Jump to content

Recommended Posts

• İleti 166
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kardeşim, o adam açıkça Allah ve Rasulunu inkar ediyor ve de Allah Rasulu'nün uyardığı tiplerden. sende bundan fetva alıyosun az düşünmeyle anlaşılabilcek şeyler bunlar. Her Arapça bilen Kur'an anlayamaz. Onlara göre Bizler Cehennemliğiz ve Kafiriz niye, onlar hariciler'dir Namazı kılmasan(Kaçırsan,Unutsan) kafir, oruç tutmadın kafir zekat vermedin kafir kufur etdin kafir o kafir bu kafir şu kafir, onlar tekfirci'ler. 

Sizlerin bür türlü anlayamadığınız ve kabullenemediiniz iște bu. Kendinizin doğru, diğerlerinin ise yanlıș yoldan gittiklerini zannediyorsunuz.

Bu nasıl bir kibir böyle ?

Tanrınızın zihniyetini müritlerine yansıdıgını burada dindarların her iletisinde görmek mümkün.

Tanrınızda kendisinin en yakısıklı ilah oldugunu iddia ediyor.

Müritleri de onu taklit ediyorsa, elbette șașırmamak gerek.

Bir Tanrı sevgiden, așktan bahsedeceğine sürekli onlara hakaret ediyorsa, onları tehdit ediyorsa, âlenen taraf tutuyorsa, birbirlerine kırdırıyorsa ....

Kalsın istemez.

Sitelerde Paylaş

gözümden kaçırmıştım o yüzden yoksa Allah izin vermediği sürece kimse  beni dinden çıkaramaz. Elhamdulillah

Allah yavaş yavaş sana yol vermeye başlamış o zaman.ne zaman girsem forumdasın ve yazdığın herşey tutarsız.islam öldürmeyin dedi diyosun barış falan filan sonra veda hutbesi falan deyip tamamda mürted ayrı onlara güven olmaz onlara ölüm farz kılındı diyosun.ne hoş bi din.gönül gözüm kamaştı resmen..dün de forumda tecavüzleri savunuyodun (onlar yani kötüler olmazsa sınav nasıl olucak onlar birilerinin sınavları diye savunuyodun)..ışid senin kafayı yaşıyor ama yazdıklarını tam okumadığını anlıyorum yani okurken anlama düşünmedi modu off yapıyosun yoksa hiç bi yazdığının mantığı yok.birde senle tartışmalarımız ya sen anlamayamazsın allah farklı bi kavram diyosun, ya kuran hatasız yazılmış bi sorun varsa hata insandadır biz anlayamıyoruzdur diyosun...ölünce inşallah kaynanana cennette komşu olursun altlı üstlü oturursun inşallahhhh hahaha 

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Sundance said:

Uzatmaya gerek yok.

Dövmek

Kölelik

Dinden çıkanın öldürülmesi

Tüm dünyaya cihad emri

bunlar üzerinde değindiklerimiz. 

Siz "Evet İslam böyle uygulanmıştır" demek dürüstlüğü yerine, dininizi temize çıkarabilmek adına insanlıktan çıkıp bu pisliklerin arkasında duruyorsunuz.

Daha da iğrenç, daha da pislik dünya kadarı var.

Dövmek,  

kölelik,

dinden çıkanı oldurulmesi,

cihad (?) emri...

Bunlar

size ezberletilen bilgiler.

Kuran'i AKIL ile okursaniz

bunların Kuran'da

bulunmadigini görürsunuz. 

Örneğin dövmek...

Devletin olduğu yerde

bireylerin infaz edeceği bir hüküm olamaz.

Devlet

filmlerdeki vahşi batı

degildir,

kasaba halkının

birilerine

dayak cezası verip

infaz etmesine göz yumamaz,

goz yumuyorsa

o devlet devlet değildir. 

