Jump to content

Çelişkili Ayet

Recommended Posts

• İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hayal dünyanızda sayılara anlam yüklemişsiniz. dünyanın hızlanması ya da yavaşlaması; günlerin uzayıp/kısalması, güneşe maruz kalmanın değişmesi nedeni ile dünya üzerinde hayatı etkiler. Bir kısım canlıların soyu tükenirken, bir kısım adapte olur ve hayat devam eder.

yukarda ise neden bahsettiğinizi dahi bilmediğinizi göstermiş bir diğer kullanıcı: dünyanın güneşe olan uzaklığı değişkendir.

bilmediğiniz konularda mucize bulmanız tipik müslüman cehaletinin bir göstergesi.

peki hayal dünyası dediğin şey şu olmasın. neymiş efendim  derimiz sıcağı görünce evrimleşecekmişş. iyide deri dediğin şey nasıl oluştu niye oluştu kim oluşturdu.

Sitelerde Paylaş

peki hayal dünyası dediğin şey şu olmasın. neymiş efendim  derimiz sıcağı görünce evrimleşecekmişş. iyide deri dediğin şey nasıl oluştu niye oluştu kim oluşturdu.

yukarda herhangi bir şey bilmediğiniz konularda atıp tuttuğunuzu söyledim. konuyu değiştirdiniz. söylediklerinizin yanlış ve sizin uydurmanız olduğunu gördüğünüz halde, hakkında en ufak bir şey bilmediğiniz konularda neden bir şey biliyormuş gibi soru soruyorsunuz? Öğrenmek istiyorsanız, öncelikle araştırın gelin.

Sitelerde Paylaş

yukarda herhangi bir şey bilmediğiniz konularda atıp tuttuğunuzu söyledim. konuyu değiştirdiniz. söylediklerinizin yanlış ve sizin uydurmanız olduğunu gördüğünüz halde, hakkında en ufak bir şey bilmediğiniz konularda neden bir şey biliyormuş gibi soru soruyorsunuz? Öğrenmek istiyorsanız, öncelikle araştırın gelin.

acaba konuyu değiştiren benmiyim...konu Ali imran 144 en başa bakarsanız.sonra konu nasıl ve kim tarafından değiştirilmiş...söylediklerim benim uydurmalarım iyi pekiyi derinin her nasıl oluştuysa...sıcağı görünce bende biraz evrimleşiyim demesi bilimsel gerçek öylemi??????

Sitelerde Paylaş

acaba konuyu değiştiren benmiyim...konu Ali imran 144 en başa bakarsanız.sonra konu nasıl ve kim tarafından değiştirilmiş...söylediklerim benim uydurmalarım iyi pekiyi derinin her nasıl oluştuysa...sıcağı görünce bende biraz evrimleşiyim demesi bilimsel gerçek öylemi??????

anlamakta zorlanıyorsunuz. yardımcı olayım. yukarda koyu renkle belirttiğim kısım, sizin evrimi nasıl algıladığınızı gösteriyor. bu, sizin uydurmanızdır. evrim sürecinin bununla ilgisi yoktur. diğer yandan, deri sıcağı/güneşi görünce incelir diye bir şey de yoktur. bunu öne süren de sallamış.

kara cahil müslümanlar bile anlayabilsin diye basitleştireyim:

- canlı türü var

- tür bireyleri ürüyorlar

- yeni çocuklar ile eski nesil arasında genetik farklılıklar var

- bu genetik farklılıkların, yaşamasını ve üremesini engellemediği çocuklar ürüyorlar, diğerlerinin soyları son buluyor

- yeni çocuklar ile ataları arasında genetik farklılıklar var

... bu döngü onlar, yüzler, binlerce kere tekrarlanıyor

bu genetik farklılıklar her nesilde, bir öncekinin üzerine biniyor ve gelinen noktada  atalarından farklı bireyler seçilebilir hale geliyor.

