Jump to content

Recommended Posts

- Ben çok ciddi olarak herhangibir düşünceyi veya ideolojiyi yaymak veya açıkça söylemediğim bir amacı gerçekleştirmek için burada değilim.

Daha çok sıkıldıkça, benzer görüşlü arkadaşlarla sohbet etmek / atışmak için buradayım.

Dinci ve Dindar kesim arasındaki farka da önem veririm.

Son zamanlarda saldırıların olmaması beni düşündürüyor. AKP'li kesim troll faaliyetlerine önem verir. Zaten Türkiye'de olsanız sizi kapatırlardı hatta neden siteye erişimi kesmediklerini tahmin etmek de kolay değil.

Da ben olsam, AKP, MHP bağlantılı herkesi forumdan atarım. Bunlar şu veya bu nedenle geliyorlar, da ciddi konulardan hem hiçbir şey anlamıyorlar. Ciddi başlığı sulandırıp, gereksiz başlıkta aylarca fink atıyorlar. Benzer görüşlü adamların hepsi de forumdan kaçıyor. Zor bir şey de değil. Dürbünle bakmanıza da gerek yok. Da şu veya bu şekilde "ben buradayım" diyor adamlar.

Öneri tabi. Yıllardır açık olduğunuza göre siz daha iyi bilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Trol, karşıt görüş, dinci, dindar ve ateist düşmanları dinler yok olana kadar az veya çok her zaman olacaktır. Er-geç dinler de yok olacaktır, o zamana kadar özellikle troller çok uğraştıracak ama din bittiğinde bu forum da bitecektir. Burada dinler yoğrulur, harmanlanır ve daha sonra kablumbağa hızında da olsa ayıklanır, bu yüzden forumda sadece ateist veya iyi niyetli karşıt beklemek hayaldir. Art niyetliler veya troller mide bulandıran sinek misali olmaktan öte gidemiyorlar kısa zamanda kendilerini teşhir ediyorlar, fazla barınamadıkları için amaçlarına ulaşamıyorlar, biraz da dalgamızı geçiyoruz ve kayboluyorlar...

Sitelerde Paylaş

Ben, foruma girmeden önce ismindeki 'ateist' ifadesinden medet umup da kültür&refah seviyesi yüksek, akıllı bir kullanıcı demografisine sahip olacağını düşündüm açıkçası. Yanılmışım. Çok fazla troll, velet ve çirkin ideolojilerin(etnik milliyetçilik gibi) zehrine kapılmış mahluk var. Birkaç hafta forumda aktif değildim mesela, son zamanlarda da yavaş yavaş pes etmeye başladım. Adam akıl ve mantıktan, argümandan, laftan anlamıyor ben de oturup kütüğe laf anlatıyorum resmen. Belki de benim hatam uğraştığım için, Twitter'da AKP'li ve faşisti gördüğüm yerde engelliyorum, parmak bile oynatmıyorum değmez diye. Aynı politikayı burada da uygularsam konuşup sebepleşecek elde parmak kadar insan kalır. 

Sitelerde Paylaş

noldu bölücü, yoldaş bulamadım mı kendine. senin gibi bölücüleri ben foruma bile sokmazdım da malesef yetkili değilim. 

gelmiş burada insan hakları bm diye ağlayıp aklı sıra terörle mücadeleyi kötü gösterecek. git pkklı sitelere sen ağlaşın orada tc bisi dövdü diye. bir de beğenmiyor siteyi yesinler seni. 

Al işte geldi canlı örneği.

Sitelerde Paylaş

Ben, foruma girmeden önce ismindeki 'ateist' ifadesinden medet umup da kültür&refah seviyesi yüksek, akıllı bir kullanıcı demografisine sahip olacağını düşündüm açıkçası. Yanılmışım. Çok fazla troll, velet ve çirkin ideolojilerin(etnik milliyetçilik gibi) zehrine kapılmış mahluk var. Birkaç hafta forumda aktif değildim mesela, son zamanlarda da yavaş yavaş pes etmeye başladım. Adam akıl ve mantıktan, argümandan, laftan anlamıyor ben de oturup kütüğe laf anlatıyorum resmen. Belki de benim hatam uğraştığım için, Twitter'da AKP'li ve faşisti gördüğüm yerde engelliyorum, parmak bile oynatmıyorum değmez diye. Aynı politikayı burada da uygularsam konuşup sebepleşecek elde parmak kadar insan kalır. 

Ben bu forumda senden başka çirkin ideolojili mahluk görmüyorum şahsen. Liberal mahluk.

Burada sana Kürtçülük, terörist propagandası yaptırmazlar, bunu anlar ve yapmazsan durmadan, rahat rahat yazarsın. 

Bir de gitme seçeneğin var, bunu da aklında tutabilirsin. 

