.

Benim favorim budur

"Allah varsa niye savaşlara açlıklara çare bulmuyor?"

:lol: :lol: :lol:

tarihinde turkmaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistlerin değerli, dikkati çeken, herkes tarafından kabul edilebilen, güzel bir sloganları yok..

Bunu biliyoruz..

Nedenlerini de biliyoruz.

Ateizmin estetiği yok..

Güzelliği yok.

Çünkü yalın doğrular ver gerçekler estetik güzellikten yoksun..

Yalın doğrular ve gerçekler çirkin..

Bu bizim sorunumuz..

Bunu biliyoruz ve birçok kereler dile getirdik.

Bizim üstesinden gelmemiz gereken olgu işte bu çirkin olarak algılanan gerçekçilik..

Gerçeklerde ne kadar estetik güzellik varsa, ateizmde de o kadar var...

Olmaması bizim kusurumuz değil..

Ne acı...

HACI

Sitelerde Paylaş
Allah varsa neden kötülükleri engellemiyor.

Yersek...

Açların, savaşta eziyet çeken çocukların, tecavüz edilen bebelerin, psikolojik baskı gören herkesin duygusunu gram paylaşmayan insanlar için bu sadece yersek durumudur.

Sitelerde Paylaş
Açların, savaşta eziyet çeken çocukların, tecavüz edilen bebelerin, psikolojik baskı gören herkesin duygusunu gram paylaşmayan insanlar için bu sadece yersek durumudur.

Dünya hayatı olgunlasma yeridir.

Kötülüğü de görmeden insan olgunlaşmayacak.

Sitelerde Paylaş
Dünya hayatı olgunlasma yeridir.

Kötülüğü de görmeden insan olgunlaşmayacak.

O bebek büyüdüğünde; senin bu sözünü okursa, emin ol yüzüne tükürür!? .. belki bu davranışa layık bile bulmaz seni <_<

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O bebek büyüdüğünde; senin bu sözünü okursa, emin ol yüzüne tükürür!? .. belki bu daranışa layık bile bulmaz seni <_<

Kimse benim yüzüme tüküremez. Tükürenin de canına okurum.

Çünkü ben pis yaşamıyorum. Bebeğe yapılanları da hoş görmüyorum.

Sitelerde Paylaş

Neden hoş görmüyosun?? .. insan daha erken olgunlaşıyo fena mı?? .. demin böyle söylemedin mi??

Sitelerde Paylaş

yapılanları hoş gördüğünü söyleyen yok.o insanın yaşamak zorunda kaldığı olayda herhangibir adaletsizlik görmüyorsun.allah hikmetlidir vardır bir bildiği diyorsun.böyle ahkam kesersen senin tuzun kuru böyle konuşması kolay demezlermi adama?

Sitelerde Paylaş

Ateizmin , lirik ifadesi :

Tanrı, onu kabul etmediğim halde neden beni yaşatıyor? Ve bu olmayan sanal Tanrıyı hangi salak icat etti ? bütün derdim, sanallığını ütopyaya dönüştürmek oluvermiş . Gerçeklenemez salt Ütopya , aşkın kendisi gibi. Tüm ipleri, kendisine yöneltilen oklara rağmen tüm insanlara uzatma ihtiyacı duyan bu aptal Tanrı nasıl bir acziyet duymuş ki, İnsanı yaratmış ?

aciz olan ben miyim ? kendini ispatlattıramayan şu meçhul karakter mi ?

ne kadar da aciz ki , kendini ispatlattıramıyor ?

matematiği, ispatı, denklemleri çok seven , bu aşırı sevecen ve bir o kadar korkutucu 5 yaşında çocuk olan bu komik Tanrı, kendi dışında herşeyi çok ciddi yapmış , hayatımı dalga geçeceğim bir tiyatro sahnesine çevirmiş, sonsuza dek saklanbaç oynamak istiyor ?

ben sıkıldım bu oyundan ey 5 yaşındaki çcouk Tanrı ,

çık ve sobe de !

yoksa tiyatro sahnesi kafana inecek, seyircilerin şahitliğinde !

-kolay gelsin..

başka replik isteyen varsa yazabilirim, ömür boyu oynadığınız/oynayacak olduğunuz monolog'a .

diyalog derseniz şahitlikten vazgeçelim ?

sahi bize ne gerek var ? saklanbaç a devam.

-küstüm oynamıyorum .

:=)

Sitelerde Paylaş

''Tanrı yoktur''

Ateistin tek sloganı budur .. her yazınızda, ateistin tanrıyı kabul etmiş misali ''çıkarımsallar'' (çıkarsama) yapmışsınız .. ateist tanrının varlığına inanmaz(!)

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Neden hoş görmüyosun?? .. insan daha erken olgunlaşıyo fena mı?? .. demin böyle söylemedin mi??

Olgunlaşmak belli bir yaştan sonra başlar bunu bebekler için kullanmıyoruz herhalde. Demin olgunlaşmak hakkında konuşurken bebekleri genel olarak almadım. Ama onları da katınca muamma çıkar ortaya.

yapılanları hoş gördüğünü söyleyen yok.o insanın yaşamak zorunda kaldığı olayda herhangibir adaletsizlik görmüyorsun.allah hikmetlidir vardır bir bildiği diyorsun.böyle ahkam kesersen senin tuzun kuru böyle konuşması kolay demezlermi adama?

Cümleme Allah' ı katmadım ki bir hikmet vardır diyeyim.

Dinsiz olsaydım dünyanın çileli olup, çile çekilmesinin de sefa çekilmesinin de normal durum olduğunu görürdüm.

Bu biraz şeye benzer evrimimn güçlünün güçsüzü yemesinden doğal bir şey yok iddiasına ama öyle.

Adaletsizlik konusuna gelince zaten olduğunu bildiğim için olgunlaşmaktan basediyorum.

Sıra sende olgunlaşmak nedir, nasıl olur ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...