örnekleyelim:

- bir ortamda bakteri kolonisi var

- ortam çok yavaşça ısıtılıyor

- bakteriler ürüyor

- sıcaklığa dayanamayanlar ölüyor, soyları devam etmiyor

- dayanabilenler üremeye devam ediyor

- bunların çocuklarından, sıcağa dayanamayanlar ölüyor

- hayatta kalanlar üremeye devam ediyor

...

- bir süre sonra elinizde, sıcağa, ilk başladığınız bakterilerden çok daha iyi dayanabilen bir tür bakteri var. evrim süreci en basit hali ile bu şekilde işler. deri kendi kendine ben bugün sıcağa alışacağım demez. bu, sizi cehaletinizin farkında olmadan uydurduğunuz ve tavır aldığınız bir zırvadır. kendi kendinize uydurup, uydurduğunuz saçmalığı eleştiriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, gringer80 said:

düzen hangi düzen...

Dünya kendi ekseni etrafında 1.600 km/saat hızla dönüyor.

Dünya güneşin etrafında 107.000 km/saat hızla dönüyor.

Güneş saman yolu galaksisinin etrafında 900.000 km/saat hızla dönüyor.

Samanyolu, kendisiyle birlikte Yerel Galaksi Kümesini oluşturan diğer galaksilerle birlikte, 150 milyon ışık yılı uzağımızdaki bir süper galaksi kümesine doğru 3.000.000 km/saat hızla ilerliyor yahut düşüyor.   dünyamızın güneşe uzaklığı  149.600.000 km ve değişmiyorrrrr.

veeeee bütün bunlara rağmen ortada bir düzen yokkkkkkkkk

Hoca senin IQ kaç? Yaşın kaç..? ..20 var mı?

Düzen zannetiğin şeyin zamana bağımlı bir kesit, sınırlı bir zaman kesid, bir değişken olduğunu 40 tane örnekte göstermedik mi az yukarıda?

Oradan anlaya anlaya bunu mu anladın? Dünyanın bulunduğu noktaya 3 milyar yıl sonra gelen adam onun insanlar için yaratıldığını söyleyebilir mi acaba? Ay'ın dünyadan uzaklaşmasını, phobos'un mars'a çarpmasını hangi düzene, hangi değişmezliğe yaslayalım o zaman? Güneşin ömrü ilerledikçe genişleyen yaırçapına istinaden dünya ile arasındaki mesafeye ne olacak sanıyorsun? Aynı mı kalacak! Labiz galaksiler çarpışacak diyoruz, bu hala dünya güneş diyor..Biraz kafa arkadaş ya, biraz kafa. Buraya gelip de şu derece mal gibi yazmayın.

Güneş sisteminin olduğu yere evren tarihi boyunca baktığın vakit, bu sürenin nerede ise 4/5'lik kısmında değil düzen müzen güneş, sistem falan dahi görmeyeceksin. Hiç bir pok olmayacak orada. Sen kalkmış hala daha güneşe mesafaa...diye böğürmektesin..

Senin güneş sistemi de, güneş de, dünyanın ona olan mesafesi de...kısaca o kısıtlı aklınla düzen zannetmekte olduğun her şey değişecek. De-ği-şe-cek. Buna bir tanrı dahi engel olamayacak.

Düzen zannettiğin her bir haltın seceresi bir önceki mesajda işte. Bununla yaşamasını, bunu sindirmesini iyi öğrenin.

Senin sınırlı perspektifinle evrensel zaman ölçeğini algılayamıyor olman, gördüğünher şeyin sabit ve değişmez olduğunu göstermiyor. Bunu becerek bir kudret yok zaten. Becerememiş de..Düzen zannetiğin şey termodinamiğin uşağı..

Gerçi bu kafaya ne yazsak boş..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
43 minutes ago, gringer80 said:

derimiz sıcak çevreye göre evrimleşiyor...o evrimleşecek deri kendi kendine nasıl ortaya çıktı.....????????

Doğumhaneden çıkıp yazmaya başlamış gibi bir halin var. Dikkat et göbek bağına basma.

Troll bu. Ya da ergen.

