Jump to content

Lüks israf değildir

Recommended Posts

Kafadan kaçık balataları sıyırıklarsa bilmem... Yoksa ikinci olasılık elbette ki.

Bunlar böyle diyor ya bize... Yeterli kişiyi kerizleyip islamı bir dayatsınlar, o reddettikleri hadisler filan altın olur altın. Nefes aldırmazlar. Tırnağını hangi sırayla kestiğin günah sevap olur. Tuvalete hangi ayakla girip hangi ayakla çıkacağın günah sevap olur. Bu sahtekar yalancılara en küçük bir hoşgörü ile bakan ve kerizlenende hiç akıl yoktur.

Ben de aynen böyle düşünüyorum.

Kuran'ın pisliğini modern çağa uyduracaklar diye peygamberin gelinine hallenmesini bile güzellemeyi bilirler de hiç birinin aklına eşcinsel hakları vs gibi sıkıntı verecek konular gelmez. 

Burada İslam'ı bize güzelleyen adam her cuma, "İslam'da bu uygulama sapıkların işidir" dediği yobaz ile omuz omuza namaz kılıp birbirlerinin sırtlarını sıvazlıyorsa şaşırmam.

Bir de ateistforumda filan yazarak mürit toplama gibi bir çaba mı var acaba? Çünkü görülen amaç dürüstçe tartışmak değil, mantık oyunlarıyla, kelime oyunlarıyla adam kandırmak. Çok sever bunlar ocağın başına bir pösteki atıp,  mürit toplamayı. Müritler aş pişirecek, ballı böreği de bunlar lüpletecek.

Acaba ateist forumdan konuşmalarına bakıp da bunların birşey dediğini sanan mürit düşmüş müdür hiç?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

mürit toplama gibi bir çaba mı var acaba?

Bunların bütün işi gücü budur. İnsanları kerizleyip keklemek. Bunlar varlık nedenlerini bu olarak görürler. Allahlarına karşı en yüksek vazifeleri budur. Bununla şehitlerden daha fazla sevap kazanmayı umarlar. Çünkü şehit kafirleri cehenneme gönderiyor ama tebliğci kafiri Müslüman yapıp cennetlik yapıyor! :lol: Bunlar arasında "hidayete vesile olmak" büyük bir gurur kaynağıdır.

Bunlar hani bir koyunu keser parçalar pişirir yer, sonra da bu koyun beni sırattan geçirecek derler ya! Ülen koyuna etmediğini bırakmadın, ne sırattan geçirmesi be! Bunlar bu kadar manyak ya... İşte insanları da "hidayete erdirip" ondan sonra da köle yapıp sömür sömür sömürecekler ya! Çok sevap!!! Acayip sevap!!! Yetmişiki değil 720 huri cennet köşklerinde yatmış bunları bekliyor!

İğrençler... Çok iğrençler... Bunlardan öğürüyorum ben böyle, midem kalkıyor.

Sitelerde Paylaş

Diğer yandan bu emre sorulan sorulara yanıt veremediği için vermez, sürekli bloğumu okuyun deyip durur. Tıklanma delisi olsa gerek.  Çok tıklanası geliyor. Ama ben yine de sorayım. Kuran'dan başka hiç bir kaynağa bakmaksızın kalktın aptes aldın, kabe tarafına döndün, nasıl namaz kılacağını, ne yapacağını bir anlat bakalım. Sakın Kuran'da yazmayan bir şey söyleme. Evet başla. Ne yaparsın ne dersin? Ayrıntılı lütfen. İşlem kaç saniye sürecek ve saniye saniye ne yapacağını anlatman lazım.

Bu iş de Eyyüpün demet demet saplarına döndü! Soru kapı gibi nah orada, cevap olarak tık yok!

Varsa yoksa "bana tıklayın!" Tıklanma delisi olmuş bu! Tıklanmadan gece uyuyamıyor! "Tık tık tıkla bana" türküsü çağırıyor her gün!