Sitelerde Paylaş

Ben bu forumda senden başka çirkin ideolojili mahluk görmüyorum şahsen. Liberal mahluk.

Burada sana Kürtçülük, terörist propagandası yaptırmazlar, bunu anlar ve yapmazsan durmadan, rahat rahat yazarsın. 

Bir de gitme seçeneğin var, bunu da aklında tutabilirsin. 

Yazmayayım, yazmayayım diyorum, dönüp dolaşıp gene yazıyorum. Salaklık engel tanımadan cirit atınca ben de kendimi tutamıyorum ne yazık ki.

'Çok fazla troll, velet ve çirkin ideolojili' diye saymışım ya, oraya bir kategori daha ekliyorum. Okuduğunu anlayamayan zat. Bak, incelik yapıp sana özel kategori bile açtım. Bireysel muamele. Kürt bile olmayanı Kürt milliyetçisi yapmış, akıl bir karış havada.

Şimdi yerine getirmen için sana iki tane görev veriyorum, ev ödevin. 

1- 'Çirkin ideoloji' diye nitelediğin liberalizmin ne olduğunu anlat. Bana liberalizmin tanımını yap da eleştirdiğin ideolojiye ne kadar hakimsin, görelim.

2- İddialarının altını doldur, Kürt milliyetçiliği ve terörist propagandası yaptığım ifadelerim varsa bul ve alıntıya al da görelim bakalım kim doğruyu söylüyormuş. Bekliyorum.

'Kürt sorunu' başlığındaki tartışmalarımız forum idaresinin takibinde ve bilgisi dahilinde. Forum kurallarında terör propagandası bulunmakta, T.C'nin kanunlarını da dikkate aldıklarını belirtmişler. Madem iddia ettiğin gibi PKK propagandası yaptım, neden hala buradayım? Adminler henüz bir sakıncaya rastlamamışlarsa sana noluyor Türk Ateist? Moderatör mü kesildin, sana mı kalmış kimin kuralları ihlal edip etmediği?

Sitelerde Paylaş

Yazmayayım, yazmayayım diyorum, dönüp dolaşıp gene yazıyorum. Salaklık engel tanımadan cirit atınca ben de kendimi tutamıyorum ne yazık ki.

'Çok fazla troll, velet ve çirkin ideolojili' diye saymışım ya, oraya bir kategori daha ekliyorum. Okuduğunu anlayamayan zat. Bak, incelik yapıp sana özel kategori bile açtım. Bireysel muamele. Kürt bile olmayanı Kürt milliyetçisi yapmış, akıl bir karış havada.

Şimdi yerine getirmen için sana iki tane görev veriyorum, ev ödevin. 

1- 'Çirkin ideoloji' diye nitelediğin liberalizmin ne olduğunu anlat. Bana liberalizmin tanımını yap da eleştirdiğin ideolojiye ne kadar hakimsin, görelim.

2- İddialarının altını doldur, Kürt milliyetçiliği ve terörist propagandası yaptığım ifadelerim varsa bul ve alıntıya al da görelim bakalım kim doğruyu söylüyormuş. Bekliyorum.

'Kürt sorunu' başlığındaki tartışmalarımız forum idaresinin takibinde ve bilgisi dahilinde. Forum kurallarında terör propagandası bulunmakta, T.C'nin kanunlarını da dikkate aldıklarını belirtmişler. Madem iddia ettiğin gibi PKK propagandası yaptım, neden hala buradayım? Adminler henüz bir sakıncaya rastlamamışlarsa sana noluyor Türk Ateist? Moderatör mü kesildin, sana mı kalmış kimin kuralları ihlal edip etmediği?

Sen admin miydin, mod muydun ki forum üyelerini "Çok fazla troll, velet ve çirkin ideolojili mahluk var" diye kategorilendirdin? 

Ayrıca ben sana terör propagandası yaptın demedim, evvela bir okuduğumuzu anlayalım. Terörist propagandası yaptın dedim ki tartıştığımız başlıkta bu işin dibini bulmuşsun, merak eden açar okur. Bizzat seni yanıtladığım, seninle tartıştığım için biliyorum. Teröristleri ve terör propagandasının serbest bırakılması gerektiğini yazdığın, PKK'ya propaganda özgürlüğü tanımazsak ters teper, çünkü yasaklar daima cazip gelir kafasında savunduğun bütün o akıl dışı iletilerin o başlıkta. 

Senin ideolojini sevsinler. Liberalmiş. Size ben Türk tipi liberal liberal diyorum, nedeni de "liboş" sözcüğünü kullanamıyor olmam.

Sizinki devlet düşmanlığı, Türk düşmanlığı, Kürt seviciliği, dinciye özgürlük tapınıcılığı bol bol. Bak kısaca özetledim.

