Jump to content

Ateist sloganları...

Recommended Posts

Olgunlaşmak belli bir yaştan sonra başlar bunu bebekler için kullanmıyoruz herhalde. Demin olgunlaşmak hakkında konuşurken bebekleri genel olarak almadım. Ama onları da katınca muamma çıkar ortaya.

Bebek olgunlaşmaz öyle mi?? .. peki hangi yaşta başlar bu olgunlaşma, o vakit tecavüz edilsin çocuğa, buda olgunlaşma adına girsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

''Tanrı yoktur''

Ateistin tek sloganı budur .. her yazınızda, ateistin tanrıyı kabul etmiş misali ''çıkarımsallar'' (çıkarsama) yapmışsınız .. ateist tanrının varlığına inanmaz(!)

Arkadaşım bunu yapan biz değil sizsiniz. Ateistler bu cümleleri kullanmıyor diyorsan forumu arat gör.

Arama motoru süs diye konmadı foruma.

Ateist Tanrının varlığına inanmaz cümlen de çok aydınlatıcı olmuş biz bilmiyorduk bunu öğretmiş oldunuz. Daha açıklayıcı bilgileriniz varsa esirgemeyin.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bebek olgunlaşmaz öyle mi?? .. peki hangi yaşta başlar bu olgunlaşma, o vakit tecavüz edilsin çocuğa, buda olgunlaşma adına girsin.

Sangre bana laf ebeliği yapma olgunlaşma yaşı ergenliğe girme yaşıdır. Bebek olgunlaşma yaşına erişemez.

Bebek tecavüzcülerin suçunu İslama yükleyemezsiniz.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım bunu yapan biz değil sizsiniz. Ateistler bu cümleleri kullanmıyor diyorsun forumu arat gör.

Arama motoru süs diye konmadı foruma.

Ateist Tanrının varlığına inanmaz cümlen de çok aydınlatıcı olmuş biz bilmiyorduk bunu öğretmiş oldunuz. Daha açıklayıcı bilgileriniz varsa esirgemeyin.

Demek ki bir ateist ''allah varsa'' dediğin anda bir teist gibi düşünüyor .. kendini anlatabilmek için teist gibi davranıyo .. bunda anlamıcak ne var .. ama bu kesinlikle ateistlikle özdeşleştirilebilecek bi davranış, bi söz değildir.

Sitelerde Paylaş
Demek ki bir ateist ''allah varsa'' dediğin anda bir teist gibi düşünüyor .. kendini anlatabilmek için teist gibi davranıyo .. bunda anlamıcak ne var .. ama bu kesinlikle ateistlikle özdeşleştirilebilecek bi davranış, bi söz değildir.

Anlamıyormusun yoksa numara mı yapıyorsun bunları gerçekten soranlar var. Kinaye yapmıyorar.

Kendini benim yerime koyarak düşünüyor diye sormuyor adam bunu düşünmüş, düşünmüş bunu bulabilmiş. Kafasına takılıp da sordukları sorular bunlar...

Başlık da ondan açıldı sanırım...

Sitelerde Paylaş
Sangre bana laf ebeliği yapma olgunlaşma yaşı ergenliğe girme yaşıdır. Bebek olgunlaşma yaşına erişemez.

Bebek tecavüzcülerin suçunu İslama yükleyemezsiniz.

Demek olgunlaşma yaşı ergenliğe girme yaşıdır .. bunu 9 yaşında ki ayşeyi alan muhammedde biliyomuydu?? ..

Ben bebek tecavüzcüleri, müslümandır demiyorum zaten .. senin bu tip olaylara olgunlaşıyo insanlar fena mı demeni eleştiriyorum. herneyse yazılanlar ortada, anlayan anlamıştır.

Sitelerde Paylaş
Anlamıyormusun yoksa numara mı yapıyorsun bunları gerçekten soranlar var. Kinaye yapmıyorar.

Kendini benim yerime koyarak düşünüyor diye sormuyor adam bunu düşünmüş, düşünmüş bunu bulabilmiş. Kafasına takılıp da sordukları sorular bunlar...

Başlık da ondan açıldı sanırım...

