Jump to content

Peygamber nasıl bu kadar etkili olabildi

Recommended Posts

22 minutes ago, fezadabirtürk said:

İslam 1400 sene sonra hala yayılmaya devam ediyor.youtube 'da muslüman olanlarin pek çok videosu var.çoğuda kelime i tevhid getirirken gözyaşlarına hakim olamıyor.kilıç zoruyla mi iman ettiler.peygamberi hayatta olmayan bir dinin inananlarına yaşattığı samimi duygular bunlar.günümüzde böyleyse H.z.Muhammed'in yaşadığı dönemde ki insanların içtenliğini hayal edin.zorla sevginin tezahüru olan gözyaşlarını satın  alamazsınız.hayatta olan Kuran-kerim var. Içinde yazilanlara inanmasanızda bu kitap peygamberlik görevini devam ettiriyor,haşa safsata kabul ettiğiniz  inkar ettiğiniz bir kitabin etkisi böyleyken peygamberinin etkisini ve varliğını nicin hangi mantıkla inkar ediyorsunuz.

İsa'nın inananları Muhammed den fazla. Halbuki rivayete göre İsa öldüğünde ona inanalar bir avuçtu. Bu gün Milyarlarca Hristiyan için İsa ne yaptı da etkili oldu? İnanç insan zihninin hastalıklı kısmıdır ve burada virüs kolay yayılır. Tabi işin siyasi,ekonomik,sosyal ve askeri yönleri de var. Fetullah denilen sümüklü vaize baksana, onun da milyonlarca müridi var. Eski çağlar da olsaydı kesin peygamber olurdu.

Sitelerde Paylaş

İsa'nın inananları Muhammed den fazla. Halbuki rivayete göre İsa öldüğünde ona inanalar bir avuçtu. Bu gün Milyarlarca Hristiyan için İsa ne yaptı da etkili oldu? İnanç insan zihninin hastalıklı kısmıdır ve burada virüs kolay yayılır. Tabi işin siyasi,ekonomik,sosyal ve askeri yönleri de var. Fetullah denilen sümüklü vaize baksana, onun da milyonlarca müridi var. Eski çağlar da olsaydı kesin peygamber olurdu.

İnanç insan zihninin hastalıklı kısmıdır demenin, Yemek yemeye ihtiyacın var dediğim de "açlık insan zihninin hastalıklı kısmıdır "demenden ne farkı var .eğer vejetaryensen durum değişir tabi.en azından et yemeye karşı olduğunu anlariz bu ifadenden...din zaruri ihtiyaçtır.açlık mideyi nasıl mümkün kıldıysa, bir yaratıcıya kutsala inanma isteği dini zaruri kılmıştır.mideyi inkar edemezsin  Çünkü açlık var. Allah 'ı inkar edemezsin çünkü inanç isteği  var.midesizde yaşanır ancak nereye kadar ve hangi şartlarda. Tanrısız da yaşayabilirsin fakat nasıl .

İnanmak için o kadar çok  nedeni vardır ki insanın bu Tanrinin varlığının bariz kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş

İnanç insan zihninin hastalıklı kısmıdır demenin, Yemek yemeye ihtiyacın var dediğim de "açlık insan zihninin hastalıklı kısmıdır "demenden ne farkı var .eğer vejetaryensen durum değişir tabi.en azından et yemeye karşı olduğunu anlariz bu ifadenden...din zaruri ihtiyaçtır.açlık mideyi nasıl mümkün kıldıysa, bir yaratıcıya kutsala inanma isteği dini zaruri kılmıştır.mideyi inkar edemezsin  Çünkü açlık var. Allah 'ı inkar edemezsin çünkü inanç isteği  var.midesizde yaşanır ancak nereye kadar ve hangi şartlarda. Tanrısız da yaşayabilirsin fakat nasıl .

İnanmak için o kadar çok  nedeni vardır ki insanın bu Tanrinin varlığının bariz kanıtıdır.

