Jump to content

Muhammed'in Yasadigina Dair Kanitlar Var mi ?

Recommended Posts

kanitlar var fakat mekkede degil , petrada.

islamiyetinde petrada basladigina dair bulgular var.

ama yilda 40 milyar dolar hactan kazanan bir dinin cikipta ya aslinda islam mekkede degilde petrada basladi demesini beklemeyin :D

akademik yonden bakildiginda muhammedin petrada yasamis olma , islamiyetinde oradan yayilmis olma ihtimali %90 (bana gore 100%)

fakat muslumanlar acisindan bunlara karsi gelistirilmis (yahudi uydurmasi , masonlar , illuminati , kefere) disinda akademik bir arguman yok.

sanirim buda ihtimalleri arttiriyor.

muhammedin yasamamis olmasi kollektif olarak arap yarim adasindan boyle bir dinin ciktigi anlamina gelir ki buda kisa bir zaman icin cok anlamsiz ve mantiksiz. ayrica yapilan savaslar degisimin bir lider tarafindan yapildigini gosteriyor.o savaslari incelerseniz zaten mekkeyle pek alakalari olmadigini gorursunuz.

kabenin ve islamiyetin dogusunun yerinin neden daha sonra mekke oldugu sorusunun cevabi ile , kuranin ilk nushalari neden yakildi , iskenderiye kutuphanesindeki kitaplar neden yakildi , tarih oncesinde halifelik tartismalari neden yasandi gibi sorularin cevaplarina ayni anda ulasilabilir.

tarihinde boomkin tarafından düzenlendi
ek
Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Diyanet'in İslam Ansiklopedisi'ndeki HUDEYBİYE ANTLAŞMASI maddesinde diyor ki:

"Hz. Ali'nin kaleme aldığı barış antlaşması metni, Hz. Peygamber ve Süheyl b. Amr tarafından imzalandı

Antlaşmaya; müslümanlardan Ebû Bekir, Ömer, Osman, Abdurrahman b. Avf, Sa‘d b. Ebû Vakkas, Ebû Ubeyde b. Cerrâh ve Muhammed b. Mesleme; müşriklerden Mikrez b. Hafs ile Huveytıb b. Abdüluzzâ şahitlik ettiler.

Hudeybiye Antlaşması, Kur’ân-ı Kerîm’de müslümanlar için “feth-i mübîn” ve “nasr-ı azîz” olarak nitelendirilmiştir (el-Feth 48/1, 3). 

Bu antlaşma, İslâm tarihinde bir dönüm noktası teşkil eder."

Başka bir ansiklopedide de diyor ki:

"628 yılında iki tarafın da onayladığı bir kâtip tarafından şahitlerin huzurunda yazılıp imzalanan bu antlaşma özellikle, Kureyşliler’in müslümanları resmen tanımalarının ilk işareti ve yazılı belgesi olmasından dolayı büyük önem taşımaktadır."

Peki, 628 yılında yapıldığı söylenen bu pek mühim(tarihî) antlaşmanın yazılı belgesinin akıbeti ne olmuştur?

Muhafaza edilmiş midir? Edilmişse, nerededir?

Eğer yok edilmişse, bunun sebebi müslümanlarca nasıl açıklanmaktadır?

Sitelerde Paylaş

Keşke Drei arada bir foruma uğrasa. Örneğin Muaviye hakkındaki verdiği bilgiden faydalandım. Onun, adına para bastırmış olduğunu bilmiyordum. Anası babası hakkında bir bilgi olmayışına ise hiç şaşırmadım. Osmanlıların kurucusu Osman'ın bile kim ve nerden geldiği hakkındaki söylenenler kuşkulu. Onun bile hikayeleri çoğunlukla uydurma. Mekke herhangi bir devletin başkenti hiç oldu mu soruma ise yanıt alamadım. Yanıt tabii ki "hiç olmadı" şeklinde ama bu konuda ayrıntılı bilgiler olabilir. Kabe'nin bir kilise olduğu ve yönünün Petra'ya baktığı gibi filan. Millet onu kıble belliyor, onun ise kıblesi Petra! :D Açın uydu görüntülerini, apaçık Kudüs'e baktığını görürsünüz. Yakınlaştırın, tam saat 11 yönüne bakıyor! Bu son derece açık!

Gerçi bu İslamın inciğini cıcığını muslimlerden çok bizim araştırmamız çok da gerekli değil de... Bilginin fazlası ve zararlısı olmaz diye düşünüyorum. Bilgi demek her zaman bilnç ve farkındalık demektir. Aralarında doğru orantı vardır. O bakımdan yoksa, İslamın inciği cıcığı umrumda olduğundan değil.

