Jump to content

Ayet,ayeti iptal eder mi?

Recommended Posts

Bende bir hikaye anlatayım. zamanın birinde lut denen bir  adam varmış kavminin hepsi oğlancıymış ona misafir gelmiş evin etrafını sarmışlar misafirlerin g**** tünü s***kmek için  lut denen adamda kızlarını pazarlıyor. ama nafile g***te alışmış bu kavim lut denen adam şimdi burada kızlarını pazarladığı için adı ne oluyır??

lut denen adam birşey olmuyor sen çarpıtmaya devam ediyorsun.lut kavmine kızlarımı size nikahlayayım anlamında teklif ediyor.kuranın heryerinde zina haram kılınmış.peygamberlerin zinanın yasak olduğundan haberleri olmadığını düşünecek kadar zekisin....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tuturmadın burda eteist diye bir kelime bulamdım. daha bunu deisti var agonisti var kuranda hangisi geçiyor:D

kuranda tost yemek orucu bozar diyede yazmamışlar...kuranda içki yasaklanmış ama bir sürü marka var ..hepsinin ismi geçmiyor şimdi ne yapacağız öyle değilmi??????????????????

Sitelerde Paylaş

Sen salakmısın kanun önünde cezası neyse onu çeker.

Pekiyi bu ayete göre  müslümalıkta pezeveklik kaçınılmaz deyilmi böyle rezil bir ayet olurmu  bu ayeti baz alırsak, müslüman bir adam karsını yatakta başkasıyla sevişrken bulursa 4 şahiti nasıl bulacak adam müslümanın karsını s****ker üstünde bir çay kahve içer gider sen bu ayeti nasıl yorumlayacaksın bakalım

Zinayı ispatta dört şahit şartı aranır... Bununla birlikte burada pek önemli bir nokta vardır. Bir kişi bir zinayı görecek olursa, o bir yabancının zinası olduğu takdirde kendisine bir ar gerektirmeyeceğinden gizlemesi daha uygun olur. Fakat zevcesi olduğu takdirde ar gelir, nesebi bozulur, sabredemez, o halde başka şahit bulmak da mümkün değil gibidir. Bundan dolayı burada şöyle bir soru vardır:

Rivayet edildiğine göre kazif âyeti indirilip okunduğu zaman Ensar'dan Sa'd b. Ubâde ve Asım b. Adiy, birisi ayağa kalkıp,

"Bir adam karısı ile birisini görse ne olacak. Dava etse seksen değnek vurulacak ve şehadeti reddedilecek, fasıklığına hükmolunacak; vurup öldürürse katlolunacak; dört şahit bulup getirinceye kadar ise işini bitirecek, bir açıklık getir Allah'ım!" dedi.

Çıkar çıkmaz damadı Hilâl b. Ümeyye veya Uveymir kendini karşıladı, ne var dedi. "Şer var, karımı Şüreyk b. Semha ile buldum." dedi ki, amcası oğlu idi. "Vallahi dedi bu benim sualim, ne çabuk mübtela oldum." Bunun üzerine ikisi bir Resulullah'a vardılar, haber verdiler. Resulullah kadını getirtip sorguya çekti, kadın inkâr etti, ashab toplanmıştı. Koca, önceki âyet gereğince kazif cezasına mahkum olacaktı. "Gözlerimle gördüm, kulaklarımla dinledim, Allah biliyor ki ben doğruyum, ancak hakkı söyledim, herhâlde Allah'ın buna açıklık getireceğini ümid ederim." diyordu.

Derken Resulullah (asv)'a vahy gelmeye başladı, ashab bunu işaretlerden tanıyorlardı, hepsi sustular, beklediler, o zaman şu Liân âyetleri indirilmişti ki kazf âyetinin genelinden bir istisna niteliğinde ve özellikle kocaların kendi zevcelerine kazfi hakkındadır:

"Kendi zevcelerine zina isnat edip de kendilerinden başka şahitleri olmayanlara gelince, onların her birinin şahitliği, yani o eşlerden herhangi birinin kazif cezasından kurtulması için şer'an dikkate değer bulunacak meşru ve uygun şehadeti kendisinin doğru söyleyenlerden olduğuna dair dört defa Allah adına yemin ederek şahitlik etmesidir." (Nur, 24/6-7)

Yani şehadet ederim, billahi hiç şüphesiz ona attığım sözde kesinlikle doğruyum, diye tekrar tekrar dört kere yemin etmesidir.

