Jump to content

Kuantum Halkaları Sicim Kuramına Karşı

Recommended Posts

Mesela Gorelilik uzay-zamanin yapisini aciklayamiyor . Kuantum devreye giriyor yine . Gorelilige kalsa uzay tamamen vakum .

Göreliğe göre uzay vaküm değil. Bir dokusu var.  O dokunun doğası meçhul.

Kuantum mekaniği o dokuya biraz daha açıklık getiriyor ve ona kuantum köpüğü diyor ama hepsi o kadar.

Gerçek bu iki teorinin de dışında olabilir.

Sitelerde Paylaş

Göreliğe göre uzay vaküm değil. Bir dokusu var.  O dokunun doğası meçhul.

Kuantum mekaniği o dokuya biraz daha açıklık getiriyor ve ona kuantum köpüğü diyor ama hepsi o kadar.

Gerçek bu iki teorinin de dışında olabilir.

Butun evren bir illuzyondan ibaret olabilir mi ?

Sitelerde Paylaş

Olamaz.. Evren fiziksel bir gerçek.

Peki bilindigi gibi Big Bang teorisinde bazi eksiklikler var . Mesela evren olustuktan sonra madde ve anti madde esit miktarda yayildi . Fakat su an diger anti maddeler nerede ?

Kuantum uzay-zaman yapisini incelediginde "Büyük Sekme" teorisini uygun goruyor .

Multiverse Teorisi gercek ise sicim teorisi de kesinlesir .

Sitelerde Paylaş

Madde anti-maddeden bir milyarda bir fazla olduğu için, madde evrene hakim oldu..

Multivers teorisi ile sicim teorisinin hiç alakası yok. Multiversler her oluşum teorisinden bağımsızdırlar.

Multiverslerin mantığı şudur: Eğer bir evren varsa, birden fazla evrenler olmalıdır. Evrenin tek olması anlamsızdır. Tek evreni açıklamak çok daha zordur.

Sitelerde Paylaş

Madde anti-maddeden bir milyarda bir fazla olduğu için, madde evrene hakim oldu..

Multivers teorisi ile sicim teorisinin hiç alakası yok. Multiversler her oluşum teorisinden bağımsızdırlar.

Multiverslerin mantığı şudur: Eğer bir evren varsa, birden fazla evrenler olmalıdır. Evrenin tek olması anlamsızdır. Tek evreni açıklamak çok daha zordur.

Multiverselerden olusan Metaverseler ... Metaverselerden olusan Omniverse .. Bunlar gibi cok daha uç sonuclara cikiyor teori .

Sicimi su anlamda dedim . Sicim kurami 7,11 ve 26. boyutlarla direk ilgili . Sayet Multiverse dogruysa Multiverseler icinde boyut farkliligi olan evrenler bulunacaktir . Bu da sicimi destekler anlaminda dedim .

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...