Yani İslamın ne olduğu bu kadar apaçık ortada iken, birilerinin bunu Allahtan gelen bir şey diye savunmak için canını dişine takması öyle komik ki, aslında bizim bunlara laf anlatmaya çabalamamız da komik ama işte... Bildiğini söylemek de bir insanlık görevidir. İnsanlık bilgi ile insanlıktır. Bilgi olmadan insanlık olmaz. Bilginin de yararsızı ve kötüsü yoktur. Bilgi daima bilinç ve farkındalıkla eşdeğerdir. Büyü bilimi diye bir şey olsa onu öğrenirdim yani. Şeytani ilimler diye bir şey olsa onu öğrenirdim. Ben yani cin çağırmanın tüm ayrıntılarını bilen biriyim. Erbabından bizzat ilk ağızdan ve canlı, (öyle kitaptan okuyarak filan değil) öğrendim. Ama tabii cin diye bir şey olmadığı için bu kuru bilgi. Bir kere de merak edip acaba cin gelecek mi diye denemedim. Böyle uyduruk bir fasarya için on saniyemi bile harcamam. Ama kuru bilgi de olsa bu adamlar ne yapıp cin geldi zannediyorlar diye bunu bile öğrendim.  

Sitelerde Paylaş

Merak edenler için söyleyeyim, ilk defa milli olacak biri için cin çağırma seansı bayağı uzun bir ritüel. Ama bu ritüeli bir kez yaptıktan ve başarılı olduktan sonra artık o kadar uzatmana gerek kalmıyormuş cincinin dediğine göre! Daha ritüeli yapmaya başladığında alışık olan cinler çağrıyı duyup hemen geliyorlarmış! :lol:

Adam yani çok ayrıntı verdi, bunlar böyle yapmazlar, gizli ilim derler bu işlere ama damardan girdim yani, dilini çözdüm. Bu, bu işlerle uğraşmış fakat psikolojik travma geçirip bırakmış biri. Ben başa çıkamadım, sen iradeli birisin, başa çıkabilirsin bunlarla, yapabilirsin dedi. Tabii yaşadıklarını anlatacak içini dökecek birine ihtiyacı vardı, bu durumu kullanıp dilini çözdüm. Her şeyi anlattı.

Dediğine göre cinler öyle psikolojik baskı kurmuşlar ki üzerinde, bir türlü onlara baskın gelmeyi başaramamış. Yakarım bak sizi diye tehdit etmesi de işe yaramamış. Daha kalabalık gelmeye ve hepimizi mi yakacaksın hadi durma yak bakalım demişler! :D Çağırma ritüelini çağırdıktan sonra farklı şekilde yürütmek ise cinleri yakıyor! Buna kadar öğrendim işi! Lan neler anlattı yaaa… Mitoloji resmen! Müslim cinleri yakmak mümkün değilmiş. Ama bu cinler öyle ırkçıymış ki, müslüm cinler bile sırf cin diye, ırkçılıktan, kafir cinleri koruyormuş! İnsanlara karşı cinleri tutmak bir cin için her şeyin önündeymiş! :lol:

Öyle hikayeler anlattı ki, heyecanlanırdı da! Bir seferinde bir cin buna kara büyük bir köpek kılığında saldırmış! Bacağını ısırdığı gibi koparmış! Korkudan çıldırmamak için kendini sıkmış dayanmış ve sonra bacağının yerinde olduğunu görmüş ama psikolojisi bozulmuş. Dişimi sıkıp dayanamasaydım o köpek beni korkudan çıldırtıncaya kadar canlı canlı parçalardı ve bu gerçek olmadığı için tabii ölmezdim de ve kurtulamazdım, sonunda delirir tımarhaneyi boylardım dedi. Sana öğretiyorum ama nasıl bir işe gireceğini bil dedi. Tabii korktuğum için değil, inanmadığım için böyle uzun bir ritüeli denemedim. İnansam cin köpeğim olur be! O mu beni yer ben mi onu görürüz de! İnanmıyorum ki! :D

Çaktırmadan sordum. İnanmayan biri cin çağırabilir mi diye. Cinlerin en sinir olduğu insanlar cinlere inanmayanlarmış. Onlardan kaçarlarmış, asla onlarla olumlu olumsuz hiç işleri olmazmış. Ateiste büyü yapsan işlemezmiş o yüzden! Lan anlatıyorum ama ya bir de forumu okursa! Laaan ben sana ateistlere anlat diye mi sırlarımı verdim laaaan diye çıkar gelirse!:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

Merak edenler için söyleyeyim, ilk defa milli olacak biri için cin çağırma seansı bayağı uzun bir ritüel. Ama bu ritüeli bir kez yaptıktan ve başarılı olduktan sonra artık o kadar uzatmana gerek kalmıyormuş cincinin dediğine göre! Daha ritüeli yapmaya başladığında alışık olan cinler çağrıyı duyup hemen geliyorlarmış! :lol:

Adam yani çok ayrıntı verdi, bunlar böyle yapmazlar, gizli ilim derler bu işlere ama damardan girdim yani, dilini çözdüm. Bu, bu işlerle uğraşmış fakat psikolojik travma geçirip bırakmış biri. Ben başa çıkamadım, sen iradeli birisin, başa çıkabilirsin bunlarla, yapabilirsin dedi. Tabii yaşadıklarını anlatacak içini dökecek birine ihtiyacı vardı, bu durumu kullanıp dilini çözdüm. Her şeyi anlattı.

