Jump to content

Düşündümde..

Recommended Posts

Yaratıcısı olmayan bu kainatın her şeyi bir şekilde oluşturan gücü neden daha mantıklı bir kainat meydana getirmedi de her kez huzur içinde yaşamıyor  ?

Ve ben bir ateist olarak bunu nasıl mantıklı buluyorum

Bulmuyorum…

Zaten de o her kimse berbat bir dünya yaratmış ve bu rastgelelik prensibi de saçma sapan sonuçlar doğurmuş..

Çıkıyorum ateizmden

O zaman teistim

Türkiyedeyim

Müslümanım

Saçma mı ?

Ateizmde saçmaydı hiçbir şeye cevabı yoktu ve yarattığı dünyayı sevmedim…

Sitelerde Paylaş

Düşünmeye düşünmüşsün de... Düşüne düşüne kafayı yiyeceksin! Çünkü saçmalıyorsun. Boşuna dünyadaki olumsuzlukları yıkacağın bir suçlu arama. Öyle birisi yok. Hayır suçluyu bulup ne yapacaksın? Sülalesine gelmişine geçmişine saydırıp rahatlayacak mısın?

Şu doğada hiç kimse diğer canlıları yemeden hayatta kalamaz. Hayatta kalmak için başka canlıları yemek zorunda. Bundan bitkiler bile istisna değil. Topraktaki organik kalıntıları alıyorlar çünkü. Fakat etçillerin durumu çok daha vahim. Etten başka bir şeyi sindiremezler. Bu eti yemezlerse ölürler.

Bundan bir tanrı sorumlu olsaydı durum çok fena olurdu. Bu tanrı manyak mı, psikopat mı, sadist mi, ne boktur bu sorunu ortaya çıkardı. Tanrının olmayışı süper bir şey, çünkü bu işin sorumlusu yok. Bu işin bir sorumlusunun olması çok berbat bir durum olurdu.

Sitelerde Paylaş

Yaratıcısı olmayan bu kainatın her şeyi bir şekilde oluşturan gücü neden daha mantıklı bir kainat meydana getirmedi de her kez huzur içinde yaşamıyor  ?

Bulmuyorum…

Zaten de o her kimse berbat bir dünya yaratmış ve bu rastgelelik prensibi de saçma sapan sonuçlar doğurmuş..

Çıkıyorum ateizmden

O zaman teistim

Türkiyedeyim

Müslümanım

Saçma mı ?

Oksimoron iddiaların var.

Kainatı mantıksız,kaotik buluyorsun,her kim yarattı ise berbat olmuş diyorsun.

Bu yüzden müslümanım,Allah'a inanıyorum diyorsun ama bu arada Allah'ın da berbat bir tasarımcı olduğunu dolaylı yoldan itiraf etmiş oluyorsun.İlginç mi,şizofrenik mi ne desem bilemiyorum.

Dünyadaki tüm kötülük,adaletsizlikleri yaratıp ,yapılmasına izin verip sonra günah çıkaran ve adaletin ve iyiliğin en yücesi olduğunu iddia eden tanrının,dünyadaki kaostan daha korkutucu olduğu neden aklına gelmiyor?Bu seni rahatsız etmiyor mu?

Ateizm bir felsefe ya da ideoloji değildir.Anlam aramana gerek yok..Ama yalanlardan sıyrılıp daha somut ve realist bakış açısı sağladığı kesindir.Bu bakış açısının sonuçları seni mutlu veya mutsuz edebilir.Bu yüzden ateizmi suçlamak niye..?

Gerçeklerle yüzleşiyorsun diye mi?

Sitelerde Paylaş

Ateizmin neye cevabi yoktu? Ateizmde hangi sorunun cevabini aradin ve gercek bilgiye ulasamadin? Ateizm bir dunya yaratmaz, seni dogmalarla degil akilla mantikla dogru bilgiye ulastirir ve sen icinde bulundugun kosullari kendin belirlersin. Kendi dunyani kendin yaratisin..

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, SadeceDüşünce said:

Bulmuyorum…

Çıkıyorum ateizmden

O zaman teistim

Türkiyedeyim

Müslümanım

Saçma mı ?

Bir kez ateist olmuşsan geri dönüş olmaz yeğen, ya hadım edilmen ya da idam edilmen gerek ya da ya 40 katır yahut 40 satır. İyi düşün :D

İslam'dan çıkarken kapıyı sert çarpmadıysan seni kabul edeceklerdir ama mürted olduğun tespit edilirse yine ateizmdeki cezalarla karşılaşacaksın.

Bence Hyperianism diye yeni bir din var ona gel :D:D:D kafan karışık bliiyorum, belki de trollsün ama bu süreç geçtiğinde bu sayfalar seni bekliyor olacak.

Çüs. 

Sitelerde Paylaş

Bulmuyorum…

Çıkıyorum ateizmden

O zaman teistim

Türkiyedeyim

Müslümanım

Saçma mı ?

Başlık: düşündümde... Bu kelimede "de" ayrı olacak... Son cümlede Ateizmde kelimesinde "de" yine ayrı olacak...

Sen şimdi bunlara çalış. Boşver Ateizm üzerine düşünüp ahkam kesmeyi...

Sitelerde Paylaş

Sen çoktan düşünüp taşınmış ve "Bütün çelişki ve saçmalıklarına rağmen inanmayı yeğliyorum, böyle mutluyum" dememiş miydin?

O çelişki ve saçmalıklar seni rahatsız etmiyor olabilir, bu bizi gerçekten hiç bağlamaz ve sana mutluluklar dileyip susarız ama sen onları durmaksızın başlıklar açarak normalleştirmeye çalışmakla kalmıyor, bizleri de iknaya çalışıyorsun.

Yapma bunu. Sinirlenebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Bulmuyorum…

Çıkıyorum ateizmden

O zaman teistim

Türkiyedeyim

Müslümanım

Saçma mı ?

Dostum düşünme konusunda gerçekten kötüsün..... Ayrıca ateizmin saçma olması müslümanlığın saçmalığını haklı çıkarmaz ki ve sana göre ikisi de saçma diye ikisinden birisini seçmende gerekmez. Unutma Görmeyi Bilirsen her zaman 3. bir yol vardır ve 4. 5. 6. bu böyle gider sonu nereye gider inan bende bilmiyorum ama o yere gidene kadar eğlenmene bak fazla kasma kendini.  Birde ismin konusunda dönerin içinde sadece tavuk  olursa o döner yenmez   

not: canınız döner çektiyse üzgünüm

not2: tekrar okuyunca saçmaladığımı fark ettim ama yinede  göndereceğim ( sadece küçük bir kısmında )

Sitelerde Paylaş

Dünya üzerindeki en saçma inanış her şeyin tesadüfler sonucu olduğu maddesel tabanlı inançtır. Gelecek yüzyılda materyalizmin ve dolayısıyla ateizmin ölmesiyle onun yerini alacak yeni bir ideoloji oluşturmamız zaruri bir hal almıştır. Zira sahipsizlik, etiketsizlik ve belirsizlik elbetteki neden - sonuç ilişkisi içerisinde hem iyi hem kötü sonuçlar doğuracaktır. Bu yüzdendir ki insanoğlu korku içindedir. Bizden sonraki nesiller kelimelerin ötesindeki bir tanrının var olduğu gerçeğini kavrayacak ve her şey siyah beyaz olacaktır. 

Biz ateistler, gerçeğe giden yolda yapılan hatalardan bir tanesiyiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...