Jump to content

Recommended Posts

3 hours ago, leonardo18 said:

CNN bana bir kere bile yanlış bilgi verirse, kanal değiştirip diğer basın kuruluşunu takip etmek zorunda kalırım.

Ooo. Müthiş bir güç varmış senin elinde yahu! O kumanda tuşu ile başka neyi değiştirebiliyorsun Leo? O düğmelere basarak dünyayı bile değiştirirsin bu gazla sen.

Biraderim, diğer kanalın da bir patronu var! Üstelik CNN'in patronu ile aynı kişi. Aboovv!

3 hours ago, leonardo18 said:

Bide bana "batı - matı" diyip duruyorsunuz. Siz nesiniz? Varşova paktı mı?

Ankara Paktı Aq!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ooo. Müthiş bir güç varmış senin elinde yahu! O kumanda tuşu ile başka neyi değiştirebiliyorsun Leo? O düğmelere basarak dünyayı bile değiştirirsin bu gazla sen.

Biraderim, diğer kanalın da bir patronu var! Üstelik CNN'in patronu ile aynı kişi. Aboovv!

Ankara Paktı Aq!

Robes siz bizden aldığınız şeyi çarpıtıp/ değiştirip yine bize satmaya çalışıyorsunuz. Noam Chomsky'nin bu medya patronları ile ilgili yazıları / araştırmaları vardır. Çeşitli dönemlerde Medya'nın demokratik ülkelerde bile nasıl yönlendirdiğine dair bilgiler /tartışmalar vardır. Mesela ABD'deki plastik cerahi endüstrisini desteklemek için, bazılarının bir "ideal kadın vücudu" algısı yaratıp ABD'de ve Dünya'da kadınların bu şekilde beynini yıkadıklarına dair bilgiler vardır. Sonra savaş dönemlerinde bazı basın kuruluşlarının halkı belirli bir yönde şişirdikleri de doğrudur. Bu örnekler çoğaltılabilir. Hatta ABD'de sıradan halka yönelik haber bile yapılmamaktadır. Çoğu yayın kuruluşu yerel haber, önemsiz haber, İsrail olayları gibi şeylere odaklanır. COP 21 iklim konferansından sıradan Amerikalıların haberi bile yoktur. Tartışma budur.

Bunu alıp Türk medyasına copy-paste yapıyorsunuz. Ama yapamazsınız. Neden yapamazsınız?

- TR de bir sürü tutuklu gazeteci var. Alman gazeteciler de buna dahil.

- TR'de basın kuruluşlarının cezalandırılması, kapatılması, Feto'cu veya CIA olarak ilan edilmesi var (Batı'da bu yok)

- TR'de her şeyi yazıp söyleyemezsin.

- TR'de basın kuruluşlarının (1-2 tanesi hariç) sorumluluk duygusu yoktur. Gezi olayları sadece dinci/MHP'li basın tarafından ele alındı ve çarpıtılarak anlatıldı.

- TR'de ideolojik basın çok yaygın. Gazete /TV'lerin hemen hepsi ideolojik ve ideolojik haber yapıyorlar.

- TR basınının kalitesi çok düşük. 90'lı yıllardan beri "Halk onu talep ediyor" deyip millete neler izletiyorlar. Bu olay batıda da var. Ama en azından haber açtığında haber izleyebiliyorsun. TR'deki haber, haber değil ki. Çizgi film.

/Bu örnekler daha da çoğaltılabilir. CNN'in patronu Trump'a ya da bir başkasına hesap vermiyor, muhabirleri hapislerde çürüme riski ile karşı karşıya değil. Bir de "itibar" denen bir şey var. Gezi sırasında penguen belgeseli izletirsen, evet, kumanda elimdedir. Benim kumandam. Basıp kanal değiştiririm. Onu kapatırsan İnternetten takip ederim. İnterneti yasaklarsan bir şekilde Alman gazetesi filan getirtip onları okurum (Kenan Evren zamanında filan öyle yaparlarmış).

Yani beni delirtmeyin. Piskopat etmeyin.