Dediğine göre cinler öyle psikolojik baskı kurmuşlar ki üzerinde, bir türlü onlara baskın gelmeyi başaramamış. Yakarım bak sizi diye tehdit etmesi de işe yaramamış. Daha kalabalık gelmeye ve hepimizi mi yakacaksın hadi durma yak bakalım demişler! :D Çağırma ritüelini çağırdıktan sonra farklı şekilde yürütmek ise cinleri yakıyor! Buna kadar öğrendim işi! Lan neler anlattı yaaa… Mitoloji resmen! Müslim cinleri yakmak mümkün değilmiş. Ama bu cinler öyle ırkçıymış ki, müslüm cinler bile sırf cin diye, ırkçılıktan, kafir cinleri koruyormuş! İnsanlara karşı cinleri tutmak bir cin için her şeyin önündeymiş! :lol:

Öyle hikayeler anlattı ki, heyecanlanırdı da! Bir seferinde bir cin buna kara büyük bir köpek kılığında saldırmış! Bacağını ısırdığı gibi koparmış! Korkudan çıldırmamak için kendini sıkmış dayanmış ve sonra bacağının yerinde olduğunu görmüş ama psikolojisi bozulmuş. Dişimi sıkıp dayanamasaydım o köpek beni korkudan çıldırtıncaya kadar canlı canlı parçalardı ve bu gerçek olmadığı için tabii ölmezdim de ve kurtulamazdım, sonunda delirir tımarhaneyi boylardım dedi. Sana öğretiyorum ama nasıl bir işe gireceğini bil dedi. Tabii korktuğum için değil, inanmadığım için böyle uzun bir ritüeli denemedim. İnansam cin köpeğim olur be! O mu beni yer ben mi onu görürüz de! İnanmıyorum ki! :D

Çaktırmadan sordum. İnanmayan biri cin çağırabilir mi diye. Cinlerin en sinir olduğu insanlar cinlere inanmayanlarmış. Onlardan kaçarlarmış, asla onlarla olumlu olumsuz hiç işleri olmazmış. Ateiste büyü yapsan işlemezmiş o yüzden! Lan anlatıyorum ama ya bir de forumu okursa! Laaan ben sana ateistlere anlat diye mi sırlarımı verdim laaaan diye çıkar gelirse!:0_80cbc_37a71a73_L:

Çin çin cin 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

:lol:Bu muhabbetlerin meraklısı çoktur bu toplumda. Cinlere çok meraklı milletiz! :D O yüzden arada çenem düşer böyle!

1 saat önce, democrossian yazdı:

:lol:Bu muhabbetlerin meraklısı çoktur bu toplumda. Cinlere çok meraklı milletiz! :D O yüzden arada çenem düşer böyle! 

zaten cinlerde metafiziğe giriyor kurt adama yada vampir e inanmayan kişi bence cinede inanması saçma geliyor

Sitelerde Paylaş

İslamın Hristiyanlıktan doğduğu çok açık. Muslimler haçlı seferlerine kadar Hristiyanları sorun etmemişlerdir. Yahudilere ise müşriklerden fazla düşman olmuşlardır. Öyle ki Hristiyan Araplar Lübnan gibi bir devlette yaşayabilirken Yahudiler soykırıma uğratılmış ve ancak 20. yüzyılda topraklarına dönebilmişlerdir.

Ayrıca Kuran'da İsa'nın çok aşırı övülmesi dikkat çekiyor. Ölü diriltmek, çamurdan kuş tasvirine can üflemek filan şirk yani, aşırı iddialı mucizeler. Bunlar başka hiç bir peygambere atfedilmiyor. Bunlar İsa'ya atanmaktan hiç çekinilmemiş. Bu işte bit yeniği olduğu apaçık!

Hayır canım yani, peygamberlerin standart mucizeleri olsun, peygamber olan bu mucizeleri göstersin. Ne o öyle İsa'ya özel acayip iddialı mucizeler? Gökten sofra indirmeler de var! Konu İsa'ya gelince ufak atalım da civcivler de yesin dememişler! Muhammed'e atanmamış böyle mucizeler! Babasız dünyaya gelmeler bilmem ne... Bu ne yahu? Bu işte de bit yeniği yoksa bir şey bilmiyorum yani!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...