Beelzebub

Ayet,ayeti iptal eder mi?

Bu konuda 416 ileti var

23 minutes ago, gringer80 said:

benim kitabım mutlak adaleti sağlıyor...sizin hiç bir zaman tam adaleti sağlayamayacağınız belli...bizde mutlak adalet var.....ilkel dediğiniz kuranın adaletinin yanına bile yaklaşamıyorsunuz....nisa 93 Kim bir mümini kasden öldürürse cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lânetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.

Arkadaş sana önce adalet'in, sonra mutlak adaşetin tanımını yapsana dedik ya. Mutlak adalet derken neden bahsettiğini biliyor musun sanki?

Alıntıladığın pasajdaki soruların hiçbirisine yanıt yok. Sübyancılığa yanıt yok!

Benim bir sevdiğim öldürüldükten sonra öbürü zittin sene cehennemde yatmış umurumda bile değil.

Ben cennetini de istemiyorum bu tanrının, imtihanını da.

Baştan o acıyı hiç çekmemek istiyorum, tanrı bunu sağlayabilir mi?

ayetler iman edenlerle, yani müminlerle, yani müslümanlarla ilgili.

brevik müslüman değil. odinistim diyor, ama öncesinde hıristiyanlıkla derin bağları var.  öldürülenler ise müslüman değil, genç öğrenciler ve olayın gerçekleştiği yer gözönüne alındığında, çoğunluğu da ateist.

kitabınıza göre, bu olay karşısında herhangi bir yaptırımınız yok. hatta sevinmeniz bile gerekir, çünkü allahsız kitapsızlar öldürülmüş.

kitabınızı anlayarak okuyun.

Bak buna da cevap veremedin. Başlık boyunca "görmezden geldiğin" köteklerin dökümünü yapsak yeni başlık açmak gerekir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gringer80 said:

HAYVANLAR BİRBİRİNİ HAKSIZ YERE  ÖLDÜRÜP YEDİYSE  SİZDE OLMAYAN BİZDE OLAN AHİRET VAR...ORDA HERKEZ HAKKINI ALACAK......

Görünmeyen, bilinmeyen intikam arenası. Gaip. E ne gerek var bu dünyada hakkının peşinden koşmaya o zaman? Koyun gibi, sığır gibi yaşayın işte. Nasıl olsa öbür dünyada hakkınızı alacaksınız ya (3'ün biri sesinizi çıkarmayın)

Ha, ben orada bunları mı sormuşum şark kurnazı seni. Bak bakalım bir daha ne yazıyor orada? :) Ne sorulmuş? El cevap?

Konunun eksenini kaydırma. Kıvırma.

Kaypaklık gırla.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gringer80 said:

HAYVANLAR BİRBİRİNİ HAKSIZ YERE  ÖLDÜRÜP YEDİYSE  SİZDE OLMAYAN BİZDE OLAN AHİRET VAR...ORDA HERKEZ HAKKINI ALACAK......

Ula şimdi farkettim "hayvanlar biribirini haksız yere öldürüp yediyse.." demişsin ya sen!!!!

Puhahhahahaaa :D:lol:

Kimlerle yazışıyoruz la biz.

Sen açsan ya şu mevzuyu da biraz eğlenelim. Günümüz şenlensin. Haydi aslanım :) benim

:)))))))

.

.

.

Hala gülüyorum be..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, gringer80 said:

konu o kadar basitmi.senin çocuğunu öldürecekler sonrada ellerini kollarını sallayıp gezecekler ve sen bu adaleti kabul edeceksin öylemi...ya kabul etmeyenler ne olacak...herkez derseki canımı sıkanı öldürür 20 yılda çıkarım....nasıl bir dünya olur....toplum düzeni kalırmı insanlar birbirine girmezmi

Evet bu kadar basit. Toplumsal dinamik onu kendi içerisinde onaylar ya da onaylamaz, eşitler ya da eşitlemez. Tatmin olunmazsa hak aranır. Bugün kalkıp da öldürmek ve tecavüz serbesttir diyebilecek bir anayasa, bir devlet var mı? İnfial çıkar..Toplumsal sözleşme de bu doğrultuda gereği neyse, talep neyse o doğrultuda eşitlenir.

