Jump to content

İlker Yücel tutuklandı?

Recommended Posts

Aydınlık Gazetesi GYY İlk Yücel Tutuklandı

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Iğdır’da gözaltına alındı. Yücel, Twitter'dan, “Berat Albayrak'ın Aydınlık'a hakaret eden tekzibini yayımlamadığımız için Iğdır'da gözaltına alındım" diye yazdı. İlker Yücel tutuklandı.

Aydınlık Gazetesi GYY İlk Yücel Tutuklandı

Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Yücel, ardından sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Kontrolden sonra tekrar Emniyete getirilen Yücel’in savcılığa sevkedilmesi bekleniyor. Yücel’in Aydınlık gazetesi ve kendisi hakkında yürüyen bir dava nedeniyle gözaltına alındığı, davacı tarafın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak olduğu öğrenildi.  

TEKZİP METNİ YAYIMLANMADI

İlker Yücel’in avukatı Mehmet Nuri Aytekin, konuyla ilgili Aydınlık gazetesine şunları söyledi: “Söz konusu haberle ilgili Berat Albayrak tarafından hazırlanan, yayın çizgimize ve gerçeğe aykırı olan tekzip metnini, halkın gerçeği öğrenme hakkına bağlılığımızdan dolayı yayımlamama kararı verdik. Bu gerekçe gösterilerek önce 100 bin TL para cezası verildi ve ardından Yücel, tutuklanarak cezaevine gönderilmek üzere bugün gözaltına alındı. Kısa süre içinde cezanın ödenmesi durumunda Yücel serbest kalacaktır. Yargıda FETÖ egemenliğinin olduğu dönemde aleyhimize verilen bu kararlar kabul edilemez. O gün doğru olan yayımlamama kararımız bugün de doğrudur.”

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Savcılık işlemleri sonrası mahkemeye sevk edilen Aydınlık Gazetesi genel yayın yönetmeni İlker Yücel  nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Iğdır cezaevine gönderildi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AKP çetesi ülkeyi iyice 'babasının çiftliği'ne çevirdi. Şimdi de intikam peşinde geçmişi silme ve yeni taktikleri her suçun müsebbibi FETÖ üzerine yıkmaya çalışıyorlar. Sözcü'ye operasyon yapmışlardı. Son olarak 'Aydınlık' kalmıştı. Başka operasyon yapmadıkları muhalif gazete kaldı mı?

Sitelerde Paylaş

http://www.diken.com.tr/tekzip-yayinlamadigi-gerekcesiyle-tutuklanan-aydinlikin-yayin-yonetmenine-tahliye/

Tutuklama isteyen savcı ve tutuklayan yargıç, yukarılardan acayip fırça yemiştir. 

Malum ya; kendileri 'içeride gazetecilik faaliyetinden dolayı kimse yok' deyip duruyorlar. Tekzip yayınlamama da bu türden bir faaliyet olmalı. 

Akşamdan sabaha, bir gün yatıp çıkmak az şey mi? Ama hak yerini yıldırım hızıyla buluyor.

Memlekette ileri demokrasi var. İşte kanıtı.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Satsuma54 said:

Malum ya; kendileri 'içeride gazetecilik faaliyetinden dolayı kimse yok' deyip duruyorlar. Tekzip yayınlamama da bu türden bir faaliyet olmalı. 

1- "İçeride gazetecilik faaliyetinden dolayı kimse yok" sözünü hangi Aydınlıkçı, ne zaman söyledi? Bu sözü biz Ergenekon vs. kahpelikleri ile tutuklanırken bu sözleri SİZ söylüyordunuz! Kendi çirkinliğinizi bize bulamaya çalışma! Çirkefliğiniz boyunuzu aştı be!

Senin familyanın Ergenekon-Balyoz döneminde attığınız göbekleri unutmadık! Omurganızı parçalayana kadar da içimiz serinlemeyecek. İçeri atılan Fetöcüler, PKK'lılar ve batı ajanları için destek bekliyorsan, olsa olsa onların yattığı zindana bir kilit de biz asarız. Yılışıklığın gereği yok!

2- İlker kardeşimizi tutuklatan Berat Albayrak. İddia ettiğiniz gibi AKP taraftarı değiliz. İlker kardeşimizi tutuklatan AKP'nin en üstü zaten. Savcı daha yukarda kimden fırça yemiştir? Allah'tan mı?

Bizim parti programımıza uygun olan politikaları destekliyoruz. PKK ve FETÖ ile mücadele etmek gibi. Hırsınızdan nar gibi ortanızdan çatlasanız da bu politikaları desteklemeye devam edeceğiz. 

Sitelerde Paylaş

Konuyla biraz ilgisiz gibi olacak ama yine yeri geldiği için sormak, daha doğrusu anlamak istiyorum.

