Jump to content

Her insan sorgulanmak için mi yaratılır?

Recommended Posts

Ne 90´ı  ?

Daha 50 sene evveline kadar dünyadaki ortalama yaș 60´ı geçmiyordu.

100 sene evvel 50´nin altındaydı.

1500, 2000, 3000 sene evvelki durumu Siz tahmin edin.

Boșverin çocukları falan(onlar dinlerin çıkmazı zaten), sırf yetișkinler açısından bile durum vahim.

Adalet, madalet, sorgulama, morgulama falan yok.

Kadınların durumuna hiç girmiyorum bile.

Durum ortada, bunu anlamak için ilk okula falan da gitmeye gerek yok.

Gerçi üniversite bitirmiș olmasına rağmen, Prof. olmuș, ama gri hücreleri din konusunda yerinde saymıș az dindar yok değil.

Hasılı 90´lı yașlara dinlerin sayesinde değil, bilimin sayesinde geldik. BundaTanrıların bir gram katkısı yoktur.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sorduğun tüm soruları yanıtladım...hangi soruna cevap vermedim??? en fazla sen dedinki bence şöyle..bende dedimki bence böyle.senceler ve benceler herkezin kendisine göre doğru bu değişmez.kuranda yoruma açık birşey yok. dinin temel konularında bir ayrılık yok.teferruat konularında var. buda imanı zedelemez.içki zina fal okları hırsızlık cinayet kesin olarak yasaklanmış durumda zaten...iş teferruata kalırsa yahudilerin yaptığı gibi ineğin rengine kadar gidilir.kısaca anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.

öldürülme nedeninin %100 doğrusunu merak ediyorsan ölümü bekleyeceksin...bunun dışında sana %100 cevap yok.

bu çocuk neden öldürülmüş diye basit bir soru sordum. Cevabı yok dedin. Cevabı neden yok? Neden cevap için ölümü beklemem gerekiyor? Kuran nedeni için inançlı olan ailesini inancından saptıracağından korkulduğu için böyle yapıldığını söylüyor. Bunu senin mantığın alıyor mu? Böyle bişey varsa bu çocugun gerçektende ileride ailesini kafir yapacağı anlamına geliyor. Bu durum da yaratılan bu kötü çocugun hür iradesinin elinden alındığı anlamına geliyor. Ona seçenek şansı verilmemiş. Peki neden bu çocuğun yaşamasına müsade edilip madem kötü birisi olacak, cehenneme gitmesi sağlanmamışta çocukken canı alınıp cennete gönderilmiş?

Sitelerde Paylaş

İşte anlattım okusana

Ya neyini okuyayım. Böyle bişey yazmışsın.

Bu arada Allah'ın daha yaratmadan kimin cennete veya cehenneme gideceğini bilmesi ve cennetlikleri cennet için, cehennemlikleri de cehennem için yaratması bazı insanlarda felsefi bocalamaya neden oluyor nedense.

Yani "madem belli kimin ahirette nereye gideceği, neden çabalıyoruz" gibi garip itirazlarda bulunanlar çıkıyor.

Bizim açımıdan belli olan birşey yok. Her ne yapacaksak kendi özgür irademizle yapacağız ve biz sonra öğreneceğiz kimin nereye gittiğini.

Ben de soruyorumki bu çocuk yaşta öldürülen çocugun durumunu? Yazdığınla çelişiyor. Çocuk öldürülerek kendi özgür iradesiyle birşeyler yapabilme ihtimali elinden alınmış. 

Sitelerde Paylaş

İşte anlattım okusana

Kendin oku.

Sizin yazılarınızı okurken, herkesin yanında büyük  bir bıçak olmalı bence.

Niye mi ?

El cevap:

Akşehir'e tayin edilen bir kadı halkın silah satmasını yasak etmiş. Küçük bir çakı taşımak bile suç sayılır olmuş. Görevli memurlar sıkı bir takibe ve kontrole başlamışlar. Bir gün Nasreddin Hoca'nın üstünü başını aramışlar. Kuşağın arasından kocaman bir bıçak çıkınca şaşırmışlar:
- "Bu da nedir Hoca ? Sen silah taşımanın yasak olduğunu bilmiyormusun ?" demişler.
- "Evet,biliyorum. Fakat bu silah değildir. Kitaplarda bir takım yanlışlar görünce bunun ucuyla kazıyorum." demiș
- "Olur mu, Hocam.  Kocaman bir bıçakla kitaptaki yanlışlar kazınır mı?"
- "Olur, olur. Siz bilmiyorsunuz ama bazı kitaplarda o kadar büyük yanlışlar var ki bu bıçak bile küçük kalıyor"  demiș, bizim uyanık Hoca. :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü toplamda cenneti hakkediyormuş. Aynı anda ailesi de o deneyimi hakkediyormuş. Yani kurtarılmayı. Fakat aynı zamanda da dünyada bir ızdırabı da...