Bugün dünyadaki bilmem kaç tane ülkenin ceza hukuku 77 kişi için aynı cezayı mı verecek? Hayır tabii. Peki ceza nasıl kesilmişse kesilsin, o toplum bunu onaylıyor mu? Onaylıyorsa iş bitmiştir. Kuran bana bir adalet falan vermiyor ki; sadece ne idüğü belirsiz bir ahiret taahhüdü var ortada. Beni de hiç ilgilendirmeyen bir taahhüt bu.

Senin kafaya göre ise hak hukuk aramaya gerek dahi yok. Benim evladımı kesip hapse girmese dahi gık çıkarmaya gerek yok. Tam bir sığır gibi öbür dünyayı bekleyecem öyle mi? Nasıl olsa oarada cehennem girecek ya "sözde"...Bu mudur adalet? Senin sözde her şeye kadir tanrın bu dünyada adaleti sağlayabiliyor mu? Açıkça sağlayamıyor işte. Onu beceremediği için topu öteki tarafa atmış. Yersen tabi. Havucu vermişler önünüze sığır gibi peşinden gidiyorsunuz.

Ceza nedir? Bir intikam aracı mıdır, yoksa bir yaptırım aracı mı? Önlemek ve düzen koymak için mi vardır, olduktan sonra intikam almak için mi? Hukuk ve adalet seküler bir kavramdır. Ahirette bir geçerliliği ve anlamı yoktur.

Ayrıca, türlü boku yiyip de tövbe edenleri ne edecez peki?

Ota boka adam öldürüp de kurandaki ayetleri dayanak gösterenleri (maide33 misal)

Çoluğa çocuğa hallenip de talak 4 ü referans verenleri..Hala daha cevap veremediğin boklardan biri bu.

Ama dur bekle, fırsat olursa bu başlık bünyesinde cevap veremediklerinini madde madde dökümünü yapı suratına vuracam. Bunca mesajdır halen daha cevap vermeyip de hiçbirşey olmamış gibi davranan o pişkin suratına.

54 minutes ago, gringer80 said:

toplum onaylıyormu onaylamıyormu...akp 51 diğerleri 49 ve toplum onaylamış ve adalet yerini bulmuş.toplum huzura kavuşmuş...sana iyi uykular canım...

Her ne kadar anayasa değişikliklerinde olması gereken kabul şartına dair oranın %50'den fazla olması gerekse de,..Her ne kadar şaibeli ve hesabı verilmemiş olsa da(sağcı partiden ne beklenir? Tam da bu) Evet burada haklısın. Toplum bunu bir şekilde onayalamış ve evet, artık kurana ancak bok yemek düşer. :) Kuran daha kendi toplumu ve inanırları üzerinde dahi işlevini yerine getiremeyen bir kitap neticede. Bkz: şimdiki hükümet. Bkz: 1400 yıllık islam ve orta doğu coğrafyasının içler acısı hali. Kranın 1400 yıllık avansla dahi beceremediği hadise işte ortada. Aferim. .Sindirmeye bakın. Ortadoğu ve islam coğrafyasının burnuna halkayı takmış oynatıyor kafir batı. Kuranla birlikte tabi. Bunların bir kısmı da üzerine üstlük  batının yalakalığını yapıyor.

22 minutes ago, gringer80 said:

sorum gayet açık 77 can ve senin normatif ve seküler hukukun....

Arıza kaydı vereyim mi senin için, ister misin?

İntikam ve öldrümek üzerine onulmaz ve önüne geçilmez bir ilkel tutkun var, bunun farkındayım. Ama idam cezası vermek için sadece ilahi kitap olmak gerekmiyor ne yazık ki..Seküler hukukda da kurandan bağımsız şekilde idam cezası var. .Hatta en eski ve ilkel uygulamalardan biri bu.Öldükten sonra geleceğini söylediğiniz sözde adalet ise hiç değil.

