Jump to content

Bağımsız Ege Projesi!


Misafir

Recommended Posts

Sosyal Medya’ya kimin tarafından yüklendiği şimdilik belli olmayan fakat bir anda paylaşım rekoru kıran bir yazı gündeme damgasını vurdu. Paylaşım öyle hızlı yayıldı ki, bir anda sosyal medya da TT oldu. Denizli şivesi ile eleştiri yapıp bir çok konuyu ti’ye alan yazı Ege bölgesinde yeni bir yapılanma istenmesini anlatıyor. İşte o paylaşımı yorumsuz bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz...

- Ben sıkıldım arkideş bu memleketten, yetti gari Egemiz için demokratik özerklik mi neyii, ondan taleb ediyom.

- Memlekette başkan seçiyola, bizim vergileeemizlen puropaganda yapayo, Yozgatlının, Kastamonulunun, Urfalının oylarıylan başımıza geliyo, bizi yönetiyola. Yetti gari ulen!!!!!!!!!!! Hasta etmen adama.

- Ege’mizin gaynaklarına Kasımpaşalıların, Konyalılar, Yozgatlıların elinde mundar ettiler yıllardır. 10 sene önce Gayseri neydi şimdi ne oldu, bi bakın bakem. Bi de bu çomarlara oy vermeyen şehirlere bak: yerinde sayıyo.bak Izmir’e..

- Konya’ya gider bu zihniyet, Yozgat’a gider de, Ege ye gitmiyor arkıdeş, ben özerklik istiyom. Egeyi egeliler yönetsin gari!

- Haritamız belli, (bkz: 2014 CB Seçimleri) komşulaamız Kuzey’de Çanakkale,Güney’de Antalya, Batı’da Yunanistan, Güneydoğu’da Afyon.(Afyon’u devletimize alamayız yoksa senelerce G.Doğu sorunuyla uğraşırı, bissürü masraf olu, hiiiiiiiç gerek yok. Zaten sözde Egeli de olsa Konyalılarla daha iyi anlaşıyor onla)

- Turizm vaa Bodrum,Çeşme bizde,sanayi vaaa, maden ocaklamız va.Tekstilimiz var, Tarımımız va, sebze meyve bizde, dağlarımızdan yağ, bağlarımızdan bal akıpduru.

- Liman kentimiz İzmir, yurtdışıylan ticaretimiz zaten va. Ekonomi Bakanına Bubadağlı yaptıkmıydı iyi olu. Başkente İzmir yaparız. şaraba zaten biz üretiyoz kendimize vergi gomayız gari, o gadar da olsun arkideş..

- Enerji elektirik sıkıntımızda olmaz güneş de var rüzgar da alla şükür.

- Angaralıların Soma’yı çalıştırıp birileri rant etsin, birilere bizim paramızlan seçimde beleşe kömür dağıtsın deye Egeli işçilemize öldürmeye gerek yok. Avrupalı Tekirdağlı arkıdeşlerimizi de gapütülasyon verdik miydi, şarabımızla rakıyı takas eder gül gibi yaşaaaa gideriz ay oğlum ya.

- Nufus 11 milyon, iyi. Resmi dilimiz Dengizlice. Güzeeee.

- İnsanımız çalışkan, aydın, hoşgörülü, moderen.

- AB’yi bugün başvuram yarın üyeyiz.

- Purojemizin adı Bağımsız Ege Projesi (BEP)

 

 

Benim notum;şu resimdeki yer trakyayı falan da kapsamalı avrupa yakasını filan,anadolundan da bazı yerleri çankya gibi mesela hatta kıbrıs da onlar da aynı politik görüştedir laikler ile,

bu yönde kesinlikle politik mücadele başlatmalıyız.

 

Ve diğer not,bir ara İzmir vekili bakın ne demiş İzmir için;
 

CHP'li vekilden 'İzmir ayrılsın' çıkışı

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Avrupa Birliği'ne ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın yaptığı eleştirilere tepki göstererek, "Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Orası demokrasiye açılan, Avrupa’ya açılan bir kapı gibidir. Biz bazen diyoruz ki 'Gerekirse de İzmir ayrılsın' yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı" dedi.
 
 

69149.jpg

tarihinde Laik Filozof tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş
 

Tayyip denen pisliğin yönetmediği her coğrafyada yaşamaya razıyım.

Bir Tayyip gider,başka Tayyip'ler gelecektir bu zihniyet oldukça uzun süreler.

