Jump to content

Recommended Posts

Dinlerdeki gizem çok saçmadır , kimin inanan kimin inanmayan olacağı belli değildir.
Keşif sürecine bırakılmıştır ve keşfedildiğinde bulunan şeyde öyle pek net bişey değildir.
Halbuki böyle olmamalıydı...
Eğer bu bir doğruluk yolu ise herkeze açık ve net bir şekilde iletilmeliydi,
içinde hata barındırmamalıydı,
Adeta bir masa üstünde duran bir vazo gibi net olmalıydı ve kişi evet gördüm ve biliyorum artık buna inanıyorum diyebilmeliydi...
Herkes aklındaki her türlü sorunun cevabını bu kaynakta çelişkiye düşmeden bulabilmeliydi,
İyilik , doğruluk vs. her türlü kavramlar açık ve net şekilde belirtilmeli
yanlış olan şeylerin neden yanlış olduğu açık bir şekilde anlatılmalıydı,
Ve bu öyle bir şekilde olmalıydı ki herkesi büyülemeliydi,
adeta bütün gök yüzünde bu kurallar yıldızlar ile yazılmış olmalı ve yüce bir kaynaktan olduğuna şüphe kalmamış olmalıydı..
Kişi Allah ile tartışabilmeli, neyi neden yaptığını sorgulayabilmeli ve aklındaki her türlü çelişkiyi giderebilmeli , yeri geldiğinde bazı şeylerin mantıksız olduğunu söyleyebilmeliydi.
O zaman herkezin dindar olacağına inanıyorum, hatta herkezin Din uzmanı..
Belkide böyle daha saçma olmuş olabilir, bu kadar din alimi bile çok geliyor.
Belkide hiç din olmamalıydı hata yaptıkça bulurduk doğrusunu nasıl olsa.. 

tarihinde SadeceDüşünce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Meydanin birinde bir su pinari olsa; bunun tek bir anlami vardir. Susayan su icer.

oysaki insanlar bu pinari sifali bulabilir. Bir yerde biriktirip baraj yapabilir. Siseleyip ticaretini yapabilir. Uzerine yengec cizip asirlar sonra yengec sovalyelerinin ayinlarini de yapabilir. Butun bunlar uzayip gider.

oysa cok basit olani insan karmasik yapmistir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...