Jump to content

Ayet,ayeti iptal eder mi?

Recommended Posts

taha 132 - Diyanet İşleri (eski): Ehline namaz kılmalarını emret, kendin de onda devamlı ol. Biz senden rızık istemiyoruz, sana rızık veren Biziz. Sonuç Allah'a karşı gelmekten sakınanındır. namaz 1 kişi ve ailesine emredilmiş...biz yırttık...kılmasakda olur demiyeceğim...zaten kılmamız gerekmiyorki...asr suresi  

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Asra yemin olsun ki, 
2- İnsan mutlaka ziyandadır. 
3- Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.

:D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 417
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

taha 132 - Diyanet İşleri (eski): Ehline namaz kılmalarını emret, kendin de onda devamlı ol. Biz senden rızık istemiyoruz, sana rızık veren Biziz. Sonuç Allah'a karşı gelmekten sakınanındır. namaz 1 kişi ve ailesine emredilmiş...biz yırttık...kılmasakda olur demiyeceğim...zaten kılmamız gerekmiyorki...asr suresi  

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Asra yemin olsun ki, 
2- İnsan mutlaka ziyandadır. 
3- Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.

Pekiyi namaz kıl diyor kılalım EFEM  nasıl kılacağız abdes felen vs nerde yazıyor yazmıyor nasıl namaz kılıncağının tarifini dimi demeki putperseliktede namaz kılama vardı hata allaha inama vardı gerek duymamış namazın nasıl kılancığına  putperslikte beli zaten.Yav hala anlamdınmı islam bir putperse dinidir muhammed sadece rutuş yapmış. bu ayet putpeslikte allaha inancın kanıtı.

ANKEBUT Suresi 61. ayeti:And olsun ki onlara: 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler.Öyleyse niçin döndürülüyorlar

Sitelerde Paylaş

- Ateizmin dünyayı cennete çevirmek gibi bir iddiası var mı da bu soruyu sorup duruyorsun mal bulmuş mağribi gibi? Evet-hayır? ...Bana önce adaletin, sonra mutlak adaletin tanımı yap. Bunları vermedikçe tüm atıp tutageldiklerin boş.

- Adalet nedir? 77 canın katilini öldürmek adalet midir, intikam mıdır? 77 can öldükten sonra, ola ki içerisinde benim bir sevdiceğim-evladım vb. de olduktan sonra; o adam öldürülmüş öldürülmemiş ne yazar? "Oh o adam da öldü" deyip zil takıp oynayacak mıyım? Evladımı unutacak mıyım? Cehennemde sittin sene yansa ne yazar? Senin için böyle olacağı aşikar. Da bu çarpık adalet anlayışını bize satma.. Sen en başta bunun olmasını engelleyebiliyor musun bir tanrı olarak bana ondan haber ver. Olan olduktan sonra zıçayım senin adalet diye önüme koyduğun "şeyin" içine. Adalet ve intikam birbirinden farklı şeylerdir. Farklı şeyler olmalıdır.

- Adaletin varlığı ya da yokluğu ile gerçekliği nasıl ilişkilendiriyorsun? Var ya da yok. Can sıkıcı ya da değil. Bunun gerçeklikle ilgisi ne? Gerçek can sıkıcı olamaz mı? Ki, can sıkıcılık da izafi bir kavram. Ula adalet varsa  tanrı var, yoksa tanrı yok mu diyeceğiz a salak? Gerçeği senin varoluşsal bunalımların ve adalet kaygın üzerine mi temellendireceğiz? Sen adalet istiyorsun diye gerçekte adalet olması zorunlu mu? Ayrıca bunun senin söylediklerinin hatta benimkilerin "doğruluk değeri" ile bağlantısı ne? Gerçek adaletlidir, adaletli olmalıdır diye bir postülat, aksiyom mu var be adam? Gerçeklik belki de bok gibi bir şey, adalet madalet yok. De bunu sindirebilecek büzük var mı sende? Evet, can sıkıcı, ama zaten bu da insani bir ilüzyon. Yanılsama. Doğada can sıkıcılık diye bir kavram yok.

E hadi can sıkıcı olsun. Ne yapalım? Dübürümüzden tanrı mı uydurularım? Gerçekliği; olması gerekenler, olsa ne güzel olurdular, gereklilikler, arzular, -meliler -malılar üzerinden mi değerleyelim? Gerçekliği kendi keyfimize göre mi dizayn edelim? Biz gerçeği arıyoruz. Senin varoluşsal bunalımlarına merhem değil.

