Jump to content

Sahte Tevrat'ta yaratılmışların Tanrı Zannedilmesi

Recommended Posts

nasıl seviniyorlar bak hele şu atelere :)

Kaf suresi 38. ayet:Andolsun biz, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık.  Andolsun biz, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık. Bize hiçbir yorgunluk çökmedi.

burda sizin gibilere verilen net bir cevap var kendi kafanıza göre yorumlamaya çalışıyorsunuzda bu ayette çok net tevratada gönderme var tevratta dinlenmekten bahsederken kuranda bu durum resmen üzerine basa basa aksi zikrediliyor. Zaten aslında olması gerekende budur alemlerin Rabbi yorulması zaten aykırı olurdu.

Mantık tamamen kusursuz bir şekilde işlemiş ve tevrattan o kısmı çıkaracaksın diğer yaratılış ayetlerini okumaya devam edeceksin.

Aslında öyle şeyler diyesim geliyor ki işte Allah korkusundan ola ki yanlış bir şeyler yazarım diye burdan belirtemiyorum ama bir ilişki sissilesi var çok net gözüküyor.

birde nasıl bi mantığınız var gemi karaya oturmuş dinlenmiş hemi :)))) haklısınız gemi çok yoruldu ama dimi gençler o kadar denizde yüz üzerinde bir sürü canlı e gemide bi can dimi dinlenmesi lazım.  Birde birbirlerini destekliyorlar ne güldüm yaw iki mantık düşmanı ate o diyo benimki kara diğeri diyo yok benimki daha kara şunlara bak ne güldüm yaw :)

:lol: Kuranın  Allahı Kime andolsun  yemin ediyor ZEYUSMU kastediyor sanırım:D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

nasıl seviniyorlar bak hele şu atelere :)

Kaf suresi 38. ayet:Andolsun biz, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık.  Andolsun biz, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık. Bize hiçbir yorgunluk çökmedi.

burda sizin gibilere verilen net bir cevap var kendi kafanıza göre yorumlamaya çalışıyorsunuzda bu ayette çok net tevratada gönderme var tevratta dinlenmekten bahsederken kuranda bu durum resmen üzerine basa basa aksi zikrediliyor. Zaten aslında olması gerekende budur alemlerin Rabbi yorulması zaten aykırı olurdu.

Mantık tamamen kusursuz bir şekilde işlemiş ve tevrattan o kısmı çıkaracaksın diğer yaratılış ayetlerini okumaya devam edeceksin.

Aslında öyle şeyler diyesim geliyor ki işte Allah korkusundan ola ki yanlış bir şeyler yazarım diye burdan belirtemiyorum ama bir ilişki sissilesi var çok net gözüküyor.

birde nasıl bi mantığınız var gemi karaya oturmuş dinlenmiş hemi :)))) haklısınız gemi çok yoruldu ama dimi gençler o kadar denizde yüz üzerinde bir sürü canlı e gemide bi can dimi dinlenmesi lazım.  Birde birbirlerini destekliyorlar ne güldüm yaw iki mantık düşmanı ate o diyo benimki kara diğeri diyo yok benimki daha kara şunlara bak ne güldüm yaw :)

Saf Yahudi Kutsal Kitabı'nda da Tanrı dinlenmez uyuklamaz yorulmaz yazıyor ama sen ona itiraz ediyorsun o zaman onun da hepsini oku:

“Bilmiyor musun, duymadın mı?
Ebedi Tanrı, RAB, bütün dünyayı yaratan,
Ne yorulur ne de zayıflar,
O’nun bilgisi kavranamaz.”
 (Yeşaya 40:28)

Sitelerde Paylaş

Bu arada Cudi Arapçada yüksek dağ demek. Yani Cudi dağı demiyor ayet, sadece dağ diyor.

Yazımda belirttiğim üzere, delilleriyle gösterdiğim üzere Kuran'a göre Nuh Tufanı bölgesel ve tek topluma yönelikti.

Selam

Yalan valllahi yalan. Kuran bölgesel falan demiyor.Hiçbir bok da kanıtlayamadın.

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, Emre_1974tr said:

E işte sor Yahudilere ve Hıristiyanlara, neden kutsal kitaplarını piyasadan, toplumlardan uzak tutup, hadis kitaplarını insanlara yutturmaya çalışıyorlar.

Muhammed zamanında Allahın kitatabını "okuyup duruyorlarmış",

Muhammed kendine gelen kitaptan şüphelenirse kendinden önce gelen Allahın kitaplarını "okuyanlara sorsunmuş".

