Jump to content

ATEİSTLER CEVAP VERSİN

Recommended Posts

Her alanda sahtekarlar bulunabilir. Bu karakter meselesi... Bir bilim adamında olması gereken en önemli özellik dürüstlüktür.  

Söz konusu sahtekarlığı yapan kişi, Üniversite bitirmiş biri değil, amatör bir paleontolog. Tıpkı dinle-imanla pek alakası olmadığı halde, Adnan Hoca olarak aniden din piyasasına giren, namı diğer Harun Yahya gibi. Özellikle evrim konusunda peygamberiniz konumundaki Adnan Oktar'dan söz ediyorum. Yakından tanırım keratayı, tembeldir ama zekidir, cennetin de, cehennemin de bu dünyada olduğunu bilecek kadar imanlı ve inançlıdır:) Görünen köy kılavuz istemezmiş..

Sana helal olsun diyorum Adnan! Bu dünyada, hayali ahiretin, hayali cennetine kavuşma hayaliyle yanıp tutuşan bu kadar keriz varken, onları kerizlememek sana yakışmazdı. Bir değil, binlerce değil, keriz başınca helal sana... 

Bilim alanındaki bu sahtekarlığı yaklaşık kırk yıl sonra ortaya çıkaran da gene bir bilim adamıdır. Yani sahtekarın mumu bilim alanında kırk yıl yandı ve söndürüldü. Peki, din alanında binlerce yıldır peygamber denilen yalancı-sahtekarlarla sürdürülen, son versiyonu 1400 yıllık olan, taraftarlarıyla nesilden nesile aktarılan bu yalanları söndürecek bir babayiğitin çıkma ihtimali var mı? Yok gibi... 

1-senin yazdıklarını okuyanda 4o gün sonra sahtekarlık ortaya çıkarıldı zanneder.buldum diyen basit bir paleontolog.iyide 40 yıl o sahtekarlığı farkedemeyen büyük bilim adamlarına ne demeli??? demekki o basit paleontologdan bi farklarıyok senin bilim adamlarıyın....büyük bilim adamları diye ötüp durduğunuz adamlar bu kadar ahmak demekki...

2-bu sahtekarlık aslında evrim teorisinin saçmalığını çaresizliğini ortaya koyması bakımındanda önemli...neydi evrimin iddiası...türrden türe geçiş evrimin ana fikriydi.bu sahtekarlık aslında evrimin %100 ıspatını sağlayacak bir hamle idi.sonuçta ara geçiş formuydu bu kafatası...fakat evrimin en büyük kabusu oldu.nekadar uğraşılırsa uğraşılsın türden türe geçiş için hiçbir zaman ara geçiş türlerinin fosilleri bulunamadı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 374
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Seni gene seninle yanıtlayalım. Önceki bir sözde yorumun bu:

"karşı tez....100 tane akıllı bir araya gelse akıl ürünü bir eser ortaya çıkarabilir....100 akılsız değil 1000 akılsız da bir araya gelse akıl ürünü bir eser ortaya koyamaz?????? oldumu????????????????????????????????????"

Pembeye boyadığım kısma göre: Akıl söz konusu olduğunda beyin gündeme gelir ve beyin maddi bir organdır. Ki zaten sen beyin konusundaki sorularıma sessiz kalarak beyinsizliğini kanıtlamış durumdasın. Allah bir tane olduğuna göre, bu 100 tane akıllı Allah da olamaz, eğer olursa 100 tane Allah olmuş olur ve dolayısıyla sen 100 defa şirk koşmuş olursun, ki koşmuş durumdasın zaten. Hal böyle olduğuna göre, 100 tane akıllı biz ateistler oluyoruz. Haksız da sayılmazsın, bu akıllı ama ateist kafirlerin akıl ürünü icatları, yaratımları,  buluşlarının haddi hesabı yok. 

Siyaha boyadığım kısma göre: Allah maddi varlıktan münezzeh olduğuna, dolayısıyla maddi bir organ olan beyne sahip de olamayacağına ve buna bağlı olarak akıl sahibi de olamayacağına göre, o 1000 kılsız arasında Allah kesin olarak yerini aldı. 

Sen ve senin gibilerde beyin var, akı yok. Bu durumda geriye kalan 999 akılsızı da sizler oluşturuyorsunuz. Görünen köye, yani İslam dünyasına bak, manzarayı çak. 

Sen benim imzamın kanlı-canlı tanığı, tapu gibi belgesisin. Sakın durma, aynen devam et...