Sitelerde Paylaş

Şimdi anladım seni. Biraz önce anlamamıştım.

Sana burada yazdırmazlar derken yöneticilerin değil, ben ve benim gibi vatanseverlerin, seni yanıtlayarak müdahale etmesini kastetmiştim. Senin kural ihlali yaptığını, burada bir üye olarak yazmaman gerektiğini düşünsem yazılarını raporlar ve raporlama gerekçemi de belirtirdim. Ciddiye alıp almamalı başka konu ama bunu yapardım.

Oysa senin hiçbir iletini raporlamadım bugüne dek, atılman gerektiğini de düşünmedim. Düşünürsem eyleme geçerim zaten, raporlarım.

Kısaca, biz sana yazdırmayız burada demek istedim. Rahat rahat atıp tutamazsın, aklından geçen her saçmalığı fikir addedip saçma sapan argümanlarla savunamazsın çünkü onları çökertmek kolay, sen de ondan sonra amanın da burada yazışacak kimse yok, bunlar çirkin ideolojili mahluklar, etnik milliyetçiler filan diye sızlanırsın.

Ay bu "değerli yalnızlık" triplerin de nasıl güzel, anlatamam...

Sitelerde Paylaş

Trol kavramını yanlış kullanıyorsun Leo. Fikrini beğenmediğin insanlara trol demeyi bırak.

Trol, tartışmayı baltalamak amacı ile kışkırtıcı ve konuyu saptırıcı sözler söyleyen kişiye denir. Senin fikrini beğenmediğin insanlar trol değil. O da öyle düşünüyor.

Ben galiz küfür edenler ve açıkça terör propagandası yapanlar dışında kimsenin forumdan atılmasına taraftar değilim. Açık terör destekçiliği derken, sizin gibi liberallerin HDP aşkınızdan bahsetmiyorum. Sizin terörü desteklemediğinizin, belli tavizler verilmesi ile işlerin tatlıya bağlanacağını düşündüğünüzün farkındayım. O bir fikir. Katılmasam da, sizinle tartışmaktan rahatsızlık duymuyorum. Terör destekiçisi derken, silahlı mücadele savunanlardan bahsediyorum. Arada geliyor öyle ruh hastaları.  (İşe bak. KDHC'yi savunan tek insan olarak, fikir özgürlüğü mücadelesini ben veriyorum. Ulan hani baskıcı olan bizdik!)

Bir de Leo, Türkiye siyasetini pek bilmiyorsun. Sürekli ecnebi yayınları okuyarak çok steril ve doğru fikirler aldığını sanıyorsun, oysa onlar dezenformasyonun allaını yapıyor. Neyse. Bir de burada polemik çıkarmayalım. Yani, Türkiye siyaseti senin batı kaynaklarında okuduğun gibi değil. Ve hatta, muhtemelen batıda da siyaset onların gazetelerinde yazdığı gibi değil.

Sitelerde Paylaş

''Çok fazla troll, velet ve çirkin ideolojilerin(etnik milliyetçilik gibi) zehrine kapılmış mahluk var.''

Etnik milliyetçiliği şiar edinmiş Kürt hareketini savunuyorsun sonra etnik milliyetçilikten şikayet ediyorsun. Sanırım kavramın ne anlama geldiğini bilmiyorsun.

Kaldı ki biz etnik milliyetçi olsak senin gene şikayet etme hakkın olmaz. Bu sefer de Türklere karşı Kürt tarafını destekleyen bir liberalsin deriz. Çünkü karşı taraf da etnik milliyetçi.

Sitelerde Paylaş

- Son zamanlarda saldırıların olmaması beni düşündürüyor. AKP'li kesim troll faaliyetlerine önem verir. Zaten Türkiye'de olsanız sizi kapatırlardı hatta neden siteye erişimi kesmediklerini tahmin etmek de kolay değil.

leonardo18,

Siteyi https'e geçirdiğimizden beri, ve son yazılım güncellemelerinden sonra saldırılar neredeyse kesildi, evet. Bunun sebebi önceki saldırganlarımızın kullandığı yöntemlerin artık işlememesi diye düşünüyorum. Onları beceri olarak aşan birilerinin denemesi lazım ki zarar verebilsinler. Ya da aynı kişilerin yeni yöntemler, yeni açıklar bulup denemeleri lazım.

Fakat hala zarar verebilecek kadar becerikli saldırganların radarında değiliz diye düşünüyorum. Bence forum eskisi kadar popüler değil zaten, ve devlet yetkilileri falan düzeyinde ilgi çekmiyor artık. O durumlardan da geçti bu site. Yıllarca çok uğraşıldı burasıyla. Kapatılmalar, mahkemeler, hack girişimleri, vs çok badireler atlattı burası. Sonunda tehlikeli görmedikleri bir noktaya kadar geri çekilmesine sebep oldular bu ortamın.

