Jump to content

Bir fakirin mutluluğu

Recommended Posts

Bir fakir olarak siz zavallı zenginlere çok acıyorum.

Sebeplerini sıralayayım mı?

Öncelikle siz yazları enayi gibi denize girip kutu kutu dondurmaları götürürken ben sabahtan akşama kadar ayda 1000-2000 TL için bedenimi yorup kan ter içinde kalıyorum.

İki çocuğum var ama kendilerine ait odaları yok. 2 oda 1 salon evimizde rahat rahat yaşıyoruz. Evde tek televizyon ve eski püskü bir bilgisayarımız var.

Kendimize ait internetimiz yok. Onun bunun internetini sömürerek idare ediyoruz.

Kahvaltılarda menemen ya da yağlı yağlı soyalı börek, poğaça gibi şeyler yiyoruz. Yiyebildiğimiz en lüks şey tavuk döner.

Sizin gibi her gün ete boşu boşuna para vermiyoruz. Patates, makarna ve bulgur gibi şeylerle mutlu mesut karnımızı doyuruyoruz.

Kendimize ait bir evimiz yok. Kira ödeyerek idare ediyoruz. 

Arabamız yok. En sıcak havalarda bile toplu taşıma araçlarına binip kalabalık içinde onun bunun ağız kokusunu, yer kavgasını, tacizini vb çekerek kurbanlık koyun gibi yolculuk yapıyoruz.

Ne gerek var özel hastaneye falan? Rahat rahat sabırla devlet hastanelerinde ve sağlık ocaklarında sıramızı bekliyoruz.

Çok mutluyum çok, mutluluktan patlayacağım neredeyse!

Sizi zavallı mutsuz zenginler...

Sitelerde Paylaş

La senin hesaba göre ben bayağı zengin çıktım ha Meritocracy.

Evim var, arabam var, yazın istediğim zaman denize girebiliyorum, dondurma pek sevmem -şişmanlatıyor- ama istediğim zaman alıp yerim. Üstelik Algida falan gibi uyduruk dondurma değil, harbi İtalyan dondurma yerim. Etsiz yemek yemem. Hayatımda hiç tavuk döner yemedim. Muayenelerimi hep özel hastanede yaptırırım. Halla hallaa. Zenginmiymişim la ben?

Bu arada menemen yerim, patates, makarna ve bulgur yerim, arabayı kullanmayı pek sevmem çoğunlukla toplu taşım kullanırım bunları da hesaba ekleyince fakirin üst sınırında sayılırım lan bence. Evet. 

Şaka bir yana, eğer söylediklerin doğruysa Meritocracy bu ülkenin acıklı halini ortaya koydun. Oğlum zengin dediğin kişi, iyi kötü bir arabaya binen, bir evi olan, istediğini yiyen içen kişi değildir. Türkiye standartlarında zenginin tanımı bence 10 milyon TL'den başlıyor ki bu 3 milyon $ yapar. Dünya standartlarına göre çok mütevazi bir rakam. 10 milyon'u olan adam en az iki otomobili, tercihe göre teknesi, yazlığı, çiftliği vs. olan kişidir.

İnsanların zenginlik algısı bile alt sınırda. Eh be oğlum, bir de tutup Kainat Paşa'nın fotoğrafını asıyorsun avatarına...

Sitelerde Paylaş

La senin hesaba göre ben bayağı zengin çıktım ha Meritocracy.

Evim var, arabam var, yazın istediğim zaman denize girebiliyorum, dondurma pek sevmem -şişmanlatıyor- ama istediğim zaman alıp yerim. Üstelik Algida falan gibi uyduruk dondurma değil, harbi İtalyan dondurma yerim. Etsiz yemek yemem. Hayatımda hiç tavuk döner yemedim. Muayenelerimi hep özel hastanede yaptırırım. Halla hallaa. Zenginmiymişim la ben?

Bu arada menemen yerim, patates, makarna ve bulgur yerim, arabayı kullanmayı pek sevmem çoğunlukla toplu taşım kullanırım bunları da hesaba ekleyince fakirin üst sınırında sayılırım lan bence. Evet. 

Şaka bir yana, eğer söylediklerin doğruysa Meritocracy bu ülkenin acıklı halini ortaya koydun. Oğlum zengin dediğin kişi, iyi kötü bir arabaya binen, bir evi olan, istediğini yiyen içen kişi değildir. Türkiye standartlarında zenginin tanımı bence 10 milyon TL'den başlıyor ki bu 3 milyon $ yapar. Dünya standartlarına göre çok mütevazi bir rakam. 10 milyon'u olan adam en az iki otomobili, tercihe göre teknesi, yazlığı, çiftliği vs. olan kişidir.

