Jump to content

Pardus linux işletim sistemi kullanan var mı?

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Devlet neden pardusun reklamını yapmaz?

Bunun nedeni, bir yandan Pardus ile dinci Tübitak reklamı ama diğer yandan özgür yazılımın yayılmasını istemezler, çünkü Tayyip ile Windows anlaşarak eki Pardus'u bitirdiler, bu yüzden Pardus'un Windows'un önüne geçmesi anlaşmayı bozar...

Sitelerde Paylaş

Bunun nedeni, bir yandan Pardus ile dinci Tübitak reklamı ama diğer yandan özgür yazılımın yayılmasını istemezler, çünkü Tayyip ile Windows anlaşarak eki Pardus'u bitirdiler, bu yüzden Pardus'un Windows'un önüne geçmesi anlaşmayı bozar...

Devlet bilgisayarların windows  işletim sistemi yüklü olarak gelmesinide yasaklamalı.

T.C devleti microsoft çalışanı olmamalı.

Sitelerde Paylaş

Devlet bilgisayarların windows  işletim sistemi yüklü olarak gelmesinide yasaklamalı.

T.C devleti microsoft çalışanı olmamalı.

2013 yıllarında Pardus fırtınası esiyordu, Pardus'un yükselişi Windows'un sahibi Bill Gates'i korkuttu ve Türkiye'ye geldi, geldiği gün Tayyiple'görüşme yaptı, ertesi gün Pardus geliştiricileri dağıtıldı ve Pardus durduruldu. Daha sonra Pardus adında Debian tabanlı göz boyama amaçlı şimdiki Pardus'u geliştirdiler.

Anlayacağınız gibi Bill Gates ile yapılan anlaşma geregi Pardus'un yayılması Tayyibin ve devletin işine gelmez, bugünkü Pardus göz boyama olduğu için reklamı da yapılmaz.

Yani bizim kendi milli işletim sistemimize kilidi vuran bizzat devletin kendisidir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...