Mevcut ülkelerin tamamında idam cezası yok. Avrupa'da sadece Belarus'ta var. İdam olan ülkeler için kurana zaten gerek yok. Bütün mesele adam öldürebilmek, idam etmekten ibaret ise. Bir tek idam için dötü boklu kitabı şiar mı edinecek adamlar...Diğerleri ise senin ilkel içgüdülerinle aynı fikirde değil. Seninle aynı şekilde düşünmüyorlar. İdam yok. Ortada bir ayaklanma, tahammülsüzlük, isyan falan da yok. Gayet de medeni bir şekilde yaşıyorlar. O yüzden kuran da, öteki dünyada sağlanacağını iddia ettiğiniz o sözde adalet de hiç mi hiç iplerinde değil.

Adalet gibi, adalet algısı ve buna dair beklentilerin de evrensel olamayışı senin izafi adalet algını da, vahşet beklentini de, kuranı da çöpe götürüyor. Sen kendi çapında idam çığlıkları atmaya devam ede dur. İt ürüyor, kervan yürüyor. Adamlar marsa gidip, müslüman ülkelerin burnuna halkayı takıyor.

Neden: Kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz da ondan. 1400 yıllık tecrübe ile sabit.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buyrun seyredin. Forum arşivinden buldum. İbretlik. Kandıralı gringer80, sen de bak.

.........................

İdam cezası ceza değildir. Olamaz. İdamın geri dönüşü, olası bir adli hatanın telafi edilme şansı da yoktur. Kuran direk out.

Bunun için önce cezanın, sonra adaletin, ondan sonra eğer var ise "mutlak adaletin" tanımını yapmak, yapabilmek gerekir.

Yarın öbürgün başıma kötü bir şey gelse, içimden idaaamm diye bağıracak olan bir tarafım olabilir. Ama bu adalet için değil, intikam için atılmış ızdırap dolu bir çığlık olur ancak ve ancak. Ve gerçek olan şu ki, idam dahil hiçbir cezanın benim acımı dindirmesi mümkün değildir, olmayacaktır.

Dünya benim gibi düşünen insanlarla dolup taşıyor. İnsanlar, toplumlar ve devletler bunu uyguluyor. Her toplum kendi kaderini, yönetiliş şeklini ve hukukunu kendi seçer, belirler. O zaman kuran evrensel değildir. Olamaz.

Değil evrensel olmayı, dünyanın büyük bir kısmına dahi hitap etmeyi beceremeyen sözde ilahi bir kitabı ise isteyen istediği yerine monte edebilir. Kendi izafi ahlak ve adalet anlayışını da.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet bu kadar basit. Toplumsal dinamik onu kendi içerisinde onaylar ya da onaylamaz, eşitler ya da eşitlemez. Tatmin olunmazsa hak aranır. Bugün kalkıp da öldürmek ve tecavüz serbesttir diyebilecek bir anayasa, bir devlet var mı? İnfial çıkar..Toplumsal sözleşme de bu doğrultuda gereği neyse, talep neyse o doğrultuda eşitlenir.

Bugün dünyadaki bilmem kaç tane ülkenin ceza hukuku 77 kişi için aynı cezayı mı verecek? Hayır tabii. Peki ceza nasıl kesilmişse kesilsin, o toplum bunu onaylıyor mu? Onaylıyorsa iş bitmiştir. Kuran bana bir adalet falan vermiyor ki; sadece ne idüğü belirsiz bir ahiret taahhüdü var ortada. Beni de hiç ilgilendirmeyen bir taahhüt bu.

toplum onaylıyorsa iş bitmiştir...hasanın çocuğuna tecavüz edilip öldürülecek ve hüseyin birşeyleri onaylayacak ve iş bitecek öylemi.....???? tatmin olunmazsa nasıl hak aranacak....aranılan hakkı kim neye göre verecek????...hak arayan benim evladımın canına can isterim...dedi.....ayrıca 77 cana karşılk katili öldürsen bile adalet sağlanmamış olmuyormu.....??????? NE İDÜĞÜ BELİRSİZ BİR AHİRET TAAHHÜDÜNÜ KABUL ETMİYORSUN....birileride çıkıp neidüğü belirsiz adamların yaptığı kanunlarınızı kabul etmiyorum.sizin verdiğiniz cezayı ne idüğü belirsiz kabul ediyoruz derseler ne olacak...EVET BU KADAR BASİT DEĞİLmişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaş sana önce adalet'in, sonra mutlak adaşetin tanımını yapsana dedik ya. Mutlak adalet derken neden bahsettiğini biliyor musun sanki?

