Jump to content

Lüks israf değildir

Recommended Posts

Cahilliğinde ısrarı bırakıp, yazdıklarımı okuyup doğrusunu öğreneceksin. Bir daha batıl inançlarını  dinmiş gibi sunmaya da kalkmayacaksın (cevap veren nikli arkadaş).

Kıyamet yok oluş değil gerçekte gördüğün gibi.

Lüks de israf değil, lüks her alanda en mükemmele ulaşmadır.

Selam

Rabbim şahid'tir ki ben Hakk konuşurum Batıl'a sayfayı kapatırım. ve Okumadın iddiasına gelince; Okumasam neden burada tartışıyım ?.  Sen Ateistlere İslam anlatamazsın.   Önce : İyi araştır. Doğrusunu araştır. buldunmu daha da araştır gene buldun mu iyice araştır ole konu aç ole her islam yazan siteden alırsak bilgileri sonucunda Lüks İsraf değildir ortaya çıkar. Doğrusunu Bulursan Lüks İsraftır ortaya çıkar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Referansları insan ürünü olan iki dindar birbirini beğenmiyorlar, iyi mi ?!

:0_80cbc_37a71a73_L:

Kardeşim O Müslüman olabilir fakat illa herşeyı doğru olacak değil. ben onun hatasını duzeltıyorum o ise bana daha israr ediyor. Ateistlere yalan ile dine cağırırsın fakat sonucunda Allah sorar. Sen niye yalan ile onu dine soktun. o ne dicek cevabı ne olcak bunu duşunerek Karşı cıkarım gerekirse herkes İslam anlatamaz.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim O Müslüman olabilir fakat illa herşeyı doğru olacak değil. ben onun hatasını duzeltıyorum o ise bana daha israr ediyor. Ateistlere yalan ile dine cağırırsın fakat sonucunda Allah sorar. Sen niye yalan ile onu dine soktun. o ne dicek cevabı ne olcak bunu duşunerek Karşı cıkarım gerekirse herkes İslam anlatamaz.

O da Sizin hakkınızda tam tersini düșünüyor. Hatta birazdan Size özel mesaj bile gönderebilir. :0_80cbc_37a71a73_L:

Önce kendi aranızda anlașın, sonra ikinizde burada kafamızı ütülemeye geliniz.

Ișin doğrusu, kıyamet konusunda ikiniz de yanılıyorsunuz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte yapma bunu yalan yanlış bilgiyi insanlara din diye sunmayın artık(cevap veren nikli arkadaş).

Bak sadece bu konularda değil, diğer konularda da hatalarını düzeltmelisin.

Mesela İslam'a göre ruhlar yoktur:

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2011/07/islamda-canllarn-ruhu-hayaleti-yoktur.html

Sitelerde Paylaş

Tek kaynağım Kuran din alanında,

Ve gördüğün üzere kıyamet ayağa kalkış anı,

Lüks de güzel olan, hedeflenen şey.

Dogmalarını bırakıp ayetlere ve gerçeğe yönel ,

Selam

Sadece Kur'ana bakarsan sana, Hz. Peygamber (a.s.m)'in Kur'an'ın kapalı olan yanlarını açıklayan hadisleri göz ardı edilirse, bu takdirde, yalnız namaz değil, oruç, hac, zekât ve İslam'ın ön gördüğü daha pek çok muamelelerinin gerçek durumu havada kalır. 

Hz. Peygamber (a.s.m),

"Beni namaz kılarken nasıl gördüyseniz, siz de öyle kılın."

"Haccınızın ibadet şeklini benden alın."
hadisleri bu konuya ışık tutmaktadır.

Hz. Peygamber (a.s.m)'in daha Mekke devrinden itibaren farz kılınan ve o günden bu güne kadar -nesilden nesile- aynen devam eden ve günde beş defa yerine getirilen namazın eda şeklinde tereddüt göstermek, izahı mümkün olmayan bir şeydir.

Soruda geçen veya buna benzer düşünceler nefis ve şeytanın birer tuzağı olarak görülebilir. Bu tuzaklara karşı dikkatli olmak ve onlara cevap vermek için de gerekli donanıma sahip olmak gerekir.

