Jump to content

ATEİSTLER CEVAP VERSİN

Recommended Posts

Benim peygamberim Einstein "E=mC²"; (Kütle ve enerji eşdeğerliliği) eşitliğiyle ile evrenin, sizin deyiminizle kainatın en büyük sırrını çözmüştür. Bu eşitlik, aynı zamanda madde ve enerjinin korunumu yasasıdır. Bu yasa derki; hiçbir şey yoktan var edilemez, sizin deyiminizle söylersek yaratılamaz; var olan hiçbir şey de yok edilemez. Senin anlayacağın; senin tanrın ne yaratabilir ne de yok edebilir. Allah'ınız, olsa olsa büyük patlama anındaki patlayan şey olur. Bunun dışında onu açıklayabilecek argüman yok gibi. 

Allah'ınıza, ilk fiskeyi Gelileo vurdu, Newton ilk darbeyi indirdi, Einstein bombayı patlattı ve onu bir daha toparlanamayacak biçimde paramparça etti. Allah'ınızın diriltmek istiyorsanız Einstein'in bu eşitliğini öldürmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için de,  Einsten'i aşacak bir bilim adamının ortaya çıkması gerekiyor. 

BU YASA DERMİŞKİ  Bu yasa derki; hiçbir şey yoktan var edilemez, sizin deyiminizle söylersek yaratılamaz; var olan hiçbir şey de yok edilemez.......................................la harbi ne içiyonuz da böyle kafa yapıyonuz anlayamadım gitti....BEN OLAYI ŞÖYLE ANLADIM.....HİÇBİR YARATILMIŞ HİÇBİRŞEYİ  YOKTAN VAREDEMEZ...VAR OLAN HİÇBİRŞEYİDE YOK EDEMEZ...... SENİN ANLAYACAĞIN BENİM ALLAHIM YARATIK DEĞİL YARATICI...BİLMEM ANLATABİLDİMMİ??? GENEDE BEN ANLATAYIM....GTA OYUNUNU BİLİRSİN...OYUNUN İÇİNDEKİ KAREKTERLER  OTURUP OYUN İÇİNDE YENİ BİR BÖLÜM YAZAMAZ....AMA OYUNUN YAZILIMCILARI BU KISITLAMAYA TABİ DEĞİL....ONLAR YENİ BÖLÜM YAZA BİLİR.ANLAYACAĞIN TOMMY OYUNA YENİ BÖLÜM EKLEYEMEZ..AMA GTA'NIN YAZILIMCILARI EKLEYEBİLİR...SENİN ANLAYACAĞIN TOMMY' İÇİN OLAN  KISITLAMALAR OYUNUN YAZILIMCILARINI BAĞLAMAZ...

GALİLEO OLMASAYDI DÜNMAMIZ DÜZ OLARAK KALACAKTI...BÖYLE YUVARLAK OLMAYACAKTI..NEWTON OLMASAYDI ESKİDEN OLDUĞU GİBİ İNSANLAR HAVADA UÇACAKTI...SAĞ OLSUNLAR VAR OLSUNLA DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŞUNU KAFANA İYİ SOKKKKKKKK BİLİMDE BİLİM ADAMLARIDA YOKTAN BİR ŞEY VARETMEZLER VAR OLAN ŞEYLERİ KEŞFEDERLER..... YANİ ANLAYACAĞIN GALİLEODAN ÖNCEDE DÜNYA YUVARLAKTI.NEWTONDAN ÖNCEDE YERÇEKİMİ VARDI..GALİLEO DÜNYAYI YUVARLAKLAŞTIRMADI..NEWTONDA YERÇEKİMİ KANUNUNU İCAT ETMEDİ.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 374
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burada, Allah-din-peygamber adına ahkam keseceğinize, Tek tanrıcılar; Yahudi, Hristiyan ve Müslümanlar olarak bir araya gelin, var gücünüz ve imanlarınızla "Allah'ımız, hem senin hem bizim hallerimiz perişan, yarat Enstein'i aşan bir Frenkeştayn, aksi halde her tarafa egemen olacak şeytan." diye, yalvarıp yakarsanız ya. 

