Jump to content

ATEİSTLER CEVAP VERSİN

Recommended Posts

konu yaratıcı olunca bu soruları soruyor ateistler.ne yani size sorulunca ortokul seviyesi mi oluyor? madem sorular ortokul seviyesi...EEEEEEEEEEEEEE    CEVAPLA BE KARDEŞİM.....YOK BENİM SEVİYEM ORTAOKUL SEVİYESİNDEN BİLE AŞŞAĞI DİYORSAN O BAŞKA...CEVAP VERME BARİ SUS.

ALLAHA VE YARATICIYA ÇIKMIYOR CÜMLESİNDE  KİME ÇIKTIĞININ  KESİN OLARAK BİLDİĞİN  ANLAMI ÇIKIYOR...MERAKLANDIRMADA SÖYLE ŞU KESİN BİLGİYİ...

Öncelikle o cümlede yalnızca “Allah’a ya da yaratıcıya çıkmıyor” anlamı çıkıyor;
Kesin olarak bildiğim anlamını ise sen katıyorsun.
Evrim bir süreci ifade eder; başlangıcı ve sonu belli olan bir periyodu değil.
Yani evrimsel süreçte ya da evrimsel metotla, herhangi bir Tanrı figürünü; bir fanteziyi kanıtlayabilmek olanaksızdır;
Al sana kesin bilgi.
Ama sen bunu başarabilirsin ha; sende o potansiyeli görüyorum…

Diğer bir konu; oturup da her sorduğun saçmalığı açıklayacak vaktim yok.
Verilen cevapları da kabul etmiyorsun zaten; salağa yatıyorsun.
Aynı şeyleri benzer şekillerde programlanmış robot gibi tekrarlayıp duruyorsun.
Görmek istediğin cevapları göremediğin sürece de vazgeçmeyeceksin anlaşılan.

Sen yine de karanlık bir odada olmayankara kediyi aramaya ve kör cehaletini Allah’ınla kamufle etmeye devam edebilirsin gringo...

süper zeki arkadaş insanların yönünü niye saçlarıyla belirtiyorsun adamın ağzı yüzü burnu yokmu onları bıraktında saçlarıylamı hesap yapıyon.müslümanlar secdeyi SAÇLARIYLA DEĞİL ALINLARIYLA YAPIYOR..MADEM SAÇMALAYACAKSIN BİRAZ UFAK ATACAKSIN Kİ CİVCİVLERDE YEMELİ..... adam secdede iken rüzgar çıktığında saçları havalanıyor o zaman ne yapacaksın??? tabi saçma soruya saçma cevap da böyle oluyor.

Bu konuda bir bakıma haklısın bak;

Halbuki "götüyle" belirtmiş olsam, daha bir manidar olurdu...

tarihinde SatanaS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 374
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dawkins'i eleştirebilmen iÇin, onun yayınlarını okumuş olman, arka planını, nasıl bir eğitim aldığını, izlediği yöntemi, bakış açısını geliştirirken hangi paradigmalardan etkilendiğini bilmen gerekir. Eğer ileri sürdüğü savları beğenmiyorsan, kanıtlarla desteklenmiş kendi savını ileri sürersin. Bizde ciddiye alır, senin savını inceleriz. Eleştirilerimizi sunarız. Kanıt sunamazsan dalga geçeriz. Olay bundan ibaret.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle o cümlede yalnızca “Allah’a ya da yaratıcıya çıkmıyor” anlamı çıkıyor;

Allaha ve yaratıcıya çıkmıyor hükmünü vermek için  sürecin sonunun görülmesi lazım....sürecin sonunu görüp Allah ve yaratıcı yok diyorsan ...sürecin sonundaki kesin olarak gördüklerini belirtmen lazım...bilmem anlatabildimmi????
Kesin olarak bildiğim anlamını ise sen katıyorsun.
Evrim bir süreci ifade eder; başlangıcı ve sonu belli olan bir periyodu değil.
Yani evrimsel süreçte ya da evrimsel metotla, herhangi bir Tanrı figürünü; bir fanteziyi kanıtlayabilmek olanaksızdır;
Al sana kesin bilgi.