Lan ne komikler yahu! Hayır böyle her sorulan soruda rezil kepaze olacaksan sen ne anladın bu aşktan! Sade tıkılanmakla aşk oluyor mu! Tıkılanmak aşkın sadece bir parçası! :lol: Aşk sadece tıklanmak değil emreciğim, sen takıntı yapmışsın bu tıkılanmayı! :D 

Lan geberecem gülmekten bunlara yahu! :D

Eyüpün de demet demet saplaaaarı oy oy saplaaaarııı...

Sen de böyle bir demet sapla tıkılatsan, toptan olur! Bak Kuranında allah yol göstermiş ne güzel, bir demet sapla vur demiş! :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

:D Mevzuyu bilmeyen olabilir, ben buna Kuranda Eyüpe niye bir demet sap al onunla vur da yeminin yerine gelsin yazıyor, kime vuruyor, ne yemini hangi konuda Kuran dışı kaynak vermeden açıkla dediydim! Tısssssssss... Kaldı. Ondan sonra ne ses var ne soluk!

Bu kiminle dans ettiğini bilse... Bilmiyor. Ben de müslümken sadece Kurancıydım! O yüzden Kuranın ciğerinin kılcal damarını bilirim ben! Bana sökmez bunun bayat numaraları! Yok amanda efenim Kuran şöyle ciciymiş de hadis tu kakaymış! Ben hadis ne bottur bildiğim kadar Kuran ne bottur onu da çok iyi bilirim. Biz bunu zamanında mıncıra mıncıra botunu çıkarmışız! Uzmanı olmuşuz artık!

Ha, keşke hayatımda bu islam denen illetle hiç işim olmasaydı, hiç adını sanını duymasaydım isterdim ama batmışız bir kere bota... Çıksan da dönüp bakmadan çekip gidemiyorsun. Birileri peşinden koşup "Kuranınızı düşürdünüz buyrun!" diye uzatıyor! :lol:

Hayır düşürmedim attım diyorsun, laftan da anlamıyor manyaklar yahu! Lan insan bir şeyi çöpe düşürür mü salak! :lol:

Hani "doktor bey yiyorum yiyorum iştahım kesiliyor" demiş! :D "Evladım ona doymak denir" demiş! Ona düşürmek demezler müslümcük, ona çöpe atmak derler yahu! :lol:

Sitelerde Paylaş

Hayır öyle manyak Müslümler var ki, herif karşıdan gelirken dik dik bakarak yolunu değiştirip üzerine geliyor!!! Ülen kapkaççı mı uğursuz mu deli mi diye bakıyorsun. Tam karşı cephene geldi mi aşkla şevkle: "Selamun aleyküm"!!! :lol:

Herifçioğlu karşıdan biri geliyor, selam verip allahın selamını yayayım, sevap kazanayım ki cennette huri kazanayım diyor meğer! :lol:

Yav Walking Dead yahu! Yeminlen teminlen Walking Dead'ın tıpkısının aynısından farksız!!! :lol:

Sitelerde Paylaş

Müslümlerde bu soytarılık yapma modasını cüppeli başlattı. Çıktı soytarılıklar yaptı, karşısında adam gülmekten masalara yattı, masaya ellerini vurdu, ne oluyor lan biz burada karagöz mü oynatıyoruz demedi, istifini bozmadı, soytarılığa devam etti. O gün bu gündür Müslümlerde soytarılık moda...

Bunlar olmadı kekleyemedik daha yarısını, en az dörtte üçünü keklemezsek şeriatı getiremeyiz deyip ne yol varsa deniyorlar. Kimi soytarılık yapıyor, kimi islami pavyon işletiyor... Tabii darbecilik oynayan salağı da unutmadan saymak lazım! Ülen darbenin de botunu çıkardılar bu salaklar be! Ömrümde bu kadar salakça bir şey daha görür müyüm bilmiyorum.

