Jump to content

Sahte Tevrat'ta yaratılmışların Tanrı Zannedilmesi

Recommended Posts

Saf Yahudi Kutsal Kitabı'nda da Tanrı dinlenmez uyuklamaz yorulmaz yazıyor ama sen ona itiraz ediyorsun o zaman onun da hepsini oku:

“Bilmiyor musun, duymadın mı?
Ebedi Tanrı, RAB, bütün dünyayı yaratan,
Ne yorulur ne de zayıflar,
O’nun bilgisi kavranamaz.”
 (Yeşaya 40:28)

işte değişiklikleri görüyormusun al sana tevrat:

tekvin, bap 2: ve gökler ve yer ve onların bütün orduları itham olundu, ve allah yaptığı işi 7. günde bitirdi; ve yaptığı bütün işten 7. günde istirahat etti, ve allah 7. günü mübarek kıldı, ve onu takdis etti; çünkü allah yaratıp yaptığı bütün işten o günde istirahat etti.

Zaten cumartesi dinlenmeside yahudilerde bundan dolayı kutsal değilmidir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

işte değişiklikleri görüyormusun al sana tevrat:

tekvin, bap 2: ve gökler ve yer ve onların bütün orduları itham olundu, ve allah yaptığı işi 7. günde bitirdi; ve yaptığı bütün işten 7. günde istirahat etti, ve allah 7. günü mübarek kıldı, ve onu takdis etti; çünkü allah yaratıp yaptığı bütün işten o günde istirahat etti.

Zaten cumartesi dinlenmeside yahudilerde bundan dolayı kutsal değilmidir?

Onlar da sizin istiva kelimesini bire-bir almadığınız gibi  dinlenmeyi bire-bir almıyorlar , shavat kelimesini yani. Diyorlar ki bu kelime şevita ile aynı kökten, şevita grev ya da işi bırakmak anlamındadır demek ki shavattan kasıt da Tanrı'nın 7. Gün işi bıraktığıdır,yaratmayı tamamladığıdır dinlendiği değil.

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onlara katımızdan gerçek gelince, “Mûsâ’ya verilen (mucize)lerin benzeri niçin buna da verilmedi” dediler. Onlar daha önce Mûsâ’ya verilen (mucize)leri inkâr etmemişler miydi? Onlar, “İki sihirbaz birbirlerine destek oluyor” dediler. “Biz hepsini inkâr ediyoruz” dediler.

De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah katından, doğruya bu ikisinden (Tevrat ve Kur’an’dan) daha çok ulaştıran bir kitap getirin de, ben ona uyayım.

Her ne kadar çok benzeseler de Tevrat ile Kur'an arasında bazı çelişkiler ortaya çıkabilmektedir. Konu İncil olunca bu çelişkiler daha üst bir seviyeye çıkar ve İncil zaten tek kitap olmadığı için hem farklı versiyonları hem de kendi içinde çelişmesi ayrıca kafa karışıklığı yaratır.

Bu sebeple Müslümanlar bu çelişkiler müminlerin inançlarını zedelemesinler diye Tevrat ve İncil'in tahrif edildiği (bu tutmadigi icin artik "degistirildi", "baska bir Tevrat vardi" demek zorunda kaliyorlar) iddiasını ortaya atmışlardır.

Fakat kendi kitapları olan Kur'an bu iddiayı yalanlamaktadır. Muhammed'in yaşadığı dönem bulunan Tevrat ile günümüzdeki Tevrat arasında hiç bir fark olmadığı cok defa kanitlanmistir!!!

Sitelerde Paylaş

Onlara katımızdan gerçek gelince, “Mûsâ’ya verilen (mucize)lerin benzeri niçin buna da verilmedi” dediler. Onlar daha önce Mûsâ’ya verilen (mucize)leri inkâr etmemişler miydi? Onlar, “İki sihirbaz birbirlerine destek oluyor” dediler. “Biz hepsini inkâr ediyoruz” dediler.

De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah katından, doğruya bu ikisinden (Tevrat ve Kur’an’dan) daha çok ulaştıran bir kitap getirin de, ben ona uyayım.

Her ne kadar çok benzeseler de Tevrat ile Kur'an arasında bazı çelişkiler ortaya çıkabilmektedir. Konu İncil olunca bu çelişkiler daha üst bir seviyeye çıkar ve İncil zaten tek kitap olmadığı için hem farklı versiyonları hem de kendi içinde çelişmesi ayrıca kafa karışıklığı yaratır.

Bu sebeple Müslümanlar bu çelişkiler müminlerin inançlarını zedelemesinler diye Tevrat ve İncil'in tahrif edildiği (bu tutmadigi icin artik "degistirildi", "baska bir Tevrat vardi" demek zorunda kaliyorlar) iddiasını ortaya atmışlardır.

