Jump to content

İlker Yücel tutuklandı?

Recommended Posts

On 05.06.2017 at 01:21, ekremaktaş said:

100 bin lira ellerinde var mıydı da verdiler, yoksa Aydınlık'ta yazdıkları üzere vatandaşlar aralarında toplayıp mı çıkarttılar merak ettim. İlkiyse bir şey diyemem ama ikincisiyse takdir ettim.

Parti vermiş. Öyle duyum aldım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siyaseti EN AZ sizin kadar iyi okuyoruz yoldaş.

Ne oldu, son zamanlarda kostiğe zam mı geldi? Göremiyorum o Doktor'lu meşhur afişinizi duvarlarda. Gerçi 25. senedir aynı afişi görmek insanda ince bir sıkılma hali yapıyor ama siz bana aldırmayın. O afişi sağa sola yapıştırarak büyük işler başaracağınıza inanıyorum ben.

Sataşmayım diyorum ama bir durunamadın

Sataşsak ne olacak Bin Kalıplı'nın müridi, kimsiniz siz ya? 12 Eylül faşizmine alkış tutan meczuplara mı soracağız afişimizi?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, tarihselmaddeci said:

Sataşsak ne olacak Bin Kalıplı'nın müridi, kimsiniz siz ya? 12 Eylül faşizmine alkış tutan meczuplara mı soracağız afişimizi?

Oğlum, niye durduk yere sataşıyorsun? Derdin ne? Aydınlıkçıları aklın sıra "mat etsen" o mikro partine bir katkısı olacağını mı sanıyorsun?

Gereksiz bir partinin lüzümsuz bir militanısın. Kendinizi polise dövdürüp 35 yaşından sonra gevrek gevrek anlatırsınız. Onun dışında şu dünyada tek bir fonksiyonunuz, tek bir etkiniz yok. Olmayacak da. 

12 Eylül'ün yaptığı işkenceleri ilk olarak biz yayınladık. 2000'e Doğru'nun Diyarbakır cezaevi yayınları arşivlerdedir. Terbiyesizlik yapma diyeceğim ama kafası rendelenmiş adama ne desem boş.

Sitelerde Paylaş

Oğlum, niye durduk yere sataşıyorsun? Derdin ne? Aydınlıkçıları aklın sıra "mat etsen" o mikro partine bir katkısı olacağını mı sanıyorsun?

Gereksiz bir partinin lüzümsuz bir militanısın. Kendinizi polise dövdürüp 35 yaşından sonra gevrek gevrek anlatırsınız. Onun dışında şu dünyada tek bir fonksiyonunuz, tek bir etkiniz yok. Olmayacak da. 

12 Eylül'ün yaptığı işkenceleri ilk olarak biz yayınladık. 2000'e Doğru'nun Diyarbakır cezaevi yayınları arşivlerdedir. Terbiyesizlik yapma diyeceğim ama kafası rendelenmiş adama ne desem boş.

Namussuza bak, o kadar televizyonunuz, gazeteniz var, alabildiğiniz oy bizden 40000 fazla... O da insanlar baraj altında olduğu için CHP'ye verdiğinden, herkes sizi AKP yandaşı olarak görüyor. Gelmiş bir de böyle bir sitede bize akıl veriyorsun.

12 Eylül faşizmi konusunda Doğu Perinçek yediği haltlar ile ilgili ne diyor görelim.

“5 Mayıs 2002 tarihli Hürriyet’te yayımlanan eski bir yandaşının kendisiyle yaptığı söyleşide şu soruluyor D. Perinçek’e:

“Geçmişinizin muhasebesini yaparken vicdanınızı rahatsız eden şeyler var mı? Mesela Aydınlık gazetesinde ihbar edilen sol adresler, isimler?”

“D. Perinçek’in yanıtı şu:

“Az bile yapmışız. O konuda daha cesur olmalıymışız.”

