Jump to content

İbrahim'in karşısındaki aptal kişi.

Recommended Posts

Bakara:258 .."Allah, kendisine hükümdarlık verdi diye  Rabbi hakkında İbrahim ile tartışanı görmedin mi? Hani İbrahim, “Benim Rabbim diriltir, öldürür.” demiş; o da, “Ben de diriltir, öldürürüm” demişti. (Bunun üzerine) İbrahim, “Şüphesiz Allah güneşi doğudan getirir, sen de onu batıdan getir” deyince, kâfir şaşırıp kaldı. Zaten Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.."

Şimdi bu kafir o kadar iddiadan sonra niye şaşırıp kalmış anlamadım?.Güneşi doğudan getiren aslında benim,rabbine söyle sıkıysa o batıdan getirsin niye dememiş?

Masallarda böyle gariplikler oluyordu değil mi?

Sitelerde Paylaş

Dünyada din masalları kadar geri zekalıca saçma sapan şeyler olmaz. Bu masallar tek başına din işinin ne kadar geri zekalıca bir iş olduğunun sağlam kanıtı. Şöyle saçma sapan şeyler uyduran geri zekalılarda kafa çalışması diye bir şey söz konusu değil.

En vahim olanı İmam Azam maceraları! Komedi yani, yok ateist şeytan nasıl yanacak diye sormuşmuş da yok kerpici vurmuşmuş da... Oku oku gül. Hayır şimdi masalın da bir kurgusu, bir iç mantık silsilesi olur. Masal da kendi içinde tutarlı olmak zorundadır. Bunlarınki kendi içinde bile çelişkili.

Sitelerde Paylaş

Dünyada din masalları kadar geri zekalıca saçma sapan şeyler olmaz. Bu masallar tek başına din işinin ne kadar geri zekalıca bir iş olduğunun sağlam kanıtı. Şöyle saçma sapan şeyler uyduran geri zekalılarda kafa çalışması diye bir şey söz konusu değil.

En vahim olanı İmam Azam maceraları! Komedi yani, yok ateist şeytan nasıl yanacak diye sormuşmuş da yok kerpici vurmuşmuş da... Oku oku gül. Hayır şimdi masalın da bir kurgusu, bir iç mantık silsilesi olur. Masal da kendi içinde tutarlı olmak zorundadır. Bunlarınki kendi içinde bile çelişkili.

Kısacası arkadaşım... masal masal matitas, kaynanalarının kıçı tas, laflarının da içi fosss..:lol:

Sitelerde Paylaş

Bu din masalları çok vahim yani, bu bazı Müslümler tarafından bile sorun olarak algılanıyor. Kuran'ın ağırlıklı olarak masal anlatımlarından oluşması, hüküm ayetlerinin çok kısa ve yetersiz olması Müslümleri çok ciddi rahatsız ediyor ama dile getiremiyorlar. Şeytan vesvesesi bunlar, imtihan kardeeeş deyip içlerindeki şüpheleri bastırıyorlar. Öyle böyle değil, sayfalarca saçma sapan masallar anlatıyor. E bunları anlatacağına hükümleri netleştir, ayrıntılandır yahu!

Bunu tabii kasıtlı yapmışlar. Hükümleri esnek bırakmışlar ki hükmedenler kafalarına göre şeriat oluştursunlar, fazla bağlayıcılık işlerine gelmemiş. Bol bol masalla uyutmuşlar. Hayr saçma sapan sayfalarca yok Musa gemiye bindi, yok balık canlandı, yok nasıl bir sığır keselim, yok musa şunu etti yok bunu tuttu... Yahu bir kere Kuran Musa masalından geçilmiyor, bu nasıl iş? Varsa yoksa Musa! Hayır bu Tevrat mı ne? Nedir bu Musa aşkı? Musanın neredeyse ömrü hayatını komple yazmışlar.

