Jump to content

ATEİSTLER CEVAP VERSİN

Recommended Posts

yaratıcı yarattıkları üzerinde dilediği tasarrufu yapar...

sınama bu şekildeyse aklını kullansan demek ki sen de bizim gibi cennete gidebileceksin.

akhi.. yazık değil mi o güzelim dericiğine. ocağı yakıp elini ateşin üzerine tut.. 1 saniye bile dayanamazsın. ne diye kendini cehenneme mahkum ediyorsun. sen de bizim gibi cennete girsene:)

seninki olasılıksa bizimki de olasılık. bari mantıklı olanı seç:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 374
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sınama bu şekildeyse aklını kullansan demek ki sen de bizim gibi cennete gidebileceksin.

akhi.. yazık değil mi o güzelim dericiğine. ocağı yakıp elini ateşin üzerine tut.. 1 saniye bile dayanamazsın. ne diye kendini cehenneme mahkum ediyorsun. sen de bizim gibi cennete girsene:)

seninki olasılıksa bizimki de olasılık. bari mantıklı olanı seç:)

sizin olasılık fantazi olasılığı yani hazırlık maçında 100 tane atsanda alacağın 0 puan...

Sitelerde Paylaş

sizin olasılık fantazi olasılığı yani hazırlık maçında 100 tane atsanda alacağın 0 puan...

akhi demek ki, bu iş dna kodlarını gösterip sonrada tek yön levhası olarak milleti allah'a çağırmakla olmuyormuş değil mi .. 

tarihinde Agnostik Ludingirra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin argümanın ile seni karşılıyorum akhi.. yoksa inandığımdan değil. 

benim argümanlar diye birşey yok ortada ..senin fantazilerin var.... ama gerçekler acıdır....fantazilerinde bile işin çok zor.ben senin kadar fantaziye işi döksem...ortada hiç yaratıcı yok tek yaratıcı var oda benim...derdim.olayı sağlama alırdım. n mutlu olabildiğin an yaratıcının ateistleri cennete alabileceği fantazisi ...acıdım ama elimden birşey gelmiyor...NEYSE MALUM ŞEVVAL AYINDAYIZ MALUM ŞEVVAL ORUCU VE MALUM SAHUR.....YAZARSAN SABAH CEVAPLARIM ...HADİ SANA İYİ UYANMALAR....:)

Sitelerde Paylaş

benim argümanlar diye birşey yok ortada ..senin fantazilerin var.... ama gerçekler acıdır....fantazilerinde bile işin çok zor.ben senin kadar fantaziye işi döksem...ortada hiç yaratıcı yok tek yaratıcı var oda benim...derdim.olayı sağlama alırdım. n mutlu olabildiğin an yaratıcının ateistleri cennete alabileceği fantazisi ...acıdım ama elimden birşey gelmiyor...NEYSE MALUM ŞEVVAL AYINDAYIZ MALUM ŞEVVAL ORUCU VE MALUM SAHUR.....YAZARSAN SABAH CEVAPLARIM ...HADİ SANA İYİ UYANMALAR....:)

:)))

Sitelerde Paylaş

Ben buna şah mat derim. :D

şah mat demede ne içtiğini söyle.....yoksa 100 salağın aklı oluşturduğunu mu ıspat ettiniz? konu başlığı yerinde duruyor.....YEĞENİM TEYZESİNİN OĞLUYLA GÜREŞİYOR ALTINA ALDI .TEYZE OĞLU ALTTA BENİM YEĞEN ÜSTTE ....ALTTAKİ BENİM YEĞENİN YAKASINDAN TUTMUŞ BAĞIRIYOR.... PES Mİ LAN PES Mİ??????????? BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ???

Sitelerde Paylaş

Kapasitesi olup da anlayabilecek olanlara ve merak edenlere geliyor:

Akılsız moleküllerden akıllı yaşama geçiş nasıl oldu?

http://delta.evrimagaci.org/article/tr/yasamin-baslangicinin-bilimsel-tarihi-dunyada-yasam-nasil-basladi

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
düzgün cümle
Sitelerde Paylaş

http://delta.evrimagaci.org/article/tr/yasamin-baslangicinin-bilimsel-tarihi-dunyada-yasam-nasil-basladi

yahu yüzünüz bile kızarmıyor...bunu fıkra diye anlatsanız gülünmez.akılsız moleküller akıllı yaşama geçiriyormuŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ....akılsız moleküllerin köküne kıran mı geldi. yeni akılsız molekül bulup yeni canlılar üretin.kedi yerine medi yapıverin.SİZİN AKILSIZ MOLEKÜLLER KADAR AKLINIZ YOKMU ???????? YAHU.Bİ AKILSIZ MOLEKÜL KADAR OLAMADINIZ MI???. millete masal anlatacağınıza ŞU AKILSIZ MOLEKÜLLERİN YAPIVERDİKLERİNİ YAPIVERİN.