ABİSİ CEHENNEMİ YARATAN Frenkeştayn'I NİYE YARATSINKİ??????...ONCA MASRAFTAN SONRA CEHENNEM BOŞ MU? KALACAK...HİÇ KAFANIZ BASMIYOR...

Sitelerde Paylaş

Sizin göt tanrı, pardon gök tanrı şipşakçıdır, maddesi yoktur, ama nasıl oluyorsa beyin denen maddesel bir organın işlevi olan bilince sahiptir.

KİMSE KİMSENİN KUTSALINA HAKARET EDEMEZ......BU CÜMLEDE KISA SÜREDE BİR DÜZELTME YAPACAKMISIN YOKSA BENMİ DÜZELTTİRİYİM??????????????????????????????????????????????????

Sitelerde Paylaş

Sorunun yanıtını verirsen, soru sorma hakkını elde edebilirsin, belki...

Bu beş duyu organı veya beyindeki beş duyu merkezi özürlü insan (mesela dedik) sensin. Kendini bu insanın yerine koyarak düşünmeye çalış. Beyninde bilgi, algı, bilinç adına ne var? Bu kadar özürlü biri olmana rağmen "Değişen bir şey yok." diyebiliyorsan, beynin gereksiz bir organ olmuş olur. Bu durumda, bu adama yani sana "Bu gereksiz organı ve dolayısıyla ağırlığı neden taşıyorsun?" diye, yaratıcısına da "Bu gereksiz organı hangi gerzek yarattı?" diye sorarlar. 

Sorunun yanıtını verirsen, soru sorma hakkını elde edebilirsin, belki...BENDE ÖYLE DİYORUM ZATEN...KONU BAŞLIĞININ CEVABINI VEREBİLİRSEN SORU SORUNA CEVAP ALABİLİRSİN(BELKİ)

Sitelerde Paylaş

Orada evrimsel süreci kastetmedim gringo;
İşin sonunu kastettim; sözgelimi.
Dolaylı tümleç kullanma gereği duymadım kusura bakma; yoksa kusursuz bir şekilde anlayacağına dair en ufak bir şüphem yok.

Sorduğun tüm soruları madde madde cevaplasam sanki aydınlanacak gibi konuşuyorsun.
Verdiğim cevaplar içinden de “neden” kalıbını bastırıp yeni gereksiz sorular türeteceksin.
Bir anlamı var mı ?

Şu sorduğun sorulara bak şimdi ;
" spermAlar hedefe varınca yumurtaları niye döller ????
işi birey niye yumurta yapmış...nasıl yapmış yumurtayı. bunun okuluna mı gitmiş????
yada ben dişiyim ben sperma yapmayım yumurta yapıyımmı demiş????
geri kalan spermalar niye ölüyor yaşamaktan sıkılmışlarmı?
yaşamaya devam edip yeni yumurta arasalar olmazmıydı???????
erkek birey neden spermaların ömürlerini kısa yapmış.neden bu adaletsizliği yapıyor...Vs "

Güler misin sabaha mı bırakırsın…

Bir tane de ben ekleyim ;
“Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi”

Cidden soruyorum çok düşündün mü bu soruları sormak için?

Halen ısrarla salakolarak tanımlıyorsun atomları.
Bunu sana anlattım;
İlk iki iletimde, atomların neden bir akla ya da bilince sahip olamayacağını Bilal’e anlatır gibi anlattım.
Bak ne demişim sana;

" Hepsi doğalarından kaynaklı işleri sürekli sürdürürler, bazen görevleri dışına çıkıp hata yaparlar ve bu hataları umursa(ya)mazlar.
Çünkü bizim hata” ya da görev” olarak ifade ettiğimiz şey; atomlar, moleküller, hücreler vb. olgular için hiçbir şey ifade etmemektedir.

Hah; işte bu duruma sperm ve yumurta da dahil. "

Akılları ya da bilinçleri olmadığı için sebebi yok arkadaşım; neden sorusunun bir anlamı yok; bu kadar basit.
Bilinçli olma hali insanlar için dahi söz konusu değildir; yanılgıdır bu.
Bak ne demişim;
Atomların, bir aklının ya da bilincinin bulunmadığına en iyi örnek mutasyondur.
Kaldı ki milyonlarca hücrenin bir araya gelmesiyle oluşan beyinin, birleştirici alanlarındaki bilinç” denilen olgu dahi tamamen bilinçaltı tarafından bilinçsiz bir şekilde” kontrol edilmekte.