Bir zaman bir Müslüm bir masal anlattı, neymiş islam diyarına bir kafir bilgin gelmiş. Bunu imamı Azam (!! :D ) tabii her zamanki gibi süper kahraman! onun karşısına götürmüşler. "Ne ararsın bu diyarda" diye sormuş. O da anlatmış. Hangi hayvan yumurtlar, hangisi doğurur onun kayıtlarını tutmak için dünyayı geziyorum" demiş. "Boşa zahmet etmişsin" deyip adamı kulağından tutmuş. "Aman efendi ne yapıyorsun, bilim adamıyım ben biraz saygı gösterin" demiş. İmam: "Ahana bu kulağı olanlar doğurur, olmayanlar yumurtlar" demiş. 

Buna Müslümler yaaa yaaa kardeş bak Müslümler ne kadar zeki :D diye yaklaşıyorlar!!! :lol:

Hayır şimdi bu masal hangi hayvanların kulağı var hangilerinin yok araştırmasının da işin içinde olduğu gerçeğini değiştiriyor mu? Ha yani adam hiç kafasına kulağına bakmadan bu doğuruyor diye yazıp geçip gidecek öyle mi! Heralde bir şeklini şemalini resmini çizecek be! Hayır bir hayvan gördüm doğuruyordu, bir başka gördüm yumurtluyordu dediğinde nasıl ne şekil hayvanlardı deyince bilmem sadece yumurtluyor mu doğuruyor mu ona baktım mı diyecek be!

Kafa çalışmıyor, kafa... Müslümlerin tek problemi zeka! 

Sitelerde Paylaş

Ben sunu anlamiyorum, donemin insanlari bu ayetleri nasil kabul etmis? Bu kadar dusunceden yoksun ve akil hastasi olduklarini dusunmuyorum. Baska birsey var, muhammed hic yasamadi ve bu hikayeler yuz yillar sonra yazildi..

Muhammed'in toplumsal zekasi ve ikna kabiliyeti ...

Sitelerde Paylaş

Ben sunu anlamiyorum, donemin insanlari bu ayetleri nasil kabul etmis? Bu kadar dusunceden yoksun ve akil hastasi olduklarini dusunmuyorum. Baska birsey var, muhammed hic yasamadi ve bu hikayeler yuz yillar sonra yazildi..

Arapların günümüz iq ortalamaları 80 civarıdır(sınır zeka).1400 yıl önce ise muhtemelen genel iq ortalamalarının 50-70 civarı (geri zeka) olduğunu tahmin ediyorum.Anlama ve kavrama yetisi geride kalmış bu insanları absürd masallarla kandırmak çok zor olmamıştır.Bunlar eskilerin masalları,kafasından uyduruyor gibi eleştiriler getiren yüksek iq'lu insanları ise kafir,zalim,sapkın diye yok etmişlerdir.

Hoş şu anda bile dünyada ki tüm insanların iq ortalaması sınır zeka ile geri zekalılık arasındadır.

Bu ne demek?

Çoğu insanın anlama ve kavrama yetisi zayıf,bırak okuduğunu anlayıp mantık süzgecinden geçirmeyi,anlama seviyesine bile ulaşamayan milyarlarca insan var demektir.Dinlerin masallarına işte bu insanlar inanıyor çünkü neden ortada..

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in toplumsal zekasi ve ikna kabiliyeti ...

Öyle bir şey yok. Muhammed yaşadı bile farzetsek Kuran'da çizilen portresi azarlanan, başına kakılan, tehdit edilen ve kullanılan bir zavallı şeklinde. Yaşadığı farzedilirse otistik bir tip. Bu durumundan faydalanılıp mübarek biri diye lanse edilip tepe tepe kullanılmış bir meczup. Ömrü ezik geçmişinin acısını çıkarmaya çalışmakla geçmiş, bu uğurda evlatlığının karısına bile el koyunca çüş artık boşan da hamudunu da ye, yok bundan sonra artık sana karı marı diye azarlanmış biri.