Mutlak adalet diye bir şey yok. Olamaz. Satmaya kavramın karşılığı yok. Senin bahsettiğin şey intikam. Adalet ve intikam birbirinden farklı şeylerdir. Mutlak adalet olsa olsa, hiç oldurmamaktır. Cezayı gerektirecek şeyi. Kötülüğü. Bunun hesabını tam da tanrıya soracaksın. Bunun hesabını verecek olan ben değilim. Gerçeklik de değil. Varsa eğer(haşa), tanrının ta kendisi.

Ortada kadir-i mutlak bir şey varken, benim örneğin 12 yaşındaki oğlumun kafası kesilecek, tanrı buna izin verecek, sonra o kişi ceza görecek, ben de rahat edecem..Bu mudur adalet? Benim acım dinecek mi peki? Hayır. Şansım olsa bunun hiç olmasını diler miydim? Evet. Demek ki mutlak adaletin benim için sağlandığı falan yok. "Mutlak".. ...Ben, bana ve benim biricik canıma bu acıyı yaşatan o tanrının hamuğa bile korum. Değişmez..Adaletmiş. Kıçımın adaleti. Milyon tane cenneti sevdiklerim tek bir kılına dahi değişmem. İnsanım ben. Zayıf ve soyut bir cennetin opportunisti değil.

Ama daha iyi bir opsiyon var: Tanrıya derim ki: benim için mutlak adalet, mutlak huzur, o kötülüğün hiç olmuş olmamasıdır. Bunu yapabiliyor musun ey tanrı?

Ahirette verilecek ceza sadece intikamdır. Kıssasa kıssasdır. Adalet falan değildir. Hukuk, ceza ve adalet vb. seküler kavramlardır. Kötülüğün ya da suçun tekrarının mümkün olmadığı yerde(ahiret) kıymetleri de, anlamları da yoktur.

Peki nasıl ceza verecez? Bu mudur en beylik sorun? Bu mudur biz şıkıştıracak soru? Cevap: Seküler hukuk. Cevap: insan hakları evrensel beyannamesi. Din olmadan hukuk olmamış mı, normatif bir sistem olamamamış mı ki bugüne kadar dünya üzerinde sen kalkmış böyle abes bir sorudan medet umuyorsun?

Ayrıca senin din ve sözde adalet dediğin şey talak 4 ve sübyancılık mıdır mesela?  (*)Kuran'da inanmayanlara zıkredilen ağız dolusu küfürler midir? Kuran'daki Allah adına ölme, öldürme, savaşma emirleri midir? Maide 33'deki ne üdüğü belirsiz bozguncu ve fesatçılığa karşılık getirilen vahşi ve insanlık dışı, barbarca ve vandalca yaptırımlar mıdır? Peygamberin cinsel hayatına kıyak geçen ayetler midir? Kuran'daki kölelik, cinsiyet ayrımcılığı mıdır? KAdınla erkeğin şahitliğinin bir olmaması mıdır? Hala daha gık diyemediğin nisa 56 mıdır? Sen adalet diye böyle bir bok çukurunu mu getiriyorsun önümüze?

Bir_akil_insan sana tıpayı zaten takmış 77kişilik hadise ile ilgili, ona da tık diyememişsin halen. Aferim. Bunca cevap veremiyor olmandan ise hiçbir rahatsızlık duymuyor ve hala görmezden gelerek yazmaya devam ediyor olman ise tam teist onuruna yakışır bir şey olsa gerek.

Adalet ve gerçeklik ilişkisi gibi mevzular sana iki numara büyük gelir. Ha mabadın yiyorsa aç başlığı ayrıca tartışalım.

Şimdi bir önceki mesajımı baştan oku ve cevabın varsa ver. Çünkü hiçbir kelime edememişsin üzerine. Ya da aynen şimdiki olduğu gibi dut yemiş bülbül modunda susmaya devam et de bari birazcık adam sansınlar.

(*)(Sundance)

Böyle şeylerin sadece fıkra olabilmesi ne acı değil mi..:) Masallar ve fıkralarla avutun kendinizi.