Sitelerde Paylaş

Zaman Kavramının sadece bizim gibi yaratılmışları kapsadığına eminmisin ? Çünkü ayetler öyle demiyor: DiyanetMeali 22:47 Senden, başlarına acele azap getirmeni istiyorlar. Allah sözünden asla caymayacaktır. Rabbinin katında bir gün, saydıklarınızdan bin yıl gibidir. Yaratıcının dilediği dönem yardım edip dilediği dönem etmemesi sorusuna gelince  neden diye sormuştum cevabımı alamadım.  Allah zaten herşeyi başından sonuna kadar planlamış ve herşey bir düzene göre ilerliyor kendi yaptığı şeye neden bidaha müdahale etsinki sonuçta Allah kusursuz hiçbirşey onun  emri dışında gerçekleşemez kendisi  o adamların tuzak kurmalarını yazmış öyle emretmişki adamlar tuak kuruyor ?? 

mearic suresi ayet 4 - Diyanet İşleri (eski): Melekler ve Cebrail o derecelere, miktarı elli bin yıl olan bir günde yükselirler...bu ayettede başka bir zaman standardı var..Bizim tabi olduğumuz samanyolu galaksisinin zamanından Allahüteala  muaf....ayrıca bir sürü ayette kıyametin kopmuş olduğu  ve cennettekilerle cehennemliklerin konuşmaları anlatılıyor.Allah katında çoktan kıyamet kopmuş herkes cennette yada cehennemde.fakat bizim için henüz kıyamet kopmuş değil.(Yaratıcının dilediği dönem yardım edip dilediği dönem etmemesi sorusuna gelince  neden diye sormuştum cevabımı alamadım.) soruyun cevabını ben bir yatatılan olarak veremem yetkimde yok bilgimde yok.onun cevabı yaratıcıda.

anlamakta zorlanıyorsunuz. yardımcı olayım. yukarda koyu renkle belirttiğim kısım, sizin evrimi nasıl algıladığınızı gösteriyor. bu, sizin uydurmanızdır. evrim sürecinin bununla ilgisi yoktur. diğer yandan, deri sıcağı/güneşi görünce incelir diye bir şey de yoktur. bunu öne süren de sallamış.

kara cahil müslümanlar bile anlayabilsin diye basitleştireyim:

- canlı türü var

- tür bireyleri ürüyorlar

- yeni çocuklar ile eski nesil arasında genetik farklılıklar var

- bu genetik farklılıkların, yaşamasını ve üremesini engellemediği çocuklar ürüyorlar, diğerlerinin soyları son buluyor

- yeni çocuklar ile ataları arasında genetik farklılıklar var

... bu döngü onlar, yüzler, binlerce kere tekrarlanıyor

bu genetik farklılıklar her nesilde, bir öncekinin üzerine biniyor ve gelinen noktada  atalarından farklı bireyler seçilebilir hale geliyor.

örnekleyelim:

- bir ortamda bakteri kolonisi var

- ortam çok yavaşça ısıtılıyor

- bakteriler ürüyor

- sıcaklığa dayanamayanlar ölüyor, soyları devam etmiyor

- dayanabilenler üremeye devam ediyor

- bunların çocuklarından, sıcağa dayanamayanlar ölüyor

- hayatta kalanlar üremeye devam ediyor

...

- bir süre sonra elinizde, sıcağa, ilk başladığınız bakterilerden çok daha iyi dayanabilen bir tür bakteri var. evrim süreci en basit hali ile bu şekilde işler. deri kendi kendine ben bugün sıcağa alışacağım demez. bu, sizi cehaletinizin farkında olmadan uydurduğunuz ve tavır aldığınız bir zırvadır. kendi kendinize uydurup, uydurduğunuz saçmalığı eleştiriyorsunuz.

bir ortamda bakteri kolonisi var...... kolonisini bırak bakteri dediğin şey nasıl ortaya çıktı???? ortada bir ortam var sonrada bizim adına bakteri dediğimiz  varlıklar oraya çıkalım dedip ortaya mı çıkıyorlar???????????