Fakat kendi kitapları olan Kur'an bu iddiayı yalanlamaktadır. Muhammed'in yaşadığı dönem bulunan Tevrat ile günümüzdeki Tevrat arasında hiç bir fark olmadığı cok defa kanitlanmistir!!!

Zaten Tevrat'ın(5 kitabın) yazılma işlemi Muhammed'den en az 1000 yıl önce bitti.

Sitelerde Paylaş

Olmuyor böyle Desert Wind, efendilerin homurdanmaya başlamıştır.

Senin yerine daha iş bilen maaşlı Hristiyan misyonerleri görevlendirirler sonra. Daha zararlı olur onlar da bir şey değil.

tarihinde Emre_1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olmuyor böyle Desert Wind, efendilerin homurdanmaya başlamıştır.

Senin yerine daha iş bilen maaşlı Hristiyan misyonerleri atarlar sonra. Daha zararlı olur onlar da bir şey değil.

Bak moron senin idölün ne demiş:)

Hicbir şeye cevap vermeden bildiğini okuyan beyinsiz dindarlardan nefret ediyorum 

20170512_222115.png

Sitelerde Paylaş

Däniken’in 1968 yılında Tanrıların arabaları ile başlayan ve diğer kitaplarla devam eden genel iddiası dünya dışı varlıkların ya da “eski astronotların” dünyayı ziyaret etmesi ve ilkel insan kültürünü etkilemesidir. Daniken Mısır piramitler, Stonehenge, ve Paskalya Adası’nın Moai’si ve yapıldıkları zamanın yüksek teknolojik bilgilerini yansıtan insan yapımı eserleri hakkındaki düşüncelerini yazmıştır. Ayrıca, astronotların tasvirine, hava ve uzay araçlarına, dünya dışı varlıklara ve karmaşık teknolojilere dair dünya üzerindeki eski sanat eserlerini açıklamıştır. Daniken dinlerin temelini uzaylı ırkıyla ilişkinin tepkimesi olarak açıklamış ve eski ahit İncil’in bölümlerine yorumlarını önermiştir

Gülenay Börekçi'nin Erich von Daniken'le yaptığı söyleşinin bir kısmı şöyle:

Teorinizi kısaca hatırlayalım mı?

“Tanrıların Arabaları”nda bildiğimiz tarihin tamamen yanlış olduğunu öne sürmüştünüz... Bunu o kadar uzun zamandır anlatıyorum ki. Her geçen gün yeni kanıtlar elde ediyoruz. Binlerce yıl önce Dünya dışı varlıklar, daha doğrusu başka bir gezegenin insanları, uzay gemileriyle yeryüzüne geldiler. Atalarımız henüz ilkel ve deneyimsizdi, teknolojik bilgileri de sıfırdı, bu yüzden gördükleri şeyleri akılları pek almadı. Ve onlardan bir hayli ileride olan bu Dünya dışı varlıkları “tanrı” sandılar.

Ama değillerdi...

Elbette değillerdi. Uzay gemileriyle yeryüzüne inen bu varlıkların “tanrı” olduğunu düşünmek çok saçma. Ama atalarımız buna inandı. Ve hemen her kültürden insanlar dünyanın dört bir yanında buradan yola çıkarak türlü çeşit mitler türettiler. Birçoğumuzun mit sandığı gerçekler diyelim...

Atalarımızın uzaylıları tanrı sandığını siz nasıl keşfettiniz?

Ben bir Katolik okulunda okudum, yani teolojik eğitim aldım, Latince ve eski Grekçe öğrendim. Siz sormadan cevap vereyim: Tanrı’ya inancım tamdı. Tanrı’yla aram hâlâ çok iyi; her gece ona dua ediyorum. Her neyse, çocukluğumda ailemden dinlediğim Tanrı’nın belirli nitelikleri vardı. Hata yapmazdı. Bir yerden bir yere gitmesi de gerekmezdi, çünkü zaten her yerdeydi. Zamansızdı. Geçmişte nasılsa gelecekte de öyle olacaktı. Okulda öğrendiğimiz Tanrı ise beni biraz hayal kırıklığına uğrattı, çünkü farklıydı...

Nasıl farklıydı?

Okulda kutsal metinleri okuyor, İncil’den tercümeler yapıyorduk. İncil’i okudunuz mu, orada Ezekiel’in ağzından anlatılanlar bana biraz acayip gelmişti. Ezekiel bir gün rüyasında Tanrı’yı görür. Tanrı gökyüzünden bir araçla iner. Uzay aracına benzeyen bu aracın kanatları, tekerlekleri vardır, şiddetli bir uğultu çıkarır. Bunu aklım almamıştı. Aynı anda her yerde olabilen Tanrı’nın bir gezegenden ötekine gitmek için teknolojiyi kullanması ve uzay aracı yapmasına gerek yoktu ki.

O halde?        

