Jump to content

Kemal Kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşü

Recommended Posts

• İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

CHP kitlesini PKK'lılar ve Fethullahçılar için yürütmek şeytanın aklına gelmeyecek bir kurnazlık. Aslında bu kurnazlığı açık edemeyecekleri için hiç kimsenin itiraz edemeyeceği, basit bir slogan seçilmişti. Adalet! Buna kim itiraz edebilir ki?

Bir grafikere gösterirseniz size bilgi verebilir. Yürüyüş boyunca taşınan adalet yazısının yazı karakteri (font) Taraf gazetesi ile aynı. Tesadüf mü? Olabilir ama bazı tesadüflerin tesadüf olamayacak kadar denk geldiğini zaman zaman görüyoruz.

Peki ne çıktı bu Adalet'in altından? İşte bu çıktı;

fft99_mf9320315.jpg

:):):) 

Madem PKK ve Fethullahçılar için yürüdü, aktrollerin farkettiği şu dahiyane benzerliğe de değinseydin keşke. Alemsin Robespierre ya...

Çok destekliyordun bu yürüyüşü, sonra senin Doğu Abi Fethullah ve PKK için yürüyorlar deyince önce şaşırdın sonra da görünene göre ona uyum sağlamayı yeğledin.

Kılıçdaroğlu ne Fethullahçıdır, ne Fethullah tarafından partinin başına getirilmiştir ne de PKK'lıdır.

Bunları söylemek gerçekten ayıp ama senin bu acayip görseli bir şeymiş gibi ciddiye alman daha da ayıp. 

DEUjiewXoAAxMB_.jpg

Sitelerde Paylaş

Yahu Türk Ateist (keşke kendine isim gibi bir isim alsaydın da hitap ederken böyle garip olmayaydı. Mesela Feride. Feride mi desek sana?) Kılıçdaroğlu yürüyüşünde 105 bin tutuklu olduğunu söyleyip durdu. Bu 105 bin tutuklunun çoğunluğu Fetöcü. Bir bölümü de PKK'lı. Zaten PKK'lılar bu yürüyüşe katıldı. Daha konuşacak ne var bilmiyorum.

Taraf fontu ile benzerliği ben fark ettim. Samanyolu'nu bilmiyordum. Demek ki bu Fethullahçıların bir kurumsal fontu varmış. 

Sitelerde Paylaş

Yahu Türk Ateist (keşke kendine isim gibi bir isim alsaydın da hitap ederken böyle garip olmayaydı. Mesela Feride. Feride mi desek sana?) Kılıçdaroğlu yürüyüşünde 105 bin tutuklu olduğunu söyleyip durdu. Bu 105 bin tutuklunun çoğunluğu Fetöcü. Bir bölümü de PKK'lı. Zaten PKK'lılar bu yürüyüşe katıldı. Daha konuşacak ne var bilmiyorum.

Taraf fontu ile benzerliği ben fark ettim. Samanyolu'nu bilmiyordum. Demek ki bu Fethullahçıların bir kurumsal fontu varmış. 

Valla Kürtçülere tepkimden aldım biraz bu nicki. Türküm dediğinde faşist oluyorsun hani... Ona tepki idi. 

105 bin tutuklunun hepsi PKK'lı ve Fethullahçı değil, olmadığından hepimiz adımız gibi eminiz. Arada bir dolu Atatürkçü vb insanı alıp içeri attılar, bunların içinde yine bir dolu gazeteci var. Yoksa PKK'lı ve Fethullahçıları atmalarına kimse ses etmiyor, hatta destekliyor. Ama ben sıradan vatandaşın sadece Fethullah'ın sohbetlerine gitti, ona inandı, onun bankasına parasını yatırmayı tercih etti diye içeri alınmasına da karşıyım, çünkü darbe başka bu sıradan aptallar başka mesele. 

Kılıçdaroğlu'nun HDP'li bazı teröristleri yanına alması hataydı, bunu ben de söyledim ancak bunun üzerinden adamı PKK destekçisi gibi göstermek çok acayip.

Esas PKK destekçisi AKP'dir, Tayyip'in kendisidir, değil mi? Esas Fethullahçının kendisi olması gibi. 

