Jump to content

Ayet,ayeti iptal eder mi?

Recommended Posts

bunları uyduruk tanrınıza soracaksınız. oğlum, hem kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadım diyorsun, hem de peygamberin kimi düzeceği dışında hiçbir şeyi doğru dürüst, adam gibi açıklıkla  göndermemişsin, ibiş! tanrı mısın, peygamberin zekerine has emir eri mi, bütün mesaiyi buna ayırmışsın? diyeceksiniz.

37 - Dediler ki: "Ona Rabbinden bir mucize indirilmeli değil miydi?" De ki: "Şüphesiz ki Allah, bir mucize indirmeye kâdirdir, fakat çokları bilmezler".

38 - Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır, sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar.mMATEMATİK ÖĞRETMENİ size herşeyi anlatım derse.......tarih öğretmeni herşeyi anlattım derse.....1- matematik öğretmeni herşeyi anlattım dediğinde sadece matematik konusunda herşeyi anlattığını anlarız.fizik kimya biyoloji vs..konularındada herşeyi anlatmıştır anlamı çıkmaz....2-.tarih öğretmeni herşeyi anlattım derse. sadece tarih konusunda herşeyi anlattığını anlarız.fizik kimya biyoloji vs..konularındada herşeyi anlatmıştır anlamı çıkmaz..BU AYETTEN (38 - Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır, sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar) NASIL KURANDE HERŞEY YAZILI OLMALI ANLAMI ÇIKARTILABİLİR...?????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir_akil_insan gerekli cevabı vermiş ama ekleyeyim: Mevzu namaz yahu. Namaz. İslamın direği. Kitapta hiçbirşey eksik değil derken bakıyoruz kii, dakka bir gol bir. Namaz yok?! Çüş!

Bizim "kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışız" ifadesinden anlamamız gereken nedir? Bu "hiçbirşeyin" kapsamı, bağlamı, içeriği ve kıstası nedir?

Yaz ki bir dayanak noktan, yazdıklarının da bir anlamı olsun.

Yoksa her eksik çıktığında matematikti ebenin hörekesiydi örneği verecekseniz işimiz var.

Ha, o zaman eksiksiz yazdık buyurmaktan kolay ne var? Bütün yapacağın sana her "ama bu eksik" dendiğinde, "kastettiğim o değildi" demek ...Oh ne rahat. Yersen tabi.

Bir lafı ederken arkasını düşüneceksin. Kuranı yazan burada arkasını düşünmemiş sanırım..

Ha bu arada kaç gündür yazdıklarımız, sorduklarımız, senin tekrar tekrar yazdığın şeyler sadece bundan, enam 38'den ibaret miydi yani?

İlahi.

Diğer mevzulara da yanıtlarını bekliyoruz. Onca estin gürledin bu başlıkta, mangalda kül kalmadı be.

Arkasını bekliyoruz.

bektaşiye sormuşlar erenler, niye namaz kılmıyorsun diye...cevap....kuranda namaza yaklaşmayın diyor demiş ....halbuki ayetin başında içkili iken ibaresi var...bektaşi işine gelmeyen kısmı atmış...gerisiyle işini görüyor...herşeyi açıkladık diyen ayetin önünü sonunu oku bektaşilik yapma

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gringer80 said:

bektaşiye sormuşlar erenler, niye namaz kılmıyorsun diye...cevap....kuranda namaza yaklaşmayın diyor demiş ....halbuki ayetin başında içkili iken ibaresi var...bektaşi işine gelmeyen kısmı atmış...gerisiyle işini görüyor...herşeyi açıkladık diyen ayetin önünü sonunu oku bektaşilik yapma

Önünü arkasını okudum. Hatta 2 önceki ayetten bir sonrakine kadar baktım..Hani normal şartlarda bütünlük falan olabilir diyerekten..

.

Bir öncekinde allah her türlü mucizeye kadirmiş(!) ama onlar bilmezmiş(!) deyor. (Vay vay vay..hemen ikna olduk)

38'de kuştan hayvandan ümmetten giriyor, eksiksiz kitaptan dem vuruyor, sonra da haşrolunuyor..?

39 tam bir felaket; allah dilediğini saptırıp, dilediğini doğru yola sevkediyor...?(rezilik diz boyu, bir sonraki ayet bizimkinden daha beter)

....

