Jump to content

Ateistlerin dini konuları tartışma psikolojisi

Recommended Posts

On 31.05.2017 at 12:07, Xargoth said:

Merhaba,

Eskiden ben de bunu çok yapıyordum. 10 yıllar geçtikçe, oldukça anlamsız bulmaya başladığımı belirtmeliyim. Ama bu konuda sormak ve anlamak istediğim bu psikoloji neden kaynaklanıyor ve nereden geliyor?

Bu forumda çok sayıda böyle başlık görüyorum, mesela bu konuları tartışırken veya ortaya atarken ki gerçek amacımız ve bizi buna iten güdünün ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Muhtemelen artık ateist olmadığın için anlamsız gelmeye başlamış olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Söylediklerim ne yazık ki son derece doğru. Yanlış olmasını isterdim. Aslında fikirlerimi de söylemiyorum, görünen durumu yansıtıyorum. Durumu herkes de görüyor.

Diyanet hortumunu engellemek, zorunlu din derslerini kaldırmak, ezanın rahatsızlık vermesini önlemek gibi işler, yasa işleri. Bir kaç kişinin uğraşmasıyla olacak işler değil. Bu işlerle kişisel olarak uğraşırsan sinirlerinin bozulmasından başka bir işe yaramayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Laikler ise bu işlere bakmıyorlar. Onlar dinci aday gösterme, ulusalcıları tasfiye etme, Atatürkçüleri dışlama derdine düşmüşler. Dincilikten başka çıkar yol olmadığını kabullenmiş durumdalar. Öyle bir hale getirildi ki, ülkenin halkın dinden başka bir kaderi yok ve olamaz, buna eli mahkum. O yana da dönse bu yana da dönse bundan çıkması olanaksız olarak dayatılıyor, laiklere de bu dayatılıyor ve onlar da bunu kabul ediyorlar.

Bu kabul ediş benim isyanım. Ben bu vahşi cahil çöl yağmacılarının ilkel dogmasına son nefesime kadar asla teslim olmayacağım.

Sitelerde Paylaş

Sen ülkenin yarısından fazlasını oluşturan sıradan insandan değil, politiklerden bahsediyorsun. CHP gibi hani. Ben bundan bahsetmiyorum ki.

CHP'nin tepesindekileri de çeker indirir veya arkamızı dönüp kendimize yeni yol açarız, laik halkımızla beraber.

Onların Allah belasını versin. Ona özellikle referandumdan beri ne sayarsan say, ne dersen de hepsine de peşinen katılırım.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar yeni "muhteşem/sensation" bilgiler edindimi bunu diğer insanlarla paylaşmak ister.

Artık ben sadece (sorulursa)  inanmadığımı söylüyorum, bu sefer onlar bana soruyor ve nedenini bilmek istiyorlar. Anlayabilecek kapasite varsa anlatıyorum, yoksa cevap vermiyorum!

Sitelerde Paylaş

Sen ülkenin yarısından fazlasını oluşturan sıradan insandan değil, politiklerden bahsediyorsun.

Hayır politikadan bahsetmiyorum. Fakat çocuğunun din dersi almasını engelledin mi diye sorduğun için bu işlerle kişisel olarak uğraşmanın sinir bozmaktan başka bir işe yaramadığını, bu işlerin yasa işi olduğunu söyledim sadece. Yarıdan fazla dediğimiz laikler öylesine bilinçsiz ve etkisiz ki, laikliğin yerleşmesini ve güçlenmesini sağlamaktan acizler. Laiklik karşıtı bir hareket görünce desteklerini çekmekten acizler. Laikliğin uygulanmasını sağlamaktan acizler. Laikliğin ne demek olduğunu bile bildikleri yok. Ne yazık ki durum bu merkezde.

Hayır Müslümanı islam ne demek biliyor mu da laiki laiklik ne demek bilecek? Bir şey bildikleri yok. 

Sitelerde Paylaş

On 31.05.2017 at 12:07, Xargoth said:

Merhaba,

Eskiden ben de bunu çok yapıyordum. 10 yıllar geçtikçe, oldukça anlamsız bulmaya başladığımı belirtmeliyim. Ama bu konuda sormak ve anlamak istediğim bu psikoloji neden kaynaklanıyor ve nereden geliyor?

