Jump to content

Avrupa bir defa Ramazanda Oruç tutsa. Afrika açlıktan ölmezdi

Recommended Posts

On 18.06.2017 at 22:12, Dindarr yazdı:

Avrupalılar Batılılar Bir defa Ramazan'da Oruç Tutsalar. Yeterdi  

Allahu alem intukul badem :Dasa yemin ederim ki Toplumsal olarak tekamül ederler bilinçlenirlerdi ve Afrikada açlıktan ölen bir tane kimse kalmazdı. Zira Avrupalı Hükümetler, toplumsal bilincden oy koparabilmek Afrikaya yardım etmek mecburiyetinde kalıcaklardı ssk kanunu  

"Efendim Türkiye neden Afrikaya yardım etmiyor?

Çünkü Afrika Batılıların sömürgesi altındadır. yardım edeni hoplatıyorlar müsade etmiyorlar ki

Türkiye'nin kontorolü altında olsaydı orayı çoook güzel imar eder kalkındırırdı aç sus kimse kalmazdı

Bak mesela biz bırak afrikayı güney doğuyu bile neden kalkındıramıyoruz.  Çünkü Hırsitiyanların kontrolü altındaki batı dünyası müsade etmiyor ki

Saçmalama Dindarrrrrr....

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Hurma yazdı:

Evet bugün türkiyede dahil bütün dünyadaki bütün pisliklerin bir tek baş sorumlusu; döne dölaşa, şu an dünyanın süper güçleri bulunan Hıristiyan ülkeleri çıkar.

çünkü otur dedinini oturtuyor. Sus dediğini sustuyor.

Yok neymiş araplar böyle müslimanlar böyle”  hassssstır yaaa

izinizle dünyadaki kötülüklerin pisliklerin baş sorumlusu bütün hıristiyan ülkelere küfür etmek istiyorum

(..........................................) ettim hahahaha mutlu oldum :pppppp

Somurunun nedeni din degil insanin acgozlulugudur. Guclu gucsuzu somurur. Sanki Arap devletleri, Osmanli savasa ciktiginda savastigi ulkeye gids-para yardimi yapiyordu. Savasa ciktiklarinda karsi ulkeyi vergiye baglayip, ganimet ve cariye getiriyorlardi. 

Ayrica hristiyan diye tanidiklarimin neredeyse hepsinin aslinda deist oldugunu gordum. Hic biride incilde ne yaziyorsa dogrudur demedi. Cunku onlarin beyni hepsinin insan uydurmasi oldugunun farkinda. Neden farkinda? Cunku adamlarin 2-3 tane yabanci dili var bir suru dinden arkadasi var. Bir bakiyorlar su ulkenin vatandaslarinin cogu Musluman, sunun ki Budist, digerininki Hristiyan. Bu durumda aptal olsa bile dinin, bir atadan gelen adet/gelenek oldugunu anlar. Bana gore bir dine inanipta oburune nefret kusanlarin bir hamam bocegi kadar fonksiyonu yok. Sizde bir beyin varmis ama emanete vermissiniz. Umarim bir gun emanete verdiginiz beyninizi dinlerin himayesinden kurtarabilirsiniz. Yoksa omrunuzu kucuk bir akvaryumdaki balik gibi, aa ben heryeri herseyi biliyorum diye gecirirsiniz.

Sitelerde Paylaş
On 28.11.2018 at 03:43, fumes yazdı:

Hic biride incilde ne yaziyorsa dogrudur demedi. 

Hahha 21. Yy da

Onların taktikleri bu zaten

Sadece “İsa’ya” inanmanı Yada Tanrı olsa olsa “İsa” gibi sevgi dolu olurdu demeye getirmeye çalışırlar seni 

Ve onlara görede zaten incil, “söz” “İsa’nın ta kendisidir” 

onlar dibine kadar 21. Yy’da “İnsana Allah” diyen ? Hahahah ve bunu direk asla söylemeyen çooook dolaylı dolambaçlı olarak söylerler farkında bile olmazsın incili hepsini yalanlarlar ama asla “isa’ya’ toz kondurmazlar. İlah-ı Mechule taparlar Tanrının İsa gibi olmasını isterler. Filmlerde hep bu işlenir

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Hurma yazdı:

Hahha 21. Yy da

Onların taktikleri bu zaten

Sadece “İsa’ya” inanmanı Yada Tanrı olsa olsa “İsa” gibi sevgi dolu olurdu demeye getirmeye çalışırlar seni 

Ve onlara görede zaten incil, “söz” “İsa’nın ta kendisidir” 

onlar dibine kadar 21. Yy’da “İnsana Allah” diyen ? Hahahah ve bunu direk asla söylemeyen çooook dolaylı dolambaçlı olarak söylerler farkında bile olmazsın incili hepsini yalanlarlar ama asla “isa’ya’ toz kondurmazlar. İlah-ı Mechule taparlar Tanrının İsa gibi olmasını isterler. Filmlerde hep bu işlenir