İbadetlerin esası Kur'an'da olmakla beraber bunların uygulamasını Peygamber Efendimiz (asm) Allah'ın bildirmesiyle bizzat kendileri yapmışlardır. Bununla beraber namazın farzlarına işaret eden ayetler de vardır:

"Gönülden boyun eğerek, Allah'ın huzuruna durun." (Bakara, 2/238) buyurulur.
"Hani Evi (Kâ'beyi) insanlar için bir toplanma ve güvenlik yeri kıldık. «İbrahim'in makamını namaz yeri edinin», İbrahim ve İsmail'e de, «Evi'mi tavaf edenler, itikafa çekilenler, ve rükû ve secde edenler için temizleyin» diye ahid verdik."(Bakara, 2/125)
"??...Kıyam edenler, rükûa ve sücuda varanlar için Evimi temiz tut."(Hac, 22/26)
"...Kur'an'dan kolayınıza geleni okuyun?."(Müzemmil, 73/20)
Namazı sadece dua etmek olarak kabul etmek, bu ve buna benzer ayetleri inkar etmekle beraber Peygamber Efendimizin (asm) açıkladıklarını inkar etmek anlamına gelir. 

ve bu son olarak cevaptı bundan sonra senı cahiliğinle yanlız bırakıyorum. Cevapları verdim kelime anlamını söyledim buna rağmen hala diyorsan İnşaAllah yakın bir zaman Kıyamet hakkında makale yazayım

Sitelerde Paylaş

Hatanda artık ısrarcı olmayacağını ve gerçeğe yöneleceğini düşünüyorum.

Kibir yapmadan yazılanları oku, araştır ve üstünde derince düşün.

Tüm konulardaki kabullerin hatalı, artık düzeltme vakti.

Başkalarının sana öğrettiği şey gerçek din değildi.

Gerçek İslam sadece Kuran'da:

Sitelerde Paylaş

Vakitleri söylüyor fakat fakat kılınışı hadislerden  görüyoruz , 

Kur'an-ı Kerim' de beş vakit namaza mücmel olarak işaret eden ayetlerden Tâhâ suresinin 130.ayetinde:

"...Güneşin doğmasından önce de batmasından önce de Rabbını övgü ile tesbih et. Gecenin bazı saatlerinde ve gündüzün etrafında (iki ucunda) da tesbih et ki, rızaya ulaşasın."

Sitelerde Paylaş

İslam sadece kurandamı aklıma bir tane hadis geliyor ama senin gibiler ile alakalı, hani hadisleri yok sayan sadece Kur'an dır diyenlerin çıkacağını söyleyen hadis. Baştan desene sadece kuran diye senin gerçekte nasıl bi sapıklık içinde olduğunu bileyim uzatıyorsun bu kadar.  Cevabı hazırlıyorum uğraştırdın o kadar. İyi günler 

Sitelerde Paylaş

Neresini anlamamışım?

Verdigim ornek, bir zumrenin ac gozlulugunu topluma maletmenin yanlisligi uzerineydi.

Sen beni Islam Devletleri'nin yagmaciligini Amerikan Bankacilik Sistemi'nin yaptiklari ile karsilastirmak ve art niyetle sucladin. Bir de bana ahmak dedin. Simdi buna cevap vereyim.

Tarihteki tum Islam Devletleri'nin calip cirptiklarini toplasan, son 100 yilda yapilan soygunun kusuratini toplayamazsin. O cerceveden de baksan oldukca gecerli bir ornektir. 1873 ve 1929 borsa soygunlari, 1933'de Rosevelt'in halkin altinlarini toplayip merkez bankasinin kasasina koymasi ve altinin fiyatini $20'dan $33'a cikararak halkin malvarliginin onemli kismini Federal Reserve'ye gecirmesi, 1944'de Bretton Woods sisteminin kotuye kullanilarak yabanci devletlere karsiliksiz dolarlar gonderilmesi, Charles de Gaulle donen uc kagida uyandigi icin Nixon'in 1971'de Amerikan Dolari'nin altin ile iliskisini kesmesi ve sonrasinda Petro Dolar ile tum dunyanin emeginin karsiliksiz para ile satin alinmasi. Korfez Savaslari ile baslayan, gunumuzde de devam eden, Orta Dogu'nun parcalanarak yagmalanmasi ve kucuk parcalara bolunmesi bankacilar ile alakali gorunmese de bu bankalarin sahiplerinin Vadedilmis Topraklar icin 1904'de fikren, 1948'de resmen hayata gecmis buyuk Orta Dogu Projesi'nin bas oyunculari oldugunu unutmamak lazim. Soygun Amerika bazinda degil, dunya capindadir. Ama yalnizca Amerikan ekonomisi bazinda karsilastirildiginda bile Islam Devletleri'nin yagmalari devenin yaninda pire kalir.