Bir de şöyle bir haber var:

In this May 24, 2017, photo Tabarek Kadhim, a sophomore at Deering High School in Portland, Maine, wears a sports hijab while playing a tennis match in Windham, Maine. Deering High School is providing sport hijabs with the goal of making Muslim girls comfortable and boosting their participation in sports. Tennis co-captains Liva Pierce and Anaise Manikunda solicited private donations to avoid criticism for using taxpayer funds on religious apparel, and ended up with enough to outfit all teams, including lacrosse, soccer, volleyball, softball, field hockey and track. (AP Photo/Robert F. Bukaty)

https://www.yahoo.com/style/high-school-provides-sport-hijabs-muslim-student-athletes-first-nation-203143363.html

ABD'de bazı okullar mücadele etmeyi bırakmış. Bu üstteki garipler spor yapabilsinler diye, hareketleri kısıtlamayan, terlemeyi kolaylaştıran, kişinin dini inancına da uygun hijap-eşofmanlar geliştirmişler. Maksat spordan uzaklaşmasınlar.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, leonardo18 said:

Robes siz bizden aldığınız şeyi çarpıtıp/ değiştirip yine bize satmaya çalışıyorsunuz.

Biz kimiz, siz kimsiniz?

Medya eleştirisi yapmanın patenti Noam Chomsky'ye mi ait? Medyayı her eleştirdiğimizde Bay Chomsky'ye telif mi ödemeliyiz sence?

Chomsky'nin Hewlett Packard tarafından finanse edildiğini öğrendiğimden beri, kendisini bir printer kartuşu gibi görüyorum. Bir printer kartuşuna nasıl ödeme yapabilirim? bunu da sen cevapla bir zahmet.

8 hours ago, leonardo18 said:

Bu üstteki garipler spor yapabilsinler diye, hareketleri kısıtlamayan, terlemeyi kolaylaştıran, kişinin dini inancına da uygun hijap-eşofmanlar geliştirmişler. Maksat spordan uzaklaşmasınlar.

Sen bu saçmalığı ABD'yi övmek için mi yazdın? Tiksiniyorum böyle şeyleri gördüğümde. Aynı bok Türkiye'de yok mu sanıyorsun?

Al:

https://www.modanisa.com/lina-tam-kapali-mayo--saks-mavisi--hasema.html

Sitelerde Paylaş

Biz kimiz, siz kimsiniz?

Medya eleştirisi yapmanın patenti Noam Chomsky'ye mi ait? Medyayı her eleştirdiğimizde Bay Chomsky'ye telif mi ödemeliyiz sence?

Chomsky'nin Hewlett Packard tarafından finanse edildiğini öğrendiğimden beri, kendisini bir printer kartuşu gibi görüyorum. Bir printer kartuşuna nasıl ödeme yapabilirim? bunu da sen cevapla bir zahmet.

Sen bu saçmalığı ABD'yi övmek için mi yazdın? Tiksiniyorum böyle şeyleri gördüğümde. Aynı bok Türkiye'de yok mu sanıyorsun?

Al:

https://www.modanisa.com/lina-tam-kapali-mayo--saks-mavisi--hasema.html

Lina Tam Kapalı Mayo - Saks Mavisi - Haşema NİHAHAHAHA :) :lol:

- Benim verdiğim örnek farklı. TR'de özellikle sağcı kesimin batıyı "dinsiz" gibi görme eğilimi vardır. Tüm o cinsel özgürlük konularını filan akılları almaz. O yüzden batılıları dinsiz farz ederler. Zaten "Gavur" kelimesi de bu eski ve temelsiz algıyı pekiştirir. Batı'da birçok insanın her pazar kiliseye gittiklerini, bizim gibi haç gezileri olduğunu ve çok sağlam dini inançları olabileceğini bazen unuturlar. Özellikle Amerikalılar açısından din konusunun önemini bence çok hafife alırlar. Özellikle Amerikalılar, bence Müslümanlara karşı çok anlayışlıdırlar. Fransızlar bu haşema meselesini yasaklamalı mı yasaklamamalı mı tartışıyorlar (üstteki hatunu görünce bu konuda ben de kararsız kaldım). Almanlar ise Suriyeli mültecileri buna özellikle teşvik ediyorlar çünkü arap kadınların hijyenik olmayan şalvarları ile ücretsiz ve halka açık havuzlara girmelerini istemiyorlar.