Demekki Muhammed zamanında okunan kitaplar Allahın kitaplarıymış. Ne değiştirilmiş ne de gizlenip de başka kitaplar okunmuş.

Öyle bir şey olsa zaten Kuran açıkca yazardı. 

Gerçek" İncil ve Tevrat, Muhammed zamanından sonra mı gizlenmeye başlamış?

Nasıl gizleniyormuş? Kiliselerde bir "sahte" bir "gerçek" İncil mi varmış?

O kadar hristiyan bu değişikliği neden anlayamamış? Kuranın yerine başka bir kitap okunmaya başlasa müslümanlar bunu anlayamazlar mı?

Yok, Muhammedden önce bir gizleme olsaydı Kuran olup biteni yazmazmıydı???

Kitap ehlinden öyle bir güruh da vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba doğru eğip bükerler... Al İmran 78

Allah yukardaki ayette derdini anlatmış. Zamanımızda Kuranı günümüze uydurmak için uğraşan müslümanlar gibi, Muhammed zamanında da İncili, Tevratı içinde yazandan başka bir anlamak çıkarabilmek için " dillerini eğip bükenler" varmış!"

Kurandan ayetler yukarda. Altında da birkaç soru.

Diğer kitaplar değişti veya gizleniyor diye atmak kolay. Buyurun altını doldurun.

--------------

Nuh tufanı, o günün insanları için bütün dünyayı kapsıyordu. Günümüzün müslümanları bunun imkansız olduğunu anladığı için "bölgeseldi" diye durumu kurtarmaya çalışıyorlar. Dillerini eğip büküyorlar!

Bakalım Nuh Allaha nasıl dua ettmiş:

Ey Rabbim, kâfirlerden hiç kimseyi yeryüzünde bırakma. Çünkü, Sen onları yeryüzünde bırakırsan Senin kullarını saptırırlar. Ve ancak kâfir ve günahkâr nesiller dünyaya getirirler.”

(Nûh, 71/26, 27)

Sitelerde Paylaş

Muhammed zamanında Allahın kitatabını "okuyup duruyorlarmış",

Muhammed kendine gelen kitaptan şüphelenirse kendinden önce gelen Allahın kitaplarını "okuyanlara sorsunmuş".

Demekki Muhammed zamanında okunan kitaplar Allahın kitaplarıymış. Ne değiştirilmiş ne de gizlenip de başka kitaplar okunmuş.

Öyle bir şey olsa zaten Kuran açıkca yazardı. 

Gerçek" İncil ve Tevrat, Muhammed zamanından sonra mı gizlenmeye başlamış?

Nasıl gizleniyormuş? Kiliselerde bir "sahte" bir "gerçek" İncil mi varmış?

O kadar hristiyan bu değişikliği neden anlayamamış? Kuranın yerine başka bir kitap okunmaya başlasa müslümanlar bunu anlayamazlar mı?

Yok, Muhammedden önce bir gizleme olsaydı Kuran olup biteni yazmazmıydı???

Kitap ehlinden öyle bir güruh da vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba doğru eğip bükerler... Al İmran 78

Allah yukardaki ayette derdini anlatmış. Zamanımızda Kuranı günümüze uydurmak için uğraşan müslümanlar gibi, Muhammed zamanında da İncili, Tevratı içinde yazandan başka bir anlamak çıkarabilmek için " dillerini eğip bükenler" varmış!"

Kurandan ayetler yukarda. Altında da birkaç soru.

Diğer kitaplar değişti veya gizleniyor diye atmak kolay. Buyurun altını doldurun.

--------------

Nuh tufanı, o günün insanları için bütün dünyayı kapsıyordu. Günümüzün müslümanları bunun imkansız olduğunu anladığı için "bölgeseldi" diye durumu kurtarmaya çalışıyorlar. Dillerini eğip büküyorlar!

Ey Rabbim, kâfirlerden hiç kimseyi yeryüzünde bırakma. Çünkü, Sen onları yeryüzünde bırakırsan Senin kullarını saptırırlar. Ve ancak kâfir ve günahkâr nesiller dünyaya getirirler.”

(Nûh, 71/26, 27)

Doğru tamamen doğru bir yorum. 

Sitelerde Paylaş

Poiuz, yine yazımı okumadan yorum ve soru illetini gerçekleştirmişsiniz.

Cevap yazımda var:

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2011/07/nuh-tufan-bolgesel-ve-tek-topluma.html

Bu arada Tanah Gospel nikli Hıristiyan misyoner sizi bu kadar çabuk nasıl ateist olduğuna inandırdı diye sormayacağım, zaten öyle bir yapınız olmasa ateist olmazdınız.

