Jump to content

müslümanlar şu bilimsel tesbit hakkında ne düşünüyor?

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Atomların algıları yoktur..Atomlar beyni oluşturur,Beyninlerin algıları vardır.. Richard DAWKİNS

Atomların algıları yoksa hidrojen ile  oksijen atomları birbirlerini nasıl tanıyıp suyu oluştururlar?

Algılamanın  tanrı tarafından verilmiş bir özellik olduğuna inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Atomların algıları yoksa hidrojen ile  oksijen atomları birbirlerini nasıl tanıyıp suyu oluştururlar?

Algılamanın  tanrı tarafından verilmiş bir özellik olduğuna inanıyorum.

sen dawkins'ten daha mı iyi bileceksin????? yada ateistlerden??? sakın bir daha böyle yorum yapma ne ahmaklığın kalır ne salaklığın haberin olsun....

Sitelerde Paylaş

Allah iyiliğini versin :lol: Öbür başlıkta sana sayfalarca anlatıldı. Şimdi de müslümanlara soruyorsun? Bunu hangi müslüman cevaplayacak çok merak ediyorum :89: Ama bir de burası Ateistforum, islami forumlara sorman bence daha mantıklı. Bir de orda yorum yapana dua ediyorlar               :th_running1:                                     @Gringo@gringer80

tarihinde sophistic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atomların algıları yoktur..Atomlar beyni oluşturur,Beyninlerin algıları vardır.. Richard DAWKİNS

Konu başlığı atomların bağ çeşitleri değil.

Richard dawkinse göre atomlar aptalmış.:)

Aptal atomlar kendi aralarında bağ oluşturma özelliklerini nasıl kazandılar?

Atomlar aptal değil desen Big bang öncesi ve başlangıcında atomlar bile yoktu.:89:

Sitelerde Paylaş

Konu başlığı atomların bağ çeşitleri değil.

Richard dawkinse göre atomlar aptalmış.:)

Aptal atomlar kendi aralarında bağ oluşturma özelliklerini nasıl kazandılar?

Atomlar aptal değil desen Big bang öncesi ve başlangıcında atomlar bile yoktu.:89:

bunu dawkinse sorabilirsiniz.

sizin sorunuz şuydu:

Ortada tanıma diye bir şey yok; araştırmanız gereken konu atomlar arası bağlardır.

Sitelerde Paylaş

bunu dawkinse sorabilirsiniz.

sizin sorunuz şuydu:

Ortada tanıma diye bir şey yok; araştırmanız gereken konu atomlar arası bağlardır.

Bağ oluşturma algılama tanıma demektir.

Algılama tanıma değilse sende richard dawkins gibi düşünüyor olmalısın.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Bağ oluşturma algılama tanıma demektir.

Algılama tanıma değilse sende richard dawkins gibi düşünüyor olmalısın.:0_80cbc_37a71a73_L:

bağ oluşturma, atomların birbirlerini beğenip, bir tarafın diğerine görücüye gitmesi ile olur... vb sanıyorsunuz görünüyor.

bağ, elektron paylaşımına verilen isimdir.

verdiğim link sizin için iyi bir başlangıçtı, lütfen okuyun araştırın. cehaletiniz yetmezmiş gibi, bir de kendinizi fikir üretmeye yeterli görüyorsunuz.

acınası bir durumdasınız.

Sitelerde Paylaş

bağ oluşturma, atomların birbirlerini beğenip, bir tarafın diğerine görücüye gitmesi ile olur... vb sanıyorsunuz görünüyor.

bağ, elektron paylaşımına verilen isimdir.

verdiğim link sizin için iyi bir başlangıçtı, lütfen okuyun araştırın. cehaletiniz yetmezmiş gibi, bir de kendinizi fikir üretmeye yeterli görüyorsunuz.

acınası bir durumdasınız.

Bilgisayarım usbyi tanımıyor.

Bilgisayarım usbyi algılamıyor.

Bilgisayarım usb ile bağ kurmuyor.

Bilgisayarım usb ile iletişime geçmiyor.

Bu yazdıklarımın hepsi aynı anlamdadır.

İstediğim gibi yazabilirim.

soruma cevap ver.
Aptal atomlar özelliklerini nasıl kazandılar?:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

soruma cevap ver.

önceki sorunuzun yanıtını verdim. kaynağı açıp okuduğunuzu bile sanmıyorum . eski soruyu yutmadan, yenisini sormayın.

dediğim gibi, hiçbir bilginiz yok. fikrinizin de değerli veya etkili olduğunu sanıyorsunuz.

kaynak yukardadır. okuyun.

Sitelerde Paylaş

soruma cevap ver.

Bilgisayar oluşturulana kadar kaç nesil yaşayıp ölmüş?

Bunlar bilgi birikimi şeyler ilk icat edilen bilgisayarlar, disketler, cdler, dvdler, blue raylar. Bunlar dini kitaplarda yazmadığına göre insanların bilgi birikimleri ve denemeleriyle zamanla kazanılmış teknolojik gelişmelerdir. Eğer bir usb nin dini kitaplarda nasıl üretileceği yazıyorsa bize de göster! Dini kitaplar insanlara nasıl ateş yakılır onu bile öğretmemiştir. Böyle kitaplar ancak hangi elle sıçılır hangi elle yemek yenir, tuvalete hangi ayakla girilir bunları öğretmiştir. Senin allahın sözleri dediğin kitapta ilkel şeylerden başka birşey yoktur. Onların ne insana, ne de bilime katkısı yoktur.