Yakinda yeni bir kriz gelecek ve o zaman eger IMF ortaya cikip SDR'ler uzerine bir rezerv parasi sistemi onerirse soygunda son perdeyi izlemeye baslayacagiz.

Bu arada yanlis anlasilma olmasin, Islam Devleti denen seytani yapiya en ufak bir yakinlik hissetmiyorum, muhtemelen ayni fikirde oldugumuz bir konu, ama muslumanlar diye genelleme yapmak senin gibi sofistike ve aydin birine yakismadi.

Sitelerde Paylaş

Lüksün israf olmadığı savunusu elbette ki yanlış bir savunu. İhtiyaç her ne ise o esastır, bu evrensel bir anlayıştır. Ne yani şimdi akşam boğazda çay içmek için limuzin mi çağıracağız? Taksi neye yetmiyor? Ömürde bir sefer olacak bir iş için limuzin lüksü israf olmayabilir. Ama her akşam çay içmeye limuzin çağrılırsa bu çok abes olur. Bu apaçık bir konu, buna karşı çıkılamaması lazım.

Bu ayrıca bir vicdan konusudur da. Asgari ücretle tehlikeli işlerde çalışan, çocuğu yeni ayakkabı istediğinde boynu bükülen bir sürü insan varken insanın lüksten utanması lazım. Kuran ne kadar biz ateistler hiç beğenmesek de vericilikten bahseder. (infak) İhtiyaç fazlasını dağıtmaktan bahseder. Kuran böyle yazarken Müslümanım diyen biri lüks israf değildir diyemez. Biz ne kadar beğenmesek de Kuran mal biriktirmeyi kınar. Mal biriktirmeyen, dağıtan, veren biri de lüks yaşamaz. Çünkü ihtiyaç fazlasını biriktirmez ki niye lükse yönelsin?

Diğer yandan bu emre sorulan sorulara yanıt veremediği için vermez, sürekli bloğumu okuyun deyip durur. Tıklanma delisi olsa gerek.  Çok tıklanası geliyor. Ama ben yine de sorayım. Kuran'dan başka hiç bir kaynağa bakmaksızın kalktın aptes aldın, kabe tarafına döndün, nasıl namaz kılacağını, ne yapacağını bir anlat bakalım. Sakın Kuran'da yazmayan bir şey söyleme. Evet başla. Ne yaparsın ne dersin? Ayrıntılı lütfen. İşlem kaç saniye sürecek ve saniye saniye ne yapacağını anlatman lazım.

Sitelerde Paylaş

Bazı Müslümler Kuran'da yazan "ve emma bi nimeti rabbike fehaddis" ifadesinin lüksü serbest bıraktığını iddia ederler. Bu temelden ve külliyen yanlıştır, bahanedir, çirkin bir suiistimaldir. Allahınız olsaydı bunun hesabını sizden çok çetin sorardı. Sevinin ki allah yok. Olsaydı bu çirkin suiistimali yaptığınız, ayetini çıkarınıza yonttuğunuz için sizi perişan ederdi.

Bu ifadeden kesinlikle lükse cevaz çıkmaz. Nimet nedir, mal mıdır? Altın gümüş müdür? Bir kere orası belirsiz olduktan sonra bu ifadeyi lükse yontmanın hiç bir çıkar yolu yok. Ateistleri lüks içinde yaşayan ve aman islam lüksümüzü kaçırır diye korkan kimseler mi sanıyor ne sanıyorsa saçmalıyor. Müslümler bazen böyle salakça şeyler yaparlar. Yok efenim alkol aslında haram değildir, alkol alıyoruz diye islama girmekten kaçınmayın, zina o kadar da günah değil filan diye saçmalarlar.  