100 tane akıllı derken 100 tane yaratıcıyı kastettiğim çıkarımını yapabilmen beyinsizlere hakaret olur...1 TANE YARATICI 10000000000000000000000000000000000.... TANE AKILLI VARLIK YARATABİLİR...BİLMEM ANLADINMI????????* ANLAMASAN GÜCENMEM ÖYLE BİR BEKLENTİM YOK.EN NİHAYETİNDE KAPASİTE MESELESİ.AFEDERSİNDE SEN YARATICIYI KENDİN GİBİ MADDEYE ZAMANA MEKANA BAĞIMLI BİR ACİZ Mİ ZANNEDİYORSUN DA ALLAHIN BEYİNSİZ OLDUĞUNU İDDİA EDİYON???? yine gözlerimi yaşarttın bu yaşta bu zeka...süppersin be....islam dünyası dünyaya hükmettiği zamanlar yok muydu?????????????* bundan sonra hükmetmeyeceğinin garantisi varmı?????????* ve son olarak...

Bakara 13:n onlara: "Şu güzel insanların iman ettiği gibi siz de iman edin." denilse "Yani o beyinsizlerin inandıkları gibi mi inanalım?" derler. Asıl beyinsizler kendileridir de farkında değiller.

Sitelerde Paylaş

Muradcım bak "sırf bzimle aynı düşünmüyor diye.." dediğin adama bak. Üstte çarşaf çarşaf yazdığımız şeyleri görmezden gelip nasıl da yüzsüzce aynı şeyleri sayıklamaya devam ediyor..Önceki bir kaç mesaja cevap yazdı ama şimdi birden nedense(!) kesildi. Yüzsüz ve de tırsak tabii

Bak gor ondan once  ileli nicki ne yazmis.hakaret edersen karsiliginda birileri de sana ayni tarzda cevap verir.eger buna cirkeflesmek diyorsan bunu ilk yapan nedir? Hatta ilk cevabi yazan nedir? Dawkins şoyle bir sey soylemis.bunun anlami nedir? Diye soru sormus ve daha ilk cevap karsi tarafi kucuk dusurme yonunde yazilmis..

Sitelerde Paylaş

The last universal common ancestor (LUCA)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Last_universal_common_ancestor

Hergün doğugan doğan güneşi gösterip "Bak ben güneşi doğudan doğduruyorum" demesi kolay.

Hadi tanrın güneşi batıdan doğursun ona inanalım ;-)

Varolan şeylerle "ben yaptım", " ben yarattım", "ben böyle yaptım" demesi kolay, onu ebemde söyler. Hatta binlerce başka tanrılar senin tanrından önce  "ben yarattım" demiş zaten. (Kuranda "başka yaratıcılar" olduğunu tanrın yazdırmış, oku)

Hadi onları boşverdik

Kitabında söz verdiğin gibi inanırlarına yardım edip onların rezillik çekmelerini, savaş ve şiddetin içinde kahrolmalarını önle

Önleyebilirsen!

Bu müslümanların sürünmesinin nedeni Manitu. Bu Manitunun bir cezası. Allah önleyebiliyorsa önlesin ve kitabında yazdığı gibi "yardım" sözünü tutsun. 

Ondan sonra "ol" dedim oldu diye herşeye sahiplensin.

Ha bir de "ben neden üç din, üç kitap gönderip dünyanın içine ettim, yaşanamaz ve anlaşılamaz bir din/tanrı kavramı yarattım", " neden insanların bu yüzden birbirleriyle savaşmasına neden oldum" diye düşünsün.

Tabiiki beyniyle değil kalbiyle düşünsün :-))

...

birincisi firavun   ilahlık iddiasında bulunuyor.ve iddia sahibine bu soru gayet normal...ikincisi ...benim rabbim kimsenin emir eri değil."Onlar, kendilerine meleklerin gelmesini mi, ya da Rabbinin gelmesini mi veya RABBİNİN BAZI İŞARETLERİNİN GELMESİNİ mi bekliyorlar? RABBİNİN İŞARETLERİNDEN BAZILARININ GELECEĞİ GÜN, daha önce iman etmemişse veya imanıyla bir hayır kazanmamışsa hiç kimseye imanı yarar sağlamaz. De ki: 'Bekleyin, biz de şüphesiz beklemekteyiz.' " (Enam, 6/158) güneş batıdan doğacak bu ıspatlanacak ama ne senin ne benim istediğim zamanda....kısacası biraz beklemek zorundasın. hoş belkide bilim adamları ölümün çaresini bulacak sende göreceksin...kitabında savaşı önleyeceğim diye mi ayet var yoksa din yanlızca Allahın oluncaya kadar kafirlerle savaşın diye mi ayet var bi bak belki görürsün...manitu değil moneyto dur muhtemelen.yaratıcı senin keyfine göre iş yapacak senin emir erin değilki??? 