Barış soranlar olduğunu bende biliyorum .. ama bu ateistliğin özelliği değildir .. insanlar dertlerini anlatabilmek için, teist kılığına giriyo anlayamıyomusun .. teist gibi davranıp allahı eleştiriyo, ve diyo ki madem varsın neden kötülüğü engellemiyosun .. olay bundan ibaret.

Sitelerde Paylaş
Cümleme Allah' ı katmadım ki bir hikmet vardır diyeyim.

Dinsiz olsaydım dünyanın çileli olup, çile çekilmesinin de sefa çekilmesinin de normal durum olduğunu görürdüm.

Bu biraz şeye benzer evrimimn güçlünün güçsüzü yemesinden doğal bir şey yok iddiasına ama öyle.

Adaletsizlik konusuna gelince zaten olduğunu bildiğim için olgunlaşmaktan basediyorum.

Sıra sende olgunlaşmak nedir, nasıl olur ?

ateist sloganlarıyla dalga geçerken "allah varsa kötülüklere neden engel olmuyor,yersen" diyen sensin.sanki çok komik bir mevzuymuş gibi

bizde bir insanın başına gelebilecek en kötü olayı hemde en savumasız ve masum olduğu bir zamanda yaşadığı bir olayı hatırlatma ihtiyacı duyduk.bunun üzerine verdiğin yanıt olgunlaşma oldu.

dünyada herkez bazı olaylar sonucunda olgunlaşır.ama bazıları nedense daha fazla olgunlaşır.bu dünyada adaletli bir sistem olmadığı çok açık.ahiret hayatında sağlanacağı idda edilen adalet seni tatmin edebilir, ama bebekliklerinde tecavüze uğrayan veya daha pekçok istismarlar yaşamak zorunda kalan çocuklar için yeterli olmayacaktır.

insanlar arasında ciddi bir adaletsizlik sorunu olduğu kesin.ateistler bunun neden olduğuna,adaletin nasıl sağlanması gerektiğine. cevap bulmak zorunda değil.yada hiçbirimizin bunları engellemek gibi bir ihtimali de yok.sorun, var olduğu idda edilen tanrının bütün bunları ortadan kaldırma gücü olduğu halde, kılını dahi kıpırdatmaması,adalet için ölmeyi beklememzi söylemesi.

Sitelerde Paylaş
Demek olgunlaşma yaşı ergenliğe girme yaşıdır .. bunu 9 yaşında ki ayşeyi alan muhammedde biliyomuydu?? ..

Ben bebek tecavüzcüleri, müslümandır demiyorum zaten .. senin bu tip olaylara olgunlaşıyo insanlar fena mı demeni eleştiriyorum. herneyse yazılanlar ortada, anlayan anlamıştır.

Ayşe 6 yaşında değildi.

Kişilerin olgunlaşmasını kişi olmasına bağlıyorum bebekleri düşünmedi bile bunu yazarken.

Bebeklere gelirsek eğer Tanrı' yı anlayamıyorum.

10 katlı apartman çöktüğünde bina enkazı altında günlerdir kalan bebeği yaşatıyorken, bir bebek katili veya sapığına engel olmuyor. Birinin kurtarıyor diğerini kurtarmıyor...Şaşkınlık verici.

Sitelerde Paylaş
Ayşe 6 yaşında değildi.

Kişilerin olgunlaşmasını kişi olmasına bağlıyorum bebekleri düşünmedi bile bunu yazarken.

10 katlı apartman çöktüğünde bina enkazı altında günlerdir kalan bebeği yaşatıyorken, bir bebek katili veya sapığına engel olmuyor. Birinin kurtarıyor diğerini kurtarmıyor...Şaşkınlık verici.

:) Az kaldı az...

Sitelerde Paylaş
''Tanrı yoktur''

Ateistin tek sloganı budur .. her yazınızda, ateistin tanrıyı kabul etmiş misali ''çıkarımsallar'' (çıkarsama) yapmışsınız .. ateist tanrının varlığına inanmaz(!)

o halde bu önemsemediğiniz varlığı önemsemeniz nereden kaynaklanıyor ?