Hadisleri kabul edersek de yetişmiş çocukları olan bir kadından başka kimsenin önem vermediği, ileri yaşına kadar yaşlı bir dul ile idare etmek zorunda kalan, kendi başına mağaralarda uzun zaman geçiren, işi bitince ayak bağı olmasın diye zehirlenerek öldürülmüş biri, cenazesi ile de ilgilenilmemiş.

Kuran bu adamdan pek de doğru dürüst bahsetmez. Musa'nın anlatılmadık hikayesi yok, bunun hiç hikayesi yok. Adı bile çok az geçer. Uyduruk bir kişilik olduğu için abartmamışlar. Yaşadığına dair bir kanıt bulunabilseydi bu durum kesinleşirdi. Kanıt ise yok. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 07.06.2017 at 21:33, Beelzebub said:

Bakara:258 .."Allah, kendisine hükümdarlık verdi diye  Rabbi hakkında İbrahim ile tartışanı görmedin mi? Hani İbrahim, “Benim Rabbim diriltir, öldürür.” demiş; o da, “Ben de diriltir, öldürürüm” demişti. (Bunun üzerine) İbrahim, “Şüphesiz Allah güneşi doğudan getirir, sen de onu batıdan getir” deyince, kâfir şaşırıp kaldı. Zaten Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.."

Şimdi bu kafir o kadar iddiadan sonra niye şaşırıp kalmış anlamadım?.Güneşi doğudan getiren aslında benim,rabbine söyle sıkıysa o batıdan getirsin niye dememiş?

Meşrik ve Mağrip : doğu ve batı demek değildir.

"Vikipedide şu yazar 

Maşrık, çoğu zaman "Şark", "Doğu" kelimeleriyle eşanlamlandırılmak istense de, bunlar tam anlamı karşılayan kelimeler değildirler. 

Birisi vefat ettiği zaman; "ebedi maşrık"a intikal etti deyimi kullanılır.
Bunun anlamı birçok kişinin günümüz Türkçesine tercüme ettiği gibi, sonsuz doğuya gitti anlamını taşımaz.... "

Sonuç: Semaya Füze atan ve attığı Füze kanlı geri gelen böyle bir teknolojiye sahip olan Nemruta 

İbrahim aleyhisselamın Benim rabbim güneşi Maşrikten getirtiiyor  sende onu Mağripten getir diyince afallayıp şaşırmıştır

Yani İbrahim aleyhisselam Güneşin semadaki konumunu rotasını vermiştir.

Sitelerde Paylaş

Muhammedi yaşadı kabul edersek, ömrü gençliğini yaşlı bir dulun yemesinin acısını çıkarmaya çalışmakla geçmiş ama hiç bir halt da edemeden zehirlenip öldürülmüş biri olduğu portresi ortaya çıkıyor. Yaşamadı ama yaşadı dersek resim bu.

Bu herif bir halt da becerememiş, çünkü sürekli acaba çocuk yaşta alsam beni tahrik eder mi, arkadaşımın karısını alsam beni tahrik eder mi, evlatlığımın karısı, gelinim beni tahrik eder mi diye uğraşmış durmuş. Telaşe o kadar fazla ki, düğünü yapıp misafirleri kovuyor, telaşe var, bu kez becerecek miyim acaba diye!

Yine beceremeyince resti yiyor, tamam artık senin bir halt becerebileceğin yok, belli oldu, karı marı yok artık sana!

Hayır çıkan portre bu! İşinize gelirse. Müslümlerin yalan propagandaları beynine işlemiş, bu yalanları bir türlü temizleyemeyen bilinçsiz dinsiz ve ateistler olması utanç verici. Bu yalan islam propagandalarını beyinlerinizden söküp izi kalmamacasına atamazsanız ateist filan olamazsınız. Müslüm artığı bir şaşkın olursunuz. Muhammedi öven, ona imrenen ve ateistim diye iddia edenlere acıyorum. Çok şaşkınlar. Çok bilinçsizler. Budalalar en hafifinden. İğrenç islam yalanlarına hâlâ inanan bir aptala başka bir sıfat yakıştıramam. Hak ettiği bu.