Yani, bilinçli bir şekilde yaptığını düşündüğün bir hareket dahi, tamamen bilinçsiz bir şekilde ortaya çıkıyor.
Durum böyleyken, atom ya da hücrenin bir aklının ya da bilincinin bulunduğunu iddia etmek deli saçması bir harekettir.

Aynı şeyleri tecmit pilavı gibi önüne mi koyma mı istiyorsun (?)

Sorularını genel hatlarıyla cevaplıyorum bu kıyağımı unutma ;

Çevre ve ortam koşulları belli bir süre yaşamalarına olanak sağlar -özellikle sıcaklığın etkisi büyüktür-; bu nedenle “gidip bir yumurta bulayım da dölleyim” deme gibi bir durum söz konusu olamaz.
Tıpkı senin ekstrem şartlar altında 150 yıl boyunca ; oksijen olmadan ya da -100 derecede yaşayamayacağın gibi.
Mesela sen genetik açıdan sağlıklı bir erkeksin; isteğe bağlı olarak sperm üretmeyim de yumurta üreteyim deme gibi bir lüksün var mı ?
Var mı böyle bir seçeneğin ? Hayır, yok.
Hah; onların da yok.
Sperma olayından söz etmişsin; her erkek birey sperma üretmek zorunda değil.
Çeşitli çevresel ve genetik faktörlerden dolayı bu erkek birey kısır da olabilir.
Kısır olmayan, üreme açısından sağlıklı bireylerin ise fabrikası testisleridir.
Eğer çeşitli faktörlerden dolayı eşey hormonu salgılanmazsa, fabrikanın da pek bir anlamı kalmamakta.
Mesela bu bir hatadır ve benzer durum insanlar için de geçerli; yalnızca balıklar için değil.  
Son olarak spermaların ömrü erkek bireye değil çevre-ortam koşullarına bağlıdır; bundan yukarıda bahsettim.

(Sana rüzgarda savrulan yaprak örneğini verdim; iyice oku da anla ne demek istediğimi).

BENİM SORDUĞUM SORULARI ATEİSTLER SÜREKLİ YARATICI VE İSLAM HAKKINDA  SORUYOR...VE AMAÇLARIDA BİR HAKİKATİ GÖRMEK FALAN DEĞİL..  BENZERİ ATEİSTLERE SORULUNCA HEMEN SORGULAMA BAŞLIYOR.kısaca açıklayayım   ortada 100 trilyon odalı bir saray var.ve bu sarayda sindirim dolaşım sinir boşaltım sistemleri var. ben diyorumki bu sarayın mutlaka bir ustası vardır...sende diyorsunki ne ustası...bu sarayın taşları dururken rüzgar esti şimşek çaktı yağmur yağdı. ve bu saray rüzgarın getirdiği kumların yağmurla harç olmasından ve şiddetli rüzgarın taşları üst üste koymasıyla oldu...bende diyorum ki yahu ne rüzgarın ne yağmurun böyle bir saray yapabilmesinin imkanı yok.sende diyorsunki hani ortada bir usta yok ben görmediğim ustaya inanmam.

Sitelerde Paylaş

Anlayacağın, tüm bu olaylar fiziksel çevre etmenleri; etki/tepki dahilinde şekillenir.
Akla ya da bilince göre değil; kaldı ki hiçbir olayda aklı ya da bilinci gerektirecek bir durum yok.
Çünkü olaylar fizik yasaları dahilinde gerçekleşiyor; ortada metafiziksel, fantastik ya da bilimle açıklanamayacak türden bir durum yok.
Ha bu demek değildir ki fizik kuralları gerektiği gibi işliyor; maalesef böyle bir durum da söz konusu değil.
İçinde bulunduğumuz evren tasarlanamaz bir yapıda; kaotik işliyor yasalar.
Ne belli bir düzen var; ne bir nizam ne de bir ahenk var.
Hatalar var; hiçbir şey dört dörtlük değil.