salakların aklının olmadığı ama 100 tanesi bir araya gelince aklı oluşturduğu fantazi mi? kesin bilgimi????
Ama sen bunu başarabilirsin ha; sende o potansiyeli görüyorum…

Diğer bir konu; oturup da her sorduğun saçmalığı açıklayacak vaktim yok.
Verilen cevapları da kabul etmiyorsun zaten; salağa yatıyorsun.

hersorduğun saçmalığı derken...bu sorular kısa günde 40 kez müslümanlara soruluyor siz sorunca iyi soru biz sorunca kötü soru..yerseniz.....
Aynı şeyleri benzer şekillerde programlanmış robot gibi tekrarlayıp duruyorsun.
Görmek istediğin cevapları göremediğin sürece de vazgeçmeyeceksin anlaşılan.

görmek istediğim  cevap yerine senin için şöyle desek daha mantıklı olmaz mı???

cevap verebilmek için işine gelen sorular bekleyip işine gelmeyen sorular sorulunca bu sorular çok saçma diye saçmalıyorsun....

Sen yine de karanlık bir odada olmayankara kediyi aramaya ve kör cehaletini Allah’ınla kamufle etmeye devam edebilirsin gringo...

sen hayatın ve bilincin kaynağı akılsız bilinçsiz atomlar diye kör sağır cehaletini kamufle etmeye devam edebilirsin...tringo...

Bu konuda bir bakıma haklısın bak;

haklı olabilirim ama senin ahlaki seviyene inmeye gerek görmüyorum......  Halbuki "götüyle" belirtmiş olsam, daha bir manidar olurdu...

Sitelerde Paylaş

Dawkins'i eleştirebilmen iÇin, onun yayınlarını okumuş olman, arka planını, nasıl bir eğitim aldığını, izlediği yöntemi, bakış açısını geliştirirken hangi paradigmalardan etkilendiğini bilmen gerekir. Eğer ileri sürdüğü savları beğenmiyorsan, kanıtlarla desteklenmiş kendi savını ileri sürersin. Bizde ciddiye alır, senin savını inceleriz. Eleştirilerimizi sunarız. Kanıt sunamazsan dalga geçeriz. Olay bundan ibaret.

tanju çolak yanlış yaptığında onu eleştirebilmek için avrupa gol kralı mı olmak lazım?????????????????????? azıcık aklınızı mantığınızı kullanın be....

Bilin ki gerçekten , ölümünden sonra yeryüzüne hayat verir Şüphesiz Biz, umulur ki aklınızı kullanırsınız diye size ayetleri açıkladık (HADİD SURESİ / 17) 

Onlar, iyice korunmuş şehirlerde veya duvar arkasında olmaksızın sizinle toplu bir halde savaşmazlar Kendi aralarındaki çarpışmaları ise pek şiddetlidir Sen onları birlik sanırsın, oysa kalpleri paramparçadır Bu, şüphesiz onların akletmeyen bir kavim olmaları dolayısıyla böyledir 
(HAŞR SURESİ / 14) 

Allah onlar için şiddetli bir azab hazırlamıştır; öyleyse ey iman eden temiz akıl sahipleri,Allah ’tan korkun Doğrusu , size bir zikir (uyaran, hatırlatan ve öğüt veren Kur’an) indirmiştir 
(TALAK SURESİ / 10) 

Ve derler ki: “Eğer dinlemiş olsaydık ya da akıl etmiş olsaydık, şu çılgınca yanan ateşin halkı arasında olmayacaktık” 
(MÜLK SURESİ / 10) 

“Eğer aklınızı kullanabiliyorsanız, O, doğunun da, batının da ve bunlar arasında olan her şeyin de Rabbidir” dedi (Musa
)(ŞUARA SURESİ / 2 

Size verilen her şey, yalnızca dünya hayatının metaı ve süsüdür katında olan ise, daha hayırlı ve daha süreklidir Yine de, akıllanmayacak mısınız? (KASAS SURESİ / 60) 

Andolsun, biz akledebilecek bir kavim için orada apaçık bir ayet bırakmışızdır 
(ANKEBUT SURESİ / 35) 