Maraba

Konu başlığınızdan "Ateistlerin dini konuları tartışma psikolojisi" başlarsak; kendinizi hariç tuttuğunuza ve ateistleri sorgulayan bir ifade kullandığınıza göre ateist olmadığınız kesin gibi. Hal böyle olunca, eskiden neye, niçin, hangi psikoloji ile karşı koyduğunuzu veya savunduğunuzu da biliyor olmalısınız. Bunu biz de bilelim ki, tartışmanın bir anlamı olsun. 

Eskiden ne idiniz, şimdi nesiniz? Yarın ne olmayı düşünüyorsunuz?

10 yıllardan söz ediyorsunuz, oysa tartışma forumlarının geçmişi iki onluk yılı bile bulmaz. Benim geçmişim 12 yıl, sizin geçmişiniz kaç yıl? Bu kadar kısa sürelerde gerçekleşen sık değişimler ve dönüşümler hayra alamet değildir haberin ola:)  

Bu forumda çok sayıda böyle başlık görüyorum, mesela bu konuları tartışırken veya ortaya atarken ki gerçek amacımız ve bizi buna iten güdünün ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Forumun adı "ateistforum" olduğuna göre, böyle başlıkların çoğunlukta olması gayet doğaldır. Doğal olmayan, bunu anormallik olarak algılayıp tartışma konusu yapmaktır. Ki bunu yaparak kendinizi de ele veriyorsunuz zaten. Her ne kadar "gerçek amacımız" diyerek kendinizi kamufle etmeye çalışsanız da, olmuyor, olamıyor.

Madem sende bizdensin, halimizden anlarsın, buyur sen anlat veya yanıtla sorunu. İşin kolayına kaçıp bizden bekleme. 

Sitelerde Paylaş

Dini konular psikolojik sorunlar nedeniyle tartışılıyor!!! :D

Doğru ama, dini konular psikolojik sorunlar yaratıyorlar! Doğru şimdi! O zaman yandı dindarlar! Ağızlarını açtıkları psikolojik sorun! :lol: Allah dediği psikolojik sorun! Peygamber dedi mi zaten psikolojik sorunun daniskası! Heriflerin kimi oğlunu boğazlamaya kalkıyor, kimi evlatlığının karısına üüüf hepsi senin mi yavrum diyor :lol: kimi dünyada kim var kim yok çoluk çocuk hayvan bitki gebert hepsini yarappiiiim diyor! :D

Sitelerde Paylaş

bu konu üzerine biraz daha düşündüm. kendimi analiz etmeye çalıştım. düşünce ve duygularımı paylaşmaya çalışacağım. birincil nedenden diğerlerine doğru maddeler halinde sıralamaya çalışayım;

1.Ben artık inanmıyorum ve kimse inanmasın istiyorum.

bu 1.ci maddeye dair çelişkilerim;

Ailemle bu konuyu paylaşamadığım halde çevremdeki diğer insanlarla paylaşıyor ve tartışıyorum. bu hem korkaklığım hemde iki yüzlülüğüm olarak değerlendirilebilir. 

-  dünyada 2,2 milyar insan tanrının isa suretinde yeryüzüne inip insanlar arasında bulunduğuna inanıyor. öyleyse ben neyin mücadelesini veriyorum.  (bunu bildiğim halde tartışmaya neden devam ediyorum) 

-  insanların inancına dokunmak iyi birşey mi? (çok tartışmalı bir konu elbet.inançların bir çok zararları var ancak yararlarıda var . böyle düşünmeme rağmen neden hala inanç karşıtı söylemlerde bulunuyorum)

insanların büyük çoğunluğu hayatları boyunca nerdeyse hiç birşeyi sorgulamamış ve sorgulamak için azami yeterlilige sahip değil. (bunu bildiğim halde neden hala tartışıyorum)

2- inançlar siyasiler,güç ve menfaat sahipleri,sahtekarlar tarafından açıkça sömürülüyor.ben  inanmadığım için bunları bir aldatmaca olarak algılıyorum ve  bu durum ister istemez inanca karşı olumsuz duygular oluşturuyor.