Şimdiki gençlere "bunlar terör örgütüydü, o yüzden bunları yaptık" diyorsunuz, 40 türlü örgüt var, hepsi mi terör örgütüydü yalancılar! İşin aslı şudur:

“12 Eylül 1980 askeri harekatına karşı Federasyonumuz olumlu tutum almıştır. Askeri Yönetimi sağcı ve sahte solcu terör örgütleriyle başarılı mücadelesinde desteklemiştir. Her türlü terörist ve bölücü örgüt tarafından Türkiye’ye karşı yürütülen kampanyaya karşı Türkiye’yi savunmuştur ve bu tutumuyla da yurt dışındaki bütün örgütlerin düşmanlığını üzerine çekmiştir. 
     “Federasyonumuz işkencelere karşı çıkmıştır. Askeri yönetimden işkencelerin önlenmesini dilemiştir. Bugün Türkiye’de işkence uygulamış olanlar, bunu halkın nazarında Milli Güvenlik Konseyi’ni küçük düşürmek için yapmışlardır.”

Türkiye Halk Birlikleri Federasyonu (HBF) adına;

Avrupa Disiplin Kurulu Başkanı Halil İ. Özak

“Yönetim Kurulu Başkanı E. Ümit Ağca

“Denetim Kurulu Başkanı Yıldırım Dağyeli”

12 Eylül faşizmini bundan daha iyi yağlayan, ballayan ikinci bir ekip var mı? Var, Fethullah Gülen'in başını çektiği terör örgütü! İşte sizin düştüğünüz çizgi budur. Bitmedi, diyeceksin bunlar yalan. 12 Eylül sonrası Perinçek, Kürt şovenist hareketine yandaşlaşmak için 12 Eylül'de hata ettik diyor. Hani 2002'de cesur olacaktık diyor ya, 1988'de 12 Eylül özeleştirisi(!) veriyor kıytırıktan. İşte bu yüzden siz bin kalıplısınız.

Bir haber yayınlandığında herkes lanet okuyor sahte Vatan Partisine... Bunu bir düşün nedendir diye. Sonra İlker Yücel neden tutuklandı anlarsın.

Sitelerde Paylaş
On 04.06.2017 at 11:34, Meritocracy said:

Kılıçdaroğlu ile ilgili yazdığım gönderi silindi mi bana mı öyle geldi?

Onun şu anda muhalefetteki en büyük Fethullahçı olduğunu söylemiştim sadece. 

Bunu neye dayandirarak soyledin? Varmi elinde herhangi bir delil, belge veya baska herhangi birsey? Bitsin bu hasret dön artik diyenler sucsuz, kemal suclu. Ne istedilerse verdik diyenler sucsuz, kemal suclu. Pensilvanyada dizinin dibinde fotograflar cektirenler sucsuz, kemal suclu. Ulan bak bakalim akp tayfasina pensilvanyaya gidip hocanin gotunu basini yalamayan kaldimi? Duydun mu hic kemalin gittigini? Var mi bununla ilgili bir goruntu veya delilin? Bok at izi kalsin, baska birsey degil.

tarihinde NotFound tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, tarihselmaddeci said:

Ne anlatıyorsun sen ya?

12 Eylül Türkiye'yi emperyalist yağmaya açmıştır. Bizim buna taraftar olmamız mümkün değil. 12 Eylül parlamentoyu dağıttığı için değil, hatta işkence yaptığı için bile değil, Türkiye ekonomisini emperyalist yağmaya açtığı ve ortaçağ güçlerine hayat suyu verdiği için net bir şekilde karşı çıktık. 12 Eylül ABD'cidir. Her türlü imkanlarımız ile bunlarla savaştık.

Devrimcilerin adreslerini yayınlama meselesini defalarca konuştuk. Bu mantıksız bir iştir. Aydınlık niçin devrimci adresi yayınlamış olabilir?

i- Devrimcileri polise ihbar etmek ve böylece o devrimcilerin tutuklanmasını sağlamak - Peki niçin direkt olarak polise vermiyor bu adresi de gazetede yayınlıyor? 

ii- Faşistlere devrimcilerin yerlerini belli etmek ve o devrimcilerin katledilmesini sağlamak - Peki niçin adresleri direkt olarak onların eline vermiyor?