önemsiyor iseniz , ve tek gerçeklik sizseniz , burada yazmak yerine , önce ailenizi ve yakın çevrenizi, sonra da yaşadığınız toplumu bu gereksiz fenomenden kurtarmanız gerekmez mi ?

bundan korkuyor iseniz İnanmadığınız o aptal fenomen çok kuvvetli ki , sizi bundan sadece kandırdıkları ile korkutabiliyor/alıkoyabiliyor ?

yok korkmuyor iseniz siz bizden çok mu akıllısınız ki bizler atalarımızın inandıkları o fenomeni bulmak ve uğrunda mücadele etmek için uğraşı veriyoruz ?

diyelim ki evet bizler aptalız ve siz bizden daha akıllısınız, kafanızda o fenomeni yıktınız ?

soru şu : aynı akla sahibiz veya değiliz göreceli olarak, o halde , hangi salak bu fenomeni uydurma gereği duymuş ve ona ibadet etme gereksinimi hissetmiş .

insanoğlu evrim geçirmekte yavaşlıyor mu ki bizler o fenomeni kuvvetlendirme eğilimindeyiz? 12. kuşaktan dedemizin fenomenini tekamül ettiriyoruz ?

eninde sonunda o fenomeni oluşturan(1), ibadet etme gereği duyan(2), ya da kafa tutmaya çalışan bir salak (3) -her 3 ü de salak diyelim- var , ve bunu icat etti .

bunu ilk yapan eninde sonunda siz olmayacaksınız her 3 durumda da . o halde evrim nerede ?

4. ihtimal şu olabilir mi ? o aptal fenomen kendini sorgulanamaz biçimde kabul ettiren bir zaman diliminde ortaya çıkacak , ve biz müslümanlar ona "kıyamet

" diyoruz.

5. bir ihtimal yok ise atalarınızın izinden gidiyorsunuz . Bizim akıl edemediğimiz bir durum oluştu/oluşacak ise haber veriniz ateizm in peygamberini ilan edelim ! ?

düşüncenin evrimsizliğini kabul etmek zorundasınız. isteseniz de istemeseniz de . Atalarımızın inançlarına geri dönüyoruz.

yeni bir peygamber türetmenin zamanı geldi de geçiyor sanırım ?

Sitelerde Paylaş

TANRI YOKTUR! KRAL ÇIPLAK kadar etkileyicidir..Ve iki kelimede çok şey anlatır..

''ALLAH YOKTUR''

YENİ KELİMEİ TEŞFİR(SIFIRLAMA)

''LA İLAHE LA ALLAH MUHAMMEDEN ŞAİR'' ;)

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ateist sloganlarıyla dalga geçerken "allah varsa kötülüklere neden engel olmuyor,yersen" diyen sensin.sanki çok komik bir mevzuymuş gibi

Komik olması mühim değil slogan olup olmaması önemlidir bu başlıkta yer alması için.

bizde bir insanın başına gelebilecek en kötü olayı hemde en savumasız ve masum olduğu bir zamanda yaşadığı bir olayı hatırlatma ihtiyacı duyduk.bunun üzerine verdiğin yanıt olgunlaşma oldu.

O olgunlaşma kelimesi bebek kelimesi daha geçmemişken vardı. Yalan söyleme!

dünyada herkez bazı olaylar sonucunda olgunlaşır.ama bazıları nedense daha fazla olgunlaşır.bu dünyada adaletli bir sistem olmadığı çok açık.ahiret hayatında sağlanacağı idda edilen adalet seni tatmin edebilir, ama bebekliklerinde tecavüze uğrayan veya daha pekçok istismarlar yaşamak zorunda kalan çocuklar için yeterli olmayacaktır.

Burada hem fikirim.

insanlar arasında ciddi bir adaletsizlik sorunu olduğu kesin.ateistler bunun neden olduğuna,adaletin nasıl sağlanması gerektiğine. cevap bulmak zorunda değil.yada hiçbirimizin bunları engellemek gibi bir ihtimali de yok.sorun, var olduğu idda edilen tanrının bütün bunları ortadan kaldırma gücü olduğu halde, kılını dahi kıpırdatmaması,adalet için ölmeyi beklememzi söylemesi.