Şimdi bakın insanı taraftarlıktan çok karşıtlık bilinçlendirir. Bu yalan propagandalardan tiksinmiyor, imreniyorsanız propaganda amacına ulaşmış demektir. Propaganda karşısında tavrın, bilinç düzeyini ele verir.

Sitelerde Paylaş

İbrahimin kendisi çok mu akıllı?

İşte böylece İbrahim’e göklerdeki ve yerdeki hükümranlığı ve nizamı gösteriyorduk ki kesin ilme erenlerden olsun.

Üzerine gece karanlığı basınca, bir yıldız gördü. “İşte Rabbim!” dedi. Yıldız batınca da, “Ben öyle batanları sevmem” dedi.

Ay’ı doğarken görünce de, “İşte Rabbim!” dedi. Ay da batınca, “Andolsun ki, Rabbim bana doğru yolu göstermezse, mutlaka ben de sapıklardan olurum” dedi

Güneşi doğarken görünce de, “İşte benim Rabbim! Bu daha büyük” dedi. O da batınca (kavmine dönüp), “Ey kavmim! Ben sizin Allah’a ortak koştuğunuz şeylerden uzağım” dedi.
Enam 75-78

O güne kadar İbrahim ayı, yıldızları, güneşi görmemiş mi?
Güneşin batışını da mı hiç görmemiş?
Hangi gezegende yaşamış bu adam?
Babası onu bu yaşına kadar penceresiz bir hücrede mi büyütmüş?

Dikkat ederseniz masalda bir tutarsızlık daha var.

İbrahim önce yıldızları gözetiyor, yıldızlar yok olunca normalda güneş doğar ve gündüz olur. 
İbrahim (her nasılsa) bu gündüzü atlıyor, kaçırıyor, göremiyor. Ne güneşin doğuşunu ne de batışını, ne de güneşi görebiliyor. Ve gelecek akşam ayı görüyor ve ona tapıyor.

Neyse şaka bir tarafa, tabii ki İbo aptal değil.
Masalın yazarları aptal diyeceğim
ama o da değil.
Masal tutarsız, 
Bu masala inananlar aptal ;)

Sitelerde Paylaş
On 07.06.2017 at 21:33, Beelzebub said:

Teşekkürler beelzebub. Neden mi? Benim de bu masalı, bu forumda aşağıdaki gibi bir diyalog halinde sunmuştum. Bunu hatırlattığınız ve biraz daha ilave yapmama neden olduğunuz için. 

Ne demişler: "Aklın yolu birdir" demişler.

İbrahim: “Benim Rabbim diriltir, öldürür."

─Firavun: “Ben de diriltir, öldürürüm”

─İbrahim: “Şüphesiz Allah güneşi doğudan getirir, sen de onu batıdan getir”

─Firavun:" Senin anan güzel mi? Güneşi doğudan getiren de, batıdan götüren de benim. Senin Allah'ın bunu tersine çevirsin de görelim.

─İbrahim: !!!???..

─ Firavun: Ne oldu İbo? Dilin boğazına mı kaçtı?..

─İbo: Fakat, ama, lakin...

─ Firavun: Bak İbo, seni taklit eden Muhammed bile, sığır süresinin 258. palavrasında "Allah, kendisine hükümdarlık verdi." diyerek, beni tasdik ediyor. Allah güçtür, güç bendedir. Siz kim oluyorsunuz? Tabii ki, benim sığır-koyun-deve çobanlarımsınız. Haddinizi biliniz, ufak ufak gidiniz, anca gidersiniz.