Bütünüyle saçma ve mantıksız bir iddia bu. Yayınlanan adresler devrimcilerin değil, ajanların adresidir. Batı ajanlarını deşifre etmek amacı ile bu adresler yayınlanmıştır.

Türkiye sol hareketi içinde, sanılanın aksine Sovyetler Birliği'nin değil ABD ve Avrupa'nın etkisi çok daha fazla idi. Bugün bu etkileri çok daha net bir şekilde görebiliyoruz. Biz azgınlaşmış provokatörleri ve ajanları deşifre ettik. Bugün onlar kendi kendilerini deşifre ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ne anlatıyorsun sen ya?

12 Eylül Türkiye'yi emperyalist yağmaya açmıştır. Bizim buna taraftar olmamız mümkün değil. 12 Eylül parlamentoyu dağıttığı için değil, hatta işkence yaptığı için bile değil, Türkiye ekonomisini emperyalist yağmaya açtığı ve ortaçağ güçlerine hayat suyu verdiği için net bir şekilde karşı çıktık. 12 Eylül ABD'cidir. Her türlü imkanlarımız ile bunlarla savaştık.

Devrimcilerin adreslerini yayınlama meselesini defalarca konuştuk. Bu mantıksız bir iştir. Aydınlık niçin devrimci adresi yayınlamış olabilir?

i- Devrimcileri polise ihbar etmek ve böylece o devrimcilerin tutuklanmasını sağlamak - Peki niçin direkt olarak polise vermiyor bu adresi de gazetede yayınlıyor? 

ii- Faşistlere devrimcilerin yerlerini belli etmek ve o devrimcilerin katledilmesini sağlamak - Peki niçin adresleri direkt olarak onların eline vermiyor?

Bütünüyle saçma ve mantıksız bir iddia bu. Yayınlanan adresler devrimcilerin değil, ajanların adresidir. Batı ajanlarını deşifre etmek amacı ile bu adresler yayınlanmıştır.

Türkiye sol hareketi içinde, sanılanın aksine Sovyetler Birliği'nin değil ABD ve Avrupa'nın etkisi çok daha fazla idi. Bugün bu etkileri çok daha net bir şekilde görebiliyoruz. Biz azgınlaşmış provokatörleri ve ajanları deşifre ettik. Bugün onlar kendi kendilerini deşifre ediyorlar.

Abi seni çok eskilere götürücem ama bu ''ajanlar'' kimlerdi ve akıbetleri ne oldu?

Sitelerde Paylaş

Bunu neye dayandirarak soyledin? Varmi elinde herhangi bir delil, belge veya baska herhangi birsey? Bitsin bu hasret dön artik diyenler sucsuz, kemal suclu. Ne istedilerse verdik diyenler sucsuz, kemal suclu. Pensilvanyada dizinin dibinde fotograflar cektirenler sucsuz, kemal suclu. Ulan bak bakalim akp tayfasina pensilvanyaya gidip hocanin gotunu basini yalamayan kaldimi? Duydun mu hic kemalin gittigini? Var mi bununla ilgili bir goruntu veya delilin? Bok at izi kalsin, baska birsey degil.

İşte kafanız bu kadar çalışıyor. Sabah akşam papağan gibi aynı şeyleri tekrar ediyorsunuz. Hep de AKP'nin geçmişte yaptıklarını söyleyip duruyorsunuz.

Ve birisi Kılıçdaroğlu'nun aleyhine bir laf söylediği zaman da hemen o kişiyi AKP'li zannediyorsunuz.

"Kılıçdaroğlu'nun Fethullah Gülen ile çekilmiş bir fotoğrafı yok, demek ki Fethullahçı değil."