Sitelerde Paylaş

Bak gor ondan once  ileli nicki ne yazmis.hakaret edersen karsiliginda birileri de sana ayni tarzda cevap verir.eger buna cirkeflesmek diyorsan bunu ilk yapan nedir? Hatta ilk cevabi yazan nedir? Dawkins şoyle bir sey soylemis.bunun anlami nedir? Diye soru sormus ve daha ilk cevap karsi tarafi kucuk dusurme yonunde yazilmis..

yaratıcıya küfür edecek kadar azgınlaşmış olanlar dawkinsin küçük düşürülmesine mi bozuluyorlar...ap açık saçmalamış bir adamı yüceltmemiz mi gerekiyordu????????

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, gringer80 said:

1-senin yazdıklarını okuyanda 4o gün sonra sahtekarlık ortaya çıkarıldı zanneder.buldum diyen basit bir paleontolog.iyide 40 yıl o sahtekarlığı farkedemeyen büyük bilim adamlarına ne demeli??? demekki o basit paleontologdan bi farklarıyok senin bilim adamlarıyın....büyük bilim adamları diye ötüp durduğunuz adamlar bu kadar ahmak demekki...

2-bu sahtekarlık aslında evrim teorisinin saçmalığını çaresizliğini ortaya koyması bakımındanda önemli...neydi evrimin iddiası...türrden türe geçiş evrimin ana fikriydi.bu sahtekarlık aslında evrimin %100 ıspatını sağlayacak bir hamle idi.sonuçta ara geçiş formuydu bu kafatası...fakat evrimin en büyük kabusu oldu.nekadar uğraşılırsa uğraşılsın türden türe geçiş için hiçbir zaman ara geçiş türlerinin fosilleri bulunamadı.

Cevap vermezsem paçayı yırtarım sanıyorsanız yanılırsınız. :) Tırsmakta haklısın ama bak, ona hak veriyorum. Neyse...

1- 1921 yılında olmuş bir hadiseden bahsediyoruz. 1921. Bİlimsek metodoloji ve disiplin daha henüz ortaya çıkmamış, karl popper falan hikaye daha..Paleontoloji? O da güdük henüz. Ne oldu peki? Bu sahtekarlığı kesin olarak saptayacak imkanlar geliştiği anda bilim giyotini indirdi. Bu sahtekarlığa şu anda kalkışılsa, 40 gün değil, en fazla 4 gün dayanır herhalde. Evrim, işte böyle bir bıçak sırtının üzerinde 100 senedir kapı gibi ayakta. Yanlışları ilk fırsatta tarumar edem bilim, evrimin kılına dahi dokunamadı. Verdiğin örneği tersinden okuduğumuz zaman tabak gibi ortada olan husus da bu. Ne oldu? Düştün mü kendi kazdığın kuyuya? Çamur atmaya çalıştığın bilim tokadı bizzat bastı sana..Hikayenin aslından haberin olmayınca böyle olur tabii..  Ha, o ahmak dediğin bilim adamları bir aziz bayındır olamaz herhalde, hani şu güneş ışığı ile ilgili rezilliğe imza atan..İslamın alimleri bu kadar ahmak mı demek ki? Kuyuya ikinci kez düştün..Elin Muradı da, tırnağı olamayacağı ve analarından emdiği süt burnundan gelen bilim insanlarına ahmak diyebilecek kadar cüretkar olan böyle bir adama saygı bekliyor bizden. Samiyetsizlik diz boyu.

2- Ara geçii formları ile ilgili mesele de senin üfürdüğün gibi değil. Moleküler biyoloji zaten noktayı koyalı çok oldu. ara formlar sadece, "bulunsa ne güzel olur" tadında bir detay. Ki ara form dediğin şeyin de yine senin üfürdüklerinle alakası yok. Buyur al burada yazılmışı var. (öğret öğret nereye kadar): https://kozmopolitaydinlar.wordpress.com/2011/02/24/ara-gecis-formu-ornekleri/

Ara form senin zannetiğin gibi birşey değil bu bir. Ara form ile ilgili sıkıntı yok. Bu iki. Hiç araform olmasa dahi sıkıntı olmazdı. Bu 3. 1921 yılının üzerine ~90 yıllık gelişme ve birikim oldu. Bu da 4.