Benim verdiğin örnekte resme bakın: Küçücük kız. "Gelenekse gelenektir" deyip terlemeye / hareket etmeye müsait bir spor elbisesi tasarlayıp kıza giydiriyorlar. O da kenarda oturup arkadaşlarını izlemek zorunda kalmıyor.

Yoksa bana soruyorsan bu konudaki fikrimi 50 kere söyledim. İnsanın kendi bedeninden korkması için dini sebep bence yoktur. Dinde "mahrem yerini örteceksin" der. Ben bunu şöyle anlıyorum: - Sudi Arabistan'daysan, kafayı ört gitsin. Rahat edersin, aval aval bakmamış olurlar. Fransa'daysan da, onlar gibi giyinebilirsin, ama ne kast edildiğini de anlıyorsundur. "Her yerini herkese göstereceksin diye bir kural yok" deniyor. Ben öyle anlıyorum.

Noam Chomsky ciddi bir bilim adamıdır. Hewert Packard olayı bir yerden tanıdık geliyor ama Noam Chomsky değildir. Kendi profesör maaşı, kitap gelirleri vs'leri var ve 80 yaşına yakın hala dimdik durabilen önemli bir entelektüeldir. Saldırmak istiyorsan kanıtla o zaman. Chpmsky'nin fikirlerini / düşüncelerini eleştir. Tartışalım. Ben sana Chomsky'nin fikirlerini savunuyorum. Kişilik olarak da beğeniyorum. İnşallah o yaşa gelince sırtı dik biçimde bütün sistemi eleştirebilen, saçmalamadan mantıklı konuları gündeme getirip insanları bilgilendirebilen bir insan olurum. Siz de sağdan soldan hacı-imamları çok da şeyimdeymiş gibi copy-paste yapacağınıza böyle ilginç adamlar bulup tartışmaya açsanız bence daha iyi olur.

Siz-Biz meselesi: 70'li yıllardaki gibi birbirimizi karşılıklı öldürdüğümüz duruma henüz gelmedik, inşallah da gelmeyiz. Bir şekilde diyalog/etkileşim içinde olmak bence daha iyi. Ama mesela "Chomsky Hewerd Packart'In adamıdır" dediğinde ben bunu okurum ve seni kafamda MHP kesimine yakın, popülist, gerçek bilgi, mantık ve tartışmadan uzak, birinin saçma sapan bir laf edip diğerlerinin sürü psikolojisiyle buna inanıp bilip bilmeden bunu takip ettikleri kitlenin içine yerleştiriveririm.

Çünkü: mesela filozof Camus'nün bu konuda uyarıları vardır. 1950'li yıllarda demiştir ki "Evet, biz bu almanları yendik, ama dikkat edin, bunlar veba mikrobu gibidir. Dolabın içinde unutuldular zannedersin ama o dolap tekrar açılınca tekrar yayılıp bütün dünyayı talan ederler." diye.

Biz bunları okulda gördük. TR'de de bu 2. dünya savaşı tarihi okullarda öğretilse bence çok iyi olur. Bize genç yaşta, Nazi kamplarını, Yahudi kemiklerini nasıl tarlalarda gübre yaptıklarını siyah beyaz filmlerde göstere göstere bu faşizm konusunu, bu faşistler yüzünden 50 milyon insanın (Bugünün TR nüfusunun yarısı) öldüğünü anlattılar.

Bizde Darbeciler sağ olsun, bu tür konuları kaldırıp yerine din dersi getirdiler. De İnşallah Avrupa'da yaşananların birebir aynısını yaşamadan bu işten kurtuluruz diye ümit ediyorum.  

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, leonardo18 said:

Sen nerede okudun? Yahudi kemiklerinden gübre yapıldığını nerede öğretiyorlar, merak ettim.