İşte bu örnekler; biz bunları insanlara vermekteyiz Ancak alimlerden başkası bunlara akıl erdirmez(ANKEBUT SURESİ / 43) 

Andolsun onlara: “Gökten su indirip de ölümünden sonra yeryüzünü dirilten kimdir?” diye soracak olursan, şüphesiz: “Allah” diyecekler De ki: “Hamd Allah’ındır” Hayır, onların çoğu akletmiyorlar (ANKEBUT SURESİ / 63) 

Size bir korku ve umut (unsuru) olarak şimşeği göstermesi ile gökten su indirmek suretiyle ölümünden sonra yeri onunla diriltmesi de, O’nun ayetlerindendir Şüphesiz bunda, aklını kullanabilecek bir kavim için gerçekten ayetler vardır (RUM SURESİ / 24) 

Sitelerde Paylaş

Kardeşim Dawkins Tanju Çolak mı? Futboldan anlıyorsan eleştirirsin. Dawkins bilim insanı. Onu eleştirebilmek için bilimden anlaman lazım. Eleştirirken bilimsel argümanlar kullanmalısın. Kuran'dan âyet sunarak eleştiremezsin. Kaynağı belli olmayan bir yazmayla kanıt sunamazsın Dawkins'e. Çok eleştirmek istiyorsan, bilimsel eğitim al. Bilimsel sav ileri sürmek öyle kolay birşey değildir. İnsanın ömrünü alabilir. Eğer yapabiliyorsan bunu yap. İnançla bilimi aynı kefeye koyamazsın. Onu diyorum sana. @gringer80

Sitelerde Paylaş

Kardeşim Dawkins Tanju Çolak mı? Futboldan anlıyorsan eleştirirsin. Dawkins bilim insanı. Onu eleştirebilmek için bilimden anlaman lazım. Eleştirirken bilimsel argümanlar kullanmalısın. Kuran'dan âyet sunarak eleştiremezsin. Kaynağı belli olmayan bir yazmayla kanıt sunamazsın Dawkins'e. Çok eleştirmek istiyorsan, bilimsel eğitim al. Bilimsel sav ileri sürmek öyle kolay birşey değildir. İnsanın ömrünü alabilir. Eğer yapabiliyorsan bunu yap. İnançla bilimi aynı kefeye koyamazsın. Onu diyorum sana. @gringer80

dawkinsi dawkinsin sözüyle eleştiriyorum kuran ne alaka??????????????

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gringer80 said:

anlatacak şeyim yok..anladığım şeyi söyleyeyim...dawkinsin saçmalığını savunmak için konuyu başka tarafa çekmek zorunda kalmış bir acizle karşı karşıyayım....mesele bu...

konu bu:

"Dawkins diyor ki : Atomların algıları yoktur..Atomlar beyni oluşturur,Beyinlerin algıları vardır.....Bu büyük bilimsel tesbit müslümanların nevrini döndürdü cevap vermediler. acaba ateistler ne diyor.?"

Anlayışın bu: Bakın, ateist milleti ve Müslim ümmeti! "Dawkins, hem atomların algıları yoktur diyor, hem bu algısız atomlardan beyinleri oluşturuyor, hem de bu algısız atomlardan oluşturduğu beyinlerin algısı vardır." diyor. bilimselliğe, Çelişkiye bakar mısınız? 

Bu anlayış farkı/farkları, ilkel beyinlerle kompleks beyinlerin farklarından kaynaklanıyor olmalı...

Bu görüşünü, anlayışını bilimsel ve/vaya ilimsel tezlerinle desteklemen ve dolayısıyla Dawkins'i ve bizleri yerle yeksan etmen gerekirken, çocukça ve kaçamak yanıtlarla geçiştiriyorsun. Çok ayıp, senin gibi ilge (ilimde ilerlemiş.) Müslim'e hiç yakışmıyor.