Sitelerde Paylaş

önceki sorunuzun yanıtını verdim. kaynağı açıp okuduğunuzu bile sanmıyorum . eski soruyu yutmadan, yenisini sormayın.

dediğim gibi, hiçbir bilginiz yok. fikrinizin de değerli veya etkili olduğunu sanıyorsunuz.

kaynak yukardadır. okuyun.

Sorum nerede değişti?

Sorum aynı atomlar birbirlerini tanıma özelliğini nasıl kazandılar dedim.

Senin itirazın atomlar birbirlerini tanımazlar elektronlar ile bağ kurarlar oldu.

Benim sorum ile  alakasız cevap veriyorsun.:smashfreak:

Bilmiyorum diyebilirdin.

tarihinde Ten Ten tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilgisayar oluşturulana kadar kaç nesil yaşayıp ölmüş?

Bunlar bilgi birikimi şeyler ilk icat edilen bilgisayarlar, disketler, cdler, dvdler, blue raylar. Bunlar dini kitaplarda yazmadığına göre insanların bilgi birikimleri ve denemeleriyle zamanla kazanılmış teknolojik gelişmelerdir. Eğer bir usb nin dini kitaplarda nasıl üretileceği yazıyorsa bize de göster! Dini kitaplar insanlara nasıl ateş yakılır onu bile öğretmemiştir. Böyle kitaplar ancak hangi elle sıçılır hangi elle yemek yenir, tuvalete hangi ayakla girilir bunları öğretmiştir. Senin allahın sözleri dediğin kitapta ilkel şeylerden başka birşey yoktur. Onların ne insana, ne de bilime katkısı yoktur.

Benim dini kitabım bilim kitaplarıdır.

Kuran incil tevrat gibi çöplük kitaplar değildir.:)

Her tanrıya inananı aynı zannetme.Tanrı inancına bilim yolu ile ulaşanlardanım.

Bilgisayar örneğini ne için verdiğimi bile anlamamışsın.

saldıracaksan bilim yolu ile saldır.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Sorum nerede değişti?

Sorum aynı atomlar birbirlerini tanıma özelliğini nasıl kazandılar dedim.

Senin itirazın atomlar birbirlerini tanımazlar elektronlar ile bağ kurarlar oldu.

Benim sorum ile  alakasız cevap veriyorsun.:smashfreak:

Bilmiyorum diyebilirdin.

sorunuz buydu. nasıl kazandılar ise, bu soruya gelen yanıttan sonra sorduğunuz soru. ilk sorunuzun yanıtını aldınız. ama araştırıp öğrenmek yerine

sormayı sürdürdünüz. bu tür davranışlar, kafası çalışmayan inançlıların, karşı tarafı susturabilmek, nasıl da susturdum ama diyebilmek için sürekli ve anlamsız sorular sormasından başka bir şey değil.

sorduğunuz sorunun da aldığınız yanıtın da ne olduğunu anlayabilecek durumda değilsiniz.

bilmediğiniz kısmı yukardaki linkten öğrenebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Benim dini kitabım bilim kitaplarıdır.

Kuran incil tevrat gibi çöplük kitaplar değildir.:)

Her tanrıya inananı aynı zannetme.Tanrı inancına bilim yolu ile ulaşanlardanım.

Bilgisayar örneğini ne için verdiğimi bile anlamamışsın.

saldıracaksan bilim yolu ile saldır.:0_80cbc_37a71a73_L:

Bana olumlu bir katkısını söyle kitabının. De ki şu ayetle, sureyle insanlar esinlenip şunu üretti şimdi bu bizim rahat etmemizi sağlıyor de. Senin okuduğun kitabı senelerce bende senin gibi sorgulamadan okudum. Sonuç ayrımcı, saçma kurallar ve korkularla israf edilen seneler

Sitelerde Paylaş

sorunuz buydu. nasıl kazandılar ise, bu soruya gelen yanıttan sonra sorduğunuz soru. ilk sorunuzun yanıtını aldınız. ama araştırıp öğrenmek yerine

sormayı sürdürdünüz. bu tür davranışlar, kafası çalışmayan inançlıların, karşı tarafı susturabilmek, nasıl da susturdum ama diyebilmek için sürekli ve anlamsız sorular sormasından başka bir şey değil.

sorduğunuz sorunun da aldığınız yanıtın da ne olduğunu anlayabilecek durumda değilsiniz.

bilmediğiniz kısmı yukardaki linkten öğrenebilirsiniz.

Ortaokulda ve lisede hatta universitede öğrendiğin bilgilerin herşeyi açıkladığını zannedecek kadar aptalsın.

soruyu sormuşum altında atomların bu özellikleri ancak tanrı ile kazanabileceklerini belirtmişim.Soruyu size sormadığımı tanrı inancına ulaşmak için akıl yürütürken kendime sorduğumu anlamış olmalıydınız.Bilim cevap verseydi tanrı inancım olmazdı zaten.:)

Sitelerde Paylaş

Bana olumlu bir katkısını söyle kitabının. De ki şu ayetle, sureyle insanlar esinlenip şunu üretti şimdi bu bizim rahat etmemizi sağlıyor de. Senin okuduğun kitabı senelerce bende senin gibi sorgulamadan okudum. Sonuç ayrımcı, saçma kurallar ve korkularla israf edilen seneler

ne anlamaz adamsın kuran incil tevrat vb kitaplar çöplüktür diyorum.:smashfreak:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...