Bunların ekranlarına bakmam da, telefonlar geliyor, olum lan valla bak darbe oluyor lan diye, hast lan ne saçmalıyorsunuz diyorum, dur ülen oluyor bir şeyler galiba dedim açtım! Gülsem mi ağlasam mı bilemedim, geri kapattım. Ne oldu ne bitti de hiç merak etmedim. Ömrümde böyle salaklık bir daha görmem diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben buna şah mat derim! Namazı tarif edemedi! Eyüpün demet saplarından sonra skor 2 - 0 oldu! :lol:

Namaz kelimesi kulturumuzle cok belirgin bir takim hareketler ve yontemler ile kemiklesmis oldugu icin bu ritueli andiran bir takim hareketlerin tarifini arayanlar Kuran'dan bir sonuc alamazlar. Cunku beklentileri Kuran ile degil, geleneklerle alakalidir. Unutmak ogrenmekten cok daha zordur, bu nedenle ateist de olsaniz sunni gozlugu ile bakiyorsunuz. Sizi Sunni Ateistler diye bir kategoriye ayirabiliriz. Kulaga yanlis gelse de mantiksiz degil, inanc ile degil, kultur ile alakali bir durum bu.

Arapca'si salat, Farsca'si namaz olan bir meditasyon bicimidir. Tanriya sukretmek ve af dilemek, aklinizdan gecenleri anlatip huzurlu hissetmeye yarayan, tek yonlu bir iletisim aracidir.  Oncesinde 4 fiil ile belirtilen abdest dedigimiz simgesel temizlik yapilir. Kibleye donmekten bahsedilmistir, gruplar tek yone donsun, karisiklik cikmasin diyedir, istediginiz yone de donebilirsiniz. Ibadet edenleri ruku ve secde ederken gorebilecegimiz ifade edilir, ama bu bir sart ya da gereklilik olarak belirtilmez. Ne yapacaginizdan emin degilseniz ruku ve secde edin, zira insanoglu yalvarmak icin yerlere kapanan bir canli turu, dogamiza yabanci bir fiil degildir secde.

Namaz "kilinan" bir sey degil, muminin tanriya kendini ifade ettigi bir ritueldir. Bunda hala cevap bulamadiysaniz, basit bir isi fuzuli sorularla yapilmaz ve anlasilmaz hale getirenler icin guzel ayetler vardir, okuyunuz: (2) Bakara 67-71.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

ateist de olsaniz sunni gozlugu ile bakiyorsunuz. Sizi Sunni Ateistler diye bir kategoriye ayirabiliriz.

Sen salak filan olmayasın bilader! Ne sünnisi be! Kafayı mı yedin sen! Bu kadar salakça bir iddiada bulunmasan çok iyi ederdin. Ama bulundun.

Ben ne diye Kuranda namaz arayayım bilader! Namazı bulup da ne halt edeceğim? Namaz mı kılacağım bak Kuranda yazıyormuş diye! Hayır nasıl bu kadar geri zekalı olabiliyorsunuz yahu! Saçma sapan bir Sünnilik iftirasında bulunmasaydın, bu lafları da yemezdin. Ama boyundan büyük saçma sapan bir iftira attın. Herhalde biliyoruz Kuranda olmadığını gelenekle geldiğini, aman hele böyyyük hikmet yumurtladın! Nasıl aydınlandım nasıl böyle gözüm kamaştı! Salak! Bunu sen mi bana öğreteceksin ulan saksı beyninle!

Bu emre Kuran yeterlidir başka hiç bir kaynağa bakmak gerekmez, namaz veya herhangi bir dini konu için dedi, heralde o yüzden namazı Kuran'da göstermesini istedim beyinsiz! Hayır nasıl bu kadar rahat iftira sallayıp atabiliyorsunuz, nedir bu rahatlık, hiç mi düşünmüyorsunuz be! Hiç mi aklınıza gelmiyor, ya ben temelsiz mesnetsiz saçma sapan bir iftira sallıyorum ama, doğru yapıyor muyum, olur mu böyle iftira etmek demiyor musunuz!

