Jump to content

HDP ile Ahmet Türk'le Hasan Cemal'le Adalet Aramak

Recommended Posts

Yürüyelim hep beraber yürüyelim iyi güzel ama neden HDP ile neden Ahmet Türk'le neden Hasan Cemal'le neden yürürken "Apo başkanın heykelini dikeceğiz " diyen Selahattin Demirtaş'a umut ışığı olarak yürüyoruz? Ya da neden Atatürkçülük'ü tartışılmaz Ümit Kocasakal yürümedi ben teröristlerle yürümem dedi.

CHP'nin tabanı ne olur mantıklı olun Habur'da  teröristlerle fink atanlara kızıp bugün aynısını yapmakla ya da " ne istediler de vermedik " diye Feto'yu  yalayanlara kızıp Hasan Cemal'le yürümek adaleti nasıl getirecek?

Tayyip' e karşı her türlü sonuç alacak eyleme varım ama bu yürüyüş HDP'nin umut ışığı olacaksa Nurcular bizle yürüyecekse kusura bakmayın.

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu zaten fetullahçıların Deniz Baykal'a kurduğu kaset kumpasıyla parti başkanı oldu. Kendi yetenekleri sayesinde oraya gelebilmiş, Deniz Baykal'ı yıkabilmiş bir lider değil.

Onun dışında ne kadar eğitim alırsa alsın lider kumaşı yok bu adamda. Kalabalıkları konuşmalarıyla çoşturamıyor, sesinde hiçbir ahenk yok, dinlerken insanın uykusu geliyor. Ne doğru düzgün entelektüel bir birikimi var ne de orjinal bir şeyler üretebilecek bir zekası. Varsa yoksa taklit, ezber... Gandhi yürümüş o da yürüyor, sanki Hindistan'da yaşıyor.

Aslında şu son zamanlarda o kadar çok fırsat geçti ki eline doğru düzgün ifade bile edemedi, sesini duyuramadı hiçbir yere, oldukça pasif geliyor gözüme. Ha Deniz daha mı iyiydi, hayır. Al birini vur öbürüne!

Bize özgürlük için gece gündüz çalışacak, gerekirse canını bile ortaya atacak, gerçekten davasına inanmış, özümsemiş, konuştuğunda zekasıyla karşısındakini titretecek, kendi tarafına çekebilecek, lafını esirgemeyecek, hapse girmekten korkmayacak cesur, sağlıklı bir lider lazım. Belki böyle yeteneklere sahip bir deha 100 yıl daha gelmez, belki yarın gelir, şans işi. Sayıları fazla olduğu için bu şans çoğunlukla muhafazakarlardan yana oluyor. Gerçi onlarda entelektüel olmaya falan gerek yok. Paket program hazır geliyor, islam temelli siyaset. Geriye kalıyor hitabet, pratik zeka ve adanmışlık. Bu özelliklerin bir arada bulunması haliyle daha olası. Bizim hem sayımız az, hem de ihtiyaç duyduğumuz şeyler onlardan çok daha fazla.

Kısacası benim çok fazla umudum yok, Ahmet'le, Hasan'la aramasa bile ülke idaresine etkisi neredeyse hiç olmayacaktır. Umarım yanılıyorumdur, umarım olacaklara şaşırırım.

tarihinde Hercümerç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKP'yi PKK ve Fetö ile işbirliği yaparak yıkacaklarsa, hiç ellemesinler. Böyle kalsın.

PKK ve Fetö yasadışı örgütlerdir. Birisi silahlı bir terör örgütü, diğer silahlı bir casusluk örgütüdür. Bu ikisini yasal bir parti ile nasıl bir tutuyorsunuz? Lafa geldi mi de antidemokratik biziz! 

Sitelerde Paylaş

Yürüyelim hep beraber yürüyelim iyi güzel ama neden HDP ile neden Ahmet Türk'le neden Hasan Cemal'le neden yürürken "Apo başkanın heykelini dikeceğiz " diyen Selahattin Demirtaş'a umut ışığı olarak yürüyoruz? Ya da neden Atatürkçülük'ü tartışılmaz Ümit Kocasakal yürümedi ben teröristlerle yürümem dedi.

CHP'nin tabanı ne olur mantıklı olun Habur'da  teröristlerle fink atanlara kızıp bugün aynısını yapmakla ya da " ne istediler de vermedik " diye Feto'yu  yalayanlara kızıp Hasan Cemal'le yürümek adaleti nasıl getirecek?

Tayyip' e karşı her türlü sonuç alacak eyleme varım ama bu yürüyüş HDP'nin umut ışığı olacaksa Nurcular bizle yürüyecekse kusura bakmayın.

ülkesini herşeyden çok seven vatansever sana diyorum : şu ateist kimliğini açığa vur bakalım, o saydığın kesimlerin hepsi seni sıradan ezecek mi,ezmeyecek mi ?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, teyyamo5 said:

ülkesini herşeyden çok seven vatansever sana diyorum : şu ateist kimliğini açığa vur bakalım, o saydığın kesimlerin hepsi seni sıradan ezecek mi,ezmeyecek mi ?