3- insanlarla bir şeyi tartışırken Allah böyle yaratmış,Allahın bir bildiği vardır,Allah hesabını soracak, kimsenin ettiği yanına kalmaz,şu ayet şu hadis şöyle diyor,kader .gibi cevaplar vererek metafizik okyanusunda tartışmayı  boğmalarını sevmiyorum.

4- artık inanmadığım için kutsala dair herşeyi bir aldatmaca olarak algılıyorum ve karşıt duygu oluşuyor

Çelişkim: bu durum gayet normal ve buna karşı yapacak hiç birşey yok. ama bu duygusal kabullenemeyişte gayet normal öyleyse sorun ne? insanlarla tartışarak bu çözülemeyeceğine göre neden hala tartışıyorum.

5- çoğu insan gibi bende de ideal bir toplum hayali var. toplumda bulunan  inancı bu idealime engel olarak algılıyorum.

6- dünya bilgimizle apaçık çelişen ayetler olduğu halde neden hala kelli felli koca koca adamlar kuranın mucizelerinden bahsedip duruyor. (kuranda tek bir mucizevi bilgi bile yoktur)(bu durum ve sebepleri üzerine düşünüyorum anlamıyorum ve ister istemez gene duygusal tepkiler veriyorum) .

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence

Dünya düzdür" diyen insanların arasında yaşarken dünyanın yuvarlak olduğunu anlayınca ne yaparsınız?
Diğer insanları "doğru" bilgilendirmek istersiniz. 
Ama belli bir zaman sonra bu insanların yüzde doksandokuzunun bu konu hakkında hiç bir düşünce üretmeye kalkmadığını sadece kendilerine söyleneni ezberlediğini ve bunu papağan gibi tekrar etmekten başka bir şey yapmadığını görünce, (ateist) insan herkese birşeyler anlatmaya çalışmanın faydasız olduğunu görüyor. Ve bildiği "doğruları" artık herkesle değil değer verdiği kişilerle veya düşünebilecek insanlarala paylaşıyor.

Dikkat ederseniz bunu bu forumda da görebilirsiniz. Samimi bir sorusu olan, gerçekten birşeyler öğrenmeye gelen insanlara forum halkı yardımcı olmaya çalışır. Ama sidik yarışı için gelenler terslenir.
En sevilmeyenler ise "ben ateistim" diye kişiliklerini gizleyen müslümanlardır. Bunların islam adına yapmayacakları pisliğin olmadığının en güzel kanıtıdırlar.

Sitelerde Paylaş

Hayır politikadan bahsetmiyorum. Fakat çocuğunun din dersi almasını engelledin mi diye sorduğun için bu işlerle kişisel olarak uğraşmanın sinir bozmaktan başka bir işe yaramadığını, bu işlerin yasa işi olduğunu söyledim sadece. Yarıdan fazla dediğimiz laikler öylesine bilinçsiz ve etkisiz ki, laikliğin yerleşmesini ve güçlenmesini sağlamaktan acizler. Laiklik karşıtı bir hareket görünce desteklerini çekmekten acizler. Laikliğin uygulanmasını sağlamaktan acizler. Laikliğin ne demek olduğunu bile bildikleri yok. Ne yazık ki durum bu merkezde.

Hayır Müslümanı islam ne demek biliyor mu da laiki laiklik ne demek bilecek? Bir şey bildikleri yok. 

Yoo, hiç sinir bozucu değil. Yasa işi de değil. İki dakikalık iş. Gider basit bir dilekçeyle çocuğu Hristiyan yaparsın, kimliğini alır ve okula beyan edersin. Amaç gerçekten çocuğu korumaksa en pratik yol bu. Laik Müslüman için zor bu iş. Çünkü onlar için dinleri İslam. İnanıyorlar. Ama ateist için ne yazdığı önemsiz, eğer baskın dinden yasal olarak korunmak zorunluğu doğmuşsa hemen bir diğer dinin kimliğini almak son derece pratik.

Laikler hakkında Ateistcafe'de çokça yazıp tartıştım, aynı şeyleri burada da yazmak pek iyi olmaz. Hiç senin gibi düşünmüyorum ve hatta iyi ki varlar diyor, ateistlerin bunca özgürlüğünü onların varlığına borçlu olduğunu söylüyorum her defa. Düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın. 

Bu arada, ateistlerin önemli bir kısmı da laikliğin ne olduğunu bilmiyor. Esas konuşulması gereken bu.

