Jump to content

Kurandaki mucizeleri şöyle alalım

Recommended Posts

• İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hele şu kütle çekimi ayetine hayran kaldığımı belitmek isterim tüğlerim diken diken oldu.

Göğün düşüceğini sanan bir allaha inanmak gerçektende bir mucize olmalı.

HAC: 65. Görmedin mi Allah, yerdekileri ve emriyle, denizde akıp giden gemileri sizin buyruğunuza verdi. Yerin üstüne düşmesin diye göğü tutuyor. ancak O'nun izniyle düşer. Çünkü Allah, insanlara çok şefkatli, çok merhametlidir.

evvela makamı dikkate alman gerek makamda dinleyenleri bilmezsen tabiki anlamazsın. peki yıldızlar güneş bunlar havada durmuyormu . göğün katmanları yokmu. güneş ışınları üzerine fazla düşmesin diye atmosfer tabakasından elekten geçmiyormu o halde sende şöyle anla gökteki zararlı cisimleri üzerinize düşmemesi için o 7 tabaka göğü tarattı yıldızlar ve güneşleride o tutuyor.

peki sen olsan insanların ozamnki insanların anlaması için nasıl bir ifade seçerdin ?

Görmedin mi ki, Allah bütün yerdekileri ve emriyle denizlerde akıp giden gemileri hep sizin buyruğunuz altına verdi. Göğü de izni olmaksızın yere düşmekten o (koruyup havada) tutuyor. Şüphesiz Allah insanlara çok şefkatlidir, çok merhametlidir. hac 65

bu sözden sonra birde sen bir açıklama yap farz edelimki sen anlatacaksın. bü süzleri taklit etmeyerek bir anlat bakalım nasıl anlatacan.

Sitelerde Paylaş

QUOTE(bredpitt @ May 27 2008, 11:39 PM)

evvela makamı dikkate alman gerek makamda dinleyenleri bilmezsen tabiki anlamazsın. peki yıldızlar güneş bunlar havada durmuyormu . göğün katmanları yokmu. güneş ışınları üzerine fazla düşmesin diye atmosfer tabakasından elekten geçmiyormu o halde sende şöyle anla gökteki zararlı cisimleri üzerinize düşmemesi için o 7 tabaka göğü tarattı yıldızlar ve güneşleride o tutuyor.

peki sen olsan insanların ozamnki insanların anlaması için nasıl bir ifade seçerdin ?

Görmedin mi ki, Allah bütün yerdekileri ve emriyle denizlerde akıp giden gemileri hep sizin buyruğunuz altına verdi. Göğü de izni olmaksızın yere düşmekten o (koruyup havada) tutuyor. Şüphesiz Allah insanlara çok şefkatlidir, çok merhametlidir. hac 65

bu sözden sonra birde sen bir açıklama yap farz edelimki sen anlatacaksın. bü süzleri taklit etmeyerek bir anlat bakalım nasıl anlatacan.

Senin yaşın kaç?

evvela makamı dikkate alman gerek makamda dinleyenleri bilmezsen tabiki anlamazsın. Bu nedemek ya ne makamı?

peki yıldızlar güneş bunlar havada durmuyormu . Hayır uzayda duruyor? ve uzayda düşme gibi yukarı aşağı gibi kavramlar yoktur bunu ilk okul 2. sınıfa gidenler bilirler.

göğün katmanları yokmu. güneş ışınları üzerine fazla düşmesin diye atmosfer tabakasından elekten geçmiyormu Neden böyle oluyor Allahın yerinde ben olsam zararlı ışıkları süzecek elekler yapacağıma ışınları zararsız yapardım. Ama islamın allahının o kadar kafası çalışmıyor.

o halde sende şöyle anla gökteki zararlı cisimleri üzerinize düşmemesi için o 7 tabaka göğü tarattı yıldızlar ve güneşleride o tutuyor. Buna bir yorum yapmak istemiyorum elimden bir kaza çıkabilir. Ama islamın kimler tarafında savunulduğuna bir örnektir bu sözler

bu sözden sonra birde sen bir açıklama yap farz edelimki sen anlatacaksın. bü süzleri taklit etmeyerek bir anlat bakalım nasıl anlatacan. Neyi anlatacağım?

Ben allah olsam ileride bana böylesine güldürecek ifadeler kullanmazdım. Göğün yere düşüceğini sanan muhammed göğe bakar bakar ulen bu nasıl düşmüyor der sonrada heeee demekki bunu allah tutuyor der hadi 1400 yıl öncekiler inanırlarda sizlerin nasıl bunlara güleceğinize savunmanız ilginç.