Lut kavminin başına ne gelmiş, neden gelmiş. Eşcinsellik yok mu  bunun içinde? Ne addalet ama. Peh peh..

biri ortaya iddia ya da iftira attığı vakit üzerine 5 kere yemin ederse aklanıyor, karşı taraf da aynını yaparsa iş ne üdüğü belirsiz bir ahirete gidiyor. Vay babam vay adalete bak sen. Bu mu la adalet? Olsa olsa komedi. Orta oynu, piyes.

Ateistin vereceği cevaba gelince. Öncelikle ateistin bu duruma vereceği makul ya da gayri makul cevap ne ateistliğe, ne de gerçeğin ve gerçekliğin kendisine halel getirmez. Kafanın henüz bsacak seviyede olmadığı bu noktayı defaatle tekrar edelim. Ateist cevap verebiliyorsa tanrı yok, veremezse ise tanrı ya da vahşi sapık dinler var ve gerçek olmaz. Bu konunun gerçekliğin doğruluk değeri ile ilintisi yoktur. Anladın mı kandıralı? Anlayana kadar devam.

Ne yapılacağına gelince: Pek tabi senin o uyduruk dininin uyduruk tanrısı üzerine 3 kere 5 kere yemin edilerek, yine ne idüğü belirsiz ahirete havale ederek gerizekalı gibi yürütülmez ve çözülmez bu işler. Akıl var mantık var. Seküler hukuk. Rasyonel insanlar var. Kanıt var ispat var.(ya da yok) Ne çözmesi yahu, sen yemin edince çözülmüş mü oldu bu iş şimdi?

Ateist kişi şikayetçiyse bunu kanıtlamakla yükümlüdür. Kanıtlarsa ne ala. Kanıtlamazsa havasını alır. Bak bakalım bugüne kadar nasıl çözülmüş bu işler rasyonel insanlar arasında..Recm denen vahşetle mi? Bu mu adalet. Adalet değil bok.

Ha bir zina neden kötü güzel kardeşim? Kötü olduğu için mi yasaklanmış? Yoksa yasaklandığı için mı kötü? Senin o kadiğr-i ve alim-i mutlak tanrın o iyi bu kötü diye atıp tutmuş ama ortaya "genel geçer" ahlakı koyabilmiş mi? Genel-geçer ahlakı temellendirebilmiş mi? Açık bir hayır. Sıradan bir beşerin de yapabileceğinden ötesini yapamamış.

"Dervişin fikri ne ise zikri o olurmuş". Ya da "kişi karşısındakini kendinden bilirmiş" gibi deyimler vardır bilirmisin. İşte seninki de o hesap. Demek ki sen ateist olursan sığır gibi yaşayacaksın. Kendi aklın, fikrin, hür vicdanın iraden falan yok. Ancak birdin sana çobanlık ettiği vakit bir bütün olabiliyorsun. Yoksa ırz düşmanı, sapık, cani, vahşi bir sığır olurum diyorsun..Diyecek birşey yok. Yazık. Ama bizim adımıza niyet okuması yapıp kendi kendine gelin güvey olma istersen. Kendini istediğin kadar aşağıla bak o konuda özgürsün.

Nedir babacım bu tek bir ayet yazamama mevzusu? Nesi zor ve imkansız bunun? Al sana insan hakları evrensel beyannamesi. Tek başına kuranın tamamını tokatlamaya yeter de artar bile..Ya da Cenevre İnsan Hakları Sözleşmesi, esirlerin hakları. Kuran dediğin nedir ki, insani bir çok yazının yanında sadece bir çöp. Çöp yazmanın da nesi zor olabilir ki?

Bozgunculuk ve fesatçılık nedir? İçi neyle doldurulmaktadır? Sınırları, hududu ve menzili nedir? Daha da önemlisi kimler bozguncu ve fesat karıştıran değildir? Referans çatısı kıstas nedir? Tanımın içine girenlerden öte, dışında kalanları yazabilmek önemli. Misal bizim Ateistforum'da yapagelmekte olduğumuz şey fesat ve bozgunculuk mudur?