Sitelerde Paylaş

Sen dünyada ilk canlının nası oluştuğunu merak ediyorsun anladım. baştan sona oku cevap bu

4693_62_ere.png

Sitelerde Paylaş

bir ortamda bakteri kolonisi var...... kolonisini bırak bakteri dediğin şey nasıl ortaya çıktı???? ortada bir ortam var sonrada bizim adına bakteri dediğimiz  varlıklar oraya çıkalım dedip ortaya mı çıkıyorlar???????????

kafanız almıyor. bu yüzden he öyle olmuş deyip geçiyorum.

özetle: cahil bir insansınız ve araştırmak yerine, kendi kendinize uydurup,  bu uydurduklarınızı eleştiriyorsunuz. böylece sanıyorsunuz ki, asıl konuyu eleştirdiniz. 

örnekleyelim:

islam dini diyor ki: allah varmış da, allah kendi ayak parmaklarını emiyormuş da dünyayı orta parmaığını emerken yaratmışmış!! hiç allah parmağını emer mi? palavra!

yukarda islamın, allahın kendi parmaklarını emdiğini söylediğini öne sürdüm ve bunu eleştirdim. oysa ki islamın böyle bir iddiası bulunmuyor. bu, benim uydurduğum bir saçmalıktı ve ben bunu kendim uydurduğum halde, sanki islamın iddiasıymış gibi eleştirdim.  bu olmaz.

siz bunu yapıyorsunuz. evrim hakkında hiçbir bilginiz yok. bu konularda zırcahil olmanıza rağmen, sanki bir şey biliyormuş gibi uydurup, bu uydurduğunuz saçmalığı eleştiriyorsunuz. bu olmaz.

araştırın gelin.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, gringer80 said:

He he, evet öyle çıkıyorlar.(!)

Bilim dünyası da tam bunu söylüyor işte..çıkma teorisi :)

Sence..?

Böyle bir iddia mı var? Nerede?

Sence hakikaten bilim dünyasının görüşü bu mu? Son gelişmeler, ~70 yıllık moleküler biyoloji tarihi falan..gerçekten ciddi soruyorum..?

Hemen haber edelim bilim camiasını; deriyi hesaba katmadıklarını ve bakterilerin "hop diye ortaya çıkalım" teorisinin olduğunu falan..nobel bile alırız belki

Millet laboratuvarda ömrünü boşuna çürütmesin.."hop diye ortaya çıkalım" teorisi geldi artık...duyduk duymadık demeyiiin.

20 minutes ago, gringer80 said:

cevap veremeyince yada evrim diye uydurduğunuz masala inanmayan herkes ergen yada yeni doğmuşmu oluyor??????????????

Literatür şurada.

Bilim tarihi orada.

Forum arşivi de burada.

Her biri ziyadesiyle cevap dolu. Babanın eşeği yok burada..

Onlardan haberi olmayan; okumaya araştırmaya dahi erinen hıyar ağası sensin. (hıyarı da allah baba yaratmış neticede)

Cürmün kadar yer yakarsın.

Evrim cahili olarak buradan sürünerek çıkmaya mahkumsunuz.

Kaçınılmaz sonunuz, bu.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

biyomoleküllerin kozmik olarak taşınması.....iyide biyomoleküller nasıl oluştu??????????????????????

çok basit ! Birkaç ufak atomun birbirleri ile fizik kurallarına uygun bir şekilde bağdaşması birbiriyle etkileşime girmesi sonucu oluşur. Fakat bundan sonra bana sorucaksınki atom nası oluştu ! Oda çok basit bigbangdan sonra evren oluşurken patlama sonucu etrafa yayılan  enerji parçacıkları higgs bozonu adını verdiğimiz yapıda kütle kazandılar ve bu kütlelerde hepsinin farklı atomlar olup birleştiğinde farklı maddeler oluşturmasını sağladı. Higgs bozonunuda birçok enerji parçacığından oluşan küme olarak adlandırabiliriz. Peki bigbang nası oluştu diyorsan  cevabı sana şöyle veriyim. Evrenin  oluşumu sırasında geçerli olan  fizik kanunlarını bilmediğimiz için  nasıl oluştuğunuda bilemiyoruz çünkü fizik kanunları sadece bizim evrenimiz için geçerli.  Aynı zamanda evren hiçbirzaman oluşmadı hep vardı çünkü evren oluşmadan önce zaten zaman yoktu  oluştuktan sonra aman oldu bu yüzden evrenin oluşmasından önceki zaman diye bir kavram yok ! 

