Jump to content

Forum mesajlarının silinmesi

Recommended Posts

Bu forumda 2008-2009 yılları arasında aktif bir şekilde değişik üyelikler alarak yazdım.Son 7-8 yıldır da çok nadir uğramaktayım. Foruma takıldığım zamanlar ile şimdiki düşüncem arasında büyük farklılıklar meydana geldiği için aşağıdaki profillerini listelediğim silinmiş üyeliklerin ve şu an mevcut yazdığım üyeliğin tüm mesajlarının silinmesini talep ediyorum.

https://www.ateistforum.org/index.php?/profile/8875-mesut-bayar/

https://www.ateistforum.org/index.php?/profile/7214-0zedonus/

https://www.ateistforum.org/index.php?/profile/4967-ozedonus/

https://www.ateistforum.org/index.php?/profile/5812-fakih/

Sitelerde Paylaş

Uyeliklerindeki birkac postunuzu okudum. Siz sanirim onceden muslumandiniz. Simdiki felsefeniz veya inanciniz nedir?

Şu an da da Müslümanım. O zaman yazdıklarıma göre  bakışım çok farklı. O zaman Müslümanlık görüntüsünde isem de fikrim çok çalkantılı idi ve büyük bir şüphe içindeydim.Bazen kendime agnostik dediğim oluyordu. Amacım, yazdıklarımdan dolayı kimsenin etkilenmemesi.

tarihinde ozedonus_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu an da da Müslümanım. O zaman yazdıklarıma göre  bakışım çok farklı. O zaman Müslümanlık görüntüsünde isem de fikrim çok çalkantılı idi ve büyük bir şüphe içindeydim.Bazen kendime agnostik dediğim oluyordu. Amacım, yazdıklarımdan dolayı kimsenin etkilenmemesi.

Çok büyük bir şüpheye düştükten sonra imanlı kalabilmek nasıl olabiliyor merak etmemek elde değil. mahsuru yoksa sormak istiyorum ,fideist dayanaklarla mı inanıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Çok büyük bir şüpheye düştükten sonra imanlı kalabilmek nasıl olabiliyor merak etmemek elde değil. mahsuru yoksa sormak istiyorum ,fideist dayanaklarla mı inanıyorsunuz?

Bilgi arttıkça şüphe azalır. Din hakkında bilgilendikçe bir şey bilmediğimi gördüm. Zaten sorunumuz da bu değil mi? Çok az bir bilgiyle herşeyi bildiği havasını yaşamak. Herşeyi bilmem gerekmediğini biliyorum. Aklımın erdiği şeylerde konuşmak yeterli. Bir de bildiklerimi yaşamak. Size bu saçma gelebilir. Ama herkes farklıdır.

Sitelerde Paylaş

Bilgi arttıkça şüphe azalır. Din hakkında bilgilendikçe bir şey bilmediğimi gördüm. Zaten sorunumuz da bu değil mi? Çok az bir bilgiyle herşeyi bildiği havasını yaşamak. Herşeyi bilmem gerekmediğini biliyorum. Aklımın erdiği şeylerde konuşmak yeterli. Bir de bildiklerimi yaşamak. Size bu saçma gelebilir. Ama herkes farklıdır.

satırınızdan ;

herşeyi bilen,bilmediklerimizi bilen,ilim ve hikmet sahibi ,(öğretmen tanrı), düşüncesi temeline kurulan;  sınırlı bilgimiz ve aklımızla dünyada olup bitenleri asla tam olarak anlayamayacağımızı işaret eden din öğretilerini anlıyorum.

evet. bu öğretiyi çökertemeyiz. ancak tanrının sözleri olduğunu iddia eden metinleri dünya bilgimiz ile çökerttik.(en azından algımızda) din hakkında bilgilendikçe diyorsun ama dostum burada bilgi ile kasdettiğin  şey ; tarih ilminin yasalarına tabi olarak bizlere ulaşmış kuran ve diğer rivayetlerden ibarettir. ve tabiki bunlar üzerine kurulan felsefeler..

Bilginin bir önemi yok dostum. semavi dinlerde olay net; teslimiyet. duyduk ve inandık, duyduk ve itaat ettik.(iman sıçraması-akıldan imana sıçrama veya elçiye inanan ve güvenen (mümin)) bunu yapamadığın zaman yehova da,isada,allahta seni kurumuş yapraklar gibi ufalayıp ateşe atıyor..bu durumuda şöyle çözmüşler Tanrı kapılarını aklında sorularla gelenlere açmıyor. önce inan diyor, önce iman et sonra sana kapımı da sırlarıda açacağım.

kısaca bizde inanmak istedik ama olmadı..gerçekten güçlü birşey yoktur dedik ve su aktı yolunu buldu dinsiz olduk. ama dinsizler hristiyanlık ve islamdan sonra dünyada 3 cü sıradalar çokta moral bozmaya gerek yok :) 

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teslimiyet hakikatı bulmanın yollarından biridir ve tefekkür ile ilim eşliğinde ilerler.İman etmiş insana hakikat, teslimiyetine, tefekkürüne ve ibadetine göre açılır. Bu da ya hakikatle ilgili manaları keşfederek ya da hakikati doğrudan görerek gerçekleşir. Dolayısıyla galaksilerin, güneş sistemlerinin, gezegenlerin ve bunların içindeki görünen ve görünmeyen tüm canlıların yaratılışıyla ilgili hakikatlere ne imanı olmayan bilim insanları ne de teslimiyeti, ibadeti ve tefekkürü kemalleşmemiş din adamları ulaşabilir.