- Ateizmin dünyayı cennete çevirmek gibi bir iddiası var mı da bu soruyu sorup duruyorsun mal bulmuş mağribi gibi? Evet-hayır? ...Bana önce adaletin, sonra mutlak adaletin tanımı yap. Bunları vermedikçe tüm atıp tutageldiklerin boş.soruyu ben sordum...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CEVAP VERCEKSEN VER YOKSA YOLUN AÇIK OLSUN....................................SORUM ŞU ...HERKEZ İMANA GELİP ATEİST OLDU...VE O TOPLUMDA CİNAYET İŞLENDİ...ATEİST İNSANLARI YADA TOPLUMU  BU CANİYİ NASIL CEZALANDIRIP HUZURA KAVUŞTURACAKSINIZ(hemen şöyle bir saçmalıkla felsefe yapmaya başlama..ateizimin ne zaman insanları huzura kavuşturmak gibi bir iddiası oldu.....)soru gayet açık 0-6 yaş gurubu çocuk bile sorumu anlar. ya soruma cevap ver yada yolun açık olsun.

Sitelerde Paylaş

Pekiyi namaz kıl diyor kılalım EFEM  nasıl kılacağız abdes felen vs nerde yazıyor yazmıyor nasıl namaz kılıncağının tarifini dimi demeki putperseliktede namaz kılama vardı hata allaha inama vardı gerek duymamış namazın nasıl kılancığına  putperslikte beli zaten.Yav hala anlamdınmı islam bir putperse dinidir muhammed sadece rutuş yapmış. bu ayet putpeslikte allaha inancın kanıtı.

ANKEBUT Suresi 61. ayeti:And olsun ki onlara: 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler.Öyleyse niçin döndürülüyorlar

namazı nasıl kılacaz tarifi kuranda yok....peygamberleri yaratıcı boşuna göndermemiş demekki ......

Sitelerde Paylaş

namazı nasıl kılacaz tarifi kuranda yok....peygamberleri yaratıcı boşuna göndermemiş demekki ......

enam 38

Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve kanatlarıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki sizin gibi o da bir cinse mensup olmasın. Biz, kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık, sonra da hepsi Rablerinin tapısında toplanır.

bu sizin yaratıcı ya aptal, ya yalan söylüyor. çünkü siz de biliyorsunuz ki, kitapta namazın tarifi eksiktir.

Sitelerde Paylaş

- Ateizmin dünyayı cennete çevirmek gibi bir iddiası var mı da bu soruyu sorup duruyorsun mal bulmuş mağribi gibi? Evet-hayır? ...Bana önce adaletin, sonra mutlak adaletin tanımı yap. Bunları vermedikçe tüm atıp tutageldiklerin boş.soruyu ben sordum...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CEVAP VERCEKSEN VER YOKSA YOLUN AÇIK OLSUN....................................SORUM ŞU ...HERKEZ İMANA GELİP ATEİST OLDU...VE O TOPLUMDA CİNAYET İŞLENDİ...ATEİST İNSANLARI YADA TOPLUMU  BU CANİYİ NASIL CEZALANDIRIP HUZURA KAVUŞTURACAKSINIZ(hemen şöyle bir saçmalıkla felsefe yapmaya başlama..ateizimin ne zaman insanları huzura kavuşturmak gibi bir iddiası oldu.....)soru gayet açık 0-6 yaş gurubu çocuk bile sorumu anlar. ya soruma cevap ver yada yolun açık olsun.

Boşu boşuna sayfayı kirletmek istamiyorum tekerar takrar. evrensel insan hakları diye sana gönderdim daha tatmin olmadınmı? senin tanrın sanki gücü yetmiyor gibi insanı insana kırdırıyor. kendisi haledemiyormu?

Sitelerde Paylaş

enam 38

Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve kanatlarıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki sizin gibi o da bir cinse mensup olmasın. Biz, kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık, sonra da hepsi Rablerinin tapısında toplanır.

bu sizin yaratıcı ya aptal, ya yalan söylüyor. çünkü siz de biliyorsunuz ki, kitapta namazın tarifi eksiktir.

senin kadar zeki olamadı şu müslümanlar...kuranda tost yemek orucu bozar diye birşey yok ama tost yemiyorlar.kuranda su markaları şaşal pınar onlarda yazılmamış.demekki orucu bu marka sular bozmuyor..ayrıca hangi genevevlerde yapılan zinanın yasak olduğuda yazılmamış kuranda...demekki yaratıcı unutmuş..belki reinana içip zina yapmakda serbestti.çünkü kuranda reina yazılmamış. yada unutulmuş.kuranda adam öldürmeyin haksız yere demiş...ama adam bizim 5 kuruşumuzu bile haksız alsa o adamı öldürebiliriz...nasılsa haklıysan öldürebilirsin..demekki yaratıcı unutmuş bunu...BÖYLE SAÇMA MANTIKLA ANSİKLOPEDİ BİLE YAZARIM....