Sanırsın her akşam alkol, her gece seks ile ömür geçiriyoruz! :lol: Bunların iddia etmeyeceği yoktur. Allaha inan yeter, muhammedi inkar etsen de imanın zedelenmez diyeni, namaz kılmasan da olur, oruç tutmasan da olur diyeni... Hayır da biz bunlar için islamdan çıkmadık ki yahu! Alakası yok, boşu boşuna saçmalıyorsunuz! Biz ne namaz zor geldi diye, ne oruç zor geldi diye, ne alkol alamayız zina yapamayız diye, ne de muhammede ikide bir salavat getirmekten usandık diye filan çıkmadık islamdan ki!

Allahın olduğunu bileyim, niye namaz kılmayayım, niye oruç tutmayayım yahu! Öbürleri de yani arada tövbe eder arada tövbe bozarız olur biter! Her akşam içmeye her gece kadınlara para mı yeter yahu! İyi bir şarap kaça, kaliteli bir kadının viziti kaç para biliyor musunuz siz? Eminim bilmiyorsunuzdur. Dağ dayanmaz dağ, öyle her akşama her geceye. Fabrika harıl harıl çalışacak, işçiye hakkını vermeyeceksin anca zor para yeter.

Maşaallah adnan kafası! Zengin sıpalarını kafeslemek için göğüs bacak açtırma ayağı! Ne hallere düştünüz islamı sevdireceğiz diye be Müslümler! Hayır üç zengin sıpasını tavlamak için bir sürü fakirin parası yetmeyenin önünde bacak açtırmak ayıp değil mi, günah değil mi yahu!

Siz gidin bu kafayla gidin. Çok iyi gidiyorsunuz. Aman bozmayın böyle gidin.

Sitelerde Paylaş

Diğer yandan bu emre sorulan sorulara yanıt veremediği için vermez, sürekli bloğumu okuyun deyip durur. Tıklanma delisi olsa gerek.  Çok tıklanası geliyor. Ama ben yine de sorayım. Kuran'dan başka hiç bir kaynağa bakmaksızın kalktın aptes aldın, kabe tarafına döndün, nasıl namaz kılacağını, ne yapacağını bir anlat bakalım. Sakın Kuran'da yazmayan bir şey söyleme. Evet başla. Ne yaparsın ne dersin? Ayrıntılı lütfen. İşlem kaç saniye sürecek ve saniye saniye ne yapacağını anlatman lazım.

Youtube'da sadece Kuran diye saçmalamanın ötesinde bir adam vardı.

Adama soruyorum

"namazı nasıl kılacaksın",

"nasıl istersen öyle namaz kılacaksın"

diyordu. 

"Diyelim ben çıplak namaz kılmak istiyorum." Diyorum

"Uygundur" diyor.

"E peki camide nasıl çıplak namaz kılacak bu adam" diyorum

"tabi namazı ortamın genel ahlak anlayışına uygun kılacak" diyor.

"Peki diyorum bu namazı parende atarak kılabilir mi?"

"İçinden öyle geliyorsa olabilir tabii" diyor.

"Peki bu adam camide de parende atarak mı kılacak namazı" diyorum.

"Olabilir" diyor. 

Yani İslam'ın rezilliklerinden yırtacaz diye tüm İslam kültürünü reddetmek adına o kadar büyük bir saçmalığa giriyorlar ki iyice işin içinden çıkılmaz hale geliyor.

Çok merak ediyorum bu şekilde saçmalamayı inanarak mı yapıyorlar yoksa bir hedef doğrultusunda saçmalamak mübahtır diye mi davranıyorlar.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Anlatım
Sitelerde Paylaş

Çok merak ediyorum bu şekilde saçmalamayı inanarak mı yapıyorlar yoksa bir hedef doğrultusunda saçmalamak mübahtır diye mi davranıyorlar.

Kafadan kaçık balataları sıyırıklarsa bilmem... Yoksa ikinci olasılık elbette ki.

Bunlar böyle diyor ya bize... Yeterli kişiyi kerizleyip islamı bir dayatsınlar, o reddettikleri hadisler filan altın olur altın. Nefes aldırmazlar. Tırnağını hangi sırayla kestiğin günah sevap olur. Tuvalete hangi ayakla girip hangi ayakla çıkacağın günah sevap olur. Bu sahtekar yalancılara en küçük bir hoşgörü ile bakan ve kerizlenende hiç akıl yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...