Jump to content

Particilik hastalığı

Recommended Posts

La sigortamı attırdın ha bebe!

He aq! O zamanlar sosyalist devrim yapmak istiyorduk, Kemalizmi de aslanlar gibi eleştirdik. Bugün Aydınlanma birikiminin elden gideceğini anladık, mevziyi Kemalizmde kurduk! Çünkü hiçbir aklı başında olan sosyalist, Kemalizmin yani Aydınlanma'nın ardına düşmek istemez.

O gun koşullar öyleydi, bugün böyle! Biz değişmedik, konjontür değişti! Naapçan!

Yahu sigortanı attırmak için yapmıyorum, sıkma canını, :)

Sosyalist devrim peşinde koşmanın bu ülke için gerçekçi olmadığına inanan birisi olarak bu ülkede istediğim tek şey yarım kalan Mustafa Kemal devriminin tamamlanması, taçlandırılması çünkü bu ülkenin jeopolitiği gereği Mustafa Kemal'den başka şansı yok; bölücüsü, yobazı, emperyalizmiyle ona dört bir koldan saldırıyorlar, çünkü biliyorlar ki onu bu ülkenin gönlünden çıkarabilirlerse gerçek anlamda esir alırlar, epey de yol aldılar bu konuda.

O bu ülke için paha biçilmez bir pırlanta, değerini bilmemek nankörlük olduğu gibi kendi bacağına sıkmaktır.

''Aydınlanma birikiminin elden gideceğini anladık'' diyebiliyorsanız zaten benim açımdan bir sorun yok demektir. ;) 

Sitelerde Paylaş

Sosyalist devrim peşinde koşmanın bu ülke için gerçekçi olmadığına inanan birisi olarak bu ülkede istediğim tek şey yarım kalan Mustafa Kemal devriminin tamamlanması, taçlandırılması çünkü bu ülkenin jeopolitiği gereği Mustafa Kemal'den başka şansı yok; bölücüsü, yobazı, emperyalizmiyle ona dört bir koldan saldırıyorlar, çünkü biliyorlar ki onu bu ülkenin gönlünden çıkarabilirlerse gerçek anlamda esir alırlar, epey de yol aldılar bu konuda.

O bu ülke için paha biçilmez bir pırlanta, değerini bilmemek nankörlük olduğu gibi kendi bacağına sıkmaktır.

Tartışmadan bağımsız olarak...

Ne güzel yazmışsınız. Bir an gözlerim doldu şu cümleleri okuyunca.

İyi ki gelmişsiniz foruma. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Namessar said:

Futbol takımı gibi siyasi parti tutarsan bir sürü koyun eğer degistirirsen bu sefer yanar döner olursun ? zihniyet meselesi sabit kalmamak gelişmek değişmek lazım.

Senin siyasi görüşün ne? Kaç senedir bu görüşü savunuyorsun ve görüşünü savunmak için ne yaptın?

Ne kadar çok ibiş var bu memlekette ya.

(Namessar mı? Ooo 50 yıldır aynı görüşü savunan bir istikrar abidesidir, bir efsanedir o)

Sitelerde Paylaş

Şu yazdıklarından sonra cevap mı bekliyorsun önce konuşmayı öğren.ibismis ? iki dakika akıllı uslu durun da adam gibi yazın. saygısızlığa lüzum yok. Siyasi görüşüm kaç sene savundugum bu uğurda neler yaptığım beni bağlar. Kimsenin haddine değil bunları sormak. Yazilani anlatamamışim sanırım demek istediğim elli sene aynı görüşü savunmak, futbol takımı tutar gibi parti tutmamak gerektiği. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Namessar said:

Şu yazdıklarından sonra cevap mı bekliyorsun önce konuşmayı öğren.ibismis ? iki dakika akıllı uslu durun da adam gibi yazın. saygısızlığa lüzum yok. Siyasi görüşüm kaç sene savundugum bu uğurda neler yaptığım beni bağlar. Kimsenin haddine değil bunları sormak. Yazilani anlatamamışim sanırım demek istediğim elli sene aynı görüşü savunmak, futbol takımı tutar gibi parti tutmamak gerektiği. 

Futbol takımı gibi parti tutmak nasıl oluyor? Senin desteklediğin bir siyasi parti var mı? Sen desteklediğin partiyi ne tutar gibi tutuyorsun?