Tabi canım, Deniz Baykal'a kaset kumpasını ben kurdum sanki değil mi?

Atatürk'e kefere diyen Mehmet Bekaroğlu denilen şeriatçıyı ben CHP'ye soktum değil mi?

Ya da Derin Tarih dergisinin danışmanlarından birisi olan, Atatürk'ün idam fermanını kaleme alan Mustafa Sabri'nin en yakın arkadaşı olan Mehmet İhsan Efendi'nin oğlu Ekmeleddin adındaki gerizekalı şeriatçıyı ben aday gösterdim değil mi? Üstelik daha sonra da çıkıp televizyonda CHP tabanının zekasıyla alay eder gibi "İhsanoğlu doğru bir tercihti" diyen de benim.

Paralel yapıyla mücadele başladığında Kılıçdaroğlu sadece bu konuda hükümetin yanında yer alabilirdi. Ama bunu yaptı mı? Asla. Her fırsatta Fetoşçukları koruyup kolladı. Onların haklarını savundu. Ve farkında mısın bilmiyorum ama Kılıçdaroğlu Fetö kelimesini ilk kez 15 Temmuz 2016 gecesinde kullandı. Ondan önce bir kez dahi Fetö diyemedi.

Sırf Alevi diye Kılıçdaroğlu'nun Fethullah Gülen'e köpeklik yaptığını kabul etmek istemiyorsunuz ama üzgünüm, gerçek bu.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, seremın said:

Abi seni çok eskilere götürücem ama bu ''ajanlar'' kimlerdi ve akıbetleri ne oldu?

Bu soruya Robespierre'in:

"O kadar eskilere ben de gidemiyorum Seremın. Çünkü bilmiyorum. O kadar yaşlı değilim."

yanıtı biraz kaçamak olmamış mı?

"Muhammed'e kölesi öğretiyor, o da Kuran'a yazıyor" diyenlere karşılık Kuran'da "Nasıl öğretsin?

O köle Arapça bilmiyor ki" denmesi gibi olmuş.

Oysa seremın'ın sorusu son derece ciddi olup Aydınlıkçıların 12 Eylül döneminde sol görüşlü 

kişileri ihbar ettikleri konusundadır. Bu suçlama, bir devrimci için hakaretlerin en büyüğüdür.

Üzerinde biraz durmaya değer.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Satsuma54 said:

"O kadar eskilere ben de gidemiyorum Seremın. Çünkü bilmiyorum. O kadar yaşlı değilim."

yanıtı biraz kaçamak olmamış mı?

Sen biliyorsan söyle öğrenelim. Ben o dönemleri yaşamadım. Bu iddiayı dile getirenlerden somut hiçbir olay da duymadım. Sanki bir açığımı yakalamışsın gibi davranma. Biliyorsan öt.

Aydınlık şu devrimcinin ismini açıkladı, o devrimci ertesi gün tutuklandı gibi somut bir bilgi varsa, bunu bilen buyursun açıklasın.

70'lerde devrimciler gizli saklı değildi ki. O insanlar ya sendikacı ya öğretmen ya öğrenci falandı. Evlerini barklarını herkes bilirdi. Dev-Yolcular, Devrimci Yol dergisinin 500.000 satıldığını anlatıp övünürler. E, bu dergiyi okuyanlar gizli örgüt müydü? Ulan nüfus kaç? Bütün okumuşlar solcuydu zaten.

Ha, bazı hücre tarzı örgütlenmiş gruplar vardı da, bunlar Aydınlıkçılara güvenip gizli hücrelerini mi söylüyordu? Aydınlıkçılar da bunu gazetelerinde yayınlıyordu, öyle mi? 

Ya, kusura bakmayın ama bu olayda bir gerizekalılık yok mu? Hakaret etmek istemiyorum ama hakikaten konuşma çok düşük zekalı bir tona inmedi mi?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Satsuma54 said:

Oysa seremın'ın sorusu son derece ciddi olup Aydınlıkçıların 12 Eylül döneminde sol görüşlü 

kişileri ihbar ettikleri konusundadır. Bu suçlama, bir devrimci için hakaretlerin en büyüğüdür.