Hafız sen şimdi napıcan biliyo musun; Bektaşi'yi matematiği fen'i önünü sonunu falan bırakacan, bize bu ayetin tam anlamının ne olduğunu yazacan.

Farzedelim ben yanlış anladım..Ne diyor bu ayette deyiver hele?

.....

Not: Başlığın diğer konuları için halen beklemedeyiz. :)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önünü arkasını okudum. Hatta 2 önceki ayetten bir sonrakine kadar baktım..Hani normal şartlarda bütünlük falan olabilir diyerekten..

.

Bir öncekinde allah her türlü mucizeye kadirmiş(!) ama onlar bilmezmiş(!) deyor. (Vay vay vay..hemen ikna olduk)

38'de kuştan hayvandan ümmetten giriyor, eksiksiz kitaptan dem vuruyor, sonra da haşrolunuyor..?

39 tam bir felaket; allah dilediğini saptırıp, dilediğini doğru yola sevkediyor...?(rezilik diz boyu, bir sonraki ayet bizimkinden daha beter)

....

Hafız sen şimdi napıcan biliyo musun; Bektaşi'yi matematiği fen'i önünü sonunu falan bırakacan, bize bu ayetin tam anlamının ne olduğunu yazacan.

Farzedelim ben yanlış anladım..Ne diyor bu ayette deyiver hele?

.....

Not: Başlığın diğer konuları için halen beklemedeyiz. :)

BU AYETİN TAM ANLAMI....38 - Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar.HAYVANLARDA İNSANLAR GİBİ BELLİ KURAL VE KAİDELER VE BELLİ BİR DÜZEN İÇİNDE HAYATLARINI SÜRDÜRÜRLER...((((Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır))) bektaşilik yapmayınca bu kısmın neyle ilgili olduğu belli....NEYLE İLGİLİ???????   ELBETTE HAYVANLARIN DURUMUYLA İLGİLİ... , ne yerde sürünen hayvanlar takdir edilmiş olan hayatlarını yaşamak için muhtaç bulundukları rızıktan mahrum kalırlar, ne de havada uçan kuşlar Allah'ın yazdığı sınırları geçebilirler. Hepsinin halleri ve hareketleri korunmuş...YANİ BU KİTAPTA İNSANLARIN HAYVANLARIN KUŞLARIN YAŞAM TARZLARIYLA İLGİLİ KURALLAR BELİRTİLMİŞ...(((( SONRADA HEPSİ ALLAHIN HUZURUNDA TOPLANACAK))))))))) NİYE TOPLANACAK....ÇÜNKÜ KİTAPTA BULUNAN KURALLARA AYKIRI DAVRANANLAR CEZALANDIRILACAK...NİTEKİM AYETİN DEVAMINDAKİ AYET ENAM:39 17 - Diyanet İşleri (eski): Ayetlerimizi yalanlayanlar karanlıklarda kalmış sağır ve dilsizlerdir. Allah kimi dilerse onu saptırır ve kimi dilerse onu doğru yola koyar.

BAŞLIĞIN DİĞER KONULARIYLA İLGİLİ BEKLEMEDE KALMA YAKLAŞIK 230 CECAP VAR Bİ ZAHMET ONLARI OKU...ÇOK BİLGİLİYSEN...ATEİST BİR DÜNYADA KATİLLERE TECEVÜZCÜLERE NASIL BİR CEZA VERİP ADALETİ SAĞLAYACAĞINIZI Bİ ANLATSANIZDA FEYZ ALSAK...

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, gringer80 said:

..........

BAŞLIĞIN DİĞER KONULARIYLA İLGİLİ BEKLEMEDE KALMA YAKLAŞIK 230 CECAP VAR Bİ ZAHMET ONLARI OKU...ÇOK BİLGİLİYSEN...ATEİST BİR DÜNYADA KATİLLERE TECEVÜZCÜLERE NASIL BİR CEZA VERİP ADALETİ SAĞLAYACAĞINIZI Bİ ANLATSANIZDA FEYZ ALSAK...

Şaka mısın? Kör müsün?

1

Seküler hukuk ile. Toplumsal sözleşme ile. Şimdiye kadar nasıl yapıldı ise, bundan sonra da o şekilde. Zaten halihazırda(her ne kadar mevcut dinci yobaz rejim tarafından tecavüzcüyle evlendirme vb. şeklinde dejenere edilmekte olsa dahi) laik hukuk değil mi? Ayrıca hangi huzurdan, nasıl bir huzurdan bahsediyorsun? Senin o vahşi, vandal, çağ dışı kiitabın mı huzur veriyor şimdi? Ayrıca huzur vermek gibi bir zorunluluk mu var be kalın kafalı adam? Huzur verse ne olacak vermese ne değişecek. Gerçeklik huzur tabalı mı işliyor? Hukuk en başında bunları engelleyebilmek için vardır. Olduktan sonra intikam almak için değil.