Tüm bunlar doğrultusunda böyle bir sistemi kurgulamış herhangi bir Tanrı figürü mevcut şartlar altında -bedevi sıçmığını hesaba dahi katmıyorum- Tanrı kapsamına giremez arkadaşım çünkü belirtmiş olduğum yargılardan dolayı kusursuz değildir.
Sen yine de kafanda ne idüğü belirsiz bir Tanrı yaratıp ona tapınabilirsin tabii; bunda bir sıkıntı yok.

Merak ettiğin soruları anlamaya, öğrenmeye yönelik sorsan birçok kişi paylaşır bilgilerini…
Senin niyetin ulan şu Allahsızların bir açığını yakalayım da rezil edeyimhesabı; verilen cevapları dahi umursamıyorsun.
Ben her şeyi bilmiyorum;
Hiçbir ateist her şeyi bilmek zorunda değil.

Varsa bilinç ya da akıl dediğin olgunun işleyen beyinden bağımsız olarak var olabildiğine dair bilimsel bir veri/kanıt, buraya koyarsın tartışılır;
Bizi de aydınlatmış olursun.
Bunun dışında bu iddialarının en ufak bir anlamı ya da değeri yok.

O yüzden boş yere Dawkins’e, evrime ya da bilime bok atmaya çalışma.

Burada bu şekilde vakit harcayacağına bir şeyler kapmaya bak.
Ya da git ibadetini yap; müslümal sitelerine takıl; ne biliyim Kur’an-ı Şekerim filan oku.

Yazdıklarıma karşılık “yine” şu nasıl oldu; bu neden böyle oldu tarzı gereksiz sorular döşersen bir cevap alamayacaksın, haberin olsun; daha fazla uğraşamam.

fizik yasaları bu yasalar fizikler bir araya gelince mi? oluşmuş??? fizikleri kim bir araya getirmişde fiziklerde yasa falan yapmış????? Ne belli bir düzen var; ne bir nizam ne de bir ahenk var.
Hatalar var; hiçbir şey dört dörtlük değil.TABİ CANIM GÜNLER BAZEN 24 SAAT BAZEN 5000 SAAT OLUYOR.BAZEN YAZLAR 10 SENE SÜRÜYOR ARDINDAN 50 SENE KIŞ GELİYOR BAHAR BAZEN 100 YILDA BİR UĞRUYOR.GÜNEŞ BAZEN YILLIK İZNE ÇIKIYOR DÜNYADAN 1000 SENE FİLAN UZAKLAŞIYOR.BAZEN BATIDAN DOĞUP KUZEYDEN BATIYOR...YAĞMURLAR YERDEN YUKARI YAĞIYOR...

Sitelerde Paylaş

BENİM SORDUĞUM SORULARI ATEİSTLER SÜREKLİ YARATICI VE İSLAM HAKKINDA  SORUYOR...VE AMAÇLARIDA BİR HAKİKATİ GÖRMEK FALAN DEĞİL..  BENZERİ ATEİSTLERE SORULUNCA HEMEN SORGULAMA BAŞLIYOR.kısaca açıklayayım   ortada 100 trilyon odalı bir saray var.ve bu sarayda sindirim dolaşım sinir boşaltım sistemleri var. ben diyorumki bu sarayın mutlaka bir ustası vardır...sende diyorsunki ne ustası...bu sarayın taşları dururken rüzgar esti şimşek çaktı yağmur yağdı. ve bu saray rüzgarın getirdiği kumların yağmurla harç olmasından ve şiddetli rüzgarın taşları üst üste koymasıyla oldu...bende diyorum ki yahu ne rüzgarın ne yağmurun böyle bir saray yapabilmesinin imkanı yok.sende diyorsunki hani ortada bir usta yok ben görmediğim ustaya inanmam.

insanı allah bu şekilde yarattı

bu inanca sahipsiniz. evrimi de bu şekilde algılıyorsunuz. sanıyorsunuz ki, günün birinde insan bu şekilde hop diye ortaya çıktı.

bu doğru değil. insan da, doğada gördüğünüz tüm canlılar da, çok çok küçük varlıklar olarak canlılığa geçiş yaptılar. bu küçük varlıklar, milyarlarca yılda gittikçe karmaşıklaştılar.

sizin çok odalı örneğinizden gidersek: o saray tek bir kum tanesinden, her nesilde üzerine 1 kum tanesi daha koyularak saraylığa doğru geldi.

bunu da anlamıyorsanız, daha da zorlamayın boşuna. sizin harcınız değilmiş deyin, devam edin.