Sitelerde Paylaş

Boşu boşuna sayfayı kirletmek istamiyorum tekerar takrar. evrensel insan hakları diye sana gönderdim daha tatmin olmadınmı? senin tanrın sanki gücü yetmiyor gibi insanı insana kırdırıyor. kendisi haledemiyormu?

YAHU SORU ÇOOOOOOOOOOOOK AÇIK DEĞİLMİ.EVRENSEL İNSAN HAKLARINDA KATİL NASIL CEZALANDIRILACAKMIŞ ONU YAZ O ZAMAN.

Sitelerde Paylaş

senin kadar zeki olamadı şu müslümanlar...kuranda tost yemek orucu bozar diye birşey yok ama tost yemiyorlar.kuranda su markaları şaşal pınar onlarda yazılmamış.demekki orucu bu marka sular bozmuyor..ayrıca hangi genevevlerde yapılan zinanın yasak olduğuda yazılmamış kuranda...demekki yaratıcı unutmuş..belki reinana içip zina yapmakda serbestti.çünkü kuranda reina yazılmamış. yada unutulmuş.kuranda adam öldürmeyin haksız yere demiş...ama adam bizim 5 kuruşumuzu bile haksız alsa o adamı öldürebiliriz...nasılsa haklıysan öldürebilirsin..demekki yaratıcı unutmuş bunu...BÖYLE SAÇMA MANTIKLA ANSİKLOPEDİ BİLE YAZARIM....

yaratıcınızın mantığına tükürmektesiniz şu an. karşınıza aldığınız, alemleri yaratan varlık. her zerrenizi bilerek tasarlayan varlık. bu varlık, kitabında hiçbir şeyi eksik bırakmadığından bahsediyorsa, orada namazı görmemiz lazım. çünkü namaz, bu dinin direği.

uyduruk dininizi öğrenin de gelin.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, gringer80 said:

Aklın sadece bu soruyu sormaya yetiyor sanırım, fazla zorlamamak lazım seni ama kaçış yok ne yazık ki. En kötü ihtimalle cevapsızlığın bir cevap olacak forumun bundan sonraki ziyaretçileri için. Aynı zamanda da ibret tabi.

Cevabı zaten verdik ya tahta kafa?

Peki nasıl ceza verecez? Bu mudur en beylik sorun? Bu mudur biz şıkıştıracak soru? Cevap: Seküler hukuk. Cevap: insan hakları evrensel beyannamesi. Din olmadan hukuk olmamış mı, normatif bir sistem olamamamış mı ki bugüne kadar dünya üzerinde sen kalkmış böyle abes bir sorudan medet umuyorsun?

Kör müsün?

Seküler hukuk ile. Toplumsal sözleşme ile. Şimdiye kadar nasıl yapıldı ise, bundan sonra da o şekilde. Zaten halihazırda(her ne kadar mevcut dinci yobaz rejim tarafından tecavüzcüyle evlendirme vb. şeklinde dejenere edilmekte olsa dahi) laik hukuk değil mi? Ayrıca hangi huzurdan, nasıl bir huzurdan bahsediyorsun? Senin o vahşi, vandal, çağ dışı kiitabın mı huzur veriyor şimdi? Ayrıca huzur vermek gibi bir zorunluluk mu var be kalın kafalı adam? Huzur verse ne olacak vermese ne değişecek. Gerçeklik huzur tabalı mı işliyor? Hukuk en başında bunları engelleyebilmek için vardır. Olduktan sonra intikam almak için değil.

Ayrıca adalet diye karşımıza koyduğun kitap ve içindekilere dair bok çukurunu örneklemedik mi? Günümüzün ahlak anlayışı 1400 yıl önceki din kurallarının getirdiği hükümlerin üzerine çıkmış ve bu hükümleri çağ dışı bırakmıştır. Dini kuralları esas olmayan milyarca insan var dünyada. Ve bu toplumlar gül gibi yaşayıp gider iken, islami toplumların içerisinde bulunduğu o bok çukurundan fersah fersah ötede bir medeniyet seviyesinde iken böyle bir sorudan medet ummak nasıl bir akıl noksanlığına delalettir?