Ayrıca adalet diye karşımıza koyduğun kitap ve içindekilere dair bok çukurunu örneklemedik mi? Günümüzün ahlak anlayışı 1400 yıl önceki din kurallarının getirdiği hükümlerin üzerine çıkmış ve bu hükümleri çağ dışı bırakmıştır. Dini kuralları esas olmayan milyarca insan var dünyada. Ve bu toplumlar gül gibi yaşayıp gider iken, islami toplumların içerisinde bulunduğu o bok çukurundan fersah fersah ötede bir medeniyet seviyesinde iken böyle bir sorudan medet ummak nasıl bir akıl noksanlığına delalettir?

Toplum, din olsa da olacak olmasa da olacak. Toplum için de, toplumsal sözleşme, kurallar ve "normatif" hukuk.  Bunu sindirmesini öğrenin artık. Cinayetin cezası ise işte o normatif ve seküler hukuk bağlamında belirlenecek. Masallara ve efsanelere kıçından 3 kere 5 kere yemin etmek gisinden bir hıyarlık yoluyla değil. Bunu kafanın alması bu kadar mı zor ki cevap verildiği halde hala daha saf saf sormaya devam ediyorsun? Şuçu sabit olanın cezası hukuk metninde o suç karlığında belirlenmiş cezai müeyyidedir. Bir noksanlığın varsa söyle de ben de aynı şeyleri tekrar tekrar yazmakla uğraşmayayım.

2

Hangisinin daha adilane olduğunu belirlemen için referans noktan nedir? Kimdir, hangi toplumdur, hangi öğretidir? Evrensel genel geçer bir ahlak ya da ceza hukuku mu var? Tam da bunu akıl edemeyecek kadar salak olmandan ötürü böyle bir soru sorup, ondan medet umuyorsun.

Gerçeklik dediğin şey adalet üzerine mi temellendirilir diyoruz kalın kafalı? Adalet olmaya da bilir. Ama bu geçekliğin doğasını değiştirmez. Hal böyle iken bu soruya cevap verilemiyor olsaydı dahi bizim için herhangi bir bağlayıcılığı olmazdı anladın mı şark kurnazı seni. Yani bu sorudan sana ekmek çıkmaz. Seni bir yere götürmez.

Man kafalı al burdan bak. İstersen İsveç, norveç falan her birine bak.

http://www.ceza-bb.adalet.gov.tr/mevzuat/5237.htm

Velev ki, Türk Ceza hukuku bu suça müebbet veriyor olsun. Başka bir hukuk ağrılaşırılmış müebbet. Diğeri seksen sene. Amrikadaki başka bir versiyonu idam, şırınga vb. Bu neyi değiştirecek be adam? Bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Düyadaki suçlar sadece 77 kişiyi öldürmekten mi ibaret? Kuranda sübyancılığın karşılığı, cezası nedir? Ama önce sübyancılığın kıstası, yaş sınırı vb. nedir mesela? Öyle bir konuyu kaşıyorsun ki, eninde sonunda atom bombası gibi elinde patlayacak. Hukuk kuranın en zayıf karnı belki de. Ama sende bunu akıl edecek öngörü yok tabi. Güzel olan şu ki, bu sayede sen yazdıkça burnunu sürtmeye devam edeceğiz.

İslam hukuku dediğin vahşetin neden beğenilecek bir tarafı olmadığını şu başlıkta 40 kere örneklemedik mi?,Bu forumda trilyon kere örneklenip rezil-i rüsva edilmedi mi?

Yazılanların sadece son ikisini getirdim. Hakikaten kör müsün, okuman mı yok, yoksa cevap vermemek adına saf ayağına mı yatıyorsun? TC ceza kanunu bile önüne getirip koyduk. Ama nato kafa nato mermer işte. Bunlar hakkında tek kelime edememiş adam hala soruyor! Bunları önce bir oku, kafan alırsa cevap yaz.