Ayrıca, 4:34'te

vadribuhunn diye gecen...ve

kadınları dovun

diye çarpıtılan ifadededeki

DARB EDIN

neden

UZAKLASTIRIN olmuyor

43:5'teki gibi?

Sitelerde Paylaş

Siz

haddi aşanlarsiniz diye

vaz gecip

Kuran'i DARB eder miyiz?

*

Konumuz

sadece Kuran demek.

Hadis madis...

konudan sapmaktir. 

Konuyu açan kişi zaten "sadece Kuran" diyenlere ver yansın ediyor Hasan bey.

Hadislerleri ve veda hutbesini yok saymak sapkınlıktır diyen kendisi.

Biz de hadislerin içeriğini hatırlattık kendisine hafifçe.

Verilen örnekler size değil, ehli sünnete yönelik anlayacağınız.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Harf eksiği
Sitelerde Paylaş

43/5 numaralı pasajda darbın bırakmak anlamında kullanılması vadribuhunne'nin kadınların dövülmesini emretmesi anlamını ortadan kaldırmaz. Daraba fiili bir çok şekilde deyimsel olarak kullanılır. En meşhur kullanım şekillerinden birisi darabal arz'dır. Yola çıkmak anlamına gelir. Yine meşhur kullanım şekillerinden biri darabal mesel'dir. Örnek vermek anlamına gelir.

Bu deyimsel kullanımların hiç birisi darbın kesin net apaçık tereddütsüz vurmak olduğu anlamını asla ve kesinlikle ortadan kaldıramaz. Kesinlikle hiç şüphe yok ki cahil vahşi ilkel çöl yağmacıları kadını dövmeyi emrediyorlar. Böylece ilkel, vahşi ve cahil olduklarını ortaya koyuyorlar.

Üstüne üstlük döverken ölür filan ne olur ne olmaz diye kısasın ancak hüre hür köleye köle dişiye dişi yapılabileceğini yazmışlar ki karısını kölesini döverken ölürse kısasa maruz kalmasın koooskoca hür adam diye!

Sitelerde Paylaş

Bu sitede inanmaya niyetli olan varmı yoksa işi şakaya bağlayanlarla mı dolu ona gore haberim olsun. 

Bu nasıl bir  sitem. ya şaka yapıyoruz biz aslında senin burda islamı anlatman bizi imana getirdi farkında deyilmisin.:lol:  biz kafayı yemedik hurileri bırakıpta niye cehnneme gidelim:lol:

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar birşeyi unutmuşum Şeytan orada ey Musa, tevbe etmek istiyorum sen aracı olurmusun. demişti kusura bakmayın

Allah varken musaya niye yalavrsın musa Allahtan üstünmü islam yalanı diyorum kızıyorsunuz muhammded düldüle arşa çıkrken allahla namaz pazarlığını 50 vakiten 5 vakite inidirende musadır:lol:

Sitelerde Paylaş

Sadece Kuran yeterli midir?

Sadece Kurana bakarak "alkol yasaktır" bile diyemeyiz!
Kuran alkolü hem övmektedir, hem kötülemektedir, hem de normal görmektedir!
Alkol hakkında sadece Kurana bakarak, hadisleri yok sayarak bir hüküm vermek olanaksızdır.

Tebbet Suresi
Ebu Leheb’in iki eli kurudu ve helâk oldu.
Ona malı ve kazandıkları bir fayda vermedi.
Alevli ateşe atılacak.
Ve  onun, odun taşıyan kadını da.
Onun boynunda mesedden (bükülmüş liften) bir ip vardır.

Evet, bu surede adı geçen Ebu Leheb neden ateşe atılacaktır? Karısı ne yapmıştır da boynunda bir ip vardır?
Vs.
Bu soruları hadislere bakmadan cevaplayamayız!