Bu işi hiç bilmediğin buradan belli. Aydınlık 12 Eylül'de kapatıldı. 12 Eylül'de Aydınlık yayınlanabilir mi? Gırgır'ı bile kapattı adamlar. İddia edilen şey, Aydınlık'ın 70'li yılların ikinci yarısında devrimcilerin adreslerini gazetede yayınladıklarıdığı yönündedir. Devrimcilik bir suç değildir, ihbar edilmez zaten. Hedef göstermekten bahsediliyor.

Bilmediğin mevzuya kafa üstü dalma istersen.

Sitelerde Paylaş

Ne anlatıyorsun sen ya?

Gazetede yayınlamakla polis zaten eliyle koymuş gibi bulmuyor mu a gerizekalı? Ergenekon'dan tutuklanan polis ne diyordu? Aydınlık sayesinde 12 Eylül öncesi sol örgütlerden bilgi topluyorduk. Kaç para alıyorsun ya şu saçmalığı savunmak için, parası neyse verelim de savunma be.

"Biz, Türkiye Devrimcilerine karşı da düşmanlık güttük. Üstelik, bu düşmanlığı o denli hayâsızca bir noktaya taşıdık ki, 12 Eylül öncesinde yayın organımız Aydınlık’ta “Bilinmeyen Sol” başlığı altında Kontrgerilla’nın-Gladyo’nun resmi ve sivil (MHP’li) faşist güçlerine karşı nefis savunması yapan ve her gün beşer, onar, yirmişer şehit veren devrimcileri ihbar ettik polise. Bir bir, isim isim, adres adres devrimcilerin karıştığı silahlı çatışmaların krokileri de dahil olmak üzere yayımladık gazetemizde. Hem de tam kırk gün…

Bu ihbarlarımız sayesinde polis, yüzlerce devrimciyi yakaladı, işkencelerden geçirdi. Ağır cezalara mahkûm ettirdi.

Hanefi Avcı, “Haliçte Yaşayan Simonlar” adlı ünlü kitabında; devrimci güçleri, poliste çözülen devrimcilerin ifadelerinden ve Aydınlık’ın bu yayınlarından öğrendiklerini yazar.

Biz, Amerika’yı savunduk, NATO’yu savunduk, AB’yi savunduk ve 12 Eylül Faşist Darbesini savunduk, demelidirler" (Nurullah Ankut)

12 Eylül faşizmini açıktan savunuyor TİKP, ne diyorsun sen daha! Hepsi kanıtlı. 12 Eylül faşizmini olumlu karşıladık diyor. Utanmadan konuşuyorsun hala.

tarihinde tarihselmaddeci tarafından düzenlendi
alıntı
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, tarihselmaddeci said:

Gazetede yayınlamakla polis zaten eliyle koymuş gibi bulmuyor mu a gerizekalı?

Lan aptal herif! Eğer Aydınlık polise bilgi vermek istese niçin gazetede yayınlasın!? Direkt olarak götürür polise verir. Gazetede yayınlamak neymiş? Polise gazetede yayınlayarak ihbarda bulunmak nerede görülmüş? Bu kadar salak olunabilir mi ya?

2 hours ago, tarihselmaddeci said:

"Biz, Türkiye Devrimcilerine karşı da düşmanlık güttük. Üstelik, bu düşmanlığı o denli hayâsızca bir noktaya taşıdık ki, 12 Eylül öncesinde yayın organımız Aydınlık’ta “Bilinmeyen Sol” başlığı altında Kontrgerilla’nın-Gladyo’nun resmi ve sivil (MHP’li) faşist güçlerine karşı nefis savunması yapan ve her gün beşer, onar, yirmişer şehit veren devrimcileri ihbar ettik polise. Bir bir, isim isim, adres adres devrimcilerin karıştığı silahlı çatışmaların krokileri de dahil olmak üzere yayımladık gazetemizde. Hem de tam kırk gün…

Bu ihbarlarımız sayesinde polis, yüzlerce devrimciyi yakaladı, işkencelerden geçirdi. Ağır cezalara mahkûm ettirdi.