Götü boklu ölüm cezasını vermekten kolay ne var? Kuran zaten ota boka adam öldürüyor. Onu biliyoruz zaten, kuranın en güzel becerdiği iş kesmek biçmek öldürmek. Benim için ise 77 kişinin katilinin hakkı ömür boyu ağırlaştırımış hapis cezası olabilir.

Bu örnekte 20 küsür sene verildi diye dötü boklu, nisa 56'lı, talak 4'lü kitaba mı inanacam? Gerçekli kendi keyfiyatım ve öznel adalet algıma göre mi eğip bükecem? 77 kişiyi öldüren bir kere öldürülünce bu adalet mi oluyor sanki be adam?

Evrensel ahlak gibi evrensel hukukun da olmadığı bir yerde (tarihe ve toplumlara, toplumsal sözleşmelere göreceli), bu ikisinin ise gerçekliğin doğası ile hiçbir ilişiği olmadığı, olmasının da gerekmediği bir yerde senin önemli zannettiğin şeyin aslen hiçbir ehemmiyeti yok. Ha. bunu vura vura kafana sokacağız. Toz olmassan tabi.

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, gringer80 said:

BU AYETİN TAM ANLAMI....38 - Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar.HAYVANLARDA İNSANLAR GİBİ BELLİ KURAL VE KAİDELER VE BELLİ BİR DÜZEN İÇİNDE HAYATLARINI SÜRDÜRÜRLER...((((Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır))) bektaşilik yapmayınca bu kısmın neyle ilgili olduğu belli....NEYLE İLGİLİ???????   ELBETTE HAYVANLARIN DURUMUYLA İLGİLİ... , ne yerde sürünen hayvanlar takdir edilmiş olan hayatlarını yaşamak için muhtaç bulundukları rızıktan mahrum kalırlar, ne de havada uçan kuşlar Allah'ın yazdığı sınırları geçebilirler. Hepsinin halleri ve hareketleri korunmuş...YANİ BU KİTAPTA İNSANLARIN HAYVANLARIN KUŞLARIN YAŞAM TARZLARIYLA İLGİLİ KURALLAR BELİRTİLMİŞ...(((( SONRADA HEPSİ ALLAHIN HUZURUNDA TOPLANACAK))))))))) NİYE TOPLANACAK....ÇÜNKÜ KİTAPTA BULUNAN KURALLARA AYKIRI DAVRANANLAR CEZALANDIRILACAK...NİTEKİM AYETİN DEVAMINDAKİ AYET ENAM:39 17 - Diyanet İşleri (eski): Ayetlerimizi yalanlayanlar karanlıklarda kalmış sağır ve dilsizlerdir. Allah kimi dilerse onu saptırır ve kimi dilerse onu doğru yola koyar.

............

:lol::D

Be kandıralı bağlam aynı ya yine işte. Orta yerinde ayrılsan dahi tabak gibi ortada:

Biz kitapta "hiçbir şeyi" eksik bırakmamışızdır

Meali: İnsan ne ki, hayvanına kadar düzdük bu kitabı. Eksik bulana aşkolsun..

Hayvanların durumu ile ilgili de, sadece hayvanlara ilişkin mi eksik bırakmamış?

Ulan hayvanlar birbirlerini öldürüp yemekten gebermiş, dünyada bugüne kadar varolagelmiş türlerin %99'u yokolmuş. Açlık sefalet gırla..Rızktan mahrum kalmazmış ne demek yahu? Hangi hal ve hareket korunmuş be adam? Dötünden element uydurma ayette öyle bir şey de yazmıyor..Şehirlerde dükkanlardan meyve çukulata aşıran maymunlar da kuralın içinde mi kalıyorlar mesela :)) Arkadaş bu allah demek hayvanları da mı cezalandıracak? Cezalandıracak mı cezalandırmayacak mı karar verin bir de o var..

Arkadaş başında hayvanlarla ilgili de oradan gir, sonunda insanlardan bitir. Pes.

Kutuplarda ve hatta uzayda oruç nasıl tutulur, namaz nasıl kılınır misal? Evrensel, tüm amanlar için ve eksiksiz ya bu kitap?

Kuranda sübyancılığın cezası nedir? Sübyancılığın kıstası, yaş sınırı nedir? Hukuk da hukuk buyur guguk. Adalet!

(İlk örnek ve sorular..dibi yok kurtuluş da yok.)

Sitelerde Paylaş

Şaka mısın? Kör müsün?