Robespierre ve satsuma54'ün arada bir çok sert tartıştıklarını ve birbirlerini bir şeylerle suçladığını görüyor ama nedenini hiç anlamıyorum.

Robespierre'nin politik görüşünü de tarafını da çok net biliyorum, burada bir sorum veya sorunum yok.

Ama yıllardan beri tanıdığım, bildiğim satsuma54'ün de Atatürkçü filan olduğunu biliyorum. Yani PKK'ya vb yapılara en ufak bir yakınlığı, yatkınlığı yoktur, kısaca bizdendir.

En azından ben böyle hatırlıyorum. Foruma girmediğim son birkaç yıl içinde fikirleri değiştiyse, HDP'li filan veya liberal görüşlü olduysa kaçırmışım demektir.

Yani neden bu kadar sert tartıştığınızı ve sürekli birbirinize sert ve suçlayıcı imalarda bulunduğunuzu bir türlü anlamıyorum. 

Açıklamanızı istesem haddi aşmış olur muyum, onu da bilemedim. Ama gerçekten epeydir merak ediyorum bu durumu, bir türlü fırsat bulup da soramadım.

Sitelerde Paylaş

1- "İçeride gazetecilik faaliyetinden dolayı kimse yok" sözünü hangi Aydınlıkçı, ne zaman söyledi? Bu sözü biz Ergenekon vs. kahpelikleri ile tutuklanırken bu sözleri SİZ söylüyordunuz! Kendi çirkinliğinizi bize bulamaya çalışma! Çirkefliğiniz boyunuzu aştı be!

Senin familyanın Ergenekon-Balyoz döneminde attığınız göbekleri unutmadık! Omurganızı parçalayana kadar da içimiz serinlemeyecek. İçeri atılan Fetöcüler, PKK'lılar ve batı ajanları için destek bekliyorsan, olsa olsa onların yattığı zindana bir kilit de biz asarız. Yılışıklığın gereği yok!

Mesela bu cümleler. Satsuma'yla en ufak bir ilgisi yok bu cümlelerin. Ergenekon Balyoz davaları dönemi aynı saftaydık, bu davaları savunan liberal ve sözde solcularla mücadele etmiştir satsuma. Onları iyi bilmesem anlayacağım ama anlayamıyorum.

O yüzden dedim belki sonraları fikirleri değişti ve ben kaçırdım diye...

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Satsuma54 said:

http://www.diken.com.tr/tekzip-yayinlamadigi-gerekcesiyle-tutuklanan-aydinlikin-yayin-yonetmenine-tahliye/

Tutuklama isteyen savcı ve tutuklayan yargıç, yukarılardan acayip fırça yemiştir. 

Akşamdan sabaha, bir gün yatıp çıkmak az şey mi? Ama hak yerini yıldırım hızıyla buluyor.

Memlekette ileri demokrasi var. İşte kanıtı.

16 minutes ago, Robespierre said:

2- İlker kardeşimizi tutuklatan Berat Albayrak. İddia ettiğiniz gibi AKP taraftarı değiliz. İlker kardeşimizi tutuklatan AKP'nin en üstü zaten. Savcı daha yukarda kimden fırça yemiştir? Allah'tan mı?

Bizim parti programımıza uygun olan politikaları destekliyoruz. PKK ve FETÖ ile mücadele etmek gibi. Hırsınızdan nar gibi ortanızdan çatlasanız da bu politikaları desteklemeye devam edeceğiz. 

Sakin ol şampiyon. Biraz su iç.

"Bir vur bin dinle kase-i fağfurdan" demiş şair. Bir çırpıda ne çok şeyi sayıp dökmüşsün.

Olayı paranoyaya vardırmışsın. Yazılanları da okumuyorsun artık; sonra kuruyor da kuruyorsun.

"İçeride gazetecilik faaliyetinden dolayı kimse yok" sözünü yıllardan beri söyleyen AKP ve Hükümet. Aydınlıkçıları nereden çıkardın yahu?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

Sorunun cevabı bu başlıkta var aslında. 

a- Aydınlık genel yayın yönetmeni İlker Yücel, Berat Albayrak'ın tekzibini yayınlamadığı için göz altına alınıyor.

b- Satsuma bu olay ile ilgili bir mesaj yazıyor ve Aydınlıkçıları içeri atılan gazetecilere destek olmamak ile suçluyor. Biz "içeride gazetecilikten tutuklu kimse yok" demişiz bu arkadaşa göre.

c- Kendisi bizden birisi içeri atılınca, aklı sıra bize laf sokuyor, hem de nasıl laf sokuyor, AKP'nin içeri attıkları ile dayanışma içinde olmadığımız için. Ulan sorgusuz sualsiz bütün içeri atılanları desteklemek gerekiyorsa, sen İlker'in tutuklanması başlığında niçin böyle bir laf sokma hevesine girişiyorsun?