Sitelerde Paylaş

İşte zaten sinir bozucu olan da o! Niye islamı bırakıp Hristiyan yazdırayım da! Böyle bir şeyi asla yapmam. Çocuğun din ile muhatap olması benim için hiç önemli değil. Ben nasılsa doğrusunu anlatırım, kendi iradesi ile karar vermiş olur. Benim için daha iyi, çocuk gelip hoca şöyle şöyle dedi diye anlattığı zaman benim doğrusunu anlatmak için fırsatım doğar.

Sinir bozucu olan, din dersinden muaf olmasını sağlamak değil. Bunu niye yaptığını sorgulayacak olan çevre, yakın filan falan. Senin çevrende hiç yobaz yok anlaşılan. Benim çevremde haddinden çok fazla var. Hadi çocuğu din dersine sokmadım, günde beş vakit ciyaklamalarını nasıl susturacağım? Gece davulcuyu çıkıp dövecek miyim? Kafasına saksı mı atacağım? Bu işlere girersen bu salak yobaz toplumda çıkamazsın. Sinirlerin bozulur.

Laiklik konusunda: Ülkenin yarıdan fazlasını oluşturan bilinçsiz laiklerin bilinçli bir çekirdeği elbette var. Bunların Müslüm olmadıklarını iddia etmek yerinde olmaz ama, bunlar Müslüm olmadıklarını söyleyemeyen, söylemekten çekinen kişilerdir. Şimdi eleştiri çapını daraltmaya sıra geldi. Bu çekirdek kesimi neyle eleştiriyorum? Çünkü laikleri eleştirirken ayrım yapmadım. O halde bu çekirdek laiklerin kabahati ne?

Tabii ki "biz de Müslümanız" söylemini bir türlü bırakamayışları. En küçük bir tartışmada hemen bu lafı kullanırlar. Halbuki bu laf, Müslüman olmak bir zorunlulukmuş, Müslüman olmadan olmazmış imajı yaratıyor. Kimse ben Müslüman değilim diyemiyor. İşte bu kırılamazsa hiç bir düzelme olmaz. Bu zehirli söylem, tüm fikir özgürlüğünü solduruyor, öldürüyor.

Ülkede fikir özgürlüğü diye bir şey olmayışının tek nedeni bu zehirli söylemdir. Tabii bu niye söyleniyor, dışlanmayalım, engellenmeyeyim, kötülenmeyeyim, hedef gösterilmeyeyim diye. Haklılar da yani, bir sürü aydın insan suikastlerle ortadan kaldırıldı. Durum çok karanlık ve giderek de kötüleşiyor. Bu gidiş gidiş değil.

Bu gidişin gidiş olmadığını dinin iktidara getirildiğinden beri söylüyor, uyarıyoruz ama kimse dinlemiyor. Eşbaşkanı sonradan değilim diye inkar etse de hizmet ettiği BOP, adım adım ilerliyor. Tabii hizmetçisinin de başını  yiyecek. Katar operasyonu, BOP un bir adım daha ileri adım atması. Katar kimseyi rahatsız etmiş olamaz. Fakat Katar Türkiye'nin finans kaynağı. Önce öz kaynakları köreltilerek dışa muhtaç hale getirildi, şimdi o dış kaynakları kesmeye sıra geldi. Fazla söze gerek yok, enerjide dışa bağlı zaten, bu tek başına bile yeterli.

Hiç bir uyarı kulaklara gitmedi. Atatürk ilkeleri bu ülkenin betonu, çimentosu, demiri dedik kimse umursamak istemedi. Neler olacağını göreceğiz. BOP operasyonu genişlemeye devam ediyor. 

Sitelerde Paylaş

İşte zaten sinir bozucu olan da o! Niye islamı bırakıp Hristiyan yazdırayım da! Böyle bir şeyi asla yapmam. Çocuğun din ile muhatap olması benim için hiç önemli değil. Ben nasılsa doğrusunu anlatırım, kendi iradesi ile karar vermiş olur. Benim için daha iyi, çocuk gelip hoca şöyle şöyle dedi diye anlattığı zaman benim doğrusunu anlatmak için fırsatım doğar.