Sitelerde Paylaş

İbrahim'in karşısındaki kişi ibrahim'e okkalı birkaç şey söylemiştir olasılıkla ama quran'a koymamışlardır. O kişi ben olsaydın şöyle diyebilirdim;

- Sabahları güneşin doğudan gelmesinden başka bir gerçeğe tanık oldun mu ibrahim?
Hadi senin allah'ın güneşi batıdan getirsin de anlayalım gerçek tanrı'nın seninki olduğunu!

Sitelerde Paylaş

hazreti ibrahim tam bi burhan kuzu misali adammış. hep haklı taraftan yana görünüyorlar ve objektiflik algısı yaratıyorlar sonra da gündemdeki konuyu, tavır aldıkları tarafa kaybettiriyorlar. ben olsaydım o aptalın yerinde, hazreti ibrahim'i karşımda görünce hemen yolumu değiştirirdim ve böyle bir trajediye konu edilmezdim.

Sitelerde Paylaş

hazreti ibrahim tam bi burhan kuzu misali adammış. hep haklı taraftan yana görünüyorlar ve objektiflik algısı yaratıyorlar sonra da gündemdeki konuyu, tavır aldıkları tarafa kaybettiriyorlar. ben olsaydım o aptalın yerinde, hazreti ibrahim'i karşımda görünce hemen yolumu değiştirirdim ve böyle bir trajediye konu edilmezdim.

böyle bir trajedinin olduğu ne malum ki ? Olduysa da böyle yaşandığı

Sitelerde Paylaş
On 09.06.2017 at 06:58, Beelzebub said:

Arapların günümüz iq ortalamaları 80 civarıdır(sınır zeka).1400 yıl önce ise muhtemelen genel iq ortalamalarının 50-70 civarı (geri zeka) olduğunu tahmin ediyorum.Anlama ve kavrama yetisi geride kalmış bu insanları absürd masallarla kandırmak çok zor olmamıştır.Bunlar eskilerin masalları,kafasından uyduruyor gibi eleştiriler getiren yüksek iq'lu insanları ise kafir,zalim,sapkın diye yok etmişlerdir.

Hoş şu anda bile dünyada ki tüm insanların iq ortalaması sınır zeka ile geri zekalılık arasındadır.

Bu ne demek?

Çoğu insanın anlama ve kavrama yetisi zayıf,bırak okuduğunu anlayıp mantık süzgecinden geçirmeyi,anlama seviyesine bile ulaşamayan milyarlarca insan var demektir.Dinlerin masallarına işte bu insanlar inanıyor çünkü neden ortada..

Tahmin etmistim, gercekten dusunebilen insanlarin inanacagi zirvalar degil. İllaki inanmayanlar da vardir zira ölüm korkusundan ses cikaramayip eceliyle ölmüştür o kisiler. Ben dogmalara inananlarin beynlerinin tam anlamiyla gelisemedigi kanisindayim. O donemin iq seviyesinde seyrediyorlar. Cevremdeki dincilerde gozlemleyebildigim bu..

Sitelerde Paylaş

Bir toplumsal hayatı geri zekalılar basarsa hayat cehenneme döner. Aynen şekil a da görüldüğü gibi. Emperyalizm popülizmi kullanarak bu cehennemi el birliği ile yarattılar. Her taraf geri zekalı salaklarla dolup taşıyor. Fasulyelere Kuran okuma deneyine bilim kurullarınca destek verilecek kadar ultra salak bir ülke yaratıldı. Yalakalık için yapılmadık bırakılmıyor. Salavatmatik icattan sayılıyor yalakalık uğruna.

Bunun gülünç bir şey olduğunu kendileri de çok iyi biliyorlar. Bu apaçık gülünç bir soytarılık. Kameraya sırıtacaksın da butona basarak salavat mırıldanacaksın! Bu palyaçoluk. Ama yapmadan duramıyorlar. Biz ne bok yiyoruz demiyor, pişmiş kelle gibi sırıtarak bu soytarılığı yapıyorlar. Kan dondurucu bir hezeyan hali... Korkunç. Walking Dead'den farkı yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...