Sitelerde Paylaş

Teslimiyet hakikatı bulmanın yollarından biridir ve tefekkür ile ilim eşliğinde ilerler.İman etmiş insana hakikat, teslimiyetine, tefekkürüne ve ibadetine göre açılır. Bu da ya hakikatle ilgili manaları keşfederek ya da hakikati doğrudan görerek gerçekleşir. Dolayısıyla galaksilerin, güneş sistemlerinin, gezegenlerin ve bunların içindeki görünen ve görünmeyen tüm canlıların yaratılışıyla ilgili hakikatlere ne imanı olmayan bilim insanları ne de teslimiyeti, ibadeti ve tefekkürü kemalleşmemiş din adamları ulaşabilir.

siz bunlara ulaşmışsanız, bizimle de paylaşır mısınız? evrenin neresinde, hangi canlılar var; ne şekilde yaratılmışlar vb?

diğer yandan; teslimiyet illa arabın yerel tanrısına mı olmalıdır? hindu yerel tanrılarına, mısır entik tanrılarına ya da nordik tanrılara  teslimiyet de yine bizler aynı sonuca ulaştırır mı?

Sitelerde Paylaş

dostum evet böyle söylüyorlar. ancak bu iddia sahipleri mademki kendilerine hakikat açılıyor; ne bileyim dünyanın döndüğünü,bakteriler virüsler gibi küçük canlılar olduğunu felan  söyleselerdi. iddialarını kanıtlayacak hiçbir ilimleri ve bilgileri yoktur..

Sitelerde Paylaş

Düşüncelerinin iyice oturduğuna çok sevindim. Benim aklımda sen hep çok acı çeken biri olarak kaldın ve nedense seni arada bir hatırladım. Ne gidebildin ne kalabildin. IP'mi banlayın yalvarırım, beni bu siteden kurtarın, girmemi engelleyin dediğin oldu.

Şüphelerin, sancıların gitmiş, rahatlamışsın. Ben, bir ara agnostik olduğunu söylesen de agnostik olarak kalamayacağını biliyordum. Çoğu arkadaş da öyle. Nitekim öyle olmuş.

Agnostik veya ateist olma ihtimalin zaten yok gibiydi. Hoş, olman gerekmiyor ki zaten. 

Yazdıklarını sildirme amacın harbiden de tam Müslüman olduğunu gösteriyor özedönüş.

Ama emin ol silinmeyecekler. Çok çok özel, istisna durumlar dışında kimsenin başlığının silindiğini görmedim. Hele seninki ki bir amaç uğruna asla ve asla silmezler.

Bence de silinmemeliler. Hatta sen de geçirdiğin süreçleri o başlık ve yazılarla ölümsüz yapmış sayılırsın. Arada bir okur, bunalımlarını, çırpınışlarını ve sonunda huzura erişini görürsün.

Sitelerde Paylaş

Açık ifade edeyim. Tevbe ettiğim ve eski yazılarımı saptırıcı ve yıkıcı gördüğüm için hiçbir platformda kalmasını ve bununla başkalarına zarar verilmesini istemiyorum. Bu iyiliği yapsanız çok memnun olurum. Yapmazsanız da en azından bu konuda ısrarcı olduğumu ve benim için hayati bir anlam taşıdığını ifade edeyim.

Üyeliği sonlandırılan mesut bayar nickini değiştirilmesini talep ediyorum..  ozdonus vb. bir şey olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda 2008-2009 yılları arasında aktif bir şekilde değişik üyelikler alarak yazdım.Son 7-8 yıldır da çok nadir uğramaktayım. Foruma takıldığım zamanlar ile şimdiki düşüncem arasında büyük farklılıklar meydana geldiği için aşağıdaki profillerini listelediğim silinmiş üyeliklerin ve şu an mevcut yazdığım üyeliğin tüm mesajlarının silinmesini talep ediyorum.

Maalesef yazılarınızı silemeyiz. Sizin yazılarınızı silersek, size verilmiş cevaplar açıkta kalır, açtığınız başlıklar ve altında yazılmış onlarca yazı uçar gider. Bu şekilde bir uygulama, diğer yazarların fikirlerini önemsiz ve değersiz saymak anlamına gelir ki, bu da forumumuzun kuruluş amacına ters düşer.

Sitelerde Paylaş

Maalesef yazılarınızı silemeyiz. Sizin yazılarınızı silersek, size verilmiş cevaplar açıkta kalır, açtığınız başlıklar ve altında yazılmış onlarca yazı uçar gider. Bu şekilde bir uygulama, diğer yazarların fikirlerini önemsiz ve değersiz saymak anlamına gelir ki, bu da forumumuzun kuruluş amacına ters düşer.

O zaman en azından direk adıma açtığım https://www.ateistforum.org/index.php?/profile/8875-mesut-bayar/ nickinin "ozedonus2" şeklinde değişmesini talep ediyorum. Üyeliğin silinmiş olması nickin değişmesine engel olmasa gerek.

Sitelerde Paylaş

O zaman en azından direk adıma açtığım https://www.ateistforum.org/index.php?/profile/8875-mesut-bayar/ nickinin "ozedonus2" şeklinde değişmesini talep ediyorum. Üyeliğin silinmiş olması nickin değişmesine engel olmasa gerek.

Tamam, nik değişikliği yaparız. Hatta istediğiniz gibi değiştirdim bile... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...