Zeus un gerçek olduğunu biliyordum.    :th_running1:

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, fezadabirtürk said:

Müslümanlığı ateistliği falan boş ver de kendini yetiştirmeye ve düşünmeyi öğrenmeye çalış. Yazıların çok sığ. Mantık süzgecin yok. Bot gibi yazıyorsun.Bu şekilde komik oluyor. Benim yazımı alıntılamışsın ama yazdıkların cevap teşkil etmemiş. Verdiğim mide açlık örnekleri uygun değil. Ben kırk yıldır ateistim. Yani 40 yıldır yemeden yaşıyorum. Bak ne oldu? Senin örnek uymadı değil mi? Şimdi rolleri değişelim. Ben Albastı'ya cevap verecek olsaydım şöyle derdim;

" Afyonda Derbent diye bir köy var. Bu köyde ki insanların çoğu genetik nedenlerden 6 parmaklı doğuyor. Şimdi bu insanlar köyün dışında ki dünya ile irtibatsız olsaydılar 6 parmaklı olmayı normal, 5 parmaklı olmayı ise hastalıklı bir durum olarak göreceklerdi. Albastı seni de imanın ne olduğunu bilmediğin için İnançlıları hasta olarak görmen buna benziyor..."

Falan derdim. Sanırım daha uygun oldu değil mi? 

1 hour ago, fezadabirtürk said:

Zeus ben gerçeğim demiyor. 

Aynı mantıksızlığı burada da yapmışsın. Allah da insanlara bir şey demiyor. Sadece adamın biri (Peygamber) "Allah bana dedi " diyor. Yani naklediyor. İşte biz o nakile inanmıyoruz. Ayrıca Zeus, ben gerçeğim demedi ise çağlar boyunca insanlar neden ona inandı?

Sitelerde Paylaş

Tüm ateistler gibi bende küçük yaşta bana empoze edilmeye başlanan din zorbalığının enini ve boyunu ölçmeye çalışırdım. 

Mesela Annem katı bir müslümandı. Ama ezanın anlamını bilmeyecek kadar cahildi.

Amcam tarafı simsiyah çarşaflıydı. Ama kadının adı yoktu. Karısını gün aşırı döverdi. Şaman rahipleri gibi dağ bayır demez türbe gezerdi. 

Dayım kuranı okurdu. Ama namaza cumadan cumaya giderdi. Gözü oynaştaydı. Belden aşşağı dedikodu severdi.

Dedem namaza gitmezdi. Sürekli evde kılardı. Camiye niçin gitmediğini sordum. Hocanın kendisini kandırıp parasını almaya çalıştığını iddia ederdi.

Küçük amcam sürekli namaza gitmeyen, oruç tutmayanlara ahkam keserdi. Birgün sordum. Ben namaz kılsam sana kaç sevap verirler? diye,, Bozuldu.

Camide ki ihtiyarların çoğunluğu din cahiliydi. ölüm korkusu sardığı için neredeyse camide yatacaklardı.

Kadınlar öyle bir cahildi ki arapça küfretsen bittiğinde "amin" derlerdi.

Sonra tüm bu zavallıların aslında kara cahil olduğunu korkudan bu dine yöneldiklerini anladım. büyüyünce kuran, hadis, dahil bir çok kitabı okudum. 

o kadar çok çelişki var dı ki bu çelişkileri hocalar ve imamlarla dahi tartıştım. hiç biri beni ikna edemedi.

Anladım ki dinin gıdası cahillik.. İnsanlar farkında olmadan cehalete tapıyordu. şu forumda bile bizimle tartışan müslüman zevatların aklından korkuyu çıkar. kısa zaman içinde dinin pabucunu dama atarlar.

Ah bir kendiniz olabilseniz de korkularınızdan kurtulabilseniz.

Aslında insanın ne muhteşem bir varlık olduğunu görebilseniz ve din hastalığını yenebildiğiniz için kendinizle gurur duyabilseniz, bu dünyanın belki en mutlu insanı olamazsınız ama en huzurlu insanı olabilirsiniz. 

Unutmayın ki din tüccarları sizin önce aklınıza sonra cebinize taliptir. Aklınızı verirseniz cebiniz zaten onlara açılır. Ve sürekli sizi korku dünyasında tutarlar. işte o zaman tüm günahlar ve cehennem azapları siz cahiller içindir. korkutulduğunuz için de içinizden sürekli "allaam affet yarabbi" dersiniz. Dağ sıçanları bile sizden daha naturel olur. en azından o bile kendisidir. 

Ey dine tapanlar .. Yani korkaklar.. Aklını ve fikrini dine esir etmiş zavallılar.. 

Sizler ölürken yarım sınız. çünkü insan demek beden+akıl demek.. Sizin aklınız dinde tutsak, sizler yarım öleceksiniz.

Hiç bir zaman ne kendinizden ne bu dünyadan ne de güya öbür dünyadan emin olamayacaksınız.

Hep içinizden ölene kadar acaba, acaba,acaba,acaba, diyerek yaşayacaksınız.