Alıntıladığın pasajdaki soruların hiçbirisine yanıt yok. Sübyancılığa yanıt yok!

Benim bir sevdiğim öldürüldükten sonra öbürü zittin sene cehennemde yatmış umurumda bile değil.

Bak buna da cevap veremedin. Başlık boyunca "görmezden geldiğin" köteklerin dökümünü yapsak yeni başlık açmak gerekir.

mutlak adalet....zarara uğrayan yada uğrayanların kendilerini zarara uğratan yada uğratanlar dan uğradıkları zararın tazmininin misliyle karşılanması ve bu mislin zarara uğrayan yada uğrayanların vicdanlarında karşılık bulması......

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

senin sevdiğin öldürüldükten sonra öbürü 15-20 yıl yatıp çıkarsa iyi ozaman.nasılsa toplumun kabul ettiği ceza bu....ben imtihanı istemiyorum....senin varlığın ne zaman %100 sana ait olursa o zaman hiçkimse seni imtihan edemez. ama %100 yaratıcının olan bir varlığı yaratıcı dilerse imtihan eder dilerse etmez....kimse buna karışamaz...yaratıcı dilediği herşeyi sağlayabilir fakat neyi nasıl yapacağı konusunda kimseden emir talimat almaz....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

isra 33....Haklı bir sebep olmadıkça Allah'ın muhterem kıldığı cana kıymayın. Bir kimse zulmen öldürülürse, onun velîsine (hakkını alması için) yetki verdik. Ancak bu velî de kısasta ileri gitmesin. Zaten (kendisine bu yetki verilmekle) o, alacağını almıştır. birde önünüze gelen herkezi canınız isterse öldürebilirsiniz diye ayet mi gördün?????????????????????

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görünmeyen, bilinmeyen intikam arenası. Gaip. E ne gerek var bu dünyada hakkının peşinden koşmaya o zaman? Koyun gibi, sığır gibi yaşayın işte. Nasıl olsa öbür dünyada hakkınızı alacaksınız ya (3'ün biri sesinizi çıkarmayın)

Ha, ben orada bunları mı sormuşum şark kurnazı seni. Bak bakalım bir daha ne yazıyor orada? :) Ne sorulmuş? El cevap?

Konunun eksenini kaydırma. Kıvırma.

Kaypaklık gırla.

KOYUN GİBİ SIĞIR GİBİ YAŞAYIN NASIL OLSA ÖBÜR TARAF DİYE BİRŞEY YOK...NASILSA  BU DÜNYADA YAPTIKLARINIZ YANINIZA KAR KALACAK...KAYPAKLIK NEDİR.....ADALETİ NASIL SAĞLAYACAĞINIZ SORULUNCA ALAKASIZ SORULAR SORMAK KONUYU SAPTIRMAKTIR....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ula şimdi farkettim "hayvanlar biribirini haksız yere öldürüp yediyse.." demişsin ya sen!!!!

Sen açsan ya şu mevzuyu da biraz eğlenelim. Günümüz şenlensin. Haydi aslanım :) benim

.

.

.

Hala gülüyorum be..

HAYVANLARIN BİLE YAŞANTILARINDA BİR DÜZEN BİR İNTİZAM VAR....TÜRLERİNİN ÖZELLİKLERİ NEYİ GEREKTİRİYORSA O ŞEKİLDE YAŞIYOR.SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK DİYE BİRŞEY YOK...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

.

.

.

Hala gülüyorum be..

sana gülünecek şey .....ilk canlılar denizlerde görülmüş....sonra denizlerde görülen bu canlılar birgün bakmışlar kara diye birşey var...sonra ver elini vegas...çılgınca eğlenmişler.....ilk canlılar denizlerdeyken yine ilk canlılar tabiki karadaki yada havadaki ilk canlılar...denizlerdekini görmüşler..eeeee sonra...tabiki denizlerdekiler ilk gördükleri hava yerine karaya çıkmaya karar vermişler ve karadaki hayat başlamış...gül babbam gül gül babbam gül gül babbam gül:lol::D aksırıncaya tıksırıncaya kadar gül...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buyrun seyredin. Forum arşivinden buldum. İbretlik. Kandıralı gringer80, sen de bak.