Sitelerde Paylaş

gringer80 bak sen şu rahatsızlıktan muzdaripsin:

http://www.aktuelpsikoloji.com/dunning-kruger-sendromu-nedir-14694h.htm

Tedavisi ise okumak ve öğrenmek.

Araştırmak. Şüphe etmek!

İşe bu forumdan başlayabilirsin.

Sorduğun sorular henüz gerzekçe olsa da, zamanla olgunlaşırsın.

Forumda da cevaplarının tamamına yakınını bulabilirsin.

Yaş aralığı tahminimi de 15-20 olarak revize ediyorum..

Hade kolay gelsin..

Sitelerde Paylaş

Araştırmak. Şüphe etmek!

Hade kolay gelsin..

şüphe etmek.....şüphe edince gerzek olunuyor..15-20 yaşında olunuyor....

Sitelerde Paylaş

çok basit ! Birkaç ufak atomun birbirleri ile fizik kurallarına uygun bir şekilde bağdaşması birbiriyle etkileşime girmesi sonucu oluşur. Fakat bundan sonra bana sorucaksınki atom nası oluştu ! Oda çok basit bigbangdan sonra evren oluşurken patlama sonucu etrafa yayılan  enerji parçacıkları higgs bozonu adını verdiğimiz yapıda kütle kazandılar ve bu kütlelerde hepsinin farklı atomlar olup birleştiğinde farklı maddeler oluşturmasını sağladı. Higgs bozonunuda birçok enerji parçacığından oluşan küme olarak adlandırabiliriz. Peki bigbang nası oluştu diyorsan  cevabı sana şöyle veriyim. Evrenin  oluşumu sırasında geçerli olan  fizik kanunlarını bilmediğimiz için  nasıl oluştuğunuda bilemiyoruz çünkü fizik kanunları sadece bizim evrenimiz için geçerli.  Aynı zamanda evren hiçbirzaman oluşmadı hep vardı çünkü evren oluşmadan önce zaten zaman yoktu  oluştuktan sonra aman oldu bu yüzden evrenin oluşmasından önceki zaman diye bir kavram yok ! 

çok basit olan birkaç ufak atom nasıl oluşuyor.???????? sen canın sıkıldıkça  bir kaç ufak atom yapabiliyor musun?????

Sitelerde Paylaş

He he, evet öyle çıkıyorlar.(!)

Bilim dünyası da tam bunu söylüyor işte..çıkma teorisi :)

Sence..?

Böyle bir iddia mı var? Nerede?

Sence hakikaten bilim dünyasının görüşü bu mu? Son gelişmeler, ~70 yıllık moleküler biyoloji tarihi falan..gerçekten ciddi soruyorum..?

Hemen haber edelim bilim camiasını; deriyi hesaba katmadıklarını ve bakterilerin "hop diye ortaya çıkalım" teorisinin olduğunu falan..nobel bile alırız belki

Millet laboratuvarda ömrünü boşuna çürütmesin.."hop diye ortaya çıkalım" teorisi geldi artık...duyduk duymadık demeyiiin.

Literatür şurada.

Bilim tarihi orada.

Forum arşivi de burada.

Her biri ziyadesiyle cevap dolu. Babanın eşeği yok burada..

Onlardan haberi olmayan; okumaya araştırmaya dahi erinen hıyar ağası sensin. (hıyarı da allah baba yaratmış neticede)

Cürmün kadar yer yakarsın.

Evrim cahili olarak buradan sürünerek çıkmaya mahkumsunuz.

Kaçınılmaz sonunuz, bu.

siz herşeyden şüphe edince bilimsel oluyorsunuz biz şüphe edince hıyar???? bu sadece kendi kendinizi kandırdığınızın göstergesi...

Sitelerde Paylaş

Araştırmak. Şüphe etmek!

Hade kolay gelsin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...