Kiminle dayanışacakmışız? Ahmet Altan'la mı? Zaman gazetesi tetikçisi o kevaşe ile mi? Kiminle dayanaşacağız kardeşim? Bizimkiler içeri atılırken üstlerinde tepinenler ile dayanışma içine mi gireceğiz? E, sen bizden biri içeri atılınca göbek atıyorsun. Üstelik hala yapıyorsun bunu.

Bu adam Atatürkçü falan değil Türk Ateist. Bu adam azılı bir liberal. Sadece biraz kurnaz ve temkinli. Ahmet Altan ile niye anlaşamıyorsak, bu adamla da o sebeple anlaşamıyoruz. Aynı familyadandır.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Satsuma54 said:

Seni yanlış anlamış olabilir miyim? Sanmıyorum ama öyle olsun.

Yazdığın mesajda özneler net değil. Alıntı yaptığın site de "Diken" olunca, eksik özneleri kafamdakiler ile doldurdum.

Yanlış anladıysam kusura bakma. En azından bu başlık için...

Sitelerde Paylaş

Sorunun cevabı bu başlıkta var aslında. 

a- Aydınlık genel yayın yönetmeni İlker Yücel, Berat Albayrak'ın tekzibini yayınlamadığı için göz altına alınıyor.

b- Satsuma bu olay ile ilgili bir mesaj yazıyor ve Aydınlıkçıları içeri atılan gazetecilere destek olmamak ile suçluyor. Biz "içeride gazetecilikten tutuklu kimse yok" demişiz bu arkadaşa göre.

c- Kendisi bizden birisi içeri atılınca, aklı sıra bize laf sokuyor, hem de nasıl laf sokuyor, AKP'nin içeri attıkları ile dayanışma içinde olmadığımız için. Ulan sorgusuz sualsiz bütün içeri atılanları desteklemek gerekiyorsa, sen İlker'in tutuklanması başlığında niçin böyle bir laf sokma hevesine girişiyorsun?

Kiminle dayanışacakmışız? Ahmet Altan'la mı? Zaman gazetesi tetikçisi o kevaşe ile mi? Kiminle dayanaşacağız kardeşim? Bizimkiler içeri atılırken üstlerinde tepinenler ile dayanışma içine mi gireceğiz? E, sen bizden biri içeri atılınca göbek atıyorsun. Üstelik hala yapıyorsun bunu.

Bu adam Atatürkçü falan değil Türk Ateist. Bu adam azılı bir liberal. Sadece biraz kurnaz ve temkinli. Ahmet Altan ile niye anlaşamıyorsak, bu adamla da o sebeple anlaşamıyoruz. Aynı familyadandır.

Anladım Robespierre.

Dediğim gibi, son dört beş yılda fikirleri değişmiş demek ki, eğer yazdığın gibi algılanıyorsa. Ya da nasıl görüldüğünü umursamıyor ve düzeltme gereği duymuyor.

Açıklaman için teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Yorumsuz:

Dünyadaki tutuklu gazeteci ve medya çalıșanlarının 30% Türkiye´de.

Yorumsuz diyorum, çünkü bu üzücü gerçeğin yakın gelecekte de değișeceğini zannetmiyorum.

Güzel memleketim kollektif bir cinnet geçiriyor, bu kesin. 

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, tarihselmaddeci said:

İşçi Partisi şimdi  AKP'nin hangi çizgiye geldiğini anlamıştır diyeceğim de, onlar iflah olmazlar.

FETÖ ve PKK ile birlikte mücadele ediyorlar ya, o yeter. 

Yetmez ama yeter. 

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, tarihselmaddeci said:

İşçi Partisi şimdi  AKP'nin hangi çizgiye geldiğini anlamıştır diyeceğim de, onlar iflah olmazlar.

Siyaseti EN AZ sizin kadar iyi okuyoruz yoldaş.

Ne oldu, son zamanlarda kostiğe zam mı geldi? Göremiyorum o Doktor'lu meşhur afişinizi duvarlarda. Gerçi 25. senedir aynı afişi görmek insanda ince bir sıkılma hali yapıyor ama siz bana aldırmayın. O afişi sağa sola yapıştırarak büyük işler başaracağınıza inanıyorum ben.

Sataşmayım diyorum ama bir durunamadın

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Satsuma54 said:

FETÖ ve PKK ile birlikte mücadele ediyorlar ya, o yeter. 

Yetmez ama yeter. 

Seninle de mücadele ediyoruz Satsuma. Kendini niye taca attın ki?

tarihinde Robespierre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...