Sinir bozucu olan, din dersinden muaf olmasını sağlamak değil. Bunu niye yaptığını sorgulayacak olan çevre, yakın filan falan. Senin çevrende hiç yobaz yok anlaşılan. Benim çevremde haddinden çok fazla var. Hadi çocuğu din dersine sokmadım, günde beş vakit ciyaklamalarını nasıl susturacağım? Gece davulcuyu çıkıp dövecek miyim? Kafasına saksı mı atacağım? Bu işlere girersen bu salak yobaz toplumda çıkamazsın. Sinirlerin bozulur.

Konu sen veya senin ateistliğin değil, çocuğun. Çocuğun din ile muhatap olmasının senin için önemli olup olmaması da değil. Ona ne kazandırdığı, ne yararı olduğu ya da ne zararı olduğu. Benim çocuğum evde dinin esamesinin okunmadığı, Allah'ın adının geçmediği bir ortamda büyüdü, onun kafasının dinle yıkanması hiçbir şekilde mümkün değildi, bu ihtimal aklımıza bile gelmedi ama koruduk. Neden? Çünkü gereksiz, saçma, zarar verici, yorucu, en küçük bir gerçekliği olmayan aptalca bilgileri ezberlemek, onlardan not bazında sorumlu olmak vb her şeyden korumak bizim görevimiz. Eskiden olsa çok önemsemezdim ama son 7-8 yıldır okullarda din baskısı çok fazla ve din dersi mat dersinden çok daha fazla önemseniyor. Ben çocuğumun böyle deli zırvalarıyla bir dolu zamanı harcamak zorunda bırakılmasını da sosyal baskıya maruz kalmasını da istemem. Orada benim ateistliğim ve din nefretim değil, çocuğumun temiz büyümesi için yol bulmak önceliğim olur.

Hala kendi derdindesin velhasıl. Benim için daha iyi, çocuk gelip hoca şöyle dedi deyince doğrusunu anlatmak için fırsatım doğar diyorsun. Çok önemli, değerli, anlatmaya değer bilgilermiş gibi. Yazık çocuğa yazık. Din dediğin şey öğrenmeye, konuşmaya değecek kadar önemli, değerli bir şey midir ki habire çocukla bu dandik konu konuşulsun? Benim çocuğum için son derece avam bir konu bu. Kirli ve iğrenç buluyor. Tanrı var mı yok mu diye tartışıyorlar bazen din dersinde, o konu da fizik ve biyolojiye uzanıyor diye arada bir hocasıyla vs tartışıyorlar ama ondan da çabuk sıkılıyor. Bu, orta yaşlı zampara bir peygamberin maceralarını ve Allah isimli Arap Tanrı'sının dandik ve antik emirlerini tartışmaktan biraz daha iyi.

İdeal olanı çocuğu dine maruz bırakmak ve ondan sonra bir şeyleri düzeltmek için çabalamak değil, entelektüel gelişimi için olabildiğince doğru ve güncel bilgiyle donatıp dinden tamamen uzak tutmaktır. Bunu yaparsan ne ezan sesini takar ne de çevrenin neye inandığını. Kendi yoluna bakar. 

Demem o ki, acayip bencilsin, kendinle ilgilisin. Senin meselen kendi ateistliğin. Laik Müslümanları da aynı minval üzre değerlendirdiğin için çuvallıyorsun.

Evet, benim çevremde yobaz yok. Hiçbir zaman olmadı. Dindar arkadaşlarım yok, AKP'li arkadaşlarım yok, türbanlı arkadaşlarım yok. Bu tip insanlarla arkadaşlık etmem, onların domine ettiği çevrelerde yaşamam. Ve ben adım gibi eminim ki bunu yetişkin her ateist birey bir şekilde yapabilir. Kimse doğup büyüdüğü aile ve çevreye mahkum değil. Her şehirde biraz daha rahat yaşayan, yobaz olmayanların bulunduğu alanlar mutlaka vardır. Hiç yoksa da şehri değiştirmek imkansız değil. 

Sitelerde Paylaş

Çocuğun dini hiç duymaması olanaksız. Bir an önce haberi olsun ve doğru bilgileri de alsın daha iyi. Duyup sonra da doğru bilgileri aldıktan sonra yanlış olduğunu daha iyi kavrar. Ateistlerin de dini çok iyi bilmeleri, hatta Müslümlerden iyi bilmeleri gerekiyor. Bencilce hiç bir zaman düşünmem. Empati yeteneğim gereğinden bile, memnun olmadığım kadar fazla. Beni mutsuz edecek kadar fazla empati yapıyorum. Ayna nöronlar meselesi, yapısal bir durum, yapacak bir şey yok. 