Müslümanlar, okuyun öğrenin. Sırf bu adama değil, topunuza yazıyoruz burada. Amme hizmeti.

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, murad said:

Zorlayacam diye saçmalamışsın yine. Ben ne yazmışım, sen ne yazmışsın bir daha oku bakalım. Bak bak, en azından o mesajda çirkeflik ya da küfürden bahsetmiş miyim? Ben neden dem vurmuşum, sen üstekki kullanıcıya yormuşun :) Üstteki kullanıcının benim yazdığımla alakası nedir?

Bak güzel de kanka da oldunuz elin müslümanı ile. Paslaşmaya falan başladınız.

Bak ben bu adamı çok öttürecem daha. O susacak, sen de ağlanarak seyredeceksin.

Şimdi sen bu hümanist ayaklarını birak da samimi bir şekilde, mertçe ne yazacaksan yaz. Biz de hakkını ziyadesiyle verelim. Aksi takdirde kaale alınacak kadar bir cürmün yok. Varsa yoksa sinsilik..Bu adamlar fırsatını bulsa ülkeyi afganistana çevirecek, sen hala saf ve hümanist çocuğu oynamatya devam et bakalım. 4+4+4, şöyle böyle ayağına dins derslerinin sübyanlara kadar indirgenmesi, tübitağın içinin boşaltılmasına falan bayılıyorsun herhalde.. Sivas'ta da ilk hareket canlı canlı yananlardan geldi he mi?

Kişiler bütünü bağlamaz. Şu başlığın bütününe bakınca ne görüyorsun yazsana bakalım hele de, gayeni bir anlayalım. Foyan da beraberinde gelir herhalde..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teflon senin kafan mi guzel? Nedir bu ofke? Yazdiklarim gayet acik.adamca soru sormus ve ilk yorumda hakaret etmissiniz.e o da sana yag balla konusacak degil.

Ben humanist takilmiyorum sadece dusuncelerimi ve goruneni soyluyorum.buna bile tahammulunuz yok.olayi ilk yazdigi. Yorumda oldugu gibi şahislara indirgemeniz ve buna nazaran ideolojinin kendisini inkar etmeniz sizin en iyi bildiginiz is.ama bunlar gercegi degistirmez.siyasi bir iki sey yazmissin.bilmek istersen kisaca şoyle diyeyim: Ataturku seven saygi duyan ve akpye nefret eden ayni zamanda dinin siyasi alet olarak kullanilmasina hic bir zaman hos bakmam.simdi yine hakaret etmeden once biraz sakin ol ve herkesin her konuda senin gibi dusunmesinin imkansiz oldugunu anla. 

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, gringer80 said:

birincisi firavun   ilahlık iddiasında bulunuyor.ve iddia sahibine bu soru gayet normal...

1- Evet, Kuran öyle yazar. Ama sonra Kuran yazarlarının dalgınlığı sonucu Kurana şöyle bir ayet yazılır.
Ve böylece "çelişki olamaz" denilen kitabın bir defa daha içine s*çarlar

Firavun’un kavminden ileri gelenler dediler ki: “Sen (sihirbazları cezalandıracaksın da) Mûsâ’yı ve kavmini, bu ülkede fesat çıkarsınlar, seni ve ilâhlarını terk etsinler diye bırakacak mısın?” Firavun, “Biz onların oğullarını öldüreceğiz, kadınlarını sağ bırakacağız. Biz onların üzerinde ezici bir güce sahibiz?” dedi. Araf 127

ikincisi ...benim rabbim kimsenin emir eri değil."Onlar, kendilerine meleklerin gelmesini mi, ya da Rabbinin gelmesini mi veya RABBİNİN BAZI İŞARETLERİNİN GELMESİNİ mi bekliyorlar? RABBİNİN İŞARETLERİNDEN BAZILARININ GELECEĞİ GÜN, daha önce iman etmemişse veya imanıyla bir hayır kazanmamışsa hiç kimseye imanı yarar sağlamaz. De ki: 'Bekleyin, biz de şüphesiz beklemekteyiz.' " (Enam, 6/158) güneş batıdan doğacak bu ıspatlanacak ama ne senin ne benim istediğim zamanda....kısacası biraz beklemek zorundasın. hoş belkide bilim adamları ölümün çaresini bulacak sende göreceksin...