1

2

Yazılanların sadece son ikisini getirdim. Hakikaten kör müsün, okuman mı yok, yoksa cevap vermemek adına saf ayağına mı yatıyorsun? TC ceza kanunu bile önüne getirip koyduk. Ama nato kafa nato mermer işte. Bunlar hakkında tek kelime edememiş adam hala soruyor! Bunları önce bir oku, kafan alırsa cevap yaz.

Götü boklu ölüm cezasını vermekten kolay ne var? Kuran zaten ota boka adam öldürüyor. Onu biliyoruz zaten, kuranın en güzel becerdiği iş kesmek biçmek öldürmek. Benim için ise 77 kişinin katilinin hakkı ömür boyu ağırlaştırımış hapis cezası olabilir.

Bu örnekte 20 küsür sene verildi diye dötü boklu, nisa 56'lı, talak 4'lü kitaba mı inanacam? Gerçekli kendi keyfiyatım ve öznel adalet algıma göre mi eğip bükecem? 77 kişiyi öldüren bir kere öldürülünce bu adalet mi oluyor sanki be adam?

Evrensel ahlak gibi evrensel hukukun da olmadığı bir yerde (tarihe ve toplumlara, toplumsal sözleşmelere göreceli), bu ikisinin ise gerçekliğin doğası ile hiçbir ilişiği olmadığı, olmasının da gerekmediği bir yerde senin önemli zannettiğin şeyin aslen hiçbir ehemmiyeti yok. Ha. bunu vura vura kafana sokacağız. Toz olmassan tabi.

ARKADAŞ SİZİN TÜRKÇENİZMİ YOK ANLAMAKMI İSTEMİYORSUNUZ...SEKÜLER HUKUK NORMATİF HUKUK BUNLAR NE HALTSA...KATİLE NE CEZA VERİYOR SİZE ÖRNEK OLAYda yazdım 77 kişiyi öldüren adama seküler..normatif hukukunuz ne ceza veriyor...daha ne yazacağım en az 20 kez yazdım...kardeşim ortada canlı olay koydum...kaçmayı bırakıp bana şöyle cevap verin....BİZİM İLKEL İSLAM HUKUKU YERİNE KABUL ETTİĞİMİZ NORMATİF, SEKÜLER HUKUKUMUZ 77 KİŞİYİ ÖLDÜRENE.............. CEZAYI VERİR.......

Sitelerde Paylaş

:lol::D

Be kandıralı bağlam aynı ya yine işte. Orta yerinde ayrılsan dahi tabak gibi ortada:

Biz kitapta "hiçbir şeyi" eksik bırakmamışızdır

Meali: İnsan ne ki, hayvanına kadar düzdük bu kitabı. Eksik bulana aşkolsun..

Hayvanların durumu ile ilgili de, sadece hayvanlara ilişkin mi eksik bırakmamış?

Ulan hayvanlar birbirlerini öldürüp yemekten gebermiş, dünyada bugüne kadar varolagelmiş türlerin %99'u yokolmuş. Açlık sefalet gırla..Rızktan mahrum kalmazmış ne demek yahu? Hangi hal ve hareket korunmuş be adam? Dötünden element uydurma ayette öyle bir şey de yazmıyor..Şehirlerde dükkanlardan meyve çukulata aşıran maymunlar da kuralın içinde mi kalıyorlar mesela :)) Arkadaş bu allah demek hayvanları da mı cezalandıracak? Cezalandıracak mı cezalandırmayacak mı karar verin bir de o var..

Arkadaş başında hayvanlarla ilgili de oradan gir, sonunda insanlardan bitir. Pes.

Kutuplarda ve hatta uzayda oruç nasıl tutulur, namaz nasıl kılınır misal? Evrensel, tüm amanlar için ve eksiksiz ya bu kitap?

Kuranda sübyancılığın cezası nedir? Sübyancılığın kıstası, yaş sınırı nedir? Hukuk da hukuk buyur guguk. Adalet!

(İlk örnek ve sorular..dibi yok kurtuluş da yok.)

HAYVANLAR BİRBİRİNİ HAKSIZ YERE  ÖLDÜRÜP YEDİYSE  SİZDE OLMAYAN BİZDE OLAN AHİRET VAR...ORDA HERKEZ HAKKINI ALACAK......