"Beşincisi de, eğer yalan söyleyenlerden ise Allah'ın lanetinin kendi üzerine olmasını dilemesidir."

Yani beşinci defa da böyle şehadet edecek: Eğer o zina isnadında bulunmada ve şehadette yalan söyledi ise Allah'ın laneti muhakkak üzerine olsun, diyecek ki bu, bir yemin-i münakidedir. Bu âyette ilâhî kelâmın üslubu dikkat olunursa, kocanın yalanı takdirinde Allah tarafından lanete uğratılmasını ifade eder bir şekildedir. Nitekim Resulullah (asv) da bu beşinci "mucib, yani gerekçedir" buyurmuştur.

Koca böyle beş kere şehadetle liân yapınca kazif cezasından kurtulur, ithamı karısına yönelir. Zevceden de azabı, yani o dünyada verilecek azabı -ki sonu evliler hakkında zina cezasının neticesi olan recimdir- o zevcenin kendisinin şöyle şehadet etmesi üzerinden kaldırır:

Kocasının yalan söyleyenlerden olduğuna dair dört defa Allah adına yemin ile şahitlik etmesi, beşincisi de eğer (kocası) doğru söyleyenlerden ise Allah'ın gazabının kendi üzerine olmasını dilemesi, yani koca, sözünde doğru ise Allah'ın gazabını zevce kendi üzerine alacak; erkek tarafında lanet, kadın tarafında gazab üzerine on yemin verilmesi kadınlar üzerine gazabın lanetten daha tesirli olmasındandır. Böylece zevce de bu beş yemin ile şehadet ederse, zina cezasını kendi üzerinden kaldırmış olur ve artık karı koca arasında Boşanma meydana gelir.şimdi sana bir soruATEİST BİR DÜNYADA KARISINI ZİNA YAPARKEN YAKALAYAN NE YAPACAK...MUHTEMELEN İLKEL İŞE YARAMAZ İSLAMİ KURALDAN DAHA İYİSİNİ ATEİSTLER DÜŞÜNMÜŞTÜR...MUHTEMELEN VERECEĞİN MAKUL VE MANTIKLI ÇÖZÜM GÖZLERİMİZİ YAŞARTACAKTIR...bekliyorum...

Sitelerde Paylaş

kuranda tost yemek orucu bozar diyede yazmamışlar...kuranda içki yasaklanmış ama bir sürü marka var ..hepsinin ismi geçmiyor şimdi ne yapacağız öyle değilmi??????????????????

Onu arabın putuna sor herşeyi biliyor ve ap açık kitap gönderdim anıyasınız diyen seni Allahındır

Sitelerde Paylaş

lut denen adam birşey olmuyor sen çarpıtmaya devam ediyorsun.lut kavmine kızlarımı size nikahlayayım anlamında teklif ediyor.kuranın heryerinde zina haram kılınmış.peygamberlerin zinanın yasak olduğundan haberleri olmadığını düşünecek kadar zekisin....

yav oku ayeti yine bana getir deme ayeti. pekiyi buna ne cevap verceksin:D

J5fbO.jpg

Sitelerde Paylaş

Zinayı ispatta dört şahit şartı aranır... Bununla birlikte burada pek önemli bir nokta vardır. Bir kişi bir zinayı görecek olursa, o bir yabancının zinası olduğu takdirde kendisine bir ar gerektirmeyeceğinden gizlemesi daha uygun olur. Fakat zevcesi olduğu takdirde ar gelir, nesebi bozulur, sabredemez, o halde başka şahit bulmak da mümkün değil gibidir. Bundan dolayı burada şöyle bir soru vardır:

işte şeriat ADALETİ

o yüzden varsa ŞAHİT taamdır yoksa ceza da suç da yoktur.

kurana göre ZİNANIN ispatı 4 erkek ŞAHİTTİR eğer sevişirken iş üstünde gören 4 erkek şahit yoksa ZİNA da yoktur  CEZA da YOKTUR

NİSÂ - 15 : Kadınlarınızdan zina edenlere karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin.