2- Daha çok beklersiniz çünkü... Cevabı yine Kuranda:

Halbuki (putlar) ne onlara bir yardım edebilirler ne de kendilerine bir yardımları olur. Araf 192

kitabında savaşı önleyeceğim diye mi ayet var yoksa din yanlızca Allahın oluncaya kadar kafirlerle savaşın diye mi ayet var bi bak belki görürsün...manitu değil moneyto dur muhtemelen.yaratıcı senin keyfine göre iş yapacak senin emir erin değilki??? 

3- Kuranda Allah "savaşı önleyeceğim" değil, 'yardım" edeceğim diyor.

Karşı karşıya gelen iki topluluğun durumlarında sizin için ibret vardır; biri Allah yolunda savaşanlardır, diğeri, inkarcılardır ki, bunlar karşı tarafı gözleriyle kendilerinin iki misli görüyorlardı Allah dilediğini yardımıyla destekler Bunda görebilenler için ibret vardır. Al İmran 13

Allah, sizin düşmanlarınızı çok daha iyi bilir. Allah, dost olarak yeter. Allah, yardımcı olarak da yeter. Nisa 45

Ey âmenû olanlar! Eğer siz Allah’a yardım ederseniz(!!!), O da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit kılar. Muhammed 7

O’na (Allah’a) yardım edene(!!!), Allah mutlaka yardım eder. Hacc 40

Andolsun, senden önce biz nice peygamberleri kendi kavimlerine gönderdik. Peygamberler onlara apaçık mucizeler getirdiler. Biz de suç işleyenlerden intikam aldık. Mü’minlere yardım etmek ise üzerimizde bir haktır. Rum 47

Sitelerde Paylaş

Bilinç denilen şeyin madde ile ilgisini gösteren bir video:

Dine inananların bu video gibi ve konu boyunca ateistler tarafından örneklenen konular gibi dinin yalan olduğunu gösteren soruları sidik yarıştırır tarzda işi edepsizliğe vurarak değil, açıklama getirerek cevaplamaları gerekmekte.

Ancak konuyu isterseniz tekrar tekrar tarayın, dindarlar tarafından bilimin ortaya koyduğu realiteye tek bir cevap olmadığı, cevap vermek yerine tartışmayı adileştirip, bayağılaştırarak içeriği baltalamaya çalıştıklarını farkedeceksiniz.

Bilimin ışığı karşısında din aciz kalmakta ve bilim tarafından cevaplanan realite ile kıyaslandığında çöpe dönüşmekte, tek bir artı değer bile üretememektedir.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Tarzda
Sitelerde Paylaş

fizik yasaları bu yasalar fizikler bir araya gelince mi? oluşmuş??? fizikleri kim bir araya getirmişde fiziklerde yasa falan yapmış????? Ne belli bir düzen var; ne bir nizam ne de bir ahenk var.
Hatalar var; hiçbir şey dört dörtlük değil.TABİ CANIM GÜNLER BAZEN 24 SAAT BAZEN 5000 SAAT OLUYOR.BAZEN YAZLAR 10 SENE SÜRÜYOR ARDINDAN 50 SENE KIŞ GELİYOR BAHAR BAZEN 100 YILDA BİR UĞRUYOR.GÜNEŞ BAZEN YILLIK İZNE ÇIKIYOR DÜNYADAN 1000 SENE FİLAN UZAKLAŞIYOR.BAZEN BATIDAN DOĞUP KUZEYDEN BATIYOR...YAĞMURLAR YERDEN YUKARI YAĞIYOR...

Cehalet ve ötesi…

Şu ifadeleri gördükten sonra, artık sana herhangi bir konuda kalkıp uzun uzun açıklama yapacak değilim.

Son olarak şunları da ekleyim -ve aynı zamanda tekrar edeyim-;

Biz hiç kimseyi putlaştırmıyor ya da ilahlaştırmıyoruz.
Kişiler değil sarf edilen ifadeler, fikirler üzerinden bir değerlendirmede bulunuruz.

Atomların bir algısı, aklı ya da bilinci yoktur.
Bu ifadede herhangi bir sıkıntı yok.