İnsanların zenginlik algısı bile alt sınırda. Eh be oğlum, bir de tutup Kainat Paşa'nın fotoğrafını asıyorsun avatarına...

Elbetteki böyle bir hayat yaşamıyorum ironi yaptım.

20 yaşındayım.

Ben de zaten öyle gemilerim yatlarım yalılarım çiftliklerim falan olsun istemiyorum.

3 oda 1 salon evim olsun. Her gün et yiyelim. Muayenelerimizi özel hastanede yaptıralım. Çocuklarımı her gün arabayla okuluna bırakayım. Onların sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileyim. Internetsiz kalmayalım. Bir de yazın tatil yapalım yeter fazlasına gerek yok. 

tarihinde Meritocracy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Meritocracy said:

20 yaşındayım.

Ben de zaten öyle gemilerim yatlarım yalılarım çiftliklerim falan olsun istemiyorum.

3 oda 1 salon evim olsun. Her gün et yiyelim. Muayenelerimizi özel hastanede yaptıralım. Çocuklarımı her gün arabayla okuluna bırakayım. Onların sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileyim. Internetsiz kalmayalım. Bir de yazın tatil yapalım yeter fazlasına gerek yok. 

Hepsi eyvallah da hergün et yeme bence. Özellikle belli bir yaştan sonra daha sebze ağırlıklı beslenmek lazım. 

1 hour ago, jumanjii.35 said:

robe sürekli insanlara 'la', 'lan', 'ulan' diye hitap ediyorsun. Buradan hoş gözükmüyor söylemiş olayım.

Behzat komserime olan sevgimden dilime yapıştı bunlar.

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, jumanjii.35 said:

yalnız türk dizilerini izleyen ateistte tuhaf be. 

senaryolar berbat, oyunculuklar çoğu zaman berbat ne biliyim yani bi yanda breaking bad var diğer yanda kara aşk, fırtınalı aşk çingen mahallesi komser falan. öyle böyle bir fark yok arada. izleyipte nasıl zevk alındığını anlamam mümkün değil zatalimce. (:

İşler Güçler dizisine doyamıyorum inanır mısın? İlk 35 bölümünü binbeşyüz kez falan izlemişimdir ama son 5 bölümü hiç izlemedim. Böylece dizi bende hiç final yapmadı.

Zengin adamlı, aşklı meşkli dizileri izleyen kimse yoktur ama Leyla ile Mecnun, İşler Güçler, Kardeş Payı falan on numara işlerdi. Türkün önünü açınca yapmayacağı iş yok Sinemalarda çok büyük bütçeli filmler dışında Hollywood filmleri sahne bulamıyor. İyi de oluyor. Dibine vurduğumun AKP'si gelmese 10 seneye Hollywood'u da öksürtürdük biz.

Üsküdar'a Gideriken'i unutmuşum. Editlemesem olmazdı.

tarihinde Robespierre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Yurt said:

Bir ateist  sadece cnbc-e dizilerini izleyebilir.

Yalnız hofız sen bayağı gündem dışı kalmışın. Cnbc-e kalmadı. Netflix dizisi diyeceksin. Açıkçası oradan da izlediklerim var.

tarihinde Robespierre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yalnız hofız sen bayağı gündem dışı kalmışın. Cnbc-e kalmadı. Netflix dizisi diyeceksin. Açıkçası oradan da izlediklerim var.

Şu ana kadar bana House of Cards kadar hitap eden başka bir dizi görmedim. Sanırım erkeklerin içgüdülerine hitap ediyor.

20 yaşındayım.

Amma mütevazı isteklerin varmış Meritocracy. Ulaşabilmen dileğiyle...

Sitelerde Paylaş

02:45'den sonra bu konuya temas edilmiş.

Sağlık ocağı ne lan, ben de özel hastanede muayene olmak istiyom, emar çekmek istiyom, hotkonosokopi yapmak istiyom, yekten tuşe yaptıracam belki, höt benim değil mi? Grip ney lan? En adi hastalık. Grip olmak istemiyom. Köpek de grip oluyo. Hepimiz biliyoz ki bazı asil hastalıklar da var yani. 

03:56

Beraber olduğumuz kadınlar Türkçe bilse...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...