Sitelerde Paylaş

insanı allah bu şekilde yarattı

bu inanca sahipsiniz. evrimi de bu şekilde algılıyorsunuz. sanıyorsunuz ki, günün birinde insan bu şekilde hop diye ortaya çıktı.

bu doğru değil. insan da, doğada gördüğünüz tüm canlılar da, çok çok küçük varlıklar olarak canlılığa geçiş yaptılar. bu küçük varlıklar, milyarlarca yılda gittikçe karmaşıklaştılar.

sizin çok odalı örneğinizden gidersek: o saray tek bir kum tanesinden, her nesilde üzerine 1 kum tanesi daha koyularak saraylığa doğru geldi.

bunu da anlamıyorsanız, daha da zorlamayın boşuna. sizin harcınız değilmiş deyin, devam edin............................

her rüzgar estiğinde üzerine 1 kum tanesi niye koyulsun ki???????? öncekileri niye yıkılmasınki????????..............................insan da, doğada gördüğünüz tüm canlılar da, çok çok küçük varlıklar olarak canlılığa geçiş yaptılar............cansızlık aleminde canlarımı sıkılmışda canlılığa geçiş yapmışlar???????**

Sitelerde Paylaş

Anlayacağın, tüm bu olaylar fiziksel çevre etmenleri; etki/tepki dahilinde şekillenir.
Akla ya da bilince göre değil; kaldı ki hiçbir olayda aklı ya da bilinci gerektirecek bir durum yok.
Çünkü olaylar fizik yasaları dahilinde gerçekleşiyor; ortada metafiziksel, fantastik ya da bilimle açıklanamayacak türden bir durum yok.
Ha bu demek değildir ki fizik kuralları gerektiği gibi işliyor; maalesef böyle bir durum da söz konusu değil.
İçinde bulunduğumuz evren tasarlanamaz bir yapıda; kaotik işliyor yasalar.
Ne belli bir düzen var; ne bir nizam ne de bir ahenk var.
Hatalar var; hiçbir şey dört dörtlük değil.

Tüm bunlar doğrultusunda böyle bir sistemi kurgulamış herhangi bir Tanrı figürü mevcut şartlar altında -bedevi sıçmığını hesaba dahi katmıyorum- Tanrı kapsamına giremez arkadaşım çünkü belirtmiş olduğum yargılardan dolayı kusursuz değildir.
Sen yine de kafanda ne idüğü belirsiz bir Tanrı yaratıp ona tapınabilirsin tabii; bunda bir sıkıntı yok.

Merak ettiğin soruları anlamaya, öğrenmeye yönelik sorsan birçok kişi paylaşır bilgilerini…
Senin niyetin ulan şu Allahsızların bir açığını yakalayım da rezil edeyimhesabı; verilen cevapları dahi umursamıyorsun.
Ben her şeyi bilmiyorum;
Hiçbir ateist her şeyi bilmek zorunda değil.

Varsa bilinç ya da akıl dediğin olgunun işleyen beyinden bağımsız olarak var olabildiğine dair bilimsel bir veri/kanıt, buraya koyarsın tartışılır;
Bizi de aydınlatmış olursun.
Bunun dışında bu iddialarının en ufak bir anlamı ya da değeri yok.

O yüzden boş yere Dawkins’e, evrime ya da bilime bok atmaya çalışma.

Burada bu şekilde vakit harcayacağına bir şeyler kapmaya bak.
Ya da git ibadetini yap; müslümal sitelerine takıl; ne biliyim Kur’an-ı Şekerim filan oku.