Sitelerde Paylaş

VERDİĞİN LİNKDEN BİR CÜMLE......................Bu makalemizde okuyacağınız, bizlerin nihai kökenini keşfetmeye yönelik hikayemizdir.MİLLETE ANLATTIĞINIZ HİKAYELERİ BİLİMSEL GERÇEK DİYE KABUL EDECEK GERİZEKALI BULURSANIZ HABERİM OLSUN.........

Sitelerde Paylaş

şah mat demede ne içtiğini söyle.....yoksa 100 salağın aklı oluşturduğunu mu ıspat ettiniz? konu başlığı yerinde duruyor.....YEĞENİM TEYZESİNİN OĞLUYLA GÜREŞİYOR ALTINA ALDI .TEYZE OĞLU ALTTA BENİM YEĞEN ÜSTTE ....ALTTAKİ BENİM YEĞENİN YAKASINDAN TUTMUŞ BAĞIRIYOR.... PES Mİ LAN PES Mİ??????????? BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ???

FIFA lan FIFA…

Bir aralar forumda aktif olarak takılan kamooon’cu "Dindarrr" vardı;
Hah, işte onun yan çarı gibisin…

Onca açıklama yapılmış; dur düşün biraz üzerinde, incele paylaşılan bilgileri.
Algılarını kapatıp, bir çeşit önyargı; savunma mekanizması geliştirmişsin kendince.
Açık söylüyorum, şu şartlar altında bunu aşmak pek mümkün değil; yine de bir deneme yapıyım.

Sana balıklar üzerinden birkaç örnek vereyim; en çok ilgimi çeken canlılardır bak; çok basit bir biçimde anlatıyorum;

Bazı balık türlerindeki üreme olayı; erkek birey suya spermalarını ve dişi birey suya yumurtalarını bırakır.
Spermaların bir kısmı hedefe ulaşır ve yumurtaları döller; geri kalan sperm ve yumurtalar ise bir boka yarayamadan ölüp gider. (Muhtemelen sana göre melek filan olurlar).
Ortam şartlarına göre spermaların hiçbiri de yumurtaları döllemeyi başaramayabilir.
Şimdi sen kendini şartlandırdığın için, bu durumu her koşulda "Allah’ın bir hikmeti" olarak yorumlayabilirsin.
Fakat bu ifade bir kanıt değil; yalnızca bir fantezidir.
Hedefe ulaşan spermalar akıllı değil; ulaşamayan spermalar da salak değil.
Bu tip yorumlamalar senin kuruntuların.
Onların bir aklı ya da bilinci yok; eğer olsaydı kaotik davranmazlardı.
Biz bu duruma kabaca : "tesadüf" diyoruz Grinder kardeş.
Öküz altında buzağı aramıyoruz.

Biraz daha ilginç bir örnek vereyim;

Karabalık -halk arasında yayınbalığı olarak geçer- üreticiliği ve yetiştiriciliğinde döllenme olayı  -yani, yeni bireylerin ortaya çıkışı- bizzat bu görevi üstelenen kişi ya da kişiler tarafından sağlanır.
Öncelikle balıkların üreyebilmesi için uygun ortam koşulları hazırlanır; havuz kapasitesi, dolacak suyun PH’sı, sıcaklığı, tuzluluk oranı, zartı zurtu vs. belirlenir.
Sağım işleminin sağlanabilmesi için dişi ve erkek birey anestezi ile bayıltılarak enjeksiyon yapılır.
Sonrasında yumurta ve spermler kabın içine sağılır ve döllenmenin sağlanabilmesi için sağılan yumurtalar üzerine tuzlu çözeltiler ve birtakım enzimler ilave edilir; bildiğin plastik çubukla karıştırılarak döllenme işlemi sağlanmış olur.
Son olarak (fazla uzatmıyorum); gerekli şartların sağlanmasından sonra larvaların çıkması; yani yeni bireylerin oluşması beklenir.