Konuyla göbekten bağlantılı sorularıma yanıt alamadım:

Soru-1) "Tüm gerçek varlıklar gibi insan ve de beyni medde-enerjiden ibaret midir değil midir. " 

Soru-2) "Doğuştan beş duyusu tam özürlü bir insanın beyninde, bilinç-bilgi-irade adına ne vardır veya yoktur. Aynı soru, bunun tam tersi olarak duyu organları sağlam fakat beyninin duyu merkezleri doğuştan arızalı bir insan için de geçerlidir. Mesela bu insan sensin, anlat bakalım ne var ne yok?" 

Bu sorulara yanıt vermediğin/veremediğin sürece, "Sükut ikrardan gelir sözü gereğince" bir materyalist sayılırsın.

tarihinde ilkeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

konu bu:

"Dawkins diyor ki : Atomların algıları yoktur..Atomlar beyni oluşturur,Beyinlerin algıları vardır.....Bu büyük bilimsel tesbit müslümanların nevrini döndürdü cevap vermediler. acaba ateistler ne diyor.?"

Anlayışın bu: Bakın, ateist milleti ve Müslim ümmeti! "Dawkins, hem atomların algıları yoktur diyor, hem bu algısız atomlardan beyinleri oluşturuyor, hem de bu algısız atomlardan oluşturduğu beyinlerin algısı vardır." diyor. bilimselliğe, Çelişkiye bakar mısınız? 

Bu anlayış farkı/farkları, ilkel beyinlerle kompleks beyinlerin farklarından kaynaklanıyor olmalı...

Bu görüşünü, anlayışını bilimsel ve/vaya ilimsel tezlerinle desteklemen ve dolayısıyla Dawkins'i ve bizleri yerle yeksan etmen gerekirken, çocukça ve kaçamak yanıtlarla geçiştiriyorsun. Çok ayıp, senin gibi ilge (ilimde ilerlemiş.) Müslim'e hiç yakışmıyor.

konuyu anlayamamışsın ...ben diyorum ki!!!!    bu saçmalık karşısında hangi bilimsel/ilimsel tez ortaya konabilirki??????????* ama ben herzaman bilimi iğfal eden ateistlere diyorumki ortada başka akılsız bilinçsiz atom kaldıysa yeni bilinçli algılı canlılar yapıverin...ama çocukça ve kaçamak yantlarla geçiştiriyorlar...ateistler gibi bilimcilere hiçyakışmıyor...

Sitelerde Paylaş

.

Konuyla göbekten bağlantılı sorularıma yanıt alamadım:

Soru-1) "Tüm gerçek varlıklar gibi insan ve de beyni medde-enerjiden ibaret midir değil midir. " 

Soru-2) "Doğuştan beş duyusu tam özürlü bir insanın beyninde, bilinç-bilgi-irade adına ne vardır veya yoktur. Aynı soru, bunun tam tersi olarak duyu organları sağlam fakat beyninin duyu merkezleri doğuştan arızalı bir insan için de geçerlidir. Mesela bu insan sensin, anlat bakalım ne var ne yok?" 

Bu sorulara yanıt vermediğin/veremediğin sürece, "Sükut ikrardan gelir sözü gereğince" bir materyalist sayılırsın.

1-insan ve beyni madde-enerjiden ibarettir de....... insanın kıçıda madde ve enerjiden ibaret......iyide kıçtaki madde ve enerji neden beyin dururken kıçda görev almış???? baskı mı tehditmi aldatılmamı bu sorunun cevabını muhtemelen biliyorsundur...

2-doğuştan beş duyusu tam özürlü insanın beyni niye özürlü olmuş...birileri mi malzemeden çalmış.yoksa şu akılsız bilinçsiz atomların en akılsız en bilinçsizine mi denk gelmiş de arızalı olmuş????

Sitelerde Paylaş

Evet yukarıyada ben astım âyetleri. :smashfreak:

ayetler orada ironi olarak var. benim azıcık aklınızı kullanın sözümü dolaylı yoldan pekiştirip algılamanı ve anlamlandırmanı kolaylaştırmak için kullanıldı.konuyla alakalı olmadıklarını anlayabileceğin teziyle o ayetler kullanıldı ..ama yanılmışım....:352nmsp:

tarihinde gringer80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gringer80 said:

konuyu anlayamamışsın ...ben diyorum ki!!!!    bu saçmalık karşısında hangi bilimsel/ilimsel tez ortaya konabilirki??????????* 