Hadisler olamadan Kuranın bir çok yeri anlaşılamaz. (Tevrat ve İncili de okumazsak Kuran baştan sona anlaşılamaz bir "kitap" olur)

Ama problem, hadisleri "geçerli" sayınca Muhammedin yaptığı yağma savaşları, katliamlar, çocuk evliliği ve diğer "ahlaksız" (kadının babasını ve kocadını öldürüp o gece gerdeğe girmesi gibi) evlilikler yüzünden daha da büyümektedir.

Müslümanlar Muhammedin yaptığı bütün bu ahlaksızlıklara birer "kulp" bulmak zorunda kalmaktadırlar.
Muhammedin yaptığı pisliklerin yanında akıl dışı-saçma sapan hadislerde müslümanları zora sokmaktadır. 
Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal!

Soracak olursan iki tarafta kendisini "gerçek" müslüman olarak görmektedir. Hatta kelle kesen, canlı bomba olarak insanları öldürenler de kendilerini "gerçek" müslüman olarak görmektedirler. Çünkü hepsi de aynı "kutsal" kitaba bakarak haraket etmektedirler. Hepsi de sadece kendisinin doğru haraket ettoğini düşünmektedir!

Burda paradoks olan herkes kendini gerçek müslüman olarak görürken diğerlerini şirk gibi büyük günah işlemekle suçlamaktadırlar. Yani kendileri cennetlikken diğerleri cehennemliktir.

Şimdi, sünnetlere inanan ve uygulanmasını teşvik eden bizim köyün hocası "yalnız Kurancılar" için büyük günah işlemektedir ve cehennemliktir. Bizim köyün hocası gibi milyonlarca insan (veya "yalnız Kuran" diyen milyonlarca insan) hiç bir kötü niyetleri olmadığı halde, sadece kitabı yanlış anladıkları/ değişik yorumladıkları için büyük günah işlemektedirler.
İslamın tanrısı, bu iyi niyetli insanların anlayabileceği bir kitap indirememiştir ve bu insanları bu yüzden cezalandıracaktır!

Yok "Allah onları da affeder" diyecek olursak, o zaman bu kitabın, bu dinin ne anlamı vardır? Allah keyfi şekilde insanları bağışlayacak ise neden bir/birçok din göndermiştir? Dinlerin birbirinin aksi mezheplere dönüşmesine olanak sağlamıştır? Allah keyfine göre affedecek ise burda bir ADALETten söz edebilirmiyiz? (Ayrıca burda AKPnin adaletiyle İslam tanrısının adaleti arasındaki paralellik görülüyor)

Evet, bu huzur ve barış dini islamın tanrısının bu yanlış anlayan inanırları yakacak olması müslümanları tam tatmin etmediği için birbirlerine bu dünyada da savaş açmışlardır. Birbirlerini bu dünyada da kesmektedirler. Ve acı olanı, en doğrusunu kendilerinin yaptıklarından o kadar emindirler ki...

Yine konuya dönecek olursak...
Bu hadisler neden yazılmıştır diye soran olur mu acaba?

Kuranın yetersizliğinden olmasın ;-)

Sitelerde Paylaş

Allah varken musaya niye yalavrsın musa Allahtan üstünmü islam yalanı diyorum kızıyorsunuz muhammded düldüle arşa çıkrken allahla namaz pazarlığını 50 vakiten 5 vakite inidirende musadır:lol:

Kardeşim, öncelikle

Bu olayın tamamını anlatayım dilerseniz;

iblis yolda Hz.Musa'nın karşısına cıkıyor ve diyor

ey Musa bıktım bu iblislikten artık Allah'ın laneti üzerimde dolaşıyor bi aramızı düzelt

Musa Aleyhis Selam bi sevindi Bütün millette kurtulur dedi ne iyi iş yapacağım

Turi sina dağına gitti Hz.Musa dedi Ya Rabbi iblis yolda gelirken yolumu kesti sana malumdur buda tevbe etmek istiyor çok pişman 

Allah buyurdu : Kolayı var, sen git ona de ki Adem'in dirisine secde etmedi, mezarına secde etsin.