Sonuç olarak karşında, -kontrollü koşullar altında- Tanrı’yı oynayan bir grup adam var ve normal şartlarda meydana gelenden katbekat daha fazla bir verim (canlı) elde ediliyor.
Yemek tarifi gibi yazmış olduğum bu aşamalar da kutsal kitabında bulunmamakta...
İş senin Allah’a kalsa, yumurta ve spermlerin 3/4’ünden fazlası şüphesiz ki "piç" olurdu.
Şimdi sen bu durumu da muhtemelen Allah’ın hikmetinin insan eli üzerinden tecellisiolarak yorumlarsın (subhanallah).
Fakat bir kez daha, herhangi bir şeyi kanıtlamış ya da açıklamış olmuyorsun.

Bak bu ısınma turuydu, şimdi asıl derdine geliyorum; akıllı atom pıtırcıkları…

Sitelerde Paylaş

Atomların, bir aklının ya da bilincinin bulunmadığına en iyi örnek mutasyondur.
Kaldı ki milyonlarca hücrenin bir araya gelmesiyle oluşan beyinin, birleştirici alanlarındaki bilinçdenilen olgu dahi tamamen bilinçaltı tarafından bilinçsiz bir şekildekontrol edilmekte.

Yani, bilinçli bir şekilde yaptığını düşündüğün bir hareket dahi, tamamen bilinçsiz bir şekilde ortaya çıkıyor.
Durum böyleyken, atom ya da hücrenin bir aklının ya da bilincinin bulunduğunu iddia etmek deli saçması bir harekettir.

Senin için iyice açayım;

Hücreler mutasyona uğrayıp, çeşitli genlerde bozulma meydana geldiğinde, bu hatanın fark edilmesi ve düzeltilmesi gerekir. Peki var mı öyle bir dünya? Hayır, yok.
Ya da sonradan maruz kalınan hastalıklarda, meydana gelen hatanın algılanarak, akıllı yapıların bir bütün olarak çalışması sonucu düzeltilmesi gerekirdi. Sonuç ? Maalesef öyle bir durum da söz konusu değil.
Atom, fiziksel etmenlerin etkisi altında, rüzgarda savrulan yaprak gibi bir o yana, bir bu yana savrulur, değişime uğrar, farklılaşır, hareket eder, parçalanır vs.
Yani üzerine etki eden fiziksel etmenlerin dışına çıkamaz.
Fakat biz bu tip durumlarda çeşitli önlemler alıp, çözümler üretebiliyoruz değil mi ? Hadi atomlar da yapsın (!)
Kanadı olmayan bir insandan kuş gibi uçmasını ve konuşma yetisi olmayan bir kuştan insan gibi konuşmasını bekleyemeyiz değil mi (?)
Gerçi sen beklersen şaşırmam…

Konuyu şu şekilde toparlıyorum;
Hepsi doğalarından kaynaklı işleri sürekli sürdürürler, bazen görevleri dışına çıkıp hata yaparlar ve bu hataları umursa(ya)mazlar.
Çünkü bizim hataya da görevolarak ifade ettiğimiz şey; atomlar, moleküller, hücreler vb. olgular için hiçbir şey ifade etmemektedir.

Mevcut kafa yapını ve bakış açını değiştirmediğin sürece sana anlatılan; atom, molekül, hücre, aminoasit, RNA, DNA, evrim vb. kavramların ve her şeyden önce bilimin işleyişini kavraman pek mümkün değil.

Demem o ki dinine, kitabına, ilahına inanmak istiyorsan, inan.
Hobi olarak yine inan...  
Fakat bu forumdaki dinsiz, imansız ve Allahsız zındıkları ikna etme gibi bir amaç güdüyorsan, tekniğini geliştirmen gerek.
Bilimi ve bilimden gelen insanları bu şekilde küçümseme ve karalama çabaların seni yalnızca komik duruma düşürüyor.

Umarım anlattıklarımın faydası olmuştur gringo…

Sitelerde Paylaş

VERDİĞİN LİNKDEN BİR CÜMLE......................Bu makalemizde okuyacağınız, bizlerin nihai kökenini keşfetmeye yönelik hikayemizdir.MİLLETE ANLATTIĞINIZ HİKAYELERİ BİLİMSEL GERÇEK DİYE KABUL EDECEK GERİZEKALI BULURSANIZ HABERİM OLSUN.........