Yazdıklarıma karşılık “yine” şu nasıl oldu; bu neden böyle oldu tarzı gereksiz sorular döşersen bir cevap alamayacaksın, haberin olsun; daha fazla uğraşamam.

Varsa bilinç ya da akıl dediğin olgunun işleyen beyinden bağımsız olarak var olabildiğine dair bilimsel bir veri/kanıt, buraya koyarsın tartışılır; sizin koyduğunuzu tartışıyoruz ya bundanmı rahatsız oldun.? yani illaki ateistin biri bir ayeti alıp çarpıtacak bizde burada ona laf yetiştireceğiz öylemi? böyle olunca hoşuna gidiyor ama kendi saçmalıklarınız konuşulunca rahatsız oluyorsunuz.dawkins saçmalamış demek çok zoruna mı ? gidiyor....islamda peygamberler hatasız kabul edilir anlaşılan ateizmdede dawkins....

Sitelerde Paylaş

ABİCİM HER ELİMDE HIYAR VAR DİYENE TUZ ALIP KOŞTURURSAN BÖYLE SAÇMALARSIN...İLGİLİ CÜMLE MEŞRU MÜDAFA  OLARAK ELE ALINDI...O CÜMLEYİ ATEİST ARKADAŞIN İnanç, aptallık ve cehaletle doğru, zeka ve bilgelikle ters orantılıdır. YAZMIŞ BEN BAŞLIĞINI DEĞİŞTİRDİM SADECE.

Eeeee yalan olduğu gerçeğini değiştiriyor mu?

İnancın cehaletle doğru orantılı olduğu bir gerçek. Arkadaş doğruyu söylemiş. 

Şimdi sen kasımpaşa bıçkını gibi şarlayınca gerçekler değişmiş mi oluyor?

Doğruyu söylediğini bile bile ne diye uzatıyorsun?

Hayır adam gibi anlatılıyor sana. Sen ise nato kafa nato mermer.

Sitelerde Paylaş

Eeeee yalan olduğu gerçeğini değiştiriyor mu?

İnancın cehaletle doğru orantılı olduğu bir gerçek. Arkadaş doğruyu söylemiş. 

Şimdi sen kasımpaşa bıçkını gibi şarlayınca gerçekler değişmiş mi oluyor?

Doğruyu söylediğini bile bile ne diye uzatıyorsun?

Hayır adam gibi anlatılıyor sana. Sen ise nato kafa nato mermer.

kısas uyguladım sadece...malum kısas da hayat var...tuzda hıyarla iyi gider ..oda malum.

Sitelerde Paylaş

kısas uyguladım sadece...malum kısas da hayat var...tuzda hıyarla iyi gider ..oda malum.

Aptala aptal dendi mi kısası olmaz bunun, ne yapalım yani cehalet = inanç işte, gerçek böyleyken değildir mi diyelim.

Tuzlu hıyar, eşek filan seviyorsun anlaşılan, ağzından düşmüyor bunlar. Köyde mi büyüdün sen?

Sahi kendinden bahsetsene biraz. Eğitim seviyesi filan nedir? Yazdıklarından imla, dilbilgisi, noktalama işaretleri pek bir şey ifade etmiyor gibi gözüküyor. Yurtdışında mı okudun yoksa?

Sitelerde Paylaş

Aptala aptal dendi mi kısası olmaz bunun, ne yapalım yani cehalet = inanç işte, gerçek böyleyken değildir mi diyelim.

Tuzlu hıyar, eşek filan seviyorsun anlaşılan, ağzından düşmüyor bunlar. Köyde mi büyüdün sen?

Sahi kendinden bahsetsene biraz. Eğitim seviyesi filan nedir? Yazdıklarından imla, dilbilgisi, noktalama işaretleri pek bir şey ifade etmiyor gibi gözüküyor. Yurtdışında mı okudun yoksa?

bakara 13:Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler. köy bende büyüdü....eğitim seviyem çift lisans...imla dilbilgisi edebi metinlerde sorun olur zannedersem..yurtiçinde okudum...haaaa yarışmacı arkadaşlarıda unutmadım.

Sitelerde Paylaş
On 7/13/2017 at 02:35, gringer80 said:

10 tane olsalardı dünyada tanrılar savaşı olurdu. malum herkez kendi yarattıklarını koruyup kollayacak.....