ABD kaynaklı herşey vebalıdır Leo. Camus'un buzdolabına konuldu dediği veba mikrobu ABD'den yayılıyor.

Chomsky HP ile olan ilişkisini ret etmiyor. Bu konuda oldukça net açıklamalarını okuduğum halde, bugün yaptığım internet aramasında çıkmıyor. Bu da ayrı bir ilginç olay.

Sitelerde Paylaş

- Fransız okulu (1995 senesi filandı) Youtube'dan bulurum istersen. Ağır gelecekse mesela "Anne Frank'ın Hatıra defteri" diye bir kitap vardır. Her yerde satılıyor. Faşizm diye bir seçenek yoktur.

- Albert Camus'ün kast ettiği şey faşizm idi. "Musolini / Hitler nasıl koskoca kitleleri arkalarına toplayıp dünyayı yıkımın eşiğine getirdilerse, aynı şey bundan 50 / 100 /200 sene sonra yine olabilir, uyumayın" demiştir. "3 kuruşluk özgürlükten feragat edip 5 kuruşluk ekmek elde edicem" diye bir mantığın olursa, sonunda hem özgürlük elinden gider hep ekmek elinden gider, tarihte hep öyle olmuştur.

Sorun yok. Bilmeyenler için şöyle bir link mevcut (Türkçe):

https://tr.wikipedia.org/wiki/Noam_Chomsky

- ABD faşist değildir. Karmaşık bir yapıya sahiptir. Demokratiktir. Ama ABD'nin ve Rusya'nın Orta Doğudaki planlarının / kapışmalarının bizim ulusal çıkarlarımıza uymayabileceğini ben zaten söylüyorum. Da bunun çözümü Tayyip kesinlikle değildir.

İlerde konu konu tartışırız nasıl olsa.

Sitelerde Paylaş

Theresa May, diğer bütün avrupa liderleri gibi önemsiz bir kukla sadece.

Söylediklerinin ardında anlam aramak boş. Avrupada her terör saldırısı sonrası ilk duyduğumuz şey ''islam barış dinidir'' gibisinden islamı ve müslümanları kurtarma çabasıdır.

Müslümanlar neden avrupa için bu kadar önemli? Ne faydaları var?

Hiçbir faydaları yok, hiçbir katkıları yok. Sadece zararlar, ve evrupa da ki yöneticiler bunun farkında.

Avrupa ölüyor.  Öldürlüyor. 

Türk ateistleri dünyanın geri kalanından çok kopuk. ''batı bize cephe almış, batının hain planları sadece güzel ülkemizi bölmek ve müslüman coğrafyamızı dağıtmak üzere'' gibi ATV tarzı dar kafalı propaganda dan ibaret.

Batı kendi götünü kurtaracak durumda değil artık sizinle ne işi olsun.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, ad hominem said:

Türk ateistleri dünyanın geri kalanından çok kopuk. ''batı bize cephe almış, batının hain planları sadece güzel ülkemizi bölmek ve müslüman coğrafyamızı dağıtmak üzere'' gibi ATV tarzı dar kafalı propaganda dan ibaret.

Batı kendi götünü kurtaracak durumda değil artık sizinle ne işi olsun.

Satırlarını ağlayarak okudum ad hominem. Her cümle bir ok gibi kalbime saplandı. Azıcık birikmiş param var (73 TL kadar) eğer sen de aracılık yaparsan bu parayı Avrupa'ya vermek istiyorum. Biliyorum, az ama elimden bu kadarı geliyor. Umarım bir Avrupa'lının chateaubriand'ına katkım olur.

Tayyip Erdoğan'ı batı destekleyip bizim başımıza getirmedi mi lan ad hominem! Atatürk fotoğrafları devlet dairesinden kalkacak diye bunlar bastırmadı mı? Türbanı kısıtlıyorsunuz diye ensemizde boza pişirmedi mi? 