Adaleti insan sağlayabilir. Allah bile kitabında adaleti muhafa etmemizi ister. Ama kendisi direkt neden yapmaz?

Muamma.

Sitelerde Paylaş
Barış soranlar olduğunu bende biliyorum .. ama bu ateistliğin özelliği değildir .. insanlar dertlerini anlatabilmek için, teist kılığına giriyo anlayamıyomusun .. teist gibi davranıp allahı eleştiriyo, ve diyo ki madem varsın neden kötülüğü engellemiyosun .. olay bundan ibaret.

Sangre teist gibi davrananları da anlıyorum bunları gerçekten soranları da...

Sitelerde Paylaş
Ayşe 6 yaşında değildi.

Şaşkınlık verici .. hep söylemişimdir, müslümanlar gerçeklerden uzak yaşıyo diye .. bebek tecavüzü olayı bunlarda sadece biridir .. açlık çekerek ölmek kadar vahşet bi durum yoktur .. savaşlarda insanları ve psikolojik durumlarını düşünmek .. insan gerçekten şöyle bi gerçekleri düşündüğü zaman, görebildiği zaman .. o insanlarla aynı duyguları paylaştığı vakit gerçekleri görebiliyo .. ama bi yandan da müslümanları düşünüyorum, öldükten sonra gideceği cenneti hayal eden .. kendinden başkasını düşünmeden inandığı alllaha yalakalık yapan insanları düşünüyorum .. her koyun kendi bacağından asılır diyen insanları .. gerçekten insanlığın geldiği noktaya acıyorum.

Sitelerde Paylaş
Adaleti insan sağlayabilir. Allah bile kitabında adaleti muhafa etmemizi ister. Ama kendisi direkt neden yapmaz?

Muamma.

barisarock, Yaratıcı, kendine yeryüzünde bir halife seçer ( aslında tüm kainatta ) ve O'nun adına hareket edecek ( yetkilerinden bazıları ile donattığı ) İnsan'ı görevlendirir Adalet dağıtmak üzere.

ama yeryüzünde sadece ve sadece 6 kişi varken , bi kurban yüzünden anlaşmazlık çıkar ve kardeş kanı dökülür.

Ta ki en mükemmel prototip ( Hz. Muhammed ) , yeryüzüne teşrif edene kadar. Adaleti O'nun adına ne iyi o dağıtır.

En tehlikeli düşmanları Yahudiler bile kendi kitaplarıyla aralarında hükmetmeleri için O'nun hakemliğine başvururlar.

Birileri O'nu ngüzelliğini anlar ve yolundan gider, kimileri O'nu sömürmekle herkesi kandırabileceğini düşünür, kimileri hem O'na hem O'nun anlattığı kendilerini tatmin etmeyen Tanrı'ya kafa tutma gafletine düşerler.

Bizler de burda diğerleri için debelenir dururuz.

Adil ol, dünya senin olsun, ama en adili ol .

sevgiler..

Sitelerde Paylaş
Çok kaldı çok...

Muammalar, sırlar, gizemler, insan aklının erişemeyeceği hikmetler vs... Bunlarla nereye kadar yaşanacağı kişiden kişiye göre değişir. Kimiler bunlarla çok çok uzun süre yaşayabilir. Onlar dürüstçe itiraflarda bulunmazlar, sorgulamazlar, sorgulamayı bırak soru bile soramazlar. Günah işleyeceklerinden korkarlar. Sen onlardan değilsin. En azından müslüman olmadığını biliyorum. İslami kafanda modernize etmiş bir deist olabilirsin ancak.

Evet az kaldı...

Sitelerde Paylaş

ayrıca

insanların yaşamak zorunda kaldıkları tek adaletsizlik bebeklik döneminde yaşadıkları değildir.ama en çarpıcı örnek olduğu için bunu veriyoruz,yada belki dindarların günah işlemiştir de onun karşılığında başına bela gelmiştir cevabına açık kapı bırakmamak için.bunu yapmaya çok yatkındırlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...