Kim söylüyor bunu? Bir dönek mi? Bu yazıların kaynağı ne? Utanmıyor musun döneklerin yazılarını referans göstermeye? Ben de sizin döneklerin size attığı iftiraları mı bulayım?

Aydınlıkçılar ile yürüyen birçok sosyalist aydın vardır.

Cemal Süreya

Turan Dursun

Necati Cumalı

Demirtaş Ceyhun

Aziz Nesin

ilk aklıma gelenler. Bu isimler 80'lerde ve daha sonrasında Aydınlıkçıların yayınlarında yazmıştır. Sen Aydınlıkçılara böyle kahpece iftiralar ile saldırdığında, bu değerleri de karalıyorsun.

Böyle tartışma olmaz! Ben de Doktor Hikmet Kıvılcımlı'nın Nazım Hikmet ve diğer sosyalist aydınlar hakkında yazdığı çirkin dedikoduları mı taşıyım buraya?

Mikro partinin, mikrop beyinli zavallı militanı! Sosyalistler böyle tartışmaz! Politikalarımızı, resmi yayınlarımızda ortaya koyduğumuz görüşlerimizi tartış tartışabiliyorsan. İki tane ruhunu satmış şerefsiz döneğin iftiralarına sığınarak mı tartışacaksın benimle!

Sitelerde Paylaş

78 veya 79 yılları olacak, elimde Aydınlık gazetesi, "filan devrimci fraksiyonun filan bölgenin lideri ajandır" diye bir haber okuyorum. O ajan dediği kişi yanımda duran omuz omuza devrimci mücadele verdiğim, içtiğimiz suyun bile ayrı gitmediği en yakın can dostum. Hani ajan olması için benden ayrı bir yerlere gitmesi gerek ama sürekli birlikteyiz, hatta tuvalete dahi gitsek birimiz kapıda bekleriz, 12 Eylül'e kadar hep böyleydik. O arkadaşım yine 1980 Eylül ayında cezaevinde devrimciler tarafından boğuldu. Yine aynı yıl hücrelerde tanıştığım birinin tesadüfen o boğanlardan birinin çıkması sonucu gerçeği öğrendim.

Aydınlık'ın o haberini ciddiye aldıklarını ama çok pişman olduklarını söyledi. Üstelik ben o arkadaşımın nasıl bir devrimci olduğunu anlatınca neredeyse intihar edecek duruma gelmişti. Öyle ki, bir yandan can dostumun katili karşımda diğer yandan aynı katili intihar etmesin diye teselli eder duruma gelmiştim, çünkü katil ve mazlumun asıl tetikçisi bizzat Aydınlık'ın kendisiydi...

Sitelerde Paylaş

1970'li yılları yaşayanlar, Maocular denen Aydınlıkçıları hemen anımsayacaktır. Sol gruplar üniversitelerde faşistlerin yanında bir de bunlarla uğraşmak zorunda kalırdı. Ege Üniversitesinde boykot yapan öğrencileri taşlayanlar arasında onların da olduğunu görenlerden birisiyim.