Toplum, din olsa da olacak olmasa da olacak. Toplum için de, toplumsal sözleşme, kurallar ve "normatif" hukuk.  Bunu sindirmesini öğrenin artık. Cinayetin cezası ise işte o normatif ve seküler hukuk bağlamında belirlenecek. Masallara ve efsanelere kıçından 3 kere 5 kere yemin etmek gisinden bir hıyarlık yoluyla değil. Bunu kafanın alması bu kadar mı zor ki cevap verildiği halde hala daha saf saf sormaya devam ediyorsun? Şuçu sabit olanın cezası hukuk metninde o suç karlığında belirlenmiş cezai müeyyidedir. Bir noksanlığın varsa söyle de ben de aynı şeyleri tekrar tekrar yazmakla uğraşmayayım.

Velhasılı;

En başından beri sorulmuş ve sana yöneltilmiş hiçbir halta cevap veremeyip de "ben sordum ben sordum" ayağına sıvışman bizim için yeterli bir veri.

Bu başlığa uğrayacak tüm müslümanlar bundan ibret alsın. Hepinizin sonu bu. Kıvırmak, görmezden gelmek ve sıvışmak.

"Gerçeğin" tarafında olan bizlerin ise cevap veremeyeceği, başımızın dik duramayacağı hiç bir husus yok.

Sitelerde Paylaş
42 minutes ago, gringer80 said:

şu başlığı ve şu kısmı biraz eşelemen dahi nöronlarının biraz oksijen almasını sağlayabilir.

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, gringer80 said:

Çok net bir örnek verilmiş sana:

1- enam 38... Biz, kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık...

2- Kuranda namazın tarifi eksiktir.

Üzerine yazdığın onca geyik ve laf salatası ise nedense buna ilişkin bir cevap içermiyor. (Ha, neye cevap vermişsin ki şu ana kadar, şaşırdık mı? Hayır.)

Güzel, ziyadesiyle ibretlik bir başlık oluyor bu :) Teşrif ederek buna vesile olduğun için teşekkür ederiz. Biraz kullanılmış gibi oluyorsun ama idare et artık.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklın sadece bu soruyu sormaya yetiyor sanırım, fazla zorlamamak lazım seni ama kaçış yok ne yazık ki. En kötü ihtimalle cevapsızlığın bir cevap olacak forumun bundan sonraki ziyaretçileri için. Aynı zamanda da ibret tabi.

Cevabı zaten verdik ya tahta kafa?

Kör müsün?

Seküler hukuk ile. Toplumsal sözleşme ile. Şimdiye kadar nasıl yapıldı ise, bundan sonra da o şekilde. Zaten halihazırda(her ne kadar mevcut dinci yobaz rejim tarafından tecavüzcüyle evlendirme vb. şeklinde dejenere edilmekte olsa dahi) laik hukuk değil mi? Ayrıca hangi huzurdan, nasıl bir huzurdan bahsediyorsun? Senin o vahşi, vandal, çağ dışı kiitabın mı huzur veriyor şimdi? Ayrıca huzur vermek gibi bir zorunluluk mu var be kalın kafalı adam? Huzur verse ne olacak vermese ne değişecek. Gerçeklik huzur tabalı mı işliyor? Hukuk en başında bunları engelleyebilmek için vardır. Olduktan sonra intikam almak için değil.

Ayrıca adalet diye karşımıza koyduğun kitap ve içindekilere dair bok çukurunu örneklemedik mi? Günümüzün ahlak anlayışı 1400 yıl önceki din kurallarının getirdiği hükümlerin üzerine çıkmış ve bu hükümleri çağ dışı bırakmıştır. Dini kuralları esas olmayan milyarca insan var dünyada. Ve bu toplumlar gül gibi yaşayıp gider iken, islami toplumların içerisinde bulunduğu o bok çukurundan fersah fersah ötede bir medeniyet seviyesinde iken böyle bir sorudan medet ummak nasıl bir akıl noksanlığına delalettir?