.........................

İdam cezası ceza değildir. Olamaz. İdamın geri dönüşü, olası bir adli hatanın telafi edilme şansı da yoktur. Kuran direk out.

Bunun için önce cezanın, sonra adaletin, ondan sonra eğer var ise "mutlak adaletin" tanımını yapmak, yapabilmek gerekir.

Yarın öbürgün başıma kötü bir şey gelse, içimden idaaamm diye bağıracak olan bir tarafım olabilir. Ama bu adalet için değil, intikam için atılmış ızdırap dolu bir çığlık olur ancak ve ancak. Ve gerçek olan şu ki, idam dahil hiçbir cezanın benim acımı dindirmesi mümkün değildir, olmayacaktır.

Dünya benim gibi düşünen insanlarla dolup taşıyor. İnsanlar, toplumlar ve devletler bunu uyguluyor. Her toplum kendi kaderini, yönetiliş şeklini ve hukukunu kendi seçer, belirler. O zaman kuran evrensel değildir. Olamaz.

Değil evrensel olmayı, dünyanın büyük bir kısmına dahi hitap etmeyi beceremeyen sözde ilahi bir kitabı ise isteyen istediği yerine monte edebilir. Kendi izafi ahlak ve adalet anlayışını da.

sana soru 1--senin kaç ARKADAŞIN VAR   2-- KAÇ DOSTUN VAR...... YANİ HERKEZİ DOST EDİNMEK ZORUNDA DEĞİLSİN....KURAN  YAHUDİYLE ATEİSTLE KOMŞULUK YAPMA ARKADAŞLIK YAPMA DEMİYOR Kİ...DOST OLMA DİYOR ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, gringer80 said:

37 - Dediler ki: "Ona Rabbinden bir mucize indirilmeli değil miydi?" De ki: "Şüphesiz ki Allah, bir mucize indirmeye kâdirdir, fakat çokları bilmezler".

Hey koca Allah, geçmişteki kitaplarında, yani Tevrat ve İncil'de gösterdiğin ve/veya gösterttiğin mucizelerin haddi hesabı yok. 

Bizi niye bundan mahrum ediyorsun? Her şeye kadir olduğunu eski masallarından biliyoruz aten. Şu kadirliğini bize de bir kerecik olsun göster ki, geçmiştekilerin de masal olmadığını hiç şüphesiz kabul edip imana gelerek yerlere kapanalım. Niye "Çokları bilmezler" diye, kendi bilgisizliğini, beceriksizliğini, kadirsizliğini bize yıkıyorsun? Yakışıyor mu sana?

38 - Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar.

Demek ki neymiş? Yürüyen bütün hayvanlar ve iki kanadıyla uçan bütün kuşlar, Muhammed ümmeti gibiymişler. Yani Muhammed ümmetinin bu hayvanlardan veya bu hayvanların Muhammed ümmetinden farkları yokmuş.

Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır, sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar.m

Allah, mişli  (Görülmeyen/şahit olunmayan ve bilinmeyen geçmişe ait, başkasından duyulan bir işin vb. anlatılmasını/nakledilmesini sağlar.) konuşuyor. Kimden duymuş veya öğrenmiş acaba?..

MATEMATİK ÖĞRETMENİ size herşeyi anlatım derse.......tarih öğretmeni herşeyi anlattım derse.....1- matematik öğretmeni herşeyi anlattım dediğinde sadece matematik konusunda herşeyi anlattığını anlarız.fizik kimya biyoloji vs..konularındada herşeyi anlatmıştır anlamı çıkmaz....2-.tarih öğretmeni herşeyi anlattım derse. sadece tarih konusunda herşeyi anlattığını anlarız.fizik kimya biyoloji vs..konularındada herşeyi anlatmıştır anlamı çıkmaz..BU AYETTEN (38 - Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır, sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar) NASIL KURANDE HERŞEY YAZILI OLMALI ANLAMI ÇIKARTILABİLİR...?????