Sitelerde Paylaş

105 bin tutuklunun hepsi PKK'lı ve Fethullahçı değil, olmadığından hepimiz adımız gibi eminiz. Arada bir dolu Atatürkçü vb insanı alıp içeri attılar, bunların içinde yine bir dolu gazeteci var. Yoksa PKK'lı ve Fethullahçıları atmalarına kimse ses etmiyor, hatta destekliyor. Ama ben sıradan vatandaşın sadece Fethullah'ın sohbetlerine gitti, ona inandı, onun bankasına parasını yatırmayı tercih etti diye içeri alınmasına da karşıyım, çünkü darbe başka bu sıradan aptallar başka mesele. 

Kılıçdaroğlu'nun HDP'li bazı teröristleri yanına alması hataydı, bunu ben de söyledim ancak bunun üzerinden adamı PKK destekçisi gibi göstermek çok acayip.

Esas PKK destekçisi AKP'dir, Tayyip'in kendisidir, değil mi? Esas Fethullahçının kendisi olması gibi. 

Bunları uzun uzun kime anlatıyorsun? Bence nefesini boşuna tüketme.

Ortada bir Büyük Abi var. On sene önce bunları döverken ağlayıp sızlanıyorlardı.

Derken Büyük Abinin bunları dövmekten canı sıkıldı, başkasını dövmeye başladı. Daha dünün dayak yiyeni bunlar da şimdi "Vur! Vur!" diye tezahürat yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Bunları uzun uzun kime anlatıyorsun? Bence nefesini boşuna tüketme.

Ortada bir Büyük Abi var. On sene önce bunları döverken ağlayıp sızlanıyorlardı.

Derken Büyük Abinin bunları dövmekten canı sıkıldı, başkasını dövmeye başladı. Daha dünün dayak yiyeni bunlar da şimdi "Vur! Vur!" diye tezahürat yapıyor.

Terbiyesizlik yapma! Senin yurtseverlere hakaret etmekten başka bir işin yok mu? Bir fikrin, bir duruşun, bir anlayışın var mı? Edepsiz herif! Bunları söyleyip bizden hakaret ve küfür yemek hoşuna mı gidiyor!

Sitelerde Paylaş

Terbiyesizlik yapma! Senin yurtseverlere hakaret etmekten başka bir işin yok mu? Bir fikrin, bir duruşun, bir anlayışın var mı? Edepsiz herif! Bunları söyleyip bizden hakaret ve küfür yemek hoşuna mı gidiyor!

Yalnız senin yurtseverlere hakaret ediyor dediğin adam gerçek bir yurtseverdir. Kürtçü ve liberallerle, yetmez ama evet'çi tayfayla mücadele eden, Ergenekon ve Balyoz Davaları sırasında açıkça TSK'nın arkasında duran, cumhuriyetin bütün değerlerine sıkıya bağlı ve oğlunun adını Kemal koyacak kadar Atatürkçü bir adamdır. Senin çok sevdiğin Esad için "Kahraman" der bu adam. İleti geçmişine bakınca kolayca görebilirdin aslında. Bütün yazıları duruyor, ben de burada yazdıklarımı onun iletilerinden biliyorum zaten. 

Ben bunları zaten yıllardır bilirim de sen arada bir onu PKK'lı filan olmakla suçlayınca acaba yazmadığım dönemde bir şeyler mi olmuş, ben bir şeyler mi kaçırmışım diye sana da ona da sormuştum. Değişmemiş elbette; sadece senin sinirlendiğinde, Perinçek eleştirileri sertleştiğinde muhatabını PKK'lı ilan etmenle ilgiliymiş. Yapıyorsun bunu çünkü. Karşındakinin politik düşüncesi hakkında pek bir fikrin yoksa hemen default olarak PKK'lı, HDP'li filan diyorsun. Ben bunun pek farkında değildim ve iyi bildiğim satsuma değişmiş mi acaba dedim. 