Bir ateiste göre şeytan yoktur. Ama siz bu dünyada şeytana taş çıkartacak kadar kötünün içindesiniz. Bu öyle bir kötü ki bedeniniz , hatta aldığınız nefesi bile sarmış. çünkü sizin tanrınız (güya)

Sergileyen ve sunan olamamış , hep sorgulayan ve cezalandıran olmuştur. sizleri korkutmak gerekir.

Siz korku temelli canlılarsınız. Nefsiniz iradenizden yüksek olduğu için kendinizi dine kaptırmış fikirsel tecavüze uğramışsınız. Kendinize zerre kadar saygınız yok.

Sizi simsiyah din çarşafı üzerinizi kapatmış, hiç bir şey göremiyorsunuz.

Size tavsiyem o kitabınızı iyice anlayarak okuyun yanlışları sorgulayın. Tanrıyı ve dini sorgulayın. Hadisi defalarca okuyun ve peygamberi sorgulayın. Aynı şarkıyı 40 telden çalan din alimlerini okuyun ve onları sorgulayın. 

Ve en sonunda kendinizi sorgulayın.. ki 

güzelim dünyayı mahveden tüm sapkın inançlardan kurtulun. 

tarihinde AteCafe tarafından düzenlendi
yanlış kelime
Sitelerde Paylaş

. İnan bana  bu 1 milyar insandan sadece 300 milyonu dinini okuyarak  benimsiyordur. 

Hocam ben 300 milyon değil 100 milyon olduğuna bile ihtimal vermiyorum.

Kültür olmuş , ayyaş gezende de , fahişe olarak çalışan dada bilinç kaynaklı değil kültür , çevre, alışkanlıklar kaynak lı bir saygı , var hepsi o

Bu konu beni dindar yaşadığım dönemde de üzdü dinden soğudugum dönemde de farklı üzdü.

Cehalet lanet bir şey , bence dünyada insanın başına gelebilecek en berbat şey.

Sitelerde Paylaş

Muhammed dönemin devrimcilerindendir. Nasıl bu kadar etkili olabildi, nasıl herkes ona inandı, Muhammed'in okuma yazması vs. Yoktu?. İlk şunu söylüyelim Muahmmed'in Padişahlara yazdığı "hak dini, ıslami seçin" diye buyurduğu mektupları mevcut. Muhammed tüccar idi okuma yazma bilmesi gayet normal. Muhammed nasıl etkili oldu? Muhammed dinini kılıç zoruyla yaydı, o dönemde insanlar tam bir cahil olduğu için tanrıya inanmak en kolay yoldu sorgulayacak kimse yoktu. Kuran'da bilimsel iddia olduğunu söylüyorsun Antik Yunan'da (Aneximenes, Anaksimandros vs.) bir çok önemli astronom vs. vardı. Yunan bilimi Arap ülkelerine nasıl ulaşmış olabilir? Nasturilerden Yunan bilimi Araplara geçti. Bakacak olursanız zaten 10. Yy civarlarında yunan bilimini müslüman bilim adamları ileri taşıdı vs. Cevabim bu kadar. Ayrıca Budizm'in de milyarlarca takipçi var vs. Saygılar ? ? 

Sitelerde Paylaş

Muhammed dönemin devrimcilerindendir. Nasıl bu kadar etkili olabildi, nasıl herkes ona inandı, Muhammed'in okuma yazması vs. Yoktu?. İlk şunu söylüyelim Muahmmed'in Padişahlara yazdığı "hak dini, ıslami seçin" diye buyurduğu mektupları mevcut. Muhammed tüccar idi okuma yazma bilmesi gayet normal. Muhammed nasıl etkili oldu? Muhammed dinini kılıç zoruyla yaydı, o dönemde insanlar tam bir cahil olduğu için tanrıya inanmak en kolay yoldu sorgulayacak kimse yoktu. Kuran'da bilimsel iddia olduğunu söylüyorsun Antik Yunan'da (Aneximenes, Anaksimandros vs.) bir çok önemli astronom vs. vardı. Yunan bilimi Arap ülkelerine nasıl ulaşmış olabilir? Nasturilerden Yunan bilimi Araplara geçti. Bakacak olursanız zaten 10. Yy civarlarında yunan bilimini müslüman bilim adamları ileri taşıdı vs. Cevabim bu kadar. Ayrıca Budizm'in de milyarlarca takipçi var vs. Saygılar ? ? 

Muhammed yaşadıysa okuma yazma biliyordu ümmi goyim yani Yahudi olmayan İbranice bilmeyen Gentile v.b demek. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...