Bence sen de şu adını açık yaz. teyyamo Tayyip Erdoğan'ın gt kılıyım anlamına mı geliyor?

Sitelerde Paylaş

Bence sen de şu adını açık yaz. teyyamo Tayyip Erdoğan'ın gt kılıyım anlamına mı geliyor?

Birader benim ateist olduğumu ailem,tüm çevrem biliyor. kimse de ''tek bir laf'' bile edemiyor.dikkat edersen ''etmiyor'' değil ''edemiyor'' yazdım

Eğer birgün zengin olursam, fanatik milliyetçileri,yobaz itleri dövecek kadar zengin olursam o vakit face profilime falan da yazarım :)

tarihinde teyyamo5 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birader benim ateist olduğumu ailem,tüm çevrem biliyor. kimse de ''tek bir laf'' bile edemiyor.

Eğer birgün engin olursam, fanatik milliyetçileri,yobaz itleri dövecek kadar zengin olursam o vakit face profilime falan da yazarım :)

Vay. Şimdilik sadece aileni dövebiliyorsun, günün birinde çok para kazanıp daha fazla insanı dövebilecek kıvama geleceksin demek ki. O zaman bütün dinlerin acı bir günü olacak demek ki. Çünkü karete yapabilen bir ateist inecek yer yüzüne. Inı nı nıın!

Yapıyon mu böyle egzersizler?

Sitelerde Paylaş

Vay. Şimdilik sadece aileni dövebiliyorsun, günün birinde çok para kazanıp daha fazla insanı dövebilecek kıvama geleceksin demek ki. O zaman bütün dinlerin acı bir günü olacak demek ki. Çünkü karete yapabilen bir ateist inecek yer yüzüne. Inı nı nıın!

Yapıyon mu böyle egzersizler?

silahım olduğu için,böyle şeylere vakit ayırmıyorum ;)

Sitelerde Paylaş

silahım olduğu için,böyle şeylere vakit ayırmıyorum ;)

E, meseleyi çözmüşsün işte. Hemen o silahınla bir poz verip face'de profil resmi yap. Altına da nal kadar Ateistim üleen! diye yaz. Para kazanmak için beklemene gerek yokmuş ki senin.

Sitelerde Paylaş

E, meseleyi çözmüşsün işte. Hemen o silahınla bir poz verip face'de profil resmi yap. Altına da nal kadar Ateistim üleen! diye yaz. Para kazanmak için beklemene gerek yokmuş ki senin.

Birader tek kişi için karete, üç beş kişi için silah, daha fazlası içinse ordu gerekir.Herşeyin bir ölçüsü var. Bak

eğer ateistim diyeceksen tedbirini de alacaksın.almazsan çok kötü durumlara düşebilirsin.Dediklerim senin dalgana gidiyo ,iyi eğleniyosun ama bunlar şart.

Sitelerde Paylaş

Birader tek kişi için karete, üç beş kişi için silah, daha fazlası içinse ordu gerekir.Herşeyin bir ölçüsü var. Bak

eğer ateistim diyeceksen tedbirini de alacaksın.almazsan çok kötü durumlara düşebilirsin.Dediklerim senin dalgana gidiyo ,iyi eğleniyosun ama bunlar şart.

Sen konuyu niye buraya getirdin, inan ki anlamadım. Kimse kimliğini açıklamaya zorlanmıyor. Böyle bir gündem yok. Konuyu açan sensin.

Sitelerde Paylaş

Sen konuyu niye buraya getirdin, inan ki anlamadım. Kimse kimliğini açıklamaya zorlanmıyor. Böyle bir gündem yok. Konuyu açan sensin.

konudan dolayı .arkadaş konuda bazı kişileri kötü yönde eleştirmiş,bazılarıyla da yürüyebileceğini söylüyor.ben de ona dedim ki:senin o kötü yönde eleştirdiklerinde ,birlikte yürürüm dediklerinde seni muhattap almaz,hatta seni ezerler dedim :) kimliğini açıklarsa yani.

muhabbet ordan geldi

Sitelerde Paylaş

Ülkede sadece siyasal islam olmasın diye neyin sağcısı olduğu belirsiz inşaatçı, hırkız müteahhit partilere doksan yıl katlandık.

Katlandık mı? MP, DP, ANAP, DYP, DSP bunların toplamı memleketi elli sene yönettiler, bak işte 93 yıllık Cumhuriyet'in yarısından fazlasını bunlarla geçirdik. Neredeler şimdi? var mı bir çay ocakları? Yok.

Kürt hareketi var mı ülkede. Var. işte, HDP Kürtlerin yirminci partisidir, yirmibirinci de olacak, otuzuncu kırkıncı ellinci de olacaktır.

Siyasal İslam var mı ülkede. Var. AKP tek ve en büyük partisidir. Yok olması şansı var mı peki? Yok.

Doğrusu siyasal çözüm her ne olacaksa bunlarla birlikte olacaktır. Bunlar barışçı, toplumsal, demokratik bir temsil şansı bulurlarsa var oluruz, yoksa işte Fetö, PKK yuvarlanır gideriz, böyle kepaze oluruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...