Sen "yanardöner olursun" gibi bir ifade kullanmayı kendinde hak görüyorsun ama birisi sana ibiş deyince bu saygısızlık mı oluyor? Kime dedin sen o "yanardöner" ifadesini?

Sitelerde Paylaş

Yanar döner gibi ifadeyi kendime hak görmüyorum. Anlatamamışim :) şöyle yazayim. Bir parti degistirirsen "yanar döner" derler. Bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Ayrıca futbol takı mı gibi parti tutmak derken önceden senin düşüncelerini yansıtan bir parti iken daha sonraki dönemlerde inandığin şeyleri yansıtmamasi o yoldan uzaklaşması ve hala sana uysada uymasada aynı partiyi desteklemek.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Namessar said:

Yanar döner gibi ifadeyi kendime hak görmüyorum. Anlatamamışim :) şöyle yazayim. Bir parti degistirirsen "yanar döner" derler. Bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Ayrıca futbol takı mı gibi parti tutmak derken önceden senin düşüncelerini yansıtan bir parti iken daha sonraki dönemlerde inandığin şeyleri yansıtmamasi o yoldan uzaklaşması ve hala sana uysada uymasada aynı partiyi desteklemek.

Peki. Seni yanlış anlamışım. Sürekli olarak D.P. ile ilgili sataşma mesajları geldiği için, biraz atarlı oluyorum. Kusura bakma.

Sitelerde Paylaş

İnsanların işten çıkarılması, işsizliğe açlığa mahkum edilmesi çok kötü. Birçok ağır trajediye denk geliyorum ve üzülüyorum. 

Ama....

Ah, işte o namuzsuz "ama" burada da devreye giriyor. Ama bu işin başka yolu da yok. Bu ülkede yaşamaya devam edecekseniz, geleceğinizi, çocuklarınızın geleceğini bu ülke ile bir görüyorsanız, Fethullahçıların  belinin kırılması şarttır. Bunun yolu da maalesef kamudaki Fethullahçıların acımasızca biçilmesinden geçiyor. Başka yol yok.

Başka yolu mutlaka vardır. KHK ile bir çırpıda, önceden belirlenmiş listelerle(acaba neden diye bir düşün istersen) on binlerce kişinin sokağa atılması gibi bir rezaleti bana çözüm yolu olarak önerme. İllaki yapacaksan, sistemli ve tutarlı olarak, işin inceliklerini dikkate alarak, azim ve temkinle yaparsın. Hukuktan mümkün olduğunca az taviz vererek yaparsın. Sen, bu yapılanların, muhaliflerin kamudan tasfiyesi için bir araç olarak kullanıldığını göremeyecek kadar kör müsün? 

O trajedilerine tanık olduğun insanlara ne yüzle bakıyorsun peki? Sana sorarlarsa, uygulamayı 'fetö metö, vatan millet sakarya, mehter diye desteklediğini mi söyleyeceksin dikilip de? Varsa mağdur olan yakının/tanıdığın, istersen şu güvenlikçi mazeretleri bir de yüzlerine söyle. 

Senin izlediğin kanala çıkan kişi muhtemelen Yunus Soner idi.

Arattım, doğru. Soner. O saç ne lan öyle, tamam anladık siyasal ideolojiniz boktan bari adam akıllı moda anlayışınız olsa. Tipe baktım yüzüm buruştu. Adama da benzemiyorsunuz ki aq

Bu arada masumlar kıyılmış mıdır, şüphesiz ki kıyılmıştır. Senin izlediğin kanala çıkan kişi muhtemelen Yunus Soner idi. Hiçbir masumun kurban gitmediğini söylerken, karşı yönde sürdürülen propagandaya karşı net bir duruş sergileme amacını gütmüştür. Fethullahçılar ve onlar ile işbirliği halinde olan ajan-liberallerin bir stratejisi de, Fethullahçıların tasfiyesinde masumların da kurban gittiğini öne çıkarmaktır. Bu onların bir stratejisi, biz de mecburen bu stratejinin karşısında konumlanmak zorunda kalıyoruz.

Bana ucuz mazeretlerle gelme. Yalanın bahanesi olmaz, yalan yalandır. Ben, bir Türkiye'li olarak, mağdur olmuş bir o kadar Türk muhalifi ve beni temsil etsin diye oraya katılacak bir Türk konuğun görüşü ne olursa olsun doğruları söylemesini isterim, olaylar doğru bilinsin isterim. Dürüst olacaksın dürüst, ahlaksız ve düzenbaz politikacılara geçit vermem.