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, gringer80 said:

ARKADAŞ SİZİN TÜRKÇENİZMİ YOK ANLAMAKMI İSTEMİYORSUNUZ...SEKÜLER HUKUK NORMATİF HUKUK BUNLAR NE HALTSA...KATİLE NE CEZA VERİYOR SİZE ÖRNEK OLAYda yazdım 77 kişiyi öldüren adama seküler..normatif hukukunuz ne ceza veriyor...daha ne yazacağım en az 20 kez yazdım...kardeşim ortada canlı olay koydum...kaçmayı bırakıp bana şöyle cevap verin....BİZİM İLKEL İSLAM HUKUKU YERİNE KABUL ETTİĞİMİZ NORMATİF, SEKÜLER HUKUKUMUZ 77 KİŞİYİ ÖLDÜRENE.............. CEZAYI VERİR.......

Mal aleyhiselam:

Velev ki 20 sene versin, velev ki müebbet versin, başka bir hukuk sitemi isterse elektirkli sandalye, ya da şırınga versin, ne farkedecek ?

diye yazdık ya.

TCK'yı önüne koyduk ya. Ben hukukçu muyum. Aç bak. Hukuk dediğin şey senin vandal kitabındaki gibi 3 yemin ve gırla adam kesip öldürmek üzerinden yürümüyor. Kuran gibi basit değil ki. Peygamberin seks hayatı hariç tabi.

Şimdi ne yazacaksan yaz. Ne umuyorsun görelim.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mal aleyhiselam.

Velev ki 20 sene versin, velev ki müebbet versin, başka bir hukuk sitemi isterse elektirkli sandalye, ya da şırınga versin, ne farkedecek ?

diye yazdık ya.

TCK'yı önüne koyduk ya. Ben hukukçu muyum. Aç bak. Hukuk dediğin şey senin vandal kitabındaki gibi 3 yemin ve gırla adam kesip öldürmek üzerinden yürümüyor. Kuran gibi basit değil ki. Peygamberin seks hayatı hariç tabi.

VELEVKİ 20 SENE VERDİĞİNDE ADALETMİ SAĞLANMIŞ OLACAK.HOR GÖRDÜĞÜNÜZ KURANIN ADALETİNİN YANINDA KOCAMAN BİR =0=

Sitelerde Paylaş

Mal aleyhiselam.

diye yazdık ya.

BİZİM ORALARDA BEKARA AVRAT BOŞAMAK KOLAY DERLER.KURANI ELEŞTİRMEK KOLAY YA ELEŞTİRDİĞİNİZ YERİNE DAHA İYİSİNİ KOYACAK YADA Bİzahmet susacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Seküler hukuk ne verirse verir. O toplum ve bereaberindeki toplumsal sözleşme bunu kabul ederse eder. Etmezse etmez. Değişir.  Konu bu kadar basit.

O toplum bunu onaylıyor mu onaylamıyor mu? Mesele bu.

konu o kadar basitmi.senin çocuğunu öldürecekler sonrada ellerini kollarını sallayıp gezecekler ve sen bu adaleti kabul edeceksin öylemi...ya kabul etmeyenler ne olacak...herkez derseki canımı sıkanı öldürür 20 yılda çıkarım....nasıl bir dünya olur....toplum düzeni kalırmı insanlar birbirine girmezmi

Sitelerde Paylaş

Seküler hukuk ne verirse verir. O toplum ve bereaberindeki toplumsal sözleşme bunu kabul ederse eder. Etmezse etmez. Değişir.  Konu bu kadar basit.

O toplum bunu onaylıyor mu onaylamıyor mu? Mesele bu.

toplum onaylıyormu onaylamıyormu...akp 51 diğerleri 49 ve toplum onaylamış ve adalet yerini bulmuş.toplum huzura kavuşmuş...sana iyi uykular canım...

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, gringer80 said:

VELEVKİ 20 SENE VERDİĞİNDE ADALETMİ SAĞLANMIŞ OLACAK.HOR GÖRDÜĞÜNÜZ KURANIN ADALETİNİN YANINDA KOCAMAN BİR =0=

77 kişiye karşılık bir kişiyi öldürünce bu adalet mi oluyor? Bu mu senşn adalet anlayışın? Hayır, ilkel intikam içgüdün.

Ayrıca başka bir toplum çıkıp da müebbet isterse ne diyecen? Senin kitabın sabit. Senin kitabın dogma.

Algısı kıt adam e izafi ya işte.