Kendinizi kandırıyorsunuz ad hominem, onu anladık da alemi de keriz mi sanıyorsunuz? Onu bir türlü anlamıyorum ad hominem.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara verilen her ödün,kan,gözyaşı,acı olarak geri döner.Müslümanlar avrupaya kaçıp,orada da,islam güzellemesi yapacak,şeriat isteyecek kadar yüzsüz,pişkin,arsız insanlardır.Müslümanlar gücü ve yönetimi ele geçirip,egemen olurlarsa,bulundukları yeri arabistana çevirirler,arabın kültürünü,değerlerini,yaşantısını dayatırlar.İslam kutsallık maskesi takmış arap yayılmacılığı,arap sömürgeciliğidir.

İslami bir düzende islamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar,fitne çıkarmak,bozgunculuk yapmak,islami düzeni yıkmaya çalışmak,allaha,islami düzene savaş açmak gibi gerekçelerle maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar.Ya elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya çarmıha gerilirler,ya öldürülürler,ya sürülürler.Bu yaptırımlar uygulanarak,diğer kişilere de gözdağı,korku verilir,sakın bu işlere kalkışmayın denilerek.

Yine dinden dönenlerin öldürülme nedeni de budur.Dinden dönenlerin çoğalarak,islami düzeni yıkmasından korkulur.Müslüman sayısı azalır,dinden çıkanlar çoğalırsa,islami düzen yıkılır.İnsan olmadan,islami bir düzen de olmaz.İslami düzenin korunması ve varlığını sürdürmesiyle,müslüman sayısının azalıp azalmaması doğrudan bağlantılıdır.

İslamın herşeye burnunu sokan aşırı yasakçı bir yapısı vardır.İslam tek tipleştirir,islam araplaştırır,islam beyin çölleştirir.İslamın olduğu yerde düşünce özgürlüğü olmaz.

İslami düzen ancak baskı korku,dayatma,baskı,sindirme ile varlığını sürdürebilir.

Sitelerde Paylaş

ABD'de Müslüman oranı %1 civarındaymış. 320 milyonluk ülkede bu, taş çatlasın 3,5 milyon kişi yapar; yani devede kulak. Onun için orada sesleri pek çıkmıyor.

Görüldüğü kadar Amerikan Müslümanları, bizdeki reformist Müslümanları andırıyor ('Yalnızca Kurancılar' gibi). Buna rağmen fırsatını bulduklarında ortalığı kan gölüne çevirmekten kaçınmıyorlar.

Yanisi, Müslüman her yerde terörist. Zamanında boşuna dememiştik, "Her Müslümanın gönlünde bir parça IŞİD'çilik vardır" diye... Haklıymışız.

Sitelerde Paylaş

ABD'de Müslüman oranı %1 civarındaymış. 320 milyonluk ülkede bu, taş çatlasın 3,5 milyon kişi yapar; yani devede kulak. Onun için orada sesleri pek çıkmıyor.

Görüldüğü kadar Amerikan Müslümanları, bizdeki reformist Müslümanları andırıyor ('Yalnızca Kurancılar' gibi). Buna rağmen fırsatını bulduklarında ortalığı kan gölüne çevirmekten kaçınmıyorlar.

Yanisi, Müslüman her yerde terörist. Zamanında boşuna dememiştik, "Her Müslümanın gönlünde bir parça IŞİD'çilik vardır" diye... Haklıymışız.

- Ben reformist filan değilim. Bildiğin düz Müslümanım. Kimseyi de patlatmıyorum. Onu açıkla o zaman.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların çeşitli Avrupa ülkelerinde yaptığı teröre karşı protesto yürüyüşleri buram buram hile kokuyor. Malum, diyar-ı küffarda hile yapmak, yalan söylemek ve onlardanmış gibi görünmeye cevaz vardır. Bunun vebali yoktur. (Bakınız. Hadisler) 

Neden İslam ülkelerinde yürüyüş görmüyoruz? Gerçek budur. 

Sitelerde Paylaş

La havleee.

- Günah diyorum. Günah!