İslamcılar bombalanacak mekanlara çocukları yerleştirirler. Çocuklar bombadan ölürse, onu ellerine alıp propaganda yaparlar. Fethullahçılar da bunun aynısını yapıyor. Masum insanların kanını döküp, onun üzerinden kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Kesinlikle acımayız.

Şöyle bir analoji yapalım. Teçhizatlı polis olduğunu varsayalım. Meslek prosedürlerin var. Çatışmaya girdiğin silahlı(çete mesubu, soyguncu, katil vs.), sivil bir kadını rehin aldı. Onu canlı ya da ölü olarak ele geçirmen, misyonunun tüzüğünde yer alıyor. Suçluyu etkisiz hale getirme pahasına, kalkan yaptığı kadını da vurur musun? Kürt sorununa yaklaşımına bakılırsa, evet, vurursun.

İsrail, ölümlerin çoğunu sivillerin oluşturduğu operasyonlarını meşrulaştırmak için 'HAMAS canlı kalkan kullanıyor' bahanesini savunuyor. Birkaç HAMAS militanı, atıyorum, görme engelli çocuklar derneğinde mi mevzilendi? İmha edin!

Sen şuan IDF'le aynı yerde duruyorsun.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Godless Crusader said:

Dürüst olacaksın dürüst, ahlaksız ve düzenbaz politikacılara geçit vermem.

Hayatım ben sana dürüst konuşuyorum işte. Tasfiye edilenlerin hepsi Fethullahçı değil. Fethullahçı olanların önemli bir bölümünün de aslında darbe ile bir ilgisi yok. Darbe hadisesi hükümet tarafından bahane olarak kullanılıyor. Fethullahçılar ile birlikte batı ajanları ve PKK'lılar da devlet kurumlarından atılıyor.

Bak. Dürüst oldum işte. İlk mesajımda da aynı dürüstlüğü göstermiştim. Mutlu oldun mu?

Ha, batı ajanlarına, PKK'lılara, darbe ile ilgisi olmayan Fethullahçılara acıyor musun diye sor. Acımıyorum! A-ha. Dürüstlükse bu da dürüstlük. Tohumuna para mı verdim? Kazıyıp atsınlar aq.

Fethullahçı, batı ajanı ya da PKK'lı olmadığı halde madur edilen varsa, onlara acırım. Umarım onlar en kısa sürede içine girdikleri sıkıntıdan kurtulur.

Not: Yunus Soner'in saçları harbiden bir acayip. Ama parti politikası değil bu. Yani Kim Jong Un'a atfedilen zorunlu saç modeli uygulaması bizde yok. Adam kendini öyle yakışıklı buluyor. Ne yapalım?

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Godless Crusader said:

Şöyle bir analoji yapalım. Teçhizatlı polis olduğunu varsayalım. Meslek prosedürlerin var. Çatışmaya girdiğin silahlı(çete mesubu, soyguncu, katil vs.), sivil bir kadını rehin aldı. Onu canlı ya da ölü olarak ele geçirmen, misyonunun tüzüğünde yer alıyor. Suçluyu etkisiz hale getirme pahasına, kalkan yaptığı kadını da vurur musun? Kürt sorununa yaklaşımına bakılırsa, evet, vurursun.

Hiç kimsenin bile bile vurulmasını kabul etmem. Ama senin bu soruna zamanında Lenin cevap vermiş; yumurta kırmadan omlet yapamazsın.

Çizdiğin yolda yürürken, senin hesaplayamadığın bazı hasarlar oluşabilir. Bu kayıpları göze almak zorunda kalırsın.

Sitelerde Paylaş

Atatürk devrimi bitti. Türkiye de islam devrimi oluyor. Tayyip sürekli devrimden bahsedip duruyor. Yapmak istediği islam devrimi.

Zaten bu konuda epey yol aldıklarını belirttim, ama size şu kadarını söylemeliyim ki inanın bu şekilde devam edemez, bunu çok yürekten söylüyorum, eşyanın tabiatına aykırı çünkü,

Eğer bir insan, bir ülkenin başına FETÖ gibi bir belâyı sarmışsa, bu gerçeği kimse dillendirmese ya da dillendiremese dahi bir gün bir yerden patlak verir ve fışkırır emin olun, Tayyip Erdoğan gün gelecek Fetö'cülükten içeride bulacaktır kendisini.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...