Jump to content

Recommended Posts

Bu Evreni kim yarattı bilmiyoruz.
fakat zaten hep böyleydi deyip bu konuya hiç girmeye de biliriz.
çeşitli dinler var ve görevlileri de var.
görevli olduklarını belli etmek için mucizeler kullanmışlar.
kendilerine iletilen kitaplarla da mucize ler sunmuşlar.
bunlara inananlar olmuş.
Yahudilik - Hristiyanlık - Müslümanlık.
hemen hemen bildiğimiz çoğu ülkenin inanç hanesinden bunlardan biri yazıyor. 
Aydınlanıp gerçeği görenlerde var
onlarda hakim görüşün Allahın olmadığı şeklinde değil kötü biri olduğu şeklinde olduğunu düşünüyorum
çünkü yokluğunu çözüm aldığınızda sorun olarak gördüğünüz şeylerin sebebi bu sefer yokluk oluyor bu açıdan enazından Allah eleştirmek adına kesinlikle olmalı zira mevcut kusurları kime atfedeciez..
Kötü bir Allah var ise onun gönderdiği dinlere tabi olmakta mantıksızdır ....
Ona gıcık olarak yaşayıp bir gün bu haksızlıkların bedeli ona sorulmalıdır.
Mesela ben şimdi gidip hap atıcam ve bunu önleyemiyorsa Boşuna Allahım diye ortalarda dolaşmamalıdır.
Yeri geldiğinde bana mani olmalıdır ve Kusuru kim ortaya çıkarıyorsa anında gidermelidir.
Parası çalınanın parasını yerine koymalıdır yada daha öncesinde o hırsıza izin vermemelidir.
Bir Allah olacaksa böyle olmalıdır ki kusursuz olsun 
Bunları yapamıyorsa varlığını kabul edemem
mevcut hataların kusursuz olduğunu iddia etmeyen bir sahipten kaynaklanması daha makul olur
en azından öyle bir iddiası yok.
yada öyle biride yoktur.
Yada belkide ben aslında hiç bir şeye inanmıyorumdur bu işlerde araya karışmıştır...

Sitelerde Paylaş

Ayagi kayip ucurumdan dusen birini kurtardiginizda iyilik yapmis oluruz. 

Ama belkide bu sirada bir karinca yuvasina basip 250 tane karincayida oldurmus olabiliriz. Karincalar icin bir afet bizim icin kahraman.

Elimizi kesen bicak bize aci veriyormu biz mi aciyi hissediyoruz. Yada korku filmi izlerken gercek olmayan seylerden neden korkuyoruz?

Gercegi tanimlayabilmek icin gercekolmayani gormek gerekir. Ekrandan gordugun yazilarmi gercek yoksa gordugun kelimelerin zihninde uyandirdigimi gercek.

Dogrusu, Allah manasi; mantiksiz buldugumuza teslim olmama gururu boynumuzdaki halkalar gibi bizi esir aldiginda asla yanasmayacagimiz bir surec.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...