Bir şeye/teze saçma diyebilmek için, onun saçmalığını ortaya koyan bir karşı tez mutlaka omalı. Böyle bir tez yoksa veya ortaya koyamıyorsanız, neye dayanarak mevcut tezin saçmalığına karar veriyorsunuz?  

ama ben herzaman bilimi iğfal eden ateistlere diyorumki ortada başka akılsız bilinçsiz atom kaldıysa yeni bilinçli algılı canlılar yapıverin...ama çocukça ve kaçamak yantlarla geçiştiriyorlar...ateistler gibi bilimcilere hiçyakışmıyor...

Ateistler fizikçidir, bilimcidir, bilimin dostlardır. Onların düşmanları dinler, diğer metafizik inançlar-felsefeler ve taraftarlarıdır.. Ateistler, İğfal edeceklerse düşmanlarını iğfal ederler, dostlarını değil.

Büyüklere masallar kitabının (Tevrat) İbrahim ile Firavun masalı bölümünde; İbrahim'in "Benim tanrım, güneşi doğudan getirir, batıdan batırır. Sen tersini yap da görelim." anlamındaki veya Muhammed'in/Tanrısının "Bir sinek yaratsınlar da görelim." mealindeki çocukça meydan okumaları... 

Örnekler zamana ve mekana göre değişiyor. Günümüzün Müslimleri, atomlardan bahsediyor. Hani şu Antik Yunan'ın materyalist Filozoflarının söz ettiği atomlardan. Evrimin inkarcıları, kültürel ve bilimsel evrimin, dolayısıyla da doğal evrimin ispatları gibiler, farkında olmasalar da...

Sitelerde Paylaş

ateistlik, aptallık ve cehaletle doğru, zeka ve bilgelikle ters orantılıdır. 

Bir insan ancak bu kadar utanmazca yalan söyleyebilir.

Bilim adamları arasındaki ateist oranları sayısal olarak belirlenmiş iken

Ateistlerin yüksek oranda olduğu ülkelerin eğitim durumu ortada iken

Bunların ağa babası bile "İnsanların eğitim seviyedi arttıkça oy alma potansiyelimiz azalıyor" demiş iken

bu burada ateistlik cehaletle doğru orantılıdır diyebiliyor hiç utanmadan.

Herkes gördüğü, bildiği halde "Güneş karadır" diye iddia etmek gibi bir şey bu.

Amaç doğruyu savunmak değil, ona buna bok atıp ortalığı bulandırmak.

Vakit kaybı kesinlikle.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, gringer80 said:

1-insan ve beyni madde-enerjiden ibarettir de....... insanın kıçıda madde ve enerjiden ibaret......iyide kıçtaki madde ve enerji neden beyin dururken kıçda görev almış???? baskı mı tehditmi aldatılmamı bu sorunun cevabını muhtemelen biliyorsundur...

Benim peygamberim Einstein "E=mC²"; (Kütle ve enerji eşdeğerliliği) eşitliğiyle ile evrenin, sizin deyiminizle kainatın en büyük sırrını çözmüştür. Bu eşitlik, aynı zamanda madde ve enerjinin korunumu yasasıdır. Bu yasa derki; hiçbir şey yoktan var edilemez, sizin deyiminizle söylersek yaratılamaz; var olan hiçbir şey de yok edilemez. Senin anlayacağın; senin tanrın ne yaratabilir ne de yok edebilir. Allah'ınız, olsa olsa büyük patlama anındaki patlayan şey olur. Bunun dışında onu açıklayabilecek argüman yok gibi. 

Allah'ınıza, ilk fiskeyi Gelileo vurdu, Newton ilk darbeyi indirdi, Einstein bombayı patlattı ve onu bir daha toparlanamayacak biçimde paramparça etti. Allah'ınızın diriltmek istiyorsanız Einstein'in bu eşitliğini öldürmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için de,  Einsten'i aşacak bir bilim adamının ortaya çıkması gerekiyor. 