Hz.Musa : Ne kadar kolay bir şey emrettin ya Rabbi ben inanıyorum ki bu iş oldu 

iblis o sıra aşağıda bekliyor 

Hz.Musa Aleyhis Selam inerken

iblis diyor : ne oldu ne oldu

Hz.Musa : Allah çok kolay etti bu işi, ben zannetim ki sana ağır teklifler verecek

ibls : ne dedi

Ademin dirisine secde etmediyse ölüsüne secde eder mezarına ben kabul ederim.

Yani iblis herşeyi kabul ediyor fakat bir şey hariç

diyor : ama dirisine secde etmediğimin ölüsüne nasıl secde edeyim

kıskanıyor bu büyük sorun yanı iblisin bu tedavi edilemez kıskançlığı varya işte. :D 

iblis Allah'ı bilir

evet biliyorum Hz.Muhammed (S.A.V) 50 rekatlık namazı alıp geri dönerken Hz.Musa (A.S) uyarıyor sonra Hz.Muhammed (S.A.V) 5 rekatlık namaz alıyor.

Sitelerde Paylaş

şeytan orada Hz.Musa'yı aracı kullanıyor, çünkü Hz.Musa bir Peygamber olduğu için Allah'a dua eder, kabul eder ya Allah. o Peygamber olduğu için daha makbul olur diye. 

Aracı etmesindeki hikmet budur.

tarihinde AteistlereCevabıVerenİSLAM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu nasıl bir  sitem. ya şaka yapıyoruz biz aslında senin burda islamı anlatman bizi imana getirdi farkında deyilmisin.:lol:  biz kafayı yemedik hurileri bırakıpta niye cehnneme gidelim:lol:

Üyeliğimi sildirme talebi gönderdim. çoktan.

bu forumda inanmaya niyetli değilde İslama karşı kin güdüyenlerle dolu olduğunu görüyorum. 

ben buraya ne umutlarla geldim bilseniz :D.

Sitelerde Paylaş

bu forumda inanmaya niyetli değilde İslama karşı kin güdüyenlerle dolu olduğunu görüyorum. 

Di mi? 300 milyon bin milyar sevapcık kazanacaktınız halbuki.

Tüh!! ?

Sitelerde Paylaş

kusuru buradakilerde arama, asıl kusuru zeus ile kendi arasına anlamlı bir fark koyamayan ve buna rağmen tehditle iman talep eden ilahında ara..

bu forumda senin zihnini uyuşturan masallara kapılarak perilere cinlere meleklere inanacak kimse yok.. eğer insanları inandıramıyorsan bu onların kinlerinden kaynaklanmıyor, senin öne sürdüğün argümanlarının akla mantığa aykırılığı ile  alakalı bir durum..

Sitelerde Paylaş

Mesele insanların inanmak istemeyişleri değil.

Siz şimdi isteseniz de süperman'e inanabilir misiniz, Noel babaya inanabilir misiniz?

İnsan bir kere tanrıların yokluğunu ve dinin yalan olduğunu anlayınca istese de inanamıyor. Hatta herkes için konuşmayayım ama, sorgulamamızın başlıca sebebi de  bu tanrıların yokluğundan kaynaklı tanrı arayışımız.

Ben şahsen bir tanrı olsun, beni ölümden korusun, 5 dua edince bana bir Porche versin, o tanrıya iki ritüel yapınca şu sarışın fıstık bir öpücük versin isterdim.

Ama yok ne yapalım yani? Siz, size çocukluğunuzdan itibaren anlatılan masallardan uyanamıyorsanız problem bizde değil ki.

Bir de sonsuz yaşam, her isteyenin her istediğinin gerçekleşmesi gibi isteklerin ne kadar saçma sapan istekler olduğunun ayrımına varıyor insan. Bu durumun acizlikten kaynaklandığının bir kere farkına varacak kadar kendini geliştirince, tanrıya da pek ihtiyaç kalmıyor.

So, sorry no sevap points for you! ?

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Yanlış harf
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...