Ben böyle bir ifadeyi kabul etmiyorum kardeşim; nasıl olamaz; o kadar düzen ahenk...(?)yaklaşımı ile hiçbir şeyi kanıtlamış olmuyorsun.
Eğer bu iddiada ısrar ediyorsan; 
Ya akıl / bilinç / algı gibi olguların beyinden bağımsız olarak var olabildiğine / işleyebildiğine dair ya da atomların da -bizlerde olduğu gibi- bir beyne sahip olduğuna dair bilimsel, somut bir veri koyarsın ortaya.

Aksi halde yaptığın veya yapacağın (sözde) açıklamaların en ufak bir anlamı ve değeri yok;
ki zaten herhangi bir donanımın olmadığı için konudan konuya atlıyorsun.

Troll müsün emin değilim fakat net bir biçimde zaman kaybısın.

Sitelerde Paylaş

1- Evet, Kuran öyle yazar. Ama sonra Kuran yazarlarının dalgınlığı sonucu Kurana şöyle bir ayet yazılır.
Ve böylece "çelişki olamaz" denilen kitabın bir defa daha içine s*çarlar

Firavun’un kavminden ileri gelenler dediler ki: “Sen (sihirbazları cezalandıracaksın da) Mûsâ’yı ve kavmini, bu ülkede fesat çıkarsınlar, seni ve ilâhlarını terk etsinler diye bırakacak mısın?” Firavun, “Biz onların oğullarını öldüreceğiz, kadınlarını sağ bırakacağız. Biz onların üzerinde ezici bir güce sahibiz?” dedi. Araf 127

seni ve ilahlarını???????????? sen cahilsen ben ne yapayım..........malum firavunların tanrı kanı  taşıdığına inanılır ve yarı tanrı kabul edilirdi.başka tanrılarda vardı eski mısır inancında...

Sitelerde Paylaş

2- Daha çok beklersiniz çünkü... Cevabı yine Kuranda:

Halbuki (putlar) ne onlara bir yardım edebilirler ne de kendilerine bir yardımları olur. Araf 192

************************************************?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Sitelerde Paylaş

3- Kuranda Allah "savaşı önleyeceğim" değil, 'yardım" edeceğim diyor.

Karşı karşıya gelen iki topluluğun durumlarında sizin için ibret vardır; biri Allah yolunda savaşanlardır, diğeri, inkarcılardır ki, bunlar karşı tarafı gözleriyle kendilerinin iki misli görüyorlardı Allah dilediğini yardımıyla destekler Bunda görebilenler için ibret vardır. Al İmran 13

Allah, sizin düşmanlarınızı çok daha iyi bilir. Allah, dost olarak yeter. Allah, yardımcı olarak da yeter. Nisa 45

Ey âmenû olanlar! Eğer siz Allah’a yardım ederseniz(!!!), O da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit kılar. Muhammed 7

O’na (Allah’a) yardım edene(!!!), Allah mutlaka yardım eder. Hacc 40

Andolsun, senden önce biz nice peygamberleri kendi kavimlerine gönderdik. Peygamberler onlara apaçık mucizeler getirdiler. Biz de suç işleyenlerden intikam aldık. Mü’minlere yardım etmek ise üzerimizde bir haktır. Rum 47

ben ne diyorum ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????şimdi sen yine anlamazsın......yaratıcı size tüm savaşları kazandıracağım diyor da bunu yapmıyor mu ??????

Sitelerde Paylaş

Bilinç denilen şeyin madde ile ilgisini gösteren bir video:

Dine inananların bu video gibi ve konu boyunca ateistler tarafından örneklenen konular gibi dinin yalan olduğunu gösteren soruları sidik yarıştırır tarzda işi edepsizliğe vurarak değil, açıklama getirerek cevaplamaları gerekmekte.

Ancak konuyu isterseniz tekrar tekrar tarayın, dindarlar tarafından bilimin ortaya koyduğu realiteye tek bir cevap olmadığı, cevap vermek yerine tartışmayı adileştirip, bayağılaştırarak içeriği baltalamaya çalıştıklarını farkedeceksiniz.