Anlatılan onca deney yapımının, elde edilen nükleit asidin, oluşturulan kendi kendini kopyalama kabiliyetine haiz moleküllerin arasından ala ala başlıktaki "insanlığın geçmişi, nasıl oluştuğu" manasına gelen "hikayemiz" kelimesini almışsın. Onu da "Dede Korkut Hikayeleri"'nde kullanıldığı anlamda hayal ürünü hikaye olarak almışsın.

Şimdi sende başlıkta geçen "hikaye" kelimesini bile süzgeçten geçirecek akıl yokken bizden nasıl sana cansızdan cansıza geçişi anlatmamızı bekliyorsun?

Şüphesiz ki bu bizim için büyük bir eziyettir. Bu eziyete katlanmaya niyeti olanlar görmezler mi şu yüce dağlar bile bunca eziyetin yükü altında mıhlandıkları yerde kalakalmıştır. Bu eziyetten sizi uzaklaştıracak olan alim ve kamil olan bilimdir.

Şimdi söyle bakalım ben "Beşiktaşın 2016 sezonu şampiyonluk hikayesi" diye başlık atarak Beşiktaş'ın hangi maçlarsa kazanarak şampiyon olduğunu anlattığımda bunu gerçek kabul edenler gerizekalı mı oluyor? Yoksa bu kurduğun mantıkla sende mi problem var?

Sitelerde Paylaş

FIFA lan FIFA…

Bir aralar forumda aktif olarak takılan kamooon’cu "Dindarrr" vardı;
Hah, işte onun yan çarı gibisin…

Onca açıklama yapılmış; dur düşün biraz üzerinde, incele paylaşılan bilgileri.
Algılarını kapatıp, bir çeşit önyargı; savunma mekanizması geliştirmişsin kendince.
Açık söylüyorum, şu şartlar altında bunu aşmak pek mümkün değil; yine de bir deneme yapıyım.

Sana balıklar üzerinden birkaç örnek vereyim; en çok ilgimi çeken canlılardır bak; çok basit bir biçimde anlatıyorum;

Bazı balık türlerindeki üreme olayı; erkek birey suya spermalarını ve dişi birey suya yumurtalarını bırakır.
Spermaların bir kısmı hedefe ulaşır ve yumurtaları döller; geri kalan sperm ve yumurtalar ise bir boka yarayamadan ölüp gider. (Muhtemelen sana göre melek filan olurlar).
Ortam şartlarına göre spermaların hiçbiri de yumurtaları döllemeyi başaramayabilir.

erkek birey niye erkek olmuş

dişi birey niye dişi olmuş...??? canlarımı istemiş erkek yada dişi olmayı...yoksa akılsız bilinçsiz atomlar mı karar vermiş ....erkek birey nasıl Spermayı üretebiliyor fabrikasımı var....yoksa ol deyince sperma oluyor mu?????????????? dişi birey niye yumurta yapmış...nasıl yapmış yumurtayı. bunun okuluna mı gitmiş???? yada ben dişiyim ben sperma yapmayım yumurta yapıyımmı demiş???? spermalar hedeflerinin olduğunu nereden öğrenmişler bu işin okulu mu var????? spermAlar hedefe varınca yumurtaları niye döller ???? döllemeyi nasıl yapacakları konusunda daha önce kurSmu gördüler???????geri kalan spermalar niye ölüyor yaşamaktan sıkılmışlarmı? yaşamaya devam edip yeni yumurta arasalar olmazmıydı????????bu spermalar neden 80-100 yıl yaşamıyor...erkek birey spermaları oluşturmak için onlardan izin almışmı????? erkek birey neden spermaların ömürlerini kısa yapmış.neden bu adaletsizliği yapıyor...Vs

kısa sözün özü 1 YARATICIYI KABUL ETMEZSEN BİNLERCE SAÇMALIĞI GERÇEK DİYE KABUL ETMEK ZORUNDA KALIRSIN...YANİ 1 AKILLI YAPAMAZ DERSİN TRİLYON SALAĞIN YAPTIĞINI KABUL ETMEK ZORUNDA KALIRSIN.....

tarihinde gringer80 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...