O yıllarda yolları 'Marksizm-Leninizm-Mao Zedung Düşüncesi', kıbleleri Çin idi. İşlerine gelmeyenleri hemen 'sosyal faşistlikle' suçlarlardı. Mao'dan vazgeçip Enver Hoca'ya geçiş yapmaları çok sürmedi. Ama ondan da çabuk sıkıldılar. En son geldikleri yer, milliyetçilikte yarıştıkları MHP ile birlikte AKP'ye koltuk değneği olmak oldu. Halen bu süreçteler. Yarın ne olur, nereye demir atarlar, bekleyip göreceğiz.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, bilgivehis said:

78 veya 79 yılları olacak, elimde Aydınlık gazetesi, "filan devrimci fraksiyonun filan bölgenin lideri ajandır" diye bir haber okuyorum. O ajan dediği kişi yanımda duran omuz omuza devrimci mücadele verdiğim, içtiğimiz suyun bile ayrı gitmediği en yakın can dostum. Hani ajan olması için benden ayrı bir yerlere gitmesi gerek ama sürekli birlikteyiz, hatta tuvalete dahi gitsek birimiz kapıda bekleriz, 12 Eylül'e kadar hep böyleydik. O arkadaşım yine 1980 Eylül ayında cezaevinde devrimciler tarafından boğuldu. Yine aynı yıl hücrelerde tanıştığım birinin tesadüfen o boğanlardan birinin çıkması sonucu gerçeği öğrendim.

Aydınlık'ın o haberini ciddiye aldıklarını ama çok pişman olduklarını söyledi. Üstelik ben o arkadaşımın nasıl bir devrimci olduğunu anlatınca neredeyse intihar edecek duruma gelmişti. Öyle ki, bir yandan can dostumun katili karşımda diğer yandan aynı katili intihar etmesin diye teselli eder duruma gelmiştim, çünkü katil ve mazlumun asıl tetikçisi bizzat Aydınlık'ın kendisiydi...

Arkadaşının ismini ve örgütünüzün adını paylaşman mümkün mü? Nasıl olsa söz konusu kişi vefat etmiş.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Satsuma54 said:

1970'li yılları yaşayanlar, Maocular denen Aydınlıkçıları hemen anımsayacaktır. Sol gruplar üniversitelerde faşistlerin yanında bir de bunlarla uğraşmak zorunda kalırdı. Ege Üniversitesinde boykot yapan öğrencileri taşlayanlar arasında onların da olduğunu görenlerden birisiyim.

O yıllarda yolları 'Marksizm-Leninizm-Mao Zedung Düşüncesi', kıbleleri Çin idi. İşlerine gelmeyenleri hemen 'sosyal faşistlikle' suçlarlardı. Mao'dan vazgeçip Enver Hoca'ya geçiş yapmaları çok sürmedi. Ama ondan da çabuk sıkıldılar. En son geldikleri yer, milliyetçilikte yarıştıkları MHP ile birlikte AKP'ye koltuk değneği olmak oldu. Halen bu süreçteler. Yarın ne olur, nereye demir atarlar, bekleyip göreceğiz.

Sen solcu değilsin. Hiçbir zaman da solcu olmadın. Niye böyle bir palavra sıkıyorsun?

Aydınlıkçılar hiçbir zaman Enver Hocacı olmadı. Bir yerlerden duyduklarını birbirine ekleyip kendince birşeyler yapmaya çalışıyorsun ama olmuyor. Ayıp değil mi, yaşın başın da varmış.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, bilgivehis said:

"filan devrimci fraksiyonun filan bölgenin lideri ajandır"

Böyle mi yazıyordu? "ajandır" diye? Hafızanı iyi yokla bence. O dönemin terminolojisini hatırlamaya çalış. 

İyi niyetli bir insan olduğunu düşünüyorum. Bence iyice kafanı topla, ondan sonra yaz.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Satsuma54 said:

Ege Üniversitesinde boykot yapan öğrencileri taşlayanlar arasında onların da olduğunu görenlerden birisiyim.

Aydınlıkçılar Ülkücüler ile birlikte devrimci öğrencileri mi taşlıyordu? 70'li yıllarda hem de? Sen arsız, terbiyesiz bir adamsın.

Forumda bir ülkücü varsa şu edepsiz herife, 70'li yıllarda ülkücüler ile Aydınlıkçıların hangi pozisyonda olduğunu söylesin. Ben ne söylesem boş çünkü.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...