Benim hristiyan arkadaslarim Jesus (Isa) ve God kelimelerini sadece agiz aliskanligi seklinde soyluyorlar. Mesela "for god's sake" "jesus christ!" Bizdeki bir ateistin "allahtan cok hizli gitmiyordum da carpmadan durabildim" sozune benzer. Bu bir ateistin allahi tanri olarak kabul ettigini gostermez. Zaten ben belli bir bilgi birikimine sahip, sosyal birisiyim. Hal boyleyken dindar hristiyan veya yahudiler ile zaman gecirme olasiligim epey dusuk. Hristiyanlikta misyonerlik profesyonelbir meslektir. Bu isleri genelde papazlar, piskopozlar yapar. Din adami olmayan muslumanlar, gayrimuslimlere dini teblig ediyor ulkemizde. Bu muslumanlarin cogu Kur-an da ne yaziyor bir haber ? Bari islamiyeti teblig etmeyi din adamlarina birakinda, bizde teblig isine onem verdiginizi gorelim. Boyle Kur-an i anladigi dilden hic okumamis insanlarla Kur-an hakkinda hic kaliteli sohbet edilmiyor. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, fumes yazdı:

Benim hristiyan arkadaslarim Jesus (Isa) ve God kelimelerini sadece agiz aliskanligi seklinde soyluyorlar. Mesela "for god's sake" "jesus christ!" Bizdeki bir ateistin "allahtan cok hizli gitmiyordum da carpmadan durabildim" sozune benzer. Bu bir ateistin allahi tanri olarak kabul ettigini gostermez. Zaten ben belli bir bilgi birikimine sahip, sosyal birisiyim. Hal boyleyken dindar hristiyan veya yahudiler ile zaman gecirme olasiligim epey dusuk. Hristiyanlikta misyonerlik profesyonelbir meslektir. Bu isleri genelde papazlar, piskopozlar yapar. Din adami olmayan muslumanlar, gayrimuslimlere dini teblig ediyor ulkemizde. Bu muslumanlarin cogu Kur-an da ne yaziyor bir haber ? Bari islamiyeti teblig etmeyi din adamlarina birakinda, bizde teblig isine onem verdiginizi gorelim. Boyle Kur-an i anladigi dilden hic okumamis insanlarla Kur-an hakkinda hic kaliteli sohbet edilmiyor. 

Ben bir ateistin “o my god” demesini kasdetmiyordum. Benim kasdettiğim “%100 ateist sandığın kişinin bir yandan islamı eleştirdiğini hatta hıristiyanlığı da eleştirdiğini görürken diğer yandan satır aralarında sana Hıristiyanlığı geçiriyor olmaları

Bak attığım Resimdeki rumuzun imzasına dikkat et

Birinci imzasında “içinde ışık olmayan insanlar, kalabalığıa karışıp ışık edinmeye çalışırlar”

diyerek Damardan hıristiyanlık vermeye çalışıyor 

Işık isa karanlıkta habesindir

İkinci paragrafda ise “Din insanın varoluş sorununa verdiği biçimsel ve öznel ayrıntılılandırılmış bir yanıttır” 

diyerek Hıristiyanlık dinini de inkar eden Ateist olu veriyor.

Uzun lafın kısası: Sen türkiyedeki Hıristiyanların hıristiyanlıklarını anlamamış taktiksel konuşmalarının kurbanı olmuş onları hakikatten Ateist sanmış binlerce kişiden sadece bir tanesisin

bir tanem benim :ppp asdfghj asubulukulate 

9B457124-B617-4683-B139-12A8CDADD38C.jpeg.c00485b0964fdd441414fd8627b95b3c.jpeg

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Hurma yazdı:

Ben bir ateistin “o my god” demesini kasdetmiyordum. Benim kasdettiğim “%100 ateist sandığın kişinin bir yandan islamı eleştirdiğini hatta hıristiyanlığı da eleştirdiğini görürken diğer yandan satır aralarında sana Hıristiyanlığı geçiriyor olmaları

Bak attığım Resimdeki rumuzun imzasına dikkat et

Birinci imzasında “içinde ışık olmayan insanlar, kalabalığıa karışıp ışık edinmeye çalışırlar”

diyerek Damardan hıristiyanlık vermeye çalışıyor 

İkinci paragrafda ise “Din insanın varoluş sorununa verdiği biçimsel ve öznel ayrıntılılandırılmış bir yanıttır” 

diyerek Hıristiyanlık dinini de inkar eden Ateist olu veriyor.

Uzun lafın kısası: Sen türkiyedeki Hıristiyanların hıristiyanlıklarını anlamamış taktiksel konuşmalarının kurbanı olmuş onları hakikatten Ateist sanmış binlerce kişiden sadece bir tanesisin

bir tanem benim :ppp asdfghj asubulukulate 

9B457124-B617-4683-B139-12A8CDADD38C.jpeg.c00485b0964fdd441414fd8627b95b3c.jpeg

Ben burada hic bir misyonerlik calismasi gormuyorum. Aksine en cok uyeye sahip din insandir ancak bilim ve gercek inanir sayisiyla degismez diyor. Buraya gelip ben deistim diyip aslinda musluman olan tonla insan var...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...