Sitelerde Paylaş

o zamanın insanlarına göreymiş o zaman o din.

gök demekki tavan gibi tepemizde duruyor.

allah bunun böyle olduğunu sanıyor yani.

siz de yüzünüz kızarmadan ayetleri zorlayıp,

aha bu kuranda var diyorsunuz.

bu kozmonolojik ayetler denen ayetleri allt alta

bi yazın,o zaman anlarsınız

nasıl bi evren telakkisi

olduğunu kuranda.

yayılmış sofra bezi gibi bi yer,

kaymasın diye çivi gibi kullanılan dağlar,

düşmeden duran bi tavan şeklinde gök yüzü,

şeytan taşlamak ve insanlara yol göstermekle vazifeli yıldızlar...

daha sayayım mı?

muhammed astronomi hakkında bişey bilmiyordu.

o günün insanını yemiş olabilir ama,

bizi kandıramaz.

uyanın artık,

aklınıza hakaret etmekten vazgeçin. ;)

Sitelerde Paylaş
sanki ben dağların sabit olmadığını anlatan ayeti getirsem sen imanmı edeceksin ? gerçekten ap açık söylesek dahi iman etmezsin . ben her türlü delili getiririm

Peki sen dağların sabit olmadığına anlatan ayetleri getir bende sabit olduğunu anlatan ayetleri getireceğim hatta al.

Enbiya

(31) Onları sarsmasın diye yere de sabit dağlar yerleştirdik ve yol bulabilsinler diye ondan geçitler yollar meydana getirdik.

Hicr

(19) Yeri de yaydık, ona sabit dağlar yerleştirdik ve orada ölçülü her şeyi bitirdik.

Ama birde aşağıya bak?

Neml

(88) Dağları görürsün, onları hareketsiz sanırsın. Halbuki onlar bulutların geçişi gibi hareket ederler. Bunu, her şeyi sağlam ve yerli yerince yapan Allah yapmıştır. Şüphesiz O yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

Şimdi dağlar sabitmidir yoksa haraket halindemidir?

Şimdi sen böyle bir çelişkiyi görünce imanınımı kaybettin?

Sitelerde Paylaş

QUOTE(xislam @ May 27 2008, 11:43 PM)

Bu nedemek ya ne makamı?

dinliyenlerin seviyelerini dikkate almadanmı konuşacan sen ?

Neden böyle oluyor Allahın yerinde ben olsam zararlı ışıkları süzecek elekler yapacağıma ışınları zararsız yapardım. Ama islamın allahının o kadar kafası çalışmıyor.

bu kadarmı bende olsam insanları hiç ışığa muhtac etmezdim gerçekten seninde iyi çalışmıyor.

Buna bir yorum yapmak istemiyorum elimden bir kaza çıkabilir. Ama islamın kimler tarafında savunulduğuna bir örnektir bu sözler

onları yedi gök olarak düzenledi bakara 26,

Hayır uzayda duruyor? ve uzayda düşme gibi yukarı aşağı gibi kavramlar yoktur bunu ilk okul 2. sınıfa gidenler bilirler.

uzay gök cisminden sayılmıyormu uzay dünyanın üstünde değilmi

Sitelerde Paylaş
Dağların bulutlar gibi hareket ettiğini iddia eden ayet kıyamet sahnesidir..

ve xislam çelişki olarak çok güzel bir nokta yakalamışsın..

bi de burdan dünyanın dönüşünü çıkarırlar.

sonra ayetleri baştan,sondan,ortadan alıp

çarpıtmakla suçlarlar bizi.

kendi yaptıklarına ne denir? ;)

Sitelerde Paylaş
Hayır uzayda duruyor? ve uzayda düşme gibi yukarı aşağı gibi kavramlar yoktur bunu ilk okul 2. sınıfa gidenler bilirler.

ya dosrum bi varlık için aşağıda yada yukarıda

derken diğer bişeyi referans alırsın.

uzay başı sonu,sağı solu,aşağısı yukarısı belli değil ki...

Sitelerde Paylaş

:lol: sen aşşağıdan bakınca öyle gözüküyor değilmi. kuzey kutbundan yukarı bak, uzay üstünde. sonra güney kutbundan bak gene uzay üstünde ama fark etmemişsinki tabanların birleşiyor.

Sitelerde Paylaş
Tebrikler dostum. Bilimsel bilgin o kadar güçlü olmalı ki, kur'an'ı gayet güzel anlamış ve iman etmişsin.

Tebrikler...

dünyanın altındada olabilir yani...

evet uzay dersin. bu bir isimlendirmedir. saman yoluda dersin . ama sonuçta gök yüzü kuranda hepsini içine aln bir manadır içerikli bir manadır.

Sitelerde Paylaş

Gülmekten çenem kasıldı ; şimdi dötümle gülmeye başlıyacammmm .....ahahahahaaa :blink::blink:

Sitelerde Paylaş
ya dosrum bi varlık için aşağıda yada yukarıda

derken diğer bişeyi referans alırsın.

uzay başı sonu,sağı solu,aşağısı yukarısı belli değil ki...

arkadaş kuran yerdekişlere hitab ediyor dünyanın dışına çıkmış etrafa uzaktan bakan bir adama değil o yönden bakman lazım

Sitelerde Paylaş
dünyanın altındada olabilir yani...

evet uzay dersin. bu bir isimlendirmedir. saman yoluda dersin . ama sonuçta gök yüzü kuranda hepsini içine aln bir manadır içerikli bir manadır.

Hangi kanalda yayınlanıyor ? kamera şakası mısın yoksa :))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...