Jump to content

Gelmis Gecmis En Zeki Bilim İnsanı

Recommended Posts

Gelmis gecmis en zeki bilim insani demissin fakat iki bilim adaminin adini yazmissin. Bu zekilik neye göre? IQ seviyesi mi yoksa insanlığa kazandırdıkları mı? 

İkisi de dahil . Ayrica Tesla'nın da abartildigini dusunuyorum .

Sitelerde Paylaş
On 04.06.2017 at 16:28, Photon said:

İkisi de dahil . Ayrica Tesla'nın da abartildigini dusunuyorum .

Teslanin abartildigini soyluyor bugunlerde bircok kisi, bu konu hakkinda basliklar okudum ve videolar izledim. Hayali tum dunyaya ucretsiz ve kablosuz elektrik dagitmak olan bilim adami. Bence abartilmayi hakediyor. Bilim adami olarak benim favorim Albert Einstein..

Sitelerde Paylaş

Teslanin abartildigini soyluyor bugunlerde bircok kisi, bu konu hakkinda basliklar okudum ve videolar izledim. Hayali tum dunyaya ucretsiz ve kablosuz elektrik dagitmak olan bilim adami. Bence abartilmayi hakediyor. Bilim adami olarak benim favorim Albert Einstein..

Tesla'nın hayali tum dunyaya bedava elektrik falan degildi . Hep yanlis anlatiliyor ve laflar saptiriliyor . Einstein'ın agnostik oldugunu dusunuyorum .

Sitelerde Paylaş

En zeki bilim adamı Atatürk'tür.

Kapitalist sistemden halk demokrasisine geçmenin hızlı formülünü buldu.

Bu formül öyle ilginçtir ki, önce olası kapitalist sistemi kurmak ve o sistemden halk demokrasisi çıkarmak.

Yani gelmesi kesin olan kapitalizmi düşmanın çizmeleri altında değil de kendi kontrolün altında tutmak ve bu vesileyle ezilen sınıfın iktidarına yol açmak.

Bu yüzden Atatürk'ü çoğunluk anlamakta zorlanıyor, iyi bir komutan ve Cumhuriyet kurucusu olarak biliniyor, oysa o ayrıca bahsettiğim formülü bulmuş ve yaşama geçirmişti. Devamını getirmek ise ezilen sınıfın görevi olduğu da hep gözlerden kaçıyor, zanediliyor ki, hedefe kendiliğinden gidilecek, işte bu yanılgı Atatürk'ün en zeki bilim adamı olduğu gerçeğini örtüyor.

Atatürk'ün aydınlanma hareketi ve devrimlerinin altında yatan formül buydu, önce sistemi kur sonra o sistemden kurtul... 

Sitelerde Paylaş

William James Sidis IQ olarak en yüksek kişidir. Çocuk yaşta başardığı harikalara bakarsanız görürsünüz. Ha bu zeka ile cok daha şeyler yapabilirdi o ayrı

Goethe bir ihtimal daha yuksek olabilir . Az once bir kaynakta gordum .

Sitelerde Paylaş

İyiymiş. William James Sidisin de 250-300 arasında iq su oldugu söyleniyor. (Ablası sanırım, test yaptırmış da böyle çıkmış.)

Test falan yapilmadi tahmini . 250'yi kimse gecemez yok oyle bir beyin .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...