Bilimin ışığı karşısında din aciz kalmakta ve bilim tarafından cevaplanan realite ile kıyaslandığında çöpe dönüşmekte, tek bir artı değer bile üretememektedir.

bir evde odalar olur.....ayrıca banyo mutfak  ve wc olur yatak odası oturma odası salon olur. Bu ev banyo wc ve diğer odalar olarak ikiye ayrılsa .kişi banyoda tuvalette çıplak olabilir...salonda  oturma odasında giyinik olur(normal bir insan) bu kişi toplumsal değerlendirmeye alınırken banyo wc hayatına bakarak teşhirci sapık olarak nitelendirilebilir mi ???? elbette hayır. olaya islami bakacak olursak islama göre  kalb bir genel merkez, beyin ona bağlı bir anlama merkezi durumundadır.yani bu zeki kardeşimizin beyni değil kalbi ikiye bölüp ondan sonra showmenlik yapması gerektiği ortaya çıkıyor...malum insan yaratıldığında iyilikde kötülükde yapabilecek şekilde dizayn edildi.aynı insan aynı beynini kullanarak iyilik planlarıda kötülük planlarıda yapar. bu yarık beyin muhabbeti beynin sağ lob ve sol lobunun görev alanlarını belirtmiş oldu.(yada  iddia etmiş oldu)

Sitelerde Paylaş

bir evde odalar olur.....ayrıca banyo mutfak  ve wc olur yatak odası oturma odası salon olur. Bu ev banyo wc ve diğer odalar olarak ikiye ayrılsa .kişi banyoda tuvalette çıplak olabilir...salonda  oturma odasında giyinik olur(normal bir insan) bu kişi toplumsal değerlendirmeye alınırken banyo wc hayatına bakarak teşhirci sapık olarak nitelendirilebilir mi ???? elbette hayır. olaya islami bakacak olursak islama göre  kalb bir genel merkez, beyin ona bağlı bir anlama merkezi durumundadır.yani bu zeki kardeşimizin beyni değil kalbi ikiye bölüp ondan sonra showmenlik yapması gerektiği ortaya çıkıyor...malum insan yaratıldığında iyilikde kötülükde yapabilecek şekilde dizayn edildi.aynı insan aynı beynini kullanarak iyilik planlarıda kötülük planlarıda yapar. bu yarık beyin muhabbeti beynin sağ lob ve sol lobunun görev alanlarını belirtmiş oldu.(yada  iddia etmiş oldu)

Yani aynı bedende yarısı ateist, yarısı teist bir beyin olmasına cevap vereceksin diye öyle bir saçmalamışsın ki.

Sen evi satarken bir odasını herruya, diğer odasını merruya satıyor musun?

Aynı bedende hem ateist, hem teist. Kime satacaksın bunu?

Kalbi ikiye böldük, kan pompalamasının durması dışında bir değişim olmadı.

Ama bizim böldüğümüz kalbe ait beden beyni ile düşünüyordu. Gel bir de senin üzerinde deneyelim belki sonuç farklı çıkar.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Ce
Sitelerde Paylaş

gringer80 kendince evrim teorisinde bi açık bulmuşsun, ben bilim adamı değilim bilmem ama sen de şunu açıkla, onu bunu 900 yıl bin yıl yaşatarak bile en fazla 8500 yıl önce adem dünyaya geliyorsa ve dünyanın her kıtasında bundan daha eski insan yerleşkeleri bulunuyorsa bu, tek başına bu dinin ademin ilk insan olduğu iddiasını çürütmez mi? En önemli iddiası çürütülen din ne kadar savunulabilir? Peki Nuh Tufanı ilk olarak çok tanrılı Mezopotamya mitolojisinde geçer ki yahudilikten de eskidir, senin dinin bir mitolojiden hikaye kopyalıyorsa ne kadar saygın olabilir? muhammed evlatlık oğlunun karısına göz koyuyor ve kadını zorla almak için tehditkar bir ayet uyduruyor "allah ve peygamber'i bir şeye hükmettiği zaman, inanan erkek ve kadına artık işlerinde başka yolu seçmek yaraşmaz. allah'a ve peygamber'e baş kaldıran şüphesiz apaçık bir şekilde sapmış olur." (ahzab 36).

Sitelerde Paylaş

Yani aynı bedende yarısı ateist, yarısı teist bir beyin olmasına cevap vereceksin diye öyle bir saçmalamışsın ki.

Sen evi satarken bir odasını herruya, diğer odasını merruya satıyor musun?

Aynı bedende hem ateist, hem teist. Kime satacaksın bunu?

Kalbi ikiye böldük, kan pompalamasının durması dışında bir değişim olmadı.