Toplum, din olsa da olacak olmasa da olacak. Toplum için de, toplumsal sözleşme, kurallar ve "normatif" hukuk.  Bunu sindirmesini öğrenin artık. Cinayetin cezası ise işte o normatif ve seküler hukuk bağlamında belirlenecek. Masallara ve efsanelere kıçından 3 kere 5 kere yemin etmek gisinden bir hıyarlık yoluyla değil. Bunu kafanın alması bu kadar mı zor ki cevap verildiği halde hala daha saf saf sormaya devam ediyorsun? Şuçu sabit olanın cezası hukuk metninde o suç karlığında belirlenmiş cezai müeyyidedir. Bir noksanlığın varsa söyle de ben de aynı şeyleri tekrar tekrar yazmakla uğraşmayayım.

Velhasılı;

En başından beri sorulmuş ve sana yöneltilmiş hiçbir halta cevap veremeyip de "ben sordum ben sordum" ayağına sıvışman bizim için yeterli bir veri.

Bu başlığa uğrayacak tüm müslümanlar bundan ibret alsın. Hepinizin sonu bu. Kıvırmak, görmezden gelmek ve sıvışmak.

"Gerçeğin" tarafında olan bizlerin ise cevap veremeyeceği, başımızın dik duramayacağı hiç bir husus yok.

adam 77 cana kıymış....neyse şu normatif hukukunuz versin bu adamın cezasını...sonrada beğenmediğiniz islam hukunu ortaya koyup hangisinin daha adilane olduğunu..görelim....SORUMU ANLADINIZ MI????????????????????????????????????????????????? SORUYU BELKİ 50 KEZ SORDUM ORTADA CEVAP HALA YOK...CEVAP OLMADIĞI GİBİ SORUYU BİLE ANLAMAMIŞ AYAKLARINA YATMAYA DEVAM.NASILSA SİZ ATEİSTSİNİZ.BİR FOTO BİR AYET SONRADA ÇARPITMA BİR SORU...OH NE ALA.İŞ KENDİNİZE GELİPDE SORUYA CEVAP VERİN DENDİĞİNDE KAÇ BABAM KAÇ.

Sitelerde Paylaş

YAHU SORU ÇOOOOOOOOOOOOK AÇIK DEĞİLMİ.EVRENSEL İNSAN HAKLARINDA KATİL NASIL CEZALANDIRILACAKMIŞ ONU YAZ O ZAMAN.

goole babaya sor sana söyler. ben hukcu deyilim konumuz  zaten bu deyil kuran. evernesel insan haklarında kanunları oku herşeyi benden bekleme. birde amk ateist kanunu diye bir şey varmı dünyada  ama atist ülkelerde örneyi var onurlu insanlar.

ybNay.jpg

Sitelerde Paylaş

adam 77 cana kıymış....neyse şu normatif hukukunuz versin bu adamın cezasını...sonrada beğenmediğiniz islam hukunu ortaya koyup hangisinin daha adilane olduğunu..görelim....SORUMU ANLADINIZ MI????????????????????????????????????????????????? SORUYU BELKİ 50 KEZ SORDUM ORTADA CEVAP HALA YOK...CEVAP OLMADIĞI GİBİ SORUYU BİLE ANLAMAMIŞ AYAKLARINA YATMAYA DEVAM.NASILSA SİZ ATEİSTSİNİZ.BİR FOTO BİR AYET SONRADA ÇARPITMA BİR SORU...OH NE ALA.İŞ KENDİNİZE GELİPDE SORUYA CEVAP VERİN DENDİĞİNDE KAÇ BABAM KAÇ.

:D Bizden kanun bekliyor ben hakimiyim savcımıyım ayriyeten biz aciz kuları bırakta senin tanrının adeleti ne ona bak.

MRIeC.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, gringer80 said:

Gerizekalı.

Hangisinin daha adilane olduğunu belirlemen için referans noktan nedir? Kimdir, hangi toplumdur, hangi öğretidir? Evrensel genel geçer bir ahlak ya da ceza hukuku mu var? Tam da bunu akıl edemeyecek kadar salak olmandan ötürü böyle bir soru sorup, ondan medet umuyorsun.

Gerçeklik dediğin şey adalet üzerine mi temellendirilir diyoruz kalın kafalı? Adalet olmaya da bilir. Ama bu geçekliğin doğasını değiştirmez. Hal böyle iken bu soruya cevap verilemiyor olsaydı dahi bizim için herhangi bir bağlayıcılığı olmazdı anladın mı şark kurnazı seni. Yani bu sorudan sana ekmek çıkmaz. Seni bir yere götürmez.