Bir hata yapacak olması veya bir dönem kötü olacak olması toplamda kötü yapmaz.

Hepsini okumadan yorum yapmayın.

Selam

Sitelerde Paylaş

öldürülme nedeninin %100 doğrusunu merak ediyorsan ölümü bekleyeceksin...bunun dışında sana %100 cevap yok.

bu çocuk neden öldürülmüş diye basit bir soru sordum. Cevabı yok dedin. Cevabı neden yok? Neden cevap için ölümü beklemem gerekiyor? Kuran nedeni için inançlı olan ailesini inancından saptıracağından korkulduğu için böyle yapıldığını söylüyor. Bunu senin mantığın alıyor mu? Böyle bişey varsa bu çocugun gerçektende ileride ailesini kafir yapacağı anlamına geliyor. Bu durum da yaratılan bu kötü çocugun hür iradesinin elinden alındığı anlamına geliyor. Ona seçenek şansı verilmemiş. Peki neden bu çocuğun yaşamasına müsade edilip madem kötü birisi olacak, cehenneme gitmesi sağlanmamışta çocukken canı alınıp cennete gönderilmiş?

basit soruyun basit cevabı..yaratan yarattığını takdir ettiği kadar yaşatıp seçilmiş kuluna talimat verip öldürtmüş.bunda akıl almayacak ne var.dilediğini yaşatır dilediğini öldürür.dilediğini 100 yıl dilediğini 1 yıl yaşatır.dildiğini yatağında dilediğini hastalıkla dilediğini trafik kazasında öldürür. bunda aklın almayacağı ne var??????????????

Sitelerde Paylaş

Çünkü toplamda cenneti hakkediyormuş. Aynı anda ailesi de o deneyimi hakkediyormuş. Yani kurtarılmayı. Fakat aynı zamanda da dünyada bir ızdırabı da...

Bir hata yapacak olması veya bir dönem kötü olacak olması toplamda kötü yapmaz.

Hepsini okumadan yorum yapmayın.

Selam

Yani sen bu çocugun eğer yaşasaydı; kafir olacağına ve ailesini de dinden çıkaracak olmasına rağmen yine de cennete gideceğini mi savunuyorsun? Bu çocuk ilerde kötü birisi olacak diye öldürülmüş zaten nasıl cennete gidebilir? Madem bu çocuk yaşayıp kendi özgür iradesiyle kararlarını alıp cennete gidebilecekti , toplamda sevapları daha fazla gelecekti neden bunları yapabilmesine müsade edilmedi de korkulduğu gerekçesiyle öldürüldü? Hem küçük bir çocuk toplamda nasıl cenneti hakedebilir henüz büluğ çağına ermeden?

Kusura bakma ama yazdıklarının mantığa sığar bir tarafı yok, okunacak bir tarafı yok yani. Bana şunu de anlarım, eyvallah der geçerim. Allah böyle istemiş, böyle yapmış. Buna bizim aklımız ermez de, onun yaptıklarını sorgulamak bizim haddimize değil de tamam derim. Ama böyle mantığa aykırı şeyler yazma bana.

Sitelerde Paylaş

basit soruyun basit cevabı..yaratan yarattığını takdir ettiği kadar yaşatıp seçilmiş kuluna talimat verip öldürtmüş.bunda akıl almayacak ne var.dilediğini yaşatır dilediğini öldürür.dilediğini 100 yıl dilediğini 1 yıl yaşatır.dildiğini yatağında dilediğini hastalıkla dilediğini trafik kazasında öldürür. bunda aklın almayacağı ne var??????????????

Peki burda hani allahın adaleti nerde? Kötü birisi cennete gidiyorken 30 yıllık ömründe kimseyi incitmemiş olan ben niye cehenneme gidiyorum?

Sitelerde Paylaş

Kendin oku.

Sizin yazılarınızı okurken, herkesin yanında büyük  bir bıçak olmalı bence.

Niye mi ?