Kısaca, bu adam gerçek bir yurtseverdir, sadece bir parti veya lidere dine tapar gibi tapmaz, fikrini ona endekslemez, objektivitesini kaybetmez, dün öyle dediğine bugün böyle demez. Burada laf sokma filan yok Robespirre. Direkt üstüne alınabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Biz yüzde elli için son bir şans vardı, Kılıçdar gidecekti, sivil bir hareket doğacaktı, HDP MHP CHP birleşip seçime gidecektik. Ve reel politika kazanacaktı, yine yenilmeyip, yok olmayıp bu son on yılın dehşetini temizleyecektik.

Olmadı.

Kılıçdar yürüdü, paçayı sıyırdı. Şimdi CHP yürür gideriz sanıyor ama, bu görecekleri son iki yıldır, kendisiyle birlikte, toplumun bir yarısının da talebi, umudu, siyaseti, politikası maalesef yine toprağa gömülecektir.

Ve umut yok hala.

Sitelerde Paylaş

Herşeye muhalefet yapacağınıza eylemin özüne bakın. Adalet için yürüdüler. İdeolojik simgeler taşımadılar. Çok biliyorsanız siz de bir eylem yapın da görelim.

İdeolojik simge taşımadılar, apo posteri ve dhkp-c simgeleri açılırdı.

Sitelerde Paylaş

Bence iğrenç bir isim. Atatürkçü olan adam çocuğuna Türkçe olmayan bir ismi vermez.

Bence nefis bir isim, benim oğlum olsa Kemal de değil, direkt Mustafa Kemal koyardım ismini. Hiç düşünmeden...

İki arkadaşım koydu misler gibi. Bir kızım var, Türkçe isim seçelim diye özel bir çabamız olmadı ama seçtiğimiz isim öz Türkçe çıktı.

Senin Türkçülük takıntın olduğunu biliyoruz. Kur'an'da geçtiği için konulan iğrenç isimler moda; onlardan hepimiz nefret ediyoruz sanıyorum.  Ancak Arapça olduğunu ve dinden geldiğini bağırmayan isimlerle hiçbir sorunum yok, Türkçeye Arapça ve Farsçadan geçmiş isim ve sözcüklerle olmadığı gibi. Osmanlı vaktinde konuşulan dilden değil, mevcut dilimizden söz ediyorum tabii. Diğerini anlamak bile bizim için zor zaten. 

Sitelerde Paylaş

Biz yüzde elli için son bir şans vardı, Kılıçdar gidecekti, sivil bir hareket doğacaktı, HDP MHP CHP birleşip seçime gidecektik. Ve reel politika kazanacaktı, yine yenilmeyip, yok olmayıp bu son on yılın dehşetini temizleyecektik.

Olmadı.

Kılıçdar yürüdü, paçayı sıyırdı. Şimdi CHP yürür gideriz sanıyor ama, bu görecekleri son iki yıldır, kendisiyle birlikte, toplumun bir yarısının da talebi, umudu, siyaseti, politikası maalesef yine toprağa gömülecektir.

Ve umut yok hala.

Merhaba bilelim,

Siz çok eski yazar bilelimogrenelim'siniz sanırım, yanılıyor muyum?

Sizi görmek güzel...

Sitelerde Paylaş

Bence nefis bir isim, benim oğlum olsa Kemal de değil, direkt Mustafa Kemal koyardım ismini. Hiç düşünmeden...

İki arkadaşım koydu misler gibi. Bir kızım var, Türkçe isim seçelim diye özel bir çabamız olmadı ama seçtiğimiz isim öz Türkçe çıktı.

Senin Türkçülük takıntın olduğunu biliyoruz. Kur'an'da geçtiği için konulan iğrenç isimler moda; onlardan hepimiz nefret ediyoruz sanıyorum.  Ancak Arapça olduğunu ve dinden geldiğini bağırmayan isimlerle hiçbir sorunum yok, Türkçeye Arapça ve Farsçadan geçmiş isim ve sözcüklerle olmadığı gibi. Osmanlı vaktinde konuşulan dilden değil, mevcut dilimizden söz ediyorum tabii. Diğerini anlamak bile bizim için zor zaten. 

Ha yani Arap-Fars asimilasyonuna karşı çıkmak da mı ırkçılık sayılıyor sizin için?

Araplar da çocuklarına Selen, Ece, Mete, Alper gibi isimler koysunlar o zaman. Onlar neden kendi milli benliğini koruyunca ırkçı sayılmıyor?