Bu sünni iftirasını pervasızca sallamamış olsan da düzgün insan gibi yazsaydın insana yakışır yanıt alırdın. Ben böyle iftiralara katlanamam. Olmadığım bir şeyin söylenmesine tepkim sert olur. Ayağını denk alırsan insan gibi muhatap alınırsın. Yoksa ne salaklık biliyorsan aynen devam edebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Bana Sığır suresindeki sığır kesme pasajlarını okumamı salık vermesi de çok komik ve ilginç! Ülen ne okuması, ben Kuranı parça parça zaman buldukça tercüme ediyorum Gölgeden Medet Uman Allah başlığı altında, bu dediği pasajların da cılkını çıkarmışım, tercümesini ve değerlendirmesini yapmışım!

Hayır bunlardaki beyin nasıl bir beyin yahu! Şu saçma sapan pasajlara güzel diyor yahu! Akıl alır gibi değil! Şunları da beğenecek, şunlara güzel diyecek bir kafa yapısını ben hayal bile edemiyorum! Zırvalara nasıl güzel denir, anlayamıyorum! Şu sığır kesme zırvasına ayrılan sayfaya yazık be! Bu pasajlar benim Kuran'ın ne kadar lüzumsuz bir metin olduğunu anlatmak için sıklıkla örnek verdiğim pasajlar. Bu "güzel"!!!! pasajları oku demez mi bana!

Şu kafa yapısıyla bir de kalkmış bana sünni diye iftira atıyor! Ne kadar sünni varsa kafana yağsın e mi! :lol:

Sitelerde Paylaş

Bana Sığır suresindeki sığır kesme pasajlarını okumamı salık vermesi de çok komik ve ilginç! Ülen ne okuması, ben Kuranı parça parça zaman buldukça tercüme ediyorum Gölgeden Medet Uman Allah başlığı altında, bu dediği pasajların da cılkını çıkarmışım, tercümesini ve değerlendirmesini yapmışım!

Hayır bunlardaki beyin nasıl bir beyin yahu! Şu saçma sapan pasajlara güzel diyor yahu! Akıl alır gibi değil! Şunları da beğenecek, şunlara güzel diyecek bir kafa yapısını ben hayal bile edemiyorum! Zırvalara nasıl güzel denir, anlayamıyorum! Şu sığır kesme zırvasına ayrılan sayfaya yazık be! Bu pasajlar benim Kuran'ın ne kadar lüzumsuz bir metin olduğunu anlatmak için sıklıkla örnek verdiğim pasajlar. Bu "güzel"!!!! pasajları oku demez mi bana!

Şu kafa yapısıyla bir de kalkmış bana sünni diye iftira atıyor! Ne kadar sünni varsa kafana yağsın e mi! :lol:

Sigir olana sigir ayetlerinden ornek verilir.

Sitelerde Paylaş

Laf söylemiş oldu aklı sıra bal kabağı! :D İçi de boş ha! Tın tın kabak! :lol:

Ülen bunda mercimek kadar beyin olsa şunu bari anlar; o pasajlarda sığır kesme işlemi yapılamaz anlaşılmaz hale geldi demiyor ki! Anladılar sonunda nasıl bir sığır olduğunu ve yaptılar diyor! Nasıl bir sığır keseceklerini de bütün ayrıntılarıyla bildiriyor! Hayır uzatmayın kafanıza göre bulun bi sığır mı demiş! Dememiş. Ayrıntıları vermiş. Eeee?