Ramazanda oturacaksın, herkez gibi orucuna ibadetine bakacaksın. Adam öldürmek normal zamanda da günah. Ramazanda 2 kat günah. Dolmuşlarda kadınları dövmek de günah (o da normal zamanda da günah). + Dövdüğün kadın oruçluysa orucu bozulur. Böyle böyle katlana katlana gidiyor. Yani İslama göre terörist olmak günahtır. Anladın?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

- Ben reformist filan değilim. Bildiğin düz Müslümanım. Kimseyi de patlatmıyorum. Onu açıkla o zaman.

Sen patlatanların niçin patlattığını açıkla hele. Müslümanım diyorsan onların sorumluluğu senin boynundadır.

Onlar patlatıyor, sen patlatmıyorsun, ama hepiniz Müslümansınız. Burada bir gariplik yok mu?

Sitelerde Paylaş

Ben Türküm ama MHP/AKP tayfası gibi barbar değilim. Avrupalılarla rahat rahat oturup kalkabilirim. Turizm amaçlı gelen kadınları taciz eden tipler de Türk. Turistlere yardımcı olan onlara yardımcı olan akıllı başlı insanlar da Türk.

Recep de Türk, Kılıçdaroğlu da Türk. AVM'deki sakallı bıyıklı, markalı giyinmiş ciple gezen izmandut gibi adamlar da Türk, ben de Türküm. Nasıl olacak o zaman?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

Ben Türküm ama MHP/AKP tayfası gibi barbar değilim. Avrupalılarla rahat rahat oturup kalkabilirim. Turizm amaçlı gelen kadınları taciz eden tipler de Türk. Turistlere yardımcı olan onlara yardımcı olan akıllı başlı insanlar da Türk.

Recep de Türk, Kılıçdaroğlu da Türk. AVM'deki sakallı bıyıklı, markalı giyinmiş ciple gezen izmandut gibi adamlar da Türk, ben de Türküm. Nasıl olacak o zaman?

Türk olmanın şartlarını yazan bir kitap yok. Türk olmanın herhangi bir düşünsel temeli yok. Türk olmanın insanın davranışlarını ve düşüncelerini kısıtlayan herhangi bir kuralı yok. Herhangi bir eyleminden dolayı insanı Türklükten atmazlar. Türklüğün günahı sevabı yok. Metafizik bir yanı yok.

Türk olmanın tek şartı Türkçe konuşmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Türkçe'yi unutup vatandaşlıktan çıkarsan Türklükten çıkarsın. Recep, Kemal ve Devlet efendiler için de aynı prosedür geçerli.

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, leonardo18 said:

Tamamen aynı şey.

Hocam modern anlamda Türklük bir doktrin değildir. Din ise bir doktrin içerir. Türk olmanın bir iddiası yoktur, şartı şurtu yoktur. Bir Türk hırsızlık yapamaz diyemezsin. Bunu dayandıracağın, üzerinde mutabık kalacağımız bir metin yoktur. Bir Türk hırsızlık yaparsa onu cezalandıracak metafizik bir güç yoktur. Cezalandırırsa devlet cezalandırır. Türklüğün günahı yoktur. Ayıp ve suç vardır.

Modern ulus anlamında Türklük, laik ve modern bir kavramdır. Senden sadece yurttaşlık görevlerini bekler. Vergi vermek, askere gitmek, yasalara uymak vs. Bunları da aslında Türk olduğun için değil, hizmetlerinden faydalandığın devlet organizasyonuna karşı borcunu ödemek için yaparsın.

Müslümanlık böyle birşey değil. Hayatın her alanını kuşatan kurallara sahip. Cihad gibi bir kavrama sahip. Nasıl giyineceğin, nasıl sevişeceğin falan hepsi kurallar ile belirlenmeye çalışılmış. 

Müslüman kıçını yıkarken suyu içeri fazla kaçırırsa orucu bozulur, günah olur. Oysa Türk kıçını yıkama detaylarını anlatmaya kalksa bu ayıp olur. Türk olmak sana bir özel alan sahibi olma hakkı verir. Müslüman olmaktan daha medeni ve modern bir kavramdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...