Adalet algın senin ilkel, insansı bir yanılgın. Düşük zekan ve cahilliğinden kaynaklı bir takıntın. Suçlar ve cezalar 77 insandan mı ibaret? Seksen kere yazdık, birine cevap veremedin.

Adalet diye bir beklenti içerisinde olman gerçeğin ve gerçekliğin ve evrenin umurunda dahi omayabilir.  Değil de zaten.

Sübyancılıkla ilgili adaletini bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

77 kişiye karşılık bir kişiyi öldürünce bu adalet mi oluyor? Bu mu senşn adalet anlayışın? Hayır, ilkel intikam içgüdün.

Ayrıca başka bir toplum çıkıp da müebbet isterse ne diyecen? Senin kitabın sabit. Senin kitabın dogma.

Algısı kıt adam e izafi ya işte.

Adalet algın senin ilkel, insansı bir yanılgın. Düşük zekan ve cahilliğinden kaynaklı bir takıntın. Suçlar ve cezalar 77 insandan mı ibaret? Seksen kere yazdık, birine cevap veremedin.

Adalet diye bir beklenti içerisinde olman gerçeğin ve gerçekliğin ve evrenin umurunda dahi omayabilir.  Değil de zaten.

Sübyancılıkla ilgili adaletini bekliyorum.

benim kitabım mutlak adaleti sağlıyor...sizin hiç bir zaman tam adaleti sağlayamayacağınız belli...bizde mutlak adalet var.....ilkel dediğiniz kuranın adaletinin yanına bile yaklaşamıyorsunuz....nisa 93 Kim bir mümini kasden öldürürse cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lânetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, gringer80 said:

BİZİM ORALARDA BEKARA AVRAT BOŞAMAK KOLAY DERLER.KURANI ELEŞTİRMEK KOLAY YA ELEŞTİRDİĞİNİZ YERİNE DAHA İYİSİNİ KOYACAK YADA Bİzahmet susacaksınız.

Daha iyisi derken senin seks, vahşet, kölelik vb. dolu, don lastiği misali kitabından mı bahsediyoruz?

Senin ilkel ve izafi intikam güdüne hitap ediyor olması mı daha iyi olan? Sen bütün bir toplum musun? Bütün bir dünya mısın? Sen kimsin?

Hala daha cevap veremediğin Nisa 56 isimli pislik mi daha iyi olan? Kölelik? Cariyelik? Sübyancılık? Sırf senden değil diye adam kesip öldürmek? 4-5 yeminle oldu bittiye getirmek?

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin1.Aspx?MevzuatKod=1.5.4721&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0&Tertip=5&Tur=1&No=4721

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin1.Aspx?MevzuatKod=1.5.5237&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch&Tur=1&Tertip=5&No=5237

Türk ceza ve Medeni kanunu. Birebir eşleştir bakalım kuranla hukuk adlet bab'ında. Eksiksiz ya hani bu kitap. Bekliyoruz.

Yalnız o kanunların içerisinde senin ya da peygamberinin hısım akrabayı nasıl düzeceği teferruatlı bir şekilde yazmıyor olabilir bak. Konu seks olunca kuran her daim birinci.

Sitelerde Paylaş

Daha iyisi derken senin seks, vahşet, kölelik vb. dolu, don lastiği misali kitabından mı bahsediyoruz?

Senin ilkel ve izafi intikam güdüne hitap ediyor olması mı daha iyi olan? Sen bütün bir toplum musun? Bütün bir dünya mısın? Sen kimsin?

Hala daha cevap veremediğin Nisa 56 isimli pislik mi daha iyi olan? Kölelik? Cariyelik? Sübyancılık? Sırf senden değil diye adam kesip öldürmek? 4-5 yeminle oldu bittiye getirmek?

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin1.Aspx?MevzuatKod=1.5.4721&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0&Tertip=5&Tur=1&No=4721

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin1.Aspx?MevzuatKod=1.5.5237&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch&Tur=1&Tertip=5&No=5237

Türk ceza ve Medeni kanunu. Birebir eşleştir bakalım kuranla hukuk adlet bab'ında. Eksiksiz ya hani bu kitap. Bekliyoruz.

Yalnız o kanunların içerisinde senin ya da peygamberinin hısım akrabayı nasıl düzeceği teferruatlı bir şekilde yazmıyor olabilir bak. Konu seks olunca kuran her daim birinci.

sorum gayet açık 77 can ve senin normatif ve seküler hukukun....

tarihinde gringer80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...