Dandik mandik... Zaten her gün oturup dünyayı kurtarmıyoruz. Tepemizde sallandırdıkları nedir iyi bilirsek bilinçli oluruz. Bilmekten zarar gelmez. Ne kadar erken bilinç edinirse o kadar iyi. Ayrıca sınavlarda çok fazla din dersi sorusu çıktığını da unutmamak lazım!

Değiştiremeyeceğim ne yazık ki çok şey var. En basitinden kedim aşırı sevgiden çok şımardı, beni hiç takmıyor ve sürekli ondan dayak yiyorum. Ömrümde yemediğim dayağı yiyorum küçücük kediden. Basbayağı iki ayak üzerine doğrulup elleriyle seri darbelerle beni dövüyor resmen. Onun eğlencesi bu. Beni dövmek istediğinde salona gidip beni de çağırıyor. Orası oyun yerimiz. Hoplayıp zıplarken epey zarar yapmasına rağmen hiç önemli değil. Orada oynamayı seviyor, bence önemli olan bu. Hiç çekincesi yok ve canı istediği gibi canımı acıtıyor. Çizikleri kolonya ile tedavi ediyorum ve hiç bir şey olmamış gibi devam... O benim ömrüm veya ömrü boyunca kedim olacak. Bunun değişmesi olanaksıza çok yakın. Bu çizikler ne, at bu kediyi diyenlere sadece gülüyorum. Ayağını betona bassa içim titriyor. Ona kıymam olanaksız. Her şey buna kıyas... 

Sitelerde Paylaş

Galatasaray Adası cami muhabbeti falan derken şimdi aklıma düştü de..

Adamlar Taksim'e cami yapıyorlar lan..Taksim'in göbeğine..Çamlıca'ya..vb..oraya buraya şuraya..her yere..Senin benim vergimle.....Eğitim sisteminin 4x4 içine ettiler, seçmeli zorunlu ayağına din derslerini pelesenk ettiler, her bir tarafı imam hatipler bastı, Tubitak göçtü. İnterneti, gazeteleri, karşı taraftan olan her bir düşünceyi, düşünmeyi dahi engellediler, yasakladılar....Ergenekon ayağına masum insanları hapislerde çürüttüler. 15 Temmuz denen ne idüğü belirsiz teraneyi yaşadı bu ülke..Sandıkta kaybettiler, tam da akabinde terör-savaş hortladı(!)..Saydıklarım sadece bir nefeste aklıma ilk gelenler ve muhtemeldir ki buz dağının sadece görünen kısmı..

E şimdi hal böyle iken ne demek psikoloji falan?!!..Nasıl yani? Hepsinin dibindeki melanet, tam da ateistlerin tartışma psikolojisi dediğin şeyin konusu değil mi?

Tartışmanın tam zamanıdır. Geç bile kalınmış bir tartışmanın tam zamanı ve yeridir. Şimdi değil de ne zaman tartışacan? Hala tartışabiliyorken...Şurada üç kişiye şüphe etmeyi; bilimsel düşünceyi öğretsen, 5 kişinin içine kurt düşürsen, 1 kişiyi dahi din denen melanetten kurtarsan, vesile olsan; kardır..

Hal böyle iken böyle bir başlık açmanın psikolojisi daha isabetli ve yerinde bir sorgu sual konusu olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bence Tübitak'ın Kuran okunan fasülyeleri bilimsel deneyden sayması ve salavatmatiği teknolojik icattan sayması bitiş düdüğü... Bu ülke bitti... Rezaletin son perdesi oynanıyor artık.

Bu, Bizans'ın düşmeden önce meleklerin cinsiyetini ve Moğol istilası arefesinde kelamcıların allahın kolu bacağı var mı yok mu tartışmaları gibi. Aynısı. Bu iş bitti.