Mustafa ve Kemal. Kim koymuş bu isimleri ona? Sıradan Araplaşmış, Türklüğünü kaybetmiş Müslümanlar. 

Atatürk de kendi manevi kızına sevdiği birisinin ismini verseymiş o halde. Fikriye koyabilirdi mesela. Ama o gitmiş "Ülkü" gibi Türkçe bir isim koymuş. 

Üçgen, dikdörtgen, açı, açıortay, yamuk, kenarortay, eksi, çarpı, artı, bölü, oran, orantı, türev... Bunların hepsi Atatürk'ün Türkçeye kazandırdığı matematik terimleri. Ne ırkçı, ne faşist adammış bu Atatürk, ne kadar da boş işlerle uğraşmış.

Ayrıca Arapça olup da dinden geldiğini bağırmayan isim de ne demek? Araplaşmış Türk Müslümanlar Arapçanın kutsal ve tanrısal bir dil olduğuna inandığı için çocuklarına Arapça bir isim vermeyi dinin bir gereği olarak görürler zaten.

tarihinde Meritocracy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha yani Arap-Fars asimilasyonuna karşı çıkmak da mı ırkçılık sayılıyor sizin için?

Araplar da çocuklarına Selen, Ece, Mete, Alper gibi isimler koysunlar o zaman. Onlar neden kendi milli benliğini koruyunca ırkçı sayılmıyor?

Mustafa ve Kemal. Kim koymuş bu isimleri ona? Sıradan Araplaşmış, Türklüğünü kaybetmiş Müslümanlar. 

Atatürk de kendi manevi kızına sevdiği birisinin ismini verseymiş o halde. Fikriye koyabilirdi mesela. Ama o gitmiş "Ülkü" gibi Türkçe bir isim koymuş. 

Üçgen, dikdörtgen, açı, açıortay, yamuk, kenarortay, eksi, çarpı, artı, bölü, oran, orantı, türev... Bunların hepsi Atatürk'ün Türkçeye kazandırdığı matematik terimleri. Ne ırkçı, ne faşist adammış bu Atatürk, ne kadar da boş işlerle uğraşmış.

Ayrıca Arapça olup da dinden geldiğini bağırmayan isim de ne demek? Araplaşmış Türk Müslümanlar Arapçanın kutsal ve tanrısal bir dil olduğuna inandığı için çocuklarına Arapça bir isim vermeyi dinin bir gereği olarak görürler zaten.

Mustafa Kemal'in ismi de kendisi gibi simge. Evvela bir bunu anlarsan meselenin senin bu değindiklerinle ilgisi olmadığını anlarsın. Yoksa ateist ve kendine Türk Ateist nicki almış olan ben, çocuğumun adlarından birini Mustafa koyar mıyım? Muhammed Mustafa'dır İslam peygamberinin adı. Kulağıma hoş geliyor olsaydı bile koymazdım, direkt reddederdim. Ama ateist biri o ismi çok seviyordur, kendisi için çok özel birinin adı olduğu için çocuğuna koymak istiyordur, koyar. Arapçı mı ilan edelim adamı?

Benim anam babam, soyum sülalem Türk. Anne babamın ne Araplıkla ne de İslam'la en ufak ilgileri yok, iki erkek kardeşimin, sadece çok sevdikleri için koydukları isimleri Türkçe iken benimki Arap kökenli. 30 Ağustos'ta doğmuşum, kutlamalar varmış, uçaklar uçuyormuş, Atatürk aşığı dedem gökyüzüne bakıp "Kızım büyüsün pilot olup gökyüzünde uçsun özgürce" demiş ve gökyüzü anlamına gelen adı vermiş. 

Bak bakalım nerede Arapçılık, din, şu bu...

Bu kadar takıntı haline getirmenin gereği yok, Atatürk'ün ülkeyi Arap emperyalizminden, gelenek ve dilinden kurtarmak için gösterdiği çaba atılımlar da hepimizce biliniyor ve sahipleniliyor zaten. Konuyu saptırmazsak iyi olur.

Edit: Direkt adımı yazmışım dalıp, onu düzelttim.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...