El cevap:

Akşehir'e tayin edilen bir kadı halkın silah satmasını yasak etmiş. Küçük bir çakı taşımak bile suç sayılır olmuş. Görevli memurlar sıkı bir takibe ve kontrole başlamışlar. Bir gün Nasreddin Hoca'nın üstünü başını aramışlar. Kuşağın arasından kocaman bir bıçak çıkınca şaşırmışlar:
- "Bu da nedir Hoca ? Sen silah taşımanın yasak olduğunu bilmiyormusun ?" demişler.
- "Evet,biliyorum. Fakat bu silah değildir. Kitaplarda bir takım yanlışlar görünce bunun ucuyla kazıyorum." demiș
- "Olur mu, Hocam.  Kocaman bir bıçakla kitaptaki yanlışlar kazınır mı?"
- "Olur, olur. Siz bilmiyorsunuz ama bazı kitaplarda o kadar büyük yanlışlar var ki bu bıçak bile küçük kalıyor"  demiș, bizim uyanık Hoca. :0_80cbc_37a71a73_L:

Benim amacım kimseyi kırmak, üzmek falan değil. Kimsenin aklını da karıştırmak istemiyorum. Herkes kendi poposunu kurtarmanın derdinde yoksa. Ben sadece sorularıma mantıklı cevaplar arıyorum ama öyle saçma şeyler yazılıyorki büyük bir bıçak değil satır bile yetmeyecek bunları kazımaya.

Sitelerde Paylaş

Peki burda hani allahın adaleti nerde? Kötü birisi cennete gidiyorken 30 yıllık ömründe kimseyi incitmemiş olan ben niye cehenneme gidiyorum?

sen kimseyi incitmeden 30 değil 60 yıl yaşasanda cehenneme gideceksin.çünkü senin okulda kaydın yok.fakat okulda kayıtlı olup tembel olan öğrenciler bütünlemede sınıfı geçebiliyor.ayrıca bu durum istisnai bir durum bunu genelleyemezsin.bu durum trilyonda bir olmuş takdiri ilahi.

Sitelerde Paylaş

mesela sen sporcu olsan 100 m'yi 9 saniyede koşsan.fakat 100 m yarışına katılmasan.yarışa katılanlarda biri 100 m'yi 10 sn'de  koşup birinci olup altın madalya aldı.sen yarışmaya katılmadın fakat 1.den daha hızlısın...burada yarış organizatörleri sana haksızlık yapmış sayılmazlar....

Sitelerde Paylaş

mesela sen sporcu olsan 100 m'yi 9 saniyede koşsan.fakat 100 m yarışına katılmasan.yarışa katılanlarda biri 100 m'yi 10 sn'de  koşup birinci olup altın madalya aldı.sen yarışmaya katılmadın fakat 1.den daha hızlısın...burada yarış organizatörleri sana haksızlık yapmış sayılmazlar....

Tamam o zaman hadi beni geçtim. Peki sen kendine adaletsiz davranıldığını düşünmüyor musun?

Sitelerde Paylaş

Benim amacım kimseyi kırmak, üzmek falan değil. Kimsenin aklını da karıştırmak istemiyorum. Herkes kendi poposunu kurtarmanın derdinde yoksa. Ben sadece sorularıma mantıklı cevaplar arıyorum ama öyle saçma şeyler yazılıyorki büyük bir bıçak değil satır bile yetmeyecek bunları kazımaya.

Dostum, ișin püf yanı nedir bliyormusunuz ?

Bütün dinlerin Tanrıları resmen takım tutar gibi taraf olmuș, insanları ötekileștirmiș, birbirlerine kırdırmıș.

Bu arada kendinden olmayanlara sürekli hakaret etmekten ve tehdit etmekten kendini alamamıș özellikleri vardır.

Mesela açın bakın müslümanların mâlum kitabına, içinde sevgiden, barıștan, eșitlikten pek bir șey bulamazsıniz.

Tarafsız okudugunuzda, bu kitabın Tanrısının(keza öbürleri de farklı değiller) kesin erkek olduğuna kanâât getirirsiniz.

Tanrısal olmadığı kesin olan bir insan(lar) ürünüdür.

Haklısınız, en azından büyük bir satır gerekli, kitapların içindeki taraflı içerikleri yok etmek için.

Sitelerde Paylaş

Tamam o zaman hadi beni geçtim. Peki sen kendine adaletsiz davranıldığını düşünmüyor musun?

öyle düşünmemi gerektirecek durum neki.benim sorumluluğum yaratıcının tasarruflarını(istisnai) sorgulamak değil benim asli görevim kendi sorumluluklarımı yerine getirmek.beni bir başkasının hataları yanlışları değil benim kendi doğrularım cennetlik yapacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...