Ama bizim böldüğümüz kalbe ait beden beyni ile düşünüyordu. Gel bir de senin üzerinde deneyelim belki sonuç farklı çıkar.

asıl saçmalayan sizsiniz.beyin düşünme merkezi kalp karar merkezi.ben birisi için kötülük düşüne bilirim...ama o kötülüğü yapmak yada yapmamak benim sorumluluğum kısmını oluşturur.

evi satarken herru merru diyonda beyni kullanırken ikiye bölüp öylemi geziyoruz  yada yaşıyoruz diye niye hiç düşünmüyon.

aynı bedende iyilik de düşünülebilir kötülükde bunu mu aklın almıyor???????????????????? ama aklın 100 salağın aklı oluşturacağını iyi alıyor.

beyin düşünür son karar kalbin.

Sitelerde Paylaş

gringer80 kendince evrim teorisinde bi açık bulmuşsun, ben bilim adamı değilim bilmem ama sen de şunu açıkla, onu bunu 900 yıl bin yıl yaşatarak bile en fazla 8500 yıl önce adem dünyaya geliyorsa ve dünyanın her kıtasında bundan daha eski insan yerleşkeleri bulunuyorsa bu, tek başına bu dinin ademin ilk insan olduğu iddiasını çürütmez mi? En önemli iddiası çürütülen din ne kadar savunulabilir? Peki Nuh Tufanı ilk olarak çok tanrılı Mezopotamya mitolojisinde geçer ki yahudilikten de eskidir, senin dinin bir mitolojiden hikaye kopyalıyorsa ne kadar saygın olabilir? muhammed evlatlık oğlunun karısına göz koyuyor ve kadını zorla almak için tehditkar bir ayet uyduruyor "allah ve peygamber'i bir şeye hükmettiği zaman, inanan erkek ve kadına artık işlerinde başka yolu seçmek yaraşmaz. allah'a ve peygamber'e baş kaldıran şüphesiz apaçık bir şekilde sapmış olur." (ahzab 36).

adem 8500 yıl önce dünyaya geliyorsa bunu hangi ayetten hangi hadisten çıkardın??? ayetin hadisin bi fotokopisini alıyım.Nuh Tufanı ilk olarak çok tanrılı Mezopotamya mitolojisinde geçer ki yahudilikten de eskidir,nuh tufanına maruz kalanlar yahudiler diye bir bilgi mi verildi sana..malum nuh tufanı ayda yada satürn de olmadı.dünyada meydana gelmiş bir olay. mezepotamyalılar olaya şahit olabilir.bunda ne varki???????

37 - Hem hatırla o vakti ki, o kendisine Allah'ın nimet verdiği ve senin de ikramda bulunduğun kimseye: "Hanımını kendine sıkı tut ve Allah'tan kork" diyordun da nefsinde Allah'ın açacağı şeyi gizliyordun. İnsanlardan çekiniyordun. Halbuki Allah kendisini saymana daha lâyıktı. Sonra Zeyd o kadından ilişiğini kestiği zaman, biz onu sana eş yaptık ki, oğulluklarının ilişkilerini kestikleri hanımlarını nikâhlamada müminlere bir darlık olmasın. Allah'ın emri de yerine getirilmiştir.

38 - Peygambere Allah'ın takdir ettiği, mübah kıldığı şeyde bir darlık yoktur. Bundan önce geçen bütün peygamberler hakkında Allah'ın sünneti böyledir. Allah'ın emri ise biçilmiş bir kaderdir.

39 - Onlar, Allah'ın gönderdiklerini tebliğ ederler ve O'ndan korkarlar, Allah'tan başka kimseden korkmazlardı. Hesap görücü olarak da Allah yeter.

40 - Muhammed, sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir. Ama Allah'ın Resulü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah her şeyi hakkiyle bilendir.

Sitelerde Paylaş

asıl saçmalayan sizsiniz.beyin düşünme merkezi kalp karar merkezi.ben birisi için kötülük düşüne bilirim...ama o kötülüğü yapmak yada yapmamak benim sorumluluğum kısmını oluşturur.

evi satarken herru merru diyonda beyni kullanırken ikiye bölüp öylemi geziyoruz  yada yaşıyoruz diye niye hiç düşünmüyon.

aynı bedende iyilik de düşünülebilir kötülükde bunu mu aklın almıyor???????????????????? ama aklın 100 salağın aklı oluşturacağını iyi alıyor.

beyin düşünür son karar kalbin.

:D

karar merkezi değişen insanlar... çomar haber linkini eme öyle de böyle de diye ağızlar bükülmesin diye ekliyorum.

http://www.ahaber.com.tr/galeri/yasam/tamamen-yapay-ilk-kalp/12

hasta artık daha sağlıklı ve iyi hesaplanmış kararlar alabiliyor sanırım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...