Hayır ama BOP planını çok başarılı götürüyorlar, bu operasyon CIA nın tarihindeki en başarılı yürütülen operasyon. Balkanlardan sonra Ortadoğunun da sınırları yeniden çizilecek. Şu ana kadar plan aksamadı. Domino taşları gibi son hedefe kadar başarıyla geldi. Halk bir iki uykusunda debelenip uyanacak gibi oldu, hemen narkozu basıp yeniden uyuttular.

Çok başarılı uyuttular, dini dogmayı damardan verdikçe uyuttular, verdikçe uyuttular. Çok uyardık, bakın bu Ergenekon tezgah dedik, kimse uyanmak istemedi. Kendileri kumpasmış dediler, yine uyanmadı. Dogma narkozu o kadar derin uyutmuş. Hiç bir uyarı para etmedi.

Artık sona razı olacak bu halk. Öyle viki kapatmakla filan gerçeklerin üzeri örtülemiyor. Tırlarda ne vardı nereye gittiyi sorgulayanları içeri atmakla da örtülemiyor. Gerçekler orada yerlerinde duruyorlar ve bütün dünya bu gerçekleri biliyor. Eeee nereye gidecek bu gerçekler?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Şimdi benim de çevremde çok tatlı, kırmak istemeyeceğim Müslümler var. Son derece saygılı, sohbet ettiğim, başı kapalı namaz kılan allaha gönülden inanan bir kızcağın senin allahın fasarya yok öyle bir nane deyip nasıl kalbini kırayım! Bir daha onunla oturup sohbet edemem yani, biter. Yani islam moda da oldu, bayağı böyle güzel kızlar Müslüm takılıyor. Eskiden olsa amaan boşver banal Müslümleri derdin. Dönüp bakmazdın. Ama şimdi bir giyiniyorlar arkadaş, gözünü alamıyorsun yani, kafada türban olmaya var ama açık boyalı saçtan daha rengarenk! Bunu bildikleri için bilerek de türban takıyorlar. Hayır saçını kaç renge boyatabilir? Ama türbanda renk seçenekleri sınırsız!

Şimdi oturdum bu kızla sohbete, nasıl buna başını örttüğün için salaksın, ahahaha allahın emri mi, aptal, allah diye bir şey yok ki allahın salağı nasıl diyeyim yahu! Tabii ki diyemem. Kız kalkar gider ve bir daha da havanı alırsın anca!

Ben bu işin çözümünü buldum. Özeti, deist yaklaşım. Dini çıkar grupları yarattı ama insanlardan ibadet beklemese de bir tanrı olduğuna inanmanda ve ona hoş görünmeye çalışmanda bir sakınca yok, bu inanç özgürlüğüne girer diyorum. Yani bu tanrı senden bir şey beklemiyor ama sen onun dikkatini çekmeye çalışıyorsun ona yaranmaya çalışarak şeklinde bir inanca sahip olmana itiraz edemem diyorum.

Etkili de oluyor. Tabii allah ne yapacak benim namazımı orucumu, biz allah bize acısın bizi kayırsın bizi korusun diye ibadet ediyoruz diyorlar. Bir sorun da çıkmıyor, fıstık gibi sohbet ediyoruz. Kızlarla sohbeti severim, hiç kaçırmam. Yani bir sapla sohbet edip ne sohbeti edecem, Fener Galata mı... Nefret ederim. Fener Galata sohbeti edeceğime ağzımı hiç açmam daha iyi... Hayır manyaklar nasıl o kalabalığın içine girip doksan dakika orada zaman geçiriyor, bir yığın sapın arasında, şaşkınlık içindeyim. Hayatta o tribüne adımımı bile atmam o kalabalıkta!

Hayır bir etkinlik olur, toplumsal bir eylem olur, kız erkek karışık, tamam yani. Kalabalığın tersine bir tadı bir güzelliği olur. Bir yığın sapı ben ne edeyim yahu!

Yani bu Müslümler her yerdeler, elini sallasan elli müslüme değiyor, yapacak bir şey yok. Başa gelen mecbur çekilecek. Hiç olmazsa iyi taraflarını güzel yanlarını görmeye çalışacağız başka çare yok. Yani şimdi ben kızınca zombiler iğrençler Walking Dead filan diyorum ama :Dşimdi öyle kapalı Müslüm kızlar var ki zombiye hiç ama hiç benzemiyorlar!!! :lol: 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...