Burada, Allah-din-peygamber adına ahkam keseceğinize, Tek tanrıcılar; Yahudi, Hristiyan ve Müslümanlar olarak bir araya gelin, var gücünüz ve imanlarınızla "Allah'ımız, hem senin hem bizim hallerimiz perişan, yarat Enstein'i aşan bir Frenkeştayn, aksi halde her tarafa egemen olacak şeytan." diye, yalvarıp yakarsanız ya. 

Bizim doğa tanrı, ağır iş görür, madde-enerji olarak her şeydir ama beyin işlevi anlamında bilinci yoktur, yasalarıyla iş görür, Yaratması milyonlarca, hatta milyarlarca yıl sürer.

Sizin göt tanrı, pardon gök tanrı şipşakçıdır, maddesi yoktur, ama nasıl oluyorsa beyin denen maddesel bir organın işlevi olan bilince sahiptir. O sadece "ol" der ve anında oldurur. Hal böyle olunca, o çocukça meydan okumalarınızın da muhatapları gene siz ve Allah'ınız oluyor. Yani sonuç olarak işiniz Allah'a kalıyor. Bu güne kadar kimsenin görmediği, duymadığı, hissetmediği, tatmadığı, koklamadığı ve de algılamadığı Allah'a...

2-doğuştan beş duyusu tam özürlü insanın beyni niye özürlü olmuş...birileri mi malzemeden çalmış.yoksa şu akılsız bilinçsiz atomların en akılsız en bilinçsizine mi denk gelmiş de arızalı olmuş????

Sorunun yanıtını verirsen, soru sorma hakkını elde edebilirsin, belki...

Bu beş duyu organı veya beyindeki beş duyu merkezi özürlü insan (mesela dedik) sensin. Kendini bu insanın yerine koyarak düşünmeye çalış. Beyninde bilgi, algı, bilinç adına ne var? Bu kadar özürlü biri olmana rağmen "Değişen bir şey yok." diyebiliyorsan, beynin gereksiz bir organ olmuş olur. Bu durumda, bu adama yani sana "Bu gereksiz organı ve dolayısıyla ağırlığı neden taşıyorsun?" diye, yaratıcısına da "Bu gereksiz organı hangi gerzek yarattı?" diye sorarlar. 

Sitelerde Paylaş

hebele hübele...

Orada evrimsel süreci kastetmedim gringo;
İşin sonunu kastettim; sözgelimi.
Dolaylı tümleç kullanma gereği duymadım kusura bakma; yoksa kusursuz bir şekilde anlayacağına dair en ufak bir şüphem yok.

Sorduğun tüm soruları madde madde cevaplasam sanki aydınlanacak gibi konuşuyorsun.
Verdiğim cevaplar içinden de “neden” kalıbını bastırıp yeni gereksiz sorular türeteceksin.
Bir anlamı var mı ?

Şu sorduğun sorulara bak şimdi ;
" spermAlar hedefe varınca yumurtaları niye döller ????
işi birey niye yumurta yapmış...nasıl yapmış yumurtayı. bunun okuluna mı gitmiş????
yada ben dişiyim ben sperma yapmayım yumurta yapıyımmı demiş????
geri kalan spermalar niye ölüyor yaşamaktan sıkılmışlarmı?
yaşamaya devam edip yeni yumurta arasalar olmazmıydı???????
erkek birey neden spermaların ömürlerini kısa yapmış.neden bu adaletsizliği yapıyor...Vs "

Güler misin sabaha mı bırakırsın…

Bir tane de ben ekleyim ;
“Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi”

Cidden soruyorum çok düşündün mü bu soruları sormak için?

Halen ısrarla salakolarak tanımlıyorsun atomları.
Bunu sana anlattım;
İlk iki iletimde, atomların neden bir akla ya da bilince sahip olamayacağını Bilal’e anlatır gibi anlattım.
Bak ne demişim sana;

" Hepsi doğalarından kaynaklı işleri sürekli sürdürürler, bazen görevleri dışına çıkıp hata yaparlar ve bu hataları umursa(ya)mazlar.
Çünkü bizim hata” ya da görev” olarak ifade ettiğimiz şey; atomlar, moleküller, hücreler vb. olgular için hiçbir şey ifade etmemektedir.