Man kafalı al burdan bak. İstersen İsveç, norveç falan her birine bak.

http://www.ceza-bb.adalet.gov.tr/mevzuat/5237.htm

Velev ki, Türk Ceza hukuku bu suça müebbet veriyor olsun. Başka bir hukuk ağrılaşırılmış müebbet. Diğeri seksen sene. Amrikadaki başka bir versiyonu idam, şırınga vb. Bu neyi değiştirecek be adam? Bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Düyadaki suçlar sadece 77 kişiyi öldürmekten mi ibaret? Kuranda sübyancılığın karşılığı, cezası nedir? Ama önce sübyancılığın kıstası, yaş sınırı vb. nedir mesela? Öyle bir konuyu kaşıyorsun ki, eninde sonunda atom bombası gibi elinde patlayacak. Hukuk kuranın en zayıf karnı belki de. Ama sende bunu akıl edecek öngörü yok tabi. Güzel olan şu ki, bu sayede sen yazdıkça burnunu sürtmeye devam edeceğiz.

İslam hukuku dediğin vahşetin neden beğenilecek bir tarafı olmadığını şu başlıkta 40 kere örneklemedik mi?,Bu forumda trilyon kere örneklenip rezil-i rüsva edilmedi mi?

Diğer sorulara halen daha bir cevap yok. Aklının yettiği kadar yazıyor olup, diğerlerine bulaşmıyor olman müsbet tek özelliğin olsa gerek. Diğer taraftan bu seni komik duruma düşürüyor ama, bundan rahatsızlık duymayacak kadar da "genişsin"(!) göründüğü kadarı ile.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerizekalı.

Hangisinin daha adilane olduğunu belirlemen için referans noktan nedir? Kimdir, hangi toplumdur, hangi öğretidir? Evrensel genel geçer bir ahlak ya da ceza hukuku mu var? Tam da bunu akıl edemeyecek kadar salak olmandan ötürü böyle bir soru sorup, ondan medet umuyorsun.

Gerçeklik dediğin şey adalet üzerine mi temellendirilir diyoruz kalın kafalı? Adalet olmaya da bilir. Ama bu geçekliğin doğasını değiştirmez. Hal böyle iken bu soruya cevap verilemiyor olsaydı dahi bizim için herhangi bir bağlayıcılığı olmazdı anladın mı şark kurnazı seni. Yani bu sorudan sana ekmek çıkmaz. Seni bir yere götürmez.

Man kafalı al burdan bak. İstersen İsveç, norveç falan her birine bak.

http://www.ceza-bb.adalet.gov.tr/mevzuat/5237.htm

Velev ki, Türk Ceza hukuku bu suça müebbet veriyor olsun. Başka bir hukuk ağrılaşırılmış müebbet. Diğeri seksen sene. Amrikadaki başka bir versiyonu idam, şırınga vb. Bu neyi değiştirecek be adam? Bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Düyadaki suçlar sadece 77 kişiyi öldürmekten mi ibaret? Kuranda sübyancılığın karşılığı, cezası nedir? Ama önce sübyancılığın kıstası, yaş sınırı vb. nedir mesela? Öyle bir konuyu kaşıyorsun ki, eninde sonunda atom bombası gibi elinde patlayacak. Hukuk kuranın en zayıf karnı belki de. Ama sende bunu akıl edecek öngörü yok tabi. Güzel olan şu ki, bu sayede sen yazdıkça burnunu sürtmeye devam edeceğiz.

İslam hukuku dediğin vahşetin neden beğenilecek bir tarafı olmadığını şu başlıkta 40 kere örneklemedik mi?,Bu forumda trilyon kere örneklenip rezil-i rüsva edilmedi mi?

Diğer sorulara halen daha bir cevap yok. Aklının yettiği kadar yazıyor olup, diğerlerine bulaşmıyor olman müsbet tek özelliğin olsa gerek. Diğer taraftan bu seni komik duruma düşürüyor ama, bundan rahatsızlık duymayacak kadar da "genişsin"(!) göründüğü kadarı ile.

GERİ ZEKALI SÖZÜNÜ GERİ ALACAKMISIN YOKSA KARŞILIĞINI VERMEME İZİN Mİ VERECEKSİN

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...