Son yıllarda zaten memlekette öyle şeyler oluyor ki, ateizm tartışmaları, ateistlerin ifade özgürlüğü gibi konular ikinci plana bile değil, çok daha gerilere düştü. Demokrasiyi kurtarma derdine düştük artık.

Sitelerde Paylaş

leonardo18,

Siteyi https'e geçirdiğimizden beri, ve son yazılım güncellemelerinden sonra saldırılar neredeyse kesildi, evet. Bunun sebebi önceki saldırganlarımızın kullandığı yöntemlerin artık işlememesi diye düşünüyorum. Onları beceri olarak aşan birilerinin denemesi lazım ki zarar verebilsinler. Ya da aynı kişilerin yeni yöntemler, yeni açıklar bulup denemeleri lazım.

Fakat hala zarar verebilecek kadar becerikli saldırganların radarında değiliz diye düşünüyorum. Bence forum eskisi kadar popüler değil zaten, ve devlet yetkilileri falan düzeyinde ilgi çekmiyor artık. O durumlardan da geçti bu site. Yıllarca çok uğraşıldı burasıyla. Kapatılmalar, mahkemeler, hack girişimleri, vs çok badireler atlattı burası. Sonunda tehlikeli görmedikleri bir noktaya kadar geri çekilmesine sebep oldular bu ortamın.

Son yıllarda zaten memlekette öyle şeyler oluyor ki, ateizm tartışmaları, ateistlerin ifade özgürlüğü gibi konular ikinci plana bile değil, çok daha gerilere düştü. Demokrasiyi kurtarma derdine düştük artık.

- Benim açımdan bu Crusader bir de yeni gelen Libertee Skepticus haricinde forumda adam yok yalnız. Crusader yaptığı tanımlama konusunda haklı.

Da bir şey diyemem. Eski Sıfır Forum'da da böyle olmuştu. Hani bir de öyle çok entelektüel / Bilim adamı düzeyinde kişiler değiliz. Da şimdi baktım benlik bir şey yok açıkçası. + Ben öğretmen de değilim, temel lise bilgilerini bilmeyen adamlara öğretmenlik yapamam (hele ki öğrenmek istemiyorlarsa)

- Da iyi vakit geçiriyor gibiler. O zaman da bizim açımızdan sorun olmaz. Takılsınlar o zaman.

/ Yalnız troll olayına yine de dikkat ediniz. Youtube / Twitter filan kullanıyorsanız, bu kara gömleklilerin buralarda son derecede aktif olduklarını görürsünüz. Burada da, siz atmayın diye, "ben ateistim ama MHP'liyim" deyip geçiyorlar. Sonra orada Doğu perinçeğe filan küfür ediyorlar.

Çözüm de önereyim: Bunlar senede 20 $ ödeyemezler. Böyle sembolik bir üyelik fiyatı koyarsanız, (sadece ateistler grubu hariç) çok ciddi rahat edersiniz ayrıca para da kazanırsınız diye düşünüyorum.

tarihinde leonardo18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır, anlaşma falan yapılmadı yahu. Nereden çıkarıyorsunuz öyle şeyleri.

Sadece daha aktif olunabilecekken olunmadı, olunamadı.

ben yanlış mı okuyorum anlamadım ki. daha aktif olunabilirken olunamıyorsa demek ki bir anlaşmaya gidilmiş işte ki olunamamış. 'anlaşma' kelimesi mi antipatik geldi bilemedim de anlaşma denir buna. neyse yani bence gerek yokmuş hiç bunlara. zaten serverin membaı burada değil kim napabilir ki? en fazla yasaklarlar ama bir sürü yöntem var giriş için bu da sorun değil. yani gerek yokmuş bence bu çomarlarla o diyaloglara girmeye. bana yazsalar mesela küfür eder gönderirim hiçte anlaşma falan yapmam kokuşmuş müslümlerle. çünkü bu geri adım gibi bir izlenim yarattı bende, bu da rahatsız etti. çatır çatır kurucular ne istiyorsa o olsun abi bunlardan neden çekinilsin de olamasın ki. peh.

tarihinde jumanjii.35 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
4 dakika önce, Huuu yazdı:

Forumun bölümleri hatalı. Her konuyu cafe bölümüne yazmak zorunda kalıyoruz. Diğer bölümlere başlık açmak pek mümkün değil. 

Bende bilim forumunda konu açmaya çekiniyorum.

Konu ne yapıp edilip dine getiriliyor.

Art niyet arıyorlar.

Zaten bilim forumuna uğrayanda yok.

Bende cafe  bölümüne açmak zorunda kalıyorum.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...