KURANA GÖRE HÜKÜM BELLİDİR...DIŞINDA DAVRANMAK KURAN dışılıktır.

allah sadece 4 şahit istiyor

eğer 4 erkek şahit yoksa CEZA veremezsin.

kendi kafana göre kural uydurup kurana  kuaranı yalanıyamsın

kuranda olmayan kuralları uygulayamazsın kuran DELİL istemiyor ŞAHİT istiyor

karın seni aldatsa bile - gözünle görsen bile hiç bişi yapamazsın 4 erkek şahitin yoksa

ayet açık ve net.

NİSÂ - 15 : Kadınlarınızdan zina edenlere karşı, içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları, ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin.

ayet açık ve net

4 ŞAHİT istiyor allah.başka bişiye gerek yok .eğer 4 erkek ŞAHİT yoksa.ZİNA da yoktur SUÇ da yoktur  CEZADA yoktur

Sitelerde Paylaş

Ula kızını teklif ediyormu etmiyormu bunun adına godoşluk denir.

Sitelerde Paylaş

"Kendi zevcelerine zina isnat edip de kendilerinden başka şahitleri olmayanlara gelince, onların her birinin şahitliği, yani o eşlerden herhangi birinin kazif cezasından kurtulması için şer'an dikkate değer bulunacak meşru ve uygun şehadeti kendisinin doğru söyleyenlerden olduğuna dair dört defa Allah adına yemin ederek şahitlik etmesidir." (Nur, 24/6-7)

Oldu canım ben her boku yiyim sonra allah 4 yemin edim oldu bitti yapmadım  diyim bak bir sahtakar ayet dah öyrenmiş oldum. bende diyorum bu müslümanar niye hep yemin ediyorlar. erduvanda yemin etti namusu şerfi üzerine tarafsız olacağına . demek 4 yemin etti oldu bitti ne güzel din islam kolaylık dindir diyorlar demek bunun gibi ayler dayanrak söylüyorlar demek. ya adam art niyetliyse ne olacak. gitti niyazi bok yoluna

Sitelerde Paylaş

ATEİST BİR DÜNYADA KARISINI ZİNA YAPARKEN YAKALAYAN NE YAPACAK...MUHTEMELEN İLKEL İŞE YARAMAZ İSLAMİ KURALDAN DAHA İYİSİNİ ATEİSTLER DÜŞÜNMÜŞTÜR...MUHTEMELEN VERECEĞİN MAKUL VE MANTIKLI ÇÖZÜM GÖZLERİMİZİ YAŞARTACAKTIR...bekliyorum...

Sen daha ateisliyin ne olduğunu bilimiyor sayıklıp duruyorsun. Ateist insanın dini kitabı peygamberi Allahı yoktur. yani her hangi bir sürüye ait deyil özgürdür ister çeker vurur yada boşanır başımı niye derde sokayım bunun için niya hapislerde sürüneyim der boşar. sizin  birine köle deyil siz  Allahınızın kölesisiniz. biz kimseye köle olmadık siz bir at yığınısınız.

Sitelerde Paylaş

Sen daha ateisliyin ne olduğunu bilimiyor sayıklıp duruyorsun. Ateist insanın dini kitabı peygamberi Allahı yoktur. yani her hangi bir sürüye ait deyil özgürdür ister çeker vurur yada boşanır başımı niye derde sokayım bunun için niya hapislerde sürüneyim der boşar. sizin  birine köle deyil siz  Allahınızın kölesisiniz. biz kimseye köle olmadık siz bir at yığınısınız.

yani hepimiz ateist olursak sığır sürüsü gibi yaşayacağız öylemi...kanun yok kural yok...hakkatten ateistlik iyiymiş.