 

Celal Şengör'ün Newton Neden Türk Değildi adlı kitabının arkasında dediği gibi;

 

Ben de ülkemdeki pek çok aklı başında, görgülü ve bilgili insan gibi, Tayyip Bey ve partisinin Türkiye'yi artık geri dönülmesi bence pek mümkün olmayan feci bir akıbete mahküm etmiş oldukları kanaatindeyim. Bu akıbetin, Türkiye'nin artık bugünkü sınırlarına sahip olmayan bir ülkeler topluluğu şeklinde tecelli edeceği kanaati bende her geçen gün kuvvetleniyor.Bu fikrimin temelinde de ülkemizin başındaki büyük sorunun ne AKP ne de Tayyip Bey olduğu inancı yatıyor. Tayyip Bey de, AKP de, Türkiye'nin yakasına bin yıldan fazladır yapışmış bir illettin günümüzdeki ürünlerinden, yani Türkiye sınırları içinde yaşayan insanların çok eski bir hastalığının arazından başka bir şey değillerdir. Bu hastalık en basit ifadesiyle cehalettir.

 

Ha Şengör de kanlı olarak üçe bölüneceğini düşünüyor ülkenin gelecekte;

 

 

Link to post
Sitelerde Paylaş

Böyle yazıları genelde hayatı boyunca İzmir'de yaşayıp orayı çok ultra süpersonik bir şehir sanan sığ çocuklar ya da hayatında hiç Ege'yi dolaşmamış ama davalarına zemin kazandırmak için akp karşıtlarını kışkırtmaya çalışan bölücü kürtler falan yazıyor.

 

Bi kere Denizli şivesiyle konuşan adamlar zaten oyunu AKPye veriyor. Denizlinin yarısı AKPli, eski Denizlililerin %70'i falan AKPlidir. İzmir'in bile üçte biri AKPli zaten, bu kadar insanı napacaksın mübadele mi yapacaksın. Daha Aydın'da Manisa'da MHP'nin ilçe belediyeleri var, kahvelerinde kırmızı-beyaz çakmaklı posbıyıklı dayılar falan oturuyor (hepsi hayır bastı o ayrı). Muğla'da AKP'nin hatta Demokrat Parti'nin bile belediyesi var. Buralar silme CHPli şehirler değil. İzmirin bile üçte biri AKPli diyorum. Mantıklı bi şey mi bu yazı şimdi.

 

Dahası bu İzmirliler güya çok akıllı çok zeki çok süpersonik insanlar. Ama kendi içlerinde bir Aziz Kocaoğlu'ndan kurtarabiliyor mu? Biz cepte değiliz oy veriyorsak adam gibi belediye istiyoruz diyen var mı? Var. Ama ne yok, örgütlülük yok, partiye baskı yok, hareket yok. Zaten olsa Türkiye'de AKP olmazdı. Sonuçta sen Ege'yi ayırsan bile Ege illa ki kendi diktatörünü kendi AKP'sini çıkaracak. Bak adam belediyeye yapıştı gitmiyor. İzmirliler İZOTAŞ'ta ülkenin en pis tuvaletinde ülkenin en pahalı çişini yapıp kendi kendilerine uzaya gitme hayalleri kuruyor.

 

Yaani kısacası kusura bakmayın. Bu ülke batıdan bölünmez. Bölünse de şimdikinden iyi olmaz.

tarihinde ekremaktaş tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Trakya'yı Ege'den kesinlikle ayrı düşünmemek gerekir. Hatta Akdeniz kıyı şeridi de dahil edilerek bir 'Batı Türkiye projesi' pekala düşünülebilir.

(Kapsama alamadığımız için Eskişehir ve Bilecik (merkezler ve bir-iki ilçe) ile Artvin ve Tunceli bizi bağışlasın. Ne yapalım, coğrafyaya küssünler.)

Dinin belirleyici etken olmadığı, laikliğin zihinlere yerleştiği bölgeler bunlar.

 

Diğerleri, ülkeye şeriat gelse eyvallah derler mi? Derler gibi geliyor bana.

Link to post
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Laik Filozof said:

Bir Tayyip gider,başka Tayyip'ler gelecektir bu zihniyet oldukça uzun süreler.

 

 

 

Doğru söylüyorsun. Bir Tayyip gider başka Tayyip'ler gelir. Açıkçası ben yıllar önce Türkiye'den umudu kestim.

 

 

 

Link to post
Sitelerde Paylaş
 

 

Doğru söylüyorsun. Bir Tayyip gider başka Tayyip'ler gelir. Açıkçası ben yıllar önce Türkiye'den umudu kestim.

 

 

 

Cehalet ve İslamofaşizm'den ancak bu proje ile o gerici ve yobaz halktan ayrılarak kurtulabiliriz.

Link to post
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...