On 7/13/2017 at 02:48, gringer80 said:

tanrılar insan değilki illaki iyi geçinmek zorunda olsunlar...biz onların doğasını anlayamayızki...

Merhaba.

Size ilkokulda anlatılanlar yalan. Yalan olduğunu kendinizle çelişmenizden anlayabilirsiniz. Şimdi soruya geçeyim; 

İnsan beyni atomlardan oluşuyor, atomlar düşünemiyor, insan beyni nasıl düşünür?

Moleküller atomlardan oluşur. Ama moleküller atomlarının özelliklerini göstermez. 

Örneğin hidrojenin kaynama derecesi -252.9 °C, fakat hidrojenden ve oksijenden oluşan suyun kaynama derecesi 1 atmosfer'de +100 °C. Arada 350 °C fark var. 

Demek ki parçalar bütünü temsil etmiyor. Baştaki varsayım yanlış. Dawkins bunu biliyordu, şimdi siz de öğrendiniz. 

Sitelerde Paylaş

Merhaba.

Size ilkokulda anlatılanlar yalan. Yalan olduğunu kendinizle çelişmenizden anlayabilirsiniz. Şimdi soruya geçeyim; 

Moleküller atomlardan oluşur. Ama moleküller atomlarının özelliklerini göstermez. 

Örneğin hidrojenin kaynama derecesi -252.9 °C, fakat hidrojenden ve oksijenden oluşan suyun kaynama derecesi 1 atmosfer'de +100 °C. Arada 350 °C fark var. 

Demek ki parçalar bütünü temsil etmiyor. Baştaki varsayım yanlış. Dawkins bunu biliyordu, şimdi siz de öğrendiniz. 

ilkokulda evrimi anlattılardı bende senin gibi düşünüyorum bize anlatılanlar yalan....moleküller atomlardan oluşur  Ama moleküller atomlarının özelliklerini göstermez. çocuklar anne ve babalarının birleşmelerinden oluşurlar ama anne yada babalarının özelliklerini göstermezler.çünkü annenin ayakkabı numarası 37 babanınki 43 çocuğunki 6 numara  olabilir...Demek ki parçalar bütünü temsil etmiyor. Baştaki varsayım yanlış. Dawkins bunu biliyordu, şimdi biz de öğrendik.

tarihinde gringer80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, gringer80 said:

ilkokulda evrimi anlattılardı bende senin gibi düşünüyorum bize anlatılanlar yalan....moleküller atomlardan oluşur  Ama moleküller atomlarının özelliklerini göstermez. çocuklar anne ve babalarının birleşmelerinden oluşurlar ama anne yada babalarının özelliklerini göstermezler.çünkü annenin ayakkabı numarası 37 babanınki 43 olabilir...Demek ki parçalar bütünü temsil etmiyor. Baştaki varsayım yanlış. Dawkins bunu biliyordu, şimdi biz de öğrendik.

Bana ilkokulda "Allah birdir, çünkü çok allah olsaydı denge olmazdı" dediler. Size bunu anlatmadılar mı? Bu ancak ilkokul beyniyle inanılabilecek bir masal. 

Sitelerde Paylaş

Bana ilkokulda "Allah birdir, çünkü çok allah olsaydı denge olmazdı" dediler. Size bunu anlatmadılar mı? Bu ancak ilkokul beyniyle inanılabilecek bir masal. 

bize ilk canlıların denizlerde görüldüğünü anlattılar.size bunu anlatmadılar mı? Bu ancak ilkokul beyniyle inanılabilecek bir masal. 

Sitelerde Paylaş
Just now, gringer80 said:

bize ilk canlıların denizlerde görüldüğünü anlattılar.size bunu anlatmadılar mı? Bu ancak ilkokul beyniyle inanılabilecek bir masal. 

İlk canlıların denizde görüldüğünü anlatmalarının sebebi muhtemelen ilk canlı fosillerinin hep deniz canlıları olması olabilir. Yani kesinkes kanıtlanmış bir gerçek. 

Zaten bu dinle de çelişmiyor ki? Sorun ne?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...