Sitelerde Paylaş

Oldu canım ben her boku yiyim sonra allah 4 yemin edim oldu bitti yapmadım  diyim bak bir sahtakar ayet dah öyrenmiş oldum. bende diyorum bu müslümanar niye hep yemin ediyorlar. erduvanda yemin etti namusu şerfi üzerine tarafsız olacağına . demek 4 yemin etti oldu bitti ne güzel din islam kolaylık dindir diyorlar demek bunun gibi ayler dayanrak söylüyorlar demek. ya adam art niyetliyse ne olacak. gitti niyazi bok yoluna

4 yemin edince işin bittiğini nereden çıkarıyon..1..Allahın lanetine razı oluyon...(dünyalık ceza)

2.boşanma oluyor...(dünyalık ceza)

3..Birde ahiret hesabı var...

Sitelerde Paylaş

size kimseye köle olun denmiyorki...ADALETİ NASIL SAĞLAYACAKSINIZ DİYE SORULUYOR....

Sitelerde Paylaş

yani hepimiz ateist olursak sığır sürüsü gibi yaşayacağız öylemi...kanun yok kural yok...hakkatten ateistlik iyiymiş.

Sizde utan YÜZ VARMI bu ADAM niye sübyancı SAPIK neden ÇÜNKÜ inandığı DİNİN  peygamberi  aynısını yapmış SİZ ARAP GÖTÜ yalayan  pislik heriflersiniz.

BN7OV.jpg

Sitelerde Paylaş

4 yemin edince işin bittiğini nereden çıkarıyon..1..Allahın lanetine razı oluyon...(dünyalık ceza)

2.boşanma oluyor...(dünyalık ceza)

3..Birde ahiret hesabı var...

Allah nerde beyni yıkanmış  bana  Allahının isbatını yap.

4 dafa yemin etin  ayetini asan ben deyilim. 4 yemin edip  hiç suçu olmayan kadını recem bile etirebilrsin semin astığın ayete göre bunların hepsi üştük böyle kafa varmı hayvanda bile yok

Sitelerde Paylaş

size kimseye köle olun denmiyorki...ADALETİ NASIL SAĞLAYACAKSINIZ DİYE SORULUYOR....

Senin ARAP putu NE DİYOR sahi birazda bunları oku.:D

Enem 125-Allah, her kimi doğru yola erdirmek isterse, onun gönlünü islama açar. Her kimi de sapıklığa bırakmak isterse onun kalbini daraltır, öyle sıkıştırır ki, sanırsın öfkesinden göğe çıkacak. Allah imana gelmeyenleri o murdarlık içinde hep böyle bırakır

Araf 178- Allah kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar, ziyana uğrayanların ta kendileridir.

Rad 27- İnkar edenler diyorlar ki: "Ona (Muhammed'e) Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!" De ki: "Şüphesiz Allah dilediğini saptırır, kendisine yöneleni de doğru yola eriştirir."

İbrahim 4- Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah'ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nahl 93- Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz.

EN’AM 6/111. Eğer biz onlara melekleri indirsek, ölüler onlarla konuşsa ve her şeyi karşılarına toplasaydık, Allah dilemedikçe, yine de inanmazlardı; fakat onların çoğu bunu bilmiyorlar.

Sitelerde Paylaş

yav oku ayeti yine bana getir deme ayeti. pekiyi buna ne cevap verceksin:D

J5fbO.jpg

Hiç yüzüne vuramdım  AMA BUNDAN SONRA vurcağım işine geldiyi ayetlere cevep veriyorsun işine gelmeye vermiyorsun lut kızlarıyla şarap içip soyu batsın soyları çoğlasın diye kızları tafından ENSET ilşki yaşamıyorlarmı  hadi cevap ver

Sitelerde Paylaş

kızımı size nikahlayayım demek nezamandan beri godoşluk oluyor...sana göre kızı evlenen babalar pezevenk oluyor....