Ülen o pasajlar beni haklı çıkarıyor be! :lol: Sığır olanlar sığır suresinden sığır ayetlerini anlar anca, onu da yanlış anlar! :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Namaz kelimesi kulturumuzle cok belirgin bir takim hareketler ve yontemler ile kemiklesmis oldugu icin bu ritueli andiran bir takim hareketlerin tarifini arayanlar Kuran'dan bir sonuc alamazlar. Cunku beklentileri Kuran ile degil, geleneklerle alakalidir. Unutmak ogrenmekten cok daha zordur, bu nedenle ateist de olsaniz sunni gozlugu ile bakiyorsunuz. Sizi Sunni Ateistler diye bir kategoriye ayirabiliriz. Kulaga yanlis gelse de mantiksiz degil, inanc ile degil, kultur ile alakali bir durum bu.

Arapca'si salat, Farsca'si namaz olan bir meditasyon bicimidir. Tanriya sukretmek ve af dilemek, aklinizdan gecenleri anlatip huzurlu hissetmeye yarayan, tek yonlu bir iletisim aracidir.  Oncesinde 4 fiil ile belirtilen abdest dedigimiz simgesel temizlik yapilir. Kibleye donmekten bahsedilmistir, gruplar tek yone donsun, karisiklik cikmasin diyedir, istediginiz yone de donebilirsiniz. Ibadet edenleri ruku ve secde ederken gorebilecegimiz ifade edilir, ama bu bir sart ya da gereklilik olarak belirtilmez. Ne yapacaginizdan emin degilseniz ruku ve secde edin, zira insanoglu yalvarmak icin yerlere kapanan bir canli turu, dogamiza yabanci bir fiil degildir secde.

Namaz "kilinan" bir sey degil, muminin tanriya kendini ifade ettigi bir ritueldir. Bunda hala cevap bulamadiysaniz, basit bir isi fuzuli sorularla yapilmaz ve anlasilmaz hale getirenler icin guzel ayetler vardir, okuyunuz: (2) Bakara 67-71.

Selamlar...

Ben bütün hayatım boyunca tek bir namaz bile kılmadım.

Zerre de bilmem nasıl kılınır, ne yapılır.

Şimdi soruyorum;

Camiye gittim, 

cemaatle birlikte kıbleye döndüm,

önümdeki secde ederken birden içimden namazı ayağımı öne doğru savurarak kılmak geldi,

bu şekilde namaz kılabilir miyim?

Önümdeki adamın kıçına tekmeyi basmam uygun mudur?

Camiye gittim, 

herkes kıbleye döndü,

ben tam ters yöne döndüm,

normalde arkamda olacak olan adamla burun buruna geldim,

secde yapacağımız zaman kafaları tokuşturduk,

uygun mudur, böyle kılabilir miyim?

camiye gittim,

birisi secde yaparken, 

diğeri ellerini havaya kaldırdı,

bir diğeri ayaklarını kaldırdı,

öbürü götünü salladı,

beriki michael jackson hareketi yaptı

uygun mudur?

Lütfen sadece Kuran ile cevap veriniz

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Sadece Kuran
Sitelerde Paylaş

Lütfen sadece Kuran ile cevap veriniz

Ben de müslümken sadece Kurancı olduğum için Kuranı iyi bilirim. Hemen yanıt vereyim. Kurana göre kıbleye dönmeden kılamazsın. Çünkü Kuranda "fevelli vecheke şatral mescidil haram" yazar.

Bak bu pasajı filan direk kafamdan yazdım, hiç neti filan açıp bakmadım. Kuranı bu kadar iyi bildiğim konusunda iddialı olmam boşuna değil. Neyin hangi pasajda nasıl geçtiğini Arapça olarak bilirim. Yalnız pasaj numarasını kontrol etmek için netten bakarım. Pasajları tam mahreçli ve tecvitli okuyabilirim. Kuranım son derece iyidir övünmek gibi olmasın. Ajanlık yapsam imamım ben diye koca bir kasabayı kandırabilirim. Vaaz verip milleti ağlamaktan yere serebilirim. İyice de bir kekleyebilirim bu saftirikleri. Ki bunu yapan çok fazla ajan olmuştur. Müslümleri tam içinden vuracak adamım, Lawrance' ın ruh ikiziyim nerdeyse ama ateist olmayı tercih ettim nedense. 