Hah; işte bu duruma sperm ve yumurta da dahil. "

Akılları ya da bilinçleri olmadığı için sebebi yok arkadaşım; neden sorusunun bir anlamı yok; bu kadar basit.
Bilinçli olma hali insanlar için dahi söz konusu değildir; yanılgıdır bu.
Bak ne demişim;
Atomların, bir aklının ya da bilincinin bulunmadığına en iyi örnek mutasyondur.
Kaldı ki milyonlarca hücrenin bir araya gelmesiyle oluşan beyinin, birleştirici alanlarındaki bilinç” denilen olgu dahi tamamen bilinçaltı tarafından bilinçsiz bir şekilde” kontrol edilmekte.

Yani, bilinçli bir şekilde yaptığını düşündüğün bir hareket dahi, tamamen bilinçsiz bir şekilde ortaya çıkıyor.
Durum böyleyken, atom ya da hücrenin bir aklının ya da bilincinin bulunduğunu iddia etmek deli saçması bir harekettir.

Aynı şeyleri tecmit pilavı gibi önüne mi koyma mı istiyorsun (?)

Sorularını genel hatlarıyla cevaplıyorum bu kıyağımı unutma ;

Çevre ve ortam koşulları belli bir süre yaşamalarına olanak sağlar -özellikle sıcaklığın etkisi büyüktür-; bu nedenle “gidip bir yumurta bulayım da dölleyim” deme gibi bir durum söz konusu olamaz.
Tıpkı senin ekstrem şartlar altında 150 yıl boyunca ; oksijen olmadan ya da -100 derecede yaşayamayacağın gibi.
Mesela sen genetik açıdan sağlıklı bir erkeksin; isteğe bağlı olarak sperm üretmeyim de yumurta üreteyim deme gibi bir lüksün var mı ?
Var mı böyle bir seçeneğin ? Hayır, yok.
Hah; onların da yok.
Sperma olayından söz etmişsin; her erkek birey sperma üretmek zorunda değil.
Çeşitli çevresel ve genetik faktörlerden dolayı bu erkek birey kısır da olabilir.
Kısır olmayan, üreme açısından sağlıklı bireylerin ise fabrikası testisleridir.
Eğer çeşitli faktörlerden dolayı eşey hormonu salgılanmazsa, fabrikanın da pek bir anlamı kalmamakta.
Mesela bu bir hatadır ve benzer durum insanlar için de geçerli; yalnızca balıklar için değil.  
Son olarak spermaların ömrü erkek bireye değil çevre-ortam koşullarına bağlıdır; bundan yukarıda bahsettim.

(Sana rüzgarda savrulan yaprak örneğini verdim; iyice oku da anla ne demek istediğimi).

Sitelerde Paylaş

Anlayacağın, tüm bu olaylar fiziksel çevre etmenleri; etki/tepki dahilinde şekillenir.
Akla ya da bilince göre değil; kaldı ki hiçbir olayda aklı ya da bilinci gerektirecek bir durum yok.
Çünkü olaylar fizik yasaları dahilinde gerçekleşiyor; ortada metafiziksel, fantastik ya da bilimle açıklanamayacak türden bir durum yok.
Ha bu demek değildir ki fizik kuralları gerektiği gibi işliyor; maalesef böyle bir durum da söz konusu değil.
İçinde bulunduğumuz evren tasarlanamaz bir yapıda; kaotik işliyor yasalar.
Ne belli bir düzen var; ne bir nizam ne de bir ahenk var.
Hatalar var; hiçbir şey dört dörtlük değil.

Tüm bunlar doğrultusunda böyle bir sistemi kurgulamış herhangi bir Tanrı figürü mevcut şartlar altında -bedevi sıçmığını hesaba dahi katmıyorum- Tanrı kapsamına giremez arkadaşım çünkü belirtmiş olduğum yargılardan dolayı kusursuz değildir.
Sen yine de kafanda ne idüğü belirsiz bir Tanrı yaratıp ona tapınabilirsin tabii; bunda bir sıkıntı yok.