ŞU ADAM SENİN PEYGAMBERİN DEYİLMİ BU DİNİ KABUL EDENDE SAHİBİDE GODOŞTUR . GODOŞLUK  BU MAHLUKATLAR İÇİN İYİ BİR İSİM. KARISINI FİRAVUNA  KOYNUNA SOKAN BU İBRAHİM DEYİLMİ? sonrada mal mülk alıp gidiyor bunun edına ne diyelim:D okuda biraz kendine gel.

Tevrat – Tekvin, 12’de anlatıldığına göre İbrahim Peygamber karısı ile Mısır’a gidiyor. Karısı güzel olduğu için onu alıp kendisini öldürecekler korkusu ile İbrahim, karısını kız kardeşi olarak tanıtıyor. Firavun onu karılığa alıyor, fakat saraya gelen felaketlerin kadının yüzünden olduğunu öğrenen Firavun kadını bir cariye ile geri veriyor. Ayrıca sığırlar, altın ve gümüşlerle İbrahim’i zengin olarak ülkesine gönderiyor.

Bu hikayede İbrahim neden karısının kız kardeşi olduğunu söylüyor? Neden onu krala veriyor? Neden bunun için İbrahim cezalandırılacağı yerde Firavun cezalanıyor? Neden Firavun İbrahim’i zengin yapıyor? .. sorularına yüz yıllar boyunca Tevrat araştırıcıları cevap bulmaya çalışmışlardır.

1946 yılında İsrail’de Kumran mağaralarında İsa zamanına yakın tarihlenebilen tomar halinde İbranice ve Aramica yazılı metinler bulundu. Deri üzerine yazılmış, fakat samanla çok yıpranmış metinlerin çevirilerini bilim adamları zorlukla da olsa yapmaya çalışmaktadırlar. İşte bu belgelerden birinde bu hikayenin daha ayrıntılı olarak yazılmış olduğunu gördüm.(9) Buna göre aslında böyle bir olay olmamış. İsraillilerin, Sümer’in Kutsal Evlenme Efsanesi’nden çeşitli motifleri alarak bu hikayeyi meydana getirmiş oldukları anlaşılıyor.(10)

Tevrat – Tekvin, 12’de anlatıldığına göre İbrahim Peygamber karısı ile Mısır’a gidiyor. Karısı güzel olduğu için onu alıp kendisini öldürecekler korkusu ile İbrahim, karısını kız kardeşi olarak tanıtıyor. Firavun onu karılığa alıyor, fakat saraya gelen felaketlerin kadının yüzünden olduğunu öğrenen Firavun kadını bir cariye ile geri veriyor. Ayrıca sığırlar, altın ve gümüşlerle İbrahim’i zengin olarak ülkesine gönderiyor.

Bu hikayede İbrahim neden karısının kız kardeşi olduğunu söylüyor? Neden onu krala veriyor? Neden bunun için İbrahim cezalandırılacağı yerde Firavun cezalanıyor? Neden Firavun İbrahim’i zengin yapıyor? .. sorularına yüz yıllar boyunca Tevrat araştırıcıları cevap bulmaya çalışmışlardır.

1946 yılında İsrail’de Kumran mağaralarında İsa zamanına yakın tarihlenebilen tomar halinde İbranice ve Aramica yazılı metinler bulundu. Deri üzerine yazılmış, fakat samanla çok yıpranmış metinlerin çevirilerini bilim adamları zorlukla da olsa yapmaya çalışmaktadırlar. İşte bu belgelerden birinde bu hikayenin daha ayrıntılı olarak yazılmış olduğunu gördüm.(9) Buna göre aslında böyle bir olay olmamış. İsraillilerin, Sümer’in Kutsal Evlenme Efsanesi’nden çeşitli motifleri alarak bu hikayeyi meydana getirmiş oldukları anlaşılıyor.(10)

Sitelerde Paylaş

kızımı size nikahlayayım demek nezamandan beri godoşluk oluyor...sana göre kızı evlenen babalar pezevenk oluyor....

E artık sende bundan sonar kızlarına koca ararsın gelin benim kızlarımı nikahlayın  diye ramazan davulcusu gibi gezersin artık hayrlı olsun:D

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...