Neyse kendimi uzatmayayım, bunun haricinde bütün söylediklerini yapman konusunda Kuran'da bir engel yok. Yalnız dikkat et cemaat dinlemez Kuran'da bunları yapamayacağının yazmadığını. Dövmesinler. Selam verilir verilmez topukla!

Ben de çocukken camiye gider, en arkada durur millet toplu secde etti mi oluşan o komik god tarlası manzarasına bakarak gülmekten yere yıkılırdım. Selam verilir verilmez en çok sinirlenen en yüksek potansiyel tehdit olan adam daha arkasını dönmeden topuk! :lol: Vınnn! :D

Sitelerde Paylaş

Tabii ki gerçek AdvanceSpark adlı kullanıcının dediği gibi. Hiç kuşkusuz doğruyu o söyledi. Yalnız işte bana sünni demeseydi... Bunu yapmasa çok iyi bir diyalogumuz olabilirdi. Çünkü "Kuranda namaz" konusunda söylediği elbette ve kesinlikle doğru. Yani "Kuranda namaz" başlıklı bir yazı kaleme alınsa, ana fikri tabii ki AdvanceSpark'ın söyledikleri olur. Ama verdiği örnek yanlış o başka. Sığır kesme pasajlarının konu ile ilgisi varsa bu benim işime yarar, onun değil.

Sitelerde Paylaş

Neyse kendimi uzatmayayım, bunun haricinde bütün söylediklerini yapman konusunda Kuran'da bir engel yok. Yalnız dikkat et cemaat dinlemez Kuran'da bunları yapamayacağının yazmadığını. Dövmesinler. Selam verilir verilmez topukla!

Yok zaten anlattıklarım kendimden dışarı. Ne işim var bir dolu deli ile aynı yerde?

Ama benim bildiğim kadarıyla internette rastladığımız bu sadece Kuran'cılara camilerde rastlanmıyor hiç.

Yani senin dediğin gibi o dövme olayından mıdır nedir hiç camide örnek verdiğim gibi namaz kılana rastlanması söz konusu değil.

Sünniler ile omuz omuza namaz kılıp, çıkışta 4 karılı hacı efendi ile birbirlerinin omzunu "mümin kardeşim" diye sıvazlayıp, sonra da burada "sadece Kuran" diye yazmak şeklinde mi cereyan ediyor olaylar acaba?

Sitelerde Paylaş

Kuşkusuz sadece Kurancılık bir yemleme metodu. Yok öyle bir şey ve olamaz da zaten. Ateist yemi olarak Müslüm piyasasına sürülmüş bir yem çeşidi.

Ben de sadece Kurancıydım müslümken derken, son olarak ateist olmadan önce buna sarılmıştım. Çok kısa sürdü, hemen islamdan çıktım daha sonra. Hadislerden ilk Müslüm olduğum günden beri hoşlanmamıştım ama ayıklanırlarsa olur filan diye düşünürdüm.

Müslüm olmamın nedeni de okul okumaktı. Okumak için bunlara yamulmak zorunda kaldım. Başka türlü okumam herhalde olanaksızdı. Bunların olanakları hazırdı yani böyle, içine hop atla tamam, okuluna git gel! Para dersen bot gibiydi heriflerde! Bir işleri düşsün, çıkarıp tomarıyla verirlerdi. Al bunu git işimizi gör. Para üstünü sormazlardı! Okul bittiği anda topuklamış, bunları hiç saymamış olsam da dürüstçe kendimi yargılamam gerekirse bunların empozelerine meyletmedim değil. Ya huyundan bulaşıyor ya tüyünden. Yani birlikte yaşıyorsun, samimi arkadaşların oluyor. Kaçınılmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...