Merak ettiğin soruları anlamaya, öğrenmeye yönelik sorsan birçok kişi paylaşır bilgilerini…
Senin niyetin ulan şu Allahsızların bir açığını yakalayım da rezil edeyimhesabı; verilen cevapları dahi umursamıyorsun.
Ben her şeyi bilmiyorum;
Hiçbir ateist her şeyi bilmek zorunda değil.

Varsa bilinç ya da akıl dediğin olgunun işleyen beyinden bağımsız olarak var olabildiğine dair bilimsel bir veri/kanıt, buraya koyarsın tartışılır;
Bizi de aydınlatmış olursun.
Bunun dışında bu iddialarının en ufak bir anlamı ya da değeri yok.

O yüzden boş yere Dawkins’e, evrime ya da bilime bok atmaya çalışma.

Burada bu şekilde vakit harcayacağına bir şeyler kapmaya bak.
Ya da git ibadetini yap; müslümal sitelerine takıl; ne biliyim Kur’an-ı Şekerim filan oku.

Yazdıklarıma karşılık “yine” şu nasıl oldu; bu neden böyle oldu tarzı gereksiz sorular döşersen bir cevap alamayacaksın, haberin olsun; daha fazla uğraşamam.

Sitelerde Paylaş

Bir şeye/teze saçma diyebilmek için, onun saçmalığını ortaya koyan bir karşı tez mutlaka omalı. Böyle bir tez yoksa veya ortaya koyamıyorsanız, neye dayanarak mevcut tezin saçmalığına karar veriyorsunuz?  

karşı tez....100 tane akıllı bir araya gelse akıl ürünü bir eser ortaya çıkarabilir....100 akılsız değil 1000 akılsız da bir araya gelse akıl ürünü bir eser ortaya koyamaz?????? oldumu????????????????????????????????????

Sitelerde Paylaş

Ateistler fizikçidir, bilimcidir, bilimin dostlardır. Onların düşmanları dinler, diğer metafizik inançlar-felsefeler ve taraftarlarıdır.. Ateistler, İğfal edeceklerse düşmanlarını iğfal ederler, dostlarını değil.

ne yani insan kafatasına orangutan çenesini tevrat mı oturtmuşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş???????????????????????????? bilimi iğfal bu işte....

Sitelerde Paylaş

Büyüklere masallar kitabının (Tevrat) İbrahim ile Firavun masalı bölümünde; İbrahim'in "Benim tanrım, güneşi doğudan getirir, batıdan batırır. Sen tersini yap da görelim." anlamındaki veya Muhammed'in/Tanrısının "Bir sinek yaratsınlar da görelim." mealindeki çocukça meydan okumaları... 

HARBİDEN ÇOK ÇOCUKCA MEYDAN OKUMA...BU KADAR BASİT İŞLERİ YAPMAYA NE VAR CANIM....BU İŞLERİ ATEİSTLER KISA GÜNDE 40 SEFER YAPIYOR ZATEN...DEĞİLMİ????

Sitelerde Paylaş

Bir insan ancak bu kadar utanmazca yalan söyleyebilir.

Bilim adamları arasındaki ateist oranları sayısal olarak belirlenmiş iken

Ateistlerin yüksek oranda olduğu ülkelerin eğitim durumu ortada iken

Bunların ağa babası bile "İnsanların eğitim seviyedi arttıkça oy alma potansiyelimiz azalıyor" demiş iken

bu burada ateistlik cehaletle doğru orantılıdır diyebiliyor hiç utanmadan.

Herkes gördüğü, bildiği halde "Güneş karadır" diye iddia etmek gibi bir şey bu.

Amaç doğruyu savunmak değil, ona buna bok atıp ortalığı bulandırmak.

Vakit kaybı kesinlikle.

ABİCİM HER ELİMDE HIYAR VAR DİYENE TUZ ALIP KOŞTURURSAN BÖYLE SAÇMALARSIN...İLGİLİ CÜMLE MEŞRU MÜDAFA  OLARAK ELE ALINDI...O CÜMLEYİ ATEİST ARKADAŞIN İnanç, aptallık ve cehaletle doğru, zeka ve bilgelikle ters orantılıdır. YAZMIŞ BEN BAŞLIĞINI DEĞİŞTİRDİM SADECE.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...