Matematik tanrısı, tarih tanrısı gibi (iki veya daha çok) branş tanrıları olsaydı çok haklı olabilirdiniz. Amma ve lakin Allah'ınız tek ve diğer sıfatları bir yana alim sıfatı gereği her şeyi bilmek zorunda olduğundan çok ama çok haksız oluyorsunuz. örneğiniz örnek değil, sizin ne olduğunuz belli değil.  

"Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır," ne demek? Anlama özürlü müsünüz

tarihinde ilkeli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:D

forumda müslümancık eksiği bulunmuyor. ama işin ilginç -aslında çok da öngörebildiğimiz bir şey olsa da- tarafı şu ki:  müslümancık, kuranı ve islamı kurtarmak için uğraşsa da,  bir türlü ne kadar saçmaladığının farkında olamıyor.

şöyle ki: yukardaki müslümancığın savunduğu saçmalıklar, forumdaki müslümancıklar tarafından bile saçmalık olarak görünüyor ki, hiç topa girmiyorlar. ama onların savundukları saçmalıklar da, -aslında savunma şekilleri de- diğerleri tarafından savunulacak şeyler olarak görülmedikleri için topa girmiyorlar :D

aslında hepsi farkındalar, bu uyduruk kitaba ve içindeki zırvalara inanıyorlar, ama farklı şekillerde ve anlayışlarla inanıyorlar. yani her biri kendi başına bir mezhepler. bu yüzden aynı zırvaları, aynı biçimde savunamıyorlar. bu yüzden topa girmemek en doğrusu deyip kenara çekiliyorlar.

hatırlamıyor olabilirim ama aynı ayeti aynı anlamlara geldiğini öne sürerek savunan iki müslümancık ya görmedim ya da belki bir iki defa görmüşümdür.

bu da kitabınızın ne mal olduğunun ve inandığınız saçmalıklara, onlara inanmak istediğiniz için inandığınızın, yoksa hiçbirinin elle tutulur bir yanı olmadığının göstergesidir :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hey koca Allah, geçmişteki kitaplarında, yani Tevrat ve İncil'de gösterdiğin ve/veya gösterttiğin mucizelerin haddi hesabı yok. 

Bizi niye bundan mahrum ediyorsun? Her şeye kadir olduğunu eski masallarından biliyoruz aten. Şu kadirliğini bize de bir kerecik olsun göster ki, geçmiştekilerin de masal olmadığını hiç şüphesiz kabul edip imana gelerek yerlere kapanalım. Niye "Çokları bilmezler" diye, kendi bilgisizliğini, beceriksizliğini, kadirsizliğini bize yıkıyorsun? Yakışıyor mu sana?

Demek ki neymiş? Yürüyen bütün hayvanlar ve iki kanadıyla uçan bütün kuşlar, Muhammed ümmeti gibiymişler. Yani Muhammed ümmetinin bu hayvanlardan veya bu hayvanların Muhammed ümmetinden farkları yokmuş.

Allah, mişli  (Görülmeyen/şahit olunmayan ve bilinmeyen geçmişe ait, başkasından duyulan bir işin vb. anlatılmasını/nakledilmesini sağlar.) konuşuyor. Kimden duymuş veya öğrenmiş acaba?..

Matematik tanrısı, tarih tanrısı gibi (iki veya daha çok) branş tanrıları olsaydı çok haklı olabilirdiniz. Amma ve lakin Allah'ınız tek ve diğer sıfatları bir yana alim sıfatı gereği her şeyi bilmek zorunda olduğundan çok ama çok haksız oluyorsunuz. örneğiniz örnek değil, sizin ne olduğunuz belli değil.  

"Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır," ne demek? Anlama özürlü müsünüz

ortada anlama özürlülüğü yok çarpıtma özürlülüğü var.....matematik dersinde herşeyi anlattım diyenle tarih dersinde herşeyi anlattım diyen aynı şeyleri anlatmamıştır..........BU KADARINI BİLE ANLAYAMAYACAK KADAR ÖZÜRLÜYSEN...YAPACAK BİRŞEY YOK....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.