Bence okulda okuduğumuz kitaplarda anlatılan Tanrı olamazdı, ortada bir yanılgı vardı. İncil’deki bu tarz bölümleri Latince ve Grekçe metinlerle karşılaştırınca, çok tanrılı dinlerde de benzer şeylerden söz edildiğini fark ettim. Böylece deli gibi okumaya başladım; eski metinlerden başımı kaldırmıyordum. Sümer ve Babil yazıtları, Hint efsaneleri; istisnasız hepsi aynı şeyi söylüyordu.

İnsanlığın ortak deneyiminden söz ettiğinizi söyleyebilir miyiz?

Evet, tanrıların, daha doğrusu Tanrı sanılan varlıkların adları değişiyordu ama geliş biçimleri, bindikleri araçlar hep aynıydı. İster istemez şüpheye düştüm, dini sorgulamaya başladım. Gene söyleyeyim: Tanrı’ya hâlâ inanıyorum, değişen bir şey yok. Fakat benim her gece dua ettiğim Tanrı’m, bize okulda öğretilen Tanrı değil.

------------

(Danikene göre) bu eski kitaplardan kopya ceken cahil Araplarin tabii bunlardan haberi yok!

Kuran yazarlari bu kitaplari Allah gönderdi saniyor (veya sanilmasini istiyor) ;)

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'da çok ileri uygarlıkların olduğu defalarca yazar poiuz.

Ve Kuran hadis kitapları gibi karıştırmaz, elçi ise elçi, melek ise melek, Tanrı ise Tanrı'dır anlatılan gerçekten.

Ama gördüğün gibi sahte Tevrat İnciller gibi hadis kitaplarında herşey karman çorman, tıpkı Veda Metinleri gibi.

Bir tek Kuran kusursuz bir şekilde anlatır olayları.

Bu arada Kuran'a göre evrenler arası yolculuk bile var:

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2016/05/goklerevrenler.html

Selam

Sitelerde Paylaş

E senden bahsetmiş Desert Wind :)

Bu arada nerden çıkardın, belki ben onun idolüyümdür. Kendisi hadis/mezhep inanırı bir arkadaş. Eğer sonradan Kuran'a yöneldiyse bilemem.

Selam

Sen maalesef geriz geriz gerizekalısın ufacık bir bilgi kırıntısı yok mesajlarda.

Sitelerde Paylaş

Ve Kuran hadis kitapları gibi karıştırmaz, elçi ise elçi, melek ise melek, Tanrı ise Tanrı'dır anlatılan gerçekten.

Ama gördüğün gibi sahte Tevrat İnciller gibi hadis kitaplarında herşey karman çorman, tıpkı Veda Metinleri gibi.

Selam

Yok artık aq

Sitelerde Paylaş

Daniken'e gelince, Kuran'ı iyi bir tercümeden okuyabilse ve Kuran'daki dini öğrense görüşleri çok değişecektir.

Allah'ın tarih boyunca hep İslam dinini gönderdiğini , insanların ve cinlerin ise yozlaştırmaya çalıştığını fark edecektir.

Zaten şimdiki bilgileriyle bile (yetmişlerde veya seksenlerde) bir kitabında "gerçek tek Tanrı inancını bir tek Kuran sunuyor, gerçekten farklı" demiştir.

Ama dediğim gibi Kuran'daki gerçek dinle henüz tanışamadığı için şimdilik kendisi spiritualist yapıda, bir Tanrı inancında. Yani panteist maalesef.

Selam

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Emre_1974tr said:

Selam

Sana bir sürü ayet gösterdik!

Sana tevratin degistirilmedigini, Muhammedden önce de ayni Tevrat okundugunu gösterdik!

Muhammedin ve Kuranin bu Tevrati kabul ettigini gösterdik!

Hatta sizin neden "degistirilmis" yalanina basvurdugunuzu bile yazdik!!!

Sen HIC BIRSEY gösteremedin!!!!

Tevrat ve Incil ne zaman degismis/degistirilmis buyur yaz!!!

Böyle atmayla olmuyor!!!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tevrat ve İncil değişemez çünkü değişmesi için baştan beri var olan bir metnin olması lazım öyle bir metın yoktur Tevrat TaNaH ya da İncil zamanla oluşturulmuştur değiştirme di-ye bir şey yok.

İncil diye de Isa'nın yazdığı veya yazdırdığı bir kitap yoktur tarih boyunca da olmadı. 

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte onlar sizlere İnciller ve Tevrat diye yutturulan hadis kitapları misyoner Desert Wind.

Fena halde kandırıldınız derken anlattığım bu zaten.

İncil ve Tevrat size sunulmadı. Allah'ın gönderdiği sözlere ulaşsaydınız sizi böyle kandıramazlardı pek.

Hele ki üçleme gibi çok tanrılı, şirk batağındaki inançları benimsetmeleri daha zor olurdu.

tarihinde Emre_1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...