Selam

Sitelerde Paylaş

İncil'le ilgili soruya gelince, şu an piyasadaki İnciller adı altındaki insan yazımı kaynaklar hadis kitaplarıdır ve ortada bir İncil yoktur.

Zaten Kuran bu hadis kitaplarının yanlışlarını suratlarına çarpıyor.

Kuran İbrahim'in kitabını da över, ve şu an elimizde İbrahim'in kitabı da yok.

Selam

Sitelerde Paylaş

İncil'le ilgili soruya gelince, şu an piyasadaki İnciller adı altındaki insan yazımı kaynaklar hadis kitaplarıdır ve ortada bir İncil yoktur.

Selam

Pișkinliğin bu kadarına da pes doğrusu.

İnsan yazımıymıș, doğru.

Peki, Sizinki ne ?

Varmı cesaretiniz, aynısını kendi kitabınız için söylemeye ?!

Şu an piyasada kutsal kitabım dediğiniz insan ürünü eserin orijinali yoktur.

Elinizdekilerin hepsi kopyanın, kopyasının, kopyasının,.............. kopyasıdır.

Bütün kitaplar, alo duyuyormusunuz, evet bütün kitaplar, insan ürünüdür.

Nokta.

Males

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, Emre_1974tr said:

Selam

İnanç ne güzel şey...

Hiçbir şeyden kuşku duymuyorum. Atalarımdan öğrendiklerim kesin doğrular... Öyle olmasaydı onlar inanmazdı. Onun için ben de onların izinden gidiyorum.

Tek doğru olan benim kitabım. Diğerleri hep bozuk: Tevrat bozuldu, Zebur bozuldu (acaba?), İncil de bozuldu. Diğerlerini hiç saymıyorum. Onlar baştan bozuktu zaten.

Benimki hiç bozulmadı ve bozulmayacak. Nereden mi biliyorum? İçinde öyle yazıyor da ondan.

Aynı şey 'bozuldu' dediklerimde de mi yazıyor? Yok canım.

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Selam

Kim demiş yok diye. 

Sitelerde Paylaş

(Nûh, 71/26, 27)

Ibretlik bir ileti, dostum. Teșekkürler.

Bunu söyleyenlerin, yazanların, yazdıranların ruh halini görüyormusunuz, ey muhterem dindar forumdașlar ?

Kin, öfke, tahammülsüzlük o kadar tavan yapmıș ki, resmen kendilerinden olmayanlara yașam hakkı verilmesini istemiyorlar.

Sonra gelsin, benim dinim barıș dini vs. 

Yemezler.

Sitelerde Paylaş

Poiuz, yine yazımı okumadan yorum ve soru illetini gerçekleştirmişsiniz.

Cevap yazımda var:

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2011/07/nuh-tufan-bolgesel-ve-tek-topluma.html

Bu arada Tanah Gospel nikli Hıristiyan misyoner sizi bu kadar çabuk nasıl ateist olduğuna inandırdı diye sormayacağım, zaten öyle bir yapınız olmasa ateist olmazdınız.

Selam

Asdffgh canım misyoner değilim de farz etki öyleyim burdakiler bana bakıp da Hristiyan olacak kadar saf değil:)

Sitelerde Paylaş

İnanç ne güzel şey...

Hiçbir şeyden kuşku duymuyorum. Atalarımdan öğrendiklerim kesin doğrular... Öyle olmasaydı onlar inanmazdı. Onun için ben de onların izinden gidiyorum.

Bunu sen ve diğer batıl inanç üzerine olanlar yapıyor elbette.

Kuran sizi ne güzel tanımlıyor.

Bakara Suresi 170

Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun!" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

Sitelerde Paylaş

Bakara Suresi 170

Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun!" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

Mekkelileri ateistlerle ozdeslestirmek:)))

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, Emre_1974tr said:

Bakara Suresi 170

,

Hiçbir ateist "Babam, dedem ateist; ben de olayım" diye ateist olmamıştır. Dinden çıkmak bir sorgulama süreci gerektirir.

Sizinkiler de öyle mi?  Bakara'da yazılanlar sanki size daha çok uyuyor gibi...

Sitelerde Paylaş

müslümancıkların, atalar dinini sanki kendileri deneyip, ölçüp, biçip kabul etmiş gibi satmaya çalışmaları pek gülünç.

daha da gülünç ve acınası olan ise şu ki:   kendileri ile bire bir aynı durumda olan hıristiyan, hindu, yahudilerin vb bulunduğunu